58:22
Time-out pro Liberec.
58:22
Mountfield právě vstřelil branku!
A Budějovice pečetí skóre. Chybou liberecké obrany se k puku dostal Kohn. Ten nahrává ALEŠI KOTALÍKOVI, jenž přesně zamířil nad beton a dává druhý gól hostů. Asistence: Ladislav Kohn.
57:46
Jiří Šimánek mířil na branku, ale netrefil.
56:42
Tomáš Filippi zavezl puk do pásma, kde se ho ujal Víšek. Ten nahrával před branku a vznikla velmi ošemetná situace pro Kováře. Ten však stále brání svou klec dobře.
55:12
Radek Duda od modré napálil puk pouze do Květoně.
54:07
Vladimír Škoda opět zahrozil, ale beton Schwarze byl nastavený dobře.
53:21
Michal Bulíř neobešel jednoho z bránících hráčů Mountfieldu.
52:40
Jakub Suja je opět aktivní v útočném pásmu, ale ke gólu se ještě neschyluje.
52:16
Nahození Adama Jánošíka neprošlo až k brankáři.
51:25
Jan Víšek ve velké šanci, ale Kovář stále drží nulový stav.
50:52
Jiří Moravec pálil od modré, ale jeho střela byla sražena.
49:51
Tomáš Filipp hned chtěl vyrovnat, prostřelil tři hráče, ale puk v síti nekončí.
49:02
První gól utkání padá až ve třetí třetině. Jakub Suja nahrál zpoza branky na JIŘÍHO ŠIMÁNKA. Ten obešel betony Schwarze a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jakub Suja a Tomáš Mertl.
48:40
Radek Duda nebezpečnou střelou prověřil brankáře hostů.
48:10
47:48
Radek Duda nahodil puk od modré a ještě se hrnul k dorážce. Kovář však drží kotouč pod lapačkou.
47:17
Navzdory přesilové hře ztratili Tygři i podruhé pásmo.
46:32
Liberečtí ztratili pásmo a při návratu byli v ofsajdu.
46:10
Liberec si zahraje přesilovku, Tomáš Harant (CEB) jde na trestnou za nedovolené bránění.
46:02
Michal Bulíř opět střílí, ale tentokrát minul branku.
45:41
Budějovičtí nahodili puk na Schwarze, který raději podrží puk pod lapačkou.
44:30
Další zakázané uvolnění domácího týmu.
44:24
Jakub Suja stále zkouší střílet, ale ani tentokrát Schwarze nepřekonal.
44:10
Petr Ulrych zakládá útok, ale jeho nepřesná rozehrávka končí dalším zakázaným uvolněním.
43:41
Dnešní utkání sleduje 3 412 diváků.
43:41
Zakázané uvolnění pro Tygry.
43:09
Na druhé straně velká šance Jakuba Suji , ale Schwarz se roztáhl v brankovišti a zachraňuje situaci.
42:23
Michal Bulíř v úniku trefil pouze betony Kováře!
41:47
Lukáš Květoň z otočky vypálil, ale Schwarz bez problémů vyráží.
41:17
Ladislav Kohn je atakován ve středním pásmu a k puku se dostávjí opět Tygři.
40:42
Liberečtí jsou ze začátku třetiny aktivnější.
40:01
Druhá třetina sice přinesla více šancí než první, ale je to bída. Hra plynula téměř bez přerušení, ale žádný gól nepadl. Velké nepřesnosti jsou na obou stranách a tímto tempem se zápas pravděpodobně přenese do prodloužení. Třetí třetina začne v 18:45.
40:00
39:55
A ještě jedna šance ke konci třetiny! Aleš Kotalík vystřelil, ale směroval puk moc vysoko.
38:43
Obrana Liberce v šancích! Petr Ulrych a Jan Výtisk vyslali své střely na jihočeského brankáře.
38:08
Situace dva na nikoho! Vladimír Škoda jel s pukem nájezd na Marka Schwarze. Ten se však blýskl skvělým zákrokem a uhájil zatím čisté konto v tomto zápase.
37:37
Jan Víšek si přejel do útočného pásma a vyslal vlaštovku na Kováře, který schovává puk v lapačce.
36:37
Petr Kica měl snahu vystřelit na branku, ale obrana Budějovic dobře zapracovala.
35:20
Aleš Kotalík trefil konstrukci branky!
33:35
Šance na obou stranách! Za Budějovice to zkoušel Ptáček, ale po vyražené střele se k puku dostali Nedvěd - Bulíř a jeli do přečíslení. Vydarený však toto duo blokuje.
32:20
Tomáš Pospíšil dlouho bojoval o puk za brankou hostů. Nakonec ho ukořistil a nahrál před branku, v brankovišti však zakročil Kovář.
31:47
Útočnou snahu Budějovic přerušuje ofsajd.
31:15
Tomáš Filippi si říkal o přihrávku, ale nedokázal ji zpracovat.
29:34
Bárta zkoušel prostřelit tři bránící hráče Mountfieldu, což se mu povedlo. Puk však skončil u betonu Kováře.
29:18
Úmyslný ofsajd posílá hru do útočného pásma Libereckých.
28:31
Zatím mají navrch Tygři, dostávají se do více šancí než jejic oponenti.
27:38
Radek Duda měl slibnou příležitost, ale přestřelil branku.
26:50
Kapitán domácích Petr Nedvěd vyzkoušel své střelecké štěstí. Kovář však zatím chytá dobře.
26:22
Vladimír Škoda pálil z mezikruží z otočky, ale nenašel libereckou klec.
25:54
Jakub Suja se dral do útoku, ale přes čtyři liberecké hráče se nedostal.
25:02
Čároví rozhodčí nyní přehlédli velký ofsajd Tygrů. Ti se dostali až ke Kovářovi, ale nebezpečná situace nakonec nenastala.
24:40
Zakázané uvolnění je připsáno Libereckým.
24:14
Po ostré rozehrávce puk končí za střídačkou domácích.
23:43
Jiří Šimánek teď nechráněn pálil nebezpečně na tygří svatyni. Schwarz však zůstává pozorný.
23:05
Martinu Čakajíkovi se ještě podařilo udržet pásmo, ale Tygři o něj rychle přicházejí.
22:26
V ofsajdovém postavení jsou hráči Českých Budějovic.
21:27
U puku je více Liberec, snaží se udržet v útočném pásmu.
20:01
První třetina žádný gól nepřinesla. Ze začátku utkání měli navrch Tygři, ale Budějovice se s postupem času také dostaly do hry. bylo k dispozici také mnoho přesilovek, ale ani jedna nebyla využita. Další třetina začne asi v 17:55.
20:00
19:52
Mountfield je v plném počtu, ale ve zbytku třetiny se asi nic zajímavého nestane.
19:42
Petr Nedvěd chtěl tečovat přihrávku, ale puk mu přeskočil hůl.
19:24
Liberec v postavení mimo hru.
19:13
Mountfieldu se dvakrát podařilo vyhodit.
18:40
Rastislav Dej měl slibnou šanci, kterou však likvidují obránci Liberce.
18:08
Výtisk zpět na ledě, Tygři mají k dispozici přesilovku.
17:52
Síly na ledě se na chvíli srovnají, za příliš mnoho hráčů na ledě si jde sednout Jakub Suja (CEB).
17:35
Zatím nepřišlo žádné velké nebezpečí ze strany Mountfieldu.
17:05
Budějovičtí hrají přesilovku v klidu, nikam nespěchají. Teď však jejich snahu zastavil ofsajd.
16:08
Jan Výtisk (LIB) jde na trestnou za hrubost. Libereckým fanouškům se to však nelíbí.
15:40
Liberečtí hrají v plném počtu.
15:21
Velmi slibné střely pro Mountfield. Frühauf nahrál před branku Ladislavu Kohnovi, ale ten minul prázdnou branku!
14:32
Petr Frühauf měl také příležitost před brankou, ale liberečtí obránci zasahují.
13:40
Petr Nedvěd (LIB) je vyloučen za hákování.
13:21
I po přesilovce zůstaly Budějovice v pásmu.
13:04
Liberec je opět v pěti.
12:46
V posledních vteřinách oslabení se Liberci daří vyhodit, vypadá to že žádné nebezpečí již ze strany Mountfieldu nepřijde.
12:11
Michal Bárta vypálil nepříjemnou střelu v levého kruhu. Kovář si s ní však poradil a vyrazil jí za branku.
11:20
Mountfield v plném počtu, má k dispozici zkrácenou přesilovku.
11:04
David Štich (LIB) si jde sednout na dvě minuty za napadení.
10:44
František Ptáček vypálil z blízkosti na Schwarze, ten schovává puk pod lapačkou.
10:10
Dlouhá kombinace se Tygrům nevyplatila, přicházejí o puk zásluhou obrany hostů.
09:39
Mountfield ve čtyřech.
09:20
Na chvíli si Liberečtí zahrají dvojitou výhodu. Za podražení jde Tomáš Harant (CEB).
09:03
David Štich pozdravil Kováře od modré, ale ten je připraven.
08:35
Ofsajd je nyní příčinou přerušení hry.
08:15
Další útok rozjíždějí domácí ze středního pásma, obrana Budějovic však vyhazuje.
07:55
Přihrávka rukou ukončila přesilovkovou snahu Tygrů.
07:39
Tygři dlouho drželi pásmo, poté dostali výhodu. Za podražení si jde nyní sednout Rudolf Červený (CEB).
06:19
Další gólovka pro Liberec! Adam Jánošík se dostal k puku a málem zavěsil do polodkryté branky. Kovář však začaroval a zachránil situaci.
05:52
Další zakázané uvolnění pro Budějovice.
05:40
Zatím mají více šancí Tygři, Dalibor Bortňák byl další, který chtěl do pásma. Ale na modré čáře mu ujel puk z hole.
04:17
Radek Duda na druhé straně zkoušel uniknout, nakonec zvolil střelu z kruhu, ale Kovář si vyjel a odrazil puk.
03:45
Také hosté zahrozili, po chybné rozehrávce Davida Šticha se k puku na modré dostal René Vydarený a pálil na branku. Schwarz však nastavil beton a vyrazil střelu pryč.
03:27
První zakázané uvolnění je připsáno Mountfieldu.
02:58
První gólová šance Tygrů! Peter Galamboš jel po pravé straně hřiště a nahrál před branku nechráněnému Čakajíkovi. Ten ale přestřelil branku.
02:11
Do útoku se hrnul Petr Kica, ale nakonec zvolil přihrávku. Ta mu ale nevyšla.
01:07
Jan Víšek nahrával před branku, ale žádný z jeho kolegů zde nebyl a u puku jsou opět Jihočeši.
00:31
Martin Čakajík zakládá útok za svou brankou, jeho spoluhráči však na modré skončili v ofsajdu.
00:05
Buly vyhráli hosté, ale rozhodčí ukončuje jejich snahu o útok.
00:01
Vyslechli jsme si českou hymnu a utkání za okamžik začne.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Ulrych, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Pospíšil, Galamboš, Filippi, J.Vlach, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd

HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Harant, Vydarený, Dietz - Suja, Kotalík, Škoda, Kohn, Šimánek, Dej, Rousek, Květoň, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl, Knotek

Rozhodčí: Turčan, Šír - Kajínek, Podrazil.
Nedělní podvečer nabídne v Liberci hokejový souboj domácích Tygrů a hostů z Českých Budějovic.

Mountfield podobně jako Kladno musel překousnout velký odliv hráčů zpět za moře. Zatím mu to ale tolik nevadí. Za poslední tři kola totiž vytěžil sedm bodů. Přesto zůstává v hodně neklidných vodách rozmezí předkola play off a play out. Proto se budou snažit vybojovat v Liberci všechny tři body.

Tygři si zase prožili jeden hodně tvrdý pár na zem. Po výborném výkonu v Pardubicích, kde vyhráli a zdálo se, že všechno už bude lepší, přišel totální výbuch na Spartě. Tam prohráli 1:8 a jejich šance na dostání se do předkola play off znovu o pořádný kus klesly.

Ve vzájemných duelech mají letos jasně navrch Jihočeši. Ti vyhráli všechny tři: 4:1, 6:2 a 2:1 v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.