Dnešní zápas je u konce. Vítkovičtí si nahráli dobrý náskok hned v první části, ve které hráli excelentně, s ubíhajícím zápasem ale jakoby jejich snaha nebo síly ochabovaly, čehož se snažili hosté využít, ale už neměli dost času. Vítkovičtí tak vítězi i podruhé v sezóně na domácím ledě nad Rytíři z Kladna a připsiují si po třech porážkách v řadě cennou výhru.

Pro dnešek je to ode mne z Vítkovic vše, užijte si zbytek nedělního večera a někdy zase napočtenou.
59:45
Vítkovičtí čekají snad na jakési znamení shůry....
59:23
Pokus Ujčíka mimo.
59:00
Vítkovičtí v pásmu, ale moc se nehýbou.
58:39
První střela Stehlíka od modré, Klikova dorážející střela sražena mimo.
58:18
Stehlík i s pukem v pásmu, domácí se rozestavují.
58:04
Růžička vyhazuje puk do bezpečí.
57:58
Vítkovičtí trenéři si berou oddechový čas.
57:58
Vítkovice mají možnost pojistit si dnešní výhru, za hru vysokou holí je na 2+2 minuty vyloučen Dalecký.
57:44
Chábera je při výpadech domácích ráčů připraven na výbornou.
57:01
Vítkovičtí rozehráli od Málka.
56:48
Hned po bully se puk dostal k pravé tyči kladenské branky, Svačina chtěl dorážet, ale Chábera přikryl puk včas.
56:26
Ujčík si najel do sóla, ale před brankou se k Cháberovi otočil zády a o kotouč rychle přišel.
55:52
Málek teď musel proti pokusu Lukáče vytáhnout jede ze svých lepších zákroků.
55:29
Vítkovičtí nahodili puk do pásma, ale šanci si nevytvořili..
55:09
Hra ve středním pásmu.
54:32
Domácí ve třech bránili svou modrou, Hlaváč se i tak bez větších problémů do třetiny prosadil.
54:09
Hosté rozehrávají od branky.
53:05
Huna se dostal do sóla, před Cháberou udělal kličku, ale kladenský gólman byl dobře postaven.
52:33
Kameš zachytil puk na modré a posílá jej před branku.
52:25
Probíhá komerční přestávka.
52:25
Vítkovickým nevyšla rozehrávka, je to další zakázané uvolnění.
52:05
Zakázané uvolnění z hokejek domácího celku.
50:25
Domácí jakoby v této části úplně zapomněli hrát...
49:50
Kladno právě vstřelilo branku!
Po levém křídle se do pásma dostal Hlaváč, nastřelil puk na branku, tam hosté vyvtořili menší závar, kterého do odkryté části branky využil JIŘÍ KUCHLER - 4:2. Asistence: Jakub Valský.
49:19
Také domácí se prodrali do pásma, Hunova střela byla Černoškem sražena do ochranné sítě za brankou.
49:02
Eberle s Látalem se prosadili do pásma, Málek na svém místě.
48:24
Kladenští znovu vtrhli do pásma, před kruhy tvrdě vypálil Látal, Málkova helma je ale pevná.
48:05
Trochu vzruchu pro Málka, ale Lukáš minul.
47:25
Domácí v pásmu, Húževka si narazil se Šedivým a přesunul se před brankou, Šedivího si ale vzali do parády tři hráči soupeře...
46:11
Vítkovičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
45:54
Hostující tým se drží v útočném pásmu, Málek je pozorný.
45:01
Kladenští byli rychlejší než puk, je z toho ofsajd.
44:45
Hosté operují u domácí branky.
44:20
Burger se v rohu neprosadil.
43:55
Málek musí být ve střehu, Hlaváč krouží kolem brankoviště.
43:34
Kladenští se snaží rozehrát od své klece.
43:13
Hraje se od branky k brance, ale bez šancí.
42:45
Hosté v pásmu, ale bez puku.
41:59
41:58
Hruška v dobré šanci minul, Bartánus puk z druhé vlny také nedopravil do branky.
41:25
Černošek lobem vyhodil puk, Stehlík na červené jej zachytil a posunul zpět do pásma.
41:09
Další vyhození Kladna.
40:49
Vítkovičtí stále u své branky.
40:27
Stehlík bojoval v rohu o puk, ale hostům se podařilo vyhodit.
40:01
Vítkovičtí mají před sebou dvouminutovou přesilovku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:40.
Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1. Vítkovice svou čtvrtou brankou vyhnali gólmana Cikánka, jehož zastoupil Chábera, a to celkem zdatně. Kladenští přidali zhruba od poloviny této části na důrazu a na sebevědomí jim přidala také vstřelená branka. Uvidíme, jakou zápletku přinese třetina třetí.
Málek - 8
Cikánek - 2
Chábera - 7
40:00
39:59
Za hákování bude vyloučen hostující Látal.
39:55
Od modré to ještě zkusil Stehlík.
39:37
Klimek dostal dobrou přihrávku na modrou, ale puk mu ujel.
37:40
Drtil vyzkoušel Málka, ale musí spěchat zpět ke své brance.
37:16
Domácí u hostující branky, ale Chábera moc práce neměl.
36:51
Hosté opět v pásmu, ze země se po střetu zvedá těžce Kuchejda.
36:07
Hosté se ještě zdrželi v pásmu po posledné akci, Kuchler z brankové čáry nahrával přes brankoviště na JANA HLAVÁČE, Málek se nestačil přesunout včas - 4:1. Asistence: Jiří Kuchler.
35:52
Eberle se dobře natlačil do branky, Málek ale ve střehu.
35:05
Zcela volný Roman zleva mířil jen do gólmana.
34:49
Hosté se s oslabením popasovali na jedničku, Černošek je ve hře.
34:25
Domácí rozehrávají opět od Málka.
34:03
Stehlík z mezikruží pálil jen do Chábery.
33:42
Hosté se brání úspěšně, kotouč u Málka.
33:20
Vyhození kladenských.
33:01
Hostům se povedlo vytěsnit puk do středního pásma.
32:49
Za hákování bude vyloučen hostující Černošek.
32:49
32:20
Kladenští toho mají plné zuby, vyhazují puk do středního pásma a odjíždějí střídat.
32:00
Vítkovičtí útočí na Cháberovu branku.
31:42
Látal bojoval po puk v rohu u Málkovy klece, následně to zkoušel Eberle.
31:26
Hra přerušena, vítkovická klec je posunuta.
31:00
Stehlík si objel svou klec a snaží se dostat vítkovické do útoku.
30:39
Vítkovičtí v pásmu, ale spíše bojují o prostor.
29:47
Káňa - Šedivý - Húževka se hnali do pásma, ale na Cháberu si nepřišli.
29:28
Hosté se znovu přesunuli do pásma, Málek se má co otáčet.
29:08
Málek zasahuje proti jedovce Eberleho.
28:44
Látal mířil mezi betony, ale Málek je sklapl včas.
28:28
Hosté zamkli vítkovické u Málka, těm se nedaří vyhodit puk do bezpečí.
28:00
Málek dobře proti pokusům Eberleho a Lukáče.
27:33
Za pukem sprintuje Eberle, spoluhráři se přesunují také k Málkovi.
27:24
Snaha domácích zastavena pro ofsajd.
27:08
Domácí rozehrávali příliš rychle, je z toho zakázaní uvolnění.
26:54
26:54
Kuchler s Hlaváčem u domácí klece, ale Málek se nachytat nenechal.
26:30
Hosté se zkoušejí u Málka prosadit, ale ten je pozorný.
25:57
Valský to myslel dobře, ale Hlaváč v mezikruží nezachytil jeho přihrávku.
25:22
Domácí v pásmu, ale hosté dobře napadají.
24:58
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
24:38
23:47
Kladenský Cikánek přenechává své místo v brance Janu Cháberovi.
23:47
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využívají přesilovku! Roman si objížděl branku, Cikánek se přesunul k tyči, ale vítkovický útočník přihrál zpět na VLADIMÍRA SVAČINU, který měl odkrytou branku jako na dlani - 4:0. Asistence: Ondřej Roman, Karol Sloboda.
22:44
Od modré to zkusil Stehlík, k dorážce se nikdo nedostal.
22:18
Ujčík pálil jen do betonů.
22:01
Pčesilovku si zahrají i Vítkovice, za faul loktem je potrestán Růžička.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Vítkovičtí se do utkání opřeli pořádně a během této třetiny zatížili konto kladenských hned třemi góly. Mají také více ze hry, takže to není žádné překvapení. Hostující gólman se dnes nezdá příliš jistý, hosté budou muset zřejmě přidat v obranné činnosti.
Málek - 8
Cikánek - 6
20:00
19:53
Hosté se ještě přesunují do útoku.
19:41
Nejistý Cikánek si mohl oddechnout, Hunův pokus do branky neprošel, následně pokus Romana také ne a ani Rehák, který si sjel k brance puk za gólmanova záda nenamířil.
19:18
Spolupráce Káni s Šedivým pro tuto chvíli nevyšla.
19:06
Za Cikánkovou klecí vybojoval puk Šedivý.
18:50
Kladenští se drží u Málka, ten má však dobrý výhled.
18:22
Hosté se přesunuli před Málka.
18:00
Vítkovičtí u kotouče a míří k Cikánkovi.
17:25
16:59
Kuchler to zkusil ze střední vzdálenosti, Málek byl v klidu.
16:33
Další vyhození domácích.
16:15
Domácí se dostali do situace dva na dva, Ujčíkova střela byla sražena, Stehlík ještě naposlední chvíli v jízdě mířil mimo.
14:03
Vítkovičtí ujíždějí na branku, ale tři hráči hostů stačili jednoho domácího zpacifikovat včas.
13:48
Vítkovičtí úřadovalli v útočném pásmu, Roman v pádu vypíchl v mezikruží kotouč, který poslal na Svačinu, ten našel volného RUDOLFA HUNU a Cikánek jen promáchl lapačkou - 3:0. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
13:38
Těžká chvilka pro Málka, ten po střele jednoho z kladenských nevěděl, kde má puk, ten se ocitl u brankové čáry, ale domácí jej včas odpálili do bezpečí.
13:07
13:07
Další závar u kladesnké klece, Cikánek vůbec neví, kde je puk, domácí toho ani natřikrát nedokázali využít.
12:41
Sloboda dostal přihrávku zpoza branky, ale Cikánek měl dobrý výhled.
12:18
Burger kličkuje útočným pásmem, ale nemá komu přihrát.
11:54
Vítkovičtí u kotouče, drží se v pásmu.
11:00
Hosté nahodili kotouč do pásma a odjíždějí hromadně střídat.
10:45
Domácí mají útočné choutky, dobře to zkoušel Kudělka od modré, ale těsně vedle.
10:18
Hosté na výletě u Málka.
09:44
Při signalizovaném vyloučení pro Kladno se domácí natlačili před branku, předvedli u ní parádní závar, ve kterém se nejrychleji zorientoval JIŘÍ BURGER a zvyšuje na 2:0. Bez asistence.
09:25
Vítkovický Klimek si dobře našel místo u branky, ale Cikánek drží.
09:02
Ujčíkovi přihrávka nesedla, domácí se musejí vrátit.
08:55
Domácí usazeni v pásmu.
08:09
Po hrubce kladenských dostal Šedivý přihrávku za posledního hráče v bílém, ale Cikánkovy betony se mu propálit nepodařilo.
07:58
07:58
Kladenští Rytíři se přece jen ujali puku, přesunuli se do pásma, Kuchejdovo nahození končí v lapačce Málka.
07:35
Domácí bojují o puk u Cikánka.
06:50
Vítkovičtí před Cikánkem, ten vytěsnil dobrou střelu do rohu.
06:25
Hosté si dobře najeli do pásma, ale zapomněli v kruku puk, a talk se ke slovu mohou dostat domácí.
06:00
Kladno rozehrává od své klece.
05:25
Hosté stále krouží útočným pásmem, domácí k nim přistupují natěsno.
04:48
Málek byl v pohotovosti, ale zasahovat nemusel.
04:20
Kladenští u puku.
03:48
Vítkovičtí vtrhli do pásma jako velká voda, VLADIMÍR SVAČINA předvedl kličku, až po pár sekundách se puk ocitá v síti - 1:0. Asistence: Ondřej Roman, Denis Rehák.
03:24
Domácí se v pásmu příliš neohřáli.
03:02
Vhazování po pravici Málka.
02:25
Eberle z levého křídla pálil těsně kolem branky, poté uklouznul a skončil u Málka.
02:02
Voráček sprintuje pro kotouč, který míří do pásma k Málkovi.
01:35
Štencel se napřáhl od modré, ale jen do hráče.
01:24
Kotouč za kladenskou klecí.
00:59
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.
00:42
Valský nahodil do pásma.
00:29
Burger s Klimkem se přesouvali před branku, Cikánek pro jistotu přikrývá kotouč lapačkou.
00:03
Úvodní vhazování pro hosty.
00:01
Dvaačtyřicáté kolo přivane na vítkovický led celek Kladna, který je oproti minulému vzájemnému utkání značně oslaben. Kladenští však bojují i bez svých hvězdných posil, body z posledních dvou zápasů sice doslova vydřeli, ale to není to, na co by se historie ptala.

Naopak vítkovickým se v posledních zápasech nevedlo, z posledních čtyř zápasů, z nichž tři sehráli na domácím ledě, vyhráli jen jeden. Vítkovice se tak stále drží na devátém místě s 55 body, ale jejich hra ani výsledky nejsou nijak omračující. Kladenští si stále drží slibnou pozici v horní části tabulky, momentálně jim patří pátá příčka s 67 body.

Nejlepším hráčem kladenského celku a zároveň střelcem je stále Jaromír Jágr se sedmapadesáti body (24+33). Nejlepším mezi obránci také zůstává Marek Židlický s pětadvaceti body (3+22). Nejtrestanějším hráčem je Ivan Majeský s 52 trestnými minutami.

Ve statistikách domácích se příliš nemění, i když mezi Rudolfem Hunou a Jiřím Burgerem je už jen jeden bod rozdílu. Lídrem kanadského bodování je tedy Jiří Burger se sedmadvaceti body (12+15), nejlepším střelcem pak s 15 góly Rudolf Huna (15+11). Nejvíce bodů mezi obránci nasbíral Marek Malík (1+13), který je zároveň majitelem nejvíce trestných minut - 83.

Souboj rytířů vypukne už za několik hodin, nenechejte si ho ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.