Ve vyrovnaném utkání Zlín stále dotahoval a čtyři minuty se mu povedlo vybojovat prodlouženou. Tu rozhodl po brejku Zohorny přesnou dorážkou Tomáš Rolinek. Nejlepší hráči: Dušan Salfický (PCE), Jaroslav Balaštík (ZLN).
63:54
Pardubice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto, dva body zůstavají v ČEZ Areně. Leška nepřesně nahrál na Köhlera a puk se dostal na hokejky domácích. V následném brejku sice nejprve Zohorna nenašel volného Marušáka, jenže k puku dojel TOMÁŠ ROLINEK, a ten s trochou štěstí dostal puk za nemohoucího Jakuba Sedláčka. Asistence: Tomáš Zohorna a Jiří Marušák.
62:51
Somík hledal bekhendovou nahrávkou před brankou Barteka, ale puk mu uzmul Hamrlík.
61:59
Domácí obecenstvo si žádá vyloučení hostujícího hráče, ale nic takového se neděje. Naopak tu máme ofsajd Pardubic, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
61:26
Příležitost měl i domácí Píša, který pálil po nahrávce od levého mantinelu od modré. Sedláček jeho ránu chytá do výstroje.
60:43
Čajánek připravil v útočné třetině puk pro Dalibora Řezníčka, který však ranou z těžkého úhlu neměl moc nadějí na skórování. Salfický jeho pokus kryje.
60:01
Radoslav Tybor si může oddechnout, jelikož již v prodloužení bude moci nastoupit. Mohlo to vypadat ale jinak, kdyby Ondřej Veselý v posledních vteřinách dokázal proměnit velkou příležitost. Trefil však pouze Salfického, a tak uvidíme prodloužení.
60:00
59:58
Neuvěřitelná šance PSG! Po nahrávce z levé strany pálil z dobré pozice Ondřej Veselý, ale ten trefuje pouze dobře stojícího Salfického!
59:38
Dlouhá kombinace PSG, zatím bez střely. Hamrlík od modré totiž nevypálil.
58:57
Pro postavení útočícího hráče v brankoviště je však Zlín následně vykázán do střední třetiny.
58:44
Po tečované ráně Tesaříka domácí zachraňuje skvělý zákrok Dušana Salfického.
58:18
PSG se drží v útočném pásmu a pálí Zámorským. Ten však nastřeluje pouze obránce Pardubic.
57:57
Tuze nepříjemná situace pro domácí celek. Radoslav Tybor totiž vidí dvě minuty za hru vysokou holí. Pro Zlín dokonalá šance na obrat.
57:40
Leška pěkně prošel do útočného pásma, kde si prohodil obránce Pardubic, ale při pokusu o zakončení mu chyběla rychlost.
56:41
PSG se i nadále tlačí do útoku a snaží se o obrat. Po nepovedeném založení útoku ale po pár vteřinách jeden z obránců pouze nahazuje touš do útočné třetiny.
55:13
Zlín právě vstřelil branku!
A hosté přesilovou hru využívají téměř ihned. Po nahrávce Petra Lešky na modrou čáru pálil do brankoviště Hamrlík. Ten svým ostrým projektilem našel hůl JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který sice svým první pokusem tečoval jen do betonu Salfického, ale v dorážce už neselhal a pohodlně zakončuje do odkryté klece. Asistence: Martin Hamrlík a Petr Leška.
54:49
Přesilovka pro hosty. Jiří Marušák dostává dvě minuty za držení protihráče.
54:02
Nahodil se podél levého mantinelu dostal až před Sedláčka, kde sice napálil jen hostujícího golmana, ale Cetkovský hrozil z dorážky. Ta jde naštěstí pro hosty mimo.
53:49
PSG Zlín hraje v plném počtu.
53:19
Radoslav Tybor vyjel z pravé strany před branku, ktde ranou švihem netrefuje Sedláčkovu klec. Pardubice přesto i nadále v útočné třetině.
52:24
Pardubický tým se usadil v útočném pásmu, ale k ráně nedošlo. Následně chyboval Bartek a domácí tým se musel vracet. Zlín je však nachytán v ofsajdu, a tak se hra přerušuje.
51:50
K menší šarvátce došlo mezi Zohornou a hostujícím Kubišem a sudí bude vylučovat. Dvě minuty vidí jen hráč PSG, který je dostává za hrubost.
51:26
Melenovský v útočném pásmu připravil puk z pravé strany pro Čecha, který ale branku Pardubic netrefuje.
50:30
Balaštíkův pokus z pravé strany Salfický vyrazil prapodivně lapačkou na zadní mantinel. Na druhé straně musel být v pozoru i Sedláček, který chytá ránu Tybora.
50:08
Dlouho pasáž hry bez přerušení končí až zakázaným uvolnění tým Pardubic. Vhazuje se po pravici Dušana Salfického.
48:40
Pěknou individuální akcí se ukázal Petr Holík, který prošel snadno přes střední pásmo a za modrou vypálil. Jeho rána jde bohužel pro PSG nad Salfického klec.
48:00
Po vhazování v útočné třetině PSG pálil Köhler, avšak jeho tečovaná rána končí na zadním mantinelu.
47:41
Přesilovka domácích již zaváněla ztrátou puku, jenže to se nestalo vedoucí branka a stav 2:1! Po dlouhé kombinaci se z levé strany dostal k ráně Píša a jeho ránu skvěle tečoval za Sedláčkova záda kapitán domácích RADOVAN SOMÍK. Asistence: Aleš Píša a Martin Bartek.
46:32
Po Noskově zaváhání bylo k vidění i zakončení hostů. To obstaral za útočnou modrou Petr Leška a jen skvělý zákrok Salfického lapačkou domácí uchránil od obdržené branky!
46:01
V dobré pozici byl po odraženém kotouči Travis Gawryletz. Sedláček ale zasáhnul na jedničku.
45:48
Přesilovka pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Dvě minuty dostává Jakub Šlahař za podražení.
45:37
A PSG mohlo náhle vést 2:1. V nadějné pozici nahrával Šlahař na Okála, ale ten nepřesnou nahrávku v zakončení nepřetavil.
44:20
Hostující celek využívá přesilovou hru celkem rychle a v úvodu třetí třetiny vyrovnává na 1:1! Holík našel v mezikruží volného RADIMA TESAŘÍKA, který následnou táhlou ranou překonává Salfického v brance Pardubic. Hostující zadák zamířil přesně do horní rohu branky. Asistence: Petr Holík a Ondřej Veselý.
43:33
Branka by pravděpodobně stejně neplatila, jelikož tu máme vyloučení v domácích řadách. Za sekání je vyloučen Tomáš Nosek.
43:33
Velká šance Pardubic! Nosek nejprve z levé strany nenašel Tybora, ale posléze Rolinka. Ten sám před Sedláčkem neuvěřitelně pálí do ochranné sítě.
42:34
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když na přibližně třicet vteřin stála hra u levého mantinelu. Tam probíhal boj o zašlápnutí kotouč, který neměl vítěze.
41:38
A dobrá práce Buchteleho do něj hosty jen tak nedostane. Domácí útočník dobře zapracoval u mantinelu a vyhazuje.
41:02
Teď se hostům v útočném pásmu nepovedla kombinace a Aleš Píša vyhazuje puk do útočné třetiny Pardubic.
40:38
Zlín se dostal do útočného pásma a z pravé strany vypálil Martin Hamrlík. Salfický chytá, a tak se bude vhazovat.
40:01
Ve druhé části již tak skvělý hokej k vidění nebyl, ale i tak se pár šancí urodilo. Domácí tým měl tu největší díky zakončení Barteka, který ale z těžkého úhlu odkrytou branku netrefil. PSG ji mělo až v poslední minutě, když pálil nebezpečně Zámorský, jenže brankář Salfický dokázal skvěle vyrazit. Třetí třetina začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 19:41 a Zlín bude mít v jejímu úvodu přesilovou hru za faul Kočího.
40:00
40:00
Se závěrečným hvizdem je ještě vyloučen domácí Kočí, který dostává dvě minuty za podražení.
39:01
Skvělý Salfický! Domácí brankář teď uhájil čisté konto jen díky svému parádnímu zákroku pravým betonem, kterým zastavuje pohotovou a velmi prudkou ránu Petra Zámorského.
38:31
A další nadějný brejk Pardubic tří na dva pokazil Nahodil, kterého u pravého mantinelu dobře dohrál jeden z hostujících beků.
37:48
Spolupráce Kousala s Radilem slibovala větší nebezpečí, ale druhý jmenovaný po pokusu o kličku přichází na útočné modré o puk.
36:30
Zakončení Zámorského od pravého mantinelu švihem Salfický viděl, a tak ho v klidu chytá.
35:51
Hamrlík vysunul do útočného pásma Balaštíka, kterému však při kouzlení ujel puk od hole a Vašíček ho již do zakončení nepustil.
34:36
Tesařík našel nádhernou nahrávkou od mantinel z vlastního pásma na rozmezí útočné třetiny Okála, ale ten se bohužel pro hosty nedokázal dostat k zakončení. Puk mu totiž ujel od hokejky.
33:38
Slovenská spolupráce v domácím dresu nepřináší ve velké šanci druhou branku utkání. Radovan Somík z pravé strany ještě nestřílel, ale nahrál na Barteka, jenž však v záklonu horní polovinu branky netrefuje.
32:30
Leška už byl na ledě a po vyhraném souboji Köhlera mohl ihned zakončovat. Ránu slabé razance z levé strany Salfický ukryl do výstroje.
31:42
Radil z levé strany našel Václava Kočího, který vypálil bez přípravy a nepřesně. Pardubický tým se přesto drží v útočném pásmu.
31:01
Přesilovka domácím hrubě nevychází. V útočném pásmu se tým trenéra Trličíka příliš neohřál a Zlín vyhazuje puk za pukem.
30:12
Po vhazování hostů v útočné třetině dorážel do Salfického po střele Balaštíka útočník Leška. Sudí je nekompromisní a trestá hostujícího hráče dvouminutovým trestem za sekání.
29:12
Domácí příležitost měl po nahrávce od Radila jeho útočný kolega Tomáš Zohorna. Po jeho pokusu zazvonila boční konstrukce branky.
28:03
A po něm zkoušel skrytou střelou překvapit Salfického od modré čáry Dalibor Řezníček. Brankář Pardubic je však připraven a chytá.
27:52
Po Leškově nahrávce bojoval dlouho za brankou Pardubic o puk Balaštík, ale neuspěl. Mrzet ho to však nemusí, jelikož jeden z domácích hráčů následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
26:02
Nahodil si dobře zpracoval letící puk a najel do útočné třetiny. Tam však v zakončení neuspěl, když míří svou ranou švihem nad Sedláčkovu klec. V pokračující akci pálil i Píša, ale tentokrát zasáhl Jakub Sedláček betonem.
24:42
Agilní Melenovský hledal po výjezdu zpoza branky spoluhráče bekhendem, ale v brankovém prostoru nikoho nenašel. Jeho nahození končí mimo branku.
24:03
A v dalším pokusu na něj nevyzrál ani talentovaný Petr Holík, který své štěstí zkoušel střelou z levé strany. Brankář Pardubic ji nadvakrát chytá a ukrývá pod lapačku.
23:51
Svižnou ránu Petra Čajánka zastavuje připravený brankář Salfický.
23:16
Znovu šance na obou stranách. Nejprve tu hostující měl Balaštík, ale v celkem dobré situaci neuspěl. Na straně druhé potom svou typickou střelou švihem zkoušel štěstí Martin Bartek, jenže ani on se neraduje. Skvěle zasáhl betonem Sedláček.
22:49
Nebezpečí na straně druhé dokázal přes Sedláčkem odvrátit jeden z jeho spoluhráčů, a tak šlo PSG do brejku. Ten zakončil z levé straně nepříliš důraznou střelou Okál, a tak si Salfický poradil.
21:59
Dobré střídání má za sebou Marek Melenovský, který dvakrát obral domácí hráče o puk a v tom druhém případě z toho dokonce byla velká šance. Šikovný útočník našel nahrávkou mezi kruhy Pavla Kubiše, který sice zakončoval pohotově bez přípravy, jenže pouze do připraveného Salfického, který se dokázal skvěle přemístit a vyrazit.
21:31
Teď však ani jeden z hráčů druhého útoku Pardubic nedokázal zastavit nahrávku Vašíčka a máme tu zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje po levici Dušana Salfického.
20:42
Úvod patří domácím, kteří hrozí zakončením Vašíčka od modré čáry. Táhlou ránu Sedláček vyráží na zadní mantinel.
20:01
Máme za sebou první třetinu a můžeme říct, že vidíme celkem solidní hokej. Domácím se sice v úvodu vůbec nepovedla přesilovka, ve které nepřišla ani jedna střela na branku, ale je to právě celek kouče Trličíka, který vede po brance Jiřího Cetkovského z 19. minuty 1:0. Zlín hraje ze zajištěné obrany, ale v útoku je nesmírně nebezpečný. Zejména první útok ve složení Balaštík, Leška, Köhler dělá domácím problémy. Prvně jmenovaný spálil šanci z kategorie obrovských, když v samostatném úniku po chybě Gawryletze nedokázal puk propasírovat za Salfického, který dobře utěsnil prostor u své tyče. Druhá třetina začne pravděpodobně v 18:49.
20:00
19:57
A další příležitost Pardubic! Skvělou nahrávkou od pravého mantinelu našel Radoslav Tybor před brankou Noska, který však pálí jen do připraveného Sedláčka, který zasahuje betony!
19:14
Šance na obou stranách. Nejprve v té hostující ještě zbytečně hledal zadovkou Köhler spoluhráče, a tak nezakončil. Sedláček mohl mít problémy s následnou střelou Zohorny od levého mantinelu. Puk se ale do branky nedostal.
18:30
Domácí tým jde v závěru první třetiny do vedení 1:0! Po vítězném vhazování Nahodila se puk dostal na Kočího, kterému sice rána nesedla, ale po odrazu od hostujícího hráče se puk dostal na hůl JIŘÍHO CETKOVSKÉHO, který nad ničím příliš nepřemýšlel a bekhendem zkusil překvapit brankáře Sedláčka. Ten přes klubko těl nemohl nic vidět, a tak celkem lehký kotouč pouští za svá záda. Asistence: Václav Kočí.
18:10
Druhá útočná formace Pardubic nepochopila nahození na mantinel v podání Benáka a zdálo se, že puk bude mít Zlín. Ten však také chyboval, když vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:43
Velká chyba Gawryletze ve vlastní třetině poslala do velké šance Jaroslava Balaštíka. Zkušený střelec PSG zkoušel zakončit blafákem na vyrážečku, jenže puk nezvedl, a tak pálí nepřesně jen do Salfického betonu.
16:00
Cetkovský pro Nahodila, který obkroužil branku a nastřeloval do brankoviště. Tam sice nikdo kotouč netrefil, avšak následná rána Barteka skončila s pomocí Sedláčkova zákroku vedle.
15:12
Kousal zpoza branky připravil puk pro Kočího, který pálil sice z nepřipravené situace, avšak šťastný odraz puku málem poslal domácí do vedení. Kotouč se však z klubka těl nevydal do branky PSG, ale jen těsně mimo.
14:53
Nahození Benáka ze střední vzdálenosti raději udržel brankář hostí mezi betony. Následně se tak bude vhazovat po jeho levé ruce v útočném pásmu Pardubic.
14:39
A do další nadějné pozice se po důrazu Tybora dostal Nosek. Ten mohl od levého kruhu pálit na Sedláčka, jenže na poslední chvíli skvěle zahrál v obranné fázi Jaroslav Balaštík, který puk vybojoval pro PSG.
13:20
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když Kousal posouval do nadějné pozice pro Barteka. Slovenskému střelci však nevyšel krok, a tak nezakončil.
12:19
Obrovská šance domácích ve hře v oslabení! Čajánek zaváhal u mantinelu a k puku se dostal Nosek. Ten jej v úniku posunul do tandemu na Tomáše Rolinka, který ale přízemní zakončení posílá jen do Sedláčka!
11:42
Po tečované ráně Martina Hamrlíka se vhazuje v útočném pásmu PSG po levici Dušana Salfického.
11:12
A v početní výhodě vidíme velké šance hostů! Nejprve Leška našel střelou na teč Balaštíka, ale ten jen těsně minul domácí klec. V pokračující akci ještě zakončoval i Bedřich Köhler, ale i on neúspěšně.
10:52
Uvidíme další přesilovou hru PSG Zlín. Za držení je totiž potrestán Robert Kousal.
10:19
Domácí tým již hraje v plném počtu. V závěru přesilovky PSG ještě měl šanci Zámorský a po něm i Holík, jenže Salfický si poradil s přehledem.
09:09
Další zakončení si pro Salfického připravil od levého mantinelu Tomáš Linhart. Brankář Pardubic puk ztlumil betony a následně jej přikrývá lapačkou.
08:31
Leška našel velmi chytře zpoza branky svého útočného druha Jaroslava Balaštíka, ale ten sám před Salfickým pálí jen do výstroje domácího brankáře!
08:14
Přesilovka pro hosty ze Zlína. Za podražení je vyloučen Jan Buchtele.
07:48
Po Kočího nahození z pravé strany tečoval před Sedláčkem šikovně Tomáš Nosek. Puk však z hole domácího mladíka směřuje mimo branku PSG.
06:25
Gawryletz sice navezl puk do útočného pásma, ale tam pouze nahodil. Puk skvěle vybojoval Jiří Cetkovský pro svého spoluhráče Nahodila, avšak ten pálí z levé strany nad. Rána byla tečována, a tak se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Jakuba Sedláčka.
04:59
Až teď vidíme první větší šance. A je to PSG Zlín, které hrozí. Nejprve v útočném pásmu chytře připravil puk Ondřej Veselý pro Holíka, ale ten se ani nadvakrát k úspěšnému zakončení nedostal, když jeho druhou ránu zastavil stojící protihráč. Následně pálil i Čajánek, jenže i jeho pokus jde po teči mimo.
04:23
Balaštík na straně druhé nejprve vzal zakončení Leškovi, aby mu poté zadovkou vrátil mezi kruhy. Bohužel pro PSG však pouze na paty, a tak z toho zakončení není.
03:10
Nahodil vyhrál v útočné třetině vhazování pro Zdráhala, od něhož se puk dostal až na Cetkovského. Důrazný útočník Pardubic pálil z pravé strany, jenže na Sedláčkův pohotový beton nevyzrál.
02:44
A přesilovka je u konce, Linhart se totiž vrací na led. Domácí tým sice držel celou početní výhodu hosty v obranném pásmu, ale ani jednou nevystřelil na Sedláčkovu klec.
02:33
Až teď pálil Píša, jenže pouze nastřeluje jednoho z hostujících hráčů.
01:58
Pardubický tým kombinuje v útočném pásma, ale zatím ani jednou nevystřelil. Dirigentskou taktovku drží Robert Kousal.
00:56
Následně zastavuje domácí hokejisty ofsajd, který stěhuje hru do středního pásma, kde se vhazuje.
00:43
Po vhazování zakončoval Radil, avšak pouze do připraveného Jakuba Sedláčka.
00:38
A hned v úvodu utkání uvidíme přesilovku Pardubic. V útočném pásmu totiž byl podražen Linhartem útočník Tomáš Rolinek.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Koutský) – Benák, Gawryletz, Vašíček, Píša, Marušák, Kočí, Zdráhal – Bartek, Rolinek, Somík – Nosek, Zohorna, Tybor – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád – J. Veselý.

Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil

PSG Zlín: Sedláček (Horčička) – Zámorský, Hamrlík, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Melenovský, Čech – Šlahař, Fořt, Okál.

Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík

Rozhodčí: Hrubý, Šír - Gebauer, Lederer.
V den utkání stačil domácí tým zapsat na soupisku zkušeného zadáka Jiřího Marušáka, který do sestavy aktuálního mistra míří na přestup z Plzně.
Už už se zdálo, že se aktuální mistr z Pardubic definitivně probral z výsledkové krize a usadí se pevně v elitní desítce. Středeční podvečer však pro tým trenéra Trličíka znamenal studenou sprchu a jednu z nejtěžších proher sezony, když absolutně nestačil na ledě Sparty a prohrál 2:9. Pardubický tým se tak drží na desáté pozici s náskokem dvou bodů na České Budějovice. V dnešním utkání se poprvé před domácími fanoušky ukáže posila z Dukly Trenčín Radoslav Tybor, chybět bude Ďaloga, Brendl, Jan Starý a čerstvě Martin Růžička.
V rámci 39. kola Tipsport extraligy příjíždí do ČEZ Areny ve velmi dobré formě hrající PSG Zlín. Parta trenéra Vlacha je momentálně na skvělé druhé pozici, když na ně v posledním duelu nestačil ani lídr z Plzně, který podlehl i díky dvěma brankám Petra Čajánka 4:1. Beranům se však v nedávné době na Pardubice vůbec nedaří, neboť z posledních jedenácti posledních vzájemných zápasů včetně předloňského play off vyhrálo PSG pouze jeden jediný. Do sestavy se pak hostům vrací Martin Hamrlík, mimo hru jsou Antonín Honejsek, Jiří Ondráček, Martin Matějíček a Oldřich Horák.