NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Carolina - 13. prosince 2017   04:00

Vegas
Vegas
21:03' Engelland (Perron, Haula) • 32:48' Schmidt (C. Miller, McNabb)

Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – Sbisa, Schmidt, Engelland, Theodore, C. Miller, McNabb – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Perron, Haula, Neal – Leipsic, Tuch, Eakin – Nosek, Bellemare, O. Lindberg.
Charron, McIsaac – Racicot, Gawryletz
T-Mobile Arena, Las Vegas
17 520 diváků
Carolina
C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, Faulk, H. Fleury, Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Williams – B. McGinn, V. Rask, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Di Giuseppe.

Hokejisté Vegas odehráli 30 zápasů a získali 40 bodů. Statisticky mají velkou šanci na play-off. Od sezóny 2010-11 získalo 35 týmů v prvních 30 zápasech 40 bodů. Hned 33 z nich postoupilo do play-off a 32 z nich získalo v dlouhodobé části alespoň 100 bodů.
Hostující celek vyhrává tento zápas 3:2 po samostatných nájezdech. Po základní hrací době byl stav vyrovnaný 2:2 a nerozhodlo ani prodloužení. V nájezdové loterii rozhodl o výhře Caroliny Phillip Di Giuseppe.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Nosek (VEG) 0+0,0 střel, čas na ledě 09:52
V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je PHILLIP DI GIUSEPPE.
Phillip DI GIUSEPPE proměňuje.
Jonathan MARCHESSAULT neproměňuje. Také on trefil brankovou konstrukci.
Justin FAULK neproměňuje. Nechybělo mnoho, trefil tyčku.
Erik HAULA neproměňuje. Zkoušel rozpohybovat brankáře, trefil jen beton.
Brock MCGINN proměňuje. Počkal si na pohyb brankáře a překonal ho.
Reilly SMITH proměňuje. Domácí hráč uspěl bekhendovým blafákem.
Jaccob SLAVIN neproměňuje. Jel hodně pomalu, domácí brankář ho vychytal.
David PERRON neproměňuje. Branku netrefil, mířil nad.
Sebastian AHO neproměňuje. Nevymyslel prakticky vůbec nic a branku minul.
Alex TUCH neproměňuje. Forhendem minul branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Noah Hanifin se propracoval do střelecké pozice, obkroužil branku a následnou střelu kryje Marc-Andre Fleury.
64:29'
Shea Theodore zablokoval střelecký pokus soupeře.
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:51'
Od modré čáry vypálil domácí David Perron, jehož pokus kryje brankář hostů.
63:13'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas. Pokus o rychlý brejk nebyl úspěšný.
62:46'
Jaccob Slavin mohl zakončovat, ale ještě přihrával a to nebylo dobré řešení.
62:33'
Vyložené šance v prodloužení k vidění nejsou.
61:56'
Noah Hanifin zablokoval střelu soupeře, gólman Caroliny zasahovat nemusel.
61:53'
Jonathan Marchessault také netrefil branku v přečíslení dva na jednoho.
61:45'
Velkou šanci měli nyní hosté, Victor Rask minul ale v dobré pozici.
61:28'
Justin Faulk vypálil z horní hranice kruhu a jeho pokus snadno kryje Marc-Andre Fleury.
61:20'
Sebastian Aho obkroužil branku, ale zakončit nedokázal.
61:00'
Oba týmy střídají, sledujeme klidný hokej v prodloužení. Ozývají se domácí fanoušci.
60:50'
Elias Lindholm zablokoval střelecký pokus, který vyslal domácí David Perron.
60:01'
Jaccob Slavin se dostal do útočného pásma, ale nezakončil.
60:01'
Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak se bude po krátké přestávce prodlužovat.
60:00'
59:50'
Hraje se ve středním pásmu.
59:20'
Mnoho šancí k vidění není, pravděpodobně se bude prodlužovat.
58:51'
Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. 69 sekund zbývá do konce třetí třetiny.
58:30'
Od modré čáry vypálil Sebastian Aho. Jeho pokus zablokoval domácí William Karlsson.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:40'
Blíží se poslední minuty hry ve třetí třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný.
57:07'
Oscar Lindberg výborně vypálil, jeho oba střelecké pokusy senzačně zastavil brankář Hurricanes.
56:32'
Justin Williams nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit maskovaného muže v domácí brance.
56:07'
Domácí brankář musel být pozorný, znovu zakončoval Jeff Skinner. Hráč Caroliny ale neprostřelil gólmana.
55:42'
Sledujeme nyní rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice.
55:00'
Marc-Andre Fleury raději přerušuje hru, pod rukavici ukryl nahození Faulka.
54:38'
Hra je nyní přerušena, brankář Caroliny kryje kotouč, který z kruhu vyslal Brendan Leipsic.
54:20'
Marc-Andre Fleury si nadvakrát poradil s jedovatou střelou, kterou vyslal Jeff Skinner. Komerční přestávka.
54:00'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, více ze hry mají nyní hosté.
53:26'
Marc-Andre Fleury vyrazil ránu, jejímž autorem byl Teuvo Teräväinen. Následně hrají domácí. Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
53:13'
Jordan Staal dokázal zablokovat střelu, kterou vyslal Luca Sbisa.
52:50'
Colin Miller vypálil od modré čáry, jeho výbornou střelu s notnou dávnou štěstí kryje hostující brankář. Cam Ward měl nyní i poněkud štěstí.
52:15'
Alex Tuch ani Brayden McNabb nedokázali z dobrých střeleckých pozic prostřelit brankáře soupeře.
51:14'
Další práce pro navrátilce do branky Vegas, tentokrát si poradil se střelou, kterou z kruhu vyslal Noah Hanifin.
50:27'
Domácí brankář Marc-Andre Fleury musel být pozorný, zakončoval Derek Ryan, který ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:10'
Luca Sbisa se propracoval do střelecké pozice, ale jeho ránu zablokoval Victor Rask.
48:35'
Sledujeme rychlý hokej, výraznější střelecký pokus ale zatím nevidíme.
47:48'
Vhazovat se bude před brankou Caroliny, Vegas se tak může snadno dostat do střelecké pozice. Domácí ale buly prohráli.
47:35'
Domácí hokejisté přečkali hru v oslabení, a tak mohou pomýšlet na vstřelení vedoucí branky.
47:30'
Komerční přestávka.
47:22'
46:55'
Golden Knights hrají v oslabení velmi dobře, nedávají soupeři mnoho prostoru. Sledujeme rychlý hokej.
46:03'
Početní výhoda se hostujícímu celku nedaří podle představ. Vegas velmi dobře brání.
45:56'
Justin Faulk také zakončoval další akci soupeře, jeho pokus byl snadnou prací pro domácího brankáře.
45:38'
Elias Lindholm se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje domácí brankář.
45:22'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Trevor van Riemsdyk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (David Perron – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
45:22'
Hra je přerušena, David Perron a Jeff Skinner absolvovali důraznější výměnu názoru a následně také potyčku.
44:51'
Marcus Krüger vypálil z mezikruží a jeho pokus výborně zastavil domácí brankář.
44:27'
Sebastian Aho už při hře pět na pět vypálil a jeho pokus snadno kryje domácí gólman.
44:17'
43:34'
Justin Faulk se dostal do výborné střelecké pozice, ale senzačně jeho střelu vytěsnil mimo branku domácí gólman.
43:20'
Hostující celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, domácí hráči hrají zodpovědně.
43:05'
Marc-Andre Fleury musel nyní zasahovat. Poradil si se střelou od modré čáry, střelecký pokus vyslal Justin Faulk.
42:17'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., nedovolené bránění).
42:07'
Brayden McNabb vypálil z podobné střelecké pozice, jeho pokus tak tak zastavil gólman soupeře.
41:20'
Z levého kruhu zakončoval domácí Erik Haula. Jeho střelu zápěstím zastavil brankář Caroliny.
41:12'
Derek Ryan minul branku z dobré střelecké pozice.
40:20'
16:20, střelecky aktivnější je hostující celek, na góly je zápas ale vyrovnaný.
40:01'
Tři góly jsme viděli ve druhé třetině. Deryk Engelland dokázal vyrovnat. Pak se rychle hosté dostali zpět do vedení, prosadil se Trevor van Riemsdyk. Krátce po polovině zápasu vyrovnal Nate Schmidt.
40:00'
39:43'
Brock McGinn se probojoval do zakončení, jeho pokus končí mimo.
39:02'
Mnoho šancí momentálně k vidění není.
38:46'
Colin Miller nahazoval kotouč na branku Caroliny, se zakončením domácího hráče měl Cam Ward výrazně více problémů, než by se mohlo zdát.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Sledujeme rychlý hokej.
37:47'
Brett Pesce se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zablokoval Alex Tuch.
36:53'
Jeff Skinner se výborně probojoval do střelecké pozice. Jeho ránu z předbrankového prostoru výborně zastavil brankář domácího celku.
36:25'
Colin Miller výborně vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus tak tak kryje gólman Cam Ward.
35:14'
Carolina Hurricanes hraje velmi dobře, při vlastním oslabení nedává soupeři mnoho prostoru.
35:01'
Domácí celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
34:30'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jaccob Slavin – 2 min., nedovolené bránění).
33:44'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.
32:48'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Krásným pasem vyslal Miler do šance NATE SCHMIDTA. Ten si počkal na první pohyb brankáře, a tak kotouč posla pod horní tyčku. Krásná domácí akce. Asistence: Colin Miller a Brayden McNabb.
32:11'
Sledujeme rychlý hokej, nyní zakončoval hostující Jordan Staal. Jeho ránu kryje Marc-Andre Fleury.
31:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:24'
Do střelecké pozice se dostal domácí Luca Sbisa. S jeho ránou si brankář dokázal poradit.
31:16'
Luca Sbisa se pokoušel rozehrát od své branky, což se podařilo.
30:40'
Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
30:27'
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, domácí celek se nemůže stabilněji prosadit.
29:31'
Cam Ward vyrazil ránu, kterou od modré čáry vyslal Colin Miller. Následně Nate Schmidt zakončoval a jeho ránu zablokoval Trevor van Riemsdyk.
29:00'
Od modré čáry zakončoval Nate Schmidt. Jeho rána končí mimo branku, gólman Caroliny zasahovat nemusel.
28:27'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Victor Rask – 2 min., držení protihráče).
27:57'
Brett Pesce nejprve minul branku, a pak jeho pokus zastavil pozorný domácí gólman.
27:29'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Caroliny.
27:05'
26:52'
Jeff Skinner byl obsazený, a tak se do střelecké pozice neprobojoval.
26:19'
Hostující celek se dostal do útoku, kombinuje před domácí brankou, ale do výraznější šance se dostat nemůže.
25:55'
Při vlastním oslabení se domácí hráči dostali do útočného pásma, a tak musel zasahovat Cam Ward. Poradil si s nahozením Bellemarea.
25:11'
Marc-Andre Fleury kryje střelecký pokus, který vyslal od modré čáry hostující Victor Rask.
25:05'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Erik Haula – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:38'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté si berou vedení zpět, po tlaku v útočném pásmu se poněkud nenápadnou střelou pod horní tyčku prosazuje TREVOR VAN RIEMSDYK. Asistence: Jeff Skinner.
24:38'
Noah Hanifin ani Trevor van Riemsdyk brankáře Vegas nepřekonali.
23:11'
Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
22:25'
Joakim Nordström na druhé straně z kruhu minul branku, Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
22:04'
Deryk Engelland zakončoval od modré čáry, jeho pokus zablokoval hostující Marcus Krüger.
21:43'
Od modré čáry vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Brayden McNabb. Gólman Caroliny byl pozorný.
21:03'
Domácí celek se dočkal vyrovnání. David Perron přihrával na modrou ránu, kde byl DERYK ENGELLAND. Jeho povedená rána zapadla přesně pod horní tyčku, hostující brankář s tímto nedokázal nic udělat, a tak musel lovit kotouč ze sítě. Asistence: David Perron a Erik Haula.
20:42'
Ve středním pásmu se střetl Schmidt a Aho.
20:01'
Zápas pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Po první třetině vede díky šťastné brance hostující celek. Brayden McNabb špatně rozehrál za svou brankou, toho využil Marcus Krüger, který se štěstím vstřelit zatím jedinou branku zápasu.
20:00'
19:57'
Brett Pesce vypálil, ale jeho ránu zablokoval Nate Schmidt.
19:25'
V poklidném tempu se dohrává první třetina.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, hostující celek vede o jednu branku.
18:54'
Trevor van Riemsdyk výborně zakončoval. Jeho projektil zablokovala pozorná domácí obrana.
18:27'
Od modré čáry vypálil hostující celek. Jmenovitě zakončoval Joakim Nordström. Jeho rána končí mimo branku.
17:15'
Pierre-Édouard Bellemare výborně našel spoluhráče, který z předbrankového prostoru trefil jen gólmana.
17:01'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.
16:40'
Trevor van Riemsdyk si vypracoval dobrou střeleckou pozici, brankář domácích si dokázal poradit.
16:25'
Hodně nešťastný moment pro domácí. Brayden McNabb rozehrával za svou brankou, trefil soupeře, kterým byl MARCUS KRÜGER. Od jeho hokejky a nohy se puk odrazil do branky, Marc-Andre Fleury nedokázal zasáhnout.
16:06'
Kotouč vypadl mezi střídačky, hraj je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
15:35'
Z mezikruží to zkoušel Shea Theodore. Jeho ránu kryje hostující gólman.
14:54'
James Neal zakončoval od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, následně Reilly Smith minul.
V hledišti se mimo jiné nachází Dana White, prezident UFC.
13:46'
Trevor van Riemsdyk se propracoval ke střele od modré čáry. Jeho pokus zablokoval domácí hráč.
12:56'
Alex Tuch se na malý moment dostal v útočném pásmu k puku. Zakončit ale nedokázal.
12:43'
Nyní musel zasahovat domácí gólman. Marc-Andre Fleury byl pozorný a dokázali si poradit s pokusem Joakima Nordströma z předbrankového prostoru.
11:56'
Vegas rozehrává ve svém obranném pásmu, James Neal se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale neuspěl.
11:30'
Po nepříliš záživné pasáži je hra přerušená. Komerční přestávka.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří jsou střelecky aktivnější. Domácí se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.
09:30'
Sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají hosté. Domácí brankář kryje další střelecký pokus, poradil si s pokusem Luca Sbisi.
08:28'
Shea Theodore vypálil od modré čáry a puk poměrně snadno kryje hostující gólman.
07:30'
1:7, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, hosté jsou jednoznačně aktivnější.
07:05'
07:05'
Brett Pesce to zkoušel střelou zápěstím, jeho ránu od modré čáry kryje gólman.
06:12'
Sebastian Aho se propracoval do útočného pásma, jeho střelecký pokus byl zablokovaný.
05:09'
Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, hosté vyhodili přes všechny čáry.
04:52'
Brendan Leipsic zakončoval z horní hranice kruhu, jeho rána končí mimo branku, hostující gólman zasahovat nemusel.
04:38'
Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou domácího celku.
04:09'
Reilly Smith neuspěl od modré čáry, jeho pokus zablokoval hostující Jaccob Slavin.
03:20'
Od modré čáry vypálil Colin Miller, jehož pokus snadno kryje brankář Hurricanes.
02:56'
Jeff Skinner se dostal do zakončení a jeho pokus snadno kryje domácí gólman. Buly před brankou Vegas. Carolina začala aktivněji.
02:27'
Tomáš Nosek se pokoušel dostat od střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.
01:53'
Domácí hráči nepříliš povedeně rozehráli, vzniklo tak zakázané uvolnění, vhazovat se znovu bude před brankou nového klubu v NHL.
01:34'
Sebastian Aho se dostal do střelecké pozice, jeho ránu zablokoval velmi dobře postavení Alex Tuch.
01:25'
Marc-Andre Fleury kryje další střelecký pokus, snadno si poradil s pokusem, který vyslal Marcus Krüger.
01:00'
Špatně se nyní hráči Vegas dostali do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
00:33'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. James Neal mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, jeho pokus byl zablokovaný a puk končí mimo hrací plochu.
00:20'
Marc-Andre Fleury musel zasahovat jako první, do střelecké pozice se dostal Teuvo Teräväinen. S jeho pokusem si domácí gólman snadno poradil.
00:01'
Zápas za malý moment začne, do domácí branky se vrací Marc-Andre Fleury, kterých vynechal 25 zápasů vinou zranění.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Sbisa, Schmidt, Engelland, Theodore, C. Miller, McNabb – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Perron, Haula, Neal – Leipsic, Tuch, Eakin – Nosek, Bellemare, Matteau.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, Faulk, H. Fleury, Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Williams – B. McGinn, V. Rask, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris..
Tým Vegas Golden Knights odehrál 29 zápasů (12-7-1-9; 39 bodů) a v tabulce Západní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Arizonou Coyotes 3:2 v prodloužení, Anaheimem Ducks 4:3 v nájezdech, Nashvillem Predators 4:3 v nájezdech a Dallasem Stars 5:3. Nestačil na Winnipeg Jets 4:7.
Carolina Hurricanes odehrála 29 zápasů s bilancí 8-3-7-11 a vybojovala 29 bodů. V tabulce Východní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Poradila si s Floridou Panthers 3:2 v prodloužení. Nestačila na Vancouver Canucks 0:3, San Jose Sharks 4:5 v prodloužení, Los Angeles Kings 2:3 v prodloužení a Anaheim Ducks 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.