NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 11. prosince 2017   01:00

Toronto
McElhinney – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, R. Polák – Hyman, W. Nylander, Co. Brown – Marleau, Kadri, Komarov – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – M. Martin, D. Moore, Leivo.
G. Rank, J. Hebert – S. Alphonso, J. Murray
Air Canada Centre, Toronto
19 486 diváků
Edmonton
Brossoit – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Davidson – Lucic, McDavid, Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Cammalleri – R. Strome, Draisaitl, Caggiula – Khaira, Letestu, Kassian.

Z mé strany je to vše, děkuji za vaši pozornost a přeji dobrou noc i úspěšný vstup do nového pracovního týdne! Mějte se fajn.
Dnešní utkání pak sledovalo celkem 19 486 diváků.
Československá stopa v utkání:

Roman Polák (TOR) – 0+0, 1 střel, 0, 17:45 min.
Co se týče české stopy, vidět byl také obránce Roman Polák. Do gólových statistik se i vzhledem k jedinému gólu nezapsal, ale rozdal čtyři hity, nejvíce z celého týmu. Jednou byl dokonce na trestné, jednou vystřelil a zablokoval čtyři střely na branku.
Tři hvězdy utkání:

1. Curtis McElhinney (TOR) - 41 zák., 0 gólů, 100 %
2. Zach Hyman (TOR) - 1+0
3. Morgan Rielly (TOR)- 0+0
Hvězdy zápasu? Nemůže být o čem. Jedničkou je zcela zaslouženě Curtis McElhinney, který si připsal 41 zákroků a vychytal čisté konto. Stříbro bere autor vítězné trefy Zach Hyman, třetím mužem je Morgan Rielly.

Hity: 14 – 29
Uf, to byla divočina! Kanadský souboj končí fotbalovým výsledkem 1:0, který zařídil už v první minutě Zach Hyman a obstaral vítězný gól. Zápasu by ovšem slušelo daleko více branek, ke kterým nebylo daleko. Důvody, proč k nim ale nedošlo, jsou dva – Curtis McElhinney a jeho branková konstrukce.

Domácí brankář je dnešním hrdinou zápasu. Po Petru Mrázkovi se stal druhým brankářem, jenž v této sezoně vynuloval Edmonton. Zároveň měl ale velké štěstí, protože Oilers trefili třikrát tyčku a ve třetí třetině orazítkoval Connor McDavid břevno.
59:54'
Oscar Klefbom střílel z kruhu pro vhazování, ale jeho pokus byl úspěšně sražen mimo. Vypadá to, že Toronto to nakonec zvládne.
59:37'
Už je tomu tak! Oilers kombinují v útočném pásmu v šesti, zatím pouze v rozích kluziště.
59:20'
Toronto prohazuje puk až za branku Edmontonu. Tomu už moc času nezbývá.
58:45'
Oilers udrželi kotouč a na modré střílel Kris Russell, jenž trefil pouze Mitchella Marnera, který následně kontroloval, zda už branka soupeře není prázdná – nebyla.
58:15'
Edmonton musí znovu začít z vlastní obranné třetiny. Dá se očekávat, že za malou chvíli zamíří jeho brankář na střídačku.
57:41'
Na pravé straně střílel krátce za modrou čárou Yohann Auvitu, mimochodem dnes velmi aktivní, jehož rána byla sražena Ronem Hainseyem až na tribunu.
57:19'
K němu ani nedošlo a puk se následně dostal do středního pásma, odkud skončil na lavičce Toronta. Pro Edmonton už čas běží jako voda.
56:49'
Edmonton se zkouší prosadit nahozeným kotoučem do pásma, po němž prostor kolem branky obsazuje. Zatím bez zakončení.
55:55'
Domácí brankář tentokrát čelil tvrdé dělovce Leona Draisaitla z první, která vyletěla z kruhu pro vhazování a stejně jako ty předešlé skončila na výstroji Curtise McElhinneye.
55:36'
Kotouč je opět v lapačce domácího brankáře! Curtis McElhinney pokryl střelu Darnella Nurseho, ke které se hostující obránce dostal po sražené střele Krise Russella.
55:12'
Zakončení nepřinesl ani další útok Oilers, jenž zachytil Mitchell Marner a okamžitě ho ze středního pásma vyhodil až za branku soupeře.
54:37'
Jesse Puljujärvi krátce po vhazování získal kotouč, obkroužil branku a pokusil se vystřelit, jenže puk zachytila domácí obrana a postupně dostala kotouč až do útočného pásma.
54:29'
Ryan Nugent-Hopkins střílel od modré čáry a jeho střela byla velmi nebezpečná, protože Curtis McElhinney toho nemohl moc vidět. Nakonec však puk pokryl a poradil si i s následným pokusem Michaela Cammalleriho – komerční přestávka.
54:05'
Toronto znovu vyhazuje kotouč ze středního pásma až za branku Oilers. Těm čas utíká, ale stále ho zbývá dost minimálně na vyrovnání.
53:29'
Podařilo a dokonce měli další velkou šanci. Vyražený kotouč dostal na hokejku Connor McDavid, jenž s obráncem na zádech nedokázal backhandem doklepnout puk do sítě.
53:13'
Oilers nadále marně dobývají útočnou polovinu. Podaří se jim to tentokrát?
52:17'
Edmonton je v posledních minutách aktivnějším týmem a Toronto zodpovědně brání. Uvidíme, zda se Oilers podaří prolomit střeleckou smůlu a neprůstřelnost soupeřova brankáře.
51:51'
James van Riemsdyk se ocitl sám v útočném pásmu a následně za brankou Edmontonu, kde proti dojíždějícímu obránce Oilers vybojoval několik cenných vteřin.
50:50'
Z tohoto mráčku nezapršelo. Edmonton dlouho obléhal útočné pásmo, ale bohužel pro něj jen v obou rozích, případně zády k brance.
50:03'
Toronto sice dostalo kotouč na útočnou polovinu, jenže stejně jako v posledních případech pouze na hokejky svého soupeře, který tak může znovu zaútočit.
49:08'
Neúspěch přinesl i pokus Ryana Stromea. Aktivní Oilers pokračují ve svém tlaku z předešlých minut, ale proti vyrovnání je jejich koncovka a výborný Curtis McElhinney v brance Maple Leafs.
48:37'
Mike Cammalleri našel z pravé strany najíždějícího Patricka Maroona, jenž v kruhu pro vhazování vypálil pouze do lapačky domácího brankáře.
48:14'
Pokud se nepletu, hrálo se přes pět minut bez přerušení. Opravdu divoká pasáž, ve které se puk stěhoval z jednoho obranného pásma do druhého, skončil nakonec nahozeným kotoučem do ochranné sítě – komerční přestávka.
47:48'
V kruhu pro vhazování se na druhé straně dostal ke střele Oscar Klefbom – bez úspěchu.
47:17'
Morgan Reilly nahazoval puk před branku, kde ho ještě tečoval Nazem Kadri, ale jeho teč Laurent Brossoit vystihl.
47:01'
Hraje se dlouho bez přerušení, tentokrát za brankou Oilers, kde drží kotouč Toronto.
46:27'
Francouzský obránce neuspěl ani tentokrát. Krátce po nastřelení pravého betonu domácího brankáře měl ještě třetí pokus, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.
46:06'
Na modré čáře dostal nabito Yohann Auvitu, pochopitelně okamžitě vystřelil a jeho pokus domácí brankáře vyrazil.
45:18'
Jeden z domácích hráčů si skvěle vyvezl kotouč od levého mantinelu až mezi kruhy, odkud vystřelil a před brankou Oilers vznikl pořádný zmatek. Edmonton ale tuto situaci ustál.
44:26'
Toronto oslabení ustálo a chvíli kombinovalo v útočném pásmu, odkud se samo vyhnalo nepřesnou kombinací.
43:49'
Domácí arénou to opět zacinkalo po střele Edmontonu! Pokud se opravdu jednalo o nastřelenou tyč, trefili ji Oilers už počtvrté v zápase.
43:07'
Elitní přesilová formace Oilers drží kotouč, ale když už se dostane ke střele, pálí jen mimo tři tyče. Curtis McElhinney je aktuálně bez hokejky a tlak Edmontonu pokračuje.
42:30'
Connor McDavid z pravé strany pálil, Curtis McElhinney ho vyrazil k Milanu Lucicovi a domácí brankář následně pokryl i dorážku. Gólman Toronta pokračuje ve výborném výkonu!
42:02'
Zach Hyman ovšem vyhrál vhazování v obranném pásmu a Leo Komarov ho vyvezl až do útočného pásma, čímž nabral cenné vteřiny pro svůj tým.
41:48'
Toronto vzápětí zaútočilo, ale jeho snaha končí faulem. Mitchell Marner (TOR) v souboji se soupeřem před brankou Oilers bojoval až moc a nakonec při souboji o puk u mantinelu soupeře už podruhé v utkání zbytečně podrazil.
41:16'
Ze středního pásma se s pukem na hokejce vyřítil Connor McDavid, dojel s ním až k brance, kde se ho pokusil nahodit na branku – neúspěšně.
40:34'
Jesse Puljujärvi obstaral první střelecký pokus třetí třetiny. Střela finského mladíka však byla sražena až do ochranné sítě.

Hity: 9 – 22
V Torontu dnes sledujeme výborný hokej. Druhá třetina sice gól nenabídla, zato Edmonton nastřelil třikrát tyč a v závěru prostřední části nevyužil dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, což by mohlo vlít čerstvou krev do žil domácímu týmu. Ten drží zejména branková konstrukce a Curtis McElhinney. I domácí však byli několikrát velmi nebezpeční.
40:00'
39:49'
Domácí to zvládli a vyhazují kotouč přes všechny čáry a dočkali jsme se možná klíčového momentu zápasu! Teď jsou na tahu domácí.
39:27'
Mezi kruhy se dostal ke střele Mark Letestu a jeho dělovka mířila jen do středu branky, kde stál Curtis McElhinney a puk podržel.
39:12'
Toronto se osvobozuje a tři borci odjíždí za hlasitého potlesku Air Canada Centre vystřídat.
38:52'
Výborný Curtis McElhinney zlikvidoval střelu jednoho z hráčů Oilers. Důležitý zákrok.
38:23'
Dlouhé obléhání bez střely na branku ukončil Leon Draisaitl, jenž od modré čáry pálil pouze do levé tyče! To je už třetí nastřelená tyč ve druhé třetině.
37:58'
Edmonton pochopitelně kombinuje v útočném pásmu, kde má to nejlepší, co je k dispozici. Leon Draisaitl pálil z pravého kruhu pouze do boční sítě.
37:38'
Ideální příležitost Oilers na vyrovnání! Dvě minuty přesilovky pěti proti třem je opravdový luxus, který pokud hosté nevyužijí, výrazně tím zvýší sebevědomí domácích.
37:38'
A dvojnásobnou! Útočník Ryan-Nugent Hopkins si nejprve došel před brankou pro krosček Romana Poláka (TOR) a o několik vteřin později ho u mantinelu zbytečně podrazil Mitchell Marner (TOR).
37:25'
Převahu má pro změnu Edmonton, jenž kombinuje v útočném pásmu a dokonce si zahraje přesilovou hru.
36:56'
Další ohrožení už nepřinesl a hra se plynule přesouvá do středního pásma, kde se oba týmy střídají v držení kotouče.
36:32'
Dominic Moore pálil jen do Laurenta Brossoita a z dorážky neuspěl ani Matt Martin. Tlak Maple Leafs přesto pokračuje!
35:53'
Do puku se opřel Nikita Zajcev, který střílel mimo tři tyče. Toronto ještě pár vteřin obývalo útočné pásmo, ale nakonec se hosté osvobodili.
35:13'
Edmonton následně zaútočil, leč bez úspěchu. Jeho útočný výpad totiž zastavil hvizd sudího – ofsajd.
34:29'
Sražená přihrávka Edmontonu skončila v hledišti, což znamená přerušení a komerční přestávku. V posledních minutách jsme sledovali pěkný hokej.
34:22'
Maple Leafs se podařilo soupeře vytlačit alespoň do středního pásma.
33:50'
Gól jsme zatím viděli jediný, přesto se hraje ve vysokém tempu a aktuálně před brankou Toronta, kde Edmonton několikrát prověřil domácího brankáře.
33:25'
Zajímavou přihrávku předvedl Connor McDavid, pobídl Patricka Maroona, který střílel mimo tři tyče.
32:49'
Curtis McElhinney si musel tentokrát oddechnout, protože mu opět pomohla branková konstrukce – tyč.
32:22'
Vrátím se ještě k akci před brankou Edmontonu, kde jeden z domácích pálil do pravé tyče, od které se puk odrazil do levé a následně pryč.
31:13'
A vzápětí ujel do samostatného úniku Connor McDavid, jenž jel sám na Curtise McElhinneye, backhandem se mu pokusil zasunout puk mezi betony, ale bohužel pro Oilers bez úspěchu!
31:06'
Air Canada Centre už se radovala z gólu, když puk poskakoval v brankovišti Oilers, jenže nepřehledná situace gólem neskončila.
30:44'
Následná střela Tylera Bozaka z pravé strany byla tečována mimo a Edmonton se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
30:14'
Connor McDavid zvládl vhazování s Nazem Kadrim a v celých čtrnáct vteřin udrželi kotouč v rohu kluziště – výborná práce.
30:11'
Hra je ovšem přerušena a Edmonton jde do tří! Zack Kassian (EDM) zahákoval ve středním pásmu jednoho z domácích borců a jeho tým se bude osmnáct vteřin bránit dvojnásobné přesile Toronta.
30:11'
Na kotouči jsou k vidění oba týmy, Torontu početní výhoda zatím vůbec nevychází.
29:29'
Edmonton už šest zápasů za sebou inkasoval alespoň jeden gól v oslabení. V první minutě té dnešní úvodní se mu to ale nestane, protože opět vyhazuje puk a může v klidu vystřídat.
28:52'
Oilers však dvakrát v krátkém sledu vyhazují puk přes všechny čáry.
28:29'
Oba týmy si tedy role prohodí. Dvouminutový trest za sekání míří na účet Ryana Nugenta-Hopkinse (EDM) a nabízí domácím příležitost odskočit.
28:29'
Patrick Marleu se výborně obtočil kolem Ryana Nugenta-Hopkinse, dostal se do zakončení, které bylo nepovedené, ale přineslo alespoň vyloučení na straně Oilers.
28:05'
Po vystřídání oba týmy střídají a zdá se, že Toronto už toto oslabení zvládne. Dokonce může zaútočit.
27:34'
Milan Lucic tentokrát pobídl Connora McDavida, jenž pálil z kruhu pro vhazování pouze do zadního mantinelu. Vzápětí se domácí osvobozují.
27:13'
Brankář Curtis McElhinney se má společně s obrannou co ohánět, zatím však střelecké pokusy míří mimo branku.
26:41'
Rychlá kombinace Edmontonu skončila střelou Leona Draisaitla, jehož pokus z velkého úhlu trefil jen boční síť.
26:15'
Curtis McElhinney si okamžitě po vhazování připisuje první zákrok! Na modré čáře se opřel do kotouče Mark Letestu a jeho tvrdá rána skončila na levém rameni domácího brankáře.
26:07'
Ano, Matt Martin (TOR) si podržel Yohanna Auvita a po faulu na francouzského legionáře uvidíme první přesilovou hru zápasu.
26:07'
Edmonton po vyrovnané pasáži dokázal vybojovat útočné pásmo, v němž si zřejmě počínal nedovoleně jeden z domácích hráčů a bude se poprvé vylučovat.
25:19'
Ryan Nugent-Hopkins jel s kotoučem středem hřiště a kousek před modrou čárou schoval za obránce pěkně jedovatou střelu, s níž si Curtis McElhinney poradil za pomocí lapačky!
24:27'
O kotouč se v posledních desítkách vteřin bojovalo v obranném pásmu domácích, kde operovala elitní formace Oilers. Vyloženou šanci si ale vybojovat nedokázala.
23:42'
Oscar Klefbom pálil z levé strany krásně na zadní tyč, jenže Curtis McElhinney pozorně vyrazil puk lapačkou.
23:23'
Dominic Moore pálil pouze do pozorného Laurena Brossoite. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před brankou Oilers.
22:49'
Velká šance Edmontonu! Mezi kruhy se k poskakujícímu kotouči dostal Zack Kassian a pěknou střelou ho poslal jen do pravé tyčky domácí branky.
22:21'
Elitní trio Oilers způsobilo pořádný rozruch kolem domácí branky! Connor McDavid vyvezl kotouč, kterého se za brankou ujal Jesse Puljujärvi a vracel ho před branku, kde ještě McDavid backhandem zakončoval jen do brankáře Toronta.
21:45'
Dlouhou přihrávku z obranného pásma dostal James van Riemsdyk, ale už měl na zádech soupeře a krátce za modrou čárou pálil jen do ochranného plexiskla za brankou.
21:05'
Maple Leafs to nevyšlo ani následně, ale poté ujeli do přečíslení tří na jednoho, které vyřešil Nazem Kadri přihrávkou do levé strany na jednoho ze svých spoluhráčů, jenž už ve velkém úhlu neuklidil puk do sítě.
20:38'
Toronto okamžitě zaútočilo, jmenovitě Zach Hyman bojoval v pravém rohu útočného pásma o kotouč, jenže neúspěšně.
Hity: 7 – 12
Konec. Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, v jejíž úvodní minutě otevřel skóre domácí útočník Zach Hyman, ale od té doby už střelci obou kanadských mužstev mlčí. Na obou stranách jsme ovšem viděli několik pěkných pokusů, jenže oba brankáři byli proti.
20:00'
19:33'
Času zbývá ještě dost, ale ani jeden z týmů se do zakončení nehrne, respektive se nikomu nedaří dostat až k přímému ohrožení branky.
18:59'
Ryan Nugent-Hopkins pálil znovu pouze mimo branku Toronta. Zdá se, že první třetina už žádný gól nenabídne.
18:17'
Edmonton je v závěru první třetiny aktivní a snaží se dostat do zakončení. Curtis McElhinney však zatím zasahovat nemusel.
17:53'
Zákrok už má i Curtis McElhinney, který si v posledním případě poradil se střelou Oscara Klefboma.
17:37'
Morgan Rielly už si připisuje první čárku. Z pravé strany se dostal až ke střele, kterou pokryl Laurent Brossoit a Edmonton následně útočí...
17:08'
Okamžitě po vhazování se do zakončení prodral Patrick Marleau a jeho pokus musel pokrýt Laurent Brossoit.
17:03'
Z první útočné akce svého týmu otevřel skóre, tentokrát pálil zadák Jake Gardiner pouze nad branku Edmontonu.
16:04'
Rychlý kontr Edmontonu zastavil dobrým obranným zákrokem Roman Polák. Český zadák je zatím aktivní, co se týče osobních soubojů, je hodně vidět.
15:48'
Na druhé straně se musel činit Yohann Auvitu, který si vyzkoušel opačnou roli. O několik minut dříve se soupeři stavěli do střel jemu, tentokrát musel on zablokovat pokus Andrease Borgmana!
15:17'
Krátce na to se zkoušel prosadit Darnell Nurse, jenž pro změnu mířil pouze nad branku Maple Leafs.
15:08'
Ozval se Ryan Nugent-Hopkins. Podobně jako jeho parťák ovšem ztroskotal na torontském brankáři.
14:47'
Do zajímavé akce se po pravé straně prodral Connor McDavid, jenž se snažil zasunout kotouč podél levého betonu Curtise McElhinneyho – neúspěšně!
14:15'
Oscar Klefbom nic nevymýšlel a zkoušel se prosadit individuálně, jeho střela však mířila pouze do mantinelu za brankou.
13:52'
Druhý pokus soupeře už mezi tři tyče mířil, jenže když už se to Yohannu Auvitovi podařilo, proti byl Curtis McElhinney a kotouč raději pokryl, aby hru uklidnil a jeho tým mohl vystřídat.
13:41'
K další střele se dostal Yohann Auvitu, ale vyrovnat nedokázal. Do jeho střely se obětavě postavil Nikita Zajcev a usměrnil ji mimo.
13:09'
Hluchou část zápasu, odehranou převážně ve středu hřiště a plnou osobních soubojů, ukončuje střelecký pokus Dominica Moora, který zablokoval bránící hráč a dal také svému týmu příležitost zaútočit...
11:44'
Maple Leafs nadále tlačí a dokáží se dostat do zakončení, jenže hostující obránci zvládají usměrnit soupeřovy pokusy mimo.
11:31'
Střelec první branky Jake Gardiner je dnes při chuti! Americký zadák se na modré opět opřel do puku a donutil zasáhnout Laurenta Brossoita.
11:20'
A na druhé straně pálil pro změnu Nikita Zajcev, jehož pokus zablokoval Jujhar Khaira. Aktivita domácích ovšem pokračuje.
11:01'
Do zakončení se prodral Yohann Auvitu a nakonec pálil pouze mimo brankovou konstrukci Toronta. To se může vydat do útoku.
10:28'
Olilers dokázali několikrát vystřelit na branku, jenže minimálně tři střely dokázali zablokovat bránící hráči Maple Leafs. Výborná práce domácích!
09:47'
I Roman Polák ukazuje, že umí přitvrdit, když tvrdě dohrál dva hráče soupeře, jenže Edmonton pokračuje ve svém tlaku.
08:36'
Zajímavý pokus vyslal pro změnu Mitchell Marner, jenž se alespoň zatím mezi střelce nezapíše – Laurent Brossoit jeho pokus vyráží.
07:41'
Na druhé straně se do zakončení dostal kanonýr Patrick Marleau, jehož střelu příklepem z pravé strany Laurent Brossoit raději pokryl.
07:24'
Při jeho střele opustil kotouč hrací plochu a vhazovalo se v obranném pásmu Toronta. Hra se na několik minut rozkouskovala, až se do zakončení opět dostali Oilers. Jesse Puljujärvi však nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče.
06:16'
Na druhé straně pálil Mark Letestu z pravé strany pouze do Curtise McElhinneyeho a následná střela Drakea Caggiuly mířila pouze mimo tři tyče.
05:46'
Edmonton ale nedokázal vybojovat kotouč a naopak se musel bránit, když se dopředu vydalo Toronto. Do dvou střeleckých příležitostí během pár vteřin se dostal Matt Martin, ale ani jedna z jeho střel neměla gólové parametry.
05:39'
Kanadský souboj je vyhrocený a aktivnější jsou v tomto ohledu hosté. Tentokrát si Oscar Klefbom počíhal na Dominica Moora.
04:39'
Vidět byl také český zadák Roman Polák, ale bohužel pro něj v nepříliš pěkné roli. Ve středu hřiště si na něj totiž počíhal Patrick Maroon a pěkným hitem ho poslal k ledu.
04:33'
Ke druhému gólu ovšem nedošlo, ačkoliv střela Nazema Kadriho nebyla úplně špatná. Hostující brankář Lauren Brossoit už se ale po tom nevydařeném úvodu zachytává.
03:46'
Toronto má v úvodu zápasu lepší úspěšnost na vhazování, což přináší i jeho optický tlak v posledních desítkách vteřin.
02:52'
Hlavní dění na ledové ploše se přesunulo do středního pásma, odkud skončil kotouč na střídačkách. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:38'
Na druhé straně pálí z první Josh Leivo, jehož střelu pokryl Laurent Brossoit.
02:11'
Tentokrát už si Curtis McElhinney připisuje první zákrok. Ze strany se do kotouče opřel Patrick Maroon, jenž umí mířit do černého, jenže v tomto případě chyběla jeho pokusu přesnost i razance.
01:26'
Do hry už se dostávají také hosté, kteří se snaží prosadit na útočné polovině. K ohrožení domácí branky se ale zatím nedostávají.
00:49'
Torontu rychle vstřelená branka pomohla, ale jeho další útočný výpad zastavil hvizd sudího – ofsajd.
00:34'
Toronto právě vstřelilo branku!
Bleskový nástup Maple Leafs! William Nylander vyvezl kotouč do útočného pásma, z kruhu nahrál na modrou, odkud pálil Jake Gardiner a jeho pokus jemně tečoval ZACH HYMAN a otevřel skóre zápasu – 1:0! Asistence: Jake Gardiner, William Nylander.