NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Pittsburgh - 30. října 2017   00:00

Winnipeg
Winnipeg
01:20' Copp (Matthias, Enström) • 13:58' Wheeler (Scheifele, Connor) • 17:44' Wheeler (Matthias, Scheifele) • 18:07' Armia (Hendricks) • 18:18' Wheeler (Connor) • 50:28' Scheifele (Wheeler, Byfuglien) • 52:19' Lemieux (T. Myers, Armia)
Pittsburgh
M. Murray (19. DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, Trotman, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Z tohoto utkání už je to všechno, přeji Vám zdařený vstup do nového týdne.
Československá stopa v utkání
Marko Daňo (WPG)
do utkání jako zdravý náhradník nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Blake Wheeler (WPG) 3+1
2. Mark Scheifele (WPG) 1+2
3. Connor Hellebuyck (WPG) 31 zák., 1 gól, 96,9%.
Statistiky zápasu:

Střely na branku: 24 – 32 (10:7, 4:15, 10:10)
Zablokované střely soupeře: 10 – 11
Trestné minuty: 22 – 22
Využité přesilové hry: 1/3 – 1/3
Bodyčky: 20 – 22
Vyhraná vhazování: 54% – 46%.
Je dobojováno! Winnipegu v první třetině spadlo do brány skoro všechno a kromě potupeného Matta Murrayho v ní stihl překonat také nováčka DeSmithe. Po změně stran už převzal aktivitu Pittsburgh, jenže ze svého trvalého tlaku vytěžil jen jedno snížení z hokejky Jevgenije Malkina. Třetí dvacetiminutovka začala v klidnějším tempu a Penguins během toho rychle zjistili, že se svým mankem už nic neudělají. Jets naopak hráli s velkou chutí a přidali další dvě branky, které určily konečnou podobu skóre 7:1!
59:43'
Osmou branku ještě chtěl přidat Brandon Tanev, ale DeSmith tvrdou ránu vyrazil. To však Tryskáčům už nemusí vůbec vadit.
59:26'
Domácí by rádi dohráli zápas v útočném pásmu. Spokojení fanoušci mezitím velkým aplausem oceňují jejich vynikající výkon.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Trouba při střele zlomil hokejku a puk poslal jen do rohu, kde ho opět vybojovali hráči Winnipegu.
58:07'
Bryan Rust se parádní kličkou uvolnil přes překvapeného Morrisseyho, vzápětí už ale byl mimo úhel a z pravé strany vystřelil jen do boční sítě.
57:23'
Jets zaútočili do nekompletní obrany, které pomohl až vynikající zákrok DeSmithe proti bekhendovému blafáku volného Shawna Matthiase.
57:05'
A ještě jeden podobný zákrok domácího gólmana, který se tentokrát nenechal zaskočit McKeggovým nahozením podél brankové čáry.
56:34'
Hellebuyck se namáčkl ke své levé tyči a vychutnal si Hörnqvistovu střelu z nulového úhlu, kterou schoval do připravené lapačky.
55:52'
Joel Armia se uvolnil u levého mantinelu a neplánovaně si narazil s nic netušícím Hendricksem. Střela z kruhu ale úspěšná nebyla, protože ji do ochranné sítě srazil Kühnhackl.
55:10'
Zakázané uvolnění Pittsburgu. Předcházel tomu Reavesův nepěkný zákrok na jednoho z domácích hráčů a také menší strkanice, za kterou inkasovali desetiminutový osobní trest Ryan Reaves a dokonce i šťastný střelec Brendan Lemieux.
54:22'
Odražený puk směřoval z levé strany před domácí branku u které sice stál Guentzel, ale ještě předním ho stihl vypíchnout Hellebuyck.
54:00'
Ofsajd a reklamní přestávka, která ještě o něco prodlouží dnešní trápení Tučňáků. Ti po včerejší těsné prohře v Minnesotě znovu odletí směrem do Edmontonu s prázdnou.
53:34'
Přesně nemířil ani Conor Sheary, načež Penguins zahráli na zakázané uvolnění a vhazuje se po pravici Caseyho DeSmithe.
52:53'
Malkinův pokus z pravé strany nebyl přesný a Winnipeg tak kontroloval rychlou akcí, kterou z osy hřiště podobně zakončoval Shawn Matthias.
52:19'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jets navyšují náskok, když se poprvé v kariéře prosadil hráč s opravdu zvučným příjmením! Dlouho schovaný puk ukořistil Armia a přihrál na modrou čáru, kterou kontroloval Tyler Myers a razantně vypálil. V mezikruží letící puk ještě lehce zasáhl BRENDAN LEMIEUX a DeSmith už nestačil zareagovat. Asistence: Tyler Myers, Joel Armia.
51:56'
Hendricks dvakrát ztratil puk, který přesto zůstává v útočném pásmu Jets. Konkrétně u levého mantinelu, kde je o něj svádět velký boj.
51:16'
Oba týmy v plném počtu.
50:54'
Další zajímavá příležitost na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně Jacob Trouba vypálil jen do horní poloviny těla Casey DeSmithe, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
50:28'
Domácí proměňují výhodnou přesilovku a znovu vedou pětibrankovým rozdílem! MARK SCHEIFELE nahrál na modru čáru Wheelerovi, který mu přihrávku do levého kruhu vrátil a DeSmith byl zcela bez šance proti dělové střele golfákem. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
49:56'
Hra ve čtyřech dlouho nevydržela, protože Wheelera fauloval Jake Guentzel a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Jets si zahrají přesilovku 4 na 3!
49:16'
Rusko-finský konflikt mezi Malkinem a Lainem vyhodnotili hlavní arbitři jako souboj mimo rámec pravidel a poslali obě hvězdy na trestnou lavici.
49:06'
Po dlouhé době se trochu protáhl i DeSmith, který po špatné rozehrávce svých spoluhráčů čelil pokusu z mezikruží. Little ale neuspěl a na druhé straně Hellebuyck mnohem snadněji zakročil proti nápřahu Hagelina.
48:38'
Olli Määttä přijel přihrávku z pravého mantinelu a napřáhl ke střele z vrcholku vzdálenějšího kruhu. Hellebuyck se rychle přesunul a hrudníkem ztlumil puk, který hosté nemohli dorážet.
48:22'
Dumoulin si vyměnil puk s Letangem a místo střely jej nahodil do rohu. Následovalo několik soubojů a vyhození Jets, za kterým pelášil Scheifele, ale sudí trochu necitlivě odpískali icing.
47:26'
Zach Trotman trefil jen předním stojícího Matthiase, se kterým svedl souboj ve středním pásmu. Hostující obránce si počínal na hranici pravidel, ale rozhodčí zůstali v klidu.
46:53'
46:26'
Také v této hře čtyři na čtyři se hraje v poměrně klidném tempu. Domácí tým si vystačí s pouhým vyhazováním puku do středního pásma, čímž šetří čas.
46:00'
Z třetí třetiny uteklo prvních šest minut a Tučňákům se stále nepovedlo přiblížit na rozdíl tří gólů. Jejich šance se tak každou další minutou rychle snižují.
45:30'
Phil Kessel vyslal jednu ze svých obávaných dělovek, kterou Hellebuyck položeným betonem vyrazil do rohu.
44:53'
Rozhodčí přerušili hru kvůli menšímu konfliktu mezi Byfuglienem a Hörnqvistem. Oba hráči od nich vyfasovali menší tresty za krosček.
44:46'
Velký závar před Hellebuyckem! Crosby s Dumoulinem a Hörnqvistem vytvořili u jeho brankoviště obrovský tlak. Domácí brankář musel minimálně dvakrát zasahovat a další střela byla nepřesná.
44:15'
Tečované nahození domácích hokejistů pro změnu skončilo v ochranné síti. Následuje buly ve středním pásmu poblíž branky DeSmithe.
43:43'
Čtvrtá formace Pens se zmohla jen k několika nástřelům ze středního pásma, které ve všech případech zkontroloval Connor Hellebuyck.
43:04'
DeSmith dobře přečetl hru a vystartoval daleko před své brankoviště, aby byl u puku před rychle se blížícím Lemieuxem.
42:38'
A právě nepovedené založení útoku teď vedlo ke zbytečný icing týmu z Pensylvánie.
42:26'
Zatím je to ve třetí části hodně neurovnané. U kotouče jsou většinou obranné páry, kterým se nedaří rozehrávka.
41:51'
41:12'
Kessel táhl rychlý brejk Tučňáků a dal finální přihrávku Malkinovi, kterého Hellebuyck vychytal efektním zákrokem lapačkou.
40:56'
Letang čekal za vlastní brankou a trochu ho překvapil příjezd jednoho ze soupeřů, který se do žádné šance ale nestihl dostat.
40:23'
Třetí třetina startuje hrou ve čtyřech na obou stranách. Jinak se dá očekávat pokračující tlak Penguins, kteří se jistě pokusí o malý hokejový zázrak.

Vyhraná vhazování: 56% – 44%.
Druhá třetina souboje mezi Winnipegem a Pittsburghem domácí fanoušky ze sedadel tentokrát nezvedala. Téměř po celých dvacet minut totiž měli více ze hry hokejisté Pittsburghu, kteří zahájili hodně složitou cestu za vyrovnáním. Tučňákům k němu stále chybí čtyři góly, když jejich jedinou trefu zařídil v 38. minutě Jevgenij Malkin. Jets tak stále vedou 5:1 a jsou na dobré cestě k ukončení série dvou porážek v řadě.
40:00'
39:51'
Hodně přísný trest pro Byfugliena, který u mantinelu lehce dohrál nahazujícího Rusta. Přesilovka Tučňáků z toho ale nebude, protože menší trest za sekání dostává také zmíněný Bryan Rust.
39:37'
Jets se sice drží v útočném pásmu, ale jsou držení u mantinelu, odkud se jim nedaří poslat žádná střela směrem na hostující klec.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Zcela neviditelný Ryan Reaves ve středním pásmu nezpracoval dlouhou Määttäho přihrávku a domácí tým se tak vrací do držení kotouče.
38:11'
Blake Wheeler obkroužil hostující branku a z levého mantinelu posouval puk na osu hřiště, kde ho vybojovali muži v dresu Pittsburghu.
37:46'
Hosté chtěli pokračovat v tlaku, ale narazili na špatnou rozehrávku, ze které se stalo vyhození na zakázané uvolnění. Po delší době se bude vhazovat po pravici DeSmithe.
37:02'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tři minuty před koncem druhé třetiny se Tučńáci konečně prosadili! Hörnqvist vybojoval puk na krátkém mantinelu, odkud ho Crosby posunul k modré čáře. Z vrcholku levého kruhu po přihrávce od Letanga vypálil Kessel a plachtící puk protečoval za Hellebuyckova záda JEVGENIJ MALKIN. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.
36:49'
Poměrně výrazná převaha Pittsburghu bude pokračovat i v nejbližších desítkách vteřin. Za držení Toma Kühnhackla dostává dvě minuty Bryan Little.
35:55'
35:46'
Znovu zaduněl jen zadní mantinel, do kterého napálil kotouč Jevgenij Malkin. Zdramatizování zápasu je tak stále v nedohlednu.
35:21'
Zajímavý nápor hostujících hráčů byl nebezpečný především po dvou přihrávkách do zahuštěného prostoru. Crosbyho teč ani pokus jednoho z jeho kolegů ale na stavu nic nezměnily.
34:58'
Crosby s Malkinem a Kesselem se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet na čtyři statické protihráče.
34:33'
Ani ta zatím nepřinesla úspěch, z několika soubojů v hostujícím útočném pásmu vyletěl puk až k druhému konci hrací plochy.
33:55'
Dmitrij Kulikov se za vlastní brankou pomalu dostával pod tlak napadajícího McKegga a ruský útočník neposedně skákající puk vyhodil nad mantinel. Následuje druhá početní převaha Pens.
33:04'
Vhazování mezi Sheahanem a Scheifele dopadlo nerozhodně, kotouč nakonec skončil na hokejce prvně jmenovaného, jehož rychlou střelu z pravého kruhu domácí gólman také zpacifikoval.
32:52'
Penguins rozhodně přidali na obrátkách a také zásluhou přesilovky jsou momentálně dominantním týmem. Hellebuyckovo čisté konto ale platí i v třiatřicáté minutě po dvou pokusech Phila Kessela.
32:15'
Andrew Copp moc dobře věděl, že ho to bude bolet, ale i přesto před nárazem vyhodil puk do bezpečí za cenu přišpendlení na mantinel.
31:25'
Tuhle příležitost Jets doslova zadrbali. Jeden jediný obránce Tučňáků čelil nájezdů tří protihráčů, kteří to celé překombinovali a DeSmith vůbec zasahovat nemusel. Jmenovitě u toho byli Ehlers, Laine a Little.
30:59'
Laine po spoluhráčově střele bojoval o nikým nekrytý puk, ale žádná gólová dorážka z toho nebyla.
30:16'
Copp vyjel z trestné lavice a nechybělo mu moc, aby se úspěšně natáhl k vyhozenému puku, což by znamenalo jeho únik. Ten byl k vidění na druhé straně, ale Kühnhacklova střela mezi betony Hellebuycka nezaskočila.
29:58'
29:41'
Druhá polovina přesilovky už z hostujícího pohledu tak vydařená není, Jets opět odpálili kotouč přes všechny čáry.
29:11'
Pittsburgh si vytvořil dobrý tlak, hodně tam zlobili Crosby s Hörnqvistem, ovšem domácím se nakonec povedlo vyhodit.
28:35'
Kessela se dlouho nikdo nevydal bránit, a tak se sám rozhodl zakončit z levého kruhu. Hellebuyck ale zakročil a neinkasoval ani z nebezpečné Crosbyho dorážky.
28:15'
Letang s Malkinem si navzájem přihrávali a dávali se přednost v zakončení. O něco se nakonec pokusil ruský útočník, ale soupeřova hokejka srazila puk do obecenstva.
27:58'
Na hrací ploše se objevila nějaká díra, kterou musí rozhodčí zacelit. Komerční přestávka před první hostující přesilovkou se proto trochu natáhla.
27:58'
DeSmith ukončil menší zmatky před svou brankou a přerušil hru. Po hvizdu se do sebe pustila zhruba pětice hokejistů a rozhodčí si nakonec vybrali jen Andrew Coppa, jenž inkasuje poměrně zbytečný menší trest za hrubost.
27:42'
27:09'
Z protiútoku pro tým v oslabení se zákonitě stal brejk na druhé straně. Také DeSmith ale dokázal zasáhnout proti pokusu Joela Armii.
26:38'
Tom Kühnhackl byl u dalšího vyhození jako první a nenápadně se dostal do slibné šance, při které pálil z pravé strany, jenže na Hellebuycka nevyzrál.
26:06'
Penguins zahájili s velkým přehledem i druhé oslabení a vyhodili puk do bezpečí. Za stávajícího stavu by však potřebovali dělat úplně něco jiného.
25:42'
Scheifele se dostal mezi Trotmana a Rusta, který jej držel až moc dlouho a za tento prohřešek míří na trestnou lavici.
25:22'
Jeden z domácích obránců se vydal na útočný výlet a natlačil se až do brankoviště, v němž nedotlačil puk za dobře postaveného brankáře.
24:56'
Byfuglien nabral rychlost, ale před útočnou modrou nešikovně zpomalil, takže mu mezitím vjel Tanev do ofsajdu.
24:43'
Myers v samotném závěru přesilové hry pelášil do útočného pásma, kde Jets strávili nějakou půlminutu, ale za tu ani jednou nevystřelili. Hra poté byla přerušená pro přihrávku rukou.
24:25'
23:51'
Patrik Laine zkusil překvapit nezkušeného brankáře ranou zpoza levého kruhu, ale DeSmith byl pozorný a schoval puk v náruči.
23:25'
Tak se stalo až po dobré minutě, nicméně tvrdá střela z levého křídla letěla mimo DeSmithovu klec.
22:56'
První přesilovka se domácím zatím vůbec nedaří, ihned po buly byly vyhnáni z útočného pásma, kam se zatím nevrátili.
22:25'
Casey DeSmith rozhodně nezažívá povedenou premiéru v dresu Penguins. Svůj tým nyní oslabil kvůli vyhození kotouče nad mantinely. Trest odpyká Reaves.
22:05'
Pens se usadili v útočném pásmu. Hellebuyck si však věděl rady s Kesselovou střelou z pravého mantinelu i Ruhwedelovým nahozením od modré.
21:33'
Malkinovi trvalo zpracování přihrávky o něco déle, a tak mu Sheary s Hörnqvistem vjeli do odpískaného ofsajdu.
20:48'
Morrissey ztratil stabilitu, i tak ještě stihl nahodit do hloubi útočného pásma, kde si kotouč sebrali zadáci Penguins.
20:05'
První buly prostřední dvacetiminutovky vyhrál Crosby, jenž si svůj minisouboj s Scheifelem ale zopakuje, neboť puk vyletěl mezi diváky.

Vyhraná vhazování: 59% – 41%.
Fanoušci Winnipegu ohlušujícím aplausem vyprovází své oblíbence do šaten! Jets si to za svůj neuvěřitelný výkon rozhodně zaslouží, naopak Penguins by asi nejraději přivítali úplný konec zápasu. Pittsburgh inkasoval už v osmdesáté vteřině a když už se zdálo, že začíná nalézat herní pohodu, tak přišel úder z hokejky Blakea Wheelera. Naprostá pohroma přišla pro hostující celek v 18. a 19. minutě, kdy zhruba během půlminuty inkasoval hned třikrát. Nepomohlo mu ani střídání Murrayho za DeSmithe, jenž ve svém prvním utkání v kariéře inkasoval od třígólového Blakea Wheelera už po jedenácti sekundách.
20:00'
19:15'
Hellebuyck si připsal těžký zákrok proti tečované střele od modré čáry a tím víceméně rozjel protiútok Patrika Laineho, jenž byl tísněn dvěma hráči a ti jeho střelu k DeSmithovi nepustili.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:18'
Tomu, co se v těchto minutách v MTS Centre děje, se dá jen těžko věřit! DeSmith zůstal nepřekonaný jen pár sekund a inkasoval hned z první střely, která na něj v NHL kdy letěla. Postaral se o to BLAKE WHEELER, který okamžitě po buly s neskutečnou lehkostí protančil do útočného pásma a bekhendovým blafákem dovršil svůj hattrick! Asistence: Kyle Connor.
18:07'
Střídání v týmu Pittsburgh Penguins: ze hřiště odchází Matt Murray, přichází Casey DeSmith.
18:07'
Tak tohle už je pro Pittsburgh rýsující se ostuda! Rozjetí hráči Winnipegu nedali hostům ani vteřinu času na rozehrávku, kterou tentokrát narušil Hendricks a nahrál JOELU ARMIOVI, jehož nenápadná střela zápěstím z osy hřiště skončila až za zády nechápajícího Murrayho, který raději bude střídat. Asistence: Matt Hendrics.
17:44'
No vida, domácí vedou v závěru první třetiny už 3:0! Malkina při rozehrávce obral o kotouč Scheifele a posunul ho na Matthiase, který pravděpodobně střílel a jeho pokus u vzdálenější tyče ještě dorazil BLAKE WHEELER. Asistence: Shawn Matthias, Mark Scheifele.
17:16'
Kulikov to také zkoušel od modré, ale výsledek byl podobný. Hra ale pokračovala přihrávkou před pravý kruh, odkud se do puku opřel Myers a Murray měl co dělat, aby ho vyrazil.
17:00'
Josh Morrissey ze stoje vyslal dlouho avizovanou střelu od modré čáry. Murray ale neměl příliš zakrytý výhled a v takových situacích si dokáže poradit.
16:42'
Pittsburgh nemůže pokračovat ve svém útočném snažení, protože je signalizován ofsajd. Domácí tak mají spoustu času na rozehrávku.
16:21'
Jake Guentzel se bezúspěšně pokoušel tečovat nebo dorážet spoluhráčovo nahození od modré čáry. Hellebuyck si našel kotouč a přerušil hru.
15:48'
Sheary byl v rohu útočné třetiny rychle pokrytý a Laine neměl těžkou práci při částečném vyhození doprostřed kluziště.
15:06'
Užuž se rodilo další přečíslení hostující obrany, jenže právě poslední obránce Tučňáků dokázal srazit Lemiuxovu přihrávku do zadního mantinelu.
13:58'
Domácím však stačí sebemenší šance na překonání Murrayho, jehož tým ztrácí už dva góly! Trotman nezkrotil skákající puk u útočné modré čáry. Scheifele byl v této činnosti mnohem úspěšnější a rozjel přečíslení dvou na jednoho, které zakončil přihrávkou na BLAKEA WHEELERA a ten pokořil hostujícího gólmana chladnokrevným forhendovým blafákem. Asistence: Mark Scheifele, Kyle Connor.
13:34'
První třetina plyne v rychlém tempu, ovšem kvalitě hry to moc nepomáhá. Puk létá z jednoho pásma do druhého s minimem šancí.
12:45'
Jets vybojovali puk po Crosbyho nahození ze středního pásma, ale nedostali se ani za červenou čáru. Tučňáci se pomalu začínají osmělovat.
11:47'
Hagelin dostal ideální puk do jízdy, leč Hellebuyck střelu z vrcholku kruhu vyrazil do rohu. Právě z krátkého mantinelu pak přišla přihrávka na trestuhodně nepokrytého Malkina, jenž svou vynikající šanci ale promrhal a vystřelil jen do domácího gólmana.
11:10'
Patric Hörnqvist nepřekvapil dosud nerozchytaného Hellebuycka, který se včas přilepil k levé tyči a nepropustil střelu z nelehkého úhlu.
10:48'
Letangovo zakončení od modré čáry rovněž neprošlo a Connor zase zavezl puk do útočného pásma Jets, kteří v něm ale dlouho nepobyli.
09:42'
Trotmanova střela z nouze byla zablokovaná a Winnipeg rychle otočil hru. Jmenovitě to byl Lemieux, jehož pokus z ostrého úhlu ale minul vzdálenější tyč.
09:20'
Tryskáčům se vyplatilo aktivní napadání, po kterém získali kotouč, ale elitní formace se sním dostala do postavení mimo hru.
09:00'
Po dlouhé době museli rozhodčí použít své nástroje, protože se kotouč otřel o ochrannou sít. Následuje reklamní přestávka.
08:36'
Andrew Copp si udělal místo ke střele z levého kruhu. Puk letěl poměrně vysoko, nicméně pod břevno by se nevešel, nebýt zákroku Matthew Murrayho.
07:56'
Na druhé straně Crosby z pravé strany nahodil puk do předbrankového prostoru, kde ale byli úspěšnější obránci v tmavě modrých dresech.
07:31'
Slibný brejk tři na dva zakončoval Jacob Trouba hodně slabě a Murray pomalu letící puk bez problémů vyrazil.
06:56'
Greg McKegg nabral neuvěřitelnou rychlost a doslova proletěl středem hřiště až k pravému kruhu, kde jeho pokus zablokoval Kulikov.
06:15'
Letang si netroufl na střelu zpoza pravého kruhu, takže se rozhodl pro přihrávku, ale tu domácí hokejisté získali pro sebe a vyčistili prostor v obranné třetině.
05:12'
Winnipeg ukončil krátký pobyt Penguins v útočném pásmu vyhozením, které letělo přímo do brankoviště a o zakázané uvolnění se jednat nemohlo.
04:55'
Scheifele přihrál na modrou čáru, odkud jeden z jeho spoluhráčů vyslal zajímavou pobídku na teč. Ta skutečně přišla díky Connorovi, ale puk znovu letěl mimo tři tyče.
03:11'
Teď už znovu Jets v útočném pásmu, nicméně Joel Armia z bezprostřední blízkosti přestřelil Murrayho klec.
01:56'
Tučňáci by rádi rychle odpověděli, jenomže Hornqvistovu střelu z pravého mantinelu Hellebuyck vyrazil a dorážka téhož hráče už byla mnohem méně přesná.
01:20'
Z druhého přerušení už mají domácí fandové mnohem větší radost, neboť Jets se už po osmdesáti sekundách hry dostávají do vedení! Enström přesunul kotouč k Matthiasovi a ten zase k ANDREW COPPOVI, na jehož rychlý švih Murray nedosáhl a inkasuje tak z vůbec první střely na branku! Asistence: Shawn Matthias, Toby Enström.
00:11'
Natěšené publikum je zvědavé na dnešní souboj, který se poprvé přerušil už po jedenácti sekundách kvůli Wheelerově zásahu vysokou holí.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – Matthias, Copp, B. Tanev – Hendricks, Lemieux, Armia.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, Trotman, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Rozhodčí: Morton, Jackson – Knorr, Cameron.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.