NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Flyers - 3. listopadu 2017   01:10

St. Louis
St. Louis
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Flyers
Flyers
20:38' Manning  (Couturier, Giroux) • 59:54' Giroux  (Simmonds, Couturier)
St. Louis
Furlatt, Hebert – Murchison, Smith
Scottrade Center, St. Louis
17162 diváků
Flyers

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci.
Vhazování: 49%-51%
Neuvirth, který vychytal všech 33 střel domácích, se po zásluze stal první hvězdou zápasu. Právě on udržel střelce Blues zkrátka, ač ti ho v mnoha chvílích zasypali množstvím střel. Ostatně St. Louis přestřílelo Philadelphii 33 ku 22. Jenže zápasy se hrají na góly a produktivnější byli hosté.
St. Louis měli v dnešním utkání často více ze hry, ale naráželi na skvěle chytajícího Michala Neuvirtha, který vychytal jedenáctou nulu kariéry a Philadelphia i díky němu přerušila St. Louis sérii výher. Ta se zastavila na čtyřech, naopak Flyers po dvou porážkách slaví důležité vítězství.
59:54'
Philadelphia právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Couturier vybojoval puk a poslal ho do středního pásma Simmondsovi, se kterým najížděl proti jedinému obránci ještě CLAUDE GIROUX. Právě ten nakonec zakončil do prázdné branky. Asistence: Wayne Simmonds, Sean Couturier.
59:32'
Schenn byl v obležení dvou hráčů Flyers a přesto měl dostatek prostoru, aby těsně před brankovištěm ohrozil Neuvirtha! Ale ani nadvakrát nedostal puk za záda českého gólmana.
59:10'
Voráček ze středního pásma chtěl trefit prázdnou branku, ale těsně míjí!
58:55'
Flyers se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění. Ale nezbývalo mnoho a bylo rozhodnuto, puk totiž při přechodu všech čar jen těsně minul prázdnou klec Bluesmanů.
58:30'
St. Louis vytváří závěrečný tlak a odvolávají brankáře. Hrají v šesti.
57:30'
Jaškinovu střelu obětavě zablokoval Simmonds.
57:19'
Neuvirth s přehledem kryje Jaškinův pokus.
57:01'
Provorov sice skončil na ledě, ale i vleže odpálil rukou puk mimo vlastní pásmo.
56:53'
Flyers šetří čas a nepouští soupeře ani před středovou čáru.
56:24'
Snaha o rychlý přesun do útoku končí zakázaným uvolněním St. Louis.
56:13'
Při tom dalším kotouč končí v hledišti.
55:54'
Čas na vyrovnání se pro St. Louis krátí. Jejich poslední výpad navíc ztroskotal už na modré čáře.
55:27'
Kotouč po souboji o mantinelu skončil na střídačce. Komerční přestávka.
55:02'
Neuvirth vyrazil puk před sebe, kde ho sebrala obrana Flyers.
54:05'
Sobotka po přechodu útočné modré zpomalil hru a rozehrál zajímavou kombinaci se svými spoluhráči, která skončila na hokejce Dunna. Ten však nepropálil puk skrz bránící hráče.
53:34'
Postavení mimo hru hatí rozvíjející se útok Flyers.
53:17'
Neuvirth se vydal za svou klec, aby pozastavil puk, ale ztratil ho z dohledu. Otáčel se ze strany na stranu a nemohl ho najít. Ten zatím v poklidu ležel těsně za brankou.
52:35'
Hra se přesunula před branku Allena, ale Flyers nedokáží vystřelit.
51:56'
Teď už v klasickém brankářském postavení Neuvirth kryje střelu Bortuzza.
51:45'
Hra je přerušena. Michal Neuvirth se po přesunu v brankovišti dostal do střetu s hokejkou svého spoluhráče Alta, jehož čepel prošla maskou do obličeje českého brankáře. Ten měl navíc obrovské štěstí na postavení své branky, když ve chvíli, kdy bojoval s holí Alta, napálil Tarasenko pouze tyč!
51:12'
Hosté zatím odolávají všem výpadům St. Louis a drží těsné vedení.
50:33'
Ofsajd Flyers. Komerční přestávka.
50:15'
Blues se dostali do přečíslení 3 na 2, Sobotka ale z pravého křídla nedokázal procpat přihrávku na své najíždějící spoluhráče.
49:56'
Postavení mimo hru hostů přerušuje hru.
49:02'
Raffl zajel s pukem za branku St. Louis, objel ji a zkusil překvapit Allena. Ten vyrazil puk před sebe, kam najížděl Giroux. Útočník Philadelphie ale nedokázal kotouč zpracovat a dostal se ze střeleckého úhlu. Velká šance hostujícího týmu.
48:43'
Kotouč je opět namáčknut na mantinel v obranné třetině Flyers.
48:07'
Provorov přejel obrannou modrou čáru a nahodil puk na Allena. Ten neměl se zpracováním žádné problémy.
47:30'
Sobotka se nalepil za brankou hostí na mantinel i s kotoučem, v přetahované ale bojoval s přesilou a nakonec o puk přišel.
46:44'
Steen z ostrého úhlu nahodil puk na Neuvirtha a doufal, že ten se odrazí na možnou dorážku. Ale Neuvirth dokázal neposedný kotouč zachytit a udržet.
46:31'
Závar před Neuvirthem! Český gólman udržel beton u ledu a skryl puk pod sebou. Přichází komerční přestávka.
45:49'
Allen nadvakrát zasáhl proti střelám hostů a podržel puk.
44:58'
Další střelu domácích blokuje Provorov.
44:15'
Jaškin vybojoval u mantinelu puk a poslal ho Brodziakovi, jehož střela započala perné chvilky brankáře Neuvirtha. Ten chytil střelu Brodziaka, ale přišel o hůl a skončil na zemi. Lehl si na záda a vykryl co nejvíce prostoru proti dotírajícím hráčům soupeře. Ti nakonec problémů českého brankáře nedokázali využít.
43:13'
Voráček našel volného Couturiera, který zkusil vystřelit z prostoru mezi kruhy po otočce kolem vlastní osy. Ale minul cíl.
42:38'
Tarasenko se dostal k další střele po vhazování. Neuvirth byl pozorný. Třetí třetina ale zatím patří jednoznačně domácím.
42:34'
Stastny se dostal mimo střelecký úhel, jeho nahození od mantinelu sebral Neuvirth do lapačky.
42:15'
Zakázané uvolnění Flyers.
42:00'
Oba týmy jsou v plném počtu.
41:25'
Tarasenko šel do útoku ve dvou proti jednomu. Místo přihrávku zastavil v prostoru mezi kruhy svůj pohyb, nabruslil si na střed a zkusil prostřelit Neuvirtha. Jenže minul.
40:35'
Pietrangelo obkroužil Neuvirthovu klec, ale při zpětné přihrávce přišel o puk.
40:01'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 02:58.
Druhá dvacetiminutovka utkání je za námi a převaha St. Louis se pomalu, ale jistě, vytratila. Opět sice byly k vidění pasáže, během kterých domácí dokázali výrazně zatlačit na soupeře a to zejména po inkasované brance zkraje periody, nicméně postupem času to byli naopak hosté, kdo začal mít více ze hry. Philadelphia se dostala do vedení poté, co střela Brandona Manninga byla uznána po konzultaci s videorozhodčím a St. Louis se zatím marně snaží o vyrovnání.
40:00'
40:00'
V samém závěru třetiny, vlastně už po siréně, obdrželi za hrubost shodný dvouminutový trest Provorov (PHI) a Edmundson (STL).
39:46'
Ovšem v závěru třetiny se do obrovské šance dostal hostující Lehtera, který v mezikruží hodně zatopil Allenovi. Jeho střelu dokázal brankář St. Louis zachytit a udržet i přes snahu soupeře o dorážku.
39:38'
Allen propustil střelu Alta za branku, byla hodně nepřesná.
39:01'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny. Puk je za brankou St. Louis, natisknut na mantinel bojující čtveřicí hráčů.
38:20'
Schwartz byl po sprinterském souboji za brankou Philadelphie tvrdě, ale čistě, naražen Haggem na mantinel.
38:06'
Flyers se drží delší dobu v útočné třetině, ale s pukem pouze na mantinelu.
37:22'
Poslední minuty druhé třetiny přináší hodně neurovnanou hru, bez kombinace, s řadou ztracených držení puku po neúspěšných přechodech modrých čar.
36:16'
Hra se teď hodně kouskuje. Po předchozí přihrávce rukou ze strany hostí se kotouč po útoku domácích dostal do ochranné sítě.
35:33'
Simmonds přinutil vyniknout Jakea Allena v brankovišti domácího týmu.
35:05'
Po přihrávce rukou domácích je hra z pásma Flyers vykázána do střední třetiny.
34:29'
Stastny tečoval střelu od modré, Neuvirth vykopl betonem a srazil puk do rohu.
Komerční přestávka.
34:12'
Znovu Tarasenko, tentokrát z levého kruhu pro vhazování. Neuvirth drží puk ve výstroji.
33:53'
A hned to zkoušel z pravé strany Tarasenko, ale minul Neuvirthovu klec.
33:39'
Domácí hrají v plném počtu.
33:26'
Allen si vybruslil za branku a poslal puk přes všechny čáry.
32:45'
Znovu hráči Philadelphie musí do vlastní třetiny a zkusit získat útočné pásmo jiným způsobem.
32:26'
Blues se osvobozují.
31:59'
Simmonds zkoušel přihrát na šírku kluziště na osamoceného Voráčka, ten ale puk na hokejku nedostal.
31:39'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., nedovolené bránění).
31:39'
Couturier skončil na ledě a nechce se mu moc vstávat. Schytal těžký úder ramenem z boku. Zbytečně dohraná akce od Schenna uprostřed obranného pásma, bez kotouče. Hlava Couturiera po nárazu sebou nepřirozeně trhla.
30:55'
Zakázané uvolnění St. Louis.
30:33'
Manning zkusil znovu štěstí od modré, tentokrát na Allena nevyzrál.
30:01'
Oba týmy ztrácí velmi rychle puky a nedokáží se usadit v útočném pásmu.
28:52'
Kolem Allena se shluklo pět hokejistů, Lehtera plácl do projíždějícího puku, ale přes změť bruslí ho nepropasoval na brankáře domácích.
28:29'
Flyers ve snaze o přechod útočné modré narazili do obranné zdi domácích a musí se vrátit do vlastní třetiny.
28:13'
Další výpad domácích končí blokem Provorova, po němž kotouč letí do ochranné sítě. Bluesmani předvádí opět výraznou převahu na ledě, vyrovnat se jim ale zatím nedaří.
27:38'
Schwartz tečoval puk těsně před Neuvirthem, který si vůbec nebyl jistý svým zákrokem. Díky sklapnutým betonům ale puk srazil za branku.
27:17'
Fantastický zákrok lapačkou Michala Neuvirtha! Čelil najíždějícímu Schennovi, který švihl do puku a poslal ho směrem do levého horního rohu z pohledu českého brankáře. Ten si letící puk vychutnal.
26:50'
Kotouč létá z pásma do pásma. Oba týmy se snaží za pomoci nahozených puků dostat do útoku, ale jen ztrácí kotouče.
26:06'
Zakázané uvolnění St. Louis přerušuje hru.
24:54'
Po dlouhé době se dostali k zakončení hosté. O'Neill, který se objevil na ledě, vyzkoušel pozornost Allena.
23:59'
Hned po vhazování Parayko opět ohrozil Neuvirtha, který znovu předvedl rychlý přesun v brankovišti.
23:54'
Flyers se nemohli vymanit z tlaku a Neuvirth raději po střele Parayka zastavuje hru.
23:15'
To už Flyers hrají v plném počtu.
23:13'
Český brankář předvedl pohotový zákrok po střele zápěstím Pietrangela.
22:32'
Provorov nadvakrát zablokoval útočné výpady domácích a vypomohl Neuvirthovi v těžkých chvílích.
21:59'
Schenn a Schwartz v krátkém sledu míjí cíl.
21:30'
Hráči St. Louis se do přesilovky vrhnuli po hlavě a snaží se o okamžité vyrovnání.
21:10'
Vylučuje se na straně Flyers. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Robert Hagg.
20:38'
Rozhodčí nakonec branku uznává! Dle opakovaných záběrů usoudil, že Voráček byl do brankáře Allena strčen a tak BRANDON MANNING slaví branku po střele od modré čáry! Asistence: Sean Couturier, Claude Giroux.
Lavička Philadelphie žádá o přezkoumání situace u videa.
20:38'
Manning sice vsítil gól, když prostřelil brankáře Allena, ale rozhodčí i bez kontroly videa gól neuznávají. Důvodem je Voráčkův pohyb skrz brankoviště, během kterého nedovoleně bránil brankáři soupeře.
20:01'
Čeká nás dozajista ještě zajímavých 40 minut hry. Druhá třetina začne přibližně v 02:03.
V první třetině měli jasně víc ze hry domácí hokejisté St. Louis, kteří zasypali Michala Neuvirtha v brance Philadelphie 14 střelami. Není to ale jen statistika střel, která dokazuje jejich převaze. Byly to především šance, do kterých se dostali. Těch největších – jako například přečíslení 4 na 2 – ale nedokázali využít. Mezitím se v útoku osmělili i hosté a ke konci třetiny začali rovněž kousat do obrany Bluesmanů.
20:00'
19:58'
Neuvirth se stačil přesunout proti prudké ráně Pietrangela.
19:20'
Křižnou přihrávku zpoza klece domácích zachytil Bennett, který nepustil hostující tým ke střele, na níž už jeden z hráčů Flyers číhal v prostoru levého kruhu pro vhazování.
19:01'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31'
Jaškin zahrál v útočné třetině vysokou holí, když tečoval nahození od modré čáry. Domácí jsou vykázáni do středního pásma.
17:42'
Manning poslal po nápřahu nebezpečnou střelu od pravého mantinelu na brankáře Allena, který se ale vyznamenal pěkným zákrokem svým ramenem, které vtlačil do směru letícího kotouče.
17:11'
Bez úspěchu a naopak domácí se nijak nezdržovali kombinací a Steen od modré zkusil štěstí. Minul branku.
16:50'
Philadelphia při přechodu útočné modré ztratila puk, ale může se pokusit založit útok znovu.
16:15'
Neurovnanou pasáž hry, během které se ani jednomu týmu nepodařilo vymyslet kloudnou akci a útočné třetiny byly zakletým územím, zastavuje šanci na přečíslení domácích postavení mimo hru.
14:30'
Couturier nachytal brankáře Allena za brankou St. Louis na švestkách, získal puk a do prostoru přitom zela klec domácích prázdnotou. Jenže útočník Flyers neměl komu přihrát a když už byl doplněn, tak Allen byl v brankovišti a připraven.
13:45'
Flyers se stále více prosazují v útočném pásmu, ale jejich střelba je prozatím hodně nepřesná a kotouče létají většinou mimo tři tyče.
13:00'
Manning na druhé straně nutí Allena zastavit hru.
12:39'
Neuvirth se blýskl parádním zákrokem, když vytlačil tečovanou střelu mimo tři tyče.
12:20'
Bluesmani se hnali do přečíslení 4 na 2, ale Parayko celou akci zazdil příliš dlouhým držením puku a jeho odploužením za branku hostí.
11:38'
Stastny z levého kruhu pro vhazování vyslal přízemní střelu na Neuvirtha, který puk vyrazil před sebe, ale rychle se pro něho natáhl a přerušil hru.
11:05'
Neuvirth se musel mít na pozoru, ale zvládl to! Po překvapivém zakončení Steena si zapisuje už jedenáctý zákrok.
10:50'
Oba týmy se marně snaží usadit v útočném pásmu.
09:46'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou domácích a to je konec nepříliš souvislého tlaku Philadelphie.
09:17'
Blues hrají v plném počtu.
09:01'
Lehtera před brankou nestřílel a zkusil ještě přihrávkou pod sebe vyzvat spoluhráče k akci, ale byl hodně nepřesný.
08:20'
Avšak Philadelphie o pásmo opět přichází...
08:07'
Voráček z Girouxem za brankou vybojovali postavení v útočné třetině.
07:28'
Provorov na modré čáře nezachytil přihrávku a musí z pásma.
07:17'
07:17'
Přesilovku si zahrají pro změnu Flyers. Stastny se provinil držením Couturiera.
06:40'
Tempo hry z úvodní pětiminutovky výrazně opadlo. St. Louis jsou sice více na kotouči, ale nedokáží se v útočném pásmu odpoutat od mantinelu.
06:00'
Schennova střela byla tečována a kotouč končí v ochranné síti.
05:46'
Nepřesná rozehrávka Flyers vede k dalšímu zakázanému uvolnění.
05:39'
Zakázané uvolnění vrací puk před Neuvirtha.
04:55'
Neuvirth drží puk ve výstroji a pozastavuje hru. Pořádně vydýchává poslední minuty.
04:54'
A další dva zákroky Neuvirtha. Jaškin a po něm Bortuzzo se nedokázali prosadit.
04:33'
Bluesmani se dál tlačí do Neuvirthova brankoviště. Bortuzzo prověřil připravenost českého gólmana.
04:12'
Ještě jedna prudká rána od modré do nesrovnané obrany. Parayko Neuvirtha nepřekvapil.
04:04'
Weise je zpět na ledě.
03:44'
Až nyní se Philadelphii daří vyhodit puk přes všechny čáry.
03:20'
Další pohotový zákrok českého brankáře, který je momentálně pod velkým tlakem soupeře.
02:44'
Křižnou přihrávku na modrou čáru Steen ani nezpracovával a okamžitě pálil. Neuvirth byl připraven.
02:04'
Bude se vylučovat! Na dvě minuty za sekání odchází na trestnou lavici Dale Weise. Domácí si zahrají přesilovku.
01:54'
Tempo hry přebrali hokejisté St. Louis. První střela Paajarviho prolétla mimo tři tyče, tu druhou zlikvidoval Neuvirth.
00:57'
Po úvodní oťukávané se před brankovištěm Bluesmanů, po přihrávce zpoza brány, dostal Giroux, který ale nechal vyniknout brankáře domácích.
00:01'
Úvodní buly zápasu ukořistili domácí.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton (C)) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Dunn (A) – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz (A) – Steen, Stastny, Sobotka – B. Bennett, Sundqvist, Pääjärvi – Jaškin, Brodziak, Upshall.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Elliott) – Hägg, Provorov, Sanheim, Alt, Manning, O'Neill – Voráček, Couturier (C), Giroux (A) – Simmonds (A), Filppula, Weal – Konecny, Lehterä, Weise – M. Raffl, Laughton, Leier.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Murchison, Smith.
Vladimír Sobotka (STL) – útočník, 13z, 2+7
Dmitrij Jaškin (STL) – útočník, 10z, 1+3
Michal Neuvirth (PHI) – brankář, 4z, průměr inkasovaných branek 2,30, úspěšnost 92,50 %
06. 03. 2015 Philadelphia Flyers - St. Louis Blues 3 : 1
Na druhé straně Philadelphia prozatím hraje hodně rozpačitě. Kvalitní výkony střídá s těmi horšími a v posledních dvou zápasech museli Flyers překousnout hořkost porážky v soubojích s Arizonou a Chicagem, proti kterému se navíc ani střelecky neprosadili.
St. Louis prožívá jeden z nejlepších startů do sezony v historii. Po 13 zápasech se drží na čele Západní konference i celé ligy se ziskem 21 bodů za 10 výher, 2 prohry a jednu porážku v prodloužení. Blusesmani mají navíc nejlepší aktuální formu, jelikož vyhráli už čtyři zápasy v řadě a i proti Flyers budou mírnými favority.
Sezona kanadsko-americké NHL bleskově pokračuje a ani dnešní den se neobejde bez pořádné dávky zámořského hokeje. Pro české fanoušky přinese noc ze čtvrtka na pátek velmi pikantní duel, ve kterém se střetnou St. Louis Blues a Philadelphia Flyers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.