Dnešní derby mezi Zlínem a Kometou nám přineslo skvělou podívanou a hokejový divák si určitě přišel na své. Zpočátku jsme viděli na každé straně šťastnou branku. Poté mohla Kometa odskočit do vedení, ale Holec samostatný nájezd neproměnil. Nejvíce branek padlo v poslední třetině. Kometa nejprve srovnala díky Petrovického přesilovkové trefě a poté poslal Kometu do vedení Kováčik. Ševci se ale nesložili a dokázali otočit vývoj zápasu na svoji stranu. Zlomovou trefu si připsal Zdeněk Okál, který využil přesné přihrávky od Petra Lešky. Berani tak zaslouženě dokráčeli k výhře 6:3 a posouvají se na druhé místo. Velikou pochvalu si za své výkony zaslouží oba brankáři. Nejlepší hráči utkání: Petr Čajánek (ZLN) - Jozef Kováčik (KOM). Pro dnešek je to vše, hezký zbytek středy.
60:00
59:32
Ještě Holíkův bekhend, který mířil těsně vedle.
59:04
Zlín právě vstřelil branku!
JAROSLAV BALAŠTÍK svůj samostatný nájezd neproměnil, ale jeho bekhendová dorážka už končí v brněnské síti. Máme definitivně rozhodnuto. Asistence: Petr Leška, Pavel Kubiš.
58:50
Malec šel ošklivě u střídaček tělem na hlavu Matějíčka, naštěstí domácí útočník včas stihl uhnout.
58:08
Dnešní utkání sleduje 5213 diváků.
57:26
Zlínští jeli dva na jednoho, Honejskovi puk v poslední chvíli sjel z hokejky. Následný průnik Čecha Falter kryje.
56:51
Možná zlomový gól utkání. Petr Leška našel na druhém křídlé volného ZDEŇKA OKÁLA, a hráč s 88 na zádech překonává Faltera přesnou střelou k protější tyči. Asistence: Petr Leška, Tomáš Linhart.
55:23
Veselý sám před Falterem, ale jeho blafák skončil na levém betonu brněnského brankáře.
54:05
Oldrich Kotvan (ZLN) 4 min za hrubost.
54:05
Jan Švrček (KOM) 2 minuty za vysokou hůl + 2 min za hrubost.
54:05
Rozhodčí budou udělovat tresty.
54:05
Domácí bek atakoval brněnského obránce na led a stal se tak vítězem šarvátky, to bylo hodně rychlé.
54:05
Šarvátka mezi Kotvanem a Švrčkem.
53:42
Falter neudržel prudkou střelu Veselého, Zlín obléhá útočné pásmo.
52:33
Sedláček sklidil aplaus od diváků, když ukázkovým zákrokem lapačkou chytil střelu Čermáka.
52:08
Zlínští jsou v plném počtu, Brno stále v útočném pásmu.
51:46
Petr Čajánek (ZLN) - Tomáš Svoboda (KOM) oba 2 minuty za hrubost.
51:46
Sedláček zneškodnil Svobodovu dorážku do prázdné klece. Brankáři dnes opravdu kralují. Po dorážce se strhla menší strkanice.
51:38
Matějíček výborným obětavým zákrokem vypíchl puk brněnskému útočníkovi.
51:43
Dlouhý nedosáhl na Čermákovu přihrávku a hra se přesouvá před Faltera.
50:08
Je tu ale šance pro hosty. Dvouminutovou přesilovku nabízí Kometě domácí Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za sekání.
49:37
Zlínské publikum se probouzí a žene domácí celek dopředu.
49:01
To je radosti na ZS Luďka Čajky. Dnes padají góly ve velmi rychlém sledu. PETR LEŠKA proměnil svůj samostatný únik i přesto, že byl stíhán dvěma brněnskými obránci. Kotouč tak tak doskákal za brankovou čáru. Dnes padají obzvlášť šťastné trefy. Asistence: Jaroslav Balaštík, Pavel Kubiš.
47:28
Čermák nebezpečně tečoval Petrovického pas do protipohybu Sedláčka. Puk nakonec zamířil mimo branku.
46:54
Zlínští dlouho s odpovědí nezaháleli. Honejsek se natáhl po puku, předložil jej PETRU HOLÍKOVI a ten střelou k levé tyči srovnává na 3:3. Asistence: Antonín Honejsek, Filip Čech.
45:43
Svobodova střela letěla vysoko do ochranné sítě.
44:44
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí vývoj zápasu. JOZEF KOVÁČIK plácl do puku a ten vymetl horní růžek. Nutno podotknout, že Kometa má dnes i velikou dávku štěstí. Asistence: Miroslav Holec, Martin Dočekal.
43:29
Holík puk posunul za sebe na Honejska a jeho střelu Falter chytá do lapačky.
42:26
Hosté bleskově využívají přesilovou hru a máme opět nerozhodný stav. RÓBERT PETROVICKÝ ukryl svoji střelu šikovně mezi Sedláčkovy betony. Asistence: Tomáš Žižka, Leoš Čermák.
42:00
Tomáš Svoboda byl v útočném pásmu zahákován a Kometu čeká přesilovka. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty hákování.
42:00
Už i domácí jsou kompletní.
41:15
Kometa hraje v plném počtu a zahraje si 45 vteřin přesilovku pět na čtyři.
41:00
Hosté se ocitli v ofsajdové pasti, bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:40
Kováčik se odhodlal ke střele ze středního pásma. Sedláček puk schoval do lapačky.
40:10
Oba týmy pokračují ve hře 4na4.
40:01
Ve druhé třetině se nám tempo rapidně zvedlo a opravdu se bylo na co dívat. Zlín mohl poslat do vedení Köhler, ale to by musel trefit odkrytou branku, což se nestalo. Následně se Brno dočkalo branky, která byla také velmi kuriózní. Po úniku Hrušky dorážel Divíšek, Sedláčkovi spadla maska a po konzultaci s videem bylo prokázano, že kotouč překročil brankovou čáru. Hned na to byl faulován Holec a měl výhodu trestného střílení. Brněnského útočníka vychytal bravurně lapačkou domácí Sedláček. Zlínští drtili Kometu v útočném pásmu, ale hosty držel výborný Falter. Domácí fanoušci si ale přecijenom zakřičeli oblíbený chorál góol. Při vyloučení Koreise se střelou z mezikruží prosadil Čajánek. Zlín si tak nese do poslední třetiny těsný náskok 2:1. Zásahy brankářů: Sedláček (15) - Falter (17). Třetí třetina začne asi ve 20:18.
40:00
39:59
Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za hákování.
39:59
Divíšek se v oslabení vydal na výlet a Tesařík musel faulovat. Počet hráčů na ledě se srovná.
39:15
Zlín pokračuje v přesilovce pět na čtyři ještě dvě minuty.
39:11
Tak domácí publikum se přeci jenom dočkalo trefy z přesilovky a jaké. PETR ČAJÁNEK obdržel přihrávku mezi kruhy a střelou z první překonává Faltera k pravé tyči. Asistence: Antonín Honejsek, Ondřej Veselý.
39:02
Matějíčkova rána vysoko sražena do ochranné sítě.
38:26
Po střetu Hamrlíka s Žižkou byla posunuta zlínská branka. Následovat bude buly před Sedláčkem.
38:09
Jakub Koreis (KOM) 2+2 minuty za hru vysokou holí. Veliká šance pro Zlín ke skórování.
38:09
Koreis tvrdě a nesmyslně atakoval před Falterem Okála bez puku, na ledě jsou stopy krve.
37:26
Kometa přečkala i tohle oslabení, Bičánek je na ledě.
37:10
To je neuvěřitelné! Falter špičkou betonu vykopl dorážku Veselého. Brněnští spoluhráči mohou děkovat svému brankáři, který je drží nad vodou.
36:47
Švrček promáchl před vlastní brankou přihrávku a Falter se musel natahovat, aby puk skryl do lapačky. Teď hostujícím fanouškům zatrnulo.
36:20
Leškovu střelu zachytil těsně před Falterem osamocený Balaštík. Domácí útočník si chytře Faltera rozhýbal ale trefil pouze jeho dobře postavený beton. Zlín má obrovský tlak Falter Brno drží.
35:26
Hosté se sotva ubránili a opět si zahrají ve čtyřech. Bičánek (KOM) podrazil v šanci Holíka a odsedí si dvě minuty.
35:04
Kometa je kompletní.
34:42
Čajánek se snažil před Falterem si sklepnout puk rukavicí a zakončit. Nakonec puk uvízl pod jeho tělem. Buly ve středním pásmu.
34:28
Minuta zlínské přesilovky je pryč. Brno se na chvíli dostalo z pásma.
33:43
Hamrlík zkoušel pálit před hradbu těl, Falter si jeho ránu pohlídal.
33:04
Na tresnou lavici už putuje Tomáš Žižka (KOM) a odpyká si dvě minuty za podražení.
32:53
Okál v dobré šanci, ale do cesty se mu postavil rozhodčí a navíc byl zlínský útočník podražen.
31:57
Icing Zlína, vhazovat se bude u Sedláčka.
31:12
Švrčkovo nahození od mantinelu si Sedláček pohlídal.
29:15
Okál se ještě snažil tečovat ránu od modré čáry Puk byl ztečován do ochranné sítě.
29:10
Čajánkova střela se odrazila před volného Okála, ale domácí útočník už se k dorážce nedostal.
28:46
Petrovický tečoval mezi Sedláčkovy betony. Domácí brankář včas sklapl betony a vyrazil puk do bezpečí.
27:56
Linhart to zkoušel hned po vhazování, Falter byl na jeho střelu připraven.
27:52
Melenovského nahození vypadlo Falterovi z výstroje. Nejblíže byl dorážce domácí Köhler, nedokázal však dotlačit puk za brankovou čáru.
27:12
Zlínská střídačka si bere oddechový čas.
27:12
Holec se rozjel a rozhodl se vystřelit na lapačku. Sedláček ale dnes poněkolikáté předvedl famózní zákrok lapačkou. Stav tedy zůstává nerozhodný.
27:12
Bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Miroslava Holce. Hákoval Radim Tesařík.
26:45
Brno hraje v plném počtu.
26:40
Tak to je nám překvapení! Kotouč po dorážce TOMÁŠE DIVÍŠKA údajně skončil za Sedláčkem. Domácímu brankáři byla sražena maska, přesto je branka uznána. Fanoušci Brna se bouřlivě radují a domácí stadion zase bouřlivě píská. Asistence: Jan Hruška.
26:40
Někteří hráči si prozatimní čekání na verdikt zkráti rozehřátím na ledě.
26:40
Hruška se při sprintu s kotoučem srazil se Sedláčkem a bude se zkoumat video, zda puk neskončil v brance.
26:30
Další střelecký pokus z hole domácích hokejistů. Falter kryje i Tesaříkovo nahození od modré čáry.
26:18
Falter kryje Čajánkovu střelu z pravého kruhu. Zlínští jsou v přesilovce zatím hodně vidět.
25:34
Leška opět nahodil puk o zadní mantinel a ten se doklouzal přímo před Köhlera. Ten si s pukem zamíchal a zahodil jasnou gólovku, když netrefil prázdnou část brněnské branky.
25:04
Melenovský je na ledě, začíná zlínská přesilovka.
24:45
Tomáš Svoboda (KOM) 2 minuty sekání. 19 vteřin se bude hrát 4na4, poté začne zlínská přesilovka 5na4.
24:45
Svoboda s Matějíčkem se přetahovali o kotouč v pásmu Zlína. Brněnský útočník podrazil zlínského beka a putuje na trestnou lavici.
24:32
Jen co jí ledař připevní zpět bude se vhazovat po pravé ruce zlínského brankáře.
24:32
Po několika střelách brněnských útočníků byla vychýlena ze svého postavení zlínská branka.
23:42
Zlín zatím první oslabení zvládá dobře. Holík vyhazuje před Faltera a hosté se znovu snaží o protiútok.
23:04
Brno si zahraje první přesilovou hru. Vyloučen je Marek Melenovský (ZLN) na 2 minuty za zdržování hry.
22:56
V další šanci hostů se ocitl Čermák. Puk přes Sedláčkův beton protlačit nedokázal.
22:45
Před Sedláčkem byl zcela volný Dočekal. Na brněnského útočníka čekala zcela odkrytá klec, ale útočník Komety prováhal ten správný okamžik.
22:10
Falter výborně zasáhl betonem, když vyrazil Honejskův bekhend z hranice brankoviště.
21:20
Falter měl co dělat, aby vyrazil Čajánkovu střelu od levého mantinelu.
20:55
Domácí zahráli icing, buly před Sedláčkem.
20:01
V úvodním dějství byli aktivnější domácí hokejisté. Ti měli k dispozici dokonce tři přesilovky, ale žádnou nedokázali využít. Berani neustále dostávali Kometu pod tlak, jenže obrana v čele s Falterem odolávala až do 18. minuty. Leška nahodil puk o zadní mantinel, Falterovi se puk zamotal a důrazný Matějíček poslal domácí celek do vedení. Vyrovnání měl na hokejce Čermák, ale Sedláček se proti jeho dorážce skvěle dokázal přesunout. Zásahy brankářů: Sedláček (7) - Falter (11). Druhá dvacetiminutovka začne asi v 19:07.
20:00
19:45
Sedláček výborně zlikvidoval střelu Dlouhého i následnou dorážku Čermáka.
18:35
Falter výborně pravým betonem zneškodnil tvrdou střelu Zámorského.
18:08
Domácí si svojí vysokou aktivitou před Falterem vybojovali kuriózní trefu. Chytré Leškovo nahození ze středního pásma Falter neudržel a dobře postavený MARTIN MATĚJÍČEK posílá Zlín do vedení. Bez asistence.
17:26
Zlín se delší dobu pohyboval před Falterem. Scházela tomu ale pořádná střela.
15:37
Zámorský se napřahoval ale jeho výsledná střela nedosahovala takových kvalit, jaké by si sám domácí obránce představoval. Buly před Falterem.
14:53
Kometa vyhazuje na icing. Domácí jsou jasně lepším celkem, ale jako by jim scházel klid v zakončení.
14:25
Falter musel použít vyrážčeku proti Linhartově střele zápěstím.
13:41
Horák si chytře počkal na Švrčka a čistě mu odebral kotouč.
13:03
Na druhé straně se ocitl v samostatném nájezdu Hruška. Hostující útočník nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Prozatím největší šance hostů.
12:43
Žižka ztratil kotouč za vlastní brankou. Využít toho mohl před brankou volný Veselý, ale přihrávku od Okála mezi kruhy pouze promáchl.
12:01
Domácí se v přesilovce nedostali ke střele. Třetí přesilovka Zlína zůstává nevyužita.
11:08
Honejsek byl tentokrát v útočném pásmu dříve než kotouč. Píská se tedy ofsajd domácích.
10:51
Proti střele Tomáše Svobody Sedláček hbitě mávl lapačkou.
10:30
Zlínu se ale v přesilovce vůbec nedaří rozehrávka.
10:01
Vojtěch Němec (KOM) se opět usazuje na trestnou lavici. Tentokrát vyfasoval dvouminutový trest za držení protihráče.
10:01
Brno nestihá při rychlých průnicích Zlína a opět se bude vylučovat.
9:30
Bičánkova přizemní střela z mezikruží nenadělala Sedláčkovi žadné potíže.
9:18
Hosté se snažili vymyslet nějakou akci, plány jim ale zhatil Čajánek, který puk zblokoval za mantinel.
8:53
Kotvan vyhodil puk, ale pouze před Kováčika. Brněnský bek puk lehce nahodil na Sedláčka a ten ho raději přikryl pod lapačku.
8:33
Holec se prokousal do útočného pásma a Sedláček si připisuje první vážnější zákrok.
8:18
Melenovský nevěděl co s kotoučem a tak ho nahodil na Faltera. Brněnskému brankáři stačilo nastavit lapačku.
7:58
Zatím čekáme na vyloženou šanci, Brno se ještě pořádně nedostalo před Sedláčka.
7:58
Akci domácích hokejistů ukončil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
6:54
Zlínu se nepodařilo využít ani tuhle přesilovku. Hosté jsou kompletní.
5:58
Čajánek v poslední chvíli našel zadovkou Honejska, Falter se stačil přesunout. Kometa vyhazuje.
5:19
Honejskova tvrdá střela z levého kruhu končí v lapačce Faltera.
4:54
Zlínští si vynutili další přesilovku. Na trestnou lavici už putuje Vojtěch Němec (KOM) 2 minuty za hákování.
4:20
Leška chytře našel Balaštíka, jeho střela jen těsně minula brněnskou klec. První vážnější šance Beranů.
3:54
Linhartovo nahození ze středního pásma skončilo v ochranné síťce. Další buly ve středním pásmu.
3:44
Kováčik poslal puk do hlediště, buly ve středním pásmu.
3:20
První přesilovku domácí nevyužili a Bičánek může zpátky na led.
2:53
Tesaříkova střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
2:26
Čajánek si nabruslil do útočného pásma a lehčí střelou prověřil Falterovu pozornost.
1:49
Brno se zatím v oslabení dobře brání, vyhodit se povedlo tentokrát Žižkovi.
1:28
Hamrlíkovo nahození neohrozilo Faltera a Malec vyhazuje k Sedláčkovi.
1:16
Hostující Radim Bičánek (KOM) to s tvrdostí přehnal a Zlínu se nabízí první přesilovka. 2 minuty za držení.
1:01
Falter poprvé zasahuje proti Leškově střele.
0:29
Nepřesnou zlínskou rozehrávku mohl trestat Petrovický, ale jeho bekhend mířil vedle.
0:10
Úvodní buly pro Kometu a hosté se hned ženou do útoku.
00:01
Na ledě už krouží čtveřice rozhodčích, do začátku zbývá necelých pět minutek.
Kometu přijelo do Zlína povzbudit jako vždy poměrně hodně fanoušků. Trenér Venera se bude muset obejít bez nejproduktivnějšího útočníka Jakuba Svobody. Domácímu celku bude nadále scházet zraněný Jiří Ondráček.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Kotvan, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler.

HC Kometa Brno: Falter - Žižka, Kováčik, Valach, Bičánek, Valábik, Švrček, Malec - Erat, Holec, Čermák - Zohorna, T. Svoboda, Hořava - Dlouhý, Koreis, Petrovický - Němec, Hruška, Divíšek - Dočekal.

Rozhodčí: Minář - Mullner - Bryška, Čech.
Reprezentační přestávka je za námi a extraliga nezahálí. Dnes se na ledě domácího PSG Zlín představí jako soupeř Kometa Brno. V letošní sezoně se oba celky utkaly celkem dvakrát. V obou případech se muselo o celkovém výsledku rozhodovat až po základní hrací době. Nejprve vyhrál Zlín v prodloužení, a poté zdolal Kometu i na samostatné nájezdy. Vypadá to, že i v dnešním střetnutí se očekává vyrovnaný hokej z obou stran. Zároveň to bude přímý souboj o druhou příčku v tabulce.

PSG Zlín -Berani se dostali před reprezentační přestávkou do dobré formy. V obou domácích zápasech dokázali na plno bodovat. Nejprve přehráli Karlovy Vary 4:1, a poté si smlsnuli na Litvínovu. Žlutomodří zřejmě konečně našli správné složení formací a dobrou formu brankáře. Prozatimní jedničkou mezi tyčemi se stal Jakub Sedláček. Střeleckou fazónu prožívá Antonín Honejsek, který letos vsítil už dvakrát hattrick a vysloužil si pozvánku do reprezentace.

HC Kometa Brno - Kometa z posledních čtyř duelů dokázala dvakrát zvítězit a dvakrát odcházela z ledu poražena. Kanadskému bodování vévodí Jakub Svoboda. Dravý útočník také upoutal skvělými výkony reprezentačního kouče Aloise Hadamczika a setkal se s Honejskem v národním týmu. Brno mělo neustále problémy s marodkou a tak mu reprezentační pauza přišla určitě vhod. Uvidíme kolik nových tváří se po dlouhé době představí v bílomodrém dresu. Otazník visí nad tím, kdo zaujme místo mezi tyčemi. V poslední době nemocného Trvaje zaskočil v dobrém světle náhradník Martin Falter.

Divácky atraktivní duel začíná netradičně v 18:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.