A máme tu konec nedělního atraktivního duelu. Domácí HC MOUNTFIELD si připisuje tři body do tabulky naprosto zaslouženě. K vidění byl dnes hezký hokej, který se musel líbit především domácím fanouškům.

Nejlepší hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Tomáš Mertl a Aleš Hemský.

60:00
58:55
Martin Hanzal si přispisuje další střelu. Premiérový letošní gól si však nepřipisuje.
58:15
Hrají se poslední dvě minuty utkání a hra je nyní v pásmu Českých Budějovic. Pardubice se však nedostávají k zakončením.
57:26
5/5
56:51
Ladislav Kohn ve slibné pozici v mezikruží. Růžička vyráží kotouč mimo branku.
56:18
Domácím se přesilová hra daří. Skvěle kombinují, ale bez brankového efektu. Na led nyní jde druhá českobudějovická přesilovková formace.
55:26
Václav Benák (PCE) - 2 minuty - zdržování hry - 5/4.
55:13
Aleš Kotalík měl další šanci, ale ani tentokrát neuspěl.
55:05
Vypadá to, že v dnešním utkání je rozhodnuto. Českobudějovičtí vedou o tři branky a zdá se, že mají utkání pod kontrolou.
53:13
Martin Hanzal opět předvedl nebezpečnou střelu. Nyní byl úspěšnější Růžička v brance Pardubic.
53:03
Obránce Jank se tlačil dopředu a stačilo jen zpracovat puk.
52:16
Na dnešní utkání do Budvar arény přišlo 5 260 diváků! To je jedna z největších letošních návštěv na jihu Čech!
52:05
Hanzal jde do hry a domácí tak mají opět všechny hráče.
50:49
Pardubicím se zatím přesilová hra daří. Předvádí dobrou hru v početní výhodě téměř po celý zápas. Tradiční opory Krejčí s Hemským ale stále nemohou najít na Kantora recept.
50:29
Obránce Jan Kolář vybídl pěknou střelou k teči Davida Krejčího. Jeho šanci nakonec Kantor zlikvidoval.
50:05
Martin Hanzal (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.
48:03
Další pohledná akce v podání HC Mountfield. Autor tří asistencí z předchozího duelu Ladislav Kohn předložil puk Aleši Kotalíkovi. Ten se snažil bleskově zakončit, ale stejně rychle se stihl přemístit i Růžička.
47:42
Diváků dnes přišlo do Budvar aréně opravdu mnoho. Oficiální číslo zatím nebylo oznámeno, ale vypadá to, že bude téměř vyprodáno. Fanoušci rozhodně nemohou litovat, protože dnešní zápas je rozhodně jedním z nejlepších letošních představení.
46:34
Úžasný přehled ukázali u mantinelu opět hráči NHL v dresu Mountfieldu. Hanzal s Prospalem vyškolili hostující hráče a Hanzal se snažil vyslat do šance Frühaufa. Ten ale nezpracoval přihrávku.
45:51
Mountfield má opět všechny muže a hraje se pět na pět.
44:04
Mountfield právě vstřelil branku!
Tak to byla opravdu nádhera! MILAN MICHÁLEK předvedl naprosto dokonalou individuální akci a Budvar aréna je ve varu! Dostal puk od Hanzala a několikrát vyškolil obránce Koláře. Poté si pohrál i s Růžičkou a stává se už druhým dvougólovým střelcem dnešního zápasu! Asistence: Martin Hanzal.
43:51
Síly na ledě se vyrovnají. Aleš Kotalík (CEB) se vyfauloval a jde si odpočinout na 2 minuty za podražení.
43:41
Přesilovou hru si zahrají domácí. Za hrubost se poroučí na lavici hanby David Krejčí (PCE).
43:06
Aleš Hemský byl opět v nebezpeční šanci. Vyjel zpoza branky a poslal naslepo puk před Kantora. Ten prošel změtí těl a šel těsně vedle.
41:50
V šanci byl Tomáš Zohorna. Pardubice se po brance dostali do laufu a měli další šanci. Českobudějovický brankář však Mountfield podržel.
40:54
Pardubice právě vstřelily branku!
Těsně po vypršení Jankova trestu hosté snižují! Aleš Hemský obkroužil branku a předložil puk před odkrytou klec DAVIDU KREJČÍMU. Ten ukázal zkušenosti a umění a prostřelil Kantora. České Budějovice tak vedou už pouze o dvě branky. Asistence: Aleš Hemský, Jan Starý.
40:47
5/5
40:44
Jan Starý měl šanci, ale Kantor ho vychytal.
40:01
Pardubice mají na začátku třetí třetiny ještě 46 sekund přesilové hry.
40:01
Statistiky po 2. třetině:

Vyloučení: 5:2. Bez využití. Střely na branku: 22:15. Vhazování: 22:26.
Kdo dnes přišel do Budvar arény, rozhodně nemůže litovat. K vidění je líbivý duel s mnoha šancemi i brankami. Ozdobou jsou především kombinace hráčů NHL. V této třetině se blýskla několikrát i dvojice Pardubic Krejčí - Hemský. Branku však v této třetině nedali oni, ani nikdo jiný z kádru hostů.

Další branku naopak přidal Mountfield. Hned na začátku třetiny se podruhé v dnešním zápase prosadil Tomáš Mertl. Ten je zatím posledním střelcem dnešního zápasu. Ač je skóre pro hosty nepříznivé, průběh hry až tak jednoznačný není. Pardubičtí se stále tlačí do šancí a snaží se s výsledkem zápasu něco udělat. Domácí však dnes rozhodně mají formu a hra se musí domácím fanouškům zamlouvat.

Třetí třetina začne zhruba v 18:50.

40:00
39:17
Hemský opět poslal nádherný pas na Davida Krejčího! Ten měl odkrytou branku, ale Kantor se nakonec bleskově přemístil.
38:47
Přesilová hra nyní pro Pardubice. Na trestnou lavici odchází Bohumil Jank (CEB) za podražení.
38:33
Obránce Roman Vráblík přejel červenou čáru a nahodil puk na Růžičku. Ten chtěl rozehrát, ale sám Vráblík k němu dojel a rozehrávku mu znemožnil.
38:00
Hosté jsou v plném počtu.
37:58
Jan Starý unikl v oslabení po pravé straně a vyzkoušel Kantorovu pozornost.
37:43
Domácí první útok se nyní dostal opět do slibné šance. Růžička tentokrát drží.
37:01
Kotalíkovi sebral puk v oslabení David Krejčí a byl naprosto sám před Kantorem. Jeho ránu zastavila spojnice tyče a břevna!
36:00
Václav Benák (PCE) - 2 minuty - podražení - 5/4.
35:55
Další závar před brankou Pardubic. Před Růžičku se tlačil Rastislav Dej. Brankář Pardubic první střelu chytil a obránci nedovolili Dejovi dorážet.
35:28
Do šance se tlačil Jakub Suja. Jeho střela šla vedle branky.
34:18
Bohumil Jank vyslal pěknou střelu od modré čáry, kterou tečoval Aleš Kotalík. Růžička měl však beton u tyče a nedovolil domácím zvýšit skóre.
33:44
Domácí založili pěknou akci. Aleš Kotalík poslal puk na střelu Jiřímu Šimánkovi, jehož pokus Růžička vyrazil do sítě nad brankou.
32:50
Do útoku se opět dostával první útok domácích. Pardubický brankář raději puk přikryl a následuje komerční přestávka.
32:15
Jiří Vašíček poslal ránu od modré čáry, ale Kantor střelu viděl.
31:50
Českobudějovickým se nepovedla rozehrávka a vhazovat se bude před Kantorem. Pardubice se snaží, ale domácí dnes hrají velmi dobře.
30:55
Kris Beech vybruslil od mantinelu v útočném pásmu a poslal na Kantora bekhendový pokus. Střela byla nebezpečná ale šla vedle branky.
29:48
Čtvrtá domácí řada drží Pardubice pod tlakem v soupeřově pásmu. Z několika šancí zatím nebylo nic vážného.
28:13
David Krejčí v nájezdu neuspěl! Pavel Kantor ho skvěle vychytal a má kotouč v lapačce.
28:13
Do akce se dostával ze strany David Krejčí a byl faulován Tomášem Frühaufem. Budeme svědky trestného střílení!
27:40
I pátá početní výhoda v tomto zápase zůstane nevyužita. Buchtele se vrací do hry.
26:40
Martin Hanzal našel bleskovou přihrávkou z otočky Andrewa Ference, který si najel z pozice beka až před branku. Kanadský bek však kotouč nezpracoval.
25:40
První přesilovka domácího týmu. Na trestnou lavici se poroučí Jan Buchtele (PCE) za hru vysokou holí. Českobudějovická první lajna se tak poprvé bude moci ukázat v početní výhodě.
25:34
Pardubice v další šanci. Tomáš Zohorna ale také nespěl, Kantor puk drží.
24:58
HC Mountfield měl obrovské štěstí. Od modré čáry pálil Píša a puk se od Kolarze odrazil na brankoviště za vyjetého Kantora. Ten byl dezorientovaný a málem si puk srazil do vlastní branky!
24:42
Domácí jsou opět v pěti.
23:47
Od modré čáry nebezpečně pálil Jakub Kindl. Střela šla vedle branky.
22:42
Michael Kolarz (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5.
21:57
Do akce se dostaly i Pardubice. Buchtele poslal na Kantora nebezpečnou střelu, ten vyráží betonem.
20:45
Domácí vedou již o tři branky! František Ptáček poslal ukázkovou přihrávku do jízdy TOMÁŠI MERTLOVI. Ten jel sám na Růžičku a puk mu sjel z hokejky tak dokonale, že zakončení vypadalo jako dokonale promyšlený trik. Českobudějovický střelec tak vstřelil druhý gól za sebou. Asistence: František Ptáček.
20:01
Brankáře Dušana Salfického po první třetině střídá Martin Růžička.
20:01
Statistiky po 1. třetině:

Vyloučení: 3:0. Bez využití. Střely na branku: 16:6. Vhazování: 12:11.
V první třetině byl k vidění atraktivní hokej okořeněný mnoha brankami. Ve skvělém světle se zatím ukazuje první útok domácích ve složení Michálek - Hanzal - Prospal. Trio hráčů NHL je nebezpečím pokaždé, když skočí na led.

Skóre otevřeli domácí už ve třetí minutě, když se trefil Rastislav Dej. O dvě minuty později byla k vidění nádherná přihrávka Václava Prospala a ještě lepší zakončení Milana Michálka. Minutu na to ale snížily Pardubice ve výhodě zásluhou Davida Krejčího, který také ukázal zkušenosti z nejlepší ligy na světě. Těsně před přestávkou za domácí zvýšil náskok Tomáš Mertl, který se trefil i za přispění brankáře Salfického.

Druhá třetina začně přibližně v 17:55.

20:00
18:37
Domácí se dostávají opět do vedení o dvě branky! TOMÁŠ MERTL získal puk ve středním pásmu a jel s Podlešákem do přečíslení dva na jednoho. Maličký útočník se rozhodl vzít iniciativu na sebe, přetáhl svůj blafák a když se pokoušel vrátit puk před branku, bezmocný Salfický si ho srazil za sebe. Bez asistence.
17:36
Hra se trošku rozkouskovala a oba týmy se nemohou dostat pořádně do tempa. Dlouho nebyla k lepší střela na branku.
16:00
Domácí se opět dostali do třetiny Pardubic a měli pár slušných střel. Salfický tentokrát drží.
14:30
Prospal nahazoval před branku. Jeho nabídka však nenašla adresáta. Českobudějovická lajna NHL drží hosty pod tlakem.
14:21
Dnes velmi aktivní Martin Hanzal zachytil rozehrávku Pardubic a prezentoval se dobrou střelou. Salfický jeho ránu vyrazil nad branku.
14:14
Domácí přežili oslabení, už se hraje pět na pět.
13:50
4/5
13:40
Dobře zapracoval brankář Kantor, který sám vyhodil kotouč ze třetiny a dostává se mu potlesku publika.
12:56
Českobudějovická trojice Hanzal - Jank - Ference se zatím úspěšně brání. Pardubice však stále kombinují ve třetině a nenechávají si sebrat puk.
12:14
Českobudějovický obránce Kolarz sestřelil hostujícího hráče na modré čáře a je vykázán na trestnou lavici! Rozhodčí usoudil, že se jednalo o faul kolenem a domácí se budou muset 1:36 bránit ve třech.
11:50
Máme tu druhou přesilovku Pardubic. Domácí hráli v šesti a budou se muset bránit ve čtyřech podruhé v krátkém časovém úseku.
10:29
Václav Prospal se blýskl opět velmi dobrou přihrávou ze stoje. Martin Hanzal se po jejím převzetí zbavil hráče, ale kotouč mu nakonec utekl.
10:09
Domácí jsou v plném počtu.
08:38
Druhá dvojice na oslabení byla dokonce ještě úspěšnější. Aleš Kotalík na sebe natáhl v útočném pásmu dva hráče hostů a naservíroval puk na nikým nehlídaného Jiřího Šimánka. Ten měl čas na zakončení, ale proti Salfickému českobudějovický střelec neuspěl.
08:20
Za domácí nastupuje na oslabení dvojice Hanzal - Michálek a vede si zatím velmi dobře. Pardubice zatím nevystřelily.
07:51
Martin Podlešák (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/5.
07:37
Do útoku se dostala dvojice Hemský - Krejčí, jejich střely se ale ke Kantorovi nedostaly.
07:03
Rastislav Dej měl slibnou střelu z mezikruží, ale brankář Pardubic si připsal dobrý zákrok.
06:57
Českobudějovičtí se dostávali do akce, ale tu zastavila posunutá branka Salfického.
05:57
V signalizované výhodě našel Aleš Hemský chytrou přihrávkou DAVIDA KREJČÍHO, který přebruslil domácí beky a neměl problémy ani s překonáním Kantora. Domácí tedy vedou už pouze o jednu branku. Asistence: Aleš Hemský.
04:20
První českobudějovická řada ukázala, že je herně na jiné úrovni. Václav Prospal se poprvé pořádně dostal k puku a naservíroval ho na levou stranu do úniku MILANU MICHÁLKOVI, který se prosadil nádherným blafákem a Budvar aréna tleskala. Asistence: Václav Prospal, Bohumil Jank.
03:35
Na ledě teď řádila trojice z NHL. Martin Hanzal nahazoval puk na Salfického a před ním se vytvořila skrumáž těl. Nakonec je hra přerušena a vhazuje se před brankářem Pardubic.
02:33
Máme tu první dnešní branku! Domácí byli důrazní před brankou Pardubic, když Podlešákovu nabídku zužitkoval RASTISLAV DEJ. Jeho střela z mezikruží Salfického přeskočila a zapadla mu za záda. Asistence: Martin Podlešák.
02:22
Českobudějovičtí se vrhli do útoku a byla z toho slušná střela Aleše Kotalíka. Salfický si proti střelci vyjel, aby mu zmenšil úhel a puk chytil.
01:27
Autorem první střely Pardubic je obránce Jakub Kindl. Brankář Kantor puk drží ve své moci.
00:31
První střelu zápasu si připsal domácí Rastislav Dej. S jeho pokusem však Salfický problémy neměl.
00:01

HC Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Kolarz, Vráblík, Prokop - Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, Kohn, Kotalík - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Rousek - Suja.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek.

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bláha, Kostka.
Velmi atraktivní zápas je dnes na programu v Budvar aréně. Domácí HC MOUTFIELD přivítá Pardubice. Domácí prohráli tři zápasy v řadě, černou sérii však zlomili v posledním utkání, když rozdrtili Liberec 6:2. Hattrickem a asistencí se blýskl Aleš Kotalík, čtyři body si připsal i Ladislav Kohn (1+3). Premiérový gól v letošním ročníku dal Milan Michálek.

Pardubice měli scénář přesně opačný. Po třech vítězstvích následovala porážka v posledním kole s Plzní. Pardubičtí však 3:4 prohráli až po samostatných nájezdech a připsali si tak alespoň bod.

Největším tahákem dnešního duelu je debut Václava Prospala! Ten má na kontě už 1125 zápasů v NHL. V extralize však dosud nenastoupil. Zkušený harcovník bude nastupovat s číslem 20 a spousta fanoušků do Budvar arény přijde právě kvůli němu.

Na hráče se zkušenostmi z NHL to bude vůbec bohatý duel. Celkem jich bude k vidění hned dvanáct! Šest na každé straně. Za domácí nastoupí kromě Prospala ještě Michálek, Hanzal, Ference, Kotalík a Kohn. Pardubice přivezou hvězdy Hemského s Krejčím a dále ještě Kindla, Brendla, Somíka a Beeche.

Na utkání budou v Budvar aréně přítomni trubači z Vimperka. Ti vždy pomáhají vytvářet dobrou atmosféru a tak se vedení klubu dohodlo na spolupráci ve vybraných zápasech. Pokud však budete sledovat online přenos, přítomnost trubačů z Vimperka Vás nijak neovlivní :-)

Sestavy z posledního zápasu:

HC MOUNFIELD: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Prokop - L. Květoň, Hanzal, M. Michálek - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - Podlešák, Mertl, Dej - Suja, Knotek, Rousek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.