Infarktový konec přináší domácímu týmu důležité tři body v boji o play off. Vítěznou trefu si připsal minutu před koncem Martin Bartek, který tak otočil pro domácí nepříznivý stav, jenž trval před začátkem třetí třetiny. Hokej plný velkých příležitostí i důrazných soubojů je u konce, Pardubice vítězí 4:3. Nejlepší hráči utkání - Jiří Cetkovský (PCE), Václav Pletka (PLZ).
60:00
59:57
Nahození na Růžičku, který vyráží do rohu.
59:44
Další vhazování opět našlo Kočího, který po obvodu hřiště vyhodil.
59:37
Po vhazování odvrátil puk Kočí rukavicí do rohu kluziště. Vyhození Zohorny poté branku zhruba o metr netrefilo.
59:27
Benákovo vyhození tečoval Endál, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic. Plzeň v šesti, když první útok doplní Jan Kovář.
59:12
Mazanec už byl na lavičce, když z pravé strany nahrával Kovář na sjíždějícího Straku. Ten ale prudkou nahrávku nedokázal trefit.
58:51
Hostující trio trenérů Milan Razým, Michal Straka a Jaroslav Špaček vybírá pro svůj tým oddechový čas.
58:51
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí tým jde v závěru třetí třetiny do vedení 4:3! Zohorna posunul v útočném pásmu pro MARTINA BARTEKA a posléze se vydal stínit brankáři Mazancovi. Slovenský útočník si puk připravil a posléze táhlou ranou do šibenice upravil na 4:3! Hostující brankář nemohl nic vidět, a tak kapituluje. Asistence: Tomáš Zohorna.
58:07
Strakova prudká rána z otočky končí těsně mimo domácí klec.
57:54
Buchtele už si říkal o nahrávku od Kousala a v případě jejího převzetí by ujížděl opět sám na branku. Druhý jmenovaný však nepřihrál přesně.
57:14
Obrovská příležitost domácích! Tomáš Zohorna ujížděl po chybě hostující defenzívy sám na Mazance, jenže neskóroval. Zaplněná ČEZ Arena si žádala branku na 4:3, jenže člen druhého útoku pálí mimo.
57:01
Další střelecký pokus jde opět na domácí klec. Přes Benáka se k ráně dostal Tomáš Vlasák, ale znovu jen do výstroje Růžičky. Který ránu mezi bruslemi musel pečlivě sledovat.
56:46
Zakončení je k vidění na obou stranách. Plzeňské si připravil po průniku podél pravého mantinelu Ondřej Kratěna, jenže na Růžičku nevyzrál. Táhlá rána šla jen do výstroje domácího brankáře.
56:08
A tam přicházejí dvě šance. Nejprve Benák z pravé strany a po něm i Kousal. Marek Mazanec byl připraven a rány vyrazil mimo svou klec.
55:41
Vlasák na Gulaše a další skvělý zákrok si připisuje i brankář Růžička. Pardubice jdou do útoku.
54:50
Po Somíkově ráně mohl dorážet z dobré pozice Cetkovský, ale puk špatně trefil, a ten se tak odrazil do Mazance. Následný tlak domácí vyústil v další střely a ve velké příležitosti se mohl prosadit Bartek. Z pravé strany trefil Mazancův beton!
54:19
Hostům nevyšla rozehrávka ve vlastní třetině, a tak se k puku dostal Radil. Jeho nahrávku proměnil v ránu Mocek, ale Mazanec je připraven a chytá.
52:54
Jan Kovář opět ukázal své kvality, když prošel do útočného pásma, kde se pěkně uvolnil a vypálil. Růžička sice jeho ránu jen ztlumil, ale Pletka při dorážce neměl moc šancí dorazit.
52:26
Buchtele po obtočení branky slabě zakončil, jenže Mazanec raději přikrývá kotouč pod lapačku. Vhazovat se bude po komerční přestávce po pravici hostující brankáře.
51:26
Benákova rána od modré sice na Mazance neprošla, ale Zohorna ještě puk vybojoval. Bohužel pro domácí pak špatně trefil puk, a tak hostující brankář nemusel zasahovat.
50:51
Straka posunul na obránce Slováka, jehož rána je tečována mimo domácí klec.
50:35
Kovář našel v útočné třetině Pletku, který ale přišel o hůl a bez ní to měl složité. Po jeho zašlápnutí puku se vhazuje ve střední třetině.
49:21
Skóre se mohlo opět bleskurychle měnit! Straka zpoza branky nádherně našel Vlasáka, ale ten z bezprostřední blízkosti napálil jen Růžičku.
48:53
Píša sice pěknou nahrávkou z vlastní třetiny Barteka za obranou nenašel, jenže to už je teď domácím jedno, jelikož je vyrovnáno 3:3! Na útočné modré napřáhl VÁCLAV BENÁK a nic nevidící Marek Mazanec nemohl prakticky reagovat. Asistence: Martin Bartek a Jiří Cetkovský.
48:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hraje v plném počtu.
47:30
K dalším hostujícím šancím však už nedošlo a Václav Benák tak může na pravé straně vyhodit kotouč.
46:55
St. Pierre našel u levého mantinelu volného Milana Gulaše, jenže ten napálil jen boční síť.
46:32
Robert Kousal se dostal k puku ve vlastním pásmu a stačil vyhodit.
46:00
Přesilovku si tým hostí zahraje za hákování Václava Kočího.
46:00
Šance hostí! Po chybě Barteka se k puku dostal Straka, který našel zpětnou nahrávkou Vlasáka. Ten byl v šanci faulován, a tak se k dorážce dostal jen Gulaš. Jeho pokus Růžička stačil vyrazit betonem mimo svou klec.
45:09
Ránu jednoho z hostujících beků chytá Růžička bezpečně do své výstroje. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
44:44
Sudí pouští místy dost tvrdou hru. Do šance se tlačil domácí Radil, který přebruslil beky a nahrávkou zpoza branky oslovil Buchteleho. Ten však zakončit nestačil.
43:40
Zohorna se s trochou štěstí prokličkoval až do útočné třetiny, ale tam nezakončil. Na druhé straně prozměnu Lev tečoval Mozíkovu ránu jen mimo branku.
42:04
Cetkovského ránu z pravé strany Mazanec vyrazil jen pro Barteka, ale ten ve slušné pozici puk netrefuje.
41:10
Na straně druhé si zakončení připisuje po nahrávce od Buchteleho jeho útočný druh Radil. Mazanec ránu zastavuje v klidu lapačkou.
40:30
Straka snadno prošel do útočné třetiny, kde puk poslal na levou stranu na Tomáše Vlasák. Zkušený forvard Plzně vypálil bleskově a jen pravé tyč domácí branky zabránila jisté brance! Velká šance hostů hned v úvodních vteřinách třetí třetiny.
40:01
I ve druhé třetině byl k vidění v ČEZ Areně velmi zajímavý hokej. Prostřední část hry nabídla čtyři branky. Nejprve za domácí vyrovnal Píša, aby ve 29. minutě zakončil pěknou akci Buchtele. Vedení domácím nevydrželo dlouho, když hned o minutu později srovnal na 2:2 Jozef Balej. Plzeň poté dlouho sahala po vyrovnání, jenže Růžička byl vždy připraven. Nestačil až na brejk z poslední minuty, který zakončil po nahrávce Kováře do odkryté klece Pletka. Zásahy brankářů ve druhé třetině: Martin Růžička (PCE) - 13 (celkem 20), Marek Mazanec (PLZ) - 5 (12). Třetí třetina začne pravděpodobně v 18:48.
40:00
39:07
Plzeň právě vstřelila branku!
Hostující tým jde v závěrečné minutě druhé třetiny do vedení 3:2! V brejku dva na jednoho předložil puk na levou stranu Kovář pro VÁCLAVA PLETKU, který prudkou ranou bez přípravy překonal přesouvajícího se Růžičku. Asistence: Jan Kovář a Ondřej Kratěna.
38:27
Dlouhý souboj o puk u hrazení v útočném pásmu Pardubic sice vyhrál Endál, jenže jeho nepřesná nahrávka další útočné choutky Pardubic kazí.
37:24
Na druhé straně se k zakončení dral Hollweg i Kašpařík, ale puk se posléze dostává po vyhození St. Pierra do zámezí. Vhazuje se ve střední třetině.
35:42
A další pokus o zakončení v domácím provedení. Z pravé strany hledal velmi chytře Nosek svého kolegu Veselého, jenže ten na touš těsně nedosáhl.
34:41
Kousal se po nahrávce od Radila dostal z těžké situace od pravého mantinelu a dokonce bekhendem zakončil. Připravený Mazanec ale jeho pokus vyráží.
34:14
Zohorna chycen v ofsajdu. Vhazování tak proběhne ve středním pásmu.
33:50
Hosté nepřestávají v tlaku a Růžička musel znovu zasahovat. Po nahrávce Baleje zpoza branky zakončoval z levého kruhu Jiří Hanzlík, ale domácí brankář holí vyráží nad.
33:33
A další velká šance hostí! Kovář navezl puk do útočného pásma, kde přenechal na Pletku. Zkušený útočník krásně našel volného Ondřeje Kratěnu, jenže ten z pravého křídla Růžičku nepropálil, když trefuje pouze jeho výstroj!
32:51
V posledních minutách se znatelně přiostřilo, ale vylučovat se tentokrát po řadě důrazných zákroků nebude. Vhazuje se po pravici Martina Růžičky v útočné třetině HC Škody Plzeň.
32:08
Velká šance hostí málem končí třetí brankou! Straka na pravé straně sice pálil z těžkého úhlu, jenže Růžička jeho ránu pouze ztlumil za svá záda. Hostující kapitán ještě zkoušel puk dorazit do odkryté klece, ale v poslední chvíli zachránil Pardubice Benák, který stačil puk zastavit.
31:20
Růžička vyjel pro puk za branku, jenže jej nahrál pouze na hůl Johnsona. Ten se následně velmi snažil o zakončení, ale on, ani Lev nezakončují.
29:44
Velký tlak hostí znamená bleskové vyrovnání. Po delším pobytu Plzně v útočné třetině se k dorážce rány od modré dostal útočník JOZEF BALEJ a Růžička přesouvající se k levé tyči nestačil reagovat. Asistence: Nicholas Johnson a Nicolas St. Pierre.
28:55
Hosté se snaží o odpověď. Po pravé straně ujížděl tísněný Straka, který před Růžičkou sice nedokázal stoprocentně zakončit, ale i tak měl domácí brankář dost práce, aby touš zastavil.
28:13
Pěkná akce domácí mladíků znamená proměněnou přesilovou hru a hlavně vedení 2:1. Radil v útočném výpadu našel ve středu hřiště Buchteleho, který posunul na pravou stranu na volného Kousala. Ten sice ještě Mazance z blízkosti nepřekonal, jenže dorážka JANA BUCHTELEHO již ano. Architekt této akce zakončil pod horní tyč. Asistence: Robert Kousal a Lukáš Radil.
27:48
Jako první však v oslabení hrozila Plzeň, konkrétně Boháč, který pálil z levé strany těsně mimo. Na straně druhé se puk z hole Barteka dostal po teči nad, ale domácím útočné pásmo zůstane.
27:18
V signalizované výhodě krásně kličkoval mezi obránci Plzně Tybor, ale zakončit nedokázal. Přesilovku si domácí tým zahraje za faul Jiřího Hanzlíka, který se provinil hákováním.
26:05
Straka přenechal v tandemu chytře puk pro Vlasáka, jehož nepříjemnou ránu Růžička stačil vyrazit mimo svou klec.
24:46
Je vyrovnáno! ALEŠ PÍŠA překvapuje po nahrávce od Endála brankáře Mazance přízemní střelou od pravého mantinelu. Domácí bek tak po šancích hostů z Plzně z úvodu druhé třetiny vyrovnává na 1:1. Asistence: Lukáš Endál.
24:06
A další střelecké pokusy hostí. Znovu pálil Gulaš, který tentokrát mířil nad branku. Posléze však pálil Pletka a Růžička musel opět zasahovat betonem.
23:21
Milan Gulaš zahrozil prudkou střelou od pravého mantinelu, ale na Růžičku nevyzrál. Ten totiž jeho bombu vyráží pohotovým betonem.
23:03
Mockovo vyhození je tečováno až do elektronické kostky nad ledem. Vhazuje se ve střední třetině.
22:31
Skvělý Růžička! Domácí brankář zastavuje betonem na brankové čáře prudkou ránu Ryana Hollwega z levé strany.
21:27
Na straně druhé přišla odpověď třetí útočné formace hostí, kterou musel dobrým zákrokem zastavit připravený Růžička.
20:50
Benák zachytil útok hostí a posunul podél pravého mantinelu na Tybora. Slovenský forvard ihned hledal svého krajana Barteka na levém křídle, ale ten nadějnou šanci nedokázal přetavit ve vyrovnání, když trefuje jen Mazancův beton. Je třeba poznamenat, že zakončoval z velmi těžkého úhlu.
20:01
K vidění je zatím slušný hokej, ve kterém má sice lehkou převahu tým Pardubic, jenže ten zatím prohrává 1:0. Hned v úvodní minutě se kuriózní trefou prosadil Havíř, kterého trefil vyhazovaný puk útočníka Tybora. Zásahy brankářů: Martin Růžička (PCE) - 7, Marek Mazanec (PLZ) - 7. Druhá třetina začne pravděpodobně v 17:55.
20:00
19:50
Bartekovu ránu z pravé strany tečuje Cetkovský mimo branku.
19:39
Straku obral o touš Kousal, který našel Benáka. Zadáka Pardubic to zkusil na branku z velké dálky, a tak Mazanec neměl problém a chytá.
19:04
Puk se dostal po teči mimo ledovou plochu, a tak se bude necelou minutu před koncem první třetiny vhazovat v útočné třetině HC Škody Plzeň.
18:15
Šikovný Kovář si zkoušel prohodit mezi bruslemi Vašíčka, ale ten jeho záměr přečetl a útok odraží.
17:39
Milan Gulaš nestačil dobře zastavit, a tak se po jeho ofsajdu stěhuje hra před Mazancovu branku, kde se bude vhazovat.
16:40
Lehce hákovaný Buchtele zakončil v mezikruží mimo Mazancovu klec. Do útoku tak jde Plzeň.
15:56
Zohorna na levé straně nenahrával, ale vypálil, jenže jeho rána byla zblokována. K puku se dostal Endál, který po objetí branky netrefil.
15:29
Somík z rohu hřiště našel na modré Kočího, který sice pálil bez přípravy, ale Mazanec jeho ránu viděl, a tak ji v klidu chytá.
15:10
Nyní nezastavil nahrávku ve středu hřiště Somík, a to znamená zakázané uvolnění.
14:32
Plzeň již hraje v plném počtu a v klidu kombinuje po celém kluzišti. Domácí sice napadají, ale Strakova formace jej do hry nepouští.
13:23
Radil nejprve svou otočkou a následnou střelou branku netrefil, ale po nahrávce od Buchteleho zakončoval aktivní Cetkovský. Po teči jde i jeho rána mimo branku.
12:43
Hosté se zatím v pohodě brání a nepouštějí Pardubice do svého obranného pásma.
11:41
Benákovo nahození tečuje Cetkovský pouze mimo branku, a tak o pár vteřin stačil vyhodit Boháč.
11:30
Za vysokou hůl je následně vyloučen hráč Škody Plzeň Jozef Balej. Přesilovka pro Pardubice.
11:11
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice stupňuje tlak a hosté se musejí osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.
10:57
Cetkovský posunul v útočné třetině puk na Radila, který z pravé strany zkoušel překvapit zakončením Mazance. Ten však jeho střelu z bezprostřední blízkosti dokázal udržet před brankovou čárou.
10:19
Pokus o ohrožení hostující branky si vzala na povel druhá lajna Pardubic. Zakončení Gawryletze těsně za modrou končí bezpečně ve výstroji Marka Mazance.
09:37
Již se hrálo pět na pět, když Plzeň zůstala v útočné třetině a řádně hrozila. Nejprve v brankovišti netrefil puk Pletka, aby poté zlobil domácí beky i technik Kovář. Ten vymýšlel chytrou nahrávku na pravou stranu, kterou naštěstí pro Pardubice přečetl včasným zákrokem Růžička.
08:58
Pardubický tým se přesilovce hostí brání celkem v pohodě. Teď se mu znovu povedlo vyhodit.
08:40
V oslabení zahrozil z pravé strany prudkou ranou Robert Kousal, jenže bohužel pro domácí trefuje jen boční síť.
08:11
Hosté již hráli v plném počtu, když se jejich útok doostal do šance. Růžička stačil nepříjemný projektil vyrazit.
07:45
Šance Pardubic! V útočném pásmu posunul z pravé strany Zohorna na Buchteleho, který táhlým pokusem jen těsně pálí nad.
07:18
ČEZ Arena se sice raduje z vyrovnání, jenže dorážce Cetkovského je pískáno. Počet hráčů na ledové ploše se totiž srovná. Za nedovolené bránění je vyloučen Martin Bartek.
06:46
Cetkovského průnik podél pravého mantinelu zakončil útočník Pardubic nahozením do brankoviště, kde však Mazanec v klidu vyráží.
06:03
Tybor po nahrávce od modré neudržel puk, a tak se Plzeň ihned dostává do středního pásma.
05:54
První přesilovou hru utkání si zahrají domácí. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen Tomáš Slovák.
05:48
Kovář vysunul na levé křídlo Pletku, jehož ránu Růžička zvláštně vyráží lapačkou.
05:08
Po nahození Gawryletze se k puku dostal Tomáš Nosek, který z pravé strany chytře nahazoval do brankoviště. Tam se však k puku Somík nedostal, a ten tak pouze proletěl nebezpečným prostorem.
04:20
To samé bude platit i o pár vteřin později, když Kousal nepřesně nahrával na pravé křídlo.
04:07
Zakázané uvolnění Pardubic dostane hru před Růžičku, po jehož levé ruce se bude následně vhazovat.
03:11
Brankář hostí Mazanec vyjel pro puk za branku, avšak přesně jej nerozehrál a může být jen rád, že Benákova rána je tečována mimo jeho svatyni.
02:42
Levova střela byla zblokována jen na hokejku Petrušky, který z levé strany netrefuje Růžičkovu klec.
02:13
Po první brance mají puk častěji domácí, ale Mazanec zatím zasahovat vážněji nemusel. Teď se po ofsajdu hra dostane do útočné třetiny Plzně.
00:52
Na druhé straně přichází z první akce první branka! Pletka zpoza branky zkoušel překvapit Růžičku rychlým zasunutím puku, jenže puk poslal pouze před branku. Tam stál DAVID HAVÍŘ, od kterého se odrazil vyhozený puk Tybora, a ten k překvapení všech končí v síti. Asistence: Václav Pletka.
00:30
První snaha domácích přináší pouze ofsajd, jelikož Noskovu ránu Benák v útočném pásmu nezastavil.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský (Růžička) – Benák, Píša, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Mocek, Drtina – Bartek, Nosek, Somík – Tybor, Zohorna, Endál – Radil, Cetkovský, Buchtele – Semorád, Kousal, Veselý – Březina.

Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Hanzlík, Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč, Mozík – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Kovář, Pletka – Balej, Kašpařík, Hollweg – Petruška, Lev, Johnson – Dvořák.

Trenéři: Milan Razým, Michal Straka a Jaroslav Špaček

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Kis, Pešek.
V den utkání mění domácí tým trenérské obsazení. Mojmíra Trličíka s Ladislavem Lubinou střídá dlouho vzývaný Miloš Říha, který dostává funkci manažera A týmu, na lavičce dnes bude David Pospíšil a Jaroslav Landsman.
Pardubický tým stále balancuje na hranici postupové desítky. Po poslední utkání z ní ale překvapivě vypadl, když prohrál na ledě posledního Chomutova 4:3 a Budějovice doma s Litvínovem nezaváhaly. Dnes však proti Pardubicím stojí lídr tabulky, a to samo o sobě znamená velkou motivaci. Domácímu publiku by se měli představit nové akvizice v podobě zadáka Petra Mocka a útočníka Lukáše Endála, který do týmu zamířil na střídavé starty z Havlíčkova Brodu.
Plzeň přijíždí na led stále ještě aktuálního mistra v pozici lídra tabulky. Aktuální formu však celek trenéra Razýma nemá ideální, když po skvělé sérii osmi výher hned poslední čtyři zápasy prohrál. Dvakrát to sice pro něj znamenalo alespoň bod, jenže Škoda je zvyklá na pravidelnější bodové dávky. Západočeši dnes musí v ČEZ Areně především zlepšit produktivitu, která byla v posledních duelech největším problémem.
Souboj jedenáctého celku Tipsport extraligy s prvním. To je dnešní hokejové menu v ČEZ Areně. Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odehrají extraligové utkání s týmem HC Škoda Plzeň v retro stylu. Východočeši nastoupí v autentické kopii světlých mistrovských dresů Tesly Pardubice ze sezony 1972/1973, Plzeň zase v legendárních „škodováckých“ dresech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.