Třetí dějství nabídlo ještě dvě branky, ve 44. minutě zvýšil svým druhým gólem v zápase Klhůfek a v polovině třetiny jen zkorigoval stav dorážkou Jiří Bicek. Slavia byla po celou dobu duelu lepší, o čemž svědčí i poměr střel, který se zastavil na 33:10. Hezký zbytek večera přeji z 02 Areny.
Zásahy gólmanů

Furch - 3
Mensator - 5
60:00
59:42
Pech vypálil jen do připraveného Furcha.
59:11
Hosté rozehráli jednu z posledních akcí v zápase.
58:22
Bicek hledal své spoluhráče před brankou, ze skrumáže se kotouč ale odrazil ven z pásma.
57:43
Růžička prohnal Kempného, stejně Kempný nestihl puk a odpískáno bylo zakázané uvolnění.
Na dnešní utkání se přišlo podívat 2 278 fanoušků.
56:49
Krenželok dobře drží kotouč v souboji s dvěma protihráči.
56:07
Zakázané uvolnění bylo odpískáno hostům, kterým se velice rychle krátí čas.
55:21
Karlovy Vary se tlačí do útoku, po přihrávce Doležala vypálil Vachovec.
54:48
Kotouč drží na svých hokejkách slávisté, přihrávají si však jen ve střední třetině.
53:32
Tempo hry postupně upadá, hráči mají problém vůbec dobruslit k brankám.
52:43
Hosté rozehrávají zpoza vlastní klece.
52:11
Poletín dostal přihrávku od Klhůfka, bekhendem však sám proti Mensatorovi neuspěl.
51:46
U kotouče jsou Karlovy Vary, do útoku se ale moc netlačí.
51:13
Na ledě se toho moc neděje.
50:32
Zakázané uvolnění Slavie.
49:13
Bednář přišel v útočné třetině o kotouč.
48:03
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Látal se dostal ke dvěma zakončení, obě mu ale Furch zneškodnil, podruhé ale jen vyrazil kotouč k JIŘÍMU BICKOVI, jenž z blízka poslal puk za záda bezmocného Furcha! Asistence: Jan Látal a Jan Košťál.
47:23
Alinč získal na obránci kotouč, pak ale nepřesně přihrál.
46:39
Lehký pokus Bednáře v pohodě zneškodnil Mensator.
45:56
Hraje se převážně ve středním pásmu.
45:01
Slavia hraje ve velké pohodě, za to Karlovým Varům se nedaří téměř nic.
43:17
Slavia právě vstřelila branku!
PAVEL KLHŮFEK si obhodil v rohu obránce, povyjel mezi kruhy a tvrdě vypálil do horního rohu branky. Pro sešívaného mladíka je to tak druhý gól v utkání! Asistence: Jan Stránský a Michal Poletín.
42:33
Kučného pokus schrábl Mensator ze vzduchu lapačkou.
41:21
Kotouč mířil pomalu za domácí svatyni, kam si pro něj taky dojel Furch, ještě před tím však puk nečekaně změnil směr a jel přímo do puštěné klece, Furch ale natáhl hokejku a zachránil Slavii.
40:37
Sobotkův pokus z pravého kruhu Mensator vyrazil jen za svou branku.
40:05
Látal se vrátil na led.
40:01
Ve druhé třetině pokračoval stejný obrázek hry jako v první části. Ve 24. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl po excelentní teči Klhůfek. O minutu později se prosadil v přesilové hře Bednář a vstřelil zatím poslední gól. Velkou příležitost měl v závěru třetiny Zaťovič, když měl k dispozici trestné střílení. Kotouč mu ale sjel z hole, a tak nezvládl karlovarský střelec ani zakončit.
Zásahy gólmanů:

Furch - 3
Závorka - 2
Mensator - 12
40:00
39:43
Karlovy Vary vyhodili přes všechny čáry.
39:18
Bednářovu střelu z levého kruhu zneškodnil Mensator.
38:38
Slávisté se dostali do ofsajdu.
38:05
Za podražení si odsedí dvě minuty Jan Látal (KVA).
K nájezdu se připravil Zaťovič a kdo očekával povedené zakončení karlovarského střelce, byl velice zklamán, jelikož mu při kličce kotouč sjel z hokejky.
37:17
Trestné střílení pro Karlovy Vary za podražení Kuboše.
36:54
Poletín se ocitl v šanci, z blízka ale minul.
36:26
Zucker se ocitl s kotoučem za brankou domácích a zkoušel překvapit Furcha rychlým vyjetím, to se mu ale nepovedlo.
35:47
Kučného vychytal velmi dobrým zákrokem Mensator.
34:48
Výrazně ubylo střeleckých pokusů, hráči bojují o puk hlavně ve středním pásmu.
34:11
Karlovarské nahození nikdo nedojel a puku se zmocnil Kadlec.
33:24
Na ledě se toho v posledních minutách příliš neděje.
32:47
Stránský vypálil vysoko nad.
31:59
Icing i na straně domácích.
31:38
Karlovy Vary jsou u puku jen vzácně a když už se k němu dostanou, jejich přihrávky končí často na zakázaném uvolnění.
31:01
Bednář projel celé útočné pásma, poté ale o kotouč přišel.
30:17
Kolařík jetěě zachytil kotouč v útočném pásmu a mezi dvěma obránci vypálil, ovšem velice nepřesně.
29:12
Tvrdou ránu Sklenáře po ledě zneškodnil Mensator rychlým vytyčením betonu.
28:42
Vrdlovcův pokus byl sražen k zadnímu mantinelu, od něj se ale odrazil před hostující svatyni a Mensator měl co dělat, aby neinkasoval.
28:24
Grman z pravého kruhu nastřelil jen hruď slávistického gólmana.
27:34
Varům se nedaří založit kloudnou útočnou akci.
26:57
Poletín vybojoval u mantinelu puk, nahrál na najíždějícího Stránského, který vylepšil pozici ještě přihrávkou na Klhůfka. Ten bekhendovou kličkou neuspěl!
25:47
Hra se trochu po hektickém úvodu druhé třetiny uklidnila.
24:52
Slavia využívá přesilovou hru. Kadlec našel křižně JAROSLAVA BEDNÁŘE, který z první překonal bezmocného Závorku, kterého tak vyhnal z branky! Asistence: Petr Kadlec a Marek Tomica.
24:18
Z trestné lavice si nabruslil do pásma Sklenář a protáhl Závorku.
24:09
Slavia hraje v plném počtu.
23:53
Kotouč doputoval na modrou čáru ke Kubošovi, který z první vystřelil, do tvrdého pokusu ještě sáhl PAVEL KLHŮFEK a mírnou tečí nasměroval puk mezi Závorkovy betony! Asistence: Petr Kuboš a Michal Poletín.
23:43
Michal Gulaši (KVA) je podruhé v zápase vyloučen za nedovolené bránění.
23:17
Slávisté vyhodili puk až k Závorkovi.
22:41
Slavia zatím hraje oslabení velice dobře. Karlovy Vary se ani nemohou dostat do útočné třetiny.
22:14
Ihned po buly vypálil Nosek, Furch byl pozorný a puk v klidu lapil.
22:09
Jakub Sklenář (SLA) je potrestán dvouminutovým vyloučením za držení hole.
21:38
Kempný přiťukl puk Krenželokovi, který okamžitě vystřelil. Kotouč však letěl těsně mimo.
20:39
Ránu Kuboše od modré zblokoval Drtina.
20:28
Tomica nahodil kotouč do útočného pásma, žádný ze slávistů se k puku nedostali.
20:01
První třetina patřila jasně domácím hráčům. Od začátku dominovali a hned ve 4. minutě zúročil aktivitu Slavie Sobotka. Nadále byli sešívaní mnohem lepší, v několika nadějných příležitostech ale podržel Energii mladý gólman Závorka. Druhé dějství začne přibližně v 19:04.

Furch - 3
Závorka - 10
20:00
19:38
Oba celky už vyčkávají konec první dvacetiminutovky.
18:56
Sobotka našel před brankou Bednáře, který přihrávce jen nastavil hokejku a kotouč mířil jen těsně vedle tyčky!
18:14
Přihrávka Bednáře nalezla Kolaříka, jehož rána byla sražena do rohu kluziště.
17:48
Hosté se trochu osmělili.
17:03
Stránský obdržel kotouč, zpracoval si ho a vypálil, ovšem hodně mimo.
16:18
Karlovarští se nemouhou usadit u branky Furcha, stále jen nahazují kotouče do útočného pásma.
15:52
Zakázané uvolnění domácích hráčů.
15:18
Poletín si obhodil obránce a na hranici brankoviště zakončil, Závorka byl však připraven.
14:35
Skuhravý neudržel kotouč proti přesile a u puku jsou zase slávisté.
14:01
Poletín to zkusil z úhlu, proti karlovarskému gólmanovi ale neuspěl.
13:35
Tempo hry trochu upadlo.
12:58
Gründling přihrál nepřesně a jen díky pozornosti Závorky hosté neinkasovali.
12:35
Krenželok prolétl do útočného pásma a tvrdě vypálil. Jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě.
12:05
Obě mužstva střídají.
11:38
Klozovi nevyšla rozehrávka, puku se zmocnil Kučný.
11:25
Bednářovu střelu z voleje z pravého kruhu schoval Závorka do výstroje.
10:53
Bojuje se u mantinelu v pásmu hostí.
10:13
Skuhravý tvrdou ranou nevylekal Furcha.
09:35
Vrdlovec našel z rohu Krenželoka, který ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč za záda karlovarského brankáře.
09:03
Sobotka nezvládl projít mezi dvěma obránci.
08:47
Rychlý puk nestihl Stránský, a tak Závorka kotouč raději schoval pod lapačku.
08:02
Hosté jsou kompletní.
07:48
Nahození Krenželoka se odrazilo před branku, kam si najel Vrdlovec. Jeho pokus bekhendem ale Závorka zneškodnil perfektně lapačkou!
06:53
Kloz vyhodil přes všechny čáry.
06:38
Sešívaní rozehrávají z hlouby vlastního pásma.
06:02
První vyloučení v zápase. Na trestnou lavici míří hostující Michal Gulaši (KVA) za hákování.
05:46
U kotouče je převážně Slavia, Energie se nemůže k puku skoro dostat.
05:09
Nepřesná přihrávka karlovarských hráčů skončila na icingu.
04:55
Kadlec rozehrává zpoza vlastní klece.
04:26
Slavia nadále pokračuje v útočení.
03:48
Tomica poslal pěkně puk na VLADIMÍRA SOBOTKU, který si povyjel z rohu a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Marek Tomica.
02:56
Stránského pokus z velkého úhlu Závorku nevystrašil.
02:38
Klhůfek s pukem nic nevymyslel, a tak ho nahodil za hostující klec.
02:12
Přihrávka Jelínka skončila na zakázaném uvolnění.
01:24
V úvodu utkání má Energie menší problémy s rozehrávkou.
00:59
Krenželok byl na útočné modré v plné rychlosti zbaven kotouče.
00:25
Sobotka se hnal za svým nahozením, to ale dříve sebral hostující brankář.
00:01

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Holub - Tomica, Sobotka, Bednář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Alinč, Krenželok - Stránský, Vrdlovec, Poletín - Klhůfek

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Nosek, J. Drtina, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal, Kloz - Zaťovič, Pech, Bicek - J. Doležal ml., Vachovec, Zucker - Skladaný, Skuhravý, Košťál - T. Káňa, Pohl, J. Heřman - Kverka

Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Hejl, Horinek.
Posledních 5 vzájemných utkání

Play out, 5. kolo: Slavia - Karlovy Vary 4:3
Play out, 8. kolo: Karlovy Vary - Slavia 4:1
Play out, 11. kolo: Slavia - Karlovy Vary 3:4
5. kolo: Slavia - Karlovy Vary 3:1
18. kolo: Karlovy Vary - Slavia 2:3
První zápas mezi oběma soupeři, který skončil vítězstvím Slavie 3:1, navštívilo jen 2 682 diváků, což byla druhá nejnižší návštěva v O2 Areně. Můžeme tedy jen doufat, že dnešní duel bude v hedišti více zaplněn.
HC Energie Karlovy Vary:
Karlovy Vary nastoupí do utkání také se změnou, nejde ale o nového hráče. Po sedmi letech skončil na pozici kapitána Václav Skuhravý, jehož nahradil Martin Zaťovič. Hosté budou v duelu postrádat několik svých opor. Vojtěch Polák je po nemoci a v utkání bude maximálně jako třináctý útočník, posilu z NHL Andyho MacDonalda zase trápí problémy s kotníkem.
HC Slavia Praha:
Kádr domácích hokejistů doznal během reprezentační přestávky několika změn. V zápase se poprvé představí obránce Jan Holub, který do Slavii přišel v rámci odchodu Tomáše Pospíšila do Liberce. Jelikož byl Holub na hostování v Litvínově, v červenobílém dresu se představí teprve dnes. V přestávce předčasně opustil červenobílé řady Jaroslav Kalla, místo kterého se za Slavii představí Daniel Vrdlovec, jenž byl v prvoligovém Šumperku nejproduktivnější hráč. Do utkání stoprocentně nenastoupí Tomáš Hertl, který se připravuje s reprezentační dvcítkou na mistrovství světa juniorů.
Vítám vás při sledování on-line přenosu ze zápasu mezi pražskou Slavii a Energií z Karlových Varů. Zatímco sešívaní balancují na hraně přímého postupu do play-off, Energetici řeší závažnější problémy. Jsou na předposlední příčce a náskok na poslední Liberec čítá pouhý jeden bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.