Američané vyhrávají ve svém prvním duelu na šampionátu 5:3 nad Rakouskem a připisují si tři body do tabulky. Výkon vítězů nebyl z těch nejlepších, tým USA měl značné rezervy. I to ale na soupeře stačilo. Rakušané vedli po pěti minutách už 2:0, to byl šok pro všechny přítomné. Tým okolo Thomase Vaneka ale vedení neudržel, ve druhé třetině dostal čtyři góly, což bylo pro zápas klíčové. I tak je ale dnešní výkon Rakouska velkým pozitivním překvapením.

Pro tento zápas je to vše, příště se opět těším na shledanou.
60:00
59:15
Kotouč sice na hokejkách Rakušanů, jejich osud v dnešním duelu je už ale zřejmě zpečetěn.
58:49
Raffl hledal křižnou přihrávkou před branku spoluhráče, puk se na Iberera ale nedostal, přihrávka byla moc dlouhá.
57:55
Puk mají Američané a kontrolují závěr utkání.
56:59
Většina diváků v hale nyní přeje Rakušanům, coby slabšímu z obou soupeřů. Tlak "hostů" přinesl několik zajímavých náznaků šance, vždy k lepšímu zakončení ale něco scházelo.
55:58
Gionta si v přečíslení vyměnil puk s Thompsonem, nakonec zakončuje prvně jmenovaný, puk jde ale nad.
55:20
Oba soupeři střídají, útok zakládají Rakušané.
54:22
Moss se dostal k další dobré šanci, Starkbaum jeho střelu z mezikruží ale skrývá v lapačce.
54:05
Vanek se dostal ke střele z mezikruží, Bishop ale v klidu zasahuje.
53:30
Nepřesnost v podání Herburgera, je z toho icing. Čas začíná Rakušanům rychle ubíhat, týmu zbývá na vyrovnání 390 sekund.
52:43
Nahození Butlera Starkbaum raději podrží.
51:47
Johnson hodně podcenil rozehrávku za vlastní brankou, k puku se dostali Rakušané. Ti ale šanci využít nedokázali.
51:03
Moss pálí z první, jeho střela z mezikruží vyražena pravým betonem Starkbauma!
50:42
Dopředu vyráží Faulk se Smithem, jeho ránu ale pozdvihl obránce Pock. Puk končí v ochranné síti.
50:19
Stapleton zakombinoval s Butlerem a McBainem v útočném pásmu, Rakušané se z krátkého tlaku dokázali vymanit.
48:16
Dnešní výkon Rakouska je, jak už bylo psáno, velmi pozitivním překvapením. Dnes formální "hosté" vytváří jeden útok za druhým, na druhou stranu Američané soupeře do šancí nepouští.
47:15
Po průniku Iberera zakončuje bekhendem Altmann, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
46:22
Peintner jen odevzdává puk, dopředu míří Američané.
45:39
Rakušané rozehrávají zpoza vlastní branky.
44:35
Vanek teď zboural Bishopa v brance, která je poté posunuta. Americkému brankáři se to nelíbí, vylučovat se nebude ani na jedné straně.
44:25
Pock teď nastřelil spoluhráče Iberera, snad bude rakouský centr v pořádku.
43:54
Nyní ofsajd týmu USA.
43:35
Palushaj byl v útočném pásmu sám proti třem a puk ztratil.
42:27
Stapleton teď ale dostal vynikající pas před branku, jeho střela tahem jde ale těsně nad!
41:32
Američané vstupují do třetí třetiny podobně, jako do té první – bohorovně. Nechávají soupeři prostor pro kombinaci, což se při chuti Rakušanů hrát nemusí vyplatit.
40:40
Hned v úvodu Rakušané aktivní, Raffl ale nemíří přesně.
40:01
Druhou třetinu ovládli Američané v poměru 4:1, skóre tedy vykazuje hodnoty 5:3. Tým USA potvrzuje, že je dnešním favoritem, jejich výkon má ale značné rezervy. Naopak Rakušané bojují jako hladoví lvi, vzhledem k jejich dnešnímu výkonu není vyloučené třeba i nějaké drama... To může začít cca v 12:53.
40:00
39:40
Ještě v závěru mohl udeřit Baumgartner, jeho střela z první z levé strany jde ale nad.
39:05
Američané pokračují v tlaku, teď bude pro Rakušany nejdůležitější ustát zbytek třetiny.
38:32
USA právě vstřelilo branku!
Jednička draftu z roku 2006 – ERIK JOHNSON střelou z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a je to 5:3. Puk šel dokonale přesně pod břevno, Starkbaum neměl šanci. Asistence: Jamie McBain, David Leblanc.
37:56
Velký tlak USA, Starkbaum ale dokázal puk zkrotit. Zakončení Smitha v pádu bylo však velmi nebezpečné.
37:33
Nyní se ale daří vyhodit.
37:14
Altmann vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí, teď bude Rakušanům hodně zle, přesilovky USA jsou zatím velmi kvalitní.
36:36
Přihrávka na McBaina jde mimo útočné pásmo, Američané ho tak musí vyklidit.
35:39
Teď ale nepřesnost a icing Rakouska.
35:13
A další výborné střídání Rakouska. Raffl velmi dobře clonil Bishopovi proti střele od modré, brankář USA ale přeci jen dokázal puk zkrotit.
34:30
Dnešní výkon Rakouska je velmi pozitivním překvapením, Američané nemají nic jisté.
33:21
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané se ale nevzdávají! Obránci USA propadli, DAVID SCHULLER ujel soupeři sám na branku. Útočník "hostů" si počínal velmi dobře, bekhendem protlačil puk pod betonem Bishopa. Asistence: Markus Peintner, Robert Lukas.
32:27
Američané pokračují v tlaku, nyní kombinují přes útočné pásmo.
30:57
Je tu time-out pro Rakousko. Tomu je nyní velmi ousko.
30:57
Rakušané propadli ve středním pásmu, tým USA tak šel do přečíslení tří proti dvěma. Kristo našel křižnou přihrávkou AARONA PALUSHAJE, který trefil odkrytou branku. Asistence: Danny Kristo, Nick Bjugstad.
30:15
Rakušané se pokouší o rychlou odpověď, jejich kombinace v útočném pásmu ale nic nepřinesla.
29:31
Dlouhý tlak Američanů končí brankou, tým USA dnes poprvé vede. Starkbaum nahozený puk z pravé strany jen vyrazil před sebe, poté už nebylo obtížné pro TIMA STAPLETONA trefit prázdnou branku. Asistence: Justin Faulk, David Leblanc.
28:55
Rychlá kombinace Američanů v útočné třetině končí nedůrazným zakončením Petryho.
28:07
Hundetpfund nebezpečně tečuje nahození na Bishopa, ten ale skvěle vyráží.
27:42
Přihrávka před branku na Raffla byla nepřesná, Bishop tak může puk pokrýt.
26:50
Pěkná kombinace Američanů, po nepřesnosti se ale pořádné zakončení nekonalo.
26:27
Američané jsou ve druhé třetině aktivnější, momentálně přebrali iniciativu plně na svou stranu.
25:45
Střelu Petryho z pravého kruhu tečuje jeden z obránců Rakouska do ochranné sítě.
25:04
Vhazuje se po pravici gólmana Rakušanů.
24:18
Smith vyslal Stastneho do úniku, jeho blafák do bekhendu ale kryje výborným zákrokem Starkbaum.
23:40
ERIK JOHNSON dostal puk na střelu z voleje od modré čáry, Starkbaumovi puk prošel mezi betony, a to i přes to, že na puk po celou dobu střely viděl. Asistence: Nick Bjugstad, Danny Kristo.
23:13
Stapleton se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána jde ale mimo.
22:21
Rakušané ani za současného stavu nehrají "beton", naopak – snaží se aktivně forčekovat a ztěžovat rozehrávku Američanů poctivým napadáním.
21:11
Největší hvězda Rakouska Thomas Vanek ujížděl sám na Bishopa, ten ale jeho prudkou střelu zápěstím vyráží!
20:30
Nahození Smitha vyráží Starkbaum.
20:01
Rakušané vstoupili do utkání neskutečným a velmi nečekaným způsobem, po pěti minutách vedli 2:0. Přístup Američanů k utkání zatím není valný, tým musí přidat. Pokud ne, není vyloučené, že se dočkáme velkého překvapení. Druhá třetina začne cca v 12:04.
20:00
19:42
Butler se odhodlal ke střele z levého kruhu, jeho střelu vyráží Starkbaum do bezpečí.
18:56
Trouba se dostal ke střele z levého kruhu, puk je ale ztečován Mossem mimo kluziště.
18:30
Američané se ale vlastní nepřesností vyvádí z útočného pásma.
18:06
Herburger je vyloučen za držení, Američané mohou srovnat v přesilovce.
17:53
Po nepřesnosti tu je icing Rakouska.
17:24
Američané jsou kompletní, přesilovka jejich soupeře nebyla ale sehraná vůbec špatně.
17:07
Baumgartner si potáhl puk na modrou čáru, jeho střelu pokryl Bishop.
16:29
Další střelecký pokus vyslal Unterluggauer, puk končí v ochranné síti.
15:46
Pock vypálil od modré, Bishop vyráží.
15:23
Thompson je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí, Rakušané si zahrají přesilovou hru.
14:27
Trouba vyslal střelu od modré, pozorná obrana Rakušanů puk ztečovala do rohu kluziště.
13:50
Rakušané vybojovali puk v útočném pásmu a vytvářejí rozvážnou kombinaci.
12:50
Američané si začínají vytvářet tlak, Rakušané natlačeni v obranném pásmu.
11:39
Američané drží útočné pásmo, jejich výkon se oproti úvodu o něco zlepšil.
10:02
Američané využívají přesilovou hru. Faulkovu střelu od modré čáry skryl Starkbaum jen pod betonem. Puk byl ale stále hratelný, pohotovou dorážku si připsal DAVID MOSS, který tak snižuje na 1:2. Asistence: Justin Faulk, Paul Stastny.
10:11
Baumgartner vyloučen za sekání.
08:41
Bishop rozehrává další útok USA.
06:51
Lukas zastavuje útok USA, Rakušané se zatím brání velmi dobře.
05:38
Tak tohle nečekal ani ten nejprofesionálnější bookamker. Rakušané vedou po pěti minutách hry nad týmem USA 2:0. vystřelil z pravého kruhu, Bishop puk vyrazil ale jen přímo do jízdy na DANIELA WELSERA, který trefuje odkrytou branku! Asistence: Matthias Iberer.
04:58
Američané ztratili puk v obranném pásmu po špatné rozehrávce, Rakušané toho využili a je tu šokující úvod! MANUEL LATUSA se dostal k puku a pohotovou tvrdou ranou z příklepu trefuje nad lapačku! Bez asistence.
03:25
Moss se dostal po vyvrcholení tlaku USA ke střele do odkryté branky, puk jde ale nad.
03:09
Sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti, Američané přichází o útočné pásmo.
02:27
Rakušané zachytili rozehrávku Američanů a snaží se získat pásmo.
00:54
Koch vyhrál buly v útočném pásmu, Iberer pohotově pálil, puk jde ale mimo.
00:01
Dnešní duel načne sobotní program, duel Američanů proti Rakušanům začíná v 11:15, nenechte si ho tedy ujít...
Včerejší výsledky Mistrovství světa:
Česko vs. Bělorusko – 2:0
Francie vs. Slovensko – 2:6
Finsko vs. Německo – 4:3 po prodloužení
Švédsko vs. Švýcarsko – 2:3
Američané hráli skvěle na posledním světovém šampionátu, jenže to byly v nominaci hvězdy jako Pacioretty, Abdelkader, Ryan, Okposo nebo Palmieri. Letošní výběr je o hodně slabší, z loňska v týmu sice zůstalo pár jmen (Stastny, Thompson), ale jde spíš o průměrné hráče, kteří rozhodně nepatří mezi nějaké ostrostřelce. Na druhou stranu tým má velice solidního brankáře, gólman Tampy, Ben Bishop, měří přes dva metry a v brance zabere hodně místa.

Rakušané jako nováček mistrovství budou v koncovce pravděpodobně pokulhávat, přeci jen mezi elitou se hraje rychleji a důrazněji. Jediným hráčem schopným dávat góly pravidelně bude ostrostřelec Buffala Tomas Vanek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.