NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Washington - 27. října 2017   04:00

Vancouver
Vancouver
12:53' Vanek (Gagner, Burmistrov) • 15:03' Horvat (Bärtschi, Boeser) • 18:43' M. Granlund (Dorsett) • 29:41' Bärtschi (D. Pouliot, Boeser) • 35:00' Dorsett (B. Sutter, Ch. Tanev) • 50:29' Bärtschi (Horvat, Boeser)
6:2
(3:0, 2:1, 1:1)
Washington
Washington
35:17' Kuzněcov  (Ovečkin, Carlson) • 57:52' Stephenson  (Beagle, Bowey)
Vancouver
Jackson, Hebert – Cameron, Murchison
Rogers Arena, Vancouver
18 293 diváků
Washington
Holtby (35. Grubauer) – Orlov, Chorney, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, Chiasson – T. Wilson, Stephenson, Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Walker, Beagle, Smith-Pelly.

Československá stopa v utkání:
Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:23
Tři hvězdy utkání:
1. Sven Bärtschi (VAN) 2+1
2. Bo Horvat (VAN) 1+1
3. Brock Boeser (VAN) 0+3
Díky výborně zvládnuté první třetině vyhrává domácí Vancouver tento zápas 6:2. Hostující celek hrál špatně a domácí obránci soupeři hru pořádně znepříjemnili. Alexandr Ovečkin ve své kůži rozhodně nebyl a zejména ve třetí třetině byl hodně podrážděný.
59:45'
V poklidném tempu se zápas dohrává, o výhře domácích je jasno.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:26'
Alex Biega se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje Philipp Grubauer.
57:52'
Washington právě vstřelil branku!
Premiérový gól v NHL dává CHANDLER STEPHENSON. Vybruslil si před branku a kotouč poslal k tyče. Puk propadl domácímu brankáři mezi tyčí a tělem. Šťastná branka. Asistence: Jay Beagle a Madison Bowey.
57:20'
Kotouč vypadl z hrací plochy mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Dmitrij Orlov vypálil a Michael Del Zotto blokuje jeho pokus.
56:39'
Z mezikruží to zkoušel Lars Eller, minul.
56:00'
Jevgenij Kuzněcov opět vypálil, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře Canucks.
55:34'
Další střelecký pokus Capitals. Z druhé strany útočného pásma vypálil John Carlson, ale brankáře Vancouveru nepřekonal.
54:56'
Z kruhu dobře vypálil Jevgenij Kuzněcov. Jeho rána ale končí mimo branku. Anders Nilsson ani zasahovat nemusel.
54:38'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alex Biega – 2 min., držení protihráče).
54:20'
Daniel Sedin se pokoušel probojovat do zakončení, ale neuspěl. Následně vypálil Nathan Walker. Jeho pokus končí v ochranné síti.
53:50'
Vancouver míří za výhrou, hosté jen těžko rozdýchávají tak vysokou porážku.
53:40'
Anders Nilsson kryje kotouč, hra je přerušena.
53:25'
53:15'
Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
52:45'
Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do střeleckých pozic, mnoho šancí k vidění není.
52:00'
Minutu a půl se bude hrát čtyři na čtyři, a pak uvidíme zkrácenou přesilovku domácích.
51:56'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., nedovolené bránění).
51:48'
V přesilovce se do zakončení dostal Alexandr Ovečkin. Jeho ránu kryje snadno brankář.
51:25'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sam Gagner – 2 min., podražení).
50:29'
Vancouver právě vstřelil branku!
V přesilovce se dokázal domácí celek prosadit. Bo Horvat přenechal puk SVENU BÄRTSCHIMU, který celkem snadno položil brankáře, a pak zakončil mimo jeho dosah. Pěkná akce. Asistence: Bo Horvat a Brock Boeser.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.
49:31'
Daniel Sedin z předbrankového prostoru minul.
49:15'
Michael Del Zotto vypálil z první bez přípravy, jeho rána byla zablokovaná, brankář zasahovat nemusel.
48:53'
Sven Bärtschi dobře vypálil, jeho pokus kryje gólman Philipp Grubauer.
48:22'
Čtyřminutovou přesilovku hrají domácí.
48:22'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka + 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování + 2 min., Vyprovokování bitky).
47:43'
Na ledě je elitní formace Washingtonu, což pro domácí obranu znamená velké nebezpečí.
47:13'
Nyní se domácí celek dostal do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet, ale před brankou soupeře dlouho nebyl.
46:43'
Devante Smith-Pelly mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, jeho pokus zablokoval dobře postavený Erik Gudbranson.
46:06'
Michael Del Zotto z kruhu trefil jen soupeřovu hůl, od které se puk odrazil mimo hrací plochu. Komerční přestávka.
45:18'
Hosté diktují tempo hry, domácí se musí bránit. Dobře vypálil Tom Wilson a domácí brankář musel být pozorný.
44:38'
Práce pro domácího brankáře. Aktivně hrající Jevgenij Kuzněcov vypálil a jeho bekhendový pokus kryje brankář Anders Nilsson.
43:42'
Hra je přerušena, puk má Philipp Grubauer v rukavici, bude se vhazovat.
43:17'
Ben Hutton nedokázal kotouč dostat do útočného pásma, hostující celek jej nepustil přes modrou čáru.
43:00'
Domácí celek je střelecky aktivnější, vede 25:16.
42:32'
Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do výraznějších šancí.
42:10'
Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Jakub Vrána, ale beton brankáře nedokázal nadstřelit.
41:53'
Sam Gagner minul bránu z mezikruží, z rychlé protiakce vypálil Tom Wilson. Jeho ránu kryje Anders Nilsson.
41:00'
Domácí celek se také dostal do zakončení, Michael Del Zotto od modré čáry nepřekonal brankáře.
40:36'
Do dobré střelecké pozice se dostal hostující John Carlson. Jeho ránu zastavila až branková konstrukce. Velká šance pro Washington.
40:01'
Domácí celek je výrazně střelecky aktivnější, na střely vede 23:12, na góly 5:1. Po páté inkasované brance se hosté rozhodli pro změnu brankáře, nyní chytá Philipp Grubauer.
40:00'
39:48'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Washingtonu.
39:27'
Nyní se do útoku dostali hosté, ale ani Capitals nedokázali vystřelit.
39:08'
Elitní formace domácích se pokoušela něco vymyslet před brankou soupeře, ale vypálit nedokázala.
39:00'
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině. Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.
38:27'
Washington se probojoval do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. V poklidném tempu se třetina dohrává.
38:02'
Elegantně kotouč před bránou tečoval Bo Horvat, jeho ránu kryje Philipp Grubauer.
37:44'
Brandon Sutter vedl domácí útočný výpad, ale do zakončení se nedostal.
37:01'
Od modré vypálil Christian Djoos, jehož pokus snadno kryje domácí maskovaný muž.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:48'
Po delší době vidíme střelu, vypálil z kruhu Chandler Stephenson. Prostor vymezený třemi tyčemi ale netrefil.
36:00'
Sledujeme rychlý hokej, Capitals se pokouší bleskově přidat další gól, ale nyní je už domácí obrana hodně pozorná. Pokud od modré zablokoval Derek Dorsett.
35:17'
Hostující celek se také prosazuje, je sníženo. Po nepřehledné situaci před domácí bránou poslal kotouč mezi tři tyče zcela volný JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.
35:00'
Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Philipp Grubauer.
35:00'
Domácí celek dává další gól. Krásně DEREK DORSETT obkroužil branku a překonal gólmana střelou mezi brusli a tyčku, nekoncentrovanost Holtbyho. Asistence: Brandon Sutter a Christopher Tanev.
34:40'
Mnoho vyložených šancí k vidění momentálně není.
34:09'
Alex Biega se střetl s Jayem Beaglem. Oba pokračují ve hře, ale jsou poněkud otřesení.
33:44'
Domácí hokejisté hrají velmi dobře, vedou 4:0 a podávají taktický výkon.
33:30'
Hra je přerušena, vhazovat se bude po ofsajdu Canucks ve středním pásmu.
33:02'
Při vlastním oslabení vypálil Bo Horvat. Domácí obránce branku ale netrefil.
32:25'
Hostující celek sice má kotouč v útočném pásmu, ale k zakončení se nemůže dostat.
31:51'
Alex Chiasson se propracoval ke střele, kterou brankář snadno zastavil. Následně domácí vyhazují přes všechny čáry.
31:16'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sam Gagner – 2 min., krosček).
31:16'
Devante Smith-Pelly se probojoval do další vyložené střelecké pozice, jeho pokus se odrazil od tyče mimo, a pak hráč vyhodil bránu ze svého postavení.
30:43'
Devante Smith-Pelly výborně vypálil, jeho pokus se štěstím dokázal vyrazit Anders Nilsson.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede 4:0 a má více ze hry.
29:41'
Domácí celek navyšuje své vedení. Střelu Derricka Pouliota jemně před brankou tečoval SVEN BÄRTSCHI a puk doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Derrick Pouliot a Brock Boeser.
28:57'
Henrik Sedin znovu vypálil, jeho pokus obránce tečoval mimo hrací plochu.
28:30'
Michael Del Zotto dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Braden Holtby. Následně neuspěl ani Daniel Sedin.
28:16'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Taylor Chorney – 2 min., podražení).
27:45'
Po zakázaném uvolnění Capitals se vhazuje v útočném pásmu domácího týmu. Hosté ale vyhráli buly, a tak se směr hry otáčí.
27:09'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
26:52'
Hostující celek diktuje tempo hry, nyní vypálil T. J. Oshie, jehož střelecký pokus se odrazil od tyče zpět do hry.
26:00'
Thomas Vanek se z ničeho nic dostal do vyložené šance. Mířil sám na branku, jenže nedokázal překonat brankáře soupeře.
25:55'
Od modré čáry to zkoušel Madison Bowey. Tento obránce ale minul bránu.
25:10'
Sledujeme rychlý hokej, mnoho vyložených šancí k vidění není.
24:38'
John Carlson od modré minul bránu, mířidla neseřídil přesně.
24:18'
Erik Gudbranson měl hned dvě šance. Z předbrankového prostoru ale netrefil ani jednou puk ideálně.
23:44'
Hosté se nemohou přes výborně hrající domácí obranu probojovat do šancí.
23:25'
Elitní domácí formace se rychle dostala do útočného pásma a střelu Henrika Sedina kryje Braden Holtby.
23:13'
Lars Eller byl před brankou zcela volný, ale kotouč se k němu nedostal.
22:59'
Lars Eller se probojoval do střelecké pozice, s jeho pokusem neměl gólman mnoho práce.
22:26'
Hostující celek špatně prošel do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
21:39'
Od modré čáry to zkoušel Christian Djoos. Jeho projektil postrádal přesnost a důraz.
21:33'
Washington vstoupil do druhé části výborně, další střela na branku. Tom Wilson vedl rychlou akci svého týmu a vypálil. Anders Nilsson byl pozorný.
20:59'
John Carlson jako obránce výborně vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář.
20:25'
Zápas pokračuje druhou třetinou, do které vstupuje domácí celek s vedením 3:0.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek díky aktivní hře 3:0. Hostující celek se nemůže do výraznější šance dostat, defenziva Canucks hraje výborně. Vancouver má střeleckou převahu 15:4.
20:00'
19:13'
Anders Nilsson musel zasahovat po střele hostujícího hráče.
18:43'
Domácí celek dává třetí branku. Z předbrankového prostoru kotouč za brankovou čáru dostal po nepřehledné situaci MARKUS GRANLUND. Asistence: Derek Dorsett.
18:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušena. Následuje potyčka před střídačkami.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Vancouver hraje aktivněji.
17:54'
Znovu došlo k souboji těchto hráčů a opět se radoval maskovaný muž.
17:36'
Hostující brankář musel zasahovat po střele Brocka Boesera.
17:08'
Lars Eller dobře vypálil, jeho pokus bek odrazil mimo hrací plochu. Následovat bude komerční přestávka, a pak buly před domácí bránou.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají domácí.
16:48'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
16:18'
Od modré čáry zkoušel třetí domácí trefu přidat Daniel Sedin, ale jeho pokus neměl gólové parametry.
16:08'
Domácí celek nyní špatně rozehrál, a tak je z toho zakázané uvolnění.
15:50'
Washington se pokouší co nejrychleji odpovědět na dva domácí přesné zásahy, ale zatím marně.
15:03'
Gól v přesilové hře a domácí celek vede o dva góly. Sven Bärtschi výbornou zadovkou našel zcela volného BO HORVATA, který zametl kotouč do odkryté brány. Krásná přihrávka. Asistence: Sven Bärtschi a Brock Boeser.
14:26'
Ben Hutton od modré čáry zkoušel pozornost brankáře soupeře.
14:21'
Domácí celek sice hraje přesilovku, ale do výraznější šance se Vancouver nemůže dostat.
13:38'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., podražení).
13:18'
Ben Hutton výborně vystřelil, jeho rána byla zablokovaná.
12:53'
Domácí celek se dostává do vedení. Alexandr Burmistrov vypálil, jeho pokus vyrazil brankář před sebe, a pak baseballovým způsobem poslal puk do brány THOMAS VANEK. Asistence: Sam Gagner a Alexandr Burmistrov.
12:38'
Zajímavě to myslel Lars Eller, jenže jeho rána bez výraznější přípravy postrádala přesnost.
12:14'
Tom Wilson dobře vypálil, jeho ránu zblokoval do ochranné sítě Bo Horvat. Vhazovat se tak bude před brankou Vancouveru. Hostující Dmitrij Orlov vybojoval puk. Následně vypálil Taylor Chorney od modré a jeho pokus byl nepřesný.
11:46'
Derek Dorsett dobře zakončoval z mezikruží, jeho pokus ale kryje gólman Capitals.
11:20'
Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Domácí celek se usadil v útočném pásmu.
11:15'
Následně vypálil Derrick Pouliot, a tak musel Braden Holtby zasahovat. Jeho tvrdou ránu kryje. Komerční přestávka.
11:13'
Christian Djoos se propracoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný obráncem.
10:47'
Brandon Sutter se pokoušel natlačit kotouč ze strany do branky, ale nepodařilo se mu to.
10:14'
Alex Chiasson vybojoval kotouč ve vlastní třetině, a pak se pokoušel rychle vytvořit útočnou akci.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, stále platí bezbrankový stav.
09:45'
Přesilovka se domácímu týmu vůbec nepodařila. Vancouver se do výraznější šance neprobojoval.
09:39'
09:06'
Henrik Sedin vypálil, jeho ránu obětavě zablokoval Brooks Orpik.
08:41'
Sam Gagner pěkně vypálil z první, jeho pokus ale zneškodnil brankář.
08:10'
Domácí celek se nemůže probojovat do útočného pásma, obrana Capitals hraje velmi dobře.
07:39'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Christian Djoos – 2 min., hákování).
07:04'
Braden Holtby musel zasahovat po střele od modré čáry, jeho pozornost vyzkoušel Markus Granlund.
06:46'
Po pěkné individuální akci se do zakončení dostal Dmitrij Orlov. Jeho rána ale končí nad brankou.
05:59'
Domácí celek se dostal pod tlak, a tak vyhodil kotouč přes všechny čáry. Icing.
05:44'
Alexandr Burmistrov se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus snadno zastavil hostující brankář Braden Holtby.
05:13'
Hra je přerušena, Capitals se dostali do postavení mimo hru.
04:26'
Chandler Stephenson mohl přihrávat, ale rozhodl se z mezikruží vypálit. Jeho pokus nebyl přesný. Mimochodem, tento hráč dnes debutuje.
03:29'
Podobně nepřesný ale z výrazně lepší pozice byl Brandon Sutter.
03:16'
Od modré to zkoušel Christopher Tanev. Tento obránce ale bránu netrefil.
02:53'
Canucks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:33'
Lars Eller zakončoval rychlou akci spoluhráčů, jeho pokus kryje brankář. Následně se do zakončení dostal Vrána, ale branku minul.
02:00'
Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
01:27'
Devante Smith-Pelly to zkoušel z horní hranice pravého kruhu, puk ale končí v rohu kluziště.
01:14'
Hostující celek se také propracoval do zakončení, Jay Beagle vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje Anders Nilsson.
00:50'
Domácí Brock Boeser se jako první hráč propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale nebyl přesný.
00:01'

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Chorney, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, Chiasson – T. Wilson, Stephenson, Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Walker, Beagle, Smith-Pelly..
Vancouver Canucks odehrál devět zápasů a má bilanci 5-0-1-3. Z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál. Poradil si s Ottawou Senators 3:0, Buffalem Sabres 4:2, Detroitem Red Wings 4:1 a Minnesotou Wild 1:0. Nestačil na Boston Bruins 3:6. V tabulce Západní konference je tak na páté pozici.
Washington Capitals odehrál devět zápasů s bilancí 2-2-1-4. Z posledních pěti zápasů ale vyhrál jen dva. Poradil si s New Jersey Devils 5:2 a v prodloužení s Detroitem Red Wings 4:3. Nestačil na Philadelphii Flyers 2:8, Toronto Maple Leafs 0:2 a Floridu Panthers 1:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.