Třetí třetina nepředvedla nic zajímavého. Po brance Pecha z 56. minuty se schylovalo k závěrečnému tlaku Energie. Ten ale zastavilo vyloučení pro Jiřího Doležala. Díky za sledování a hezký víkend přeje Vladimír Koča.
60:00
58:36
Jiří Doležal (KVA) - 2 minuty za vysokou hůl.
57:50
Energie hraje s pukem na holích, ale nedokáže udělat poslední krok.
57:30
Tlak Energie neustává.
Dnešní utkání sleduje 3044 diváků.
56:26
A Vary se snaží! Zaťovič mezi kruhy netrefil povedenou přihrávku na volej.
55:09
Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Přece jen bude štít Ondřeje Pavelce poskvrněn. LUKÁŠ PECH se po dlouhém pasu od Kumstáta dostal do situace 1 na 1 a skvělou přízemní střelou snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Kumstát a Andrew MacDonald.
54:09
Heřman stříleným pasem od hrazení hledal Vachovce. Ten šikovnou zadovkou těsně mimo.
52:37
Kudrna střílel těsně mimo.
50:52
Až teď se Energie dostala ke spršce střel.
50:12
Liberec je v psychické pohodě. Energii se snaží povzbudit fanoušci, kteří dnes fandí opravdu dobře.
49:58
Závorka drží puk pod lapačkou.
48:39
Za Závorkou zněla tyč! Ani to, že se golman roztáhl nepomohlo. Naštěstí pro Energii pomohla branková konstrukce.
47:24
Puk končí v ochranné síti za Závorkovými zády.
43:08
Domácí se snaží, ale nemůžou se dostat do kvalitních palebných pozic.
41:40
Teď se dostává Lukáš Pech zpátky z trestné lavice.
41:23
První zákrok třetí třetiny si připsal Závorka
40:34
Po dobu osobního trestu pro Lukáše Pecha hraje centra mezi Kumstátem a Zaťovičem Michal Vachovec. Mladý útočník je velkým talentem, což ukázal tím, jak se této velké povinnosti zhostil.
40:01
Za chvíli začne třetí perioda.
Ve druhé třetině se začalo mezi oběma týmy trošku jiskřit. Po trefě Nedvěda z 34. minuty vedou hosté už 3:0. Domácí ale nehrají špatně, jen se jim nedaří přesilovky, což Kýhosovu družinu stojí hodně úsilí.
40:00
39:41
Pohl se prosmýkl podél pravého mantinelu. Jeho přihrávka před prázdnou branku však neměla adresáta.
38:24
Hosté kvůli častým zakázaným uvolněním nestíhají střídat.
35:35
Pavelce se budou snažit ostřelovat Nosek s Kohnem.
35:23
Jan Víšek (LIB) hákoval. Dostává tak zasloužené dvě trestné minuty.
33:50
Liberec právě vstřelil branku!

PETR NEDVĚD zužitkoval svůj um a v situaci nepříznivé pro svůj tým vstřelil branku. Perfektně z úhlu prostřelil Závorku.
32:51
32:23
Naivní střelu zkoušel Nosek. Trefil jen půl metru od sebe se krčícího hráče Liberce.
31:39
Čutta stáhl Pecha za ruku k ledu. Hlavní sudí to neviděli, což domácího hráče naštvalo tak, až mu sudí Pešina nadělil desetiminutový osobní trest. Dle mého názoru to však bylo jasné držení.
31:04
I tuhle přesilovku začne Energie za Závorkou.
30:51
Látalova střela se zamotala až mezi Pavelcovy betony. Tam ji ale golman hostí udržel. V mele před brankou si pak Ladislav Šmíd (LIB) neodpustil nějaký ten zákrok a dostává dvě minuty za hrubost.
29:45
Hosté jsou v útočném pásmu. S pukem si hrál Lukáš Krejčík.
28:17
28:14
Andrew MacDonald o sklo vyhazuje puk z pásma.
27:38
Pak ale přišel Petr Nedvěd a domácí obrana měla zase napilno. Natřikrát chytil Závorka puk.
27:07
Domácí zatím ale sympaticky brání.
26:17
Petr Kumstát (KVA), jeden z největších slušňáků extraligy, dostal dvouminutový trest za hru vysokou holí.
25:30
Látalovu střelu zkrotil Pavelec na svém levém rameni.
25:02
24:50
Přesilovky se ale zatím Energii moc nedaří.
24:25
Až teď se na chvíli usadili domácí v pásmu.
23:47
Energetici jsou znovu uzavřeni před Závorkou.
23:02
Juraj Cebák (LIB) dostal dvě minuty za podražení.
22:43
Kloz založil akci za Závorkou.
21:38
Smolně byla zastavena domácí akce. Pohl přejel do pásma rychleji než kus gumy, a tak se píská ofsajd.
21:18
A to samé i na druhé straně.
20:48
Zakázané uvolnění Energie po nepřesném pasu Gřegořka.
20:31
Dustin Kohn více než důrazně tlačil na hostujícího forvarda. Vše dopadlo dobře pro domácí, bez trestu.
20:01
Oba týmy jsou zpátky na ledové ploše. Druhá třetina může začít. Tentokrát puk do hry uvede sudí Pešina.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Skórovali však jen hosté. Ve čtvrté minutě využil po pěti sekundách přesilovku Michal Bulíř. V minutě deváté pak druhý zásah přidal Tomáš Urban. I když se domácí snažili, tak ani Gřegořkova, ani Kumstátova, ani žádná další akce za Pavelcovými zády neskončila, a tak po první třetině vedou Tygři o dvě branky.
20:00
19:34
Ale musí se bránit. V závaru jsou hosté. Vítr dělá hlavně Kudrna.
19:14
Domácí bojují až do posledních chvil.
18:01
17:35
Další akce domácí řady v čele s Pechem. Pavelec znovu bezchybný.
17:05
Zaťovič přihrál Pechovi, který z první dal před prázdnou Kumstátovi. Ten ale rychlý kotouč do odkryté sítě nezasunul.
16:48
Energie je až u Závorky.
16:01
Vyloučen Ladislav Šmíd (LIB) za držení.
15:19
Vachovcova řada teď s Libercem točí jak na kolotoči. Chybí jen druhá atrakce známá z poutí. Střelnice.
14:34
Kloz vysílal dlouhým pasem Vachovce, ten však o kousek nezachytil puk.
13:44
Domácí tlak skončil na dobře chytajícím brankaři hostí.
13:11
Vhazovat se bude po Pavelcově pravici.
11:50
MacDonald prokázal své zkušenosti a v palebné pozici ještě předal Gřegořkovi, který jen smolně netrefil.
10:38
Domácí se ale po druhé inkasované brance vzchopili a nyní Liberec tlačí.
08:13

Filippi ze strany předal TOMÁŠI URBANOVI, jež střelou z voleje zvyšuje náskok svého týmu na dvoubrankový. Asistence: Tomáš Filippi a Michal Bárta.
07:49
Kumstát vs. Pavelec 0:1. V brejku si liberecký golman domácího ostrostřelce opravdu vychutnal a nedal mu žádný prostor k zakončení.
07:27
Hosté ujížděli dva na jednoho, ale svou kanadskou dávku zkušeností uplatnil Dustin Kohn.
06:40
Závorka si za vlastní brankou počínal velmi nejistě.
05:35
Nepřesnou rozehrávku domácích málem využil Tomáš Filippi. Tomu nakonec vystavil důraznou stopku Michal Vachovec.
04:57
Tygři znovu v útoku.
04:15
Rychlý protiútok pak zastavil Pavelec.
04:09
Roman Vlach v úniku skvěle přešel přes dva domácí beky, v zakončení pak ale neuspěl.
03:26

Jakub Čutta dostal puk z vhazování, nahodil před branku a MICHAL BULÍŘ nenápadnou střelou překonal Závorku.
03:21
První vyloučení zápasu. Za sekání usedá na trestnou lavici Michal Gulaši (KVA).
02:40
Skladaného schovanou střelu vyrazil Pavelec do rohu.
02:02
Vhazování po pravici Závorky.
01:45
S pukem na hokejkách zatím hraje Energie.
00:35
Zucker v první šanci zápasu ztroskotal na boční síťce Pavelcovy svatyně.
00:20
Domácí vyhráli buly.
00:01
Ještě se něco řeší u boxu časoměřičů.
Vhazovat bude sudí Kalivoda.
Oba týmy jsou na ledě. V brance hostí začne od začátku zámořská posila z Winnipegu Jets - Ondřej Pavelec.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) – MacDonald, Gřegořek, Gründling, Kohn, Kloz, Nosek, Gulaši, Látal – Zucker, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Skladaný, Doležal – Klíma, Vachovec, Rohan.

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) – Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Cebák, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Kudrna, Vlach, Víšek – Urban, Bárta, Filippi – Krejčík, Galamboš, Kica – Špaček.

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Jelínek, Pešek.
Také HC Energie Karlovy Vary se od tohoto týdne může pochlubit posilou z NHL. K týmu se připojil obránce Andrew MacDonald působící v New York Islanders. Přestupní formality se podařilo vyřídit včas na to, aby hokejista mohl naskočit už do dnešního utkání. Vidět bychom jej měli po boku Petra Gřegořka za formací Lukáše Pecha.
Bílí Tygři Liberec patří k mužstvům, která v novém ročníku zatím zůstávají za očekáváními. V 10 kolech si připsali jediné tříbodové vítězství, když v divoké přestřelce zdolali Zlín 7:5. Zarážející je především počet inkasovaných branek, který je vůbec nejvyšší ze všech extraligových mužstev. Tygrům v tomto směru nepomáhá gólman Ondřej Pavelec, který se k týmu připojil po dobu výluky NHL.
Do KV Areny dnes v rámci 11. kola Tipsport extraligy zavítají Bílí Tygři z Liberce. Jde o první vzájemné střetnutí těchto mužstev v ročníku 2012/13, Karlovy Vary a Liberec se naposledy střetly 29. ledna 2012 pod Ještědem, a domácí zde zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.