NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Detroit - 7. listopadu 2017   04:00

Vancouver
Vancouver
47:16' D. Sedin (Vanek, H. Sedin) • 49:30' Del Zotto (Horvat)
2:3
(0:1, 0:1, 2:1)
Detroit
Detroit
04:02' Helm  (Nielsen, Abdelkader) • 35:15' Frk   • 58:46' Tatar  (Abdelkader, D. Larkin)
Vancouver
Peel, Rank – Gibbons, Shewchyk
Rogers Arena, Vancouver
17 836 diváků
Detroit
Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Ouellet, Green, Kronwall, Jensen – Athanasiou, Zetterberg, Mantha – Tatar, D. Larkin, Frk – S. Wilson, Nielsen, Helm – Abdelkader, Glendening, Nyquist.

Tři hvězdy utkání

Justin Abdelkader (DET) (0 + 2)
Michael Del Zotto (VAN) (1 + 0)
Tomáš Tatar (DET) (1 +0)
Československá stopa v utkání

Martin Frk (DET) (1 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě 10:36)
Tomáš Tatar (DET) (1 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě 14:33)
Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 28

Detroit Red Wings: 30
Sledovali jsme hodně zajímavý průběh zápasu. Detroit ve Vancouveru dlouho vedl. Nejdříve 1:0, potom dokonce 2:0. Ale domácí dvěma slepenými góly ve třetí třetině srovnali výsledek a pomalu to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení. Proti byl ovšem detroitský Tomáš Tatar, jenž něco málo přes minutu do konce základní hrací doby rozhodl. I když ještě Canucks měli v posledních sekundách třetí třetiny velké šance na srovnání, nakonec končí bez bodu. Red Wings bezpochyby podržel brankář Jimmy Howard, hlavní strůjce dnešního úspěchu hostů. Detroit tedy bere další venkovní výhru. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:59'
Tak přeci jen stihl Sven Bärtschi vypálit. Ale Jimmy Howard opět na svém místě, znovu přerušil hru. Necelá jedna sekunda zbývá do konce základní hrací doby.
59:57'
Ještě jedno vhazování, ale teď už by se museli domácí hokejisté hodně snažit, aby zvládli vyrovnat.
59:46'
Dvě veliké šance Boesera a ještě Henrika Sedina, ani jeden domácí útočník ale netrefil puk přesně za Jimmyho Howarda.
59:30'
Vancouver Canucks to zkoušejí se šesti hráči na ledě a bez gólmana.
58:46'
Detroit právě vstřelil branku!
Hodně nepříjemná situace pro Kosatky. První velkou šanci Red Wings neproměnili, když se zaskvěl Jacob Markström. Ale potom přišlo další vhazování v útočném pásmu Detroitu, které hosté zvládli lépe. Načež dostal pěknou přihrávku k pravé tyči slovenský útočník TOMÁŠ TATAR. Ten trefil bez větší přípravy naprosto ideálně prostor u levé tyče. Neměl sice úplně snadnou pozici, avšak uspěl. Dokáže ještě Vancouver něco s výsledkem udělat? Asistence: Justin Abdelkader, Dylan Larkin.
58:38'
Frans Nielsen měl na hokejce rozhodnutí, ale jen těsně nepřekonal Jacoba Markströma mezi betony. Teď brankář Canucks svůj tým podržel nad vodou, jen co je pravda.
58:06'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Gustav Nyquist nestihl Kronwallovu rozehrávku z obranného pásma.
57:43'
Pomalu se blíží závěr základní hrací doby. Dorsettovi přeskočil puk v obranné třetině hokejku. Kdyby se na puk dostal někdo z Red Wings, je z toho velká šance.
56:51'
Domácí sice drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím bez výsledku. Nikdo v modrém dresu se nemá k tomu, aby překvapil Jimmyho Howarda.
56:18'
Athanasiou si najel na pravou stranu a ještě čekal, jestli mu spoluhráč pošle puk do jízdy. To se ale nestalo a Canucks hned mířili na druhou stranu.
55:38'
Jake Virtanen byl v útočném pásmu moc brzy, takže je pískáno domácí postavení mimo hru.
55:19'
Je vidět na obou stranách nervozita, ale zároveň touha vyhrát ještě v základní hrací době. Nyní ale obě strany střídají a posílají do hry čerstvé síly.
54:48'
Obrovská možnost Justina Abdelkadera. Ten se řítil úplně sám na soupeřova brankáře, udělal moc dobrou kličku. Ale ani přesto nestačil poslat puk mezi Markströmovy betony.
54:30'
Ještě jedna komerční přestávka, potom už budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.
54:30'
Martin Frk měl na hokejce druhou branku v zápase. Ale z levé strany bekhendem Markströma nepřekonal, švédský brankář ve službách Canucks si dobře pohlídal místo u tyčky.
54:02'
Zakázané uvolnění Vancouver Canucks, takže se domácí musejí vrátit před svého gólmana.
53:20'
Detroit zpátky v útočném pásmu, konkrétně Luke Glendening si na pravém kruhu hledal prostor ke střele. Ale nenašel ho, někdo v modrém dresu stihl puk vypíchnout.
52:39'
Dylan Larkin a jeho veliká šance. Když na puk nedosáhl, ještě mohl zkusit zakončit Abdelkader. Ale ani jeden z forvardů hostů nestihl vystřelit.
52:06'
Dorsett hledal u levého mantinelu v útočném pásmu Granlunda, ale tentokrát si obrana Red Wings počínala velmi dobře.
51:40'
Je jasné, že nyní každá chyba rozhodne. Ale překvapivě se ani jedna strana nesnaží hrát obranný hokej, sledujeme jednu útočnou akci za druhou.
51:32'
Jacob Markström raději přerušuje hru, protože kolem něj nepříjemně dorážel Justin Abdelkader. Následuje krátká komerční pauza.
51:02'
Teď se hra na obě strany hodně otevřela a brankáře mají spoustu práce. Například Henrik Zetterberg dobře zakončoval z pravé strany.
49:30'
Vancouver právě vstřelil branku!
Netrvalo to dlouho a ve Vancouveru je vyrovnáno. Dlouho drželi hostující hráči vedení na hokejkách, ale vše je rázem jinak. Mladý útočník Canucks Bo Horvat ukázkově z levé strany vybídl ke skórování MICHAELA DEL ZOTTA, kterému přistrčil kotouč mezi kruhy. Domácí obránce následně krásnou střelou překonal Jimmyho Howarda v horní polovině zařízení. Jedná se o vůbec první Del Zottovu branku v dresu Vancouveru, o to větší z ní má pochopitelně radost. Asistence: Bo Horvat.
48:50'
Horvat zkusil překvapivou střelu z levého kruhu, ale netrefil ideálně. Navíc měl Howard připravené rameno, aby případně tento pokus stihl vyrazit.
48:34'
Po rozmíšce u branky Detroitu se bude vylučovat. Domácí Derek Dorsett a hostující Luke Glendening dostávají po dvou minutách za hrubost, takže uvidíme hru ve čtyřech.
47:16'
Máme tu ve třetí třetině zaděláno na drama. Hutton dostal krásnou nahrávku na modrou čáru, odkud nahazoval puk před brankoviště. Před zraky Jimmy Howarda došlo k několika změnám směrů kotouče, puk postupně doskákal až na hokejku DANIELA SEDINA. Jedno ze švédských dvojčat už potom nemělo sebemenší problém po ledě zakončit k pravé tyči. Brankář Detroitu nejspíš vůbec netušil, kde se kotouč v danou chvíli nachází. Asistence: Thomas Vanek, Henrik Sedin.
46:37'
Detroit Red Wings vyhazují na zakázané uvolnění, hra se tím pádem musí přesunout před Jimmyho Howarda.
46:20'
Burmistrov je zpátky na ledě, a tak Vancouver Canucks oslabení v pohodě zvládli. Navíc mohou pomýšlet hned na útočnou akci.
45:58'
Znovu stejná situace. Sice střílel Kronwall po nahrávce od Tatara, ale Red Wings teď nemají dostatečně přesnou střeleckou mušku.
45:26'
Tahle přesilovka Detroitu ale zatím není moc dobrá. Domácím se podařilo už dvakrát po sobě vyhodit a uklidnit tak situaci u své klece.
44:49'
Greenova tvrdá pecka od modré čáry, Markström ji s klidem lapil do rukavice. Ale je pravda, že před brankářem Kosatek stínili hodně hráčů.
44:39'
Larkin nahozením o zadní mantinel neuspěl, trefil ale hokejku Martina Frka, který ještě zkusil vymyslet další nahrávku.
44:10'
Frans Nielsen byl zasažen Burmistrovem zezadu, a to znamená dvě minuty za krosček pro hráče Canucks. A tak si Detroit zahraje ve třetí třetině první početní výhodu.
43:48'
Další Vanekova střela v tomto zápase, ale forvard Canucks znovu minul. Jeho snaha tak zatím vychází vniveč.
43:18'
Zetterberg našel na modré čáře Nyquista a druhý jmenovaný Švéd pálil. Jenže netrefil zařízení, puk pouze prosvištěl kolem Jacoba Markströma.
42:35'
Derek Dorsett neměl s kým ujet do kombinace, tak pouze nahodil puk do středního pásma a doufal, že ho Canucks získají zpět. To se ale nestalo.
42:18'
Až nyní Virtanen převzal nahrávku od Henrika Sedina a Jimmy Howard měl co dělal, aby zastavil puk a neinkasoval.
42:14'
Zatím se stále pokračuje bez přerušení.
41:48'
Kronwall zkusil zakončit bez přípravy, to se mu ale nakonec nevyplatilo. Puk za levým kruhem nevypálil vůbec dobře.
41:08'
Dlouhé nahození hostujícího obránce někdo tečoval, proto neskončilo zakázaným uvolněním. Detroit se samozřejmě za každou cenu nikam netlačí.
40:50'
Vanekova střela z dálky nebyla moc nebezpečná, ale aspoň pro Canucks získala útočné pásmo.
40:34'
Nyquist bojoval o puk v útočném pásmu, ale nedokázal u mantinelu přetlačit soupeře. Ale ještě stále zůstává Detroit v útočném pásmu.
40:15'
Hned na začátku posledního dějství Canucks vyhazují na zakázané uvolnění a musejí se tak vrátit nedobrovolně do svého pásma.
40:01'
Zanedlouho začne třetí třetina tohoto zápasu. Dočkáme se ještě dramatického závěru, nebo si Detroit Red Wings náskok v klidu pohlídají?
Střely na branku po dvou třetinách

Vancouver Canucks: 19

Detroit Red Wings: 20
Více už se toho ve druhé třetině nestane. Stejně jako během první části, také teď jsme viděli jedinou branku. A opět se trefili hosté. Konkrétně na 2:0 pro Detroit zvýšil český útočník Martin Frk, i když s výrazným přispěním soupeře. Vancouver tak má jen dvacet minut na to, aby skóre aspoň vyrovnal.
40:00'
39:40'
Pokus o rozehrávku v podání Taneva. Nakonec ještě pálil Thomas Vanek, ten ale trefil horní tyčku Howardova zařízení. Bude se vhazovat před detroitskou klecí.
39:17'
Už běží poslední minuta prostřední části. Ani jedna strana se nyní nikam netlačí, puk ale mají na hokejkách Canucks.
38:48'
Mantha udržel útočné pásmo pro Red Wings, nikdo z hostů už ale nestihl zakončit. Zetterberg to měl moc daleko od své hokejky.
38:16'
Pomalu se blížíme ke konci prostředního dějství. Hra přerušena ve středním pásmu, protože se Canucks dostali do ofsajdu.
37:35'
Dobrá pecka Pouliota, který sjel do útočného pásma z druhé vlny. Jenže jeho rána měla pouze tvrdost, přesnost příliš ne. Proto také vůbec netrefil Howardovo zařízení.
37:03'
Protiakci Dereka Dorsetta velmi dobře zastavil obránce Detroitu Green. Ten vůbec nedovolil, aby se nejlepší střelec domácích dostal k zakončení.
36:40'
Hosté podle očekávání nyní nikam nespěchají, teď je řada na Kosatkách, aby ukázaly, zda dokáží s výsledkem něco udělat.
36:12'
Zajímavé nahození Dylana Larkina z dálky, které ještě tečoval Tomáš Tatar. Gólman Canucks ale zatím puk za svá záda nepustí, jistým zákrokem přerušuje hru.
35:58'
Hosté pokračují v aktivní hře a Markström musel vytáhnout další zákrok lapačkou. Navíc toho moc neviděl, stínili mu ve výhledu i vlastní hokejisté.
35:24'
Následuje krátká komerční přestávka, po jejím konci budeme pokračovat ve zbytku druhé třetiny.
35:15'
První přesilová hra hostujícího týmu v zápase a hned je z toho gól. Poměrně kuriózní situace byla před malou chvílí k vidění, protože nahození Martina Frka si do vlastní sítě srazil hokejista Vancouveru Tanev. Gól si do statistik připíše právě český útočník MARTIN FRK, který se kotouče pravděpodobně dotkl jako poslední z Red Wings, i když to bylo hodně těsné, tečovat ještě zkoušel i Zetterberg. Trenéři Kosatek ještě reklamovali nedovolené bránění brankáře, ale k tomu dle videa nedošlo. Domácí tak ztrácejí dvě branky. Bez asistence.
34:48'
Vancouver drží puk u zadního mantinelu v obranném pásmu a šetří tak drahocenné vteřiny během svého oslabení. To se zdá jako velmi dobrý plán.
34:11'
Martin Frk dostal nabito na střelu z první od Greena. A také že český forvard bez otálení pálil. Markström se ale stihl rychle přesunout k tyči a přerušit zákrokem hru.
33:59'
Dnes poprvé půjde do přesilové hry také Detroit. Boeser totiž jednoznačně podrazil Helma a bude muset odsedět dvě minuty na trestné lavici. Uvidíme, jak si hosté s početní výhodou poradí.
33:27'
Jimmy Howard vyjel z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Musel ale hodně spěchat, protože k němu mířili hned dva hráči domácího celku.
33:08'
Martin Frk obehrál Gudbransona, ale nestihl víc než nahodit puk k zadnímu mantinelu. Tam už se o něj bez větších potíží postarali obránci Canucks.
32:43'
Domácí až moc spěchali do útočného pásma, Biegu na modré čáře zastavilo jasné postavení mimo hru.
32:28'
Hosté nyní sází hlavně na dobré bránění. Jakmile se Vancouver dostane k modré útočné čáře, hned je tam připravena minimálně trojice v bílých trikotech.
32:03'
Druhé zakázané uvolnění Detroit Red Wings v krátké době za sebou.
31:40'
Bo Horvat vyzkoušel Howardovu pozornost střelou z otočky. Ale gólman Detroitu dával velmi dobrý pozor, v pohodě si pohlídal místečko u levé tyče.
30:55'
Virtanen byl ve středním pásmu jasně podražený, ale rozhodčí tento zákrok nejspíš nezaregistrovali, proto nevylučují. Hra tedy pokračuje stále bez přerušení.
30:18'
Okamžitě po vhazování v obranném pásmu Canucks zakončoval někdo v bílém dresu. Puk ale branku netrefil, takže Markström ani nemusel zasahovat.
30:11'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a ve stejnou chvíli následuje komerční pauza.
30:01'
Henrik Sedin hledal na levém kruhu osamoceného Virtanena. Jenže bránící hráč Detroitu žabičku Sedina skvěle přizvedl a zabránil pohromě.
29:40'
Stále ještě Detroit na kotouči v útočném pásmu, ale bez zakončení. Už dlouho čekáme na nějakou vyloženou šanci.
29:08'
Docela dlouho teď hráči dolovali puk u mantinelu. Nakonec se k němu dostali hosté, konkrétně Athanasiou. Ten ale netrefil dobře z dálky.
28:18'
Tanev na modré čáře ztratil puk a připravil tak Vancouver o útočné pásmo. Red Wings toho okamžitě využili k protiakci. Střela Nielsena na druhé straně jen těsně nevyšla.
27:52'
Hutton nahodil puk na branku Detroitu a kotouč ještě poskakoval po brankovišti, Howard ho neměl pod kontrolou. Nikdo z hráčů Canucks ale nestačil kotouč dorazit do sítě.
27:36'
Bärtschiho střela od modré čáry sice byla tvrdá, ale příliš z velké dálky. Mnohem větší šanci měl Thomas Vanek, jenž pouze těsně minul horní tyčku.
27:12'
Eriksson také jen nahodil do středního pásma. Zbytek jeho formace ovšem střídal, takže obránci Canucks měli dostat času na rozehrávku.
26:34'
Darren Helm toužil po své druhé brance v utkání, ale na přihrávku spoluhráče z pravého kruhu zavčas nedosáhl.
26:15'
Je tu první komerční přestávka druhé třetiny, poté se bude vhazovat před Howardovými zraky.
26:09'
Dylan Larkin se tak dlouho točil s kotoučem kolem útočného pásma, až o něj nakonec na modré čáře přišel a do protiakce vyrazil Henrik Sedin. Tomu moc nechybělo, aby poslal puk do sítě.
25:30'
Jimmy Howard raději přerušil hru, i když možná ještě mohl rozehrávat. Ale vsadil na jistotu.
25:17'
Ouelletovo nahození k zadnímu mantinelu nikam nevedlo, na puk se totiž jako první dostala obrana Vancouveru, která mohla rozehrávat.
24:43'
Dorsett neměl ve střední pásmu moc na výběr a hlavně málo času, proto jen chytře vyhodil puk do útočné třetiny.
24:06'
Gustav Nyquist čekal na kombinaci, ale nikdo ze spoluhráčů jeho nápad nevystihl. Tak aspoň z dálky nahodil puk do lapačky soupeřova gólmana a získal vhazování v útočné třetině.
23:52'
Další vytečovaný puk mezi diváky, uvidíme vhazování ve středním pásmu.
23:25'
Střelu od modré čáry někdo těsně před brankovištěm Detroitu tečoval a Howard měl co dělat, aby stačil reagovat.
23:10'
Horvat zkoušel poslednímu obránci před Howardem prohodit puk šikovně mezi nohama, ale klička mu nakonec nevyšla podle představ. A tak je z toho jen přerušená hra.
22:56'
Justin Abdelkader a jeho skvělá střela z protiakce. Ale Jacob Markström proti němu vytáhl ještě lepší zákrok lapačkou. Velmi pohledný hokejový moment.
22:28'
Granlund neměl moc čas, a tak rychle zakončil z levého kruhu těsně nad ledem. Ale brankář hostů sevřel betony a zabránil inkasování, stejně jako dalším dorážkám.
21:59'
Vyloučený Green je zpátky na ledě a Detroit Red Wings tím pádem zvládli také druhé oslabení v zápase.
21:30'
Boeser připravil střelu pro Pouliota z první. Jimmy Howard ale měl vše pod kontrolou, zavčas se stihl přesunout k tyči.
21:05'
Dylan Larkin zkoušel samostatný únik při vlastním oslabení, jenže už nestihl zakončit.
20:44'
A znovu. Sotva se Vancouver usadil v útočném pásmu, hned hosté posílají kotouč zase pryč.
20:08'
Canucks budou hrát na začátku druhé třetiny skoro celé dvě minuty přesilovou hru. Ale Detroit hned vyhodil puk přes všechny čáry pryč.
20:01'
Blíží se začátek druhé třetiny. Dočkáme se v ní více branek než v té první?
Střely na branku po první třetině

Vancouver Canucks: 8

Detroit Red Wings: 11
V první třetině jsme viděli dost šancí na obou stranách, ale zatím pouze jediný gól. Vstřelil ho hned v úvodu zahajovacího dějství Darren Helm. Canucks sice měli možnost srovnat během přesilové hry, ale na Jimmyho Howarda si zatím nepřišli. Uvidíme, co přinese prostřední perioda, zatím sledujeme poměrně zajímavý hokej.
20:00'
19:57'
A nakonec je tu ještě vyloučení. Obránce Detroitu Green si nedal pozor a zbytečně vyhodil puk přes mantinel. Takže jasné dvě minuty za zdržování hry a přesilovka pro Canucks.
19:52'
Ještě uvidíme v této části jedno buly, Granlund totiž zpoza levého kruhu prověřil lapačku Jimmyho Howarda.
19:35'
Další nepřesná rozehrávka Canucks ve středním pásmu, a tak dopředu mohl Nyquist. On ani nikdo jiný z hostů už se ale ke střele nedostal.
19:07'
Běží poslední minuta první třetiny, Derek Dorsett ještě něco zkusil vymyslet. Na modré čáře ho ale zastavilo postavení mimo hru.
18:38'
Justin Abdelkader je zpátky na ledě, hned se navíc zapojil do obranné práce. Vancouver totiž i při hře v pěti proti pěti dokázal nebezpečně zahrozit.
18:12'
Další vyhrané vhazování a další vyhození pro Detroit. Vypadá to, že Red Wings svou první početní nevýhodu zápasu v pohodě zvládnou.
18:00'
Přesně dvě minuty před koncem úvodního dějství končí puk na domácí střídačce, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
17:43'
Více než polovina z trestu Abdelkadera je pryč a hosté jsou zatím v pohodě, co se týče bránění soupeřových příležitostí.
17:10'
Také Daniel Sedin zakončoval z prostoru mezi kruhy. Avšak ani on nemířil přesně a Red Wings brzy opět vyhazují přes všechny čáry.
16:37'
Detroit ale hned na úvod oslabení vyhodil puk přes všechny čáry. Potom sice v šanci Henrik Sedin, jenže minul prostor u levé tyče.
16:20'
Nyní už ale první vyloučení uvidíme. Hostující Justin Abdelkader od rozhodčích dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Vancouver Canucks tak míří do přesilové hry.
15:49'
Domácí gólman si zahrál s kotoučem za svou brankou, když pomáhal s rozehrávkou spoluhráčům. A zvládl to docela obstojně.
15:24'
Helm sice nezaložil novou hostující akci, ale aspoň dostal puk kopnutím do středního pásma, aby jeho brankář neměl zatím větší komplikace.
14:53'
Detroit měl nyní hodně těžké projít přes střední pásmo, protože mu tam neprostupnou zeď vystavěla hned čtveřice domácích hráčů. Ti se také postarali o klid.
14:39'
Ještě jedna krátká přestávka této třetiny, potom už budeme pokračovat v jejím zbytku.
14:27'
Boeserova střela zpoza levého kruhu nevyšla, útočníkovi Kosatek totiž sjel puk po hokejce. Potom už znovu zasahuje Jimmy Howard.
13:50'
Larkinova střela skrytá za obráncem mohla Marsktröma překvapit. To se ale nestalo, protože vůbec netrefila branku. A na dorážku už u brankoviště nikdo nečekal.
13:28'
Zase jen domácí nahození do útočného pásma, které ale nikdo z Canucks nestihl dojet.
13:05'
Chvíli to vypadalo, že ještě rozhodčí někoho vyloučí, ale nakonec i nadále pokračujeme bez trestů.
13:03'
Dylan Larkin se sám protlačil až na pravý kruh, potom vypálil bekhendem a trefil tyčku. Nic dalšího ale následovalo, jen rozmíška po přerušení hry.
12:21'
Biegova střela bez přípravy měla mířit k levé tyči, nakonec ale trefila jen mantinel za detroitskou klecí.
12:08'
Až nyní větší šance Henrika Sedina, ten dostával puk na hokejku před brankoviště od svého bratra Daniela. Ale Jimmy Howard sevřel betony a nepustil kotouč do sítě.
11:35'
Dorsettovo nahození od pravého mantinelu obrana Red Wings zblokovala, žádná další dorážka od hráčů Canucks potom nepřišla. Howard nadále zůstává v klidu.
10:52'
Jimmy Howard má puk v rukavici a přerušuje hru po zakončení Boesera.
10:45'
Tomáš Tatar zkoušel najít spoluhráče ze středu kluziště, jenže všichni v bílých dresech byli zrovna obsazeni. A tak musel vsadit na samostatný, leč nejistý postup.
10:16'
Máme tu další komerční pauzu, a chvíli ovšem pokračujeme.
09:53'
Hutton vyzkoušel nahození z dálky od modré čáry, ale ke své smůle trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou. Takže z toho nakonec ještě byla možnost pro hosty.
09:34'
Až nyní má Howard puk pod kontrolou. Nemusel přerušovat hru, ale raději jej sebral do rukavice, aby zabránil případným dorážkám.
09:20'
Daniel Sedin kombinoval za brankou Detroitu se svým bratrem Henrikem, ale ani jeden ze švédských útočníků se nedokázal vytočit před branku do zakončení.
08:50'
Obě strany zkoušejí získávat útočné pásmo nahozenými kotouči, což se zatím nejeví jako nejlepší recept.
08:08'
Hned po buly další zákrok domácího brankáře, ale znovu jen betonem, moc dobře tušil, kam puk poletí.
07:37'
Ani teď nesledujeme žádnou ofenzivní podívanou, nadále si celky drží dobré pozice ve střední třetině. Athanasiou sice zakončoval od pravého mantinelu, ale Markström s tímhle pokusem neměl žádné trable.
07:04'
Nielsen si dělal naděje na samostatnou akci, ale ještě na hranici útočného pásma byl zastaven.
06:27'
Detroit vyhrál další vhazování před svým gólmanem a mohl tím pádem v klidu vyvézt puk aspoň do středního pásma. Biega se ale postaral o to, aby byl brzy zase zpátky před Howardem.
06:18'
Po nahození Virtanena končí také další kotouč mezi diváky, následuje navíc krátká komerční přestávka. Za chvíli budeme pokračovat.
05:51'
Martin Frk se málem dostal ke střele po vyhraném vhazování, ale někdo z hráčů Kosatek mu šanci na poslední chvíli znemožnil.
05:36'
Nyquistova střela končí vytečovaná do ochranné sítě, následuje nové vhazování.
05:08'
Vancouver ale rozhodně nepolevuje a pokračuje v aktivní hře. Zatím ale ztroskotává při přechodu přes modrou čáru, kde jsou hosté nyní důslední.
04:02'
Doposud neměli hokejisté hostujícího týmu žádné větší šance a Jacob Markström žádnou práci. Ale jakmile obrana Canucks soupeře pustila k první větší možnosti, hned je z toho úvodní gól. První kotouč ještě dokázal maskovaný muž Vancouveru vyrazit před sebe poté, co k němu přiletěl odněkud z dálky. Následně se však dostal k dorážce u levé tyče DARREN HELM, jenž švédskému gólmanovi nedal žádnou šanci. Máme tak na světě rychlé otevření skóre a uvidíme, jak Canucks zareagují. Asistence: Frans Nielsen, Justin Abdelkader.
03:26'
Henrik Sedin dělal vše pro to, aby v útočném pásmu obral o kotouč obránce Red Wings. Ale hostující zadáci to znovu zvládli, takže Howard zůstává v klidu.
02:50'
Bo Horvat našel puk na modré čáře a vydal se do akce. Nakonec zakončil a na dorážku před brankovištěm byl ještě připravený Sven Bärtschi. Moc nechybělo, aby kotouč po ledě zasunul do klece.
02:15'
Oba týmy zatím dobře brání střední pásmo, takže to vypadá, že si na první větší chyby a příležitosti ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.
01:54'
Detroit Red Wings se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
01:20'
Zatím se pokračuje bez přerušení. U levého mantinelu obrana Detroitu zastavila důrazného Dorsetta a znemožnila mu tak zakončení.
01:02'
Na druhé straně průnik Tomáše Tatara. Ani on se ale výrazněji neprosadil, měl totiž na zádech dvojici hráčů v modrých trikotech.
00:44'
Daniel Sedin tečoval puk před brankou a snažil se dnes poprvé zahrozit Howardovi. Ten ale nakonec vůbec zasahovat nemusel, protože touš skončil za brankou.
00:09'
Jako první se na kotouč v zápase dostali hokejisté Vancouveru, kteří ovládli vhazování ve středovém kruhu.
00:01'
Ještě si tradičně poslechneme hymny. Pak už budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začneme zhruba za deset minut.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Ouellet, Green, Kronwall, Jensen – Athanasiou, Zetterberg, Mantha – Tatar, D. Larkin, Frk – S. Wilson, Nielsen, Helm – Abdelkader, Glendening, Booth.

Rozhodčí: Peel, Rank – Gibbons, Shewchyk.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat druhý vzájemný souboj této sezóny mezi Vancouver Canucks a Detroit Red Wings.

Tomáš Tatar (DET) (3 + 2)
Martin Frk (DET) (4 + 3)
Petr Mrázek (DET) (5 odchytaných zápasů, 1 čisté konto)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy už na sebe jednou v této sezóně narazily, teď se potkají podruhé a naposledy. V pondělí 23. října Vancouver Canucks zajížděli do Detroitu a zvítězili tam 4:1.
VANCOUVER CANUCKS

Loni Kosatky vymetaly spodní příčky Západní konference, letos by tomu podle všeho mohlo být jinak. Aspoň budeme-li soudit z dosavadních výsledků Vancouveru. Kanadský tým zatím postává na čtvrté pozici Pacifické divize, když má stejně bodů jako třetí San Jose a pouze o dva méně než druzí Vegas Golden Knights. Pravda je, že z uplynulých tří utkání dotáhli Canucks do vítězného konce jediné, a to když minule na domácím ledě porazili 4:2 obhájce Stanley Cupu Pittsburgh Penguins. Předtím však museli gratulovat New Jersey Devils (0:2) a Dallas Stars (1:2 po prodloužení). Dnešní střetnutí proti Detroitu bude pro Vancouver páté za sebou na domácím kluzišti, potom Kosatky čeká výlet do Calgary a také do hal kalifornských klubů.

Týmové statistiky má zatím na starost Brock Boeser (5 + 8), který proti Pittsburghu dokonce zaznamenal hattrick. Daří se také Bo Horvatovi (5 + 6) či Svenu Baertschimu (4 + 7). Nejlepším střelcem je šestigólový Derek Dorsett (6 + 2).
DETROIT RED WINGS

Hokejisté Detroitu se v minulé sezóně po dlouhých letech nedostali do play-off, a tak by tentokrát svým fanouškům rádi spravili náladu a mezi nejlepší osmičku Východní konference se vtěsnali. Nečeká je ale jednoduchá práce. Red Wings nyní patří hezké čtvrté místo v Atlantické divizi, přičemž ztrácejí pouhé dva body na druhé Ottawa Senators. Ty mohou zkusit dohnat už dnes, pokud se jim podaří duel ve Vancouveru. Rudým křídlům se navíc poslední dobou docela výsledkově daří. Zvítězila třikrát z předchozích čtyř zápasů, naposledy předčila celkem jednoznačně Edmonton Oilers na jejich ledě, když vyhrála 4:0. Český brankář Petr Mrázek tím pádem vychytal čisté konto. Detroit dnes pokračuje tripem po Kanadě, kromě Vancouveru navštíví ještě Calgary, teprve potom jej česká série pěti domácí střetnutí. Potvrdí červenobílí dobrou herní formu z minulých mačů?

Kanadské bodování vede nejlepší střelec týmu Anthony Mantha (7 + 6), kterého následují Dylan Larkin (2 + 11) nebo Mike Green. Kdo z nich si vylepší statistiky na ledě Canucks?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.