NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Arizona - 21. listopadu 2017   01:00

Arizona
09:53' Perlini  (Stepan, Keller) • 38:17' Ekman-Larsson  (Keller, Domi) • 58:54' Domi  (Dvorak, Duclair) • 59:19' Rieder  (Richardson, Hjalmarsson)
Toronto
Pollock, Rank – Heyer, Smith
Air Canada Centre, Toronto
19196 diváků
Arizona

To už je z mé strany vše. Přeji hezkou dobrou noc!
Tři hvězdy utkání:
1. Clayton Keller (ARI) 0+2
2. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 1+0
3. James van Riemsdyk (TOR) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:31 (8:10, 8:7, 12:14)
Zblokované střely – 9:17
Vyhraná vhazování – 26:33
Trestné minuty – 8:2
Hity – 15:21
Hotovo! Hokejisté Arizony vítězí v Torontu 4:1 a připisují si už třetí výhru v řadě. S Kojoty se najednou musí počítat. Vše ale mohlo být jinak. Domácí se v závěrečné pětiminutovce za stavu 1:2 nadechli k náporu a vyrovnání viselo na vlásku. Gól Austona Matthewse dokonce nebyl uznán pro nedovolený zákrok Hymana na gólmana Raantu a opět Matthews pak o necelou minutu později nastřelil tyčku. Poté to Maple Leafs zkusili bez gólmana, ale tento risk kouči Babcockovi nevyšel. Nejprve totiž zamířil do prázdné domácí klece Max Domi a poté ještě Tobias Rieder.
59:19'
Arizona právě vstřelila branku!
Kojoti přidávají ještě jednu branku! Domácí pokračovali ve hře s prázdnou klecí. Vyhození Brada Richardsona dojel TOBIAS RIEDER a pohodlně zasunul puk za brankovou čáru – 1:4. Asistence: Brad Richardson a Niklas Hjalmarsson.
58:54'
Je zřejmě rozhodnuto! Christian Dvorak našel zpoza branky MAXE DOMIHO a ten už to měl snadné. Asistence: Christian Dvorak a Anthony Duclair.
58:24'
Arizona se brání velkému náporu soupeře, James van Riemsdyk výtečného Raantu neprostřelil.
57:35'
Domácí branka je už prázdná!
57:03'
Obrovský závar před brankou hostí! Po ráně Gardinera nemohl Raanta puk přikrýt, ale domácí hráči ho nedotlačili přes jeho beton za brankovou čáru. O pár sekund později pak nastřelil Auston Matthews z pravého kruhu tyčku!
56:33'
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Raantu.
56:10'
A gól neplatí! Zach Hyman atakoval Anttiho Raantu nedovoleně. Arizona tak stále vede 2:1.
56:10'
Auston Matthews v rychlosti obkroužil branku soupeře, vyjel si do střelecké pozice a střelou na lapačku Raantu překonal. Rozhodčí ale ještě budou telefonovat. Před gólovou střelou totiž Zach Hyman zatlačil hokejkou do hostujícího gólmana a rozhodil jej...
55:56'
Zach Hyman šikovně hodil puk do brankoviště, kde ho Raanta holí odrazil jen k Matthewsovi. Ten velkou šanci neproměnil!
55:37'
Zakázané uvolnění Toronta. To Kojotům v tuto chvíli plně vyhovuje.
55:07'
Už jen pět minut do konce třetí třetiny. Arizona se přibližuje třetí výhře v řadě.
54:44'
Střela Morgana Riellyho z pravého křídla byla sražena za branku Arizony.
54:32'
Poslední reklamní přestávka tohoto utkání. Maple Leafs se pomalu krátí čas.
53:56'
Propagační nahození ze středního pásma přidržel v lapačce domácí gólman.
53:34'
Před brankou domácích nepříjemně operovali Dvorak s Perlinim. Prvně jmenovaný se s pukem natlačil před Andersena a Perlini zkoušel dorážet. Mohlo být jasněji.
52:21'
Hosté dostávají puk ze své obranné třetiny tentokrát tak, že se další zakázané uvolnění nepíská, obránci Leafs musejí hrát.
51:59'
Zakázané uvolnění Kojotů. Do konce třetí třetiny zbývá osm minut.
51:11'
Puk byl sražen do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
50:56'
Skrytá střela jednoho z domácích hráčů prošla až na branku. Raanta stačil na poslední chvíli vytrčit proti kotouči beton!
50:32'
Od modré střílel Oliver Ekman-Larsson, švédský obránce Coyotes netrefil branku.
49:35'
Antti Raanta si připsal další úspěšný zákrok po střele Patricka Marleaua. Zakročil vyrážečkou.
48:46'
Na druhé straně střílel z dálky Morgan Rielly, Raanta jeho ránu vyrazil a Hyman už skákavý kotouč nedokázal efektivně dorážet.
48:28'
Zac Rinaldo pálil z úhlu. Po něm se dostal ke kotouči Ekman-Larsson, ten však netrefil branku.
47:43'
Auston Matthews se ve středním pásmu ukličkoval. Moc nescházelo a hosté ujeli do přečíslení.
46:39'
Leo Komarov se snažil tečoval nabídku Marleaua. Byl ale zády k brance a na úrovni brankové čáry a Raantu tak neohrozil.
46:12'
Puk skončil na střídačce Arizony. Následuje reklamní přestávka.
45:36'
Od modré vypálil Alex Goligoski. Andersen puk viděl a vyrazil ho betonem.
45:18'
Na to si ale budou muset minimálně chvíli počkat. Toronto totiž zahrálo na zakázané uvolnění.
44:57'
Probouzejí se domácí fanoušci, kteří ženou Maple Leafs za vyrovnáním.
44:23'
S Austonem Matthewsem se dobře vrátil Christian Dvorak. Ten domácímu útočníkovi uloupil puk.
43:59'
Na levém křídle našlápl Brandon Perlini, který se svou rychlostí dostal až do zakončení. Jeho střelu schoval do výstroje Andersen.
43:53'
Pohotová střela Patricka Marleaua, Raanta byl na místě.
43:28'
Na druhé straně to zkoušel Morgan Rielly. Raanta svým zákrokem přerušil hru.
43:01'
Velmi dobré střídání hostí. Demers pálil od modré mimo, další projektil Ekmana-Larssona vyrazil Andersen.
41:54'
S ranou Dereka Stepana si poradil Andersen, který puk odrazil do rohu.
41:26'
40:29'
Domácí ujeli v oslabení ve dvou na jednoho! Po nahrávce spoluhráče pálil golfákem do poloodkryté branky Connor Brown, ale Antti Raanta se stačil přesunout a puk vyrazil!
Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.
Skóre dnešního utkání zatím určují pouze přesilovky. Hned po 33 sekundách druhé části využili domácí svou první díky dorážce Jamese van Riemsdyka a bylo vyrovnáno. Poté jsme sledovali vcelku vyrovnaný hokej a další branka padla až v závěru uplynulé dvacetiminutovky. Jak jinak než v početní výhodě vrátil Kojotům vedení Oliver Ekman-Larsson. Hosté tak mají duel na ledě favorita rozehraný velmi slibně.
40:00'
39:25'
Zach Hyman dohrával Goligoského a zasáhl obránce Kojotů holí do hlavy. Arizonu opět čeká přesilová hra.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Hosté využili početní výhodu za 5 sekund! OLIVER EKMAN-LARSSON vystřelil zápěstím do horní části branky Toronta a Frederik Andersen vůbec nic neviděl přes clonícího Christiana Dvoraka – 1:2. Asistence: Clayton Keller a Max Domi.
38:12'
Mitchell Marner zahákoval Perliniho. Arizona má k dispozici další přesilovku.
36:57'
Nikita Zajcev vyzkoušel zápěstím Raantovu pozornost, finský gólman Arizony na místě.
36:12'
Raanta nyní přikryl nahozený puk před dojíždějícím Leem Komarovem. Následuje reklamní přestávka.
35:42'
Střelu Zaiceva vyrazil Raanta před sebe. Tyler Bozak ale nedokázal z otočky vrátit puk mezi tyče.
35:10'
Od modré střílel Ron Hainsey. Puk se od brusle Riedera odrazil do rohu.
33:49'
Domácí jsou v plném počtu, tohle oslabení tedy přestáli.
33:06'
Frederik Andersen si nyní užívá standing ovation domácích fanoušků! Bekhendová dorážka Maxe Domiho z bezprostřední blízkosti totiž končí v lapačce brankáře Toronta. Domi jen kroutí hlavou!
32:40'
Z pravé strany střílel Max Domi, Andersen si připsal úspěšný zákrok.
32:14'
Domácí se osvobodili.
31:58'
Od modré pálil Goligoski. Puk byl tečován vedle domácí branky.
31:48'
Ron Hainsey stáhl rukama na led Claytona Kellera a je vyloučen za držení. Druhá přesilovka pro Coyotes v utkání. Tu první hosté využili...
31:12'
Krásná akce domácích! Mitchell Marner to udělal skvěle a po jeho přihrávce ještě Tyler Bozak hledal před odkrytou klecí Jamese van Riemsdyka. Ten ale na puk těsně nedosáhl!
30:49'
Clayton Keller dostal přihrávku do jízdy. Stahovačkou se na levém kruhu uvolnil a mezi nohama obránce velmi nepříjemně vystřelil. Andersen však stačil zakročit.
30:18'
Zakázané uvolnění hostí.
30:13'
Nahození Gardinera nadělalo hostům problémy. Nakonec se ale puk odrazil do rohu.
29:37'
Christian Dvorak byl v útočném pásmu dříve než puk. Ofsajd Coyotes.
28:59'
Nazem Kadri zamířil z pravé strany do zadního mantinelu, domácí ještě drží útočné pásmo.
28:48'
Střelu Tylera Bozaka ukryl ve výstroji Antti Raanta. Následuje reklamní přestávka.
28:13'
Z pozice falešného levého křídla si najel dopředu Morgan Rielly. Branku netrefil.
27:41'
Z levé strany vystřelil Auston Matthews. Raanta zakročil ramenem.
27:12'
V posledních minutách se hraje poměrně opatrně, bez větších šancí.
26:28'
Po ráně Alexe Goligoskiho se snažil dorážet Christian Dvorak. Pro domácí to dobře dopadlo.
25:08'
Nazem Kadri se dostal k puku po špatné rozehrávce hostí. Ekman-Larsson však vložil do jeho střely hůl a Raanta tak ani nemusel zasahovat.
24:03'
Další nahození Riellyho. Raanta opět přerušil hru.
23:59'
Morgan Rielly nahazoval puk na Raantu od modré čáry. Hostující gólman schoval hrací předmět do lapačky.
23:53'
Zach Hyman u mantinelu tvrdě dohrál Niklase Hjalmarssona, který se udeřil tváří o hrazení a těžce se zvedá z ledu. Tento zkušený obránce se dnes přitom vrátil do sestavy Coyotes po zranění.
23:23'
Max Domi to po buly zkoušel z ostrého úhlu. Puk je pod Frederikem Andersonem.
23:16'
Domácí zahráli na icing. Vhazuje se před Andersenem.
22:54'
Teď se bruslí především mezi modrými čarami. Další šanci jsme od gólu Maple Leafs neviděli.
21:40'
Oba týmy se dnes tedy prosadily v přesilových hrách a to zatím určuje nerozhodný stav.
20:33'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí v početní výhodě srovnávají! Ránu Mitchella Marnera tečoval Nazem Kadri a Raanta puk stačil vyrazit jen k JAMESOVI VAN RIEMSDYKOVI, který ho dostal přes levý beton gólmana Yotes za brankovou čáru. Asistence: Nazem Kadri a Mitchell Marner.
20:02'
Domácí mají k dispozici bez osmi sekund kompletní přesilovou hru.
Další třetina začne přibližně ve 2:03.
První třetina vyzněla lépe pro hosty z Arizony. Ti začali zápas velmi aktivně a v 10. minutě je poslal v přesilovce do vedení Brendan Perlini. Hráči Toronta se dnes rozjížděli hodně pomalu a své 2 – 3 nadějné příležitosti, které přišly po inkasované brance, nedokázali proměnit.
20:00'
19:52'
Hostující Kevin Connauton dostává trest za držení. Hokejisté Maple Leafs si zahrají první přesilovku.
19:05'
Mohlo být srovnáno! Střela Austona Matthewse z ostrého úhlu propadla za Raantu, ale Zach Hyman zblízka neprotlačil puk za záda brankáře Arizony!
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:21'
Hosté zase utlumili sílící nápor Toronta. Teď o puk bojují ve své útočné třetině.
17:37'
Další icing Arizony, hra se stěhuje před Raantu.
16:54'
Po přerušení hry následuje poslední reklamní přestávka první třetiny.
16:33'
Kotouč si stáhl před branku Zach Hyman, trefil ale jen betony hostujícího gólmana. Kanadský celek přidává.
15:31'
Střelu Tylera Bozaka vyrazil hostující gólman Antti Raanta.
15:07'
Po přihrávce Bozaka se ocitl v předbrankovém prostoru v šanci James van Riemsdyk. Zakončení amerického útočníka prošlo Raantovi mezi betony, ale ke smůle domácích skákavý kotouč u tyčky netrefil Mitchell Marner! Tohle byla zatím největší šance Toronta.
15:00'
Zakázané uvolnění Arizony.
14:23'
Kojoti k soupeři rychle přistupují a hokejisté Toronta se s tím stále nemohou srovnat. Těžko v útočné třetině něco vymýšlejí.
13:11'
Snaha elitní formace Toronta k ničemu nevedla. Matthews nahrával puk za branku Hymanovi, kterého přetlačili obránci soupeře.
12:10'
Luke Schenn ztratil v obranném pásmu puk a z toho mohl těžit Jake Gardiner. Z otočky však netrefil klec hostí.
11:51'
Nikita Zajcev se dotkl kotouče vysokou holí. Rozhodčí kvůli tomuto technickému přestupku obránce Toronta přerušili hru.
11:33'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
10:53'
Hokejisté Maple Leafs zatím nepůsobí jako tým, který vyhrál šest zápasů v řadě. Nejhorší celek soutěže domácím pěkně zatápí.
10:16'
Puk skončil mezi střídačkami. Následuje další reklamní přestávka.
09:53'
Hosté sehráli přesilovku výborně a zaslouženě ji využívají! Derek Stepan našel pasem z rohu hřiště, který prošel brankovištěm a betonem ho ještě tečoval brankář Andersen, na zadní tyčce číhajícího BRENDANA PERLINIHO a ten zvedl kotouč do odkryté části domácí klece. Asistence: Derek Stepan a Clayton Keller.
09:21'
Clayton Keller nyní z mezikruží těsně minul domácí branku. Arizona má přesilovku dobře rozehranou.
08:53'
Z dobré pozice střílel Oliver Ekman-Larsson, Andersen stačil zakročit vyrážečkou!
08:38'
Domácí vyhazují.
08:13'
Connor Carrick se postavil bez puku do cesty Kellerovi. Domácí hráč za to dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
08:05'
Hosté v postavení mimo hru. Čas na první reklamní přestávku tohoto utkání.
07:53'
07:29'
Domácí pokračovali v aktivitě i nadále. První ránu Patricka Marleaua vyrazil Antti Raanta, druhá se už nevešla mezi tyče.
07:00'
Nahození Gardinera tečoval mimo branku Leo Komarov. Zatím nejlepší střídání domácích v zápase.
06:36'
Od levého mantinelu pálil Jake Gardiner. Jeho pokus byl sražen mimo branku.
05:44'
James van Riemsdyk hrál puk vysokou holí. Vhazuje se ve střední třetině hrací plochy.
04:29'
Teď ale nebyli hosté ve svém obranném pásmu důrazní a do velké šance se tak dostal Nazem Kadri. Útočník Leafs nedostal zblízka puk za Raantu.
03:29'
Sledujeme velmi svěží začátek Kojotů. Ti výborně bruslí, napadají rozehrávku soupeře a Toronto se zatím nemůže dostat do hry.
03:03'
Vyhození Austona Matthewse zachytil Oliver Ekman-Larsson. Jeho pokus končí v lapačce Andersena.
02:48'
Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:22'
Další rána Niklase Hjalmarssona, Andersen tentokrát přerušil hru. Arizona začala zápas velmi aktivně.
02:09'
Hjalmarsson pálil od modré čáry. Frederik Andersen si poradil i s následnou dorážkou jednoho z hráčů Coyotes.
01:32'
Kevin Connauton vyhodil puk po prknech tak šikovně, že se proti Arizoně nepíská icing.
00:40'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Oliver Ekman-Larsson. Andersen jeho pokus vyrazil.
00:31'
Domácí hokejisté se dopustili zakázaného uvolnění.
00:01'
Zazní hymny USA a Kanady.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Komarov (A), Kadri, Marleau – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, D. Moore, M. Martin.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Hjalmarsson (A), Goligoski, L. Schenn, Connauton – Rieder, Stepan (A), Perlini – Fischer, Richardson, Keller – Rinaldo, Dvorak, Domi – Duclair, Cousins, Martinook.

Rozhodčí: Pollock, Rank – Heyer, Smith.
Toronto Maple Leafs:
Torontu se začíná vyplácet koncepční budování mužstva, které zahájil před dvěma lety kouč Mike Babcock. Loni Maple Leafs pronikli do play off a letos už patří k nejlepším týmům Východní konference. S 28 body jsou v konferenční tabulce druzí. Slavný kanadský tým dokázal zvítězit už šestkrát v řadě. Naposledy navíc potupil velkého rivala z Montrealu, z jehož arény si odvezl výhru 6:0. Javorové listy sázejí na ofenzivní hokej, což maximálně vyhovuje jejich hvězdě Austonovi Matthewsovi.