NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Winnipeg - 27. října 2017   01:10

Pittsburgh
M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, Trotman – Guentzel (C), Crosby, Sheary – Rust (A), Malkin, Kessel – Hagelin, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves.
Winnipeg
Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Little, Laine – B. Tanev, Copp, Matthias – Lemieux, Hendricks, Armia.

Hvězdy zápasu:
1. Matt Murray (PIT) 30 zákroků, 1 gól, 96,8%
2. Phil Kessel (PIT) 1+0
3. Connor Hellebuyck (WPG) 35 zákroků, 2 góly, 94,4%
Pittsburgh tak opět vítězí, stejně jako s Edmontonem 2:1 po prodloužení. Vyšel mu vstup do zápasu, když se prosadil po nahrávce z levého křídla Sheary. Winnipeg srovnal, když střelu Morrisseyho z levé strany srazil do pravého horního rohu domácí branky Letang. Další gól již v normální hrací době nepadl. Hostující mužstvo mělo celkem hodně šancí na výhru po šedesáti minutách, ale ani Myers, ani Connor tak neučinili. Tím pádem se šlo do prodloužení, které ukončil Kessel přesným brejkem po ztrátě Laineho.
61:07'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Laine udělal obrovskou chybu na levém kruhu v útočném pásmu Jets. PHIL KESSEL mu sebral puk, nabral obrovskou rychlost, Fin už jej nechytil a Američan rozhodl mezi betony krajana Hellebuycka o dvou bodech pro Pens! Bez asistence.
60:47'
Domácí hráči vystřídali. Wheeler vymyslel zajímavý centr z pravé strany do ohně.
60:23'
Pens rozpohybovali obranu soupeře a už se dostali do pásma, jenže Letang nezakončil.
60:04'
Crosby přetlačil Scheifeleho na prvním vhazování a útočit bude domácí celek.
60:01'
Začalo prodloužení.
Čeká nás prodloužení. Ve třetí třetině hrozil domácí celek především Crosbym po levém křídle. Ten byl asi z hráčů Pens největším nebezpečím pro hosty. Winnipeg měl zajímavou šanci hned v 41. minutě, ale po střele Laineho z levého kruhu neuspěl dorážkou v podobě bekhendového blafáku Connor. Víceméně třetí třetina nějak nenadchla. O vítězi rozhodne pětiminutové prodloužení, popř. samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:33'
Winnipeg šel dva na jednoho, ale vše zkazila bekhendová nahrávka Scheifeleho na spoluhráče na pravé straně.
59:05'
Sheary ukázal na střídačce bolestivou grimasu, zatímco začíná jedna z posledních akcí Pens od Murrayho.
59:03'
Zakázané uvolnění Winnipegu.
58:41'
Tanev sebral puk za vlastní brankou. Poté jeden z hostujících hráčů neprocpal kotouč před Murrayho po levém křídle.
58:15'
Ehlers ujel na pravém křídle Ruhwedelovi. Poté mu pomohl Laine, načež střela Kulikova střela z levé strany do soupeře.
57:49'
Po vyhraném vhazování hostů ve středním pásmu čekal marně na nahrávku Ehlers na levém křídle.
57:49'
Ofsajd hostů.
57:12'
Letang střílel z první z pravé strany vedle přední tyče. Poté se Winnipeg nedostal před Murraym k něčemu zásadnímu.
56:44'
Hagelin ztratil puk ve středním pásmu. Poté se ještě snaží dostat ke kotouči Hornqvist.
56:27'
Scheifele získal buly pro Jets, teď se bude hrát před Murraym.
56:27'
Enstrom z levé strany od modré čáry možná jen tak nahazoval, i tak je z toho snadný zákrok pro Murrayho.
56:08'
Střela Dumoulina z pravé strany dopadla výrazně vedle bližší tyče. A tak útočí hostující celek.
56:02'
Spolupráce Hagelina s Hornqvistem končí sraženou střelou do ochranné sítě. Nejsme daleko od prodloužení.
55:15'
Crosby málem ujel hostům po levém křídle. Poté kapitán domácích zůstal volný těsně před Hellebuyckem, ale střelou na vyrážečku neposlal Pens do vedení!
54:45'
Sheary na tom byl velice dobře ve středním pásmu. Poté to neměl Winnipeg zrovna jednoduché v rozehrávce, ale i tak se dostal před Murrayho.
54:10'
Nejdřív hrál Rust, poté nevystřelil ideálně z pravé strany Letang a Winnipeg může kontrovat od Kulikova.
53:47'
Letang odvedl dobrou práci, ale Kessel neuspěl zakončením z levého křídla na přední tyč, kde čekal Hellebuyck.
53:45'
Icing Pens, takže Kuhnhackl zůstane na ledě.
53:23'
Zajímavá střela Morrisseyho z pozice levého beka od modré čáry, kdy toho Murray příliš mnoho neviděl.
52:57'
Winnipeg vyhrál buly po levici Hellebuycka. Poté byl pod tlakem v pásmu Jets McKegg.
52:50'
Domácí kombinace v útočném pásmu neohrozila Hellebuycka při své práci, Crosby ještě zasahoval rybičkou.
52:26'
Scheifele neobešel protihráče po levé straně. Poté zřejmě Tanev střílel razantně vedle pravé tyče.
51:51'
Letang zvedl hlavu a s přehledem rozehrál. Poté přišla ztráta Pens ve středním pásmu a útočí hostující celek po levém křídle.
51:12'
Při kontru dva na dva vše pokazil Laine přihrávkou na levé křídlo Ehlerse. Poté se snaží rozehrát bekhendem po mantinelu Byfuglien.
50:46'
Rust se nestal vítězem buly po pravici Hellebuycka. Poté se hra přestěhovala k Malknovi do pásma Pens.
50:39'
Malkin vyhrál buyl na levou stranu na Kessela, ale Hellebuyck si pokryl ze svého pohledu pravou tyč.
50:33'
Rust forčekoval, avšak bez úspěchu. Hra se posté dostane až před Hellebuycka.
50:21'
Malkin spolupracoval s Maattou ve vlastním pásmu, poté je z toho icing Pens.
50:16'
Letang dobře rozehrál před Scheifelem, poté ovšem jeden z domácích hráčů svojí chybou nabídl komerční pauzu.
49:45'
Scheifele nezískal puk při vhazování po levici Murrayho. Ale poté hostující celek dobře forčekoval a domácí mužstvo se nedostalo z pásma.
49:43'
Hendricks si promluvil s Malkinem. Poté si ještě oba hráči cosi vyřizovali, rozhodčí je museli uklidnit a odtrhnout od sebe.
49:15'
Velice dobrá práce Taneva na pravém křídle, ale soupeř se ubránil. Poté se hraje v pravém rohu útočného pásma Pens.
48:45'
Maataa se rozjel po levé straně, ale zakončil vedle bližší tyče od modré čáry. Poté odchází Laine střídat.
48:16'
Sheary si pouze o fous nenašel odražený puk na pravém kruhu, jeden z hostujících hráčů zasáhl na poslední chvíli.
47:40'
Guentzel nabral dobrou rychlost po pravém křídle, ale hostující obrana jej včas překřížila. Načež rozehrávají Jets.
47:10'
Connor na ledě s Wheelerem a Scheifelem a Jets jsou navíc s Byfuglienem v pásmu.
47:08'
Icing Pens.
46:57'
Armia je na ledě, ale i on se musí bránit, protože Malkin rozehrává z vlastního pásma před Dumoulina.
46:32'
Crosby se pošťuchoval s Lainem před brankou Jets, poté mu ještě rozhodčí cosi u střídačky vysvětlovali.
46:29'
Crosby podržel puk na pravé straně, poté střela Colea přes blok soupeřů skončila v náruči Hellebuycka, komerční pauza.
46:04'
Laine bekhendem z pravé strany dozadu na své spoluhráče, ale jeho střela s hokejkou na pravou stranu byla zablokovaná.
45:30'
Scheifele a Wheeler dělali domácím velké problémy svým pohybem před Murraym. Poté se ovšem hraje ve středním pásmu.
45:07'
Hagelin musel na buly, poté byla střela jeho spoluhráče celkem nebezpečná z levého kruhu, ale skóre se nemění.
45:05'
Střela zápěstím Colea z levé strany byla sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude po pravici Hellebuycka.
44:44'
Hendricks obloučkem vyhodil a Jets jsou již v pěti hráčích na hrací ploše.
44:16'
Sheary a Rust spolupracovali za hostující branku, jeden z hostujících hráčů ovšem poslal puk za Murrayho.
43:50'
Kessel nabral dobrou rychlost, ale musel počkat na Malkina, poté se hostující celek opět osvobodil.
43:36'
Další vyhození hostů až za Murrayho, který zastavil puk pro Letanga.
43:14'
Tlak Pens, ale nakonec se hra přestěhovala na hokejku Murrayho za branku domácích.
42:50'
Hendricks zablokoval střelu od modré čáry, poté měl skvělou pozici na levém kruhu Kessel.
42:40'
Wheeler držel Kuhnhackla na levém křídla a dostává tím pádem dvě minuty.
42:27'
Byfuglien přihrával ze středu na pravé křídlo, ale tam jeho spoluhráč ztratil puk na útočné modré čáře.
41:58'
Další střela z pravé strany vedle levé tyče. Poté ještě Laine a Connor pokračovali, avšak Murray byl hodně jistý při své práci.
41:38'
Letang našel spoluhráče na vlastní modré čáře a poté se domácím hráčům podařilo vyhodit.
41:13'
Trouba střílel z pravé strany po nahrávce spoluhráče z obrany vedle levé tyče. Poté se Pens dostali z vlastního pásma.
40:49'
Trouba se stáhl za vlastní branku a poté přes střed poslal puk na levou stranu na Ehlerse.
40:35'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (2 min.).
40:25'
Murray parádní! Nejprve vyrazil střelu Laineho z levého kruhu, poté nepustil Connora k přesnému bekhendovému blafáku levým betonem.
40:01'
Crosby vyhrál první buly třetí třetiny nad Schefeielem.
40:01'
To znamená, že i po druhé třetině platí stav Pittsburgh – Winnipeg 1:1. Zejména druhá desetiminutovka byla zajímavější. Předtím měl zajímavou šanci Crosby z druhé vlny na středu po nahrávce Kessela z pravého křídla. Hosté měli navrch v poslední fázi druhé periody, ale ani jejich velký tlak nevedl například při zakončení Laineho na zadní tyči s tím, aby se skóre pohnulo.
40:00'
39:59'
Scheifele to buly prohrál.
39:58'
Ofsajd Pens z kategorie úmyslných, takže ještě jedno buly po levé ruce Murrayho.
39:52'
Scheifele se postavil na buly proti Crosbymu. Pens poté mohou ještě zaútočit.
39:47'
Winnipeg dostal puk do středního pásma. Zdá, se že druhá třetina skončí bez branek.
39:41'
Crosby byl vyhozen z buly po levé ruce hostujícího brankáře.
39:30'
Malki nevyhrál buly nad soupeřem, ale i tak se poté dostal na osu hřiště, jenže zakončoval pouze doprostřed branky protivníka.
39:29'
Individuální akce Byfugliena končí ofsajdem.
39:15'
Winnipeg nevymyslel nic nahozením, ale poté si ještě šanci bere Byfuglien.
38:49'
Až teď byl puk ve středním pásmu, ale hned posléze střílel Byfuglien z pravé strany na delší tyč.
38:30'
Pens se vůbec nemůžou dostat z pásma, Murray před malou chvíli zasáhl hokejkou.
38:01'
Matthias pokračoval v tlaku, ale zatím Murray pouze může dirigovat postavení svých spoluhráčů.
37:45'
Další parádní zákrok Murrayho dostává halu na nohy. Ehlers z pravého křídla po nahrávce Connora naservíroval puk svému spoluhráči Lainemu na zadní tyč, ale ten trefil pravý beton domácího brankáře.
37:12'
Myers zůstal zcela volný na pravém křídle, ale ve velké šanci nepřekonal Murrayho levý beton forhendovým blafákem.
36:44'
Hostující celek motal s Connorem hlavu soupeři, jeden z hostujících hráčů poté nezakončil u pravé tyče kombinaci outsidera zápasu.
36:11'
Schefiele prohrál buly, takže Kulikov napoprvé nemohl střílet. Poté ovšem hostující mužstvo získalo puk díky Connorovi.
36:11'
Zakázané uvolnění Pens.
35:46'
Winnipeg sevřel soupeře před Murraym, ale veškeré střely dopadly mimo tři tyče. Ještě Byfuglien drží puk na pozici pravého beka.
35:23'
Copp nezískal puk při vhazování ve středním pásmu, přesto hostující akci může rozehrát Enstrom.
35:23'
Icing hostů.
35:07'
Letang nevyřešil kontr tři na tři z pravé strany vůbec dobře, a tak můžou reagovat Jets bez zásahu vlastního brankáře.
34:45'
Hagelin neúspěšný na buly po levé ruce hostujícího brankáře, poté musí spěchat do obrany Letang.
34:45'
Malkin nahrával na střed svému spoluhráči, ale ten zakončoval do lapačky Hellebuycka.
34:21'
Maatta si vzal rozehrávku domácích, ale hosté se bránili aktivně a zhustili střední pásmo.
34:02'
Trouba se neprosadil z levého křídla. Poté hrozil Crosby po pravém křídle další střelou mimo branku hostů.
33:37'
Crosby si sjel u pravé tyče na střelu z první, ale jeho zakončení mířilo mimo tři tyče.
33:17'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ryan Reaves – 2 min.).
33:17'
Za držení Revaese v levém rohu útočného pásma Pens dostává Byfuglien dvě minuty.
33:03'
Rozhodčí es přimotal do dění na ledě v pravém rohu útočného pásma Pens.
32:38'
Maatta vystoupil proti protihráči. Poté ovšem vidíme icing po špatné rozehrávce Shearyho.
32:09'
Souhra domácích na pravé straně skončil střelou Shearyho z kruhu vedle bližší tyče a útočit bude soupeř.
31:51'
Hellebuyck ustál sérii dorážek po střele z pravé strany a nerozhodný stav trvá dál po zajímavé práci jednoho z domácích hráčů.
31:30'
Scheifele získal puk na obranné modré čáře, poté hrál Murray s přehledem bekhendem za vlastní branku na spoluhráče.
31:03'
Murray zastavil puk pro Letanga. Poté domácí hráči zvládli přechod do pásma i s Malkinem.
30:40'
Kessel nezakončil z pravého kruhu. Poté Malinkovi nevyšla nahrávka z pravé strany na zadní tyč.
30:12'
Morrissey dal puku pořádnou razanci a vyhodil jej po levé lajně pryč z pásma. Poté se budou Jets bránit.
29:54'
Puk se nedostal na hokejku Maatty. Poté musí v obraně hrát Byfuglien bez hokejky, což je velký problém.
29:27'
Další nahrávka do druhé vlny, ale Connor volný na levém kruhu poslal puk do vyjíždějícího Murrayho.
29:01'
Stejně tak zakončení Myerse z levého kruhu na druhé straně. Poté ale JETS zůstávají před Murraym.
28:25'
Rust se dotkl puku. Poté ještě přišla přihrávka na jednoho z domácích hráčů na pravém kruhu, jehož střela byla zablokovaná.
28:00'
Kessel s Letangem dirigovali domácí přesilovku, ale Hellebuyck krásně zasáhl lapačkou proti střele domácího beka.
27:17'
Crosby dostal puk na střed do druhé vlny z pravého křídla, ale nejprve trefil Hellebuycka, poté neměl prostor na dorážku.
26:51'
Scheifele vyhrál buly po levici hostujícího brankáře a Jets se poté osvobodili.
26:46'
Crosby vyhrál buly, poté Letang střílel mezi levou ruku a tělo Hellebuycka, který dalším zákrokem přerušuje hru.
26:44'
Hornqvist čekal na dorážku k levé tyče po střele z levého kruhu, ale Hellebuyck puk nepustil.
26:23'
Penguins kombinují před hostující brankou, nejsou pasivní, co se týče střelby. Hrají jednoduše.
26:17'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
26:10'
Hagelin zakončil u levé tyče bekhendem do sítě poté, co objel hostující branku, ale gól švédského hráče neplatí.
25:56'
Hagelin se staral o zábavu před hostující brankou. Poté Hellebuyck toho moc neviděl při střele od modré čáry.
25:14'
Wheeler nezíska puk na vhazování. Poté Maatta přihrál před branku soupeře, ale tam byl Morrissey. Hosté poté chtějí jít do vedení po levém křídle.
25:14'
Icing Pens.
24:56'
Winnipeg vyhrál buly ve středním pásmu, ale poté jsme zaregistrovali pouze nahození na Murrayho.
24:38'
Sidney byl poražen na buly, ale vidět mu to nemusí, protože těžiště hry se poté dostalo do středního pásma, kde tvořil hru Guentzel.
24:38'
Iicng Pens, Cole musí být na ledě.
24:11'
Nepřesnou rozehrávku hostů zachytil Kessel na levé straně. Poté se až na vlastní branku dostal s kotoučem Sheary.
23:48'
Letangova střela šla od modré čáry z pravé strany bedle bližší tyče. Poté přihrával Malkin dozadu na svého obránce.
23:27'
Hagelin se vydal na výlet po levém křídle, podstatnější je, že domácí celek je kompletní.
22:57'
Myers posunul puk pod sebe. Poté Lemieux pokračoval bekhendem, hosté jsou v pásmu, ale nestřílí.
22:34'
Little vyhrál buly a poté začal hostující celek svojí akci u Trouby, jenže puk se opět vrátil před branku Jets.
22:22'
Hostující celek měl konečně pásmo. Načež zřejmě Wheeler střílel přes Connora do Murrayho, poté byl Byfuglien v ofsajdu.
21:52'
Jeden z hostujících hráčů to měl hodně těžké za brankou Murrayho, poté přišlo vyhození domácích.
21:24'
Laine nebyl úspěšný při vhazování a domácí celek vyhodil až k Hellebuyckovi, který rozehrál přes Byfugliena.
21:18'
Ehlers neprošel přes Ruhwedela po levém křídle, protože jej protihráč držel.
20:36'
Individuální akce Crosbyho na pravé straně, ale Hellebuyck nebyl donucený k zákroku. Načež ukázal dobré ruce na pravém křídle Ehlers.
20:20'
Hellebuyck se nenudil při střele z levého křídla.
20:01'
Po první třetině je z toho remíza 1:1. Pens skvěle vstoupili do zápasu a vedli, když Sheary využil přihrávky spoluhráče z levého křídla k zakončení po zemi mezi nohama Helleybucka. Do nějaké desáté minuty měli domácí hráči navrch. Poté ovšem z první vážnější akce soupeře padl gól.

Little vyhrál buly po pravé ruce Murrayho a Morrissey střílel z pozice levého beka na lapačku, načež Letang přizvedl puk do pravého horního rohu domácí branky, kde Murray nemohl být. Pittsburgh měl ještě jednu šanci na výhru v první třetině. Úvodní minutu své přesilovky sehrál skvěle s Letangem a Crosbym, druhá minuta byla poté už horší a naopak zajímavou šanci měl Schiefele, jenže nevymíchal domácího brankáře sám před brankou protivníka.
20:00'
19:42'
Dumoulin křižoval soupeře na pravém křídle, potéí budou mít Pens ještě jednu šanci na výhru v první třetině.
19:17'
Hostující celek prohrál buly po levé ruce Murrayho. Poté ovšem hraje Morrissey.
19:10'
Letang zklidnil hru při rozehrávce, ale poté je z toho další icing Pens.
18:43'
Byfuglien střílel z pravé strany mezi levou ruku a tělo Murrayho, ale domácí brankář si toto místo pohlídal.
18:34'
Domácí získali buly ve středním pásmu, ale poté následoval icing, takže Rust musí zůstat na ledě.
18:27'
Tak zejména druhou minutu svého oslabení hrál hostující celek výborně, Jets jsou kompletní.
17:48'
Scheifele se na levém křídle zbavil soupeře, poté se snažil vymíchat Murrayho, ale spíše tu situaci sám před domácím brankářem přehrál.
17:29'
Maatta sice vyřešil jednoduše rozehrávku, ale poté jdou hostující hráči před Murrayho.
17:07'
Crosby a Letang byli nejaktivnější z domácí pětice, ale hra se poté stěhuje na hokejku Murrayho.
16:42'
Nejprve střílel Letang od modré čáry, poté Crosby zakončoval z pravého kruhu, ale skóre se nemění.
16:20'
Pens s Letangem, Crosbym na ledě.
16:15'
Jeden z domácích hráčů se snažil prosadit individuálně, Enstrom jej na ose hřiště před vlastní brankou držel a dostává dvě minuty.
16:07'
Trouba střílel z levého křídla do betonu Murrayho.
15:37'
Dumoulin nahrál svému spoluhráči na modré čáře na levou stranu, ale jeden z hostujících hráčů jeho střelu srazil.
15:08'
Sheary z levé strany nevystřelil po vyhraném buly, ale poté mají domácí hráči ještě jednu šanci.
14:59'
Crosby vyhrál buly nad Littlem, poté byl jeden z domácích hráčů hodně důrazný po střele Maatty před Hellebuyckem, ale ten udržel kotouč před brankovou čárou.
14:48'
Winnipeg se zvedl a přestál nástup svého soupeře pouze s jednou inkasovanou brankou. Momentálně je hra vyrovnaná.
14:16'
Hornqvist se zapojil do forčekinku. Poté se hrálo za brankou hostů, kde ovšem došlo také ke ztrátě domácích.
14:15'
Letang nahrával Reavesovi na pravé křídlo do ofsajdu. Komerční přestávka.
13:55'
Enstrom přihrával po levé straně, ale jeden z domácích hráčů byl u puku dříve, poté dobře zapracoval Hagelin před Murraym.
13:32'
Trotman nedostal bekhendem puk z pásma z levé strany. Poté začíná domácí akce za brankou Murrayho.
13:14'
Maatta byl pod tlakem napadajícího Ehlerse. Poté Malkin posunul puk do jízdy na pravé křídlo na Kessela, ale proti tomu vytasil vynikající zákrok Hellebuyck svojí lapačkou!
12:33'
Strašně snadno se Ehlers dostal k zakončení na vyrážečku z levého kruhu, ale Murray podržel Pens pravým ramenem.
11:56'
Letangova zajímavá střela od modré čáry z osy hřiště šla vedle levého betonu hostujícího braknáře. Poté jde Winnipeg do kontru Schiefelem.
11:23'
Pens se po vyhraném buly ve středním pásmu vydali na moment za branku Hellebuycka, ale poté může reagovat hostující celek.
11:00'
Hellebuyck si dobře kryl ze svého pohledu pravou tyč. I díky tomuto faktu nakonec byl při přechodu do útoku Lemieux v ofsajdu.
10:35'
Vynikající pohyb rozehrávajícího hráče hostů, který zvedl hlavu, nenalil soupeři.
10:13'
Murray se dotkl puku hokejkou, ale poté jsme viděli chybu v rozehrávce domácích.
09:26'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Winnipeg vyhrál buly ze svého pohledu z levé strany před Murraym. Poté střílel JOSH MORRISSEY z pozice levého beka od modré čáry na lapačku. Letang před svým brankářem přizvedl kotouč do pravého horního rohu domácí branky. Asistence: Bryan Little.
09:22'
Icing Pens.
09:09'
Wheeler nahrával z levého kruhu na druhou stranu sjíždějícímu Byfuglienovi do druhé vlny, ale bývalý obránce Chicaga byl na poslední chvíli pokrytý protihráčem.
08:44'
Wheeler vítězem buly po pravé ruce Murrayho a poté může útočit Winnipeg.
08:35'
Copp prohrál buly po levé ruce Murrayho, ale následoval icing domácích.
08:34'
Komerční přestávka.
08:21'
Nahození z pravé strany neohrozilo Murrayho. Poté ještě střílel Morrissey z pozice levého beka do betonu domácího brankáře.
07:51'
Letang poslal puk na levém křídlo. Poté zakončení Crosbyho z jedničky po nahrávce jednoho z domácích hráčů šlo z pravého kruhu do pravého betonu Hellebuycka.
07:23'
Crosby prohrál bully po levé ruce brankáře Jets. Poté vypadal kontr hostů po pravém křídle zajímavě a Murray vyrazil puk pravým betonem.
07:22'
Icing Jets, na ledě za domácí Dumoulin či Letang.
07:11'
Myersova táhla střela zápěstím z pravé strany šla po nahrávce Scheifeleho do soupeře.
06:29'
Rozehrávku domácích zachytil na pravím křídle Lemieux. Po sérii hraničních soubojů musí být Hellebuyck pozorný.
06:02'
Jeden z hostujících hráčů nahazoval po levé, poté pár sekund útočil domácí celek.
06:00'
Hra je přerušena pro ofsajd hostů.
05:41'
Maatta si vzal rozehrávku domácích, trošku kostrbatě se Pens dostali před branku soupeře.
05:16'
Guentzel byl pokrytý na pravém křídle, poté nevymyslel vůbec nic ani Crosby, a tak rozehrává Morrissey.
04:51'
Winnipeg neohrozil Murrayho, ale poté musí hrát na pozici obránce ve vlastním pásmu Byfuglien na kolegu z obrany.
04:31'
Enstrom si zahrál na levé straně, ale poté Murray víceméně pouze sledoval, jak domácí celek dobře brání.
03:59'
Hagelin vyhrál buly. Poté zasahoval Hellebuyck proti razantní střele od modré čáry z levé strany.
03:56'
Icing hostů v době, kdy je na ledě Ruhwedel s Maattou.
03:34'
Pens zatím aktivnější, určitě mají více ze hry a dobře se pohybují. Hraje se hodně před Hellebuyckem.
03:10'
Střela od modré čáry z levé strany na delší tyč skončila mimo tři tyče. Poté ještě hraje domácí celek Shearym.
03:05'
Hendricks vykázaný z buly.
03:00'
Hostující celek vyhrál buly po levé ruce Hellebuycka, poté přerušil akci Jets po pravém křídle ofsajd.
02:39'
Kessel nahrál Malkinovi, poté nevystřelil z levé strany od modré čáry Cole.
01:25'
Jeden z domácích hráčů uháněl po levém křídle, naservíroval puk přes Myerse na střed a CONOR SHEARY zakončoval před bránícím Kulikovem po zemi mezi nohama Hellebuycka do sítě. Asistence: Jake Guentzel, Sidney Crosby.
01:16'
Ruhwedel se nenechal přebruslit soupeřem na levém křídle a domácí celek kontruje.
00:49'
Byfuglien musel pracovat v obraně, poté Hellebuyck nepustil střelu od modré čáry do sítě.
00:17'
Chyba Letanga v rozehrávce, ale Wheelerova střela z pravého kruhu šla do náruče Murrayho.
00:01'
Crosby vyhrál buly nad Scheifelem.
00:01'
Winnipeg v modrobílém.
Domácí mužstvo nastupuje na hrací plochu v černožlutém. Jako první pochopitelně gólman Murray. Pittsburgh je favoritem zápasu.
Pittsburgh Penguins
Pens schytali v letošní sezoně již dvě desítky. Nejprve v Chicagu, poté na hřišti Tampy. Při obou debaklech byl v brance Niemi. Ten již nepatří tomuto týmu, nýbrž Floridě.

Jak asi víte, tak Tučňáci obhajují Stanley Cup z předchozích dvou ligových ročníků. Na jaře porazili ve finále Nashville 4:2 na zápasy. Z výrazných jmen neposílil černobílé prakticky nikdo. Zmínit můžeme například obránce Hunwicka z Toronta. Naopak Kunitz či švýcarský bek Streit již v Pittsburghu nehrají.

Favorit dnešního zápasu vytěžil z deseti duelů třináct bodů. Naposledy přemohl v domácím prostředí Edmonton 2:1 po prodloužení. McDavid vyrovnával v čase 57:07, nastavený čas ovšem zakončil přesným zásahem po 42 vteřinách Kessel.
Winnipeg Jets
Hostující celek je outsiderem dnešního zápasu. Před sezonou neposílil o žádné velké jméno. Spojit si jej už nemůžeme ani s českým brankářem Ondřejem Pavelcem, jenž již chytá v New York Rangers. Brankářskou dvojici Jets tím pádem tvoří Steve Mason a Michael Hutchinson.

Časopis Pro Hockey tipoval tento mladý kádr na postup do play-off. To hrál Winnipeg naposledy na jaře 2015. Cestu za tímto cílem nezačal ovšem světově. Naposledy ovšem vyhrál doma proti Minnesotě 4:3, když rozhodl Američan Wheeler v čase 53:14.
Vzájemné zápasy
Winnipeg – Pittsburgh 4:7
Pittsburgh - Winnipeg 4:3 po nájezdech
Pittsburgh - Winnipeg 4:1
Winnipeg - Pittsburgh 1:0
Pittsburgh – Winnipeg 5:3
Dobré ráno! Hokejová NHL dnes nabízí souboj Pittsburgh Penguins – Winnipeg Jets. Úvodní buly padne krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.