Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 0 - Miroslav Hanuljak (CHM) 1.

Hráči utkání: Pavel Patera (KLA) - Marek Sikora (CHM).

Co dodat na závěr? Chomutov bere z Kladna důležité dva body. Domácí sice byli v zápase lepším týmem, ale na počet střel a předvedený výkon se nehraje. Hraje se na góly a v těch byli hosté lepší.
61:02
Piráti právě vstřelili branku!
Šťastní hosté berou nakonec i druhý bod. MICHAL DŮRAS se natlačil před branku, hledal Kubinčáka, ale puk se od ležícího Macholdy odrazil do branky. Asistence: Vojtěch Kubinčák, Jan Rutta.
60:43
Hanuljak vyráží 54. kladenskou střelu dnešního zápasu.
60:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 3 - Miroslav Hanuljak (CHM) 19.

Poměr zásahů ve třetí třetině je vševypovídající. Zlatý bod pro hosty z Chomutova, zlatý.
60:00
59:46
Zakázané uvolnění Chomutova, který nemůže střídat, zatímco domácí mění hráče.
59:29
Obrovský závar před Hanuljakem. Sudí přerušil hru v momentě, kdy Patera střílel do odkryté branky. Měl ale svým způsobem štěstí, že jí domácí kapitán netrefil.
57:59
Dobrá střela Patery, kterou Hanuljak viděl na poslední chvíli.
57:35
M. Hořava nepropálil hradbu těl.
Kladno si vyžádalo oddechový čas.
57:21
Tomáš Divíšek (CHM) dostává dvě minuty za držení.
56:57
Hanuljak vyrazil puk před Lukáče, který pálí těsně mimo. To jsou najednou šance.
56:17
Pěkná kombinace Kladna. Koba Jass zblízka pálí do Hanuljaka, který vyráží těsně mimo.
55:03
Nic kloudného ale domácí nevymysleli.
53:50
Domácí se ujímají kotouče ve vlastním pásmu a střídají.
53:08
Hra se sice přelévá z jedné strany na druhou, ale šance nepřicházejí.
52:10
Růžička nahazoval na branku. Hanuljak ale našel puk.
50:48
Jaroslav Kůs se dostal sám před Cháberu a také kladenský brankář musel vytáhnout výborný zákrok.
49:54
Hosté v plném počtu. Kladno ale odehrálo velmi dobrou přesilovku.
49:26
Růžička střílel, Hanuljak vyrazil před Pateru a ležel na ledě. Domácí kapitán ale nedokázal zvednout kotouč a poslal ho přímo pod hostujícího brankáře.
48:59
Růžička tečoval před Hanuljakem těsně mimo.
48:28
Domácí museli hodně bojovat o pásmo, Pavlas vyhodil.
47:54
Yorick Treille (CHM) naprosto zbytečně vysekl hokejku z rukou Růžičky a dostává dvě minuty.
47:20
Důrasovo nahození skočilo Cháberovi přímo do rukavice.
47:00
Kuchejda to zkusil dvakrát téměř z nemožné pozice.
45:49
Kladno občas ztrácí poměrně jednoduché kotouče. Hosté se z toho zatím k pořádné šanci ale nedostali.
45:16
Pulpánova střela prošla k Cháberovi, který vyrazil někam do ochranné sítě.
44:54
Kameš předvedl výstavní hrubku, ale Tomáš Káňa jí z úhlu nedokázal potrestat.
44:35
Eberle se nestihl uvolnit na přihrávku od Lukáče. Dobrá práce hostující obrany.
43:54
Zálešák nedostal prostor k lepšímu zakončení, lehký zákrok Chábery.
43:35
Valského střelu přizvedli hosté nad branku.
42:18
Látal vybruslil z rohu před branku, Hanuljak ale ucpal prostor na přední tyči.
41:43
Kuchejda se výborně uvolnil před Hanuljaka, který ale reagoval rychle a vypíchl mu kotouč.
41:15
Hanuljak si připisuje první zákrok třetiny proti střele Jasse.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Miroslav Hanuljak (CHM) 19.

Hodně zákroků pro Miroslava Hanuljaka. Druhá, a svým způsobem zvláštní, třetina je u konce. Hosté nejprve vyrovnali Důrasem. Kladno pak zužitkovalo přesilovku, jenže vedlo 29 sekund, než vyrovnal střelou od modré bývalý hráč Kladna Aleš Pavlas. Po dvou třetinách je skóre nerozhodné, třetí začne v 19:14.
40:00
39:34
Hosté vybojovali ve vlastním pásmu puk a třetinu asi dohrají v klidu.
38:38
Domácí trochu na štěstí nahodili před Hanuljaka. Patera měl k puku kousek.
38:07
Zakázané uvolnění Kladna.
37:48
Oba celky hrají trochu nepřesně v současné chvíli.
36:24
Po Růžičkově nahození se puk zajímavě odrazil od mantinelu do ochranné sítě.
35:09
Miloslav Hořava se zjevil sám před Hanuljakem, ale odmítl poslat Kladno zpět do vedení!
34:34
Hodně rychle hosté srovnávají. Divíšek posunul na modrou a ALEŠ PAVLAS přes clonu hráčů propálil Cháberu. Střela do šibenice, Chábera bez šance. Asistence: Tomáš Divíšek.
34:05
Kladno právě vstřelilo branku!
Jan Piskáček odčinil chybu při obdržené brance. Růžička tečoval před brankou, Hanuljak vyrazil mezi kruhy, kde domácí bek mohl pálit, ale ještě nezištně uvolnil PAVLA PATERU, který z úhlu dává gól. Asistence: Jan Piskáček.
33:29
Kdepak. Přesilové hry, to je slabá stránka domácích.
33:04
Kladno si vyzkouší další přesilovku. Yorick Treille (CHM) dostává dvě minuty za sekání.
32:14
Střela Jasse byla sražena mimo branku.
31:46
Piskáček teď zahnal svou přihrávkou do úzkých Kameše a Kladno přišlo o puk. Sikora se ujmul kotouče, pod padajícím Piskáčkem našel u vzdálenější tyče MICHALA DŮRASE, který lehce bekhendem zasunul za bezmocného Cháberu. Asistence: Marek Sikora.
31:19
Koba Jass pálil z úhlu, další zákrok pro Hanuljaka.
30:26
Hra je přerušena z důvodu posunuté chomutovské branky.
29:54
Až s koncem přesilovky Kladno zahrozilo. Po Kuchlerově střele zblízka zakročil Hanuljak.
29:40
Piskáček pálí mimo branku.
29:17
Teď se Kladno dostalo do pásma dříve, než samotný kotouč. Nemohlo následovat nic jiného, než ofsajd.
28:57
Chábera zastavuje puk u vlastní branky.
28:31
Přesilovky skutečně nejsou silnou zbraní Kladna. Chomutov zatím brání obstojně.
27:49
Kladno si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Martin Rýgl (CHM).
27:44
Melka se ocitl sám před Hanuljakem. Zkusil naznačit a po krátké kličce zakončit. Trefil ale pouze boční konstrukci.
17:21
Milanu Procházkovi už střela sedla, ale Chábera jen tak lehce hodil lapačkou a ukryl v ní puk.
27:12
Hruška se po vhazování dostal ke střele, kterou Chábera vyrazil. Marný pohled měl hostující útočník na svou hokejku, protože střela mu nesedla.
26:35
Hanuljak zachyboval v rozehrávce, Jass ale nepřihrával zpoza branky, kotouč mu lehce utekl.
26:06
Po delší době se puku dotkl také Chábera, komerční přestávka.
25:29
Melka v akci tři na dva posunul na Miloslava Hořavu, jehož střelu chytá Hanuljak. Další důležitý zákrok hostujícího brankáře.
24:48
Patera neuvěřitelnou střelou ze vzduchu dal pořádně zabrat Hanuljakovi. Ten ubránil i při dorážce Kuchlera.
24:19
Látal využil své rychlosti a dostal se do šance. Bekhendový pokus za Hanuljakova záda neprošel.
23:28
Obdržálek se vrhl mezi dva obránce, kteří ho k puku nepustili.
22:49
Chábera kryje střelecký pokus Vojtěcha Kubinčáka.
21:52
Sudí Minář odpískal domácím hru vysokou holí, nakolik se to domácím nelíbí.
21:28
21:06
Milan Procházka odvádí vynikající práci v oslabení.
20:32
Kladno dohrává početní výhodu.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Miroslav Hanuljak (CHM) 13.

Jednu branku přinesla první část dnešního zápasu. 45 kol na ní čekal centr třetí formace Antonín Melka. Hraje se hodně čistě, byť bylo několik sporných zákroků, vyloučení přišlo jen jedno a to až na konci třetiny. Druh perioda začne přibližně v 18:19.
20:00
19:29
Brett Palin (CHM) dostává dvě minuty za hrubost, když přehnal důraz před Hanuljakem.
19:05
Valský natlačil puk na branku, kde dorážel Kuchejda. Ten ale malou mezírku u tyčky netrefil.
18:23
Hruška dostal přihrávku zpoza branky a rychle vystřelil. Jeho pokus pravděpodobně ještě přizvedl jeden z bránících hráčů nad Cháberovu branku.
18:03
Po zásahu Chábery se přesunula hra před Hanuljaka, který musel krotit střelu Černoška.
17:20
Růžička dostal pukem do helmy, která mu dost pravděpodobně praskla.
16:53
Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, Chomutov přidal na aktivitě.
15:50
Zálešák nahodil puk před branku, kde o něj bojoval Milan Procházka. Kladno ale ubránilo včas.
14:24
Libor Procházka vypálil od modré. Hanuljak vůbec nic neviděl, ale k jeho štěstí se puk od jeho ramene odrazil mimo branku.
13:59
Látal mohl poslat do brejku Lukáče, ale místo toho zkusil zaútočit sám. Jeho bekhend mířil nad.
13:02
Hromas dostal trochu prostoru na levém křídle a vypálil velmi dobře. Chábera ramenem přizvedl do ochranné sítě.
11:59
ANTONÍN MELKA dává svůj první gól v sezoně a patřičně ho oslavil. Miloslav Hořava protlačil na Hanuljaka. Ten vyrazil před sebe, kde se Melka zorientoval nejrychleji a poslal Kladno do vedení. Asistence: Miloslav Hořava.
11:41
Patera hledal před brankou Miloslava Hořavu, který ale nebyl v ideální pozici.
11:24
Další střelecký pokus Kameše už Hanuljak vyrážel.
11:03
Lukáč se dostal ke střele od modré. Mám pocit, že kotouč se odrazil od bránícího hráče před brankou.
10:38
Látalovi nesedla střela, ale i tak musel Hanuljak zasahovat. Puk končí v ochranné síti.
10:10
Hromas zkoušel vystřelit, ale obránci k němu přistoupili včas.
09:06
Zálešák komplikovanou nahrávkou hledal Důrase. Ten ale neměl nárok na lepší zakončení.
08:44
To se mu ale moc nedaří, další zakázané uvolnění.
08:27
Na druhé straně se neprosadil Melka, Kladno uklidňuje hru ve vlastním pásmu.
07:54
Kladno chybuje v pásmu, ovšem svou chybu napravilo úspěšnými bloky.
07:30
Lukáč se vydal do akce jeden na dva, puk ale ztratil.
06:40
Koba Jass v prvním střídání v české extralize. Kladno si díky němu připravilo šanci, ale Lukáčova střela úspěch nepřinesla.
06:15
Piráti dobře obehráli puk kolem pásma, ale ke střele se nedostali.
05:55
Domácí zle vystřídali a Marek Sikora byl rázem v dobré šanci. Chábera se ale natáhl a lapačkou zastavil puk.
05:42
Hořící nebezpečí zažehnali domácí zakázaným uvolněním.
05:29
Kuchler trochu se štěstím dostal puk před branku, tam už ale Kuchejda neměl šanci.
04:54
Petr Hořava nahodil od modré, Hanuljak podržel kotouč ve výstroji.
04:17
Melka prověřil Hanuljaka, ten vyrazil ramenem.
03:58
Chomutov zatím aktivnější.
02:38
Sikora objel branku a dobře nahrával před ní. Od Chábery se odrazil puk před brankoviště, kde ale nebyl nikdo z hostí.
01:55
Valský dobře projel před branku a servíroval na Kuchejdu. Ten ale nepropálil blok těl před Hanuljakem.
00:49
Cháberův první zákrok proti střele Palina.
00:20
Kladno začíná zakázaným uvolněním.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - L. Procházka, Růžička, Kameš, Piskáček, Černošek, Macholda, Doudera, P. Hořava - Eberle, Lukáč, Látal - M. Hořava, Patera, Kuchler - Valský, Melka, Kuchejda - Dalecký, Jass, Obdržálek.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Rutta, Pulpán, Palin, Macháček, Bartejs, Mrázek, Stehlík, Pavlas - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Důras - M. Procházka, Sikora, Hromas - Treille, Kůs, Káňa.

Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Ondráček, Svoboda.
Domácí mohou být ještě částečně spokojení se svým dnešním soupeřem. Předešlá tři střetnutí totiž Kladno vyhrálo (3:1, 7:2, 5:2). Nutno dodat, že Středočechům tehdy pomáhaly hvězdy z NHL, kterých ale Chomutov měl také dost.
V pětačtyřicátém kole zkříží hokejky na kladenském ČEZ Stadionu domácí Rytíři a chomutovští Piráti. Kladno prohrálo tři zápasy v řadě a tým, který zužují různá zranění a nemoci, se momentálně pohybuje na 7. příčce tabulky, přičemž na přímý postup ztrácí v současné chvíli čtyři body. Chomutov v posledním utkání poněkud překvapivě zdolal Třinec, ovšem jeho pozice do dnešního zápasu také není úplně ideální. Severočeši ztrácí čtyři body na 13. Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.