NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Pittsburgh - 18. října 2017   01:00

Rangers
Rangers
26:02' Desharnais (J. T. Miller, Shattenkirk) • 27:32' Bučněvič (Zibanejad, Zuccarello) • 28:32' J. T. Miller (McDonagh, DeAngelo) • 48:00' Grabner (Desharnais, J. T. Miller)
4:5
(0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
00:43' Kessel  (Malkin, Cole) • 13:30' Hagelin  (Määttä) • 38:01' Hörnqvist  (Kessel, Malkin) • 59:04' Crosby  (Hörnqvist, Malkin) • 60:58' Malkin  (Kessel)
Rangers
Jean Hebert, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Jonny Murray, Mark Shewchyk
Madison Square Garden, New York
18006 diváků
Pittsburgh

New York Rangers podlehl Pittsburghu Penguins až po prodloužení a zabránil tak zopakování nejhoršího vstupu do sezóny z ročníku 1959-60, během kterého Rangers vyhráli během úvodních sedmi zápasů pouze jednou a šestkrát prohráli v základní hrací době. Letos prohráli Rangers také šestkrát, jenže rozdíl je v tom, že si z poslední porážky odnesli bod. Bilance 1-5-1.
Česká stopa v utkání

Ondřej Pavelec (NYR) Do zápasu nezasáhl
Hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+3
2. Phil Kessel (PIT) 1+2
3. J.T. Miller (NYR) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 32-33; Zablokované střely: 11-17; Vhazování: 51%-49%; Hity: 25-20; Přesilové hry: 2/6-1/3; Tresné minuty: 10-16.
Pittsburgh po zápase plném obratů dokázal dobýt Madison Square Garden. Zápas začal lépe pro Penguins, když se již po 43 sekundách prosadil Phil Kessel, na jehož gól navázal bývalý hráč Rangers Carl Hagelin. Vypadalo to, že úřadující šampióni mají vše pod kontrolou, jenže v prostřední části nejprve snížil David Desharnais a po vyloučení Sidneyho Crosbyho, který dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl, během minuty otočili zápas na stranu New Yorku Rangers Pavel Bučněvič a J.T. Miller. Už to vypadalo, že do třetí části budou Rangers vstupovat s jednobrankovým vedením, jenže krátce před druhou sirénou vyrovnal Patric Hörnqvist poté, co domácí hráči nevyužili přesilovou hru 5 na 3 a 14 sekund před jejím koncem faulovali. Dramatický duel pokračoval i ve třetí třetině, když radost fanoušků v Madison Square Garden dvakrát zastavila tyč, po brance Michaela Grabnera a nádherné kombinační akci se ale dočkali. Rangers vedli až do poslední minuty 4:3 a sahali po vítězství, jenže 56 sekund před koncem vyrovnal chytrým nahozením zpoza brány Sidney Crosby, který se vykoupil a zachránil Penguins, a na začátku prodloužení rozhodl o výhře úřadujících šampiónů Jevgenij Malkin. Konečný výsledek. New York Rangers 4 Pittsburgh Penguins 5 po prodloužení.
60:58'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Phil Kessel v blízkosti levé tyče zachytil rozehrávku Rangers zpoza brány a po obrovské chybě domácích hokejistů předložil puk JEVGENIJOVI MALKINOVI, který na opačné straně útočného pásma skóroval z blízkosti do prázdné brány – 4:5! Asistence: Phil Kessel.
60:01'
Začalo prodloužení.
V Madison Square Garden fantastické utkání mezi Rangers a Penguins vyvrcholí prodloužením nebo případnými samostatnými nájezdy. Domácí ve druhé části smazali dvoubrankové manko a třemi góly zápas otočili. Jenže Penguins ještě před druhou přestávkou vyrovnali a v poslední části znovu prohrávali od doby, než se 56 sekund před koncem prosadil Sidney Crosby, jehož čtyřminutové vyloučení z prostřední třetiny stáhlo jeho tým dva góly. Skóre po třetí třetině. New York Rangers 4 Pittsburgh Penguins 4.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:04'
SIDNEY CROSBY zpoza brány bekhendem nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, kde se od domácího Kevina Shattenkirka odrazil nad pravým betonem Henrika Lundqvista k levé tyči! Ještě se volalo do Toronta, o ofsajd se ale nejednalo a je to 4:4! Prodloužení před námi? Asistence: Patric Hörnqvist a Jevgenij Malkin.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:00'
Matt Murray už zamířil v nepřerušené hře na střídačku a Penguins hrají bez brankáře!
57:54'
Sidney Crosby na pravé straně podél hrazení zavážel puk do útočného pásma, jenže byl zdvojen a k ničemu se nedostal. Vyloučení kapitána Penguins vyšlo Pens ve druhé části draho, když během čtyřminutového oslabení dvakrát inkasovali.
56:58'
Rangers napřáhli od modré čáry k další střele, kterou Matt Murray vyrazil pravým betonem. Dorážka nikde.
56:31'
Chris Kreider prudce vystřelil zápěstím v rychlosti z levého kruhu a jeho pokus se od clonícího Iana Colea odrazil vedle přední levé tyče brány. Kotouč skončil na hrazení.
55:52'
Kevin Shattenkirk z pravého křídla a ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde došlo k nebezpečné teči. Kotouč ale minul bránu a Matt Murray zasahovat nemusel.
55:14'
Sám faulovaný Pavel Bučněvič mohl udeřit, jeho tvrdá střela s příklepem ale na pravém křídle zamířila od modré čáry do náruče Matta Murrayho, který hru přerušil.
55:03'
Chad Ruhwedel zasáhl vysokou holí Pavla Bučněviče a byl vyloučen na dvě minuty. Komerční přestávka.
54:40'
Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Penguins se pomalu krátí čas na vyrovnání.
53:44'
Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli přihrávce rukou a na řadu přichází reklamní přestávka.
51:38'
Patric Hörnqvist se na pravém křídle téměř z nulového úhlu pokusil vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže Henrik Lundqvist byl na přední tyči připravený a puk vyrazil.
50:07'
Rick Nash se fantasticky natlačil před jednoho z hráčů Penguins a z pravého křídla si sjel před bránu, kde se na vzdálenější levé tyči snažil puk po ledě zasunout do odkryté brány, jeho bekhendový blafák ale skončil na přední tyči!
49:11'
Bryan Rust narazil do Henrika Lundqvista a poté se strhla mela. Kevin Shattenkirk a Bryan Rust byli po vzájemném souboji vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
48:17'
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk podél hrazení zamířil na zakázané uvolnění.
48:00'
Rangers právě vstřelili branku!
MICHAEL GRABNER nádhernou žabičkou z pravého kruhu pro vhazování našel v blízkosti levé tyče najíždějícího Davida Desharnaise, který se neukvapil se zakončením a přihrávku mu oplatil. První jmenovaný hráč poté kombinaci na jeden dotek zakončil v jízdě střelou do prázdné brány a poslal Rangers do vedení 4:3! Co bude dál? Asistence: David Desharnais a J. T. Miller.
47:40'
A znovu Chris Kreider, který se tentokrát snažil Matta Murrayho překonat po ledě z pravého kruhu, brankář Penguins ale opět dokázal senzačně zakročit a puk vyrazit mimo!
47:12'
Chris Kreider po krátké kolmé přihrávce pálil v levém kruhu bez přípravy, Matt Murray ale ramenem puk vyrazil.
45:43'
Kris Letang po nádherné přihrávce napříč útočným pásmem pálil v blízkosti levé tyče do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale fantasticky zasáhl levým ramenem! Na opačné straně poté mohl udeřit Rick Nash, jehož střela od modré čáry trefila pravou tyč, a ležícího Matta Murrayho poté napálil dorážející Mika Zibanejad! Nemožné!
44:52'
Kevin Shattenkirk a Jevgenij Malkin už to nevydrželi a pustili se do sebe! Oba dostali dvě minuty za hrubost.
43:27'
Carter Rowney mohl udeřit střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Henrik Lundqvist ale levým betonem puk vykopl.
42:52'
Michael Grabner si v mezikruží krásně prohodil puk mezi nohama clonícího hráče Penguins do jízdy a bekhendem se z blízkosti snažil puk nad levým betonem Matta Murrayho zvednout k pravé tyči, brankář Pittsburghu ale lapačkou puk zastavil a dorážka Adama Cracknella po ledě zamířila vedle levé tyče! Ani tohle není gól!
42:27'
Před bránou Penguins vznikl obrovský závar a dvojice hráčů Rangers se snažila prosadit v levém kruhu, ani jedna střela se ale neujala a Matt Murray podržel svůj tým nad vodou!
42:06'
Rick Nash napřáhl na pravém křídle od modré čáry a střídaček k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Matt Murray levým betonem vyrazil mimo.
40:45'
Jevgenij Malkin z vrcholu levého kruhu pro vhazování dvě sekundy před koncem přesilové hry Penguins nahodil před bránu, kde se snažil prosadit tečí Patric Hörnqvist, Henrik Lundqvist ale dokázal vleže fantasticky zasáhnout a puk zastavit! Penguins málem podruhé v duelu vedli.
40:01'
Dramatický a velice pohledný zápas mezi Rangers a Penguins vstupuje do závěrečné třetí třetiny a oba týmy mají dvacet minut na to, aby dokázaly utkání rozhodnout před prodloužením.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-23; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 59%-41%; Hity: 19-9; Přesilové hry: 2/5-1/3; Tresné min.: 6-10.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.
Rangers po brankách Phila Kessela a Carla Hagelina vstupovali do prostřední části s dvoubrankovým mankem, které dokázal ztenčit David Desharnais a odstartovat fantastický obrat. Sidney Crosby byl vyloučen v polovině utkání na čtyři minuty za vysokou hůl a domácí hokejisté obě početní výhody využili, když se v rozmezí minuty prosadili Pavel Bučněvič a J.T. Miller. Penguins před druhou sirénou čelili přesilové hře 5 na 3, kterou si Rangers zkrátili faulem, a následnou početní výhodu necelé dvě minuty před druhou přestávkou využil Patric Hörnqvist. Skóre po druhé třetině fantastického a dramatického duelu v NY. New York Rangers 3 Pittsburgh Penguins 3.
40:00'
39:27'
Dvojice hráčů se hnala do přečíslení dva na jednoho, po zablokované přihrávce z něj ale nic nebylo.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:45'
David Desharnais dostal dvě minuty za sekání a Penguins mohou otočit dramatické utkání na svou stranu.
38:13'
Carl Hagelin na levém křídle od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, kterou Henrik Lundqvist ukryl v náručí.
38:01'
Phil Kessel se dostal v blízkosti levé tyče k odraženému puku po zablokované střele Jevgenije Malkina z mezikruží, a poté ho předložil z ostrého úhlu PATRICOVI HÖRNQVISTOVI, který si klepnutím o led řekl o přihrávku a z blízkosti zamířil k pravé tyči! Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
36:19'
Chris Kreider po několika nepřesných a zablokovaných střelách Rangers usedl na trestnou lavici poté, co vyfasoval dvě minuty za krosček. Do konce přesilové hry 5 na 3 zbývalo odehrát 14 sekund.
34:35'
Po pouhých třech sekundách hry po krátké přestávce byl vyloučen za sekání také Carl Hagelin, takže Rangers si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Neskutečné drama.
34:32'
Sidney Crosby znovu oslabil svůj tým, když po faulu ve středním pásmu dostal dvě minuty za sekání. Po komerční přestávce si Rangers zahrají další přesilovou hru.
33:15'
Kevin Shattenkirk na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval parádně Jimmy Vesey! Kotouč se ale od vzdálenější levé tyče odrazil zpět do hry!
32:12'
Rick Nash si před bránou dokázal zpracovat na hůl nahození Matse Zuccarella od modré čáry a poté předvedl nádhernou stahovačku, puk se mu ale v blízkosti levé tyče po ledě do odkryté brány zasunout vedle ležícího Matta Murrayho těsně nepodařilo! Rangers jsou nyní na koni.
31:57'
Hra byla přerušena a za stavu 3:2 pro New York Rangers přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
30:50'
Kevin Shattenkirk byl zřejmě hráčem, který od modré čáry napřáhl k jedovaté ráně, jeho střelu s příklepem ale dokázal Matt Murray po rychlém zakleknutí vyrazit.
28:32'
J. T. MILLER po přihrávce Ryana McDonagha od modré čáry napřáhl na levé straně mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou k prudké střele s příklepem, která zamířila nad vyrážečkou Matta Murrayho k bližší tyči! Rangers přesně během minuty vstřelili v početní výhodě po vyloučení Sidneyho Crosbyho dva góly a vedou po fantastickém a rychlém obratu 3:2! Asistence: Ryan McDonagh a Anthony DeAngelo.
27:32'
Mika Zibanejad mohl v levém kruhu pálit, rozhodl se ale pro přenesení hry a PAVEL BUČNĚVIČ z vrcholu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy zamířil vedle lapačky přesouvajícího se Matta Murrayho do bližšího pravého horního rohu brány! Rangers využili první část čtyřminutové přesilové hry a mají dost času na to, aby využili i druhou a vedli! Asistence: Mika Zibanejad a Mats Zuccarello.
27:10'
Mika Zibanejad napřáhl v pravém kruhu mezi dvěma hráči Penguins k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Matt Murray vyrazil poté, co šel rychle k ledu.
26:31'
Rick Nash zůstal ležet ve středním pásmu poté, co ho Sidney Crosby zasáhl holí do oblasti hlavy. Následuje komerční přestávka a dvě plus dvě minuty pro kapitána Pens za vysokou hůl!
26:02'
DAVID DESHARNAIS si najel v levém kruhu na kolmý pas od J.T. Millera a parádní střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Matta Murrayho do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, kde se puk od horní tyče odrazil k ledu a za brankovou čáru! Rangers jsou zpět v zápase. Asistence: J. T. Miller a Kevin Shattenkirk.
25:05'
Rick Nash na levé straně vypálil od hrazení a jeho střelu z úhlu na přední tyči zastavil Matt Murray. Brankář Penguins puk rychle vytřepal z lapačky a rozehrál.
24:12'
Vyloučený Chris Kreider je zpět na ledě a ani Penguins se úvodní přesilovou hru využít nepodařilo.
23:27'
Phil Kessel od modré čáry napřáhl po ledě k nepříjemné střele, která ještě byla navíc tečována, Henrik Lunqvist ji ale dokázal pravým betonem vyrazit a Adam Cracknell puk vyhodil.
22:27'
Před bránou Rangers vznikla nepřehledná situace, kterou po marném snažení Patrica Hörnqvista vyřešil Sidney Crosby střelou z mezikruží, Henrik Lundqvist se ale vkleče dokázal dostat k pravé tyči své brány a puk vyrazit!
22:12'
Chris Kreider po střele svého týmu z levého křídla fauloval a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
21:54'
Z prostřední části uplynula 1 minuta a 54 sekund. Marc Staal měl před pár okamžiky velkou šanci, jeho střela zápěstím ale z mezikruží zamířila těsně vedle pravého horního rohu!
20:45'
Ian Cole na levém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde ho skvěle tečoval Jake Guentzel a po zákroku Henrika Lundqvista se ještě dostal v dorážce, z ostrého úhlu ale puk za jeho záda po ledě zasunout nedokázal!
20:01'
Phil Kessel na střídačce Penguins září od ucha k uchu, aby také ne, když už se dnes jednou prosadil a pouhé dva góly ho dělí od milníku 300 gólů v NHL. Vstupujeme do prostřední části.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-12; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 48%-52%; Hity: 13-7; Přesilové hry: 0/1-0/0; Tresné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
Pittsburgh vstoupil do utkání v Madison Square Garden jako pravý šampión, když již po 43 sekundách otevřel skóre svým druhým gólem v sezóně Phil Kessel, na který navázal bývalý útočník Rangers Carl Hagelin. Také domácí měli několik slibných šancí. Největší po přečíslení 3 na 1 Jesper Fast, mezi betony ale Matta Murrayho těsně nepropálil. Skóre po krásné první třetině. New York Rangers 0 Pittsburgh Penguins 2.
20:00'
19:45'
Rick Nash krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány naslepo našel Mika Zibanejada, který se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela z blízkosti místo ke vzdálenější pravé tyči zamířila do lapačky Matta Murrayho!
19:25'
Penguins otočili hru a Greg McKegg se snažil podél hrazení protáhnout na pravém křídle do útočného pásma, Brendan Smith ho ale zastavil čistým hitem.
19:10'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél boxu časoměřičů a puk zamířil na zakázané uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02'
Mika Zibanejad si chtěl v pravém kruhu mezi nohama Chada Ruhwedela prohodit puk do jízdy, jenže se o něj rozbil a skončil na ledě. Rozhodčí to dobře viděli a nevylučovali.
17:47'
Phil Kessel po rychlé akci Penguins vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, jeho prudká střela zápěstím ale našla pouze náruč Henrika Lundqvista, po jehož zákroku přichází na řadu v první třetině poslední reklamní přestávka.
17:14'
David Desharnais se po chybě Penguins v obranném pásmu ocital v levém kruhu pro vhazování v blízkosti brány ve velké šanci, jenže Justin Schultz mu dokázal kotouč vypíchnout a poté snadno rozehrál.
15:51'
Conor Sheary byl rozjetý a v rychlosti na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist měl ale dobrý výhled a vyrážečkou puk vytáhl mimo.
14:35'
Henrik Lundqvist si snadno poradil s nahozením Penguins z levého kruhu a následuje reklamní přestávka.
13:30'
Olli Määttä nádhernou diagonální kolmou přihrávkou z levé strany obranného pásma Penguins našel na pravém křídle rozjetého CARLA HAGELINA, který si najel v rychlosti do pravého kruhu a parádní střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Henrika Lundqvista do bližšího pravého horního rohu brány! Puk se na cestě do sítě odrazil od tyče a švédský brankář zůstal stát jako solný sloup. Asistence: Olli Määttä.
12:36'
Jake Guentzel po jedné nepřesné střele na obou stranách vypálil v levém kruhu přes jednoho z hráčů Rangers zápěstím a pozorný Henrik Lundqvist na přední tyči puk vyrážečkou vyrazil.
11:41'
Rangers úvodní přesilovou hru utkání využít nedokázali a vyloučený Greg McKegg se vrátil zpět na led. Hra poté pokračovala do doby, než Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
10:58'
Ryan McDonagh si po přihrávce Jespera Fasta z vrcholu přesilovkového deštníku vybruslil na levém křídle od modré čáry do kruhu pro vhazování a napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči klečící Matt Murray ukryl v náručí.
10:27'
Rangers se po vyhození Penguins dostali na levé straně ke střele od hrazení, kterou na přední tyči připravený Matt Murray zřejmě vyrážečkou vyrazil za svou bránu.
09:15'
Greg McKegg přidržel na levé straně obranného pásma jednoho z hráčů Rangers u hrazení a dostal dvě minuty.
07:55'
Další dva zákroky Matta Murrayho! Brankář Penguins nejprve vyrazil střelu Bradyho Skjeie z blízkosti senzačně pravým betonem a poté udržel v náručí prudkou ránu Ryana McDonagha od modré čáry! Obrovský tlak NY Rangers.
07:01'
Jimmy Hayes vyrazil po levé straně do přečíslení tři na jednoho a diagonální přihrávkou našel ve vzdálenějším pravém kruhu najíždějícího Jespera Fasta, který střelou zápěstím po ledě vyjíždějícího Matta Murrayho překonat nedokázal! Puk brankáři Penguins prošel mezi betony poté, co ho levým betonem senzačně vyrazil, a zamířil vedle vzdálenější levé tyče!
06:46'
Penguins na pravém křídle ihned po vhazování napřáhli ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
06:39'
Jesper Fast nedokázal na pravém křídle dosáhnout na prudkou kolmou přihrávku podél hrazení a proti Rangers se pískalo zakázané uvolnění.
06:31'
Carl Hagelin mohl na levém křídle potrestat další nepřesnou rozehrávku Rangers, jenže jeho prudká střela zápěstím z ostrého úhlu zamířila od hrazení do náruče klečícího Henrika Lundqvista.
06:01'
Ryan McDonagh si na levém křídle od modré čáry vybruslil podél hrazení do kruhu pro vhazování a z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde číhal Rick Nash, do zakončení se ale nedostal, protože těsně před ním zmrazil puk pod sebou pozorný Matt Murray! Přestávka.
05:26'
Adam Cracknell na pravém křídle nabral rychlost a od hrazení napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči pozorný Matt Murray ukryl v lapačce. Konečně něco kloudného ze strany Rangers.
03:07'
Ryan McDonagh namazal v obranném pásmu puk na hůl Sidneyho Crosbyho, který v levém kruhu pro vhazování neváhal a okamžitě napřáhl k jedovaté střele s příklepem, kterou Henrik Lundqvist na přední tyči s problémy vyrazil!
01:10'
Bryan Rust si z levé strany sjel nádherně před bránu a bekhendem se snažil puk zasunout mezi betony Henrika Lundqvista, ten ho ale vleže dokázal senzačně vychytat a volného kotouče v brankovišti se ujal jeden z jeho spoluhráčů!
00:43'
PHIL KESSEL si na útočné modré čáře najel na pravé straně na krásnou diagonální přihrávku Jevgenije Malkina od střídaček a z kruhu pro vhazování nádhernou střelou zápěstím zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Penguins vedou v New Yorku po 43 sekundách 1:0! Asistence: Jevgenij Malkin a Ian Cole.
00:18'
Sidney Crosby na pravém křídle nabral dobrou rychlost, jenže na modré čáře ho zastavil Ryan McDonagh.
00:01'
V Madison Square Garden už je vše připraveno k úvodnímu střetnutí mezi Rangers a Penguins v sezóně.

Ondřej Pavelec (NYR) Náhradní brankář Rangers
Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

21.12.16 Pittsburgh – NY Rangers 7:2
24.11.16 NY Rangers – Pittsburgh 1:6
22.11.16 Pittsburgh – NY Rangers 2:5
Pittsburgh Penguins

Penguins vyhráli tři z posledních čtyř zápasů a během posledních pěti utkání v Madison Square Garden jen jednou prohráli. Úřadující dvojnásobní šampióni proti Rangers zaznamenali během posledních 14 zápasů 10 výher a 4 porážky, přičemž výsledky zahrnují i playoff.
New York Rangers

New York Rangers prohrál tři zápasy v řadě a proti Pittsburghu se bude snažit v domácí Madison Square Garden odvrátit nejhorší vstup do NHL, který prožil v sezóně 1959-60, když z úvodních 7 zápasů jednou vyhrál a šestkrát prohrál. Současná bilance 1-5-0.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), DeAngelo, M. Staal (A), Shattenkirk, Skjei, Br. Smith – Rick Nash (A), Zibanejad, Zuccarello – Kreider, Desharnais, J. T. Miller – Vesey, K. Hayes, Fast – Grabner, Cracknell, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Cole, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Kessel – Hagelin, McKegg, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Jean Hebert, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Jonny Murray, Mark Shewchyk.
Středeční program zámořské NHL nabídne souboj dvou celků z Metropolitní divize, v němž New York Rangers vyzve v Madison Square Garden dvojnásobné úřadující šampióny Pittsburghu Penguins. Ondřej Pavelec kryje záda Henrikovi Lundqvistovi, a pokud do zápasu nastoupí, stane se po Dominikovi Haškovi druhým českým brankářem v historii NHL, který dosáhne a překročí hranici 10 tisíc zákroků. Rodák z Kladna má na svém kontě v zámoří 9998 zákroků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.