NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Calgary - 18. prosince 2017   02:10

Calgary
05:45' Jankowski  (S. Bennett, Hathaway) • 23:56' Giordano  (J. Gaudreau, D. Hamilton) • 35:47' Tkachuk  (S. Bennett, Jankowski) • 38:47' Giordano  (Stajan, Brouwer) • 39:47' S. Bennett  (Hamonic, Jankowski) • 51:09' Ferland  (S. Bennett, D. Hamilton)
Vancouver
Markström (41. A. Nilsson) – D. Pouliot, Edler (A), Biega, Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Vanek, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boeser, Gagner, Eriksson – Virtanen, Burmistrov, Goldobin – M. Granlund, Dowd, B. Gaunce.
Pollock, Luxmore – Heyer, Murchison
Rogers Arena, Vancouver
18 236 diváků
Calgary

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 14:14
Zápas je u konce a Calgary se může radovat z vysoké výhry. Do třetí třetiny nastoupil v brance Vancouveru Anders Nilsson a během dvaceti minut předvedl několik skvělých zákroků. Možná i to nakoplo jeho spoluhráče a ti se dočkali gólu. Ve 47. minutě se nadvakrát prosadil Markus Granlund a umazal Rittichovi čisté konto. Poslední gól utkání pak na začátku 52. minuty dal hostující Micheal Ferland a upravil tak na konečných 1:6. Pro domácí je to krutý výsledek a nedokázali tak navázat na výhru proti San Jose. Calgary naopak ukončilo sérii tří porážek v řadě.
59:54'
Puk je ve středním pásmu, kde jej hosté také chtějí udržet.
59:21'
Zakázané uvolnění Vancouveru, ještě jednou se bude vhazovat u Nilssona.
58:41'
Od modré vypálil Stone a jeho dalekonosný pokus zacinkal o o obě tyčky. Teď měl Nilsson velké štěstí.
58:17'
Goldobin nahazoval před branku, Rittich nenechal nic náhodě, rychle vystartoval z brankové čáry a vrhl se po puku. Skryl jej a opět přerušil hru.
57:48'
Hamonic byl sice trochu pod tlakem, přesto se mu ve vlastním pásmu podařilo rozehrát.
56:55'
Nahození na branku Calgary pro jistotu přikryl připravený Rittich a přerušil hru.
55:58'
Další spolupráce mezi Jágrem a Brouwerem, nyní český útočník vyslal spoluhráče před branku, kde se snažil o bekhendové zakončení. Puk skončil těsně vedle branky.
54:53'
Do akce se hrnul Jágr, přihrávkou vybízel ke skórování Brouwera, ten se zblízka proti Nilssonovi neprosadil a puk skončil v rohu.
54:05'
Gaudreau ohrozil Nilssona, ten se ale docela rozchytal a svými zákroky zabraňuje ještě většímu náskoku Calgary.
53:16'
Opět tak máme více prostoru na ledě a hosté toho využívají k útočným výpadům po křídlech.
52:01'
Vylučuje se na obou stranách. Na domácí straně to je Sam Gagner, na té hostující Michael Frolík. Oba dostali dvě minuty za sekání.
51:09'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru a opět vedou o pět branek. Po po přihrávce z vrcholu kruhu se k puku dostal MICHEAL FERLAND, rychle se sním vytočil do střelecké pozice a zblízka jej propasíroval za Nilssona. Asistence: Sam Bennett, Dougie Hamilton.
49:49'
Po krátkém závaru před Nilssonem se domácím podařilo vyhodit přes všechny čáry a mohou střídat.
49:15'
Domácí Nic Dowd vyhodil puk ven z ledové plochy a dostal za to dvě minuty za zdržování hry. Calgary si dá přesilovku.
Jenže je potřeba si dávat pozor i v obraně. Hosté šli do protiakce, na levé straně dostal přihrávku volný Brouwer a zakončoval z první. Nilsson se zvládl přemístit a ve skluzu zastavil nebezpečnou střelu.
48:32'
Další urputný souboj o puk v pásmu Calgary domácí jsou nyní v laufu.
47:57'
Domácí jsou najednou jakoby polití živou vodou, opět jsou v útočném pásmu a pokouší se o další snížení.
46:48'
Vancouver právě vstřelil branku!
Tak se domácí nakonec dočkali. Po souboji o puk v rohu přišlo nahození od modré, to si zpracoval MARKUS GRANLUND, první střelou orazítkoval brankovou konstrukci, ale dorážku už poslal přesně do sítě – 1:5. Asistence: Alexander Edler, Henrik Sedin.
46:10'
Puk je kousek za modrou čárou, domácí tak musí ven z útočného pásma.
45:30'
Navíc se vylučuje na hostující straně, dvě minuty za vysokou hůl dostal Mikael Backlund.
45:30'
Domácí dvakrát vyhodili přes všechny čáry, tohle oslabení jim jde na jedničku.
44:22'
V oslabení ujížděl po levé straně Dowd, střelou z poměrně ostrého úhlu ale Ritticha nepřekonal.
44:01'
V dobré pozici byl Jankowski, Nilsson si ale povyjel z branky, zmenšil mu úhel a skryl puk ve své výstroji.
43:39'
No, dlouho nám to ale nevydrželo... Vancouver je opět ve čtyřech, dvě minuty za zdržování hry dostal Jake Virtanen. Puk z jeho hole opustil ledovou prochu.
43:16'
Vancouver se ubránil, Biega je na ledě a hraje se v pěti na obou stranách.
42:48'
Nilsson má za sebou první z vážnějších zákroků, na levé straně zůstal chvíli nepokrytý Brodie, střelu z kruhu ale do sítě nedostal.
41:43'
Domácí se v oslabení dostali do brejku, rodící se akci dvou na jednoho zakončoval Dowd, Rittich ale zasahovat nemusel, neboť domácího útočníka odzbrojil vracející se Gaudreau.
41:16'
Navíc si zahrají přesilovku, dvě minuty za krosček dostal Alex Biega.
40:59'
A hned si musí dávat velký pozor na výpady Calgary, hosté jsou i za tohoto stavu při velké chuti.
40:01'
V brance domácích došlo ke změně, Jacob Markström zůstal na střídačce, chytat bude Anders Nilsson.

Trestné minuty: 6:10
Po čtyřiceti minutách se zdá, že je rozhodnuto. Hostující Calgary trestá chyby domácích hokejistů a postupné se skóre vyšplhalo na pětibrankový rozdíl. Dvě trefy zaznamenal Mark Giordano, jednou se trefili Matthew Tkachuk a Sam Bennett. Vancouveru se sice nedá upřít snaha v útočném pásmu, finální fáze a skvělý Rittich, to jsou důvody, proč je na straně domácích stále nula v kolonce gólů.
40:00'
39:47'
Tohle je už ale pro domácí debakl. Ve vlastním pásmu vybojoval puk Hamonic, posunul jej na SAMA BENNETTA a ten pravou stranou podnikl samostatnou akci. Měl dostatek prostoru i času na připravení si střely a prudkým švihem poslal za Markströma už pátý puk. Asistence: Travis Hamonic, Mark Jankowski.
39:32'
Vancouver se snaží něco udělat s hrubě nepříznivým stavem, proti je ale stále vynikající Rittich.
38:47'
Sotva se hosté ubránili, tak opět udeřili. Stajan vybojoval puk, založil akci, a poté už přišla přihrávka na zcela nepokrytého MARKA GIORDANA. Ten si hodil puk na bekhend a rychlým zakončením počtvrté překonal bezmocného Markströma. Asistence: Matt Stajan, Troy Brouwer.
38:39'
Calgary je v plném počtu.
38:14'
Domácí jsou v přesilovkovém tlaku, jenže zakončení dnes není zrovna silnou stránkou tohoto týmu.
37:20'
Úvod přesilovky ale Vancouveru nevyšel, hrálo se před Markströmovou brankou, což hostům maximálně vyhovuje.
36:39'
Domácí budou moci snížit v přesilovce, dvě minuty za držení dostal Jaromír Jágr.
35:47'
Tohle už pro domácí vypadá velice nepříjemně. Calgary se na pravé straně dostalo snadno do pásma, MATTHEW TKACHUK si nabruslil do kruhu a našel mezírku mezi Markströmem a tyčkou. Asistence: Sam Bennett, Mark Jankowski.
35:14'
Po rychlé akci bratří Sedinových dostal přesnou přihrávku Pouliot, Rittich ale jeho švih dokázal zastavit pohotovou lapačkou. Český gólman tak stále drží čisté konto.
34:28'
Na led padl hostující Hamonic, když schytal nepříjemný úder pukem do obličeje, rozhodčí okamžitě přerušili hru. Hamonic je ale v pořádku, jen mírné otřesený.
34:01'
Brodie si před Markströma najížděl z podobné pozice, jako Giordano při svém gólu na 0:2, nyní si ale domácí obrana dávala větší pozor a zabránila dalšímu inkasování.
33:09'
Mimo dění se do sebe pustili domácí Jake Virtanen a hostující Brett Kulak, rozhodčí oba vyloučil na dvě minuty za nesportovní chování.
32:34'
Opět sledujeme hokej, který se přelévá ze strany na stranu a gólmani nemají mnoho času na oddech.
31:42'
Na druhé straně se jednoduchou kličkou uvolnil Bennett a vyslal štiplavý pokus na Markströma. I ten si střelou z vrcholu kruhu dokázal poradit.
30:34'
Kousek za kruhy vyslal nepříjemnou střelu Down, Rittich si ale puk i přes stínění hráčů dokázal najít a připsal si úspěšný zákrok.
30:25'
V brance Calgary leží domácí Virtanen, který po neúspěšné akci trefil tyčku a navíc dostal nepříjemný úder holí. Už je ale na nohou a v doprovodu lékaře odjíždí na střídačku.
29:58'
Na druhé straně musel Markström řešit brejk dvou na jednoho, do zakončení se dostával Kulak. Gólman domácích tuto těžkou situaci zvládl a uchránil tak svůj tým od další rány.
29:04'
Podle předpokladů to nevyšlo ani Dowdovi, který chtěl přihrávat zprava na střed. Obrana Calgary puk zvládla srazit.
28:17'
Pouliot operoval před Rittichem, nedostal však přesnou přihrávku a k důraznému zakončení se tak nedostal.
27:10'
Výsledkem byla nejprve střela od modré, kterou Markström zvládl vyřešit, o pár sekund později pálil Giordano do brankové konstrukce, od které se puk odrazil mimo ledovou plochu.
26:59'
Hosté opět v náporu, tlak se začíná stupňovat.
25:55'
Nápor Calgary, na ledě je i Jágr, Markström však zatím může zůstat v klidu.
24:57'
Vancouver se snažil o rychlou protiakci, vše ale zatím hoří na finální fázi, která Rittichovi usnadňuje práci v brankovišti.
23:56'
Více prostoru na ledě využili hosté k navýšení náskoku. MARK GIORDANO dostal přihrávku na levou stranu, nabruslil si před branku a střelou pod horní tyčku upravil na 0:2!.Asistence: Johnny Gaudreau, Dougie Hamilton.
23:36'
Rittich pro jistotu přikryl puk svou lapačkou a přerušil hru. Dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.
22:53'
A je po přesilovce. Michael Ferland se dopustil podražení a už i on je na trestné lavici.
22:49'
Domácím se k radosti publika podařilo dostat puk z vlastního pásma.
22:13'
Přesilovku si nyní zahrají hráči Calgary, dvě minuty za podražení dostal Jake Virtanen.
22:00'
Hosté jsou již v plném počtu.
21:57'
Závar před Rittichem, ten i v závěru oslabení odolává.
20:42'
Boeser hned ze startu musel doklouzat po čtyřech z vlastního pásma ke střídačce a poté kulhající okamžitě zamířil do šaten.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která přinesla velice rychlý a živý hokej z obou stran. Jak Markström, tak i Rittich se měli co ohánět a museli ukázat své umění. Zvládli to až na jednu výjimku, v šesté minutě přišla přihrávka zpoza branky mezi kruhy a hostující Mark Jankowski otevřel skóre tohoto zápasu. Další šance zůstaly u obou gólmanů a do kabin se tak jde za stavu 0:1.
20:00'
20:00'
No a výpad Travise Hamonica byl posouzen jako nedovolený a od rozhodčího dostal dvě minuty za hrubost.
20:00'
Ještě jedna střela domácích, na Ritticha pálil se sirénou Virtanen a to se nelíbilo Hamonicovi, takže se po konci třetiny strhla v rohu kluziště menší potyčka. Tu ale rozhodčí velice rychle ukončili.
19:24'
Hraje se v obrovském tempu, nahoru a dolů, gólmani musí být v neustálém střehu.
18:42'
Rychlý brejk Calgary zakončoval středem Monahan, svou střelou však trefil pouze vracejícího se obránce.
17:52'
Gagner pŕihrál na levé straně na Boesera, ten si vybruslil před Ritticha, nedokázal pak ale zvednout puk tak, aby českého gólmana překonal.
16:34'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
16:15'
Tkachuk si sjel před branku a v plné rychlosti se pokusil před brankovištěm o blafák. Markström jej zvládl vychytat, puk poté sklouzl do rohu.
15:28'
Do brejku se hrnul domácí Gaunce, byl ale těsně před zakončením dostižen a to ovlivnilo střelu. Rittich zvládl bekhendový pokus vytěsnit.
15:02'
Přes obránce vystřelil hostující Jankowski, Markström vyrazil před sebe, kde se poté o puk postarali jeho spoluhráči.
14:34'
Už je po přesilovce, síly na ledě se vyrovnaly. Dvě minuty za podražení dostal Daniel Sedin.
14:00'
Hostům se daří bránit, vyhazují přes celé kluziště.
13:04'
Při přemisťování vypadla Davidu Rittichovi hůl z ruky a ten tak dostal dvě minuty za hození hole. Trest odsedí Matthew Thachuk
13:00'
Teď měl Rittich i štěstí, když u jeho tyčky číhající Vanek nezvládl zpracovat prudkou přihrávku a nezasunul zblízka za brankovou čáru.
12:14'
Rittich chtěl rozehrát vysokým obloučkem, ten ale zachytil dotírající Dowd a moc nechybělo, aby českého gólmana překvapil rychlým zakončením.
11:46'
Hamonic dlouhým pasem našel najíždějícího Gaudreaua, ten si ale ve zhuštěném prostoru nenašel ideální pozici pro střelu.
10:14'
Od modré nahazoval Edler a Rittich měl v brankovišti dost práce s odraženým pukem a nebezpečnými dorážkami.
09:41'
Vancouver se hned ve třech vydal do rychlého kontru, rozehrávka do šířky ale celou akci pozastavila a vše skončilo u mantinelu.
08:47'
Rittich musel dávat velký pozor na nahození ze středního pásma. Puk se zavrtěl ve vzduchu a těsně před brankovištěm se odrazil od ledu.
07:57'
Na druhé straně naopak nebezpečné ohrožoval Markströma Ferland, gólman Vancouveru vyrazil do rohu.
06:46'
Domácí tým se snaží o rychlé vyrovnání, zatím ale naráží na dobrou obranu a hlavně gólmana Ritticha.
05:45'
Je tu první gól utkání. Po menším závaru v útočném pásmu se hostům podařila přihrávka zpoza branky mezi kruhy, kde si sjel MARK JANKOWSKI a ten pohotovým zakončením překonal Markströma. Asistence: Sam Bennett, Garnet Hathaway.
04:45'
Rittich si připsal svůj dnes první těžší zákrok, lapačkou zhatil šanci Del Zotta z levého kruhu pro vhazování.
04:12'
Od modré pálil Kulak, Markström se svým zákrokem postaral o vůbec první přerušení utkání.
03:34'
Podobně dopadla i spolupráce mezi Geaudreauem a Frolíkem, druhý jmenovaný nedokázal sklepnout puk za domácího gólmana.
02:22'
Hamonic zprava našel najíždějícího Bennetta, ten ovšem nedokázal překonat přemisťujícího se Markströma.
01:49'
Pálilo se i na druhé straně, Rittich ale zasahovat nemusel, prudká rána šla mimo jeho branku.
00:59'
Hosté se do utkání pustili s plnou vervou a hned ze startu se několikrát vydali do útočného pásma. Vrcholem byla Kulakova střela z dálky.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – D. Pouliot, Edler (A), Biega, Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Vanek, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boeser, Gagner, Eriksson – Virtanen, Burmistrov, Goldobin – M. Granlund, Dowd, B. Gaunce.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Jágr, Stajan, Brouwer (A).

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Heyer, Murchison.
Máme za sebou kanadskou hymnu, zápas může začít!
Zápas v Rogers Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Calgary Flames

Hosté jsou na pátém místě Pacifické divize s 35 body, ale také s nepříjemnou sérií tří porážek v řadě. Naposledy mužstvo neuspělo doma proti Nashville, když soupeři nedokázalo dát ani gól a prohrálo 0:2. Dnes tak půjde jednak o udržení lepšího místa v tabulce, ale také o ukončení těchto nepovedených výsledků.

Vancouver Canucks

Domácí tým odehrál 33 utkání, ve kterých posbíral 34 bodů, což stačí na šesté místo Pacifické divize s jednobodovou ztrátou na dnešního soupeře. Do tohoto duelu jde mužstvo s výhrou v zádech, která zastavila čtyřzápasovou sérii porážek. Na vlastním ledě zvládl Vancouver porazit San Jose 4:3 v prodloužení, když dvě branky dal Granlund, jednous e trefil Boeser a v prodloužení rozhodl Gagner.

Posledních pět utkání

Vancouver – Philadelphia 1:4
Winnipeg – Vancouver 5:1
Vancouver – Nashville 1:7
Vancouver – San Jose 4:3 pp
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Vancouver Canucks a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.