Tolik tedy z KHL, u dalších přenosů se budu těšit zase příště.
Je dobojováno. CSKA Moskva nakonec bere tři body za výhru 3:2. Rodila se velice těžce, ale přeci jen se povedla. Sedm minut před koncem překonal hostujícího brankáře Prochorkin a závěrečný tlak Salavatu už nebyl využit. Vypadalo to, že se dočkáme prodloužení, domácí však neponechali nic náhodě.
60:00
59:56
Ještě to vypadalo, že Zubov dopraví kotouč do sítě, což se tedy také stalo, ale prošvihl limit a je tu konec zápasu.
59:26
Ufa hraje v šesti, ale nemůže si vzít oddechový čas, stále se hraje bez přerušení.
58:48
Hostům se nejde usadit v pásmu, brankář stále zůstává ve svém stanovišti.
58:00
Ohlášeny dvě minuty do konce a dá se očekávat odvolání brankáře a hru v šesti.
57:38
CSKA brání hubený náskok zuby nehty. Tlak Salavatu vrcholí. Před Staňou je pořádné horko.
57:15
Čas kvapí velice rychle, už jen něco přes dvě minuty.
55:26
Mohlo být rozhodnuto, ale Grigorenko ani nadvakrát neprostřelil brankáře Salavatu. Kotouč ještě zkoušel zasunout tak trochu po vzoru Roberta Reichela, ale nestihl celou klec objet včas.
54:29
Je jasné, že to Salavat ještě nevzdá, času má relativně dost.
54:00
Šest minut do konce a Ufa zase musí dohánět ztrátu jedné branky.
52:58
CSKA právě vstřelilo branku!
Záhy se však skóre mění. Znovu u toho byl obránce Mišarin, který se dostal za hostující bránu, počkal si na Grigorenka, ten rychle předal kotouč na rozjetého NIKOLAJE PROCHORKINA, jež krásně zavěsil třetí kolík do Vasilevskiho svatyně. Sedm minut před koncem tak domácí vedou zase o jednu branku. Asistence: Igor Grigorenko, Georgij Mišarin.
52:28
Zmatky v hostující obraně málem potrestal Mišarin, jenž měl vypálil rovnou z voleje, ale trefuje jen brankáře.
51:48
Dobrá střela obránce Naumenkova, který pálil na hostující bránu. Pochvalu zaslouží i clonící Saprykin, který chtěl dorážet, kotouč však Vasilevskij udržel ve své výstroji.
50:48
Obrovská šance Salavatu a v ní Filatov. Dostal se k odraženému kotouči a z ničeho nic se ocitl sám před bránou. Tváří v tvář Staňovi však trefuje pouze dobře povyjetého gólmana.
50:07
Buly u Vasilevskiho brány.
49:36
Je to tvrdý boj, každý souboj se u mantinelu dohrává. Velká bitva bude pokračovat ještě minimálně deset minut.
48:38
V této části utkání to může být o jedné chybě, o jednom gólu. Rozhodnout může maličkost.
47:52
Teď však střílel na druhé straně Fjodorov a jistý zákrok předvedl Vasilevskij.
47:06
Přihrávka však příliš nevyšla, u kotouče je opět Ufa, která na nejistého Staňu příliš nestřílí. Možná by to měla čím dál častěji zkoušet.
46:37
Mišarin operuje za svou bránou a čeká až mu jeho formace vkročí na led.
45:38
O vzrušivé momenty není nouze. Hraje se na obou stranách útočný hokej a vypadá to, že se nikdo nebude chtít spokojit s bodem po šedesáti minutách.
44:48
Tohle už prošlo. V obrovské šanci byl Naumenkov, ale netrefuje z ideální pozice prázdnou bránu.
44:05
Před Vasilevskim však bylo pořádně horko. Od modré střílel Denisov a odražený kotouč chtěl protečovat do sítě Filppula, jenže to udělal dost nešikovně, Trochu legračně se mu puk dostal na rukavici a jeho hození kotouče na branku nemohlo pochopitelně projít.
43:17
Srdnatě přitom sama bojuje ve své útočné třetině a snaží se něco s nerozhodným výsledkem udělat.
42:36
Hraje se ve středním pásmu, Ufa hraje hodně houževnatý hokej.
41:46
Puk u Rastislava Stani, vhazovat se bude u něj.
41:17
Lépe začali domácí, ale nepodařilo se jim prostřelit dobře postaveného obránce Zubareva a následně se Saprykinovi nepodařilo dorazit poskakující kotouč.
40:26
Poslední třetina je tu, rozhodně to nemusí být poslední, kterou dnes uvidíme.
40:01
Pokračujeme v 18:10.
A tak končí druhá třetina, která především až v poslední pětiminutovce přinesla svižný hokej. Šance byly k vidění na obou stranách, ujala se až přesilovková střela Filatova, který překonal slovenského brankáře Staňu. Do poslední periody tak půjdeme za nerozhodného stavu 2:2.
40:00
39:55
Málem to tak být nemuselo, neboť si před Staňu najel Musatov a snažil se procpat mezi jeho betony kotouč. Celou situaci domácí gólman ustál.
38:39
Třetí část bude zřejmě ještě velice zajímavá, Ufě se podařilo využít přesilovku a výsledek 2:2 si pravděpodobně přenese i do poslední periody.
37:35
Ufa právě vstřelila branku!
Vyrovnáno a zároveň je z toho využitá přesilovka. Zase to nebyl dvakrát jistý zákrok od Rastislava Stani. NIKITA FILATOV vystřelil z pravého kruhu takovou spíše přízemní střelu a ta propadla kolem betonu slovenského brankáře. Opět to byla střela, která se dala chytit. Tak či tak, začínáme zase od znova. Asistence: Dmitrij Makarov.
37:28
Makarov posílá kotouč do středního pásma.
37:07
Pervyšin zahákoval Filatova a v závěru druhé třetiny budou hrát hosté přesilovku.
36:38
Jako tank se vřítil před Staňu hostující Slepyšev, ale v pádu nedokázal zvednout kotouč. Výborně k němu přistoupil obránce Denisov.
35:49
Stále je to vyrovnaný hokej, necelých pět minut před koncem druhé třetiny drží Moskva hubený náskok 2:1.
35:37
Denisov udělal o jednu kličku na modré čáře navíc a je pískáno postavení mimo hru.
35:16
Hraje přerušena, kotouč zapadl do hlediště.
35:07
Ufa zlobí dál a Staňa měl co dělat po střele Babčuka, který mířil někam do horních pater brány. Slovenský gólman si jen tak povyskočil a ramenem odrazil kotouč do bezpečí.
34:28
Do konce druhé části přibližně pět minut, po komerční pauze se bude pokračovat v útočné třetině Salavatu.
34:05
Finský reprezentant ukázal svou zkušenost a počkal si na vhodný moment překvapení. Pihlström místo přihrávky volil střelu a následně i obkroužení domácí brány, leč Rastislava Staňa se dokázal přesunout v pravý moment.
33:26
Rázem je to pěkný hokej, na obou stranách se dobře kombinuje a brankáři musí být ve střehu.
32:15
Potlesk pro domácí obranu, která obětavě, padala do střel. Především Kuldova rána musela beka Gončarova pořádně štípnout.
31:17
Pokračuje se i nadále ve svižném tempu, tato šance naladila i diváky, kteří se od druhé části spíše nudili a bylo to v ochozech znát.
30:26
Ovšem teď se musel probudit gólman Vasilevskij. To byla tutovka domácího Denisova, který si najel z mezikruží před hostující bránu a ruský gólman v zeleném dresu předvedl perfektní semafor. Po delší době tak sledujeme tutovku a v ní bylo CSKA.
29:37
Pokračuje boj o každý metr ledu, sice se hraje v dobrém tempu, ale stále tomu chybí šance. Oba brankáři se zatím ve svém pracovišti docela nudí.
29:16
Staňa přidržel kotouč po nahození Prochorkina a je zde komerční pauza.
28:46
Druhá třetina je spíše průměrná, na obou stranách hrají prim především obrany.
27:38
Hosté jsou v plném počtu a mohou se vrátit k útočení.
26:59
CSKA pokračuje i nadále v přesilovce, na nějakou větší šanci však stále čeká.
26:37
Těžký pas Širokova na Filppulu, který musel ukázat něco z házenkářského kumštu, kotouč chytil ve vzduchu, ale než ho zpracoval, zakončit se mu už nepovedlo.
25:39
Střela Pervyšina byla sražena do ochranné sítě, bude se pokračovat u Vasilevskiho klece.
25:32
Arturs Kulda je dalším hříšníkem tohoto zápasu, potrestán je za podražení a pro domácí je zde další přesilovková šance.
24:37
Vhazování u Stani, kotouč vypadl do hlediště.
23:56
Ufa je při chuti, už se na delší čas usadila před Staňou a ten musí být v plné polní. Nebezpečně na něj pálil Makarov a slovenský brankář musel zasáhnout vyrážečkou.
23:19
Už to vypadá, že hosté dlouhé oslabení přežijí, zvládají ho na výbornou.
22:37
Stále se hraje spíše ve středním pásmu.
21:48
Ufa zatím dobře brání a nepouští protivníka k nějakému ohrožení Staňovy svatyně.
20:48
Ta bude trvat tři minuty, Zinovjev už je v civilu na tribuně a mohl nyní sledovat solidní šanci svého spoluhráče Anttiho Pihlströma, který v oslabení vypálil na Staňu, ten byl připraven.
20:26
Vše je připraveno na druhou třetině, nuže pojďme na to. Domácí za malou chvíli začnou svou přesilovku.
20:01
Druhá třetina začíná v 17:24.
Je za námi první část hry. Moskva sice prohrávala po gólu Hartikainena, který překvapil nepřipraveného Staňu, nicméně jeho spoluhráči mu pomohli odčinit několikrát zmíněnou minelu a během necelých dvou minut překlopili skóre na svou stranu. Prosadili se Rylov s Markovem.
20:00
19:37
Už se blíží konec třetiny a nevypadá to na nějakou změnu ve skóre.
18:27
Zároveň je vyloučen i Naumenkov za sekání. Hraje se tedy ve čtyřech a od druhé části budou hrát domácí přesilovku.
18:27
Bude se vylučovat, na hřišti leží obránce Rylov a zůstává stále otřesen. Rozhodčí posílá na trestnou dnes podruhé Sergeje Zinovjeva, který se s Rylovem srazil na modré a ten souboj dohrál ramenem. To bylo velice ošklivé a sudí to viděli. Ruský útočník inkasuje větší trest do konce utkání. (5+DKU).
17:38
Zakázané uvolnění Salavatu, hra se stěhuje pře Vasilevskiho.
16:38
Ve fandění nepolevují ani fanoušci Salavatu, kteří se snaží podpořit svůj tým v závěrečných minutách první třetiny.
15:39
Hrálo se ve středním pásmu, v akvititě však domácí nepolevují, ba naopak.
14:48
Na druhé straně zkoušel své štěstí obránce Kulda, ale Staňa kotouč dobře viděl a po delším časovém úseku si připsal úspěšný zákrok.
14:07
Zatím však stále hrají lépe dobře rozjetí domácí, kteří nemají dost a další ránu vyslal Žarkov, avšak pouze do připraveného brankáře.
13:26
Co na to nyní hráči Salavatu, kteří přišli během půldruhé minuty o vedení a teď prohrávají 2:1.
12:36
Mnoho času neuběhlo a domácí Moskva kvapem otáčí skóre. DANILL MARKOV podobně jako jeho kolega před chvíli vypálil od modré čáry a kotouč zapadl přesně do Vasilevskiho sítě. Rázem je ve vedení domácí celek a dohánět musí pro změnu hráči Salavatu. Bez asistence.
11:15
Vyrovnáno a zasloužil se o to obránce JAKOV RYLOV. Brankář hostů neměl vůbec šanci, protože ruský bek vypálil pořádnou a nechytatelnou pumelici k levé tyči. Vasilevskij toho zřejmě mnoho neviděl a při vyrovnaném počtu hráčů na ledě 4/4 je srovnáno. Asistence: Nikolaj Prochorkin.
10:37
Spíše to vypadá, že domácí hrají přesilovku, i ve čtyřech jsou velice nebezpeční.
10:00
Dlouho přesilovka domácích nevydržela, za katrem již sedí Filppula – nedovolené bránění. Hraje se tak 4/4.
09:49
Bude se však dnes podruhé vylučovat. Stěpanov je vyloučen za krosček.
09:48
Moskva má více ze hry, ale naráží na trpělivě bránícího soupeře, který toho zatím domácím příliš nepovolil. A pokud má možnost, zahrozí z brejku.
08:49
Ale i rozhodčí jsou tvrdí chlapíci, už se pokračuje ve hře.
08:36
No, tohle je vždy nepříjemné. Štefan Růžička odpaloval kotouč z vlastní třetiny a smolně trefil ruku jednoho z čárových rozhodčích. Hned se také jede k lavičce ošetřit, rána to je jistě velice bolestivá.
07:26
To na druhé straně bylo opět pořádně otevřené okno. Filatoval poslal kotouč za obranu na Makarova a ten jen vyprášil betony Rastislava Stani. Teď měli hráči CSKA štěstí.
06:48
A pokračuje snaha domácích, jenž potřebují dotáhnout jednobrankové manko. Rylov nahazoval před bránu Salavatu, ale tam byl celkem klid. Obrana neměla žádné problémy.
06:17
Každopádně je před námi ještě velké množství času, šance jsou pro celky stále otevřené. Po reklamní pauze pokračujeme.
05:38
Poněkud nečekaný úvod. Hosté vedou po velice laciné brance v domácí síti. Přitom měli před tím gólem přesilovku, jenže krom střel z větší vzdálenosti nic moc nevymysleli.
04:37
TEEMU HARTIKAINEN otevírá účet dnešního mače a slovenský brankář si obdržený gól za rámeček takřka určitě nedá. Finský útočník se dostal na modrou čáru, jeho spoluhráči střídali, tak kotouč nahodil na bránu a Staňa jeho střelu na lapačku pořádně podcenil. Bez asistence.
03:58
Přesilovka CSKA se pomaličku chýlí ke konci.
03:17
Tohle už ovšem nebylo vůbec špatně. Zubov si najel od modré čáry až před Vasilevskiho, který ale perfektně ramenem vyrazil jeho pokus mimo tři tyče. Následně byla hra přerušena.
02:46
Na ledě je formace, kterou řídí Ilari Filppula, zatím však kotouč nedokázal na delší čas podržet na hokejce a rozehrát nějakou kloudnou kombinaci.
02:07
Sergej Zinovjev je prvním potrestaným hráčem tohoto zápasu, zahákoval Širokova a jde na trestnou za tento přestupek.
01:48
Následně se hra přelila na druhou stranu a Rastislav Staňa musel být připraven po ráně Slepyševa, kotouč mu však zapadl do výstroje.
01:28
První zahřívací zákrok má za sebou také Vasilevskij, který kryje ránu Širokova.
00:49
Ufa nezačala vůbec špatně. Babčuk centroval z levého kruhu před bránu, kde byl najetý Filatov, ale ten z dobré pozice netrefil bránu. Staňa navíc vykryl dobře prostor.
00:37
Jdeme na to, už od začátku utkání slyšíme hrstku hostujících fanoušků, kteří vážili cestu do hlavního města.
00:01

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Mišarin, Pervyšin, Denisov, Gončarov, Naumenkov, Rylov, Markov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Širokov, Filppula, Zubov – Fefelov, Saprykin, Ljubimov – Fjodorov, Pereškokov, Zainullin, Kamajev.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Babčuk, Sopel, Kulda, Isangulov, Vasilevskij – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mereskin, Slepyšev, Chlystov – Mirnov, Pihlström, Zinovjev – Musatov, Stěpanov, Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Kulakov – Matjuška, Lazarev.
Nepříliš zaplněná hala v Moskvě se chystá na zahájení tohoto utkání, rozhodčími zápasu budou pánové Gašilov, Kulakov a na lajně budou připraveni Matjuška s Lazarevem.
Hráči jsou na ledě, poslechnou si tradičně státní hymnu Ruska.
Československá stopa:

V této rubrice se nenechazí bohužel žádný náš hráč, nicméně registrujeme v tomto klání dva slovenské hráče. V bráně domácího mužstva nalezneme slovenského gólmana Rastislava Staňu, na druhé straně bude proti němu útočit Štefan Růžička.
Ufa zajížděla na led Nižněkamsku a nezačala vůbec špatně. Po první třetině vedla 2:0, v polovině zápasu to bylo již dokonce 0:3, jenže pak se soupeř neuvěřitelně zvedl a během sedmi minut dokázal vyrovnat na 3:3. Šlo se nakonec až do prodloužení, kde se prosadil v 62. minutě Anisin.
Poslední kolo odehráli hráči CSKA na ledě Sibiru Novosibirsk a o osudu rozhodla především druhá třetina, kterou domácí hokejisté dokázali vyhrát 3:1. Ačkoliv přišlo v poslední třetině ještě snížení, víc už se Moskvě nepodařilo, vyrovnání tedy nepřišlo.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám všechny příznivce hokeje a KHL. Dnes je na programu další kolo a v něm budeme sledovat osmý tým tabulky, tedy domácí CSKA Moskva a páté mužstvo východní skupiny – Savalat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.