NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Arizona - 7. listopadu 2017   01:00

Washington
Washington
08:41' Smith-Pelly (Eller) • 34:23' Ovečkin (Carlson, Kuzněcov) • 64:15' Carlson (Kuzněcov, Oshie)
3:2
(1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Arizona
Arizona
01:00' Keller   • 06:42' Fischer  (Dvorak, Ekman-Larsson)
Washington
Morton, Dwyer – MacPherson, Murray
Capital One Arena, Washington
18 506 diváků
Arizona

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně všechno, přeji hezký zbytek noci.
Ztráty: 6:4
Washington si dnes své dva body hodně pracně vybojoval. Arizona potvrdila, že v posledních zápasech už není tak neškodná a dokáže soupeře potrápit. Druhou výhru po sobě ale nepřidala. I když měla zápas rozehraný dobře, po sedmi minutách vedla 2:0. Washington snížil ještě do první pauzy a ve druhé třetině se mu povedlo i vyrovnat. Ve třetí třetině svou převahu domácí v gól nepřetavili, a tak si na rozhodnutí museli počkat až do prodloužení. V něm se prosadil Carlson a zajistil pro Capitals bonusový bod.
64:15'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals v prodloužení dokonali obrat a v dnešním zápase vítězí. Kuzněcov nabíjel Oshiemu. Tomu střela ale sjela z hokejky. Stala se tak z ní přihrávka, kterou zužitkoval gólovou střelou z levé strany JOHN CARLSON. Wedgewood už se přesunout nedokázal. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T. J. Oshie.
63:49'
Washington kroužil v útočném pásmu tak dlouho, až ho bez jakékoliv střely na bránu ztratil.
62:40'
Christian Djoos střílel z mezikruží, Scott Wedgewood předvedl vynikající zákrok, aby obránce Capitals vyhcytal.
61:56'
Derek Stepan byl na konci kombinace Arizony a z levé strany střílel. Kotouč skončil v lapačce Bradena Holtbyho.
61:27'
Icing Washingtonu a trojka domácích nemůže vystřídat.
61:07'
Dvorak mířil nad rameno Holtbyho, ale přestřelil branku.
60:24'
Oshie našel před branou Kuzněcova. Ten naprosto zbytečně přihrával, když mohl sám už střílet.
60:01'
Třetí třetina je u konce, gól v ní žádný nepadl. Washington svého soupeře většinu času přehrával a měl k dispozici i přesilové hry. Ani tak ale kýžený třetí gól nepřidal. Arizona hrála obětavě, často se vrhala do střel soupeře. Navíc ji několikrát podržel Scott Wedgewood. Na řadu přichází prodloužení.
60:00'
59:56'
Alex Chiasson dostal pas mezi kruhy, ale z velmi nadějné pozice minul puk a vůbec nevypálil.
59:42'
Kotouč vypadl ze hřiště. Vhazovat se znovu bude v útočném pásmu Capitals.
59:38'
Washington v poslední minutě zamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu. Hosté si teď po zákroku Wedgewooda proti střele Orlova mohou vydechnout.
58:50'
Tom Wilson se rychle vytočil před branku, ale ani on se hrdinou nestal a vítězný gól nevstřelil.
57:54'
Scott Wedgewood vychytal skvělým zákrokem šanci Ovečkina. Dost možná tím pro svůj tým zařídil z tohoto zápasu minimálně bod.
57:32'
Brooks Orpik střílel od modré pod tlakem a branku Arizony Coyotes netrefil.
55:51'
55:30'
Goligoského střela jen zaduněla o beton Holtbyho v brance Capitals.
54:53'
Tohle oslabení zatím zvládá Washington skvěle. Daří se mu držet hru převážně mimo obranné pásmo.
53:51'
Devante Smith-Pelly zahákoval Kempeho a bude se muset odebrat na trestnou lavici.
53:40'
Ovečkinovi z levého kruhu střela vůbec nesedla.
53:10'
Jakub Vrána dokázal skvělým napadáním získal kotouč, ale pak neměl v útočném pásmu dostatečnou podporu.
52:24'
Nicklas Bäckström přenechal kotouč Vránovi a ten vystřelil. Scott Wedgewood mu radost nedopřál a kotouč chytil.
52:04'
Kotouč zmizel na střídačce Arizony, bude se vhazovat ve středním pásmu.
51:40'
Chandler Stephenson byl útočném pásmu osamocen, zbytek jeho spoluhráčů zrovna střídal.
50:58'
50:34'
Vyrážečkou zasáhl Scott Wedgewood proti střele Orlova z levého kruhu.
50:00'
Pak střílel ještě střílel z pravé strany Nicklas Bäckströma, ovšem i on narazil na připraveného Wedgewooda.
49:56'
Další střelu už nasměroval Ovečkin přesně, ale Wedgewood byl připraven a kotouč vyrazil.
49:47'
Z levé strany střílel Ovečkin hodně nepřesně.
49:31'
Arizoně se podařilo vyhodit kotouč.
49:11'
Ovečkinova střela moc povedená nebyla, ale způsobila trable před brankou Arizony. Hosté se ale ubránili.
49:04'
Nicklas Bäckström hned po vyhraném buly vystřelil. Scott Wedgewood předvedl další jistý zákrok.
48:58'
Další přesilovka pro Washington. Za vysokou hůl je vyloučen Jordan Martinook. Na trestné lavici je dnes už podruhé.
47:33'
Luke Schenn si počkal na chvíli, až bude mít před sebou Holtby co nejvíce hráčů. Až pak vypálil, ale brankáře Capitals přesto nepřekonal.
47:07'
Brendan Perlini vypálil z levé strany rychle zápěstím, Holtby kotouč ukryl do své výstroje.
45:51'
Kuzněcov směřoval svou přihrávku mezi kruhy, kde najížděli hned dva jeho spoluhráči. Ani jeden se ale nakonec ke kotouči nedostal.
44:55'
Alex Chiasson se proti Goligoskému v situaci jeden na jednoho neprosadil.
44:28'
Arizona se špatnou přihrávkou podél modré čáry sama připravila o útočné pásmo.
43:53'
Brendan Perlini střílel z pravého kruhu, ale puk mu v důležitém okamžiku sjel z čepele.
43:26'
Jay Beagle je vyloučen za hákování.
43:04'
Keller byl faulovaný, Arizona má výhodu a na ledě šest hráčů.
42:16'
42:00'
Lars Eller pokazil snadnou přihrávku a Washington znovu ztrácí pásmo.
41:25'
Kempe se zasloužil o to, že Arizona dostala kotouč z obranného pásma a může vystřídat.
40:55'
Nicklas Bäckström hledal před brankou Ovečkina, k tomu se ale puk nedostal.
40:27'
Z pravé strany vypálil Nicklas Bäckström, Scott Wedgewood dokázal kotouč vyrazit.
40:16'
Jordan Martinook hned na startu třetí třetiny oslabí svůj tým. Je vyloučen za sekání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Ve druhé třetině se povedlo Washingtonu splnit cíl. Podařilo se mu konečně smazat ztrátu z první třetiny a vyrovnat na 2:2. A dokonce to dokázal v přesilové hře, které se mu v posledních zápasech, hlavně na domácím ledě, vůbec nedařily. Trefil se kapitán mužstva Alexandr Ovečkin. Velkou šanci měl pak Brendan Perlini, ale v samostatném úniku na Holtbyho recept nenašel.
40:00'
39:45'
Washington svůj pobyt v pásmu nezakončil střelou na branku. Arizona se osvobodila.
39:11'
Po nepovedeném přechodu Arizony přes modrou čáru se píská Arizony.
38:25'
Oliver Ekman-Larsson měl před sebou dostatek prostoru a nikým nerušen projel do útočného pásma. Jeho střela ale příliš nebezpečná pro Holtbyho nebyla.
37:26'
Brendan Perlini se díky své rychlosti dostal za obranu Washingtonu a jen díky skvělému zákroku Holtbyho domácí znovu neprohrávají.
35:28'
Jason Demers pálil od modré čáry. Holtby dokázal kotouč vyrazit svým betonem.
34:57'
Do pěstní výměny názorů se pustili Tom Wilson a Luke Schenn. Oba se půjdou na pět minut zchladit na trestnou lavici.
34:23'
Capitals konečně prolomili sv= přesilovkové trápení a vyrovnávají na 2:2. ALEXANDR OVEČKIN dostal přihrávku na své místo na levém kruhu a přesnou střelou z první propálil vše co měl před sebou. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.
33:59'
Carlson svou tvrdou ranou z pravého kruhu trefil jen obránce před sebou.
33:38'
Brad Richardson se dostal k puku a hned ho vyhodil až brance Washingtonu.
33:21'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., sekání).
33:19'
Lars Eller se dostal v oslabení za obranu Arizony, ale k pořádnému zakončení se nedostal, protože byl faulován,
32:44'
Clayton Keller střílel z poměrně velké vzdálenosti. Před Holtbym navíc bylo volno, takže puk skončil v jeho lapačce.
32:03'
Holtby dokázal vyrazit puk a pak jeho spoluhráči znovu poslali kotouč co nejdál od jeho branky.
31:36'
Začala první přesilovka Arizony. Domácí hned vyhodili puk.
31:29'
31:24'
Scott Wedgewood by měl být v pořádku. Jevgenij Kuzněcov, který jeho indispozici zavinil dostává dvě minuty za krosček.
31:24'
Nyní se sám T. J. Oshie dostal do šance. Scott Wedgewood ale znovu dokázal kotouč chytit a pak se před ním strhla mela a on zatím zůstává ležet na ledě. Je u něj doktor.
30:54'
Oshie chtěl zadovkou poslat do šance Carlsona, ale jeho přihrávku zmařila hokejka jednoho z hráčů Arizony.
30:25'
Znovu střílel Orlov a skvělý zákrok předvedl Scott Wedgewood. I když toho moc vidět nemohl dokázal kotouč chytit.
30:10'
Orlovova střela z pravé strany byla zablokovaná, ale Caps zůstávají v pásmu.
29:29'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., sekání).
28:13'
Jakub Vrána už poněkolikáté dnes ukázal svou skvělou rychlost. Pak přenechal puk za brankou pro Oshieho. Ten se rychle vytočil před branku, ale kotouč do sítě nedotlačil.
27:22'
Dakota Mermis střílel od modré čáry. Holtby na jeho střelu dobře viděl, takže to byl pro něj jednoduchý zákrok.
26:52'
Arizoně se podařilo zneutralizovat další atak Washingtonu a dostat kotouč do středního pásma a pak i nahodit do toho útočného.
26:06'
25:53'
Alex Chiasson se hezky otočil s pukem před branku Arizony. Ale z blízka se prosadit nedokázal.
25:00'
Z levé strany střílel Kuzněcov. Pak ještě z pravé strany Bäckström. Scott Wedgewood pokaždé dokázal puk vyrazit.
24:44'
Hosté vyhodili kotouč a mohou zformovat svou obranu.
24:06'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., držení protihráče).
23:51'
Další Vránova střela. Scott Wedgewood puk chytil a Capitals alespoň vybojovali pásmo.
22:47'
Arizona je v plném počtu, takže její další vyhození už je zakázaným uvolněním.
22:15'
Z pravé strany se svou rychlostí prosadil před branku Jakub Vrána. Wedgewooda ale nepřekonal.
21:46'
Carlson tentokrát vyhození zastavil. Ale jen na chvíli. Pak se hosté znovu dostali k puku a vyhodili ho.
21:29'
Arizona znovu vyhodila puk. Alespoň do středního pásma.
20:44'
Arizoně se podařilo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.
20:39'
Poprvé v zápase se vylučuje. Clayton Keller sekl Carlsona a dostal za to dvě minuty.
20:32'
Teprve pátý zákrok zápasu předvedl Holtby Chytil střelu zápěstím z hokejky Nicka Cousinse.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
První třetina byla celkem bláznivá. Nejhorší tým celé NHL Arizona měla skvělý start do zápasu. Nejprve se po sólu přes skoro celé kluziště trefil mladík ve skvělé formě Keller a pak v sedmé minutě zvyšoval Fischer. Washington se pak ale probral a zásluhou Smithe-Pellyho snížil na 1:2. Protože dvě střely Chorneye zastavila branková konstrukce, šlo se do šaten právě za tohoto stavu.
20:00'
19:53'
Capitals se sice dostali do útočného pásma, ale Wedgewooda neohrozili a pak ztratili kotouč.
19:21'
Orlov vyčkává za vlastní branku na to, až vystřídá zbytek jeho spoluhráčů, Pro Washington je ještě čas jednou zaútoč a zkusit vyrovnat.
18:09'
T. J. Oshie předvedl krásnou kličku a pak vystřelil bekhendem z levé strany z krátké vzdálenosti. Scott Wedgewood se zaskočit nenechal.
17:18'
Alex Goligoski se dostal k volnému puku a vypálil zápěstím. Holtby byl u levé tyče včas a šanci zmařil.
16:05'
Třetí střela Taylora Chorneye od modré a druhá tyčka tohoto hráče. Zatím má smůlu. Scott Wedgewood naopak velké štěstí.
15:20'
Dvakrát teď pomohli Holtbymu jeho spoluhráči. Zablokovali střelu z levé a pak i pravé strany.
14:45'
Brad Richardson si špatně zpracoval kotouč, takže nemohl střílet z pravého kruhu. Rychle u něj byl Brooks Orpik.
13:52'
Arizoně se přechod modré čáry nepovedl, Washington se rychle zmocnil puku.
12:44'
Carlsonova střela nakonec Wedgewooda nezaměstnala, protože byla ještě před ním zablokovaná.
12:21'
Na druhé straně byl zase v permanenci Holtby. Předvedl skvělý zákrok proti střele Brada Richardsona z předbrankového prostoru.
11:40'
Washington byl blízko vyrovnání. Z pravé strany pálil Devante Smith-Pelly. Scott Wedgewood předvedl dobrý zákrok a poradil si i s dorážkou.
11:02'
Od modré okamžitě po buly vypálil domácí John Carlson. Těsně ale netrefil branku.
10:23'
Rieder střílel z pravého kruhu, jeho střela ale na Holtbyho neprošla, protože byla zablokovaná.
10:03'
Vrána nahrál na modrou na Orlova. Ten jen nahodil kotouč zpět za branku.
09:26'
Z levé strany střílel Orpik. Scott Wedgewood puk vyrazil a dorážka pak byla sražena do rohu.
08:41'
Capitals se vrací do zápasu! Střela od modré od Ellera neprošla. Puk si ale našel DEVANTE SMITH-PELLY a krásnou střelou bekhendem poslal kotouč do sítě. Tento gól by mohl zatím mdlý Washington konečně oživit. Asistence: Lars Eller.
08:09'
Holtby byl donucen pod tlakem použít k rozehrávce svou hůl. A zvládl to, přihrál přesně spoluhráči.
06:59'
Od modré čáry znovu pálil Taylor Chorney, ale ani napodruhé dnes na Wedgewooda nevyzrál. Ten vyrazil puk betonem,
06:42'
Arizona právě vstřelila branku!
Že by se rodilo překvapení? Arizona se dostává do vedení 2:0! Z pravé strany přihrál Dvorak před branku CHRISTIANU FISCHERI a ten střelou z blízka překonal Holtbyho. Asistence: Christian Dvorak, Oliver Ekman-Larsson.
06:33'
Domácí zatím nejsou v útočném pásmu moc nebezpeční. Nedokáží si vytvořit střelecké pozice.
05:28'
Střela Arizony od modré čáry na Holtbyho neprošla.
04:33'
Vrána přenechal puk Oshiemu. Ten ale nedokázal z mezikruží vypálit.
04:12'
Zápas je zatím plný icingů. Tentokrát v podání Arizony.
03:21'
Capitals dnes zakládání útoků vážně nejdou. Další zakázané uvolnění pro domácí mužstvo.
02:45'
Icing Washingtonu. Vhazovat se bude před Holtbym a domácí nemohou vystřídat.
02:20'
Od modré čáry tvrdě z první vypálil Taylor Chorney a puk se zastavil až o tyč branky Arizony.
01:00'
V podání CLAYTONA KELLERA to vypadá strašně jednoduše. V obranném pásmu vypíchl puk Ellerovi projel celé kluziště a z pravého kruhu vypálil přesně k pravé tyči Holtbyho. Skvělý začátek pro Arizonu. Bez asistence.
00:50'
Z pravé strany pálil Wilson, Scott Wedgewood kotouč vyrazil.
00:07'
Po sedmi sekundách se píská zakázané uvolnění Washingtonu.
00:01'
Vše se chystá k začátku utkání. Na ledě už jsou zahajovací formace obou týmů.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Djoos, Chorney, Orlov, Bowey, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Smith-Pelly, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Eller, Stephenson – Chiasson, Beagle, O'Brien.

Arizona Coyotes: Wedgewood (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (A), Mermis, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan (A), Perlini – Fischer, Dvorak, Domi – Rieder, Cousins, Martinook – Kempe, Richardson, Rinaldo (A).

Rozhodčí: Morton, Dwyer – MacPherson, Murray.