NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Anaheim - 17. prosince 2017   02:05

Washington
Washington
43:05' Bäckström (Ovečkin, T. Wilson) • 47:27' Kuzněcov (J. Vrána) • 61:58' Ovečkin (Carlson)
3:2
(0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Anaheim
Anaheim
16:01' D. Grant  (L. Shaw, Manson) • 27:36' Silfverberg  (Getzlaf, Fowler)
Washington
Skilliter, Walsh – Nowak, Sericolo
Capital One Arena, Washington
18 506 diváků
Anaheim

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 7:5
Prodloužení trvalo necelé dvě minuty a rozhodující gól si připsal nejlepší šutér mužstva – Alexandr Ovečkin. O výhře a prémiovém bodu rozhodl tvrdou střelou a připsal si svůj už 23. gól v této sezóně.
61:58'
Washington právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! ALEXANDR OVEČKIN ve středním pásmu našlápl k akci, po pravé straně se dostal do střelecké pozice a tvrdou ranou propálil Gibsona. Washington tak dokonal obrat a v dnešním utkání vyhrál 3:2! Asistence: John Carlson.
61:41'
Ovečkin se sice hezky prosmýkl kolem Henriqueho, ale ke střele se nedostal.
60:54'
Dva střelecké pokusy předvedl hostující Rakell, oba mu však zneškodnil připravený Holtby.
60:37'
Hosté se nepřesnou přihrávkou sami zbavili útočného pásma, puk se dostal až ke Gibsonovi.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 26:28
Zásahy brankářů: 26:24
Vyhraná vhazování: 24:24
Hity: 25:26
Šedesát minut hry je za námi a o vítězi rozhodnuto není. Domácímu týmu se ve třetí třetině podařil návrat do utkání a po gólech Nicklase Bäckströma a Jevgenije Kuzněcova vyrovnali na 2:2. Zvrat se ale Washingtonu už dokonat nepodařilo a jelikož hosté také nepřidali žádnou branku, jdeme do pětiminutového prodloužení.
60:00'
59:24'
Silfverbergova střela byla sražena, Holtby zasahovat nemusel.
59:09'
Píská se přihrávka rukou v podání hostů, hra je vykázána do středního pásma.
58:42'
O kousek dále se dostal Wagner, ale ani on nezakončil. Zabránil mu v tom Niskanen.
57:58'
Rakell neprošel po pravé straně, u mantinelu jej hitem zastavil Orpik.
57:30'
Fowler nabízel nahození na teč, jeho spoluhráči puk minuli a ten tak skončil v rohu.
56:40'
Trochu divoká rozehra hostů, Kaše měl problém zpracovat, poté pouze nahodil do útočného pásma.
55:31'
Chiasson rychle objel hostující branku a po výjezdu se pokusil zasunout za Gibsonova záda. Gólman Anaheimu byl ale připraven a připsal si úspěšný zákrok.
54:19'
Gibson rozehrál trochu riskantně, přesto se mu podařilo přihrávkou za svou branku rozvinout akci svého týmu.
53:34'
Cogliano byl ve své útočné činnosti osamocen a na levé straně neměl mnoho šancí na průnik. Proto po průniku do pásma pouze posunul puk po mantinelu.
52:37'
Po kolotoči v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Carlson, jeho švih skončil v Gibsonově lapačce.
51:43'
Anaheim vystihl rozehrávku domácích a Manson se rázem hnal pravou stranou do útoku. Přihrál na střed a po rychlém zakončení musel dávat Holtby na brankové čáře velký pozor.
50:50'
Stále sledujeme nápor domácích, Gibson se má co otáčet.
49:08'
Od modré nahazoval Orpik a Gibson nepředvedl zrovna nejjistější zákrok. Přesto zvládl puk přikrýt a přerušit hru.
48:32'
Rázem jsou hosté v naprostém útlumu a na ledě vládne Washington. Probudilo se i publikum a žene své oblíbence do dalšího útoku.
47:27'
Nyní je už ale vyrovnáno. Akce domácích pokračovala, z rohu přihrál Vrána na najíždějícího JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který chtěl přihrávat na vzdálenější tyčku, ale jeho pas byl jedním z hostujících hráčů tečován tak, že zapadl do mezírky mezi Gibsonem a tyčí. Asistence: Jakub Vrána.
47:13'
Kuzněcov sice pŕedvedl hezké kličky ale možná to už trochu přehnal a o puk přišel.
46:29'
Washington se ale prakticky ihned vrátil do útoku a jak to tak vypadá, Gibson se v následujících minutách nudit zřejmě nebude.
46:10'
Ovečkinovi přeskočil puk hokejku, Getzlaf tak mohl vyhodit do středního pásma.
45:07'
Po přečkaném tlaku se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Sice to znamená zakázané uvolnění, ale také alespoň několik vteřin oddechu.
44:48'
Rázem jsou domácí plní energie a opět se tlačí před Gibsona.
43:05'
Je sníženo a máme tak založeno na zápletku. Ovečkinovu střelu Gibson pouze vyrazil před sebe a zcela volný NICKLAS BÄCKSTRÖM už měl snadnou úlohu. Zblízka zametl puk do odkryté části branky a snížil na 1:2. Asistence: Alexandr Ovečkin, Tom Wilson.
42:17'
Hosté nyní pouze vyhodili vysokým obloučkem z vlastního pásma, puk skončil ve středním pásmu a Anaheim se mohl v obraně seskupit do potřebných pozic.
41:42'
Na druhé straně vystřelil Wagner, byl ale zblokován a puk se k Holtbymu vůbec nedostal.
40:55'
Kuzněcov dostal parádní přihrávku až k útočné modré čáře, jenže sám se nedokázal dostat do pozice, ze které by dokázal ohrozit Gibsona.

Hity: 15:18
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže bodům mají stále hosté. Ti přečkali nápor soupeře, Gibson si navýšil počet úspěšných zákroků a poté sami udeřili. Ve 28. minutě se Anaheimu naskytla příležitost přesilové hry a tu využili už po pěti vteřinách. Od modré nahodil Getzlaf a Jakob Silfverberg jemně tečoval puk za Holtbyho záda. Náskok hostů mohl být i vyšší, gólman Washingtonu má ale dnes podporu ve svých tyčkách, které jej zvládají v případě nutnosti zastoupit. I tak je ale skóre po dvou třetinách 0:2.
40:00'
39:59'
Ovečkin se po vyhraném buly dostal ke střele, hostující branku však přestřelil.
39:57'
Tak ještě jedno zakázané uvolnění v podání Anaheimu, takže bude následovat vhazování před Gibsonem.
39:30'
Hosté drží puk na svých holích, chtějí tuto třetinu v klidu dohrát.
38:14'
Málem to bylo 0:3. Rakell kličkami ošálil obránce a vystřelil rychlým bekhendem. Holtby nezasáhl, ale opět jej zastoupila tyčka!
37:05'
Zastoupili jej ale spoluhráči s elitní lajny a rázem bylo před Gibsonem docela horko. Pro domácí ale i tentokrát bez povedeného zakončení.
36:57'
Ovečkin je dobře hlídaný, nyní se nedostal ani přes červenou čáru.
35:51'
Menší zmatek před Holtbym. Ten čelil tlaku před brankovištěm, kde byli aktivní zejména Rasmussen a Shaw. Domácí gólman nakonec zvládl vše vyřešit a přerušil hru.
35:19'
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Holtbyho.
34:20'
Trochu nám teď upadlo tempo, oba týmy vyčkávají na dobrou příležitost k útočnému výpadu.
33:53'
Domácí se snaží, bojují o každý puk, zatím ale jejich hra nepřináší kýžený úspěch. Z hlediště se už několikrát ozvalo nespokojené bučení.
32:47'
Na druhé straně už byl Holtby překonán, po Henriqueho bekhendu jej ale zachránila tyčka.
32:27'
Alexandr Ovečkin si s pukem na holi najel mezi kruhy a volil prudký švih. Trefil ale pouze dobře postaveného Gibsona.
31:21'
Od modré pálil Manson, Holtby zvládl prudkou ránu vyrazit před brankoviště.
30:36'
Ale ani hosté nesmí usnout klidem a musí si dávat pozor v obraně. Gibson nyní hasil rychlý výpad pravou stranou.
29:58'
Anaheim je při chuti, dvoubrankový náskok dává hostům klid a chuť do dalších útočných rejdů.
28:20'
A rázem je v hale mrazivé ticho...
27:36'
Anaheim právě vstřelil branku!
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Getzlaf a před brankou lehce tečoval JAKOB SILFVERBERG. Holtby reagoval o zlomek vteřiny později a puk mu propadl za brankovou čáru. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.
27:31'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Andre Burakovsky.
27:23'
Connolly se dobře uvolnil a měl prostor na střelu. Prudkým pokusem ale pouze sestřelil Cogliana, který poté trochu otřeseně odjel na střídačku.
26:55'
K odraženému puku se dostal Eller, rychlý švih však prolétl nad Gibsonovou brankou.
26:26'
Orlov nezpracoval přihrávku, puk se mu vzápětí vykutálel do středního pásma.
25:37'
Na druhé straně nahazoval od modré Lindholm a Holtby toho moc neviděl. Vyrazil před sebe a musel pak ještě čelit Getzlafově dorážce. Pokryl i tu a přerušil hru.
24:58'
Washington tlačí, má velké množství střeleckých pokusů, zatím ale vše končí mimo, nebo na vynikajícím Gibsonovi.
24:29'
Cogliano si vybojoval puk a najednou byl před Holtbym. Volil prudké zakončení, branku ale přestřelil.
24:14'
Wilson trochu na náhodu našel najíždějícího Ovečkina, ten však v plné rychlosti nezvládl přesně zakončit.
22:28'
Holtby málem vyhodil puk přes mantinel, jeden z jeho spoluhráčů jej ale zachránil výskokem, po kterém se mu podařilo puk srazit na led.
21:24'
Neuspěl ani Vrána, gólman Anaheimu je v úvodu druhé třetiny pod tlakem, ale odolává.
20:41'
Mohlo být vyrovnáno, neboť před Gibsonem se zjevil osamocený Chiasson. Ten se snažil gólmana rozhýbat, jenže Gibson na brankové čáře předvedl skvostný zákrok lapačkou a drží tak stále čisté konto.

Trestné minuty: 5:5
Je za námi první třetina, ve které byli hosté aktivnější, rychleji bruslili a dokázali se i častěji dostat na dostřel soupeřovy branky. A tato snaha byla odměněna jednou přesnou střelou. Na začátku 17. minuty se Anaheim dostal do brejku dvou na jednoho a Derek Grant tuto akci zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyčce. Hosté tak vedou 1:0 a zatím se jim daří držet Washington na uzdě.
20:00'
19:42'
Beuachemin udržel puk ve středním pásmu, Anaheim se snaží v závěru nechybovat.
18:58'
Nyní už se ale Kaše hrnul do úniku, bylo na něm ale vidět, že je už na ledě moc dlouho a nemá sílu na rychlý trhák. Pálil z dálky a Holtby jeho pokus pokryl vyrážečkou.
18:30'
Vysoký oblouček mířil na Kašeho, ten byl ale domácí obranou dobře ubráněn a k puku se nedostal.
17:10'
Kombinace mezi Orlovem a Kuzněcovem postrádala ve finální fázi více přesnosti, puk skončil u mantinelu.
16:01'
Je tu první gól! Přes Orlova se hosté dostali do brejku dva na jednoho, vše vzal na sebe DEREK GRANT a zprava střelou ke vzdálenější tyčce otevřel skóre! Asistence: Logan Shaw, Josh Manson.
15:30'
Stále stejná písnička, hosté se snaží směrem kupředu, Washington odráží výpady.
14:36'
Bieksovo nahození nadělalo Holtbymu trochu problémů, puk totiž neposedně poskočil a změnil dráhu letu.
13:24'
Neuspěl zatím ani Ovečkin, ten se nyní snažil o zakončení z bezprostřední blízkosti. Gibson je ale stále bezchybný.
12:49'
Domácí tým se vydal do brejkové akce tři na dva, cenou situaci ale útočící trojice nevyřešila dobře, na modré čáře se pískalo postavení mimo hru...
11:55'
Hraje se ve velkém tempu a bez častých přerušení.
10:54'
Oba týmy se snaží o útočné výpady, vše zatím končí u brankářů.
09:56'
Gibson nyní musel dávat velký pozor, neboť se na brankoviště dostala přihrávka zpoza branky a Beagle se na několik pokusů snažil procpat puk za brankovou čáru.
09:35'
Přes obránce vystřelil Smith-Pelly, Gibson ale jeho rychlý pokus zvládl pokrýt a puk skrýt ve výstroji.
08:36'
Nevyšlo to ale ani hostům, na modré zaúřadoval Orpik a dopředu už jde Washington.
07:37'
Stále platí, že aktivnějším týmem je Anaheim, domácí mají docela problém se dostat do akce a přejít útočnou modrou.
06:41'
Fowler na modré čáře váhal s nahozením tak dlouho, že k němu přistoupil protihráč a puk mu srazil do ochranné sítě. Vhazuje se po Holtbyho levici.
06:05'
Henrique se dostával do náznaku úniku, ale ani on nebyl přesný a branku Washingtonu netrefil.
05:13'
Hostující Montour měl na pravé straně mnoho prostoru na střelu, Holtbyho branku ale vůbec netrefil. Ten měl navíc velice dobrý rozhled, mohl tak tento nepovedený pokus dobře kontrolovat pohledem.
04:16'
Jak Tom Wilson, tak i Kevin Bieksa dostali pětiminutové tresty za bitku.
04:16'
Do sebe se nám pustili domácí Wilson a hostující Bieksa. Bitka neměla dlouhého trvání, oba borci pak v klinči upadli na led.
04:12'
Na druhé straně měl gól na holi Wilson, zblízka ale pouze lízl tyčku Gibsonovy branky.
03:39'
Přihrávka z rohu hledala Roye, ten už číhal na svou příležitost mezi kruhy, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku moc nesedl.
02:46'
Nyní brankář Washingtonu musel za branku, kde před dotírajícím protivníkem rozehrál na své barvy.
01:31'
Docela blízko byl Fowler, jeho bekhend z mezikruží musel řešit gólman Holtby. Zvládl to, puk vyrazil ven z brankoviště.
00:59'
Hosté se ihned od začátku pustili do útočení a snaží se co nejdříve gólově udeřit.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Chiasson, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa – Silfverberg, Getzlaf (C), Roy – Rakell, Henrique, Cogliano (A) – O. Kaše, Vermette, Rasmussen – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Rozhodčí: Skilliter, Walsh – Nowak, Sericolo.
Vše je připraveno, zápas může začít.
Utkání nám začne s krátkým zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v Capital One Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.