Střely na branku:
HC Mountfield: 46
HC PSG Zlín: 30
Hosté ze Zlína potvrdili své tabulkové postavení a odvážejí si z Českých Budějovic tři body a stále bojují o Prezidentský pohár. Domácí musí ještě v posledních dvou zápasech zabojovat, aby získali výhodu domácího prostředí v předkole.
Z Budvar arény vám přeji hezký zbytek večera.
Zlín právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Květoň ve svém pásmu ztratil kotouč, rozehrál na hůl PETRA HOLÍKA a ten rozhodl o osudu utkání.
58:49
Kantor odjel z branky, domáci v šesti.
58:01
Čajánek tvrdě vypálil na Kantora, ten jeho pokus vyrazil.
57:47
Mohla se opakovat gólová situace, jen by se aktéři prohodili. Kotalík ale nedokázal pořádně zakončit a následně byla posunuta branka.
56:55
Knotek měl možnost skórovat, ale Sedláček jeho šanci kontroloval a ještě stihl rozehrát.
56:33
Po střele Haranta ještě dorážel Mertl, ale rozvlnil pouze boční síť.
55:44
V zajímavé šanci byl Holík, Kantor ale nemusel zasahovat, protože zlínský útočník lehce přestřelil.
54:52
Mountfield nyní vrhnul všechny síly do útoku a vypracovává si zajímavé možnosti ke skórování. Ty ale končí na gólmanovi hostí.
53:24
Před Sedláčkem byl závar, který skončil střelou Vydareného od modré. Jednalo se o dobrou šanci, protože Sedláček byl dost dezorientovaný.
52:46
Květoň nahazoval před branku, puk před Sedláčkem zkrotil Veselý a následně raději gólman Zlína přerušil hru.
51:43
Luňák nabízel před branku puk Červenému, ten k němu měl ale daleko.
50:56
Kotalík od modré zkoušel překvapit brankáře hostí, ale střela se k cíli nedostala.
49:05
Krátký pobyt domácích v útočném pásmu řeší Tesařík a vyhazuje kotouč z pásma.
48:25
Berani se osvobozují.
48:19
Vydareného střelu tečoval před brankou do ochranné sítě Květoň.
48:02
Tomáš Linhart (ZLN) - 2 minuty - hrubost - 5/4
47:40
První formace domácích se teď skvěle drží v pásmu, ale nedaří se jim vypracovat slibnou příležitost.
46:59
Další icing Zlína.
46:28
Frühauf dvakrát vystřelil, ale až druhá střela hostujícího brankáře trochu ohrozila.
45:40
Květoň s Knotkem teď zatápí v útočném pásmu, ale nedaří se jim ohrozit Sedláčka.
45:13
Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.
44:15
Vydareného přihrávka nenalezla Suju na útočné modré.
43:42
43:10
Zatím se jedná o nejhorší přesilovku Mountfieldu.
42:25
Špatnou rozehrávku domácích nedokázal potrestat Kubiš.
42:10
Zákrok si ale zatím připsal jen Kantor po střele Holíka.
41:42
Ondřej Veselý (ZLN) - 2 minuty - držení - 5/4
41:11
Sedláček tentokrát musel zasahovat pečlivěji po střele Frantiska Ptáčka.
41:06
Ve třetí třetině se zatím nic moc neděje. Teď se pískalo zakázané uvolnění domácích.
40:47
A hned si připisuje druhý zákrok.
40:32
Poprvé přerušil ve třetí třetině hru Sedláček po střele ze středního pásma.
40:01
HC Mountfield: 25
HC PSG Zlín: 24
Zápas se stále nese v ospalém duchu, ale už jsme viděli daleko více gólů. Domácí i po čtyřiceti minutách ztrácejí na hostující Berany jeden gól, a mají tak před sebou těžký úkol pro závěrečné dějství. Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00
39:25
Po kontaktu puku s českobudějovickou střídačkou se vhazuje ve středním pásmu.
38:54
Langhammerovu střelu vyráží hostující strážce za branku.
38:34
Okál se dostal do sporu s Harantem, rozhodčí vše řeší domluvou.
38:29
Harant nahodil kotouč na Sedláčka, ten raději přerušil.
38:00
Zlín je zase o něco aktivnější. Ke střele se dostal Balaštík, ale nevyzrál na domácího gólmana.
36:30
Nakonec se ale prosazuje. Po přihrávce Urbance se mezi Kantorovo betony prosadil ZDENĚK OKÁL a vrací vedení na stranu hostí.
Asistence: Urbanec, Holík
35:50
Zlín je teď držen daleko od branky domácích.
35:20
Brankář Mountfieldu se štěstím likviduje střelu Čecha.
34:42
Šimánek osvobodil svůj tým.
34:34
Kantor zneškodnil Záhorského střelu.
34:00
Mountfield právě vstřelil branku!
Ale gól dávají domácí! Aleš Kotalík předložil přihrávku RASTISLAVU DEJOVI, který uháněl sám na Sedláčka a nemilosrdně zakončil.
Asistence: Kotalík, Vydarený
33:30
Mountfield dostal Berany z pásma.
33:13
Bohumil Jank (CEB) - 2+2 minuty - napadení, hrubost - 4/5
32:45
Střelu Záhorského Kantor vůbec neviděl a jen teč ho zachránila od toho, aby puk skončil opět v jeho síti.
31:55
Domácí brankář teď raději kryje.
31:15
Kantor inkasuje smolnou branku. Kubiš nahrával před branku JAKUBU ŠLAHAŘOVI a jeho střelu ještě lehce tečoval Harant a překonal vlastního brankáře.
29:03
Od modré teď střílel Ptáček, Sedláček vyrazil. Následně se snažil hostujícího gólmana překonat Dej, ale ten fantastickým zákrokem zasáhl a zabránil využití téměř stoprocentní šance.
28:34
Mountfield se teď sám vyhnal z pásma.
28:00
K dobré střele se dostal Knotek, ale netrefil branku.
27:40
Zdeněk Okál (ZLN) - 2 minuty - hákování - 5/4
27:10
Holíkovo individuální akce skončila před zakončením u obránce domácích.
26:50
Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Kantora.
26:39
Českobudějovičtí mají možnost se nyní seskupit, hra byla přerušena pro ofsajd.
26:16
25:59
Domácí se dostali z tlaku.
25:32
Zlín ostřeluje Kantora.
24:43
Mountfield se sice osvobodil, ale Zlín se hned vrací do pásma.
24:16
Tomáš Rousek (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/5
24:11
Záhorský teď střelou překvapil Kantora, ten se štěstím vyrazil.
23:30
Švihálek teď urputně bojuje v útočném pásmu a zlínští obránci s ním mají co dělat.
22:27
Tak nakonec je branka uznána. Posledním dorážejícím do sítě Sedláčkovo branky byl českobudějovický veterán, FRANTIŠEK PTÁČEK.
Asistence: Vydarený, Langhammer
22:27
Rozhodčí na konci přesilovky jde zkoumat videozáznam. Domácí dostali po dorážce puk do sítě, ale zároveň byla posunutá branka.
21:52
Čech unikl v oslabení, Kantor jeho střelu kryje.
21:25
Hosté se osvobozují. Domácí se k ničemu zatím nedostali.
20:40
Vráblík přihrávku od Knotka netrefil.
20:30
Bedřich Köhler (ZLN) - 2 minuty - hákování - 5/4
20:30
Švihálek se probíjel dopředu a vykoledoval si faul.
20:01
HC Mountfield: 17
HC PSG Zlín: 11
První třetina nenabídla moc záživný hokej. Viděli jsme pouhý jeden gól, který padl v přesilové hře z hole zlínského kapitána, Petra Čajánka. Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:26
Suja se teď rozjel ze středního pásma, dostal přihrávku od Mertla, ale trefil jen tyč.
18:40
Květoň s Knotkem se teď dostali k šanci před Sedláčka, ale ten zatím drží čisté konto.
17:27
První využitá přesilovka utkání. Po střele od modré čáry se před Kantorem strhla mela, dva zákroky domácí brankář pokryl, ale na dorážku PETRA ČAJÁNKA, který puk uklidil pod břevno, už byl krátký.
Asistence: Veselý, Honejsek
17:16
Zlín se usadil v pásmu.
16:45
Peter Frühauf (CEB) - 2 minuty - držení - 4/5
16:20
Dobrá střela Frühaufa od modré čáry minula zlínskou klec.
15:53
Balaštíkova střela letěla těsně kolem pravé tyče Kantora.
15:33
Ale nyní se prezentoval dobrým zákrokem.
14:53
Domácí brankář je zatím dost nejistý, měl problémy i s pomalou střelou Kubiše z druhé vlny.
13:50
Teď zlínský obránce srazil Sedláčka za brankou, ale domácí si nestihli přihrát tak rychle, aby trefili prázdnou klec.
13:18
Nejdříve nedokázal puk zkrotit Kantor, na druhé straně přerušil Sedláček hru.
12:43
Čtvrtá lajna domácích teď na delší dobu zamkla Zlín, ke střele se ale nedostala.
12:11
Další přerušení od zlínského strážce svatyně.
11:45
A opět Ptáčkovo dělovka, Sedláček má puk pod kontrolou.
11:36
10:40
Sedláček teď dvakrát vyrážel puk, nejdříve po Vydareného střele, podruhé po Ptáčkovo.
10:21
Šimánek rozjíždí akci.
10:04
Domácí se dostali do útočného pásma, jelikož Sedláček nerozehrál.
09:36
Oldřich Horák (ZLN) - 2 minuty - hákování - 5/4
09:17
Čechovo střelu musel betonem vyrazit domácí gólman.
08:31
Brankář hostí znovu kryje střelu Luňáka.
08:11
Dej se se skákavým kotoučem probíjel k Sedláčkovi, ten ale neměl problém s jeho pokrytím.
07:34
Kantor našel puk u betonu a raději kotouč ukryl do lapačky.
07:18
Sedláček se nyní hlásil o icing, rozhodčí správně nepřerušili.
06:53
Zákrok si nyní připsal i Sedláček, po střele Luňáka ze středního pásma přerušil hru.
06:00
Domácí se snaží dostat k nějaké akci, ale zatím se jim vůbec nedaří.
04:53
Hru přerušil Sedláček.
04:31
Teď po střele Holíka zazvonila tyč.
04:10
Zámorský se dostal do útočného pásma, z pravé strany vystřelil a Kantor měl plné ruce práce.
03:16
Leška mohl jet s Balaštíkem 2 na 1, ale nedokázal zpracovat kotouč.
02:34
Zlín je zatím aktivnější a dost často se usazuje v pásmu domácích.
01:36
Teď měl Kantor problémy po střele Horáka, dlouho nemohl najít puk mezi betony.
01:15
Veselého střelu ze středního pásma pokryl Kantor.
00:15
Do první akce se mohl dostat Leška, ale puk netrefil.
00:01
Hezký podvečer z Českých Budějovic. Do startu utkání zbývá už jen necelých pět minut.
Ve vzájemných zápasech jsou lepší hosté ze Zlína. První své domácí utkání sice ztratili 0:4, poté ale vyloupili Budvar arénu, když ze stavu 0:3 šesti góly v řadě fantasticky obrátili stav utkání na 6:3 ve svůj prospěch. Druhé domácí utkání už Zlín s přehledem vyhrál 5:2.
To HC PSG Zlín je v úplně jiné situaci. Jistota účasti ve čtvrtfinálových bojích je prakticky zajištěna, a tak tým pod vedením Rostislava Vlacha bojuje o to, aby svá utkání začínal na domácím ledě. A nutno říct, že to vypadá velmi nadějně, protože náskok před pátým Třincem je šestibodový. Nereálně se nejeví ani vítězství základní části. Aktuálnímu lídrovi z Plzně se nedaří a souboj o Prezidentský pohár se zdramatizoval. Stejný počet bodů jako vedoucí celek už má Slavia, Zlín je hned za ní s dvoubodovou ztrátou. Beranům se dnes do sestavy vrací forvard Pavel Kubiš, který vynechal poslední dvě utkání.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Petr Čajánek (15+24).
HC Mountfield prožívá asi své nejlepší období sezóny. Od závěrečného utkání třetí čtvrtiny základní části ztratili svěřenci Petera Draisaitla pouhá dvě utkání. Nyní je však čeká zkouška ohněm. Po posledním utkání v Plzni potrestala disciplinární komise brankářskou jedničku týmu, Jakuba Kováře, pětizápasovým distancem za nakopnutí Václava Pletky v brankovišti. To znamená, že pokud si domácí ve zbývajících třech kolech zajistí alespoň bod, který jim zaručí postup alespoň do předkola play-off, bude českobudějovická stálice chybět ještě ve dvou utkáních klíčových vyřazovacích bojů. Jak tuto situaci zvládnou si budou moci ověřit poprvé dnes, kdy se s největší pravděpodobností objeví v brance Pavel Kantor, který chytal v úvodu sezóny.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Aleš Kotalík (14+21).
Do konce základní části soutěže zbývají již poslední tři kola. Na led osmého HC Mountfield dnes dorazí vzdálený soupeř z Moravy, třetí HC PSG Zlín. Úvodní buly bude vhozeno v Budvar aréně v půl šesté večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.