+
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Florida : St. Louis - 13. října 2017   01:30

Florida
Florida
21:26' McCoshen (Brickley, Bjugstad) • 22:45' Trocheck (Sceviour) • 27:42' McCann (Vrbata, Ekblad) • 43:16' Ekblad (Huberdeau, Barkov) • 54:02' Bjugstad (McCann, Brickley)
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
St. Louis
St. Louis
21:14' Stastny  (Tarasenko, Pietrangelo) • 58:51' Dunn  (Upshall, Pietrangelo)

Sestava Florida
Luxmore, L'Ecuyer – Shewchyk, Barton
BB&T Center, Sunrise
10 846 diváků
Sestava St. Louis

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 25:25
Je dobojováno a Florida poráží St. Louis 5:2. Domácí ve třetí třetině dvakrát ukázali, jak udeřit po nevydařené akci soupeře, nejprve se trefil Aaron Ekblad a rychlý brejk pak zakončil Nick Bjugstad. V úplném závěru pak alespoň trochu upravil výsledek svou první brankou v NHL Vince Dunn, to už ale nemohlo na první porážce St. Louis v této sezóně nic změnit.
59:45'
Puk je v pásmu St. Louis, domácí publikum už potleskem slaví výhru.
58:51'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak ještě snížení. Středem si do útočného pásma najel VINCE DUNN a švihem přes obránce trefil prostor pod horní tyčkou. Luongo máchl lapačkou naprázdno. Pro autora je to vůbec první gól v NHL. Asistence: Scottie Upshall, Alex Pietrangelo.
58:39'
Domácí si hlídají závěr utkání, o vítězi je rozhodnuto.
57:41'
Brickley a Sceviour se dostali do brejku dvou na jednoho, prvně jmenovaný to vzal na sebe, Allena ale střelou z levé strany nepřekonal.
56:40'
Tohle je trochu slabší přesilovka, domácí tým ale nemá kam pospíchat, náskok má dostačující.
55:06'
Přesilovka pro domácí. Haley srazil hitem Braydena Schenna, ten se dopustil oplácení a obdržel dvě minuty za hrubost a deset minut osobní trest. Ten dostal i domácí Micheal Haley.
54:02'
Florida právě vstřelila branku!
Už je patrně definitivně rozhodnuto. NICK BJUGSTAD předvedl bleskový průnik do útočného pásma, zprava se natlačil před Allena a střelou do horního růžku upravil na 5:1. Asistence: Jared McCann, Connor Brickley.
53:54'
Od modré nahazoval Parayko, o teč se poté neúspěšně pokoušel Tarasenko.
Vsaď si na zápas bez rizika až za 500 Kč a sleduj další přímé přenosy ZDE.
52:47'
Neuspěl ani na druhé straně Sceviour, ten o puk přišel už ve středním pásmu.
51:52'
Akce hostů u levého mantinelu nepřinesla úspěch, puk vylétl ven z pásma.
50:37'
Trocheck a Dadonov se dostali do brejku dvou na jednoho, přihrávka na druhého jmenovaného ale postrádala více přesnosti a bylo tak po šanci.
50:00'
Rychlá Tarasenkova střela, Luongo předvedl pozorný zákrok a nepřipustil tak snížení.
49:41'
Jaškin neprošel levou stranou, postaral se o něj Petrovic.
48:54'
Snaha hostů o útočnou akci se teď rozbíjí o dobře postavenou obranu Floridy, Luongo může být v těchto chvílích v klidu.
47:42'
Všichni si už mysleli, že je to gól na 5:1, na Barkova zívala odkrytá branka, jenže Allen se zvládl přemístit a zasáhnout rychlou lapačkou! Rozhodčí se šli přesvědčit k videu, zda zákrok nepřišel za brankovou čárou, to jen potvrdilo, že se o gól nejednalo.
47:04'
Hosté jsou v plném počtu, Parayko se vrátil do hry.
46:50'
Po zakázaném uvolnění se domácí opět vrací do útoku.
45:44'
Yandleho střelu od modré srazil Upshall, domácí pokračují v útočné akci.
45:04'
Dvě minuty za sekání dostal Colton Parayko.
44:30'
Navíc se bude vylučovat na straně St. Louis, domácí mají ponechanou výhodu.
43:16'
A tak udeřilo na druhé straně. Po rychlém kontru vznikl před Allenem zmatek, gólman hostů sice dokázal první výpady pokrýt, ale poté Huberdeau posunul na volného AARONA EKBLADA a ten už zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jonathan Huberdeau, Alexander Barkov.
43:01'
Tak tohle byla skvělá individuální akce v podání hostujícího Schwartze! Projel středním pásmem, v tom útočném obešel dva protivníky a najednou byl před Luongem. Ten ale pokus o blafák dokázal na brankovišti pokrýt.
42:02'
Na druhé straně vyrazil Allen prudkou střelu a o dorážku se pokoušel Trocheck. Bylo to ale v plné rychlosti a nestačil si zpracovat puk.
41:39'
Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma, vše končí u modré čáry.
40:43'
Huberdeau s pukem na holi objížděl branku, do zakončení jej ale obrana St. Louis nepustila.

Trestné minuty: 15:11
Je za námi čtyřicet minut hry a k bodům mají blíže hráči domácí Floridy. Úvod druhé dvacetiminutovky byl pěkně divoký, jako první se trefil na začátku 22. minuty Paul Stastny, ale už za 12 vteřin srovnal Ian McCoshen. A aby toho nebylo málo, tak za další minutu a 19 vteřin strhl vedení na stranu Floridy Vincent Trocheck. Pak se tempo trochu zklidnilo, přesto jsme stále sledovali velice kvalitní hokej. Dočkali jsme se pak ještě jedny branky, v přesilovce skóroval Jared McCann a ustanovil výsledek 3:1. Gólů mohlo být o mnoho více, důležitými postavami jsou ale Roberto Luongo a Jake Allen, oba brankáři předvedli několik těžkých zákrokům oba chytají opravdu výtečně. Každopádně je stále o co hrát, o výsledku není rozhodně jasno!
40:00'
39:50'
Trocheck mohl přidat čtvrtý gól svého týmu, po pravé straně se dostal do brejku, jeho střelu těsně nad ledem ale Allen vyrazil pravým betonem!
39:06'
Domácí jsou v plném počtu.
39:01'
Luongo teď drží svůj tým, lapil i tvrdou střelu v podání Dunna.
38:09'
McCoshen je na ledě, Florida hraje ve čtyřech.
37:50'
Po Pietrangelově bombě se o dorážku snažil Schenn, ani na několik pokusů ale neprotlačil puk za Luonga!
37:13'
Puk po mantinelu vylétl z obranného pásma Floridy, bránící trojice začala na jedničku.
37:06'
A je tu další vyloučení, Florida jde do tří! Dvě minuty za držení držení dostává Derek MacKenzie.
36:36'
Puk letí z pásma ven, hostům se úvod přesilovky nevydařil.
36:09'
Vylučuje se, hosté si dají přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Ian McCoshen.
35:49'
U mantinelu si vybojoval puk Gunnarsson, snažil se dostat blíže k brance, domácí jej ale zvládli ubránit.
34:43'
Luongo ztratil hůl a Ekblad tuto nepříjemnou situaci vyřešil tím, že vyhodil puk z pásma. Povedlo se mu to šikovně, zakázané uvolnění z toho nebylo.
33:49'
Luongo pro jistotu přikryl puk a umožnil svým spoluhráčům vydechnout a vystřídat.
33:25'
McCoshen přetlačil Tarasenka a vůbec jej nepustil do zakončení.
32:20'
Střelu z pravé strany předvedl domácí Pysyk, Allen skryl puk v lapačce a připsal si další úspěšný zákrok.
31:50'
Domácí v útočném pásmu, momentálně jsou zase na koni a útočně aktivnější.
30:41'
Allen zaváhal při rozehrávce, neměl komu poslat puk a mnoho nescházelo, aby jej o něj obral Trocheck.
30:05'
Hosté se chvíli radovali z gólu, snížení však nepřichází. Od modré nahodil Bortuzzo, Schenn ale po puku sáhl vysokou holí. Rozhodčí se šli ještě podívat k videu, po chvíli pak potvrdili svůj verdikt. Stále to tak je 3:1 pro Floridu.
29:49'
Haley si hlídal Jaškina, ten se nemůže vymotat zpoza branky.
28:30'
McCann se řítil do další šance, po rychlém průniku pálil z pravé strany. Allen si tentokrát poradil.
27:42'
Domácí využívají přesilovku a vedou už o dvě branky. Po několika přihrávkách si ke kruhům sjel Vrbata a střílenou přihrávkou poslal pas JAREDU McCANNOVI na teč. Ten zamířil naprosto přesně a na tuto rychlou akci Allen nenašel zákrok. Asistence: Radim Vrbata, Aaron Ekblad.
27:15'
V oslabení byl v šanci Pääjärvi mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil do rohu.
26:48'
Hostům se podařilo dostat puk z vlastního pásma, Florida musí začít od nuly.
26:05'
Přesilovka pro Floridu, Scottie Upshall jde na trestnou lavici za zdržování při vhazování.
25:56'
Začíná se nám i přitvrzovat, nečekaný hit teď přichystal MacKenzie na Pääjärviho.
24:16'
Florida je v plném počtu, Petrovic je opět ve hře.
24:05'
Tarasenko a Pietrangelo předvedli nebezpečné střely, Luongo měl i trochu štěstí, když mu puk vypadl a kutálel se těsně vedle branky.
23:45'
Samozřejmě pokračuje přesilovka hostů a zejména Tarasenko se snaží o rychlé vyrovnání.
22:45'
Tak to je doslova gólová smršť v úvodu druhé třetiny. Hosté ztratili ve středním pásmu puk, do brejku se dostal VINCENT TROCHECK a zakončil jej nechytatelnou střelou na Allenovu lapačku! Asistence: Colton Sceviour.
22:16'
Přesilovka pro St. Louis, dvouminutový trest za krosček obdržel Alex Petrovic.
21:26'
Je ale bleskově vyrovnáno. Ihned po buly se domácí dostali do pásma a z levé strany vyslal povedený švih IAN McCOSHEN. Luongo na tento pokus nedosáhl a je to 1:1. Pro domácího obránce je to vůbec první gól v NHL! Asistence: Connor Brickley, Nick Bjugstad.
21:14'
Další kombinaci už ale hosté využili a vedou. Po několika přihrávkách dostal puk u branky PAUL STASTNY, chvíli počkal, poté vyjel před Luonga a prostřelil jej pokusem po ledě. Asistence: Vladimir Tarasenko, Alex Pietrangelo.
21:00'
Schwartz nabízel puk na teč, Luongo si prostor před svou brankou pohlídal.
20:52'
Hosté si zahrají přesilovku, Radim Vrbata se totiž dopustil sekání.
20:15'
Hostující Gunnarsson při střele zlomil hůl a najednou se Florida vydala do přečíslení. Jenže Dadonov v rychlém průniku neuspěl.

Trestné minuty: 7:9
Je za námi první třetina a i když jsme viděli útočný hokej z obou stran, gólu jsme se nedočkali. Jak Allen, tak i domácí Luongo byli na svých pracovištích k nepřekonání a předvedli několik skvělých zákroků. Luongo se blýskl proti průniku Upshalla, či několika střelám Tarasenka, Allen zase pochytal střelecké pokusy Trochecka, Bjugstada, či Dadonova.
20:00'
19:57'
Tarasenko stihl po buly prudkou ránu a donutil Luonga ke švihu lapačkou.
19:49'
Ještě jeden Luongův zákrok, v brankovišti pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.
19:14'
Florida ale oslabení přečkala a opět hraje v plném počtu.
18:50'
Tak tohle je povedená přesilovka. Puk létá z hole na hůl a ofenzíva hostů nemá problém si nachystat střelecké pozice.
17:50'
Své střelecké umění ukazoval Tarasenko, z pravé strany vyslal nepříjemně prudké projektily. Luongo tak po delší době musí ukázat své umění.
17:14'
Přesilovku si dají i hráči St. Louis, dvě minuty za zdržování hry dostal Derek MacKenzie. Puk z jeho hole opustil ledovou plochu..
16:45'
Florida je v posledních okamžicích aktivnější a to opravdu výrazně, vše ale končí na Allenovi, či jeho dobře bránících spoluhráčích.
15:34'
Tvrdou střelu od modré předvedl domácí Petrovic, ranou z dálky ale Allena nepřekvapil. Ten v první třetině předvádí opravdu vynikající výkon.
15:00'
Na levou stranu dostal křížnou přihrávku Dadonov, nabruslil si do pásma, jeho následnou střelu ale Allen velice dobře viděl a neměl problém zasáhnout.
13:54'
Už to vypadalo, že se Trocheck dostane středem do zakončení, na poslední chvíli ale zaúřadoval Pietrangelo a sám se zmocnil puku.
12:53'
Jak Micheal Haley, tak i Chris Thorburn obdrželi pětiminutové tresty za bitku.
12:53'
Po úvodních ranách se nám šarvátka změnila v přetahovanou, po chvíli byli oba hráči od sebe rozděleni čárovými sudími.
12:53'
Máme tu bitku! V útočném pásmu se do sebe pustili domácí Haley a hostující Thorburn.
12:14'
Další útočný výpad Floridy končí postavením mimo hru, pravidlům se provinil McGinn.
11:40'
Závar na druhé straně, Barkov a Huberdeau vyslali na Allena nepříjemné pokusy, ale i gólman St. Louis zatím drží čisté konto.
10:47'
Luongo předvedl vynikající zákrok, když si na něm vylámal zuby unikající Scottie Upshall. Tomu domácí gólman vložil do zakončení hůl a zneškodnil tak zatím největší šanci zápasu.
09:47'
Po pravé straně se Schennovi nepodařilo proniknout do střelecké pozice, musel místo střely volit zpětnou přihrávku.
08:54'
St. Louis se po delší době dostalo do útoku, Pietrangelovi ovšem utekl puk mimo pásmo. Hosté musí budovat novou akci.
08:10'
Odražený puk se dostal na hůl domácího Trochecka, ten ale v plné rychlosti nezvládl zamířit přesně.
07:14'
Hosté jsou již v plném počtu, přečkali dvě oslabení a mohou se zapojit do útočné činnosti.
06:25'
Bjugstad z úhlu trefil pouze Allena, ten se zatím nenudí, střely na něj létají ze všech stran.
05:50'
Huberdeau dostal přihrávku do druhé vlny a okamžitě vystřelil. Allen jeho pokus vytěsnil připraveným betonem.
05:14'
Další vyloučení na straně St. Louis, Scottie Upshall dostal dvě minuty za sekání.
04:58'
Trocheck napálil golfákem blokujícího protivníka, puk poté vylétl z útočného pásma.
04:19'
Barkov už na tom byl lépe, v mezikruží vystřelil, ani on al netrefil branku. Tlak mají domácí ale slušný.
03:41'
Trocheckův pokus o průnik skončil před brankou, ke střele se nedostal.
03:18'
Je tu první vyloučení, Vince Dunn fauloval Mathesona a míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení.
02:29'
Zatím sledujeme urputné obrany na obou stranách, většina výpadů končí hned na modré čáře bez většího ohrožení.
01:34'
Tarasenko vjel s pukem na holi do útočného pásma, jeho střela tahem byla ale sražena do roh kluziště.
00:38'
Allen si připisuje první zákrok, z dálky na něj pálil Matheson. Je přerušená hra, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
00:01'

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, McCoshen – Dadonov, Barkov (A), Huberdeau – Vrbata, Trocheck, J. McGinn – Bjugstad, McCann, Brickley – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), Stastny, Sobotka – Barbašev, B. Schenn, Schwartz (A) – Jaškin, Sundqvist, Pääjärvi – Thorburn, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Luxmore, L'Ecuyer – Shewchyk, Barton.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas nám začne s mírným zpožděním, nikam rozhodně neodcházejte.
Zápas v BB&T Center začne v 1:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (FLA) 2 (0+2)
Vladimír Sobotka (STL) 4 (0+4)
Dmitrij Jaškin (STL) 1 (0+1)
St. Louis Blues

Hosté už mají za sebou čtyři zápasy a mohou si říct, že úvod sezóny vyšel týmu na jedničku – čtyři zápasy a čtyři výhry. Ta poslední přišla z ledu NY Rangers po výsledku 3:1. O branky St. Louis se postarali Gunnarsson a Schenn, v poslední třetině výhru potvrdil Schwartz. Jak vidno, forma je v klubu výtečná a hráči ji budou chtít potvrdit i na Floridě.

Lídři kanadského bodování

Jaden Schwartz 7 (2+5)
Brayden Schenn 6 (3+3)
Alex Pietrangelo 6 (2+4)
Florida Panthers

Domácí tým má za sebou dva derby zápasy proti Tampě Bay s padesátiprocentní úspěšností. Po venkovní prohře 3:5 přišla domácí výhra 5:4. Tampa v tomto utkání dvakrát vedla, ale góly Dadonova, Bjugstada, Scevioura, McCanna a Trochecka zařídily obrat a dva body.

Jevgenij Dadonov 3 (1+2)
Connor Brickley 2 (1+1)
Nick Bjugstad 2 (1+1)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.