Štěstí, které měl český tým v pátečním utkání se Slovenskem, mu dnes chybělo. Švédové sice prakticky celé utkání tahali za kratší konec, avšak nakonec dokázali ve třetí třetině srovnat a následně i vyrvat českému týmu vítězství. Za zvuků švédské hymny se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek víkendu.
Nejlepší hráči utkání:

Alexandr Salák (CZE)
Oscar Möller (SWE)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
Autorem branky je JOAKIM LINDSTRÖM.
Odpovědnost ležela na Romanu Červenkovi. Ten ale vůbec netrefil branku a Švédové tak dnes vítězí. – 2:1
Joakim Lindström to vzal asi nejvíce ze všech k mantinelu a prostřelil Saláka mezi betony! – 2:1
Jakub Klepiš si položil Nilssona a pak bekhendem poslal puk pod břevno! – 1:1
Linus Klasen si přikopl puk bruslí a pak krásně překonal Saláka! – 1:0
Jan Kovář prakticky nic nevymyslel. Nilsson zůstal v základním postavení a Kovář jej trefil do hokejky. – 0:0
Mickael Backlund zkusil zasunout puk za Saláka jednoruč, avšak Salák nenechal příliš prostoru a Backlund trefil levou tyč. – 0:0
Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy zahájí švédský tým. Konkrétně to bude Backlund.
Na ledě zůstává Salák. U Švédů vůbec nic nenasvědčuje změně na brankářské pozici.
Jakub Kovář ale zůstává na střídačce a zřejmě vše nechá na Alexandru Salákovi nebo na svém bratrovi.
O bodu navíc pro jednoho ze soupeřů rozhodnou až samostatné nájezdy. Do české branky pravděpodobně půjde Jakub Kovář, jenž se ještě před začátkem prodloužení rozcvičoval.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Dopředu se pak dral i Jágr a střílel zpoza Gustafssona, jenž puk srazil mimo švédskou branku.
64:52
Klepiš skoro vypíchl puk, jinak by šel sám na branku.
64:20
Salák zachytil Erixonovo nahození a poté ještě rozehrál.
64:00
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:45
Backlund se šikovně prodral přes Vitáska a pak ztroskotal na Salákovi! To byl velmi důležitý zákrok českého brankáře.
63:10
Kolářova ostrá rána od modré naneštěstí proletěla až nad Nilssonovou hlavou.
62:45
Probíhá druhá polovina prodloužení a Švédové si hrají s pukem ve svém obranném pásmu.
62:08
Prodloužení je pochopitelně velmi opatrné, ani jeden z týmů ještě brankáře soupeře neohrozil.
61:30
Sekáč zavezl puk do útočné třetiny a tam jej chvíli za brankou udržel.
61:12
Fransson nahodil puk do útočného pásma, Češi mají relativně situaci pod kontrolou.
60:40
Švédové vydolovali puk, Jágr s Hertlem odchází na střídačku.
60:16
Formace s Jágrem začíná prodloužení v útočném pásmu.
60:01
Na české střídačce se začíná rozcvičovat Jakub Kovář. Vladimír Růžička s ním pravděpodobně počítá na samostatné nájezdy.
Českému týmu se bohužel nepodařilo udržet jednobrankový náskok. Utkání do prodloužení poslal ve 49. minutě Joakim Lindström, jenž se po skvělé Nygrenově přihrávce prosadil při vyloučení Jakuba Petružálka. O bod navíc se tak oba týmy střetnou za chvíli v prodloužení.
60:00
59:58
I druhé české utkání na turnaji nebude rozhodnuto v základní hrací době.
59:41
Puk je ve středním pásmu díky Hertlově rybičce.
59:28
Oddechový čas švédské střídačky.
59:28
Möllerovu nepříjemnou střelu přes obránce zastavil Salák.
59:11
Sobotka zavezl puk do útočného pásma, ale pak byl zastaven a jeho průnik tím skončil.
58:43
Češi teď zvládli rychle vystřídat, švédský tlak je pryč.
58:13
Petružálkův trest vypršel.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:50
Vitásek zastavil ostrou střelu a ještě ji poslal k Nilssonovi.
57:38
Češi teď znovu dobře zaklekli do pozic a nepouští Švédy do střely.
57:24
Klasen velmi šikovně zavezl puk do útočného pásma.
57:00
Momentálně nemají Švédové puk pod kontrolou.
56:43
Möllerovu střelu vedle branky vzal Backlund a naštěstí ji nedokázal zasunout za povyjetého Saláka.
56:24
Möller mezi kruhy našel Backlunda a ten trefil jen změť těl před sebou. Klepiš potom naštěstí vyhodil puk.
56:13
To je velká šance pro švédské hokejisty, neboť případný gól už může být skutečně vítězný. Jakub Petružálek je vyloučen na dvě minuty za držení a my se můžeme jen modlit, aby i toto provinění českého útočníka Švédové nepotrestali.
56:00
Signalizován další trest pro Jakuba Petružálka.
55:42
Möllerovi naštěstí sjel puk z hokejky a střelec první švédské branky tak nedokázal ideálně zakončit.
55:28
Tato přesilovka nebyla z českého pohledu již tolik povedená jako ty předchozí.
55:17
Švédové jsou v plném počtu a Klasen se hned zapojil do hry.
54:44
Červenka navíc poté pokazil přihrávku a Erixon poslal puk přes všechny čáry tak, aby Švédové mohli vystřídat.
54:31
Češi nemají puk, ale stále hledají optimální pozici pro střelbu.
54:04
Klepiš si šikovně vytáhl puk prakticky mezi kruhy a vystřelil pod břevno, kde byl včas se svou lapačkou Nilsson.
53:26
Klepišova ostrá rána nenadělala příliš velké starosti Nilssonovi a to měli Češi ještě štěstí, že následný Jágrův háček nebyl rovněž odměněn dvěma minutami. Zřejmě i ruští sudí mají z české hvězdy velký respekt.
53:13
Kovář byl při tom faulován a Linus Klasen dostává dvě minuty za hákování.
53:02
Kovář za brankou vzal puk Klasenovi a pak hledal své spoluhráče před brankou. Naneštěstí je nenašel a puk utekl až do našeho obranného pásma.
52:38
Klasen se zmocnil volného puku u mantinelu a vypálil nad Salákovu branku.
52:15
Švédové zachytili puk a končí českou přesilovku.
52:02
Další Zámorského ránu tentokrát srazil Lundqvist svou bruslí.
51:51
Zámorského ránu tentokrát vyrazil mimo sám Nilsson.
51:47
Hudlerovu vysokou ránu vyrazil Nilsson před sebe a pak měl plné ruce práce, aby ji schoval do lapačky! Před švédským brankářem se pak odehrála menší mela a je to možná dobře. I čeští útočníci potřebují ukázat, že jsou na ledě. Zatím byli u brankoviště aktivnější spíše Švédové.
51:36
Posledních dvacet vteřin české přesilovky, puk před Nilssonem.
51:14
Jágr si sjel mezi kruhy a odtud vypálil do Hertla, jenž vychýlil dráhu letu puku mimo Nilssonovu branku.
50:56
Švédové dostávají puk do útočného pásma.
50:44
Zámorského střela byla sražena do ochranné sítě, hra se musí přerušit.
50:26
Ševc nahodil puk před branku, kde šikovně tečoval Kovář! Nějakým zázrakem se však puk odrazil od tyče a vycestoval mimo.
50:00
Švédové dostali puk do středního pásma.
49:55
Klepiš zachytil poskakující puk a poté byl zahákován Timem Erixonem. Dvě minuty pro švédského beka.
49:30
Na každý pád je to hrozná škoda. Český tým byl lepší, měl převahu a vše pokazil poměrně zbytečný faul Jakuba Petružálka za Nilssonovou brankou.
49:05
Ševcova jedovatá rána od modré narazila na pravý Nilssonův beton a pak se odrazila mimo švédskou branku.
48:40
Švédsko právě vstřelilo branku!
Po dvaceti vteřinách je Petružálkův faul za švédskou brankou potrestán. Před Salákem se najednou objevila řada hráčů a puk se odrazil před ni. Rahimi zachoval chladnou hlavu, našel zcela volného JOAKIMA LINDSTRÖMA a ten do prázdné branky srovnal stav. Asistence: Magnus Nygren, Oscar Möller.
48:20
Jakub Petružálek je vyloučen na dvě minuty za podražení. Konec českého tlaku.
48:09
Zaťovič opět poslal puk do sítě, tentokrát to ale bylo po otočce a ze špatné strany.
48:03
Sekáč se šikovně prosmýkl kolem mantinelu, počkal na spoluhráče a našel na modré Kindla, jehož ránu raději u pravé tyče přikryl Nilsson.
47:39
Červenka skvělý úsek od českého týmu přerušuje střelou na Nilssona, který poté podržel puk.
47:32
Klepiš měl opravdu šanci nastavit hůl, jenomže ani na Němcovu nabídku nedosáhl.
47:15
Hra českého týmu teď snese i přísnější měřítko.
46:52
Kindlova rána od modré proletěla vedle. Na teč byl dobře postavený Klepiš, jenomže svou hůl nedokázal ideálně nastavit.
46:24
Jágr přenechal puk Hertlovi, ten se otočil kolem branky a nakonec i celkem nebezpečně zakončil.
45:41
Danielsson si připravil puk na kruhu pro vhazování po levé Salákově ruce a pak prověřil kvalitu betonů českého brankáře.
45:16
Zaťovič výborně tenisově sklepl kotouč ze vzduchu a opět tak vyhnal Švédy z jejich útočného pásma.
44:58
Hudler příliš brzo přejel modrou čáru a po vniknutí Novotného do útočného pásma se musel nutně pískat český ofsajd.
44:41
Momentálně mají čeští hokejisté v Čižovce skvělou podporu svých fanoušků.
44:33
Češi poslali puk do útočného pásma a konečně vystřídali.
44:07
Švédové teď svírají českou pětici ve svém útočném pásmu a Salákovi z toho příliš dobře není.
43:46
Rahimi to zkusil z rohu útočného pásma, Klasen netečoval a jeho puk tak proletěl mimo Salákovu branku.
43:36
Möllerova nepovedená bekhendová střela z okraje kruhu pro vhazování končí bezpečně v Salákově výstroji.
43:08
Čižovkou teď obíhá mexická vlna a Švédové vjíždí do českého obranného pásma.
42:57
Kindl poslal puk na zakázané uvolnění.
42:47
Järnkrok dostal puk mezi kruhy a odtud nepřesně vypálil. Salák se jen ohlédl za svou branku.
42:18
Třetí třetina se již nehraje v takovém tempu, jako tomu bylo u těch předchozích.
41:40
Sekáč upadl u mantinelu a naštěstí ještě dokázal i přihrát. Poměrně komická situace se šťastným koncem pro české barvy.
41:33
Zakázané uvolnění českého týmu.
40:51
Vitásek se rozjel k útočné modré a odtud velmi tvrdě vypálil. Nilsson nakonec pustil puk za svou branku.
40:01
Češi si po druhé třetině nadále hýčkají jednogólový náskok. Ve 32. minutě sice Ondřej Němec od modré propálil Nilssona, avšak o pět minut později se prakticky to stejné podařilo i Oscaru Möllerovi. Třetí třetina začne cca ve 21:24.
40:00
39:42
Špatná Ševcova přihrávka končí naděje, Švédové dostávají puk pryč a střídají.
39:16
Češi sehráli přesilovku velmi trpělivě, měli i několik střeleckých příležitostí, jenomže ani jedna nebyla dostatečně velká. Přesto Češi stále drží puk.
38:10
Němcova sražená střela nakonec k Nilssonovi neprošla a Möller poslal puk až za poslední možnou čáru.
37:34
Klepiš nakonec nepřesně rozehrál a Fransson po zisku kotouče ihned vyhodil k Salákovi.
37:12
Přesilovku si zahraje také český tým. Za hrubost je na dvě minuty vyloučen Mattias Sjogren.
36:45
Kovář byl dvakrát sám před brankou, v prvním okamžiku ale nepálil přesně a poté nedokázal doklepnout puk za rozhozeného Nilssona!
36:02
Tak bohužel. OSCAR MÖLLER si vzal puk na modré čáře, zápěstím jej poslal na branku, kde dobře clonil Backlund. Salák na puk vůbec neviděl a nakonec kapituloval. Švédsko snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Jimmie Ericsson, Joakim Lindström.
35:47
To je neuvěřitelné! Lindström měl dvakrát možnost doklepnout puk do odkryté branky, avšak ani jednou se mu to nepovedlo.
35:24
Salák vyrazil Klasenovu střelu a Zaťovič již tentokrát zvládl vyhodit puk.
35:12
Švédové navíc i nadále drží puk v útočném pásmu.
34:59
Zaťovičovi se po vyhraném buly nepodařilo vyhodit puk.
34:49
Lindström sice netrefil z prostoru mezi kruhy branku, ale vše bude mít možnost napravit v přesilové hře. Na dvě minuty byl totiž za sekání vyloučen Jiří Hudler.
34:26
Klasen dal puk před branku zcela volnému Lundqvistovi a švédský kapitán v dobré pozici netrefil! To mohlo být velké vystřízlivění.
33:50
Poté skočil na led třetí útok, Hudler se Sekáčem ale neměli dostatek štěstí, aby v rozhodující moment trefili puk. Každopádně i oni zatlačili Švédy k jejich brance.
33:28
První český útok opět lehce Švédům zatopil. Nicméně Švédové nakonec dostali puk z útočného pásma.
33:13
Hertl se pokoušel Rahimimu udělat kličku a případně vyrazit sám na Nilssona. Nepovedlo se.
32:56
Sjogren nepříjemně tečoval střelu Axelssona od modré. Salák byl ale na spravném místě.
32:40
Teď je tu trochu slabší pasáž, kdy i Češi byli nuceni odevzdat puk za Nilssonovu branku.
31:53
Česko právě vstřelilo branku!
Tak takto se nám to líbí. Hertl předložil puk na modrou čáru Němcovi, jenž poslal okamžitě puk před branku, kde MARTIN ZAŤOVIČ přesnou tečí potřetí překonal Nilssona. Asistence: Ondřej Němec, Tomáš Hertl.
31:41
Kindl měl dobrou střeleckou pozici, jenomže minul.
31:29
Hudler byl následně prakticky úplně sám před Nilssonem a Novotného přihrávku poslal do švédského brankáře! Dvě velké příležitosti si teď vypracoval třetí český útok.
31:10
Hudler výborně zpracoval puk na modré čáře a pak předvedl skvělou kombinaci s Novotným, kterého ještě naprosto zbytečně hledal před brankou místo střely!
30:45
Švédové odevzdávají puk, Češi mohou začít v klidu ze svého obranného pásma.
30:03
Zámorský se vrátil na led.
29:55
Kvůli Nyquistově postavení v brankovišti se navíc hra posouvá do středního pásma.
29:55
A český brankář si následně poradil i s další střelou, přestože před ním byl Nyquist a nedal mu příliš prostoru na výhled.
29:46
Klasenova ostrá rána prakticky od modré trefila Saláka, jenž si poradil.
29:30
Salák měl mírné starosti s pukem nahozeným od modré, naštěstí vše zvládl.
29:08
Klasen nedostal puk přes Němce a ten poslal kotouč opět co nejdál od Saláka.
28:57
Rolinek skvěle vystihl Backlundovu přihrávce a srazil ji mimo hrací plochu. Backlund přitom zřejmě už mohl střílet a místo toho ještě zvolil přihrávku.
28:43
Češi pak ještě podrželi Švédy v jejich obranném pásmu.
28:20
Češi opět zavřeli své obranné pásmo a poslali puk až k Nilssonovi.
28:08
Puk je ve středním pásmu, Švédové musí začít od píky.
28:03
To je velmi zbytečné vyloučení. Petr Zámorský mimo hru zahákoval švédského útočníka a dostává dvě minuty.
27:26
Kolářova střela končí bezpečně v Nilssonově náruči a hra je přerušena.
27:07
Rolinek nabral rychlost a vyrazil do brejku, v jehož finální fázi hledal Hertla. Ten ale puk nepřebral, neboť jeden ze švédských obránců se skvěle položil na led a pomohl Nilssonovi! Jinak by švédský brankář měl s Hertlem obrovské starosti.
25:57
Danielsson ostře vypálil z pravého křídla od mantinelu a Salák jeho ránu neudržel! Naštěstí nebyl v jeho blízkosti nikdo z hráčů ve žlutém švédském dresu.
25:14
Češi po zachycení kotouče vyrazili do protiútoku, který tvrdou ránou zakončil Ševc. Nilsson nakonec díky obětavosti svých spoluhráčů nemusel zasahovat.
24:42
Kindl výborně přes celé střední pásmo našel Kováře, jenž se ještě snažil vylepšit pozici Petružálkovi, avšak tím pouze odevzdal puk na švédskou hůl.
24:16
Nakonec Češi útočné pásmo příliš dlouho neudrželi.
24:08
Švédové v plném počtu, český tým před Nilssonem.
23:51
Švédové opět dokázali po mantinelu dostat puk pryč z obranné třetiny.
23:24
Švédové nakonec vyhazují puk k Salákovi, Češi každopádně sehráli tuto část přesilovky mnohem lépe.
23:02
Červenkovi naneštěstí v dobré pozici přeskočil puk hokejku. Jinak to byla dobrá pozice.
22:46
Českou přesilovkovou snahu brzdí zakázané uvolnění.
22:24
Hudler se následně jak široký tak dlouhý také pokusil udržet útočné pásmo, jenomže jemu se to na rozdíl od Ševce nepodařilo.
22:07
Ševc fotbalovým způsobem na modré čáře udržel útočné pásmo. Český bek zatím hrají skvělý zápas.
22:05
Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Calle Järnkrok.
22:00
Novotný byl u branky faulován, další přesilovka pro český tým.
21:47
Sekáč se chtěl kličkou vyhnout bekovi, avšak klička mu nevyšla.
21:29
Červenka s Klepišem si vyměnili puk po hrazení a pak ztratili útočné pásmo.
20:49
Postavení mimo hru českého týmu.
20:35
Möller se prodral za pukem zastaveným na modré čáře a netrefil branku.
20:11
Axelssonova rána od modré trefila jen padajícího Rolinka.
20:09
Salák hned na začátek druhé třetiny raději před Sjogrenem přikryl puk.
20:01
Druhá třetina začne cca ve 20:38.
Českým reprezentantům se podařilo obraz první třetiny doslova orámovat dvěma góly. Na začátku bylo Hertlem vyhrané vhazování, po němž přišla Němcova dlouhá přihrávka do útočného pásma, kde puk převzal opět Hertl a poprvé prostřelil Nilssona. Švédové pak ve dvanácté minutě odpověděli Möllerem, jenž si všiml odraženého puku a překonal Saláka. Češi si ovšem druhý gól schovali do závěrečné minuty, kdy Klasenovo vyloučení potrestal po hezké souhře Hudler.
20:00
19:55
V první třetině se již nic dalšího zřejmě nestane.
19:35
Čechům se opravdu povedlo orámovat první třetinu svými góly. Ševc poslal do nulového úhlu přihrávku Kovářovi, jenž před brankou našel JIŘÍHO HUDLERA a ten z bezprostřední blízkosti nedal Nilssonovi sebemenší šanci. Využitá přesilovka a není co řešit. Asistence: Jan Kovář, Martin Ševc.
19:32
K přesilovkové střele se opět dostal Ševc, avšak ani on netrefil branku.
19:01
Klepiš dobře předal puk Červenkovi, jenž sice nevystřelil, avšak byl ještě předtím seknut Linusem Klasenem. Ideální šance pro české mužstvo na orámování první třetiny svými góly.
18:43
Salák u své pravé tyče raději podržel puk a bude se před ním vhazovat.
18:29
Erixonův pokus o nahození od modré neprošel. Češi zatím hojně zastavují švédské střelecké pokusy.
17:57
Češi hrají v plném počtu, Švédové zase s pukem v útočném pásmu.
17:35
To byla velká chyba! Naši hráči zřejmě špatně vystřídali a sám na Saláka šel Backlund, jenž ale zvolil střelu, kterou vůbec netrefil branku.
17:26
Němec odpálil puk zpoza své branky.
17:10
Oslabení se nám zatím poměrně daří. Červenka zavezl puk po pravém křídle a pak jej dozadu postrčil Zaťovičovi, jenž zpoza švédského obránce poslal puk k Nilssonovi. Vhazování před švédskou brankou.
16:40
Klasen neměl puk ideálně připravený na holi a střela se mu nepovedla. Švédové opět musí vyklidit útočné pásmo.
16:15
Rolinek ve vlastním oslabení vyrazil do útoku, avšak tolik štěstí jako před čtyřmi lety neměl. Na druhou stranu alespoň ušetřil pár cenných vteřin.
15:52
Po Möllerově nahození zachytili Češi puk a ihned jej poslali až za Nilssonovu branku.
15:43
Nygren si přichystal puk na modré čáře a pak vyslal k Salákovi dělový projektil. Český brankář nastavil lapačku a ta si na této přízemní střele smlsla.
15:38
Ondřej Vitásek je vyloučen na dvě minuty za hákování.
15:25
Švédové opustili útočné pásmo, místo Nilssona je na ledě již šestý bruslař.
15:04
Salák si povyjel ke své levé tyči a vytlačil z úhlu Hjalmarssona. Budeme hrát v oslabení.
14:43
Švédové se na chvíli dostali do útočného pásma, jenomže Fransson se z něj pak sám také vyhnal.
14:11
Postavení mimo hru Švédska.
13:22
Klepišovi se po delší době podařilo vystřelit, jenomže Nilsson natáhl svou ruku a pomohl puku mimo svou branku.
12:38
Ekholm se vyhnul ofsajdové pasti a potom jel dopředu s Hjalmarssonem, kterémuž také předkládal puk. Marně, Salák zkontroloval cestu puku mimo branku.
12:07
Čtvrtý český útok sice obsadil útočné pásmo, jenomže kotouč se pohyboval jen po hrazení a nakonec jsme se ani nedostali ke střele.
11:26
Tak to je velká škoda. Lindström odvedl výbornou práci před Salákem, který toho moc neviděl a nakonec si do švédského útočníka zamotal i svou hokejku, takže odražený puk po Backlundově střele vzal OSCAR MÖLLER a lehce jej poslal do prázdné branky. Asistence: Mikael Backlund.
11:09
Čeští obránci teď mírně propadli za vlastní brankou a těžit z toho skoro mohl Ericsson, jenž se ihned tlačil k Salákovi. Naštěstí k němu přistoupili dva protihráči a nedovolili mu vymyslet něco důmyslnějšího.
10:50
Rolinek u mantinelu vybojoval puk a poslal jej puk až k Nilssonovi, jenž měl menší problém s jeho zastavením a dojíždějící Hertl tak nakonec nebyl příliš daleko od toho, aby případně vstřelil i svou druhou branku.
10:15
Švédové jsou momentálně s pukem na holi.
09:38
Postavení mimo hru skandinávského celku.
09:04
Puk se i díky Hudlerově vytrvalé práci dostal až na modrou k Němcovi, který ale neprostřelil hradbu těl před Nilssonem.
08:30
Ahnelövovo nahození na Saláka český brankář raději přidusil na své hrudi.
08:18
Ševc nedokázal vyhodit a pak mírně podrazil Nyquista, jenž si ale u ruských sudí odpískání faulu nevymodlil.
08:03
Následně zavezl puk do našeho obranného pásma Järnkrok a střelou přes Ševce zajistil Švédům vhazování po levé Salákově ruce.
07:57
Do šance se tlačil i první český útok, jenomže Jágr nakonec neměl štěstí, aby plácl do puku a případně jej poslal na branku.
07:40
Ekholm vystřelil od mantinelu zápěstím, jeden z hráčů před Salákem puk tečoval opět mimo.
07:20
Švédové opět ztrácejí pásmo. Zatím v něm nejsou příliš nebezpeční.
06:58
Lindström se prodral do pásma, avšak Vitásek jeho střelu srazil mimo branku.
06:35
Eriksson hledal před brankou Sjogrena, jenž nakonec skutečně puk mezi kruhy tečoval. Naštěstí pro Saláka letěl puk vedle.
05:53
Druhý český útok předvedl skvělou akci! Červenka našel před brankou úplně volného Klepiše, jenž zády k brance ještě bekhendem hledal Sobotku, který se ale naneštěstí k zakončení nedostal a Nilsson schoval puk do lapačky.
05:12
Klasen se dostal do pásma a už to vypadalo, že bude moci střílet, avšak švédský útočník zvolil zpětnou kličku a puk mu utekl do středního pásma.
04:42
Jágr dobře vystihl švédské nedorozumění, avšak naneštěstí neměl dostatek prostoru a nakonec ani nedokázal přihrát jednomu z dvojice Rolinek – Hertl.
04:21
Ekholm zavezl puk do útočného pásma a tam jej prakticky odevzdal.
03:58
Lindström se natlačil do útočného pásma a tam poté ztratil puk. Češi dobře zahustili modrou čáru.
03:28
Zámorský nabídl puk na teč před branku Červenkovi, jehož pokus nakonec směřoval vedle švédské branky.
03:18
Švédové jsou už v plném počtu, ostrou Ševcovu ránu od modré zpacifikoval Nilsson.
02:58
Tak konečně vystřelil aspoň Zámorský, Nilsson zasáhl levým betonem.
02:39
Červenka hledal před brankou Hudlera, jenž bohužel nedokázal puk zasáhnout a střílet musel až za ním najíždějící Kovář, který byl ale v příliš velkém úhlu a Nilsson prostor u své pravé tyče dobře utěsnil.
02:16
První minuta z přesilovky se nám příliš nepovedla, Nilsson zatím nemusel čelit žádné střele.
01:41
Němec si neporadil s pukem na útočné modré, ten mu uskočil do středního pásma a útočnou třetinu tak musíme znovu vyklidit.
01:19
Bohužel se nám opět nepodařilo vyhrát buly a Rahimi jej poslal po celém obvodu kluziště.
01:15
Švédové jsou opravdu hodně vyvedeni z míry. Teď špatně vystřídali a jsou za to penalizováni dvouminutovým trestem. Trest odsedí Mikael Backlund.
01:07
Hudler se šikovně zbavil obránce u hrazení, jenomže pak neměl komu přihrát a v podstatě jen odevzdal puk.
00:38
Druhý útok ale nakonec v útočném pásmu příliš dlouho nevydržel, Červenka prohrál buly a Češi musí zpět.
00:31
Znovu se nám podařilo vyhrát buly. Tentokrát putoval puk na modrou k Ševcovi, jehož ostrou ránu našel ve své výstroji Nilsson.
00:22
Švédové jsou pochopitelně vyvedeni z role. Teď poslali puk až na zakázané uvolnění.
00:08
Tak to je neuvěřitelný začátek českého týmu! TOMÁŠ HERTL vyhrál úvodní vhazování, Jágr mu odtáhl dva protihráče a před centrem prvního útoku českého týmu se po Němcově přihrávce otevřela obrovská dálnice, kterou Hertl využil k přesné střele. Asistence: Ondřej Němec, Tomáš Rolinek.
00:01

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Rahimi, Nygren – Backlund (A), Möller, Lindström – Nyquist, Ericsson (A), Järnkrok – Axelsson, Sjogren, Hjalmarsson – Danielsson, Rasmussen, Lundqvist (C) – Klasen.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec (A), Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář, Jordán – Jágr (A), Hertl, Rolinek (C) – Červenka, Sobotka, Klepiš – Sekáč, Novotný, Hudler – Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Schrader (GER).
Předpokládaná sestava českého výběru pro zápas se Švédy:

Salák – Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář – Jágr, Hertl, Rolinek – Červenka, Sobotka, Klepiš – Sekáč, Novotný, Hudler – Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič.
Ještě nebylo rozhodnuto, zda na soupisku bude již před zápasem se Švédy zapsán Michael Jordán a situace s obránci se momentálně řeší. V brance by měl dostat opět příležitost Alexander Salák. Útočné řady by měly doznat několika změn. K Jaromíru Jágrovi by se měli posunout Tomáš Hertl a Tomáš Rolinek. Ve druhé pětce nastoupí tři bývalí slávisté – Červenka, Sobotka a Klepiš a ve třetí řadě Hudlera doplní dva hokejisté Lva Praha – Sekáč s Novotným.
Čeští hokejisté loni vypadli na MS ve čtvrtfinále se Švýcarskem, na OH v Soči pak Češi ve čtvrtfinále nestačili na USA. Nový trenér Vladimír Růžička však má s týmem vyšší cíle. V sestavě měli Češi šest hráčů z NHL, ale Roman Polák po zranění ramene v prvním utkání už mužstvo opustil.
Švédsko je obhájcem světové trofeje, když jako první země od Sovětského svazu v roce 1986 dokázalo vyhrát mistrovství světa na domácí půdě. Na olympijských hrách v Soči získali Švédové stříbrné medaile, z tohoto týmu jsou však v Minsku jen Jimmie Ericsson s Gustavem Nyquistem. Zlato z loňského Stockholmu obhajuje v Bělorusku celkem sedm hráčů. Největší hvězdou výběru je Gustav Nyquist, který prožil v Detroitu svou životní sezónu. Z NHL přijelo celkem osm hráčů, včetně dvou brankářů. Výběr trénuje zkušený mazák Pär Marts.
Češi zápas proti Slovákům rozhodně pod kontrolou neměli. Sice nakonec v prodloužení zvítězili, ale vyrovnání na 2:2 předtím zajistil Jaromír Jágr až dvě minuty a sedm sekund před koncem.
České hokejisty čeká v neděli večer druhé vystoupení na mistrovství světa v Minsku. V souboji neporažených mužstev se střetnou se Švédskem. Ti ve svém úvodním vystoupení přesvědčivě porazili Dány 3:0. Dvěma góly se na tom podílel útočník Calgary Flames a spoluhráč Jiřího Hudlera Mikael Bäcklund, čisté konto udržel Anders Nilsson. Skóre bylo pro Dánsko velmi milosrdné, protože hokejisté Tre Kronor měli celý zápas pod kontrolou a svému soupeři prakticky nic nedovolili. Dány porazili na MS podeváté v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.