Gólové hody v ČEZ Areně končí za stavu 6:9. Oslava hokeje vyšla lépe hostům, kteří po třech brankách Plekance a Patery zaslouženě vítězí o tři branky. Domácí tým sice bojoval, ale dnes to na rozjeté Rytíře zkrátka nestačilo.
60:00
59:53
Domácí z útočné třetiny dostává Plekanec, který nahrává na Kuchejdu.
59:12
A hostující brankář si poradil i se střelou Beeche, jehož tečovaný projektil končí v lapačce.
58:37
Buchtele našel na levé straně v útočném pásmu Kousala, který nahrávkou přes šířku hřiště našel Ďalogu. Zakončení domácího beka Chábera vyráží.
58:02
Kousal hledal z vlastní třetiny rychlou nahrávkou Barteka, ale ten na něj nedosáhl. Icing tak stěhuje hru před Růžičku.
57:08
Židlický jednou rukou nedokázal vyhodit touš ze třetiny a zakončovat mohl Bartek. Chábera si však na jeho pokus počkal a vyráží.
55:58
Nahození z levé strany tečoval na Cháberu Semorád, ale puk jde bohužel pro domácí jen těsně vedle branku Rytířů z Kladna.
54:59
Magická desítka teď byla hodně blízko. Domácím pláchnul Plekanec, který však v samostatném úniku puk za Růžičku nedostal. Dorážet mohl Jaromír Jágr, ale ten z levé strany pálí nad!
54:40
Pardubice právě vstřelily branku!
ČEZ Arena si užívá opravdu fenomenální zážitek z gólové přestřelky roku! Píša sice od modré dvakrát branku Kladna netrefil, ale po jeho druhém pokusu se puk dostal přes Zohornu na hůl MARTINA BARTEKA, který táhlou ránou překonává Cháberu. Asistence: Tomáš Zohorna a Aleš Píša.
53:27
Kindl hledal na pravé straně napřáhnutého Koláře, který však puk netrefil a padá na led. Kladno se následně dostává do středního pásma.
52:45
Po dvou brankách Pardubic tu máme i přesilovku domácího celku. Dvě minuty vidí Marek Židlický, který se provinil hákováním.
52:20
O pár vteřin později přichází další rychlá branka domácích a rázem to máme 5:9. Rychlý vpád Pardubic do útočného pásma zakončoval ROBERT KOUSAL, Chábera jeho pokus dostal pod svůj beton, ale šikovný forvard domácích dokázal puk se štěstím procpat za jeho záda. Asistence: Marek Ďaloga a Tomáš Nosek.
51:30
Celek koučů Pavla Hynka a Ladislava Lubiny přidává v polovině třetí třetiny svou čtvrtou branku. Na levé straně se uvolnil možná nejaktivnější hráč Pardubic v utkání JAN BUCHTELE, který prudkou ránou do rohu branky překonává Cháberu.
51:06
Akci Kladna zakončoval z pravé strany Valský, ale brankovou radost mu zkazil obětavý obránce Pardubic.
50:12
Zakončení Aleše Hemského z pravé strany končí na betonu připraveného Jana Chábery.
49:46
Útok hostů neudržel v útočném pásmu Majeský, a tak tu máme ofsajd. Po něm se vhazuje ve střední třetině.
49:20
Drtinův pokus od modré Růžička chytá do výstroje. Následně se bude vhazovat po jeho pravici.
48:49
Kousal hledal nahrávkou za branku Buchteleho, ale před ním dobře zapracoval Machodla, který domácího útočníka předskočil.
48:05
Hosté hrají v plném počtu.
47:11
Krejčí našel na pravé straně chytrou nahrávkou Koláře, ale ten za Cháberu zasunout nedokázal.
46:34
Z pravé strany zakončuje na Cháberu Aleš Píša, ale příliš slabě, a tak hostující brankář chytá.
46:04
Přesilovka pro Pardubice. Za podražení je vyloučen Jiří Drtina.
45:36
Kladno právě vstřelilo branku!
Třetí využitá přesilovka Rytířů v utkání upravuje skóre na podobu 3:9! Druhý hráč Kladna, který si dnes připisuje hattrick se jmenuju PAVEL PATERA. Veterán hostí využil přesnou nahrávkou Plekance a z pravé strany propálil ležícího Martina Růžičku. Asistence: Tomáš Plekanec a Marek Židlický.
44:32
Kristopher Beech posílá domácí do čtyř, když vidí dvě minuty za držení.
43:54
Z pravé strany pálil na Martina Růžičku hostující Hlaváč, ale domácí brankář si poradil a vyráží.
43:21
Kolář zastavil rodící se útok hostů a posunul na Barteka, který pro sebe velmi typicky zkoušel příklepem zakončit z pravé strany na Cháberu. Puk mu však sjel z hole, a tak hostující brankář volný puk jen přikryl lapačkou.
42:30
Zakázané uvolnění Kladna stěhuje hru do útočného pásmu Pardubic, kde se vhazuje.
42:05
Beechovo následné zakončení z mezikruží Chábera chytá do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
41:44
Hostující tým nahodil kotouč do útočného pásma a odjíždí střídat, icing se nepíská, a tak do útoku půjdou i domácí.
40:43
Hostující tým pokračuje v nasazeném tempu z druhé třetiny a v přesilové hře přidává osmou branku. Tlustý našel na pravé straně PAVLA PATERU, který sám před Růžičkou přízemním pokusem prostřeluje domácího brankáře. Asistence: Jiří Tlustý a Tomáš Plekanec.
40:35
Nahození z levé strany tečoval Somík na vlastního brankáře, který volný kotouč přikryl lapačkou.
40:01
40:00
Tak to byl uragán. Hned v úvodních vteřinách druhé třetiny zvýšil vedení Kladna o tři branky Plekanec a zdálo se být rozhodnuto. Domácí celek se ale vrátil do hry brankou Hemského a když na jeho branku navázal i Zohorna, rázem to bylo 2:3. Hráči Rytířů však v následujících minutách přidali další čtyři branky a před třetí třetinou je prakticky rozhodnuto. Nic na tom nemění ani branka Barteka, prozatimní stav je 3:7 z pohledu Pardubic. Třetí třetina dnešního gólově potentního utkání začne pravděpodobně v 20:01.
39:48
Plekanec v útočném pásmu hledal zadovkou Tlustého, ale ten se k puku nedostal. Puk se následně dostal mimo kluziště, a tak se vhazuje ve střední třetině.
39:04
Židlický z levé strany našel Jágra, který bez přípravy pálil, avšak pouze do blokujícího zadáka Pardubic Kočího.
38:46
Přesilovka pro Kladno. Za nedovolené bránění je vyloučen Václav Benák.
38:39
Benák vyjel s pukem až do útočné třetiny, kde dokonce slušné vypálil, avšak těsně mimo Cháberovu klec.
38:07
Útok Pardubic zakončoval z levé strany Martin Bartek. Rána mu sice nevyšla, ale i tak musel být Chábera v pozoru a puk přikrýt lapačkou.
36:58
Branková třetina pokračuje, Rytiří vedou 3:7! Nikým neatakovaný PAVEL PATERA bez problémů vyjel zpoza branky, udělal kličku domácímu obránci a bekhendovou parádou zavěšuje pod Růžičkovu horní tyč! Krásná branka hostujícího veterána znamená vedení Kladna o čtyři branky. Asistence: Jan Hlaváč.
36:40
Po ráně z pravé strany mohl puk za sedicího Cháberu zasunout Tomáš Nosek, ale ten netrefuje.
36:23
35:53
Z pravé strany zakončoval na Cháberu střelec druhé branky Pardubic Tomáš Zohorna, který ale tentokrát neuspěl. Brankář hostí ránu domácího forvarda viděl, a tak ji pohodlně chytá.
34:46
Domácí tým dlouho váhal se střeleckým zakončení, ale to následně přišlo z pravé strany, a tak je sníženo. Hemský našel na pravé straně MARTINA BARTEKA, který sice stál v těžkém úhlu, avšak procpat puk za Cháberu se mu nakonec povedlo. Asistence: Aleš Hemský a David Krejčí.
34:24
Pardubický tým bude mít výhodu přesilovky 5/3. Petr Macholda vyhodil touš mimo ledovou plochu, a tak vidí dvě minuty za zdržování hry.
33:31
Šanci Pardubic pálil z levé strany Bartek do připraveného Chábery. Následně si domácí tým zahraje přesilovou hru po hákování Marka Černoška.
32:01
Ve slušné šanci byl před Cháberou domácí Aleš Hemský, který však kotouč netrefil ideálně, a tak se nic závratného neděje.
31:16
Ve stejném čase domácí mění brankáře, když Salfického nahrazuje po šesti brankách Martin Růžička.
31:16
Menší tlak hostujícího celku v útočné třetině znamená další branku. Po zmatku v předbrankovém se nejlépe zorientoval JAKUB DRAGOUN, který z pravé strany zamířil nad Salfického lapačku do sítě. Asistence: David Kuchejda.
30:32
Šanci domácích pálil na Cháberu z levé strany Martin Bartek. Hostující brankář je však připraven a betonem vykopává do rohu kluziště.
29:39
Šance hostů přišla po vhazování v útočné třetině. Po něm pálil ihned Hlaváč, ale branku Salfického těsně netrefuje.
28:55
Hostující tým si připisuje další brankový úspěch. Mocek v útočném pásmu parádně našel sjíždějícího JAKUBA VALSKÉHO, který před Salfickým zachoval klid a po jednoduché kličce na domácího brankáře zakončuje do odkryté klece. Asistence: Petr Mocek.
27:40
Rytíři v přesilové hře odskakují na rozdíl dvou branek! TOMÁŠ PLEKANEC se podél levého mantinelu dostal přes domácí beky a následnou exkluzivní ranou do horní rohu Salfického klece zaznamenává hattrick. Čepic se však v bouřícím hledišti ČEZ Areny logicky nedočkal. Asistence: Jan Hlaváč a Marek Židlický.
27:29
Šance domácích v oslabení. Krejčí místo úniku ještě našel Somíka, jehož prudkou dělovku Chábera parádně vyráží!
26:43
Celek Pardubic i nadále tlačil v útočném pásmu, ale i s trochou smůly se skóre znovu neměnilo. Odpočinek pro Kladno bude znamenat následná přesilová hra, kterou si hosté zahrají po napadení Jiřího Vašíčka.
25:53
Velký tlak domácích v útočném pásmu končí další brankou! Chábera dobře zasáhnul proti ranám z kruhu v podání Kindla, avšak na další pokus už nestačil. Po nahrávce zpoza branky byl v mezikruží volný TOMÁŠ ZOHORNA, který prudkou ranou překonává hostujícího brankáře. Asistence: Radovan Somík a Martin Šagát.
24:10
Domácí tým po pěkné akci snižuje na rozdíl dvou branek. Ze středního pásma našel za hostující obranou Kousal perfektně načasovaným pasem ALEŠE HEMSKÉHO, který v úniku bez větších problémů skóruje, když ranou na lapačku překonává Cháberu. Asistence: Robert Kousal a Jan Kolář.
23:25
Nosek by sražen ve středu hřiště k ledu, ale i tak se domácí tým pokusil o zakončení. Buchtele však pálil hodně nepřesně do ochranné sítě nad brankou.
22:42
Dnes zatím aktivní Buchtele navezl puk do útočného pásma, kde následně Kindl pálil směr Chábera. Kotouč však na hostujícího brankáře neprošel, a tak se musel domácí bek vrátit. Kladno se však provinilo pravidlem o ofsajdu.
21:34
20:47
A hostující tým udeřil potřetí! Kolář nezastavil puk, když mu přeskočil hokejku a TOMÁŠ PLEKANEC se dostal do samostatného úniku. V něm si pohrál s brankářem Salfickým a pohodlně zakončuje blafákem za jeho záda. Bez asistence.
20:37
Po Kindlově ráně zakončoval z pravé strany Robert Kousal, ale branku bohužel pro domácí netrefuje.
20:01
Kladno je od samotného úvodu lepším celkem a zaslouženě vede 2:0. První branku utkání připravil hostům Černošek, který od modré pálil na Salfického, jehož vyražený kotouč dorazil Jágr. Legendární 68 měla prsty i v druhé trefě, kterou přidal z pravé strany Plekanec. I domácí tým měl dost šancí, avšak Chábera zatím v brance Kladna čaruje. Druhá třetina pravděpodobně začne v 19:04.
20:00
19:59
Kladno mělo v oslabení paradoxně dvě velké šance! Nejprve z pravé strany místo očekávané nahrávky Tomáš Plekanec vypálil a trefil tyč! V posledních vteřinách zakončoval po nájezdu z levé strany i Tlustý, ale Salfický stačil vyrazit!
19:29
Hostům se nechtělo střídat, a tak po dlouhých vteřinách sudí Šír vylučuje. Dvě minuty za zdržování hry vidí hráčská lavice Rytířů Kladno , trest odpyká David Kuchejda.
19:29
A ani pokus Radovana Somíka nekončí v brance. Jeho rána od levého mantinelu končí po teči v ochranné síti.
19:12
Židlického nepřesvědčivé vyhození puku mohl potrestat o pár vteřin později Zohorna, ale jeho ránu od modré Chábera vyrazil.
18:30
A znovu to byl Robert Kousal, který zakončoval po takřka stejné akci mimo branku. O pár vteřin později přišla další šance Pardubic! Krejčí před Cháberu nezazmatkoval a našel u levé tyče Barteka. Ten však bohužel pro domácí pálí jen do betonu hostujícího brankáře!
17:45
Šance Pardubic! Rychlý brejk centroval do brankoviště Bartek a teč Roberta Kousala jde jen těsně mimo Cháberovu klec.
17:30
Hostující tým pokračuje v povedeném představení v ČEZ Areně a jeho tlak v útočném pásmu dělá domácím velké problémy. Další zakončení však Salfický chytá.
16:25
Branka je tedy uznána, a tak vedou Rytíři již 2:0! TOMÁŠ PLEKANEC dokázal z pravé strany umístit volný kotouč nad Salfického vyrážečku, a tak hosté vedou v závěru první třetiny již o dvě branky. Asistence: Marek Židlický a Jaromír Jágr.
16:25
Rychlá akce hostí končí pravděpodobně druhou brankou utkání! Jágr našel geniální nahrávkou z druhé vlny sjíždějícího Černoška, který sice Salfického nepřekonal, ale Tomáš Plekanec následnou střelou ano. Brankář domácích ale při zákroku posunul klec, a tak se bude na videu zkoumat, či branka platí, nebo ne.
16:08
Po následném vhazování střílel i Ďaloga, který si pěkně udělal prostor, ale i on končí na spolehlivém zákroku Jana Chábery.
16:01
Dobrou práci Buchteleho, který vjel do útočného pásma zkoušel proměnit v branku Píša. Zadák Pardubic pálil od modré, ale jeho pokus Chábera vidí a bez větších problémů ho chytá.
15:18
Krejčí po vjezdu do útočného pásma našel Koláře, jehož rána končí po střetu s konstrukcí branky v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.
14:45
Kindlův pokus nejprve Chábera vyrazil, aby se puk po nahrávce od Barteka znovu dostal na hůl čerstvého reprezentanta Jakuba Kindla. Jeho další rána však končí po zásahu jednoho z hostujících beků mimo Cháberovu klec.
14:13
Domácí tým hraje v plném počtu.
14:08
Melka na modré sražen k ledu, a tak průnik Hlaváče končí logicky ofsajdem. Vhazuje se ve středním pásmu.
13:40
Židlického nahrávka do útočné třetiny sice prošla, avšak domácí tým ihned vyhazuje.
12:50
Kladnu se zatím přesilovka nedaří. Ránu Židlického srazil jeden z domácích zadáků a následný pokus Jágra o nahrávku utnul důrazný Benák.
12:13
Ukázkové podražení teď ukázal Aleš Hemský, který jde po faulu na Kuchejdu odjíždí na trestnou lavici.
11:31
Již při plném počtu Pardubic se k puku v útočné třetině hostů dral Melka, který by v případě zachycený kotouče mohl pálit, ale bohužel pro Kladno mu odskočil.
10:03
Dlouhou kombinaci Rytířů v útočném pásmu zakončoval střelou od modré Tomáš Plekanec. Puk však až na Salfického nedoletěl, a tak posléze domácí vyhazují.
09:26
Přesilovku si zahraje i celek Kladna. Za nedovolené bránění Jágra je vyloučen Aleš Píša.
08:47
Slušná šance Pardubic! Po rychlé kombinaci zakončoval z otočky Radovan Somík, ale Chábera byl připraven a přízemní střelu vyráží levým betonem.
08:00
Buchtele svým vpádem do útočné třetiny zkusil rozbít hostující obranu, což se mu sice celkem povedlo, avšak celek domácích zakončit nedokázal.
07:17
Domácí tým se snaží reagovat, avšak kombinace do útočného pásma se mu nepovedla, a tak tu máme icing.
06:38
Hostující tým jde do vedení 1:0! Dobré střídání první formace Rytířů znamená úvodní branku dnešního klání. Ránu z levé strany v podání Černoška sice dokázal Salfický vyrazit, avšak přesně na hůl volného JAROMÍRA JÁGRA, který pohodlně dorazil kotouč do sítě. Asistence: Marek Černošek.
05:50
Již se hrálo pět na pět, když z pravé strany hledal před brankou Radovana Somíka Zohorna. Kapitán domácích však na střílenou nahrávku reagovat nestačil a puk netrefuje.
05:06
Píšovu ránu znovu Chábera vyrazil a velký zmatek v předbrankovém prostoru končí jen se štěstím dobře pro hosty z Kladna, kteří vyhazují.
04:24
I celek Pardubice se dostal do zakončení. Dvakrát pálil Jakub Kindl, ale obě rány dokázal hostující brankář vyrazit. Při druhé ráně dorážel z otočky Krejčí, ale ten branku těsně netrefil.
03:40
Rytíři hrozí v oslabení. Do útoku se dostal Marek Židlický, který využil nezájmu domácích beků ke střele. Tu však Salfický jistě vyráží.
03:18
Přesilovka pro Pardubice. Petr Mocek vidí dvě minuty za hákování.
02:37
Brejk Pardubic nejprve zakončoval Ďaloga, jehož ránu Chábera pouze vyrazil na hůl Buchteleho. Ten s ničím neváhal a ihned pálil, z úhlu trefuje tyč!
01:59
Bylo to znovu Kladno, které se objevilo v dobrých šancích. Nejprve netrefil puk na pravé straně Eberle, a poté pálil i Židlický. Salfický si však místo u své tyče pohlídal a chytá.
01:06
Až teď po ráně od modré čáry musí Salfický zasahovat. Rána mu sice vypadla z rukavice, avšak rychle ji přikrývá pod lapačku.
00:30
Začíná se pěkně od podlahy. Útočné výpady vidíme na obou stranách, ale brankáři zatím bez zásahu. Brejk Kladna zakončil Plekanec jen do obránce Pardubic.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Kindl, Vašíček, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Bartek, Zohorna, Somík – Buchtele, Nosek, Starý – Cetkovský, Beech, Šagát – Semorád

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Židlický, Černošek, Majeský, Macholda, Mocek, Drtina, D. Růžička, Kameš – Jágr, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Kuchler – Valský, Melka, Eberle

Trenéři: Zdeněk Vojta, Jiří Kopecký a Petr Tatíček.

Rozhodčí: Mikula, Šír – Barvíř, Blümel.
Domácí celek Pardubic se z nepovedeného startu do soutěže oklepal a míří vzhůru. Předešlé dvě kola sice nevyhrál, ale na domácím kluzišti si zjednává respekt. Pět posledních zápasů znamenalo pouze jedinou prohru, a to na nájezdy s Plzní. Dnes tak vyprodaná ČEZ Arena požene celek kouče Pavla Hynka za další výhrou v těžkém střetu s favoritem z Kladna.
Rytíři z Kladna sice za minulé dvě kola berou šest bodů, ale venku to trošku skřípe. Jágrova družina se totiž z výhry radovala v posledních pěti zápasech jen dvakrát, a tak by dnes potřebovala svou bilanci vylepšit. Hlavní kouč Vojta dnes nemůže počítat z trojicí Piskáček, Látal, Lukáč.
Poslední dva duely vyzněly lépe pro Kladno, které nejprve, sice ještě v přípravném duelu a bez hráčů z NHL, avšak nečekaně snadno porazilo Pardubice na jeho ledě 5:1. V ligové soutěži v rámci 5. kola poté v Praze díky hattricku Tomáše Plekance zvítězilo 6:3.
Tahák 18. kola dnes uvidí ČEZ Arena v Pardubicích. Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přivítá na svém ledě aktuálně třetí celek extraligového pelotonu Rytíře Kladno.