NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Kings - 16. prosince 2017   01:00

Rangers
Rangers
10:23' Kreider (Shattenkirk, Desharnais) • 34:43' K. Hayes (McDonagh, Grabner) • 56:33' Rick Nash  • 59:07' J. T. Miller (Zuccarello, Vesey)
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Kings
Kings
23:46' Gáborík  (J. Jokinen) • 47:59' T. Mitchell  (Gáborík, J. Jokinen)

3. Henrik Lundqvist (NYR) 33 zák., 2 góly, 94,3%
Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 25-14; Vhazování: 53%-47%; Hity: 23-21; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Marián Gáborík si připsal gól a asistenci a Kings jeho zásluhou dokázali v Madison Square Garden dvakrát smazat jednobrankové manko. Na třetí gól z hokejky Ricka Nashe už ale odpovědět v závěru nedokázali a vítězství Rangers zpečetil střelou do prázdné brány J. T. Miller. Konečný výsledek. Rangers ukončili sérii 2 porážek. New York Rangers 4 Los Angeles Kings 2.
59:07'
Rangers právě vstřelili branku!
Jimmy Vesey po zablokování střely Alece Martineze od modré čáry krásnou diagonální přihrávkou našel na pravém křídle Matse Zuccarella, který po prudké brzdě u hrazení nahodil puk před prázdnou bránu, a J. T. MILLER z blízkosti o tyč zamířil do sítě! Asistence: Mats Zuccarello a Jimmy Vesey.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Los Angeles Kings si vyžádalo minutu a sedm sekund před koncem oddechový čas. Rangers vedou 3:2.
58:53'
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, které rozhodčí odpískali, přestože měl kotouč malou rychlost.
58:11'
Jonathan Quick naskočil na střídačku a Kings zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
57:52'
Nick Shore od boxu časoměřičů nahodil puk na bránu a Henrik Lundqvist raději puk zmrazil pod lapačkou.
56:33'
RICK NASH před boxem časoměřičů ukradl Kings puk a po nádherném zpětném oblouku zavezl kotouč do levého kruhu pro vhazování, odkud krásnou střelou zápěstím nad vyrážečkou Jonathana Quicka zamířil do bližšího horního rohu brány!
56:11'
Jake Muzzin na levém křídle vystřelil od hrazení a Henrik Lundqvist musel zasahovat, když puk vyrazil.
55:33'
Alec Martinez střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování našel pouze náruč Henrika Lundqvista. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
53:24'
Rangers vyrazili do rychlého protiútoku, který na levé straně zastavilo postavení mimo hru.
52:57'
Kings se v rychlém sledu dostali na pravém křídle ke třem střelám, které úspěšně vyrazil pozorný Henrik Lundqvist.
52:03'
Brendan Smith krásně zavezl puk mezi čtyřmi protihráči až do pravého kruhu, odkud po zpětném oblouku našel v mezikruží Chrise Kreidera. Jonathan Quick ale jeho následnou střelu hrudí vyrazil.
51:04'
Kevin Shattenkirk si nebezpečně najížděl před bránu na přihrávku ze strany, do zakončení se ovšem nedostal.
50:40'
Paul Carey vystřelil z pravého kruhu a jeho střela skončila v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
50:16'
Pavel Bučněvič byl v útočném pásmu stažen k ledové ploše, rozhodčí se ale vylučovat nerozhodli. Zřejmě správně.
49:34'
Alex Iafallo se ocital u pravé tyče ve slibné šanci, jenže prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.
48:52'
Drew Doughty na pravém křídle ihned po vhazování vypálil od modré čáry a puk málem zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ho ale dokázal na poslední chvíli vyrazit!
48:47'
Kings se pokusili otočit skóre, Henrik Lundqvist ale dokázal najít během závaru před jeho bránou puk a po jeho úspěšném zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
47:59'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Marián Gáborík se po krásné diagonální přihrávce z pravého křídla v mezikruží mezi dvěma protihráči parádně protáhl před bránu, kde se puk bekhendem snažil zasunout po ledě k levé tyči. Henrik Lundqvist sice fantasticky vymrštil proti jeho zakončení pravý beton, proti následné dorážce TORREYHO MITCHELLA už byl ale bezmocný – 2:2! Asistence: Marián Gáborík a Jussi Jokinen.
47:16'
Rangers nepřesně rozehráli podél hrazení a následuje přerušení hry. Zakázané uvolnění Rangers.
46:56'
Pavel Bučněvič se snažil prosadit na pravém křídle podél hrazení, jenže puk zapomněl za sebou.
45:56'
Mats Zuccarello na opačné straně ledové plochy vystřelil od modré čáry a Jonathan Quick podržel puk v lapačce.
45:45'
Nick Shore se dostal v mezikruží k bekhendové střele, se kterou si Henrik Lundqvist snadno poradil.
45:19'
Jake Muzzin po přihrávce zpoza brány podél hrazení na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus zápěstím nad ledem minul vzdálenější pravou tyč.
45:09'
Jesper Fast na pravém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku podél střídaček. Zakázané uvolnění.
44:02'
Cristoval Nieves dobře vystřelil od modré čáry, Jonathan Quick ale jeho táhlý pokus úspěšně vyrazil.
43:15'
Christian Folin vypálil od modré čáry a Henrik Lundqvist po sevření puku zaznamenal snadný zákrok.
42:57'
Pavel Bučněvič si na levém křídle krásně potáhl puk do prostoru a zpětnou přihrávkou z ostrého úhlu našel na přední tyči Davida Desharnaiseho, kterého skvěle vychytal vleže Jonathan Quick!
41:36'
Jimmy Vesey si na pravém křídle najížděl na prudkou přihrávku, kotouč se mu ale zpracovat nepodařilo.
40:41'
Adrian Kempe na pravém křídle vystřelil z úhlu bekhendem a také Henrik Lundqvist si připsal úspěšný zákrok, když puk pravým betonem vyrazil mimo tyče své brány.
40:13'
Kings vyhráli úvodní vhazování třetí části a po 13 sekundách se ocitl v obrovské šanci skvěle forčekující Ryan McDonagh, jenže puk mezi betony Jonathana Quicka do brány neprocedil!
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-22; Zablokované střely: 19-9; Vhazování: 57%-43%; Hity: 16-17; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:53.
Marián Gáborík v prostřední části odpověděl na úvodní branku Chrise Kreidera a poté dokonce mohl zápas otočit, jenže Henrik Lundqvist proti první z jeho dvou dorážek spektakulárně zasáhl pravým betonem. Hned vzápětí se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš" a Rangers vrátil vedení Kevin Hayes. Skóre po druhé třetině. New York Rangers 2 Los Angeles Kings 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:40'
Rangers nemohli pokračovat na pravém křídle v akci, protože jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
36:12'
Kyle Clifford na pravém křídle střelou od hrazení mířil ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lunqvist ale pravým betonem puk vyrazil.
35:17'
Kings střelou zápěstím z vrcholu mezikruží mířili do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale skvěle vyškrábl puk lapačkou mimo!
34:43'
Ryan McDonagh na pravé straně zavezl puk do útočného pásma a ihned za modrou čárou byl tvrdě dohrán, těsně předtím ale krásnou bekhendovou přihrávkou našel v pravém kruhu najíždějícího KEVINA HAYESE, který střelou zápěstím nad pravým betonem Jonathana Quicka zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Ryan McDonagh a Michael Grabner.
34:30'
Drew Doughty krásně vypálil od modré čáry a Henrik Lundqvist parádně vyrazil puk pravým betonem! To nejlepší ale přišlo hned vzápětí, když se dvakrát dostal k dorážce Marián Gáborík, švédský brankář ale předvedl spektakulární zákrok, když první dorážku senzačně vyrazil pravým betonem a se druhou už si poradil s menšími problémy! Následuje komerční přestávka.
33:30'
Mats Zuccarello se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže z úhlu a blízkosti nedokázal Jonathana Quicka prostřelit! Nechybělo mnoho a Rangers znovu vedli.
33:05'
Vyloučený Jesper Fast je zpět na ledě a Rangers úspěšně přečkali první přesilovou hru Los Angeles Kings.
32:04'
A znovu Drew Doughty, který opět pálil od modré čáry. Henrik Lundqvist ale tentokrát jeho táhlou střelu podržel.
31:44'
Drew Doughty na pravém křídle vystřelil do modré čáry a Henrik Lundqvist na přední tyči puk vkleče vyrazil.
31:10'
Jake Muzzin na vrcholu levého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, která minula bližší horní roh brány.
31:05'
Jesper Fast dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kings si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
30:53'
Adrian Kempe mohl otočit skóre, jeho střela z levého kruhu ale těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány!
30:41'
Tanner Pearson je zpět na ledě a Los Angeles dokázalo v rychlém sledu přečkat dvě oslabení.
28:41'
Kings jdou potřetí v zápase do čtyř hráčů! Tanner Pearson vyfasoval dvě minuty za držení protihráče.
28:34'
Vyloučený Trevor Lewis je zpět na ledě a Kings se štěstím dokázali druhé oslabení v zápase přečkat.
28:33'
Rangers krásně přenesli hru z levé strany doprava přihrávkou napříč útočným pásmem a Brady Skjeie parádní střelou zápěstím z pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, jeho pokus se ale od bližší tyče odrazil zpět do hry!
28:19'
Brady Skjei na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, která minula přední tyč.
27:52'
Kings se podařilo vyhodit a zatím zvládají druhé oslabení v dnešním zápase dobře.
27:19'
J. T. Miller na levé straně vypálil ihned po vhazování a jeho rána zamířila nad bránu Jonathana Quicka.
27:13'
Chris Kreider na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu s příklepem a puk skončil v ochranné síti.
26:58'
Kevin Shattenkirk vystřelil do modré čáry zápěstím a jeho pokus byl před bránou zablokován. Kings poté vyhodili.
26:32'
Kevin Shattenkirk byl za vlastní bránou podražen u hrazení Trevorem Lewisem, který dostal dvě minuty. Kings budou po reklamní přestávce čelit druhému oslabení.
26:21'
Další přerušení hry. Tentokrát po nepřesné rozehrávce Los Angeles Kings. Zakázané uvolnění.
25:31'
Henrik Lundqvist bez problému ukryl nahození Kings od modré čáry v lapačce a rychle rozehrál za bránu.
24:48'
Hra byla přerušena poté, co Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění. Stav je vyrovnaný 1:1.
23:46'
MARIÁN GÁBORÍK před boxem časoměřičů převzal volný puk a po jeho zavezení do útočného pásma střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování zamířil mezi betony Henrika Lundqvista! Marián Gáborík oslavil svůj jubilejní 1000. zápas v NHL vyrovnávacím gólem! Asistence: Jussi Jokinen.
23:09'
Rick Nash na pravém křídle z ostrého úhlu vystřelil bekhendem a Jonathan Quick na přední tyči puk po akrobatickém zákroku vleže vyrazil!
22:56'
Brady Skjei měl k puku blíže a proti hokejistům Los Angeles Kings bylo odpískáno zakázané uvolnění.
22:12'
Marc Staal rychle objel bránu a u pravé tyče se puk snažil zasunout do brány, jenže Jonathan Quick dal rychle vyrážečku k ledu a vzápětí si poradil i s jeho dorážkou z pravého kruhu!
22:01'
J. T. Miller parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesl hru doleva, kde Brendan Smith vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a Jonathan Quick puk podržel v náručí.
21:10'
Kevin Shattenkirk těsně před bránou nepustil Kings ke střele a Rangers poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:01'
Kings byli během úvodní třetiny střelecky aktivnější, zatím jim to ale není nic platné. Rangers vstupují do druhé třetiny zápasu v Madison Square Garden s vedením 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-10; Zablokované střely: 15-3; Vhazování: 18%-82%; Hity: 8-12; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:00.
Úvodní třetina v Madison Square Garden začala náporem Kings, během kterého švédský brankář Henrik Lundqvist předvedl několik solidních zákroků a na opačné straně poté udeřil v přesilové hře Chris Kreider, který skvěle clonil před bránou a puk po jeho teči skončil v síti. Skóre po první třetině atraktivního zápasu. New York Rangers 1 Los Angeles Kings 0.
20:00'
19:38'
Tyler Toffoli se dostal v pravém kruhu k prudké ráně s příklepem, kterou hokejisté New Yorku Rangers zablokovali.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:24'
Christian Folin mohl v klidu rozehrávat na pravé straně obranného pásma po nepřesné rozehrávce Rangers.
16:55'
Marián Gáborík krásnou diagonální přihrávkou od modré čáry našel v pravém kruhu pro vhazování najíždějícího Drewa Doughtyho, který puk po ledě nahodil nebezpečně před bránu, a po jemné teči jeho spoluhráče Henrik Lundqvist vleže fantasticky zasáhl pravým betonem!
16:20'
Kotouč byl zřejmě sražen mimo ledovou plochu a v Madison Square Garden probíhá za jednobrankového vedení Rangers krátká komerční přestávka.
15:12'
Drew Doughty vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela z úhlu byla tentokrát zablokována.
14:57'
Drew Doughty krásně vypálil na pravém křídle po zpětné přihrávce spoluhráče a jeho táhlou ránu od modré čáry Henrik Lundqvist skvěle vyrazil pravým betonem!
14:14'
Anže Kopitar se po zablokované střele od modré čáry dostal v blízkosti levé tyče k dorážce, která skončila mimo.
13:53'
Chris Kreider krásně vystřelil od modré čáry po zpětné přihrávce z pravého křídla a Jonathan Quick jeho střelu mířící k přední tyči fantasticky vyrazil levým betonem! Rangers se poté ještě dostali ke dvěma dorážkám, obě dvě ale brankář Kings vleže zastavil! Komerční přestávka.
12:18'
Marián Gáborík si sjížděl mezi kruhy pro vhazování, Brendan Smith k němu ale rychle přistoupil a do šance ho nepustil.
10:23'
CHRIS KREIDER clonil dobře před bránou a táhlou střelu Kevina Shattenkirka zápěstím od modré čáry levou nohou usměrnil do protipohybu přesouvajícího se Jonathana Quicka! Chris Kreider vstřelil v letošní sezóně v přesilové hře svůj 5. gól a Rangers vedou 1:0! Asistence: Kevin Shattenkirk a David Desharnais.
09:36'
Kings se podařilo vyhodit a Rangers mají obrovské problémy s rozehrávkou. Nyní navíc zbytečně odevzdali puk soupeři, který pozdržením kotouče ušetřil cenné sekundy.
08:58'
Jussi Jokinen dostal dvě minuty za hákování a New York Rangers si zahraje první přesilovou hru.
08:43'
Pavel Bučněvič si na levém křídle zpracovával puk na útočné modré čáře a tvrdým hitem byl dohrán.
07:06'
Rick Nash si na vzdálenější levé tyči najel na prudkou přihrávku z pravého křídla, puk ale nedokázal tečovat.
06:53'
Marián Gáborík byl během komerční přestávky středem pozornosti a na střídačce povstal, aby zamával fanouškům. Slovenský útočník dnes nastoupil ke svému 1000. utkání v NHL!
06:53'
Puk skončil v ochranné síti v útočném pásmu Rangers a na řadu přichází první reklamní přestávka.
06:37'
Rick Nash se na pravém křídle krásnou stahovačkou zbavil jednoho z protihráčů a z ostrého úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která minula nad ledem vzdálenější levou tyč!
05:51'
Henrik Lundqvist si přidal další dobrý zákrok a jeho spoluhráči poté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Švédský brankář zatím chytá jistě a skóre je bezbrankové.
05:21'
Puk byl sražen mimo ledovou plochu a delší dobu se zřejmě nebude hrát kvůli problému s plexisklem.
04:35'
Kings se před bránou ocitli v první velké brankové příležitosti, Henrik Lundqvist ale předvedl skvělý reflex a puk úspěšně vyrazil zřejmě levým betonem! Jisté je to, že se mu kotouč nepříjemně zamotal pod betony, nakonec ale v síti neskončil.
04:14'
Kings se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám. Tyler Toffoli od modré čáry minul levou tyč a střelu Dereka Forborta z levého kruhu vyrazil Henrik Lundqvist.
03:53'
Ze zápasu jsou odehrány téměř čtyři minuty a proti New Yorku Rangers bylo odpískáno zakázané uvolnění.
03:26'
Rick Nash vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jonathan Quick jeho prudkou střelu s příklepem podržel ve svém náručí. Hra byla přerušena.
02:56'
Jesper Fast přišel před střídačkami o puk poté, co ho prudkou přihrávkou zpoza brány hledal Ryan McDonagh.
02:01'
Cristoval Nieves se snažil prosadit na levém křídle podél hrazení, jenže se do šance probít nedokázal.
01:05'
Rick Nash dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jonathan Quick jeho prudkou střelu zápěstím mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány vyrážečkou vyrazil mimo.
00:10'
Anže Kopitar po pouhých deseti sekundách vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči srazil jeho pokus za obránu domácí kapitán Ryan McDonagh.
00:01'
Výjimečný zápas má před sebou útočník Marián Gáborík, který dnes nastoupí proti svému bývalému týmu a v NHL odehraje jubilejní 1000. utkání.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Rick Nash, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Grabner, K. Hayes, Fast – Carey, Nieves, Vesey. Trenér: Alain Vigneault.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, T. Mitchell, J. Jokinen – Clifford, N. Shore, Lewis. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Brian Pochmara. Čároví: Matt MacPherson, Darren Gibbs.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

26.03.17 LA Kings – NY Rangers 0:3
24.01.17 NY Rangers – LA Kings 3:2
Los Angeles Kings po osmi výhrách v řadě prohrálo na ledě New Jersey Devils a v sobotu v noci se pokusí vrátit zpět na vítěznou dráhu v Madison Square Garden. Domácí Rangers prohráli dvakrát v řadě a momentálně ve Východní konferenci balancují na hranici postupové osmičky, o kterou bojují aktuálně s Penguins, Bruins a Flyers. Rangers patří sedmé místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.