NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Montreal - 3. listopadu 2017   01:00

Minnesota
Minnesota
04:46' Cullen (Reilly, Winnik) • 04:56' Dumba  • 15:51' Ennis (Cullen, Dumba) • 32:09' Suter (M. Koivu, Mikael Granlund) • 40:34' Spurgeon (M. Koivu, Mikael Granlund) • 58:05' M. Foligno
6:3
(3:0, 1:1, 2:2)
Montreal
Montreal
33:09' Gallagher  (Hudon) • 49:14' A. Shaw  (Danault, Pacioretty) • 54:47' Gallagher  (Plekanec)

3. Matt Dumba (MIN) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 27-31; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 38%-62%; Hity: 16-16; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
Minnesota vítězí v Xcel Energy Center nad Montrealem popáté v řadě a potvrzuje, že se mu proti němu velmi daří. Fantastické utkání odehrál Matt Cullen, který na své 41. narozeniny vstřelil gól a přidal k němu asistenci. Vítězný gól vstřelil v polovině druhé třetiny Ryan Suter. O osudu zápasu rozhodla úvodní část, během které Canadiens inkasovali tři góly a poté už jen snižovali. Tomáš Plekanec připsal bod. Konečný výsledek. Minnesota Wild 6 Montreal Candiens 3.
59:00'
Do konce na góly bohatého utkání zbývá 1 minuta.
58:05'
Minnesota právě vstřelila branku!
Jen, co Carey Price zamířil na střídačku, Max Pacioretty u střídaček špatně rozehrál a MARCUS FOLIGNO ze středního pásma táhlou střelou zápěstím zamířil do prázdné brány!
55:24'
Canadiens vypálili z pravého kruhu a Devan Dubnyk nedokázal puk udržet. Hosté toho mohli využít, jenže k dorážce se nedostali a kotouč se najednou ocitl za bránou! Montreal kouše!
54:47'
Montreal právě vstřelil branku!
Tomáš Plekanec vyhrál vhazování v levém kruhu útočného pásma a BRENDAN GALLAGHER podél hrazení potáhl puk směrem vpřed. Poté na levém křídle předvedl krásnou stahovačku a z ostrého úhlu přes jednoho z hráčů Wild napřáhl ke střele zápěstím, která se na přední tyči od levé brusle Devana Dubnyka odrazila po ledě do brány! Překvapivý gól. Asistence: Tomáš Plekanec.
54:43'
Michael McCarron v levém rohu útočného pásma zasedl puk a hra byla přerušena. Reklamní přestávka.
53:50'
Phillip Danault se ocitl v pravém kruhu v tísni, přesto dokázal bekhendem posunout puk směrem na vzdálenější levou tyč, kde jeden z jeho spoluhráčů těsně nedosáhl na puk a do šance se nedostal.
53:04'
Alex Galchenyuk na vrcholu levého kruhu pro vhazování vypálil od hrazení a jeho střela skončila v ochranné síti.
52:08'
Paul Byron vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Devan Dubnyk se prostřelit potřetí v zápase nenechal. Brankář Minnesoty si připsal dobrý zákrok a následnou potyčku přerušila komerční přestávka.
51:46'
Max Pacioretty se snažil v levém kruhu dostat ke střele, jenže Jared Spurgeon ho dobře pokryl.
50:52'
Devan Dubnyk zastavil nahození Canadiens od modré čáry a následuje komerční přestávka.
49:14'
Tyler Ennis si sjel za vlastní bránu, kde byl tvrdě dohrán Maxem Paciorettym. Volného puku se poté ujal Phillip Danault a krásnou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu našel na vzdálenější levé tyči ANDREWA SHAWA, který zvedl puk z blízkosti neomylně pod víko! Asistence: Phillip Danault a Max Pacioretty.
48:59'
Phillip Danault na pravém křídle nabral rychlost a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, kterou Devan Dubnyk vyrazil.
47:42'
Canadiens se během přesilové hry dostali k několika střelám, Devana Dubnyka ale podruhé nepropálili.
46:15'
Max Pacioretty napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke krásné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Devan Dubnyk ale předvedl úžasný semafor!
45:42'
Joel Eriksson Ek byl vyloučen na dvě minuty za krosček poté, co u pravé tyče fauloval Brendana Gallaghera.
45:41'
Wild chybovali za bránou a Brendan Gallagher se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, prostřelit Devana Dubnyka ale v tváří v tvář v rychlosti nedokázal! Skóre zůstává 5:1 pro Wild.
45:04'
Carey Price se vydal za bránu, aby zastavil nahození Wild z pravé strany a poté v klidu rozehrál.
44:29'
Luke Kunin vypálil z pravého kruhu pro vhazování a připravený Carey Price ukryl puk v náručí.
42:24'
Chris Stewart si najel na pravém křídle na kolmou přihrávku a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula vzdálenější levou tyč.
41:34'
Charles Hudon se dostal ke střele v pravém kruhu a na přední tyči ji vyrazil Devan Dubnyk.
40:34'
Mikael Granlund kolmou přihrávkou z vrcholu pravého kruhu našel v blízkosti pravé tyče Mikka Koivua, který se neunáhlil se zakončením a puk přihrávkou napříč brankovištěm přenesl doleva, kde JARED SPURGEON z úhlu a blízkosti mezi pravým betonem a vyrážečkou Careyho Price zamířil v přesilové hře do brány – 5:1 pro Wild! Asistence: Mikko Koivu a Mikael Granlund.
40:01'
Tomáš Plekanec vyhrál úvodní vhazování třetí části, na které se postavil proti Mikkovi Koivuovi.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-15; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 44%-56%; Hity: 13-11; Přesilové hry: 0/4-0/0; Tresné minuty: 0-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.
Také druhá třetina v Xcel Energy Center přinesla dva slepené góly, které od sebe tentokrát dělila minuta. V dresu Minnesoty zvyšoval na 4:0 Ryan Suter, jenže hned vzápětí snížil na straně Montrealu Brendan Gallagher. Wild mají ovšem utkání skvěle rozehrané a do závěrečné části budou vstupovat s tříbrankovým vedením a luxusním náskokem. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 4 Montreal Canadiens 1.
40:00'
39:46'
Marcus Foligno se snažil prosadit za bránou a Jeff Petry ho zezadu zahákoval. Dvě minuty a přesilová hra.
39:28'
Nino Niederreiter napřáhl v pravém kruhu k táhlé střele, kterou na vzdálenější levé tyči Carey Price vyrazil pravým betonem do rohu ledové plochy!
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:58'
Wild se v pravém kruhu v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, Carey Price obě vyrazil!
38:17'
Před bránou Minnesoty po prudkém nahození z ostrého úhlu vznikl obrovský závar, Canadiens se ale podruhé v zápase prosadit nedokázali, Devan Dubnyk puk zřejmě hrudí vyrazil!
37:59'
Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Montrealu z pravého křídla a po jeho zákroku je tu reklamní přestávka.
36:28'
Devan Dubnyk v rychlém sledu dvakrát zakročil proti střelám z mezikruží a podržel Minnesotu!
35:41'
Vyloučený Brendan Gallagher naskočil z trestné lavice zpět na led a ani tohle vyloučení nebylo potrestáno.
34:06'
Carey Price vyrazil střelu Wild od modré čáry maskou a v blízkosti levé tyče se ocitl v obrovské šanci Nino Niederreiter, jenže odkrytou bránu minul! Minnesota mohla využít přesilovku.
33:41'
Tyler Ennis na levé straně útočného pásma spěchal za pukem a Brendan Gallagher ho stáhl k zemi. Dvě minuty za hákování. Minnesota si zahraje třetí přesilovou hru. Ze dvou nevyužila zatím žádnou.
33:09'
Charles Hudon na levém křídle zachytil rozehrávku Wild a po rychlém zavezení puku do útočného pásma z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kam si najel BRENDAN GALLAGHER a těsně nad ledem kotouč usměrnil k pravé tyči! Blesková odpověď. Asistence: Charles Hudon.
32:09'
RYAN SUTER si najel do pravého kruhu na přihrávku Mikka Koiva z mezikruží a krásnou střelou zápěstím mezi betony Careyho Price zamířil do černého! Minnesota vede již 4:0! Asistence: Mikko Koivu a Mikael Granlund.
31:47'
Ryan Suter na levém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price na přední tyči puk zastavil.
31:36'
Dnešní utkání sleduje 18924 diváků.
30:26'
Carey Price u levé tyče své brány rychle ukryl volný puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
30:05'
Rozhodčí signalizovali, že se zakázané uvolnění pískat nebude, a Brandon Davidson musel hrát.
29:56'
Alex Galchenyuk vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk sevřel v náručí.
29:46'
Brandon Davidson vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk ztratil stabilitu. Puk ovšem na bránu neprošel.
28:44'
Mikael Granlund si z pravého křídla sjel do kruhu pro vhazování a v blízkosti pravé tyče napřáhl ke střele zápěstím, která těsně minula vzdálenější levou tyč.
27:48'
Nino Niederreiter vzápětí pálil z opačné strany útočného pásma a Carey Price puk sevřel v náručí. Po zákroku brankáře Habs následuje reklamní přestávka. Wild stále vedou 3:0.
27:30'
Nino Niederreiter nabral na pravém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Carey Price měl ale čistý výhled a pravým betonem puk vyrazil!
27:08'
Jeff Petry na pravé straně zachytil vyhození Wild a od modré čáry napřáhl ke střele, která byla na přední tyči zablokována.
26:55'
Samozřejmě, že fanoušci Minnesoty bučeli kvůli střele Montrealu, nikoliv zákroku Devana Dubnyka.
26:12'
Canadiens se po zakázaném uvolnění Wild ocitli v blízkosti levé tyče v šanci, Devan Dubnyk ale puk bez problému vyrazil a fanoušci v Xcel Energy Center začali bučet.
25:54'
Karl Alzner napřáhl na levé straně útočné pásma od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která bez teče zamířila vedle bližší levé tyče brány, kterou hájí Devan Dubnyk.
25:33'
Montreal se na levém křídle ocitl v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:03'
Zatímco se oba týmy marně snaží delší dobu dostat do zakončení, pojďme si říci důležitou informaci. Tyler Ennis necelých pět minut před koncem první části vstřelil svůj 100. gól v NHL! Srdečně blahopřejeme!
24:21'
Zatímco úvod první třetiny byl velice atraktivní, začátek druhé třetiny trošku uspává. Snad se to změní.
23:56'
Tomáš Plekanec se mezi kruhy pro vhazování dostal ke střele, která byla sražena vedle levé tyče brány.
22:04'
Zajímavost: Eric Staal proti Montrealu odehrál 44 zápasů, během nichž zaznamenal 42 bodů za shodný počet gólů a asistencí (21 G a 21 A).
21:26'
Brandon Davidson nemohl na pravém křídle pokračovat v útoku kvůli postavení mimo hru na straně Habs.
21:02'
Eric Staal bojoval za bránou Montrealu o puk a nechtěně podrazil jednoho z hlavních rozhodčí.
20:25'
Vyloučený Max Pacioretty je zpět na ledě a Minnesota zbytek druhé přesilové hry využít nedokázala.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-7; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 54%-46%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 0/2-0/0; Tresné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
Eric Staal a Nino Niederreiter v úvodu utkání nedokázali dopravit puk z blízkosti do prázdné brány a zahodili vylouženou příležitost, poté už to tam ale Wild spadlo, když se v rozmezí pouhých deseti sekund prosadili Matt Cullen, slavící narozeniny, a Matt Dumba, který využil špatného vyhození Careyho Price zpoza brány. Minnesota vstoupila do utkání pořádně zostra a rychle si vytvořila dvoubrankový náskok, který ještě navýšil po přečíslení 2 na 1 Tyler Ennis. Skóre po první části. Minnesota Wild 3 Montreal Canadiens 0.
20:00'
19:28'
Mike Reilly bez přípravy vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Carey Price hrudí puk vyrazil mimo.
19:00'
Do úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:58'
Matt Dumba na pravém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price měl co dělat, aby puk vyrazil!
18:25'
Max Pacioretty se provinil proti pravidlům a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro Wild.
17:35'
Canadiens na levé straně vypálili od modré čáry a Devan Dubnyk dobře zasáhl levým betonem.
15:51'
Matt Cullen na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a krásnou žabičkou přes hůl couvajícího Jeffa Petryho našel na vzdálenější levé tyči najíždějícího TYLERA ENNISA, který si puk rychle zpracoval a střelou zápěstím zamířil nad přesouvajícím se Careym Pricem ke vzdálenější pravé tyči! Dva hráči s jménem Matt asistovali. Asistence: Matt Cullen a Matt Dumba.
15:22'
Carey Price měl znovu práci, když hrudí vyrazil nepříjemnou střelu z pravého kruhu, a Montreal vzápětí vyhodil puk na zakázané uvolnění. Minnesota pálí o sto šest.
14:40'
Další střela ihned po vhazování, o kterou se tentokrát na pravé straně postaral od modré čáry Jared Spurgeon, a Carey Price tečovanou ránu na přední tyči hrudí vyrazil.
14:33'
Mikael Granlund vypálil ihned po vhazování a tečovaná střela opět našla náruč Careyho Price.
14:28'
Mikko Koivu si v levém kruhu najel na kolmou přihrávku a bez přípravy napřáhl z úhlu k prudké střele s příklepem, která na přední tyči našla náruč Careyho Price. Po spolehlivém zákroku brankáře Montrealu následuje reklamní přestávka.
14:25'
Vyloučený Phillip Danault se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Montreal hraje v plném počtu.
13:52'
Další vyhození Montrealu, po kterém Wild začínají další útok od vlastní brány. Dobrá hra v oslabení.
13:10'
Jason Zucker ztratil v pravém kruhu pro vhazování kontrolu nad pukem a Montrealu se o sklo podařilo vyhodit. Dobrá práce v podání Canadiens.
12:25'
Phillip Danault dostal dvě minuty za sekání a Minnesota si zahraje první přesilovou hru dnešního duelu.
12:09'
Alex Galchenyuk napřáhl v pravém kruhu ke střele, kterou Devan Dubnyk bez problému udržel v náručí.
11:54'
Hokejistům Montrealu se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Puk se vrací před bránu Habs.
10:39'
Brendan Gallagher napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Gustav Olofsson přizvedl do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka. Minnesota vede nad Montrealem 2:0.
09:16'
Eric Staal bez přípravy vypálil v levém kruhu pro vhazování a jeho střelu zablokoval Andrew Shaw.
07:46'
Hra byla přerušena a na řadu přichází první reklamní přestávka. Wild vstřelili dva góly během 10 sekund a vedou v Xcel Energy Center nad Montrealem 2:0.
06:47'
Wild se nepodařilo rozehrát na levém křídle a puk zamířil na zakázané uvolnění. Buly před Devanem Dubnykem.
05:06'
Montreal se pokusil rychle odpovědět v blízkosti pravé tyče, kde jeden z hostů narazil do brankáře Devana Dubnyka a brána byla posunuta. Rozhodčí se vylučovat nerozhodli.
04:56'
Carey Price se vydal za bránu, aby zastavil nahození Wild a poté rozehrál o hrazení, jenže na pravém křídle zachytil puk MATT DUMBA a od modré čáry napřáhl ke střele, kterou na přední tyči nakonec zřejmě netečoval Nino Niederreiter, a puk zamířil nad ledem k pravé tyči! Minnesota vstřelila během 10 sekund dva góly a vede 2:0!
04:46'
Mike Rielly vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a po zákroku Careyho Price pravým betonem se v levém rohu pro vhazování prosadil dorážející MATT CULLEN, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a navíc na své narozeniny! Minnesota vede nad Habs rychle 1:0! Asistence: Mike Reilly a Daniel Winnik.
04:16'
Jeff Petry se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, jeho střela ale zamířila nad bránu.
03:34'
Další střela Montrealu přišla na levém křídle od modré čáry, puk byl ale jedním z hráčů Minnesoty přizvednutý a zamířil do ochranné sítě. Hra přerušena.
03:19'
Brendan Gallagher vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk na přední tyči vyrazil levým betonem do rohu ledové plochy.
02:11'
Další neúspěšný útok Canadiens, který na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
01:43'
Hra byla vykázána do středního pásma poté, co Paul Byron zahrál v útočném pásmu vysokou holí.
00:34'
Carey Price si připsal první zákrok, ještě předtím měl ale v blízkosti levé tyče obrovskou šanci Eric Staal, který nedokázal puk po ledě umístit z úhlu do odkryté brány, a na vzdálenější pravé tyči se to poté ani nepovedlo Ninovi Niederreiterovi, od jehož hole se kotouč odrazil do vzduchu a ven! Neskutečný moment a šance!
00:01'
Puk poprvé dopadl na led a utkání mezi Wild a Canadiens bylo zahájeno.
00:01'
V Xcel Energy Center je vše připraveno k úvodnímu vhazování. Dokáže Montreal ukončit mizérii proti Wild?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Dumba, Brodin, Olofsson, Reilly – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Alzner, Jo. Benn, Davidson, Petry – Lehkonen, Drouin, Byron – Pacioretty (C), Danault, A. Shaw – Hudon, Plekanec (A), Gallagher (A) – Galchenyuk, McCarron, T. Mitchell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Tim Peel, Ian Walsh. Čároví: Scott Driscoll, Bevan Mills.
Minnesota přivítá v pátek v noci na svém ledě Montreal, proti kterému od 3. prosince 2014 vyhrála pět utkání v řadě a během vítězné série ho přestřílela na góly 19:6. Wild vyhráli v Xcel Energy Center od 1. prosince 2013 poslední čtyři vzájemná utkání, během nichž proti Canadiens vsítili 15 branek a 6 inkasovali. Minnesota proti Montrealu vytvořila nejdelší vítěznou sérii v historii organizace. Oba týmy spojuje hostující útočník Torrey Mitchell, který působil v dresu Minnesoty v letech 2012-2014 a během 103 zápasu zaznamenal 17 bodů za pět gólů a dvanáct asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.