NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Rangers - 14. prosince 2017   01:00

Ottawa
Ottawa
04:01' B. Ryan (Mark Stone) • 35:08' Ceci (Duchene, B. Ryan) • 40:08' Z. Smith (Pyatt)
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Rangers
Rangers
23:57' Grabner  (Zuccarello, McDonagh) • 44:40' Bučněvič  (Kreider, Desharnais)
Ottawa
Skilliter, O'Rourke – Amell, Cormier
Canadian Tire Centre, Ottawa
13 212 diváků
Rangers

Díky výborně takticky zvládnutému závěru třetí třetiny vyhrává domácí celek tento zápas těsným výsledkem 3:2. Senators výborně sehráli poslední minuty zápasu, kdy nedovolili soupeři, který se pokoušel vyrovnat, stabilnější tlak v útočném pásmu.
Tři hvězdy utkání:
1. Bobby Ryan (OTT) 1+1
2. Matt Duchene (OTT) 0+1
3. Michael Grabner (NYR) 1+0
Československá stopa
Do zápasu nenastoupil ani jeden český či slovenský hráč.
59:50'
Až nyní se hráči hostujícího celku dostali do útočného pásma, domácí hrají takticky velmi dobře.
59:37'
Johnny Oduya vyhodil puk tak, aby z toho nebyl icing.
59:20'
New York Rangers se nemůže dostat do střelecké pozice, domácí hrají velmi dobře.
59:00'
Poslední minuta hry, hosté hrají v šesti, Henrik Lundqvist je na střídačce.
58:28'
Od modré čáry to zkoušel domácí Zack Smith, ale minul branku.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:54'
Bobby Ryan se díky dobré individuální akci dostal do střelecké pozice a pořádně zaměstnal brankáře soupeře.
57:09'
J. T. Miller ani Ryan McDonagh nedokázali prostřelit brankáře domácího celku. Komerční přestávka.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:25'
New York stále prohrává o jednu branku a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Ottawa se zodpovědně brání.
55:57'
Henrik Lundqvist byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Jean-Gabriel Pageau.
55:43'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senátorů.
55:15'
Bobby Ryan vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se nedostal, jeho pokus byl zablokovaný.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetině, Senators stále vedou o jednu branku a nyní se musí do útoku hrát hosté.
54:20'
Brendan Smith má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment pro rozehrávku.
54:01'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry, čas běží z pohledu Rangers hodně rychle.
53:21'
Mike Hoffman z pravého kruhu výborně vypálil a Henrik Lundqvist si dokázal poradit.
53:08'
Ryan Dzingel vedl útočnou akci svého týmu, do vyložené střelecké pozice se nedostal.
52:47'
Domácí celek nyní dokázal hru dostat do středního pásma, oba týmy střídají.
52:30'
Senátoři se zatím zodpovědně brání a hrají hodně trpělivě.
52:00'
Hraje se rychlý hokej, optickou převahu mají hostující hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
51:27'
J. T. Miller hraje hodně aktivně, jeho projektil od modré čáry byl před brankou tečovaný.
50:50'
Mats Zuccarello nahazoval kotouč do útočného pásma, následně vypálil J. T. Miller. Jeho rána končí mimo branku.
50:24'
Sledujeme hodně kontaktní hokej, hraje se zejména ve středním pásmu.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Ottawa stále drží těsné jednobrankové vedení.
49:30'
Jimmy Vesey se pokoušel přebruslit obránce, a tak by se dostal do střelecké pozice. Přihrávka na něj však postrádala přesnost.
49:02'
Domácí brankář nyní podržel své spoluhráče a dokázal si poradit s velkou šancí soupeře.
48:29'
Matt Duchene se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si ale brankář Rangers snadno dokázal poradit.
48:18'
Po komerční přestávce zápas pokračuje dál, dostáváme pomalu ale jistě do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
48:10'
Johnny Oduya to zkoušel od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost.
47:37'
Zack Smith zablokoval střelecký pokus, který vyslal soupeř od modré čáry.
47:05'
Sledujeme rychlý a živelný hokej ve třetí třetině, hostující celek se pokouší co nejrychleji vyrovnat.
46:12'
Thomas Chabot vypálil od modré čáry, jeho pokus dobře zablokoval Paul Carey.
45:52'
Senátoři se nyní propracovali do střelecké pozice, Erik Karlsson zakončoval z dobré pozice a jeho pokus musel krýt brankář Henrik Lundqvist.
45:16'
Hostující celek má nyní více ze hry, pokouší se vyrovnat. Nyní se do střelecké pozice dostal Mats Zuccarello. Jeho rána ale končí mimo branku, následnou dorážku kryje gólman.
44:40'
Rangers právě vstřelili branku!
Hostující celek zdramatizoval zápas. Po výborné a rychlé akci se do zakončení dostal PAVEL BUČNĚVIČ. Díky výborné přihrávce měl před sebou odkrytou část branky a poměrně poslal kotouč do odkryté části branky. Díky pohledné akci je sníženo na rozdíl jediné branky. Asistence: Chris Kreider a David Desharnais.
44:10'
Bobby Ryan zablokoval ránu, kterou vyslal Brady Skjei.
43:42'
Další práce pro domácího brankáře, tentokrát si dokázal poradil s pokusem, který vyslal Paul Carey.
43:25'
Craig Anderson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou, velmi dobře vystřelil hostující Rick Nash.
42:28'
Cristoval Nieves se dvakrát dostal do střelecké pozice, ani střela ani dorážka nebyla přesná. Dobře si poradil brankář Senators.
41:30'
Chris Kreider si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho zakončení velmi dobře zablokoval Ryan Dzingel.
40:26'
Ryan McDonagh se pokoušel vstřelit kontaktní branku, ale jeho pokus byl zablokovaný, následně puk končí mimo.
40:08'
Ottawa právě vstřelila branku!
Bleskově se ve třetí třetině prosazuje domácí celek. Po výborného Pyattově pasu se z předbrankového protoru prosazuje obránci zapomenutý ZACK SMITH. Asistence: Tom Pyatt.
40:01'
Dva góly jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve dokázal hostující celek vyrovnat, a pak se prosadili domácí. Po krásné akci zakončoval Cody Ceci.
40:00'
39:33'
J. T. Miller se znovu z mezikruží dostal do střelecké pozice, brankáře Ottawy ale neprostřelil.
39:03'
Mats Zuccarello dobře vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář.
39:00'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:08'
Erik Karlsson zakončoval z dobré pozice, ale jeho rána nebyla dostatečně důrazná.
37:49'
Hra je přerušena postavení Ottawy mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
37:25'
Michael Grabner se při vlastním oslabení probojoval do střelecké pozice, po rychlé akci vypálil a jeho ránu zablokoval brankář.
37:14'
Domácí celek hraje přesilovku, ve které se může pokusit navýšit své vedení.
36:52'
Vyloučení v týmu New York Rangers (J. T. Miller – 2 min., hákování).
36:30'
Senátoři mají kotouč za svou brankou, pokouší se něco vymyslet, spoléhají na rychlé akce.
36:03'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme závěr druhé třetiny.
36:03'
Od modré čáry vypálil autor zatím rozdílové branky, a tak musel být Henrik Lundqvist pozorný. Následuje přerušení hry a komerční přestávka.
35:08'
Z ničeho nic se domácí dostávají do vedení. Hostující celek totiž přišel o puk a zmocnil se ho Matt Duchene. Ten celou akci přibrzdil, udělal otočku, našel zcela volného spoluhráče, tím byl CODY CECI. Jeho rána byla naprosto přesná. Asistence: Matt Duchene a Bobby Ryan.
34:03'
Z dolní hranice kruhu zakončoval Mats Zuccarello. Jeho rána postrádala přesnost.
33:40'
Zack Smith hledal před brankou spoluhráče, jeho přihrávka postrádala přesnost, a tak domácí přicházejí o útočné pásmo.
33:07'
Obrana Ottawy se dokázala se zajímavě vypadající akcí soupeře poradit poměrně snadno, gólman ani zasahovat nemusel.
32:40'
Hraje se zejména ve středním pásmu, odkud branku ohrozit je hodně obtížné.
32:07'
Sledujeme klidnější pasáž hry ve druhé třetině, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.
31:36'
Craig Anderson drží puk, do střelecké pozice se probojoval Brady Skjei.
31:31'
Craig Anderson si připisuje zákrok. Dokázal si poměrně snadno poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal J. T. Miller.
30:43'
Erik Karlsson ani Mike Hoffman nedokázali krátce po sobě prostřelit brankáře soupeře. Henrik Lundqvist nyní své spoluhráče podržel.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stav je stále vyrovnaný.
29:58'
Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Rangers.
29:20'
Rick Nash se výborně vrátil do obranného pásma a nenechal ji vypálit.
28:55'
Gabriel Dumont nahodil kotouč na branku, a proto raději puk přikryl Henrik Lundqvist.
28:20'
Domácí celek se pokouší něco vymyslet a překonat tak pozornou obranu soupeře. Rangers hrají velmi dobře takticky a nedávají soupeři mnoho prostoru.
27:43'
Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před domácí brankou a hostující J. T. Miller vyhrává buly.
27:20'
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nikam nežene.
26:22'
Brankář Senators kryje kotouč po střele soupeře. Bude se vhazovat před jeho brankou, nejprve ale komerční přestávka.
25:56'
Craig Anderson musel být znovu pozorný, tentokrát zakončoval Paul Carey.
25:39'
Cristoval Nieves vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil domácí brankář.
25:25'
Hostující celek má mírnější převahu a pokouší se něco vymyslet na útočné části hřiště.
24:04'
Henrik Lundqvist má nyní další práci, do střelecké pozice se dostal Dion Phaneuf.
23:57'
Po bleskové akci je vyrovnáno. Mats Zuccarello dostal hru do útočného pásma. Křížnou přihrávkou našel najetého MICHAELA GRABNERA, kterému stačilo do dráhy puku vložit hůl a usměrnit puk za brankovou čáru. Pěkná kombinace. Asistence: Mats Zuccarello a Ryan McDonagh.
23:34'
Mark Stone vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje brankář Henrik Lundqvist.
23:14'
Thomas Chabot vedl akci od své svatyně, ale příliš daleko se nedostal. Zastavil se ve středním pásmu.
22:59'
Kotouč je za domácí brankou, Ottawa rozehrává od své branky, nikam se nežene.
22:18'
Sledujeme rychlý hokej, který kromě střel nabízí také střety.
22:02'
Zack Smith zakončoval od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.
21:40'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.
21:24'
Vyloučený hráč se vrací do hry.
21:00'
Mnoho šancí ve druhé třetině momentálně k vidění není.
20:34'
Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus po střele, kterou vyslal domácí Erik Karlsson. Kapitánova střela vedení Senátorů nenavyšuje.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek, prosadil se Bobby Ryan, díky jehož trefě mohou být spokojenější fanoušci Ottawy.
20:00'
19:45'
Už se nic nestane.
19:23'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Cristoval Nieves – 2 min., faul loktem).
19:00'
Bobby Ryan hledal spoluhráče před brankou, ale puk končí u brankáře.
18:50'
Vhazovat se bude před brankou Senators.
18:25'
18:10'
Dion Phaneuf a Bobby Ryan odchází na střídačku, místo nich přichází jiný dvojice.
17:40'
David Desharnais měl na hokejce gól na 1:1, ale jeho rána z předbrankového prostoru končí mimo branku.
17:19'
Mats Zuccarello se dostal do zakončení, jeho pokus zablokoval Dion Phaneuf.
16:50'
Domácí celek se výborně bráni ve vlastním pásmu, Rangers se nemohou dostat do zakončení.
16:30'
Přesilovku hrají hokejisté Rangers, kteří se usadili v útočném pásmu.
16:25'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., držení protihráče).
15:49'
Mats Zuccarello vypálil z dobré pozice, jeho pokus ovšem zablokoval domácí hráč.
14:10'
New York Rangers se pokouší vyrovnat, nyní střelou z dobré pozice brankáře nepřekonal Pavel Bučněvič.
13:45'
Střelecký pokus Nicka Holdena byl zablokovaný Hoffmanem. Hra je přerušena, puk vylétl do hlediště.
13:19'
Cody Ceci nahazoval kotouč na branku, a pak puk kryje hostující Henrik Lundqvist. Bude se vhazovat.
12:50'
Sledujeme rychlý hokej, který musí nestranné fanoušky bavit.
12:13'
Puku se zmocnil Rick Nash a propracoval se do střelecké pozice, jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
12:00'
Osm minut hry zbývá do konce první třetiny, domácí celek vede o jednu branku a dál pokračuje v aktivní hře.
11:42'
Nejprve se ke střele dostal Mike Hoffman, ale tuto příležitost zablokoval jeden z beků. Následně se dostala Ottawa do postavení mimo hru.
11:00'
Od modré čáry zakončoval Brendan Smith. Jeho ránu se štěstím kryje gólman Craig Anderson.
10:40'
Domácí celek je střelecky mírně aktivnější, vede 6:5 a také vede o jeden gól. Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.
10:33'
Thomas Chabot výborně vypálil, jeho pokus propadl brankáři a puk byl v brankovišti volný. Rychle se k němu ale dostal obránce, který jej dokázal odehrát.
09:40'
Mark Stone se pokoušel zakončit z ostrého úhlu, ale minul branku. Následně na druhé straně Kevin Hayes se dostal do brejku. Udělal otočku a akci zpomalil. Nakonec vypálil mimo branku.
09:10'
Rick Nash se probojoval do útočného pásma, jeho střelecký pokus ale končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
08:15'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit fanouškům.
08:10'
Píská se zakázané uvolnění, po kterým se bude vhazovat před brankou Senators.
07:17'
Henrik Lundqvist kryje kotouč po střele jednoho z hráčů Senators. Komerční přestávka.
07:00'
Rick Nash vymyslel akci, kterou sám zakončil. Z mezikruží však branku minul. Mířil na bližší tyč.
06:30'
Sledujeme rychlý hokej, mnoho velkých šancí k vidění není.
06:16'
Nick Holden jako správný bek vypálil od modré čáry, jeho ránu ovšem obětavě zablokoval Tom Pyatt.
05:51'
Mats Zuccarello zablokoval střelecký pokus Ceciho. Hráč Senators to zkoušel z mezikruží.
05:41'
Henrik Lundqvist kryje kotouč po střele, kterou vyslal od modré čáry obránce s číslem 29 Johnny Oduya.
05:27'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.
05:11'
Craig Anderson musel řešil další nepříjemnou situaci, do střelecké pozice se dostal Brendan Smith.
04:01'
K všeobecné radosti se domácí celek dostává do vedení. Mark Stone dostal puk do útočného pásma, přenechal jej BOBBY RYANOVI, jehož střelecký pokus bez výraznější přípravy zapadl za brankovou čáru. Henrik Lundqvist neměl úplně jasný výhled. Asistence: Mark Stone.
03:42'
Mats Zuccarello nedokázal prostřelit střelou zápěstím brankáře soupeře.
03:03'
Stejný hráč ze dostal z obdobné pozice znovu do zakončení, tentokrát ale prostor vymezený třemi tyčemi minul.
02:43'
Henrik Lundqvist musel zasahovat, puk k němu přilétl po střele Cody Ceciho od modré čáry.
02:31'
Jimmy Vesey zablokoval střelecký pokus Mika Hoffmana, následně puk drží brankář Rangers.
02:11'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu. Thomas Chabot od modré čáry minul branku.
01:46'
Pavel Bučněvič se pokoušel dostat do útočného pásma, ale je mu pískané postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
01:05'
Bobby Ryan zakončoval od modré čáry, jeho pokus končí mimo branku.
00:20'
J. T. Miller výborně tečoval kotouč před brankou, ale domácí brankář Craig Anderson snadno zasáhl.
00:01'
Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, tedy Senators.
00:01'
Nyní je už prostor na hymny.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Chabot – B. Ryan, Duchene, Mark Stone – Dzingel, Brassard, Pyatt – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Dumont.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Fast – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Vesey..
Ottawa Senators odehrála 29 zápasů (7-2-7-13; 25 bodů) a v tabulce Východní konference je na předposledním místě. Z posledních pěti zápasů nevyhrála ani jeden. Nestačila na Winnipeg Jets 0:5, Anaheim Ducks 0:3, Los Angeles Kings 3:4 v prodloužení , San Jose Sharks 0:5 a na Buffalo Sabres 2:3.
New York Rangers odehrál 30 zápasů s bilancí 12-4-3-11 a vybojoval 35 bodů. V tabulce Východní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Carolinou Hurricanes 5:1, Pittsburghem Penguins 4:3 a New Jersey Devils 5:2. Tým nestačil na Washington Capitals 2:4 a v nájezdech na Dallas Stars 1:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ottawa Senators a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.