Děkujeme za pozornost, přejeme příjemný podvečer a těšíme se u dalšího onlajnového přenosu z MS v hokeji 2013 ve Švédsku a Finsku.
Celkový poměr střel:

Německo 27 / Rusko 26
Skončilo utkání MS v hokeji mezi Německem a Ruskem. Rusové si výhru ve vyrovnaném duelu doslova vydřeli, jistě pro ně bylo utkání o moc těžší, než si sami představovali. Výborně se prezentovali především oba brankáři. Největší hvězdou ale byl jednoznačně Ilja Kovalčuk, jeden z nejlepších hráčů současnosti, který nasázel Němcům hned 3 branky.
60:00
59:39
Rusko právě vstřelilo branku!
DENIS KOKAREV trefuje odkrytou němckou klec, čímž zpečetil druhou výhru ruského týmu na šampionátu. Asistence: Sergej Soin, Alexander Svitov
59:15
Němci bez gólmana, už nemají co ztratit.
59:00
V anglicky mluvících zemích by byl nazván jako "hattrick hero" a Američané by zasypali led čepicemi. Ilja Kovalčuk dnes potvrzuje, jak velký to je hráč. Jeho hattrick budiž důkazem.
58:12
ILJA KOVALČUK po parádní individuální akci Radulova a následné nahrávce právě na ruskou hvězdu rozradostnil ruské fanoušky potřetí! Asistence: Alexander Radulov
58:00
Poslední dvě minuty!
57:20
Perezhogin se teď odvážně pustil do souboje se třemi Němci, proti takové přesile neměl šanci.
56:40
Rusové se osvobozují přes celé kluziště. Čas letí... Němcům nezbývá nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Jediná branka je dělí od remízy.
56:00
Poslední 4 minuty třetí třetiny, Rusko stále vede o jedinou branku.
55:00
Ullmann byl tak "hrr" směrem dopředu, až se sám nachytal do ofsajdu,
54:05
Rozhodčí ovšem branku neuznává. Halou se ozývá pískot.
54:00
Goc pálil od modré, Němci zvedali ruce nad hlavu, kotouč skončil v brance.
53:30
I Rusové teď ale perfektně bruslí dozadu, Němci se před Varlamova také obtížně dostávají. A když, tak jedině sólo akcemi.
53:00
Další z řady soubojů u hrazení. Obešel se bez vyloučení.
52:20
Komerční přestávka, která přinese zklidnění hry. Hra je teď opravdu ve svižném tempu.
51:50
Perezhogin v další šanci, přihrávka před branku na spoluhráče mu ale nevyšla.
51:00
Vhazování v německém obranném pásmu.
50:30
Jediná cesta, jak se dostat před Endrase, je nahození puku a snaha o dorážku. Na jiný způsob doposud ruští hráči nepřišli. Je to opravdu těžké, Němci jsou dnes precizní směrem dozadu.
49:20
A zároveň posunutá klec gólmana Varlamova.
49:20
Radulov s Gogullou se do sebe pustili, odtrhávat je musí rozhodčí.
49:00
Ne, přes střed to prostě nejde. Loktionov to zkoušel a opět narazil. Německá zeď je stejně pevná, jako bývala ta berlínská.
48:50
Perezhogin zkoušel, Endras jistý.
48:20
Závar před Varlamovem, ale puk v brance neskončil. Rusové v pohybu kupředu.
47:50
I Rusové ovšem pochopili, že cesta k úspěchu vede přes kvalitní defenzivu a poctivě se ve 4 vracejí "domů" – do svého obranného pásma.
47:00
Denisov zatáhl puk do rohu, není ale komu a kam přihrát. Všichni spoluhráči jsou perfektně obsazení. Němci hrají dozadu opravu zodpovědně.
46:20
Vhazování v ruském obranném pásmu.
46:00
Pro hokej a nezaujaté diváky jen dobře, že Němci využili přesilovku. Konec utkání bude ještě velice napínavý. Je to dnes krásný zápas.
45:05
Německo právě vstřelilo branku!
JOHN TRIPP snižuje a vykřesává naději pro německé hokejisty! To bude ještě drama! Asistence: Michael Wolf, Christian Ehrhoff
45:00
Rusové budou hrát oslabení, na dvě minuty vyloučen Perezhogin.
44:50
Petrov pálil z pravé strany, Endras chytá. Německý gólman je rovněž velkou oporou, podobně jako na druhé straně Varlamov.
44:00
Rusové se vyhýbají přehuštěnému střednímu pásmu, veškeré průniky dopředu podnikají po krajích kluziště. Němci střed výborně pokrývají.
43:00
Střela od modré, Varlamov kryje.
42:30
Rusové vyhazují puk přes celé kluziště. Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
42:00
Petrov se krásně uvolnil z rohu, zjevil se sám před Endrasem, ale gólmana Němců nepřekonal.
41:40
A už hrají v plném počtu.
41:00
Ale Němci se osvobozují!
40:30
Rusové pokračují v přesilové hře, jsou natlačeni v útočném pásmu.
40:01
Svěřenci trenéra Cortiny mají co dělat. Mají dvacet minut na to vstřelit dvě branky a minimálně srovnat.
40:01
Led je upraven, hráči jsou v tunelu připraveni vstoupit do arény. Blíží se začátek třetí části dnešního atraktivního utkání.
Po druhé třetině je počet střel 18:12, produktivnější byli zatím ale pouze ruští hokejisté.
Skončila druhá třetina. Do té třetí nastoupí hráči ruského týmu s výhodou jednoho hráče v poli, ta bude trvat ještě zhruba minutu a půl. Ve druhé části dnešního zápasu jsme viděli od Rusů výrazně kvalitnější hru, díky níž se dostali do dvoubrankového vedení a směle kráčí za třemi body. Třetí třetina začne v 16:45.
40:00
39:20
Nikolai Goc vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Tentokrát si zkusí přesilovou hru Rusové.
39:00
Varlomům beton dnes už poněkolikáté!
38:20
A v hledišti se opět ozvývají ruští fanoušci. Nebýt jich, asi by dnes v helsinské hale bylo ticho.
38:00
Tjutin před branku, nebezpečně vyhlížející akce skončila mimo branku Endrase.
37:00
Ani Rankel na něj nevyzrál.
36:50
Ullmann pálil od modré, opět skvělý Varlamov. Ten má dnes ohromnou formu. chytá naprosto skvěle!
35:06
Vyloučen Rus Medveděv na 2 minuty.
35:20
Souboj u mantinelu, kotouč se podařilo vydolovat Němcům. A následuje další přerušení.
34:50
Varlamov betonem vyráží
35:00
Momentálně sledujeme pasáž, v níž se často přerušuje. Hra je oproti první třetině častěji kouskovaná.
33:40
A tentokrát se vyhozením uvolňují hráči v černém.
33:30
33:00
Šance Rusů, opět v akci Endras.
32:00
Němci se ovšem stále nevzdávají a svým presinkem nutí Rusy k neustálému pohybu. Případná vstřelená branka z německé strany by utkání jistě velmi zdramatizovala.
31:00
Druhá třetina je zatím plně v ruské režii, hráči v bílém se do Němců pustili zostra. Sporadické odpovědi z německé strany zatím nejsou příliš nebezpečné.
30:09
ILJA KOVALČUK si nabruslil před branku a zasnulu kotouč za bezbranného německého gólmana. Rusové vedou o dvě branky! Asistence: Alexander Radulov.
28:00
Rusové jsou teď aktivnější, výborně bruslí, Němci jsou jak opaření.
26:00
Šance Němců, Varlamov je skvělý a svůj tým dnes opravdu drží.
24:50
Rusové vlétli do druhé třetiny a zásluhou Ilji Kovalčuka se dostali do vedení.
23:20
ILJA KOVALČUK posílá Rusy do vedení! Asistence: Jevgenij Medveděv.
20:01
20:00
Skončila první třetina dnešního utkání. Branku jsme sice neviděli, ovšem vidíme rozhodně kvalitní zápas, v němž jsou překvapivě trochu lepší němečtí hokejisté. Uvidíme, zda se favorizovaní Rusové o přestávce proberou a nastoupí v lepším herním rozpoložení.
20:00
19:45
Poslední nahození před Varlamova... Nic z něj.
19:20
Kovalčuk se opřel do kotouče, branku přestřelil.
18:45
Rusové v plném počtu.
18:20
A další Varlamovův zákrok!
18:00
Další velká šance Německa, tečovaný kotouč skončil jen těsně vedle branky.
17:00
Němci mají šanci na přesilovkový reparát.
16:45
Schütz faulován Belovem, ten je vyloučen na 2 minuty.
15:30
Němci ztratí puk a okamžitě si pro něj jdou zpět. Jsou to příkladní bojovníci.
14:30
Němci skvěle napadají, Rusové je očividně podcenili!
13:20
Loktionova rána jak z děla, Endras perfektně vykryl!
12:40
Jens Baxmann se nečekaně zjevil před Varlamovem, naneštěstí pro něj byl příliš blízko před ruským gólmanem. Ten jeho pokus chytil!
12:10
Perezhogin v zajímavé šanci, puk mu ovšem sklouzl z hole.
11:30
Hra plyne rychle, příliš se nepřerušuje.
11:00
Hráči Německa mají po přesilové hře novou krev v žilách, teď Rusy přehrávají.
10:30
Nebezpečné nahození na Varlamova. Ruský gólman měl s tímhle pukem velké problémy.
9:50
A Rusové jsou v plném počtu.
9:39
Denisov odrazil střelu mířenou do branky. Štěstí pro Rusko. Byla to pořádná rána.
9:00
Přesilová hra z pohled Němců zatím hrozná. Rusové se v pohodě brání.
8:30
Kokarev unikal Němcům, bekhendem zkoušel pozornost Endrase, ten byl pozorný, scvakl betony a svůj tým podržel.
7:50
Němci budou hrát přesilovou hru. Uvidíme, jak se s ní popasují. Teď mají jedinečnou možnost dostat se do vedení proti silným Rusům.
7:39
Varlamov vyloučen za vyhození puku z hrací plochy.
6:50
Nikulin nebezpečnou nahrávku Němcům zablokoval. To mohla být zajímavá šance.
6:30
Radulov s Kovalčkem se vydali vstříc brance Denise Endrase, nic z toho však nebylo.
6:00
Němečtí hokejisté se zatím do útočného pásma dostávají jen sporadicky. A když, tak po individuální akci. Rusové je dobře rozebírají.
5:30
Perezhogin byl naražen na hrazení... Z tvrdého zákroku se těžko oklepával, ale už sedí na střídačce. Tohle mohlo bolet.
5:10
Anisimov pálí! Endras kryje.
4:00
Němci vysouvají svůj presink vysoko, Rusové jsou nuceni rozehrávat rychle.
3:00
Medvedev se hnal do šance, přerušil ho hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.
2:20
Tvrdý zákrok na Bauera u hrazení. Zvedá se však bez problémů.
1:50
Endrasův první zákrok.
1:30
Hráči obou týmů nasadili od začátku slušné tempo, jistě se dnes bude na co dívat.
1:00
Hala je poměrně spoře zaplněná, možná až nedůstojně pro MS.
0:30
První šance Rusů, Němci teď měli velké štěstí! Jeden z obránců tahal puk z brankoviště pryč.
0:01
Utkání bylo zahájeno. Němci v černém, Rusové v bílé barvě.
00:01
Hlasité povzbuzování "Raaasija!" značí, kdo že bude dnes mít větší podporu v hledišti.
A nyní ta německá.
Stadionem zní státní hymny obou týmů. Jako první zní ta ruská.
V dnešním odpoledním utkání z helsinské Hartwall arény budeme moct v akci vidět hokejisty Německa proti hráčům z Ruska.

Němci odehráli na turnaji doposud jediné utkání. Finům podlehli v prodloužení 4:3, přičemž vyrovnávací branku na 3:3 dostali smolně pouhé 3 minuty před koncem normální hrací doby. Je tedy nutné s nimi počítat.

Rusové za sebou mají bezproblémový startu do turnaje. Rozdrtili Lotyšsko 6:0. Nulu si připsal gólman Bryzgalov, výborně se předvedl i Kovalčuk. V tuto chvíli jsou za Finy na druhé příčce skupiny B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.