Úvod do třetí třetiny opět vyšel hostům. V pokračující přesilovce zvýšil na hrozivých 1:5 z pohledu domácích Frühauf. Domácí výběr však poté našel zbytky sil a velkou obětavostí snížil po brankách Noska a Zohorny na rozdíl dvou branek. Další trefu už však nepřidal, a tak se z vítězství v derby raduje Mountfield Hradec Králové.
60:00
59:52
Gregorc dostal hodně prostoru, ale zakončení po zemi se mu nepovedlo, když napálil jen Kantora.
59:30
Hudáček opět na lavičce, Pardubice v šesti.
59:15
Po icingu se Hudáček vrátil do své branky a Hradec drží puk v útočné třetině. Vypadá to, že se domácím velký comeback nepovede.
58:53
Tlak Pardubic v útočném pásmu není příliš vydařený, a teď pravděpodobně končí. Mountfield se dostal do střední třetiny.
58:10
Sýkora pálil z pravé strany, Kantor vyrazil pro Radila, jenže ten mezírku ve výstroji hostujícího brankáře nenašel, a tak neuspěl.
57:32
Domácí to po time outu zkoušejí v šesti hráčích s Hudáčkem na lavičce!
57:32
Oddechový čas pro lavičku HC ČSOB Pojišťovny Pardubice.
57:32
Teď už to na velké šance nevypadá. Nosek tak od pravého mantinelu jen nahodil na Kantora, který puk udržel před dojíždějícími hráči.
56:27
Avšak teď mohlo být hostům velmi těžko. Ďaloga parádně nahodil na branku a našel Zohornu, který mohl ještě více zdramatizovat dnešní derby. Sám před brankou ale přestřeluje!
55:42
Vysoké tempo hry opadlo a domácí to budou mít s možností srovnání utkání ještě velmi náročné. Hradec se nikam nežene a chytře zkouší zápas dotáhnout do vítězného konce.
54:15
Jeden z hostujících hráčů měl na pravé straně slušnou šanci, jenže před Hudáčkem vypálil nad. Domácí Nosek na straně druhé do zakončení ze slibné pozice neprošel.
53:36
Oba týmy již hrají v plném počtu.
53:28
Tybor nahodil ze středu hřiště puk na Kantora, který jej musel přikrýt pod lapačku. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat po levici hostujícího brankáře, který je ve třetí třetině ve velké permanenci.
52:37
Kantor zaváhal za brankou, když se mu nepovedlo rozehrát na spoluhráče, jenže k jeho štěstí se Petr Sýkora nedostal k pořádnému zakončení. Jeho snaha bekhendem nebyla prudká a hlavně přesná.
51:37
Vyloučení na obou stranách. Martin Pláněk za hosty a Lukáš Endál za hosty dostávají oba dvě minuty za hrubost.
51:37
Další závar před hostujícím brankářem způsobil nahozením Nosek, ale i teď si hostující brankář poradil a volný kotouč přikryl po dvou lapačku.
51:12
Zdráhal zpoza branky našel volného Endála, který však pálí těsně mimo Kantorovu klec.
50:30
Domácí tlak rázem povolil a Červený vyjel do útočné třetiny. V ní i zakončil, avšak slabé nahození těsně za modrou brankové parametry rozhodně nemělo.
49:52
Švagrovský osvobozuje hosty z trvalého tlaku vyhozením kotouče.
49:07
A prakticky hned po něm málem přišla další branka Pardubic. Tomáš Nosek se hravě dostal přes obránce, avšak jeho pokus končí bohužel pro domácí jen na boční síti.
49:03
Hostující lavička Mountfieldu HK si vybírá pro svůj celek oddechový čas.
48:37
Velký tlak domácích pokračuje. Obrovská chuť jít do branky je teď k vidění u každého útočníka HC ČSOB. Kolář měl dva slibné momenty, ale Kantor si vždy poradil. Následné zakončení od modré je ztečováno do ochranné sítě.
48:15
Pardubice právě vstřelily branku!
Pozor, pozor! Výběru trenérů Venery a Říhy se daří využít další přesilovou hru a od soupeře ho dělí už jen dvě branky! Velký tlak přesilovkového komanda znamená pro Pardubice další branku. Gregorc se rozhodl z těžké pozice nevystřelit, ale skvěle nahrát na volného TOMÁŠE ZOHORNU, který dělovkou snižuje. Asistence: Blaž Gregorc a Tomáš Nosek.
48:05
Dvakrát se ke střele dostal volný Blaž Gregorc, ale ani v jednom momentu se mu nepovedlo na Kantora vyzrát.
47:17
Nejlepší dva hráči Pardubic v dnešním utkání, tedy duo Ďaloga-Nosek si přichystalo další ohrožení hostující branky. Obránce Ďaloga z pravé strany nahazoval na branku a jeho mladší kolega Nosek pěkně tečoval. Kantor však zasáhl na jedničku, když ránu udržel ve výstroji.
47:03
Přesilovka pro Pardubice. Za držení je vyloučen Peter Frühauf.
46:02
Další šanci Pardubic přivezl do pásma z pravé strany Jan Kolář a i když Kantor nevyřešil prudkou ránu ideálním zákrokem, tak může být v klidu. Od lapačky se puk dostává nad jeho branku.
45:32
Domácím se daří využít přesilovou hru a snížit na rozdíl tří branek! Ránu od modré zpracoval a zakončil přesně mezi betony Pavla Kantora útočník první formace TOMÁŠ NOSEK! Asistence: Tomáš Zohorna a Marek Ďaloga.
44:53
Ďalogovo nahození tečoval tělem Tybor, jenže brankový prostor netrefil.
44:46
David Švagrovský dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice.
44:37
To ukončil až Květoň, který se svým zakončením na Hudáčka nevyzrál. Na straně druhé pozdržel nahození Kantor raději ve své výstroji, a tak se bude následně vhazovat po jeho pravici.
44:01
Ve hře je teď vidění řada nepřesných přihrávek, a tak se dlouho nikdo do zakončení nedostal.
42:43
Brejk domácích tří na dva vyřešil Kolář křižnou přihrávkou na Sýkoru, jehož pohotová dělovka končí na připraveném brankáři Mountfieldu.
41:42
Tybor pěkně našel na modré volného Gregorce, jenže ten branku od modré přestřelil. Pardubice i nadále u puku.
41:01
Domácí tým odpověděl dvěma šancemi, ale ani jednu nevyužil. Ve druhém případě neuspěl Lukáš Nahodil, který z pravé strany pálil mimo.
40:27
Mountfield právě vstřelil branku!
Hostující výběr vkročil do třetiny s přesilovkou v zádech, a tu také během pár vteřin využívá a odskakuje do vedení 5:1! Mertl navezl touš do útočné třetiny, posunul na Deje, který našel napřaženého PETERA FRÜHAUFA, jehož prudký projektil končí až v síti. Asistence: Rastislav Dej a Tomáš Mertl.
40:01
Jestli se po první třetině dalo mluvit o vyrovnaném průběhu hry, tak ve druhé části hrál pouze jeden tým, a to Mountfield. Ten svého soupeře jasně přehrál a jen díky dobře chytajícímu brankáři Pardubic není náskok hostů větší. Jedinou trefu třetiny si připsal v přesilové hře Jiří Šimánek. Střely ve druhé třetině: Pardubice – 4 (celkem 14), Hradec Králové – 17 (27). Třetí část začne přibližně v 18:54.
40:00
39:43
Tomáš Zohorna je dalším potrestaným hráčem Pardubic, který vidí dvě minuty. Ty si vykoledoval za napadení.
39:20
V mezikruží se do zakončení opřel Květoň, jenže Hudáček skvěle vyráží mimo.
38:55
Kočího rána od modré čáry končí mimo Kantorovu klec.
38:48
Pardubický tým se snaží o kontaktní branku v útočné třetině, jenže do zakončení se přes dobře pracující obranu Mountfieldu nemůže dostat.
37:38
Škoda z pravé strany projel až do zakončení, které však do branky neposlal. Střela na zadní tyč končí na mimo.
36:41
Július Hudáček je ve stejném čase potrestán osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování. Trest odpyká Lukáš Radil.
36:41
Hradeckým se povedlo přesilovou hru ukončit hned po třinácti vteřinách a dovolím si tvrdit, že je dnes rozhodnuto. Pohlednou přesilovkou kombinaci zakončil neméně povedeným projektilem k levé tyči JIŘÍ ŠIMÁNEK! Asistence: Rastislav Dej a Tomáš Mertl.
36:29
Přesilovka pro Mountfield HK. Jiří Cetkovský dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
36:10
Po Somíkově navezení kotouč do útočného pásma se ke střele odhodlal Zdráhal, jenže ten trefuje pouze svého spoluhráče stojícího před brankou.
35:05
Ofsajd hostujících hokejistů znamená vhazování ve středním pásmu. Do konce druhé třetiny zbývá již necelých pět minut a stav je stále příznivější pro hosty, kteří vedou o dvě branky.
34:43
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když se do útoku prodral obránce Kočí. Jeho pokus o zakončení ale domácím nevyšel, když rána kapitána byla zblokována mimo.
33:58
Domácím se na chvilku povedlo vyhodit, jenže hned vzápětí tu byl Jakub Langhammer se svým zakončením. To Hudáček vyrazil holí do rohu kluziště.
33:15
Hostující tým drží Pardubic v obranné třetině, ale na další nebezpečné zakončení to zatím nevypadá.
32:29
Po čtrnácti vteřinách vidíme efektní semafor Júlia Hudáčka po střele svého krajana Petera Frühaufa. Ten nepálil od modré vůbec špatně, avšak na rozchytaného brankáře Pardubic nevyzrál.
32:16
Přesilovka pro Hradec Králové. Jiří Cetkovský dostává dvě minuty za hrubost.
31:36
Mountfield v útočné třetině opět řádil a domácím se nedařilo dostat kotouč do bezpečí. Opakované zakončení si připsal Škoda, jehož druhou ránu z levé strany Hudáček ukryl do lapačky.
30:27
Hosté hrají v plném počtu.
29:43
Cetkovský měl před sebou takřka prázdnou branku, avšak ani teď neskóruje. Bohužel pro domácí netrefil domácí dlouhán kotouč.
28:51
Šimánek skvělým způsobem prokličkoval domácí obranou a i přes početní nevýhodu dokonce i zakončil. Je však třeba poznamenat, že jeho nahození z těžkého úhlu Hudáček hravě vyrazil.
28:27
Tlak hostů končí jejich vyloučením. Josef Marha totiž dostává dvě minuty za sekání.
28:04
A další dvě velké šance Mountfieldu. Domácí obrana nechává hostům až moc velký prostor a málem za to byla potrestána. Z pravého rohu nejprve vjel do zakončení Dej a po něm i Mertl, jenže Hudáček skvělými zákroky i nadále drží naděje na bodový zisk.
27:33
Obrovskou šanci hostí měl na své hokejce Vladimír Škoda. Ten z pravé strany postupoval sám na Hudáčka, jenže v zakončení selhal, když jeho pokus skvělým způsobem chytá domácí brankář do lapačky!
27:12
Moučka zkoušel odvážně projet středem hřiště až do zakončení, jenže bohužel pro domácí je zastaven ještě před branami útočné třetiny.
26:17
Úmyslný ofsajd domácího Semoráda stěhuje hru před Hudáčka, po jehož pravé ruce se následně bude vhazovat.
25:36
Harantovu ránu z velké dálky Hudáček vyráží na zadní mantinel. Ke kotouči se přesto po pár vteřinách opět dostávají hosté z Hradce Králové.
24:51
Zaváhání v domácí rozehrávce mohl potrestat Jakub Langhammer, jenže jeho prudkou dělovku Hudáček skvělým způsobem zastavuje.
24:42
24:01
Kolář sice zpoza branky našel Zdráhal, avšak ten proti přesile hráčů v černých dresech neuspěl. Puk mají přesto nadále domácí hráči.
22:41
Z následné potyčky se rodí tyto tresty, za domácí Lukáš Nahodil dvě minuty za hrubost a za hosty Jakub Langhammer se stejným trestem.
22:44
Gregorc dostal na modrou ideální výzvu ke skórování, jenže rána mu vůbec nesedla. Nahodil zkoušel volný kotouč zamést za Kantora, avšak hostující brankář byl u své tyčky včas a i následné dorážky zneškodnil.
22:10
Hraje se nahoru dolů, ale zakončení dlouho nebylo k vidění. To změnil až nepříjemnou střelou od pravého mantinelu Jakub Langhammer. Hudáček musel prudké zakončení vykopnout betonem.
20:36
První střídání ve druhé třetině se hostům velmi povedlo, když se Hudáček musel činit snad proti třem střelám. Domácí brankář měl i trochu štěstí, ale všechny zakončení, i to z hole Haranta chytil.
20:01
Na začátku první třetiny byl aktivnější domácí výběr, jenže větší šanci si nevypracoval, a tak udeřilo v 10. minutě na druhé straně. Nejprve se od modré prosadil dělovkou Frühauf, aby se o pár vteřin později radoval takřka z totožné pozice i René Vydarený. Odpověď Pardubic přišla nečekaně v oslabení, když dobrou práci Noska proměnil ve snížení Ďaloga. Poslední slovo měl přesto Mountfield. Cetkovského slabou chvilku využil k třetí brance Langhammer. Střely v první třetině: PCE – 10, HKM – 10. Druhá třetina začne v ČEZ Areně přibližně v 17:56.
20:00
19:58
Píšovu ránu od modré tečoval těsně před Kantorem Cetkovský, jenže brankový prostor netrefil.
19:29
Zohorna sice bojoval na útočné modré o kotouč, jenže mu do pásma vjel spoluhráč, a tak tu je další ofsajd.
18:57
Sjíždějící Červený našel kotouč u pravého mantinelu a bez většího rozmýšlení vypálil na Hudáčka. Ten může být jen a jen rád, že tečovaná rána končí vedle jeho svatyně.
18:12
Následnou snahu hostí o úspěšnou akci brzdí hned v jejím zárodku ofsad. Vhazování ve střední třetině.
17:15
Cetkovský sice nezpracoval puk ideálně, avšak Somík zabojoval a nakonec z toho málem byla velká šance Pardubic. Somík od pravého mantinelu hledal křižnou nahrávkou Endála, jenže tomu zmařil zakončení výborným zákrokem jeden z hostujících beků.
16:16
Mountfield tedy v době, kdy to vypadalo na vyrovnání odskakuje na rozdíl dvou branek, ale domácí se i tak ženou za snížením. Radoslav Tybor střílel z pravé strany, avšak neuspěl.
15:30
Hradec Králové si bere dvoubrankové vedení zpět! Hostující třetí útok si z od pravého mantinelu vytvořil v útočném pásmu velkou šanci, kterou sice Hudáček skvěle vyrazil, ale bohužel pro Pardubice dojíždějící Cetkovský nedokázal puk odpálit pryč. Toho využil atakující JAKUB LANGHAMMER, který tak vstřelil možná nejlehčí branku své kariéry, 1:3. Asistence: Vladimír Škoda a David Švagrovský.
15:03
Domácím branka notně pomohla a tlačí se do dalších šancí. Nyní se již hraje po dlouhé době v pěti na obou stranách.
14:23
Hradci tlak v útočném pásmu k nebezpečnému zakončení nepomohl, a tak tu byla šance Pardubic. Cetkovský ale brankáře Mountfieldu nepropálil.
12:59
Mertl dostává dvě minuty za hákování. Festival vyloučení tak pokračuje, hraje se 4/3 z pohledu hostí.
12:59
Domácí tým se dostává v oslabení zpátky do hry! Nosek vystihl hostující rozehrávku v souboji si posunul puk MAREK ĎALOGA, který v následném samostatném nájezdu nekompromisně prostřelil Pavla Kantora střelou na vyrážečku. Bez asistence.
12:47
V palebné pozici se na pravé straně ukázal Dej, ale jeho pohotovou ránu dokázal Hudáček skvěle vyrazit.
12:36
A další vyloučení. Lukáš Radil ve středním pásmu hákoval, a tak vidí dvě minuty.
12:24
Po krátké pauze uvidíme hru čtyři na čtyři. Josef Marha dostává dvě minuty za hákování.
12:13
Do velmi dobré pozice si najížděl v oslabení Lukáš Endál. Ten se podél pravého mantinelu dostal přes hostující beky a střelou na zadní tyč zkoušel propálit Pavla Kantora. Bohužel pro domácí jde střela mimo!
12:00
Přesilovka Pardubic je u konce. Jiří Cetkovský v předbrankovém prostoru fauloval, což sudí nepřehlédl a dlouhána v domácích barvách posílá na trestnou lavici za sekání.
11:08
Gregorc mohl v dobré pozici pálit, ale neměl odvahu, a tak jen nahrál na Ďalogu. Nahrávka to nebyla kvalitní, a tak se Hradci opět daří vyhodit.
10:26
Hosté začínají oslabení s přehledem, když se jim daří vyhodit kotouč až do útočné třetiny.
10:15
Zaskočený domácí výběr bude mít výhodu přesilové hry. Michal Švihálek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
09:33
A pro domácí hokejisty je za pár vteřin ještě hůře. Z prakticky stejné situace se Mountfield raduje z druhé branky dnešního utkání! RENÉ VYDARENÝ propálil od modré čáry úplně všeho a zklamaný Hudáček loví puk podruhé ze své sítě. Asistence: Josef Marha.
09:04
Je to tak, hosté jdou do vedení 1:0! Rousek našel na levé straně útočného pásma napřaženého PETERA FRÜHAUFA, jehož dělovou ránu si nešťastně za záda svého brankáře srazil Jan Zdráhal. Asistence: Tomáš Rousek a Michal Švihálek.
09:04
Hostující celek se sice raduje z první branky utkání, ale ta ještě nemusí být uznána. Prudká rána od modré byla tečována za Hudáčkova záda, ale na verdikt si musíme počkat.
08:42
Za domácí si zakončení vzal na své bedra Endál. Z pravé strany udělal kličku do středu hřiště, odkud však míří nad.
08:13
První opravdová šance Hradce Králové přichází až teď. Po nahrávce zpoza branky dostal na levé straně dost prostoru David Švagrovský. Ten nevypálil vůbec zle, avšak jeho střela končí jen na boční síti.
07:13
Menší závar Kolář nedokázal zakončit, a tak šli do útoku hosté. Konkrétně to byl Rudolf Červený, který se z pravé strany dostal do zakončení bekhendem. Bohužel pro hosty však branku přestřelil.
07:00
Tybor napadal rozehrávku hostí tak dobře, že se po odrazu puku do ochranné sítě vhazuje po pravici Kantora.
06:25
Moučka chytře vyjel z pravého rohu a střelou na zadní tyč vyzkoušel pozornost Pavla Kantora. Lapačka hostujícího brankáře plachtící projektil pohodlně chytá.
05:23
Ďaloga navezl touš do třetiny a posunul na vrchol kruhů. Odtud sice přišla střela, ale Kantor s ní neměl větší potíže a vyráží.
04:57
Škoda najel do útočné třetiny až moc rychle, a tak tu máme ofsajd hostů z Hradce Králové. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
04:49
A když se to samé dá říci o tečované střele Ďalogy, tak se i nadále bude hrát před Kantorem. Vhazování po jeho pravici.
04:15
Pardubickou šanci si po nepříliš jistém zákroku Kantora připsal dorážející reprezentant Radil. Z těžkého úhlu pálí nad branku.
03:48
Na straně druhé se k ohrožení branky dostával Pláněk. Jeho pokus od modré čáry byl ztečován mimo tři tyče.
02:55
Píšova rána od modré si to zajímavě proskotačila až před Moučku, před kterým zívala odkrytá klec. Bohužel pro Pardubice však puk nedokázal trefit.
01:39
Somík z rohu kluziště hledal zadovkou Cetkovského, jenže ten na pěkný hokejový moment střelou nenavázal.
01:25
Odražený kotouč ze středu hřiště raději Kantor podržel pod lapačkou před dojíždějícím Kolářem. Vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.
00:39
První střelu duelu si připisují hosté. Hudáček si s lehkou ranou poradil a vyráží ji za branku. Kotouč drží parta kouče Draisaitla.
00:15
Domácí celek se zkoušel prosadit podél pravého mantinelu, ale k zakončení to nevedlo. Po nepřesné nahrávce Noska tu máme první zakázané uvolnění.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Gregorc, Čáp, Píša, Kočí, Zdráhal – Radil, Nosek, Tybor – Sýkora, Zohorna, Kolář – Somík, Cetkovský, Endál – Semorád, Moučka, Nahodil.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Frühauf, Jank, Plášil – Dej, Mertl, Šimánek – Květoň, Marha, Červený – Švagrovský, Tvrdík, Škoda – Švihálek, Langhammer, Rousek – Nedvídek.

Trenéři: Peter Draisaitl a Jiří Kučera

Rozhodčí: Husička, Polák – Jindra, Skopal.
Domácí HC ČSOB Pojišťovna i nadále pokračuje v nevyrovnaných výkonech, když střídá skvělá představení s těmi méně povedenými. To zatím znamená pro ''Dynamo'' sedmou příčku extraligového peletonu. Dnes se Pardubice musejí poprvé obejít bez ve skvělé formě hrajícího Roberta Kousala, který kvůli atraktivní nabídce z KHL dal klubu vale. V posledním utkání se Perníkářům ve Vítkovicích zadařilo a po brankách Benáka, Somíka, Kousala a Ďalogy vyhráli 4:1.
Hosté přijíždějí v dobré formě. Jejich druhá příčka by před sezonou mohla řadu fanoušků překvapit, avšak fakt je ten, že parta okolo trenéra Draisaitla hraje velmi účelný a hlavně body přinášející hokej. Na svého dnešního soupeře nasbírala již náskok čtrnácti bodů, a tak je dnes lehkým favoritem. V dosavadních dvou vzájemných zápasech byl vítěz znám až po prodloužení, či nájezdech, dnes se dá očekávat opět velmi vyrovnané klání.
Netradičně v sobotu, avšak před vyprodanou ČEZ Arenou, tak bude vypadat letošní třetí derby mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Mountfieldem HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.