NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Vegas - 1. prosince 2017   02:00

Minnesota
Minnesota
37:01' Mikael Granlund (Reilly, Zucker) • 45:27' Niederreiter (Brodin, Winnik) • 52:05' E. Staal (Dumba) • 59:55' E. Staal
4:2
(0:0, 1:0, 3:2)
Vegas
Vegas
42:42' McNabb  (Matteau) • 44:39' Marchessault  (W. Karlsson)
Minnesota
Vegas

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně vše, přeji příjemný zbytek noci.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:42
Tři hvězdy utkání:
1. Devan Dubnyk (MNS) 29 zák., 2 góly, 93,5%
2. Eric Staal (MNS) 2+0
3. Matt Dumba (MNS) 0+1
Zápas je u konce, z vítězství se nakonec radují domácí hokejisté. Bylo to ale velké drama až do konce. Minnesota si do třetí třetiny přinesla náskok 1?0, o ten ale velmi brzy přišla. Už po pěti minutách třetí třetiny totiž prohrávala po brankách McNabba a Marchessaulta. Jenže pak hned dokázal zareagovat Niederreiter a vyrovnal. V 53. minutě pak vstřelil vítězný gól Staal a ten samý hráč pak ještě pečetil výsledek gólem do prázdné brány.
59:55'
Minnesota právě vstřelila branku!
A je definitně rozhodnuto. Pojistku přidává střelou do prázdné brány ERIC STAAL. Je to jeho druhý gól v sezoně. Bez asistence.
59:23'
Minnesota dokázala dostat puk do středního pásma a dál úspěšně brání hubený náskok.
58:54'
Dubnyk zachránil opět svůj tým, když dokázal vychytat velkou šanci Jonathana Marchessaulta.
58:30'
Subban už je na střídačce, Vegas to zkoušení v šesti!
57:10'
Vegas ale nedokázalo ze svého útoku vytěžit střelu na bránu.
56:53'
Alex Tuch vystihl přihrávku ve vlastním obranném pásmu a hned založil akci svého celku.
55:50'
Nate Schmidt se dostal to velké šance, ale skvělým zákrokem betonem ho vychytal Dubnyk. Schmidt byl přitom před brankou úplně sám.
55:17'
Nahození Vegas si nechal Dubnyk u sebe. Hosté tak alespoň vybojovali buly v útočném pásmu.
54:45'
Dumbova střela od modré na Malcolma Subbana neprošla, Wild ale udrželi útočné pásmo.
54:14'
Eakinova střela byla přizvednuta do ochranné sítě za brankou Vegas.
53:53'
Vegas svůj pobyt v útočném pásmu nekorunovala střelou na bránu. Neala o puk nakonec obral Koivu.
52:48'
Nino Niederreiter nepříjemně napadal Colina Millera. Ten nakonec tuto situaci ustál.
52:05'
Wild jsou zpátky ve vedení. Dumba naznačil střelu, vytvořil si tím prostor a pak opravdu vypálil. Jeho pokus Subban vyrazil pouze na hokejku ERICA STAALA a ten neměl kotouč dorazit do sítě. Asistence: Matt Dumba.
50:01'
Nate Schmidt nejprve naznačil střelu a pak opravdu vypálil. Jeho ránu ale zablokoval Daniel Winnik.
49:56'
Granlund natlačil puk před branku a tam ho netrefil Dumba, který by jinak střílel takřka do prázdné brány.
49:32'
Dumba nedostal úplně ideální přihrávku na levou stranu a svou střelou netrefil branku.
49:04'
Až nyní se domácí konečně usadili v útočném pásmu a mohou zahájit přesilovkovou kombinaci.
47:59'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., vysoká hůl).
47:17'
Po třech gólech v krátkém časovém sledu se hra trochu uklidnila, oba týmy si dávají záležet na pozorné obraně.
45:27'
S góly se na začátku třetí třetiny roztrhl pytel! Minnesota prohrávala jen malou chvilku a hned se jí podařilo vyrovnat. NINO NIEDERREITER tečoval střelu Brodina od modré čáry za Subbana. Asistence: Jonas Brodin, Daniel Winnik.
44:39'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Hosté bleskově otáčejí stav zápasu! Znovu byl Dubnyk překonal střelou na jeho lapačku do horní části branky. Tentokrát ho propálil JONATHAN MARCHESSAULT střelou z blízka. Dubnyk mohl jen těžko reagovat. Asistence: William Karlsson.
44:30'
Sutterova střela trefila Granlunda a od něj šel puk vedle brány.
43:40'
Nino Niederreiter se dostal do obrovské šance, ale Subban dokázal jeho střelu vyrazit a udržel nerozhodný stav.
42:42'
Je vyrovnáno! Vegas se to podařilo hned zkraje třetí třetiny. O srovnání se postaral BRAYDEN MCNABB, jehož střela z levé strany zamířila nad lapačku Dubnyka a skončila až v jeho bráně. Asistence: Stefan Matteau.
42:21'
Lindberg byl dobře rozjetý a vpálil z levé strany zápěstím, Dobře chytajícího Dubnyka nepřekonal.
41:58'
Brendan Leipsic u pravého mantinelu v útočném pásmu upadl a kvůli toho ztratil kotouč.
41:34'
Sbisova střela od modré skončila na betonu Devana Dubnyka.
40:54'
Granlund prodloužil kotouč do útočného pásma, tam ho ovšem následně on ani Koivu nedokázali vybojovat.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 3:58.
Druhá třetina je minulostí a my jsme se přeci jen dočkali prvního gólu zápasu. Bezbrankové skóre vytrvalo až do 38. minuty, kdy ho prolomil přesnou střelou Mikael Granlund. Přitom nescházelo mnoho k tomu, aby Minnesota prohrávala. Dvakrát totiž pomohla Dubnykovi tyčka. Nejprve po střele Neala a pak ještě po pokusu Matteaua. Wild těžké okamžiky přežili a pak sami skórovali, takže si do kabin přinášejí těsný náskok.
40:00'
39:56'
Staal vypálil tvrdě od levého mantinelu a Subban si musel ještě na závěr třetiny připsat jeden zákrok.
38:46'
Ennis se nebojácně vydal do útoku proti třem protihráčům. Do útočného pásma se ovšem neprobil.
37:01'
Konečně jsme se dočkali branky, Minnestoa jde do vedení! Obrovskou zásluhu na této brance má Rilley, jehož přihrávka na MIKAELA GRANLUNDA neměla chybu. Finský útočník zamířil do odkryté části brány, Subban neměl šanci se přesunout. Asistence: Mike Reilly, Jason Zucker.
36:49'
Murphy vypálil z velkého nápřahu z pravého kruhu, Subban chytil kotouč a ukryl ho do své výstroje.
36:26'
Nosek podařil svým spoluhráčům v obranném pásmu vybojovat puk. Schmidt ho pak dokázal dostat do středního pásma.
35:40'
Stefan Matteau vystřelil z hodně těžkého úhlu a trefil levou Dubnykovu tyčku! Brankáři Minnesoty dnes přeje i štěstí.
35:21'
35:13'
Brodin dokázal vyhodit puk a dokonce i donutil Subbana k zákroku.
34:19'
Od modré střílel obránce Vegas Shea Theodore, puk ale pouze zaduněl o zadní mantinel.
33:53'
Další Marchessaultova střela. Tentokrát jeho ránu z úhlu musel Dubnyk vyrážet.
33:30'
Jonathan Marchessault vypálil z pravé strany, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
33:21'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Tyler Ennis – 2 min., vysoká hůl).
32:38'
Brendan Leipsic vystřelil z mezikruží po rychlé otočce. Dubnyk chytil puk lapačkou.
31:50'
Už podruhé zazvonila tyčka Dubnykovy brány! Tentokrát ji trefil střelou z levého kruhu James Neal.
31:37'
Foligno se ke střele neprobil, skákavý kotouč poté nezachytil Mikael Granlund.
30:35'
Střela Engellanda od modré končí v lapačce Dubnyka. Jednoduchý zákrok pro brankáře Minnesoty.
30:05'
Vegas byli pod lehkým tlakem. Vymanili se z něj tak, že vyhodili puk. Zakázané uvolnění to není, puk tak daleko nedoklouže.
28:30'
Brendan Leipsic se dostal do hodně velké šance a skvělý zákrok předvedl Dubnyk. Dost možná zatím zákrok večera, brankář Minnesoty se musel velmi rychle přesunout.
28:12'
Dumba je dnes hodně střelecky aktivní. Ani tentokrát ale Subbana nepřekonal.
27:54'
Tentokrát je to pro změnu zakázané uvolnění domácího týmu.
27:16'
Zakázané uvolnění Vegas, vhazovat se bude před Subbanem.
26:19'
Brayden McNabb měl na levém kruhu dostatek času k tomu aby zamířil. Ale ani tak střelou zápěstím Dubnyka nepřekonal.
25:02'
Znovu vyl Subban pozorný a vychytal střelu Ryana Murphyho. Poté hned kotouč skryl pod svou lapačku.
24:45'
Minnesota se usadila v útočném pásmu, ale recept na Subbana zatím nenašla.
22:48'
Po Noskově přihrávce na střed střílel Pierre-Édouard Bellemare, Dubnyka ale nepřekonal.
22:30'
Další střela Tomáše Noska. Tentokrát na Dubnyka neprošla, byla sražena do rohu kluziště.
22:09'
Nosek vyzkoušel pozornost Dubnyka. Brankář Wild si se střelou českého útočníka poradil.
21:52'
Domácí pouze nahodili puk za modrou čáru a celá jejich formace odjíždí střídat.
20:16'
Sutterovu střelu zápěstím dokázal Subban vyrazit.
20:01'
První třetina je za námi. Neviděli jsme žádné velké šance ani na jedné straně, výjimkou byla snad jen střela Vegas už ze druhé minuty, kdy Lepisic trefil tyčku. Jinak ale oba brankáři, jak Subban, tak Dubnyk chytali spolehlivě a žádný puk za svá záda nepustili. Ve druhé třetině budou muset střelci obou týmů přidat, pokud chtějí prolomit bezbrankové skóre.
20:00'
19:50'
Brodinovu střelu dokázal Subban vyrazit, Wild dál zůstávají na puku v útočném pásmu.
19:02'
18:36'
Wild znovu vyhazují a jejich oslabení se už opravdu chýlí ke konci.
18:18'
Více než minuta přesilovky Vegas už je pryč a hosté se ještě ani neusadili v útočném pásmu.
17:39'
Schmidtovu střelu od modré dokázal Dubnyk svým levým betonem vyrazit a jeho spoluhráči poté opět vyhodili kotouč.
17:10'
Minnesota vyhrála vhazování a hned dokázala vyhodit puk. Dobrý začátek oslabení pro Wild.
17:02'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., nedovolené bránění).
16:48'
Smith dokázal udržet útočné pásmo pro Eakina a ten si pak dobrým pohybem vydobyl faul na svou osobu.
15:21'
Jonas Brodin zablokoval střelu Smithe, ušetřil tak svému brankáři práci.
14:05'
Od modré čáry vypálil i obránce Brayden McNabb, Dubnyk byl i tentokrát bezchybný a kotouč chytil.
13:45'
Ani James Neal nenašel na Dubnyka recept. Ten jeho střelu zápěstím dokázal vyrazit.
12:45'
Shea Theodore předvedl obětavý zákrok, když zablokoval střelu Ryana Suttera.
11:17'
A další úspěšný zákrok brankáře Wild. Tentokrát proti střele Reillyho Smithe z mezikruží.
11:00'
Z velké blízky vypálil Jonathan Marchessault, Dubnyk dobrým zákrokem své mužstvo podržel.
10:09'
Hra je přerušená, píská se zakázané uvolnění Vegas.
09:24'
Střelu Tucha zablokoval Olfsson, takže brankář Minnestory Dubnyk zůstal bez práce.
08:24'
Od modré střílel také Murphy, Subban vytáhl další úspěšný zákrok.
07:34'
Subban znovu podržel svůj tým. Tentokrát chytil střelu Dumby zleva od modré čáry.
06:45'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (James Neal – 2 min., sekání).
05:51'
McNabb zablokoval střelu Mitchella od modré čáry.
04:18'
Karlsson střílel z mezikruží, Devan Dubnyk předvedl výborný zákrok.
02:51'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Gustav Olofsson – 2 min., podražení).
02:20'
Z úhlu pálil Dumba, Subban dokázal kotouč vyrazit.
01:30'
Lepisic střelou z pravého kruhu trefil tyčku Dubnykovy branky!
01:15'
Niederreiter střílel ještě že středního pásma. Subban jeho pokus bez problémů kryl.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Suter (A), R. Murphy, Olofsson, Dumba, Reilly – Niederreiter, E. Staal (A), M. Foligno – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Winnik – Stewart, Coyle, Zucker – Z. Mitchell, Cullen, Ennis.

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Sbisa, Engelland, Theodore, McNabb, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal (A), Haula, Tuch – Leipsic, Eakin, O. Lindberg – Nosek, Bellemare (A), Matteau..

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy ještě neutkaly. A jelikož pro Vegas se jedná o první sezonu v NHL, půjde dnes v noci o první vzájemné střetnutí těchto dvou organizací.
Vegas Golden Knights

Vegas je nejspíš nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu sezony. I po čtvrtině základní části se drží na špici Západní konference a dá se říci, že pokud by to nedotáhlo do play-off, bylo by to pro něj zklamání. Vegas jsou zatím v Západní konferenci na čtvrté místě s jednatřiceti body. Naposledy sice prohráli 0:3 s Dallasem, ale díky pěti předchozím výhrám v řadě je to až tolik mrzet nemuselo. Na cizích stadionech Golden Knights dokázali z dvanácti utkání přesně polovinu vyhrát.

Poslední zápas: Vegas – Dallas 0:3
Poslední venkovní zápas: Arizona – Vegas 2:4
Minnesota Wild

Minnesota zatím nemůže být se svým umístěním v základní části spokojená, nachází se až na třináctém místě Západní konference. S pětadvaceti body ztrácí ale na postupovou pozici do play-off jen dva body. Poslední dvě utkání Wild nevyšly, připsali si porážky 3:6 se St. Louis a 2:7 s Winnipegem. Dnes tak budou mít opravdu co napravovat. Na domácím ledě Minnesota z jedenácti bodů dokázala šestkrát vyhrát a pouze třikrát nebodovala.

Poslední zápas: Winnipeg – Minnesota 7:2
Poslední domácí zápas: Minnesota – Colorado 3:2 sam. náj.
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy Minnesota Wild a Vegas Golden Knights. Úvodní buly bude vhozeno krátce po druhé hodině ranní v Xcel Energy Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.