Hostům z Plzně po dvou třetinách věřil jen málokdo. Škoda však zabrala a díky brankám Gulaše a Slováka srovnala na 3:3. Když poté prodloužení nerozhodl, přišli na řadu nájezdy. V nich se jako jediný radoval z úspěchu Milan Gulaš, který tak hostům zařídil z ČEZ Areny dva body.
65:00
Plzeň právě vstřelila branku!
Jediný úspěšný exekutor nájezdů se tedy jmenuje MILAN GULAŠ, který po svém naznačení blafáku do bekhendu procpal kotouč mezi betony Dušana Salfického.
Prohru Pardubic mohl odvrátit Martin Bartek, jenže neuspěl. Jeho střelu mezi betony vyráží Rask mimo svou klec - 0:1.
Vidíme první branku. Milan Gulaš naznačil blafák do bekhendu a poté zasunul puk mezi betony Salfického - 0:1.
Ani druhý nájezdník Pardubic se z branky neraduje. Aleš Hemský neuspěl ranou mezi betony - 0:0.
Za Plzeň jel jako druhý Martin Straka, jenže ani on nedává. Blafák mu dobrým zákrokem vyrazil domácí brankář - 0:0.
Na straně Pardubic jel David Krejčí, který zkusil zakončit blafákem na lapačku, ale také bez úspěchu - 0:0.
Ten zkusil ránu mezi betony Salfického, ale neuspěl - 0:0.
Jako první pojede na straně hostů Jan Kovář.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy. Hostům v nich bude chybět na trestné lavici sedící Tomáš Vlasák.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Hemský-Kolář-Krejčí. Tato kombinace našla posledně jmenovaného na pravé straně, ale bez úspěchu. David Krejčí totiž míří mimo.
64:23
Domácí lavička HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vybírá pro svůj tým oddechový čas.
64:23
Závěr prodloužení ještě nabídne přesilovku Pardubic. Tomáš Vlasák totiž vidí dvě minuty za hákování.
64:06
Krejčí nezastavil unikajícího Straku a k vidění byla šance prodloužení! Hostující kapitán našel na levé straně Gulaše, který však sám před Salfickým napálil pouze výstroj brankáře Pardubic!
63:16
Zohorna dojel odražený kotouč a chytrou nahrávkou zpoza branky centroval do brankoviště na Kousala. Ten však bohužel pro domácí na kotouč nedosáhl.
62:24
Hosté jsou v prodloužení o něco aktivnější, ale po nepřesné nahrávce Kašpaříka se musí bránit. Do útoku míří Ďaloga.
61:29
Vlasák z levé strany pálil na Salfického, jenže ten si poradil a pokus z úhlu vyráží mimo svou svatyni.
61:05
Benák našel na pravé straně Krejčího, kterému se však zakončit nepovedlo.
60:16
Prodloužená nám začíná ofsajdem Plzně. Po něm se vhazuje ve střední třetině.
60:01
Píša již za brankou další útok Pardubic nezahájil, a tak uvidíme prodlouženou. Třetí třetina patřila Plzni, která díky brankám Gulaše a Slováka srovnala stav. Domácí celek se sice snažil o opětovné získání vedení, avšak na Raska nevyzrál.
60:00
58:55
Vašíček trefil od modré pouze hůl Brendla, kterou zlomil a musel rychle zpět do defenzívy. Přihrávka na pravou stranu oslovila k úniku Straku, ale ten už neměl dostatek sil, a tak místo možného zakončení odjíždí střídat.
58:01
Plzeňští vyhazují do středního pásma a rychle odjíždějí střídat. Menší tlak domácích je tak zažehnán.
57:14
Benák ve středu hřiště nepřesně rozehrál, avšak pro domácí to nebezpečí neznamená. Puk se totiž po šťastných odrazech dostal opět na hole hráčů Pardubic.
56:23
Somík za brankou hledal Brendla, ale toho o puk připravil vracející se Kovář.
55:33
Zblokovaná rána Michala Dvořáka končí v lapačce Salfického, který pomalý kotouč raději přikryl lapačkou.
55:05
Krejčí místo zakončení ještě hledal chytře nahrávkou Hemského, ale ten nebyl na střelu dostatečně připraven, a tak o kotouč přichází.
54:31
Nepovedené založení útoku Pardubic znamená zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje u Salfického.
53:31
Ve slušné šanci se zjevil na pravé straně útočného pásma domácí zadák Píša. Sám před Raskem však napálil pouze připraveného brankáře Plzně.
52:40
Ďalogovo zakončení z levé strany končí ve výstroji připraveného brankáře hostí Tuukky Raska.
52:33
A nyní již hrají v plném počtu.
52:01
Hemského nahrávku neudržel Kolář v útočném pásmu, a tak jsou hosté na chvíli v klidu ve střední třetině.
51:20
Zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve měli hosté výhodu brejku dvou hráčů na jednoho, který jim však nevyšel a poté zakončoval před Raskem domácí forvard Martin Bartek. Ten ale bohužel pro domácí zakončil pouze do výstroje připraveného brankáře Plzně.
50:33
Za držení hole je následně vyloučen hostující zadák Frolo.
50:25
Domácí celek tedy ztratil dvoubrankový náskok, ale i tak se žene do útoku. Hemského nabídku zkoušel proměnit Ďaloga, ale jeho pokus zastavuje Tuukka Rask.
49:37
Domácí celek již hrál ve čtyřech mužích, avšak těsně poté kapituluje. Po další velmi svižné kombinaci přesilovkové formace pálil z levé strany TOMÁŠ SLOVÁK. Pokus hostujícího beka Salfický sice ztlumil, avšak kotouč bohužel pro něj doskotačil za jeho záda do sítě. Asistence: Jan Kovář.
49:10
Slovákův pokus z levé strany Salfický nedokázal přikrýt rukavicí a odražený touš mohl Pletka zakončovat do odkryté klece. Útočník hostí však bohužel pro Plzeň z pravé strany netrefuje.
48:50
Přesné nahrávky hostů dostávají domácí pod velký tlak, ale na velkou šanci v přesilovce zatím čekáme. Z pravé strany poslal Straka svoji nahrávku jen do lapačky připraveného Salfického.
48:21
Tlak Plzně je v dvojnásobné přesile znát. Jeřábkův pokus ale z mezikruží Salfický chytá.
48:02
Celek Pardubic jde do tří. Dvě minuty vidí za celkem spornou hru vysokou holí Jiří Vašíček. Velká šance pro Škodu Plzeň, která znamená 1:31 hry 5/3.
47:34
I další pokus Marušáka domácí brankář stačil vyrazit, avšak před brankou se provinil faulem Václav Kočí, a to znamená trest. Dvě minuty vidí domácí bez za nedovolené bránění.
47:28
Marušákovu bombu od modré chytá Dušan Salfický do své výstroje. Následně se vhazuje po levici domácího brankáře.
46:33
Sudí však kotouč za brankovou čarou nespozoroval, a tak pokračujeme za stavu 3:2 z pohledu domácích. Kousalův pokus po nahrávce Krejčího tak zastavila jistě horní tyč.
45:09
Brejk domácích tři na dva zakončil prudce Robert Kousal a ČEZ Areně propukla v jásot. Sudí nechává hru pokračovat, ale naznačuje, že bude v přerušené hře volat o pomoc videorozhodčího.
44:06
Hosté posléze využívají přesilovou hru a v úvodu třetí třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Po dlouhé kombinaci hostí využil chvíle samoty MILAN GULAŠ, který po vyjetí zpoza branky dokázal puk procpat za Dušana Salfického. Asistence: Tomáš Vlasák a Jozef Balej.
43:55
Straka našel na levé straně v útočném pásmu volného Vlasáka, jehož ránu Salfický stačil vyrazit.
43:10
Nyní si hosté dokonce zahrají přesilovou hru. Kristopher Beech vidí dvě minuty za hákování.
42:46
Plzeň teď delší časový úsek hraje v útočném pásmu, avšak bez zakončení. Puk se přesouvá z jednoho rohu do druhého.
41:15
Martin Straka ve velké šanci! Puk se k němu dostal po nahrávce zpoza branky, ale sám před Salfickým hostující kapitán neuspěl, když bleskově pálí do připraveného betonu!
40:55
Nepovedené založení útoku Pardubic znamená zakázané uvolnění a vhazování po pravici Dušana Salfického.
40:01
Druhá třetina byla vyrovnanější, avšak znovu ji vyhrál celek Pardubic. Celkem slušná plejáda šancí na obou stranách dlouho k brance nevedela, až v závěru po špatném střídání hostí přišla trefa ČSOB Pojišťovny. Brejk tří na nikoho zakončil po chytré nahrávce Somíka do odkryté klece Zohorna. Třetí třetina pravděpodobně začne v 19:38.
40:00
38:55
Pardubice právě vstřelily branku!
V závěru druhé třetiny přichází třetí branka domácích. Špatné střídání hostů potrestal TOMÁŠ ZOHORNA. Ten v brejku tří na nikoho našel na pravé straně Radovana Somíka, který však do odkryté branky nezakončil a s ledovým klidem ještě vrátil na svého spoluhráče, pro kterého nebylo těžké uklidit touš do prázdné klece. Rask neměl v brance Plzně sebemenší šanci, a tak dnes již potřetí kapituluje. Asistence: Radovan Somík.
38:12
Brendl vybojoval na levé straně puk, předložil jej na Zohornu, který však bohužel pro domácí místo zakončení ještě nahrával. Tuukka Rask tak zasahovat nemusí.
37:10
A další ohrožení Salfického branky! Od levého mantinelu centroval šikovně do brankoviště Straka, který svou nahrávkou vyzval k teči Milana Gulaše. Bývalý útočník HC Mountfield však zakončuje do připraveného brankáře Pardubic, který chytrou teč vyrazil ramenem nad.
36:52
Brejk hostů možná až příliš dlouho zdržel na hokejce Martin Straka. Následně se kapitán hostí odhodlal k ráně, avšak do ní mu parádně skočil bek domácích Vašíček, který si tak připisuje úspěšný zákrok.
35:59
Beech-Somík-Bartek. Kombinace této trojice znamenala pro domácí nadějnou šanci, avšak posledně jmenovaný zakončuje těsně před Raskem mimo jeho klec.
34:33
Riskantní rozehru domácích mohl v následném brejku potrestat Havlíček, ale kotouč ideálně nezpracoval, a tak zakončení nepřišlo.
32:42
Rychlý vpád domácích do útočného pásma znamenal slušnou šanci. Z levé strany hledal těžkou přihrávkou Hemský svého kolegu Krejčího, ale ten kotouč před Raskem netrefil.
32:26
Následný ofsajd hráčů z Plzně přerušuje hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
31:55
Na pomezí středního a útočného pásma se kolem domácího beka otočil Dvořák, ale k zakončení to nevedlo.
30:32
Slušné sólo předvedl podél pravého mantinelu rychlík se jmeném Marek Ďaloga, který předjel bránící hosty s velkým přehledem. V zakončení ale končí na připraveném zákroku Tuukky Raska.
29:42
Ve slušné pozici byl na druhé straně čtvrtý útok Pardubic. Po nahrávce z pravé strany chytře zahrál Nosek, který u levé tyče hledal spoluhráče. Bohužel pro něj a pro celé mužstvo domácích však zakončení nevidíme.
28:44
Špatné zpracování puku v podání Brendla dostalo hosty do slušné pozice. Brejk tři na dva poslal ze středu hřiště Vlasák na pravou stranu na Straku. Kapitán hostů má však dnes již poněkolikáté smůlu, když tentokrát při zakončení zlomil hůl.
28:02
Hosté HC Škoda Plzeň již hrají v plném počtu.
27:24
V oslabení musí být připraven i domácí brankář Salfický, který úspěšně zasahuje proti ráně Dvořáka z pravé strany.
26:39
Celkem slušný tlak domácích neskončil v útočném pásmu žádnou vyloženou šancí, a tak po chybné rozehře Beeche hosté z Plzně vyhazují.
26:03
Hemský své sólo nedokázal ideálně zakončit, ale hlavně proto, že byl hákován Martinem Strakou. Hostující kapitán za to následně vidí dvouminutový trest.
25:00
Plzeň již sice nehrála přesilovku, avšak zůstala v pásmu a po parádní práci Ryana Hollwega se dostala do velké příležitosti. Tu zakončoval po nahrávce z pravé strany Kovář, ale ten i díky pomoci Salfického betonu míří mimo.
24:09
Odražený kotouč od mantinelu proměnil v nebezpečnou střelu na domácí branku zadák Škody Slovák, jehož prudký pokus netrefuje Salfického prostor jen velmi těsně.
23:30
Posléze nepřesně rozehrál Vlasák, a tak může Kristopher Beech vyhodit kotouč.
22:59
Marušák posunul ze středu na Straku, který z pravé strany pálil bez přípravy. Salfický však zasahovat nemusí, jelikož jde rána do ochranné sítě nad brankou.
22:23
Přesilová hra pro HC Škodu Plzeň. Dvouminutovým trestem je za své hákování potrestán Aleš Píša.
21:43
Po snaze domácích to byla opět Plzeň, která mohla hrozit. Straka však v nadějné pozici dva na jednoho neodehrál puk a zklamaně odchází střídat.
20:49
Domácí Kindl nezastavil nahozený kotouč do třetiny a k puku se dostal Martin Straka. Ten s ním sice čaroval co to šlo, avšak k zakončení se hostující tým nedostal.
20:01
Domácí tým po úvodní třetině vede 2:1 a nutno dodat, že zaslouženě. Plzeň zatím nepředvádí svůj nejlepší výkon a může být ráda za momentální ztrátu jedné branky. Pardubický celek šel do vedení již ve 4. minutě, kdy se po nahrávce od Hemského prosadil Krejčí. Srovnání přišlo nečekaně v oslabení, kdy Strakův pokus dorazil do odkryté klece Dvořák. Celek koučů Hynka a Lubiny si však vzal vedení zpět v 11. minutě, kdy po ráně z pravé strany dorazil za Raska kapitán domácích Somík. Druhá třetina začne pravděpodobně v 18:51.
20:00
19:32
Krejčí z pravé strany našel ve středu hřiště volného Hemského, který však kotouč musel zpracovávat, a tak jde jeho následná rána z pomocí hostujícího obránce nad branku do ochranné sítě.
18:45
Somík najížděl za branku a zadovkou nabídl zakončení Beechovi. Ten byl přihrávkou dost překvapen, a tak slušnou možnost nevyužil.
18:26
Po následném ofsajdu Plzně se vhazuje ve středním pásmu.
17:55
Na druhé straně hledal v předbrankovém prostoru své útočné druhy Kovář, avšak nebylo komu. Jeho pokus tak končí na hokejkách hráčů Pardubic.
17:13
Hosté v plném počtu. V závěru přesilovky ještě hledal chytře před brankou spoluhráče Kočí, ale jeho střílená nahrávka nevyšla.
16:52
Od modré pálí na Raska jak Kindl, tak Kočí, ale bez viditelného úspěchu.
16:06
Hostům se povedlo vyhodit do středního pásma, odkud puk převzal Kašpařík, který po mantinelu posouvá kotouč až před Salfického.
15:30
Slušnou šanci domácích měl po ráně od modré Beech, který dorážel puk po zákroku Raska. Hostující brankář ale stačil beton přisunout k tyči, a tak přispěl k nepřesnému zakončení hráče s číslem 22.
15:11
Následně uvidíme další přesilovou hru domácího týmu. Dvouminutový trest vidí za vysokou hůl Jakub Jeřábek
14:47
Kašpařík přenechal puk v útočném pásmu na Marušáka, který to z pravé strany zkusil na Salfického. Nahozený puk však na brankáře domácích neprošel.
13:32
HC Škoda Plzeň již hraje v plném počtu.
13:14
A ani teď se domácím nedaří. Píša neudržel těžkou nahrávku v pásmu, a tak se Plzeň osvobozuje.
12:30
Hemský zastaven v útočném pásmu, avšak čistě, a tak mohou hosté vyhodit puk.
11:31
Přesilovka pro Pardubice. Jiří Marušák vidí dvě minuty za nedovolené bránění.
10:45
Hostující tým již sice hrál v plném počtu, ale to domácím nevadilo a znovu jdou do vedení. Střelu Barteka ze střední vzdálenosti brankář Rask vyrazil před sebe, kde dorážel Beech. Ten sice ještě neuspěl, jenže z levé strany se přiřítil RADOVAN SOMÍK, který puk do branky dotlačil. Asistence: Kristopher Beech a Martin Bartek.
10:31
A tentokrát to byl právě domácí kapitán, který zakončoval z pravé strany. Ostrý projektil však končí mimo hostující klec.
10:01
Z pravé strany našel Somík před brankou volného Barteka, který však sám před Raskem neuspěl, když pálí mimo.
08:47
ČEZ Arena málem slavila druhou branku domácích! Ze středu hřiště místo očekávané střely našel Krejčí na levé straně Hemského, který ranou bez přípravy jen těsně netrefuje brankový prostor!
08:35
Přesilová hra pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Dvě minuty vidí za držení Barteka hostující zadák Jakub Jeřábek.
08:03
Kapitán hostí Straka ztratil ve středním pásmu puk a domácí tým šel do útoku. Ten zakončil z pravé strany Marek Ďaloga, avšak přímo do rukavice připraveného Raska.
07:23
Kindl povyjel do útočného pásma, kde už předával puk na pravé křídlo na Hemského. Myšlenka to nebyla špatná, avšak zakončením nekončí. Domácím je totiž písknut ofsajd.
06:55
Celek kouče Razýma již hrál v plném počtu, ale i tak se musel bránit velkému závaru před brankou. Puk dlouho nemohl Rask přikrýt lapačkou, ale naštěstí pro něj nikdo z hráčů Pardubic nezakončil. Následně se bude vhazovat po levici brankáře Plzně.
05:22
Hosté překvapivě srovnávají stav v oslabení. Straka se po nedůrazu domácích beků dostal z rohu kluziště až před Salfického, který sice jeho zakončení vyrazil, avšak z branky vyjel a na následnou dorážku už nestačil. MICHAL DVOŘÁK využil odkryté klece, kterou bez větších potíží trefuje a srovnává na 1:1. Asistence: Martin Straka.
04:58
Pardubický tým v útočném pásmu pěkně kombinuje, ale k velké šanci to nevedlo. Ránu Koláře zastavuje brusle Hanzlíka.
04:10
Po dobré práci Barteka tu máme první přesilovku pro Pardubice. Jiří Marušák totiž vidí dvě minuty za hákování.
03:44
Na druhé straně přenechal v útočném pásmu Straka puk na Nicolas St. Pierra, který však svou ranou od modré Salfického příliš nevyděsil. Domácí brankář v klidu chytá pomalou ránu do výstroje.
03:13
Až teď přichází zakončení domácích, kteří jdou do vedení 1:0! Hemský našel před brankou trestuhodně volného DAVIDA KREJČÍHO, který si svého spoluhráče z Bostonu Bruins Tuukku Raska položil a pohodlně zasunuje bekhendem za jeho záda. Asistence: Aleš Hemský a Jan Kolář.
02:25
Vidíme celkem opatrný start do utkání. Ani jeden z týmů logicky nechce chybovat jako první, a tak příliš možností k zakončení nevidíme.
01:29
I hostující tým se snažil o zakončení, ale to od Frola po nahrávce od Hollwega nepřišlo.
00:30
A hned v úvodu měl domácí tým slušnou šanci. Rask nepřesvědčivě vyhazoval puk ze třetiny, a tak jej zachytil Benák. Ten ihned pálil do odkryté klece, ale brankář hostí se stačil vrátit a vyrazit do zámezí.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, Kočí – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek – Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Škoda Plzeň: Rask (Svoboda) – Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, D. Růžička – Gulaš, Straka, Vlasák – Balej, Kovář, Pletka – Dvořák, Kašpařík, Hollweg – Schleiss, Havlíček, Lev – Pitule.

Trenéři: Milan Razým a Michal Straka

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer.
Domácí tým se po pomalém startu do soutěže zvedá. Výběr koučů Hynka a Lubiny už se vyšplhal na slušné šesté místo, ale dnes to proti Škodě Plzeň nebude snadná práce. Pardubický tým v posledním kole zvítězil na ledě Pirátů Chomutov 5:2.
Hosté z Plzně jsou momentálním lídrem tabulky, když po patnácti kolech nasbírali 32 bodů. Tým táhne bodovým přísunem trojice Vlasák, Straka, Kovář a v brance se ve výborném světle ukazuje posila z NHL Rask. Finský brankář se ale v minulém kole zranil a dnes ho v brance pravděpodobně nahradí Marek Mazanec.
Hezký den z Pardubic! 16. kolo Tipsport extraligy dnes v ČEZ Areně nabídne střet domácí HC ČSOB Pojišťovny Pardubice s HC Škodou Plzeň.