Nejlepší hráči utkání: Jan Chábera (KLA) - Petr Franěk (LIT).

Je za námi nervy drásající duel mezi Kladnem a Litvínovem. Středočeši udolali Litvínov 2:1, ale hosté se za svůj výkon stydět rozhodně nemusí. Zejména v první třetině hráli výborně a měli i trochu smůly. Utkání ale ovládli brankáři, oba chytali výborně. Chábera ale inkasoval jen jednou. Ode mne to je pro dnešek vše.
60:00
59:59
Neuvěřitelný zámek na konci zápasu, to byly nervy! Litvínov byl dvakrát blízko blizoučko vyrovnání, ale nedočkal se.
59:30
Hübl pálil do prázdné, ale jeho střelu zastavil Plekanec!
59:15
Hosté nahazují, jsou v šesti.
Oddechový čas pro hosty.
58:46
Buly v útočném pásmu Kladna, Středočeši téměř kompletní.
58:22
Litvínov v šesti.
57:39
Valský v oslabení vystřelil, Kladno se snaží držet puk v útočném pásmu.
57:04
Kladno vyhodilo.
56:55
A čeká nás velké drama. Tomáš Plekanec (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
56:50
Jágr to má dnes zakleté. Z mezikruží netrefil litvínovskou branku.
56:33
Na Fraňka teď spadla dvojice hráčů. Hra je přerušena.
55:28
Hübl tečoval před brankou. Puk ale zamířil mimo.
54:50
54:06
Patera namířil svůj bekhend mimo poloodkrytou litvínovskou branku.
54:00
Jágr zvolil střelu, ale ani ta nebyla proti Fraňkovi úspěšná! Hosté jsou stále ve hře.
54:00
Jágr má další šanci. V úniku byl faulován a je tady jeho druhé trestné střílení v zápase!
53:37
Domácí neproměnili několik slibných příležitostí. Ve čtyřech už brání hosté spolehlivě.
53:02
Franěk zasáhl proti Hlaváčovi a Hovorka hledal poté přes brankoviště Pateru. Puk se ale od Hlaváče odrazil k Fraňkovi a ten puk ukryl.
52:38
Tlustý tečoval přihrávku před branku, Franěk zasahuje. Co ale před chvílí spálil Jaromír Jágr, to si asi bude dlouho vyčítat.
52:33
Oba celky ve čtyřech.
51:57
Kaberle našel Jágra, který netrefil prázdnou branku!
51:19
Židlického rána Fraňkovi vypadla, hosté ale byli nejblíž a vyhodili.
50:50
Vladislav Baláž (LIT) dostává 2+2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí, když trefil do obličeje Jágra.
50:33
Michal Trávníček (LIT) a Ivan Majeský (KLA) dostávají současně dvě minuty. První za držení, druhý za hrubost.
49:50
Zakázané uvolnění Litvínova.
48:49
Kladno po delší době dokázalo podržet puk v pásmu Litvínova. To teď Středočeši potřebovali.
47:57
Hovorka s Hlaváčem ujížděli dva na jednoho, ale tak dlouho kombinovali, až jim kotouč litvínovský obránce vypíchl.
47:14
Židlický přenechal Plekancovi, který marně hledal Tlustého.
Dnešní zápas sleduje 8000 diváků, je vyprodáno!!
46:55
S návratem Černoška přišla další velká šance, kdy si před branku sjel Ručinský. Na jeho teč ale znovu zareagoval Chábera.
46:13
Piskáček vyhodil.
46:01
Martynek byl sám před Cháberou, který ale vytáhl další skvělý zákrok!
45:37
Po Lukešově střele už zvedal Majdan ruce, ale puk skončil pod betonem Chábery.
44:55
Marek Černošek (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Litvínovský útočník byl při přebírání kotouče atakován, zajímavé posouzení.
44:24
Kuchler dostal puk před branku a, ač tísněn, usměrnil ho na Fraňka. Ten se roztáhl v brankovišti a šanci chytil.
43:10
Lukeš v dobré pozici napálil Židlického. Ten odjel v předklonu na střídačku.
42:39
Tedy, domácí vstoupili hodně opatrně do třetí třetiny.
41:34
Puk se teď zajímavým způsobem dostal mezi kruhy, kde s tím ale nepočítal Patera.
40:36
Domácí hned v úvodu málem pustili Litvínov do přečíslení, teď vyhodili na zakázané uvolnění.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Petr Franěk (LIT) 13.

Druhá třetina skončila a Kladno stále vede o jednu branku. V přesilovce totiž skóroval Tomáš Plekanec. Hosté ale snižovali ve 37. minutě zásluhou Juraje Majdana. V přesilovce si poté vytvořili hodně slušný tlak, ze kterého vytěžili tyč Posmyka. Třetí, a zcela jistě napínavá, třetina začne přibližně v 19:22.
40:00
39:52
Výborně sehraná přesilovka. Hosté měli i smůlu, že se nedokázali zatím prosadit. Ale domácí místy nevěděli, kde jim hlava stojí, ukázková přesilovka.
39:20
Posmyk trefil od modré tyč.
38:23
Od modré pálil po buly Lukeš, Chábera znovu připraven.
38:19
Hübl výborně našel před brankou Ručinského a Kladno může děkovat reflexům Chábery.
37:57
A hosté si zahrají další přesilovku. Jaromír Jágr (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
37:43
Zakázané uvolnění kladenských Rytířů.
37:21
Plekanec, Jágr a Tlustý znovu úřadovali. Tlustého střelu z tísně ale Franěk chytil.
36:52
Litvínov právě vstřelil branku!
Trošku se štěstím, ale přeci jen se hosté prosadili. Kaberle v rohu sice odzbrojil Posmyka, ale puk se od boční sítě odrazil před brankoviště, kde nejrychleji zareagoval JURAJ MAJDAN a střelou na vzdálenější tyč dramatizuje zápas. Asistence: Marek Posmyk.
35:58
Plekanec teď nepřesně našel najíždějícího Židlického. Škoda pro domácí, protože bek Devils byl v ideální pozici.
35:27
Hanzl chytře prostrčil v brankovišti na Martynka, který ale netrefil projíždějící puk.
34:57
Jiří Bicek (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.
34:00
Majeský stříleným pasem našel Pateru, který však dlouho spekuloval nad koncovkou a Fraňka tak překonat nedokázal.
32:40
Plekanec nahazoval na Fraňka, ten si poradil a Litvínov dokonce zaútočil. Chábera si ale se střeleckým pokusem s obtížemi poradil.
32:20
Kaberle vystřelil od modré a na brankovišti doráželi Jágr s Tlustým. Franěk ale kotouč z moci nepustil.
32:02
Marek Posmyk (LIT) dostává dvě minuty za hákování, Kladno si zahraje už třetí přesilovku v této třetině.
31:50
Jágr byl faulován, Kladno má výhodu.
31:33
Zakázané uvolnění Severočechů, kolikáté už ve druhé třetině.
31:07
Kubát po buly rozvlnil boční síť.
30:59
Lukeš z dobré pozice trefil masku Chábery. Tohle byla dobrá střela.
30:18
Ručinského přihrávku domácí obrana před branku nepropustila.
29:53
Cháberovi vypadla střela Frolíka, ale domácí brankář se stihl včas zorientovat.
29:28
Gula střílel od modré, ale Chábera byl připraven.
28:35
Plekanec zajímavě vracel před litvínovskou branku, kde se ale Tlustý ke koncovce nedostal.
28:15
Tlustý, Valský a Melka zatápěli hostující obraně, která ale odolala.
27:27
Valský se z rohu natlačil před branku, kde byl připravený Franěk.
25:50
Patera posunul na Hlaváče a sám si najel do střelecké pozice. Hlaváč mu kotouč vrátil, ale Patera ho nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
25:11
Kladno právě vstřelilo branku!
Jaromír Jágr se rozjel ve středním pásmu, zajel do rohu, tam si počkal na najíždějícího TOMÁŠE PLEKANCE, jemuž adresoval přihrávku před branku. Centr první formace prostřelil Fraňka. Asistence: Jaromír Jágr, Jiří Tlustý.
24:40
Třetí formace Kladna se dostávala do dobré příležitosti, kterou ukončilo sekání Martina Ručinského (LIT).
24:15
Piskáček nahodil na Fraňka, který podržel puk v přikrytý na vyrážečce.
23:25
Frolík znovu ve velké šanci. Na jeho střelu ale bryskně zareagoval Chábera a vyrazil.
23:16
Zakázané uvolnění domácího Kladna.
22:33
Jágr si sjížděl na pas Plekance, ale hosté se ubránili, Lukeš je na ledě.
21:59
Židlického střela byla nepřesná.
21:36
Plekanec nahodil do brankoviště, kde se hosté ubránili.
21:04
Tlustý vystřelil z otočky mimo branku.
20:33
Dvě minuty za sekání dostává František Lukeš (LIT).
20:26
Domácí mají výhodu.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 17 - Petr Franěk (LIT) 5.

První třetina skončila. Hosté z Litvínova v ní byli aktivnější, než domácí. Jedinou branku úvodních dvaceti minut vstřelili ale domácí. Jan Eberle ve 3. minutě zužitkoval přihrávku Valského. Litvínov se ale nemá za co stydět, do tlaku je dostala především přísná přesilovka pět na tři. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:53
Frolík ještě hledal před brankou spoluhráče, neúspěšně.
19:45
Kladno se snaží třetinu dohrát na polovině Litvínova.
19:13
18:43
Oba celky teď nejsou schopny vymyslet něco kloudného směrem dopředu, třetina se dohrává.
17:15
A další zákrok pro domácího brankáře.
17:04
Holub ukryl svou střelu za hráče Kladna. Chábera ale zasáhl.
16:42
Hosté vybojovali vhazování před Cháberou.
16:22
Židlický po přihrávce Jágra příliš zvedl kotouč.
16:17
Hovorka motal s kotoučem za branku, až si vybral Kaberleho, který si sjížděl od modré. Jeho střela se zastavila v klubku před brankou, hosté odpálili na icing.
14:55
Látal odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku, vypadá to na problémy s rukou.
14:34
Teď to Valský zkusil sám a natlačil se s pukem do branky. Franěk ale nápor ustál.
14:21
Valský našel před brankou Kuchlera, který ale branku netrefil.
13:43
Majdan se zjevil sám před Cháberou a pravděpodobně domácího brankáře zachránila tyč.
13:09
Kladno zaváhalo v rozehrávce, ale hosty v rozletu zastavil ofsajd.
12:40
Jágr ale nedokázal přehodit beton Fraňka!
12:40
Jágr se nádherným sólem dostal před Fraňka a byl faulován, trestné střílení pro domácí.
12:25
Jejich útok teď zastavila přihrávka rukou.
12:04
Zatím sledujeme pěkný hokej, hosté nejsou nikterak zatažení a také oni mají své šance.
11:15
Židlický si zaútočil a málem chyběl v obraně. Hosté ale nevyužili nabízeného brejku, Hüblovu střelu Chábera vyrazil.
09:51
Hlaváč krásně v rohu uvolnil Jágra, který po kličkované hledal Pateru. Ten měl ale puk mezi nohama a nedokázal ho uklidit do branky.
09:04
Domácí potřebují trochu uklidnit hru.
08:47
08:27
Kladno ve čtyřech, Litvínov přesilovku doslova prohospodařil.
07:53
Kubát trefil do nohy Tlustého.
07:30
Posmyk dvakrát proti Cháberovi. Poprvé se puk ke kladenskému brankáři nedostal, podruhé Chábera vytasil lapačku.
06:53
Černošek po buly dostal puk z pásma.
06:47
Majdan a Židlický se neustále postrkovali před brankovištěm. Rozhodčí si ale všimli až zákroku Marka Židlického (KLA) a posílají Kladno do tří.
06:29
Hosté vytvořili závar v domácím pásmu.
06:13
Litívnov si vyzkouší přesilovou hru. Jiří Drtina (KLA) dostává dvě minuty za držení.
05:52
Frolík je při chuti. S jeho další střelou ale neměl Chábera příliš starostí.
05:00
Hosté podrželi chvíli puk a uklidnili hru.
03:30
Plekanec našel Černoška, který ve střelecké pozici nahrával před branku na úplně volného Tlustého. Ten ale netrefil kotouč!
03:08
Židlický hned vzápětí mohl poslat Kladno do dvoubrankového vedení, ale střelu mezi betony Franěk vyrazil.
02:45
Frolík ujížděl sám na Cháberu, ale ten zasáhl skvěle betonem a hned z protiútoku se domácí prosazují. Valský našel JANA EBERLEHO, který se trefil pod břevno. Asistence: Jakub Valský.
01:59
Baláž před brankou promáchl přihrávku jednoho ze spoluhráčů. To mohla být studená sprcha pro domácí.
01:31
Kladnu se nepovedl přechod do útočného pásma, ofsajd.
01:06
Patera hledal před brankou Hovorku, který ale na puk nedosáhl.
00:32
Hosté začali utkání zakázaným uvolněním.
00:01
Hosté se mohou těšit početnému zástupu fanoušků, kteří přijeli podpořit svůj tým. Celkově je stadion znovu velmi slušně zaplněn.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Židlický, Majeský, Kaberle, Drtina, Macholda, Piskáček - Tlustý, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Patera, Hovorka - Eberle, Dragoun, Látal - Bicek, Kuchler, Valský - Melka.

HC Verva Litvínov: Franěk (Francouz) - Posmyk, Kubát, Gula, Zeman, Stříteský, Holub, K. Černý - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Rapáč, Pšurný, Frolík - Kubinčák.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda - Bláha, Kostka.
To Kladno se v sestavě představí znovu se všemi zámořskými posilami. Kromě nich však hlásí návrat do sestavy další dva důležití hráči. Zranění kolene doléčil Jiří Bicek, který už odehrál duel v Plzni a do sestavy se vrátil také Martin Látal, který byl na kapačkách. V Plzni už nastoupil také.

Rytíři se i díky zámořským posilám vyhoupli na 5. místo v extralize, přičemž na první Brno ztrácí čtyři body. Po velké jízdě však Kladno už dvakrát v řadě prohrálo. Nejprve nestačilo těsně na Zlín, poté padlo po nájezdech v Plzni.
Litvínov ve svém kádru nemá žádnou posilu z NHL, ale přesto podávají Severočeši dobré výkony a v tabulce se usadili na příjemném 7. místě. Do sestavy Vervy se vrátil Martin Ručinský, v brance chytá spolehlivý Pavel Francouz. Proti Třinci nastoupil poprvé v sezoně uzdravený obránce Jiří Zeman, který zná velmi dobře prostředí na kladenském zimním stadionu.

Parta vedená trenérem Vladimírem Jeřábkem přijíždí do Kladna v docela dobrém rozpoložení, vždyť "Chemici" čtyřikrát v řadě vyhráli. Poprvé však padli právě v posledním kole, kdy na domácím stadionu podlehli Třinci 4:1.
Pomalu, ale jistě. Extraliga se blíží ke konci své první čtvrtiny. Dnes je na programu 12. kolo Tipsport extraligy, ve kterém změří síly Rytíři Kladno a HC Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.