Ode mne je to pro zatím vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Díky další tříbodové výhře se Kanaďané vrací na první příčku v tabulce skupiny A, aktuálně mají na svém kontě 13 bodů. Jejich největší konkurent – hokejisté Švédska – však budou za necelé dvě hodiny hrát svůj zápase se Slovenskem a v případě tříbodové výhry se mohou znovu na čelo tabulky vrátit.

To Itálie se neodpoutala od poslední příčky tabulky skupiny A, stále má na svém kontě, stejně jak předposlední Dánsko, pouhé tři body.
Utkání mezi hokejovou velmocí a trpaslíkem z Itálie končí jasnou výhrou kanadského celku. Ten o svém vítězství rozhodl především ve druhé třetině, kterou vyhrál jednoznačně 4:0. Italové byli nepříjemní především v úvodní desetiminutovce zápasu, brankou však svoji herní převahu nedokázali podtrhnout a hrát tak začala Kanada. Ta italského protivníka zdolala stejným poměrem jako o den dříve Dánsko.

59:35
Utkání se už jen dohrává, Kanaďané mají puk na svých holích.
58:49
Kanada hraje v plném počtu.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, na výsledku se může už jen maximálně změnit drobné kosmetické upravení skóre. O vítězi je však rozhodnuto.
57:45
Itálii zastavuje při přechodu do útočného pásma ofsajd.
57:00
Coburn (CAN) je vyloučen za podražení.
56:30
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada přidává další branku! MacKinnon zatáhl dobře podél pravého mantinelu puk do útočného pásma, místo střely ho předložil mezi kruhy na dobře si najíždějícího BRAYDENA SCHENNA, který se trefil přesně k pravé tyči. Střela to nebyla nijak prudká, na překonání Bernarda však stačila. Asistence: Nathan MacKinnon, Jonathan Huberdeau.
55:41
Hodgson se snažil před italským brankářem tečovat nahození od pravého mantinelu, puk však končí ve výstroji Bernarda.
55:22
Od modré vypálil Felicetti, Reimer má puk pevně mezi betony.
54:58
54:47
Perfektní obranný zákrok Gudbransona, který vypíchl italskému útočníkovi puk z hole a poslal ho pryč z pásma.
53:50
Z ničeho nic se sám před Bernardem zjevil Monahan, puk však kanadský útočník italskému brankáři mezi betony neprocedil.
53:37
Itálie v plném počtu.
53:24
Ihned po buly vypálil od modré Bieksa, italský brankář připraven.
53:20
Itálie vyhazuje puk na zakázané uvolnění, buly před Bernardem.
52:58
Italové hrají oslabení velmi aktivně a vykoledovali si v něm faul Kanady. Za podražení je vyloučen Coburn (CAN). Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
52:20
Obrovská šance Nicolettiho, který byl zcela sám před brankářem Reimerem, z pohotové střely ale trefil jen stojícího gólmana Kanady. Nechybělo mnoho a i Itálie mohla skórovat v oslabení!
51:37
Johnson (ITA) je vyloučen za držení. Další přesilovka pro Kanadu.
51:32
Scheifele přenechal mezi kruhy puk Monahanovi, který v dobré šanci zamířil těsně mimo pravou tyč italské brány.
50:47
Italové hrají taktéž v pěti. Kanada svoji velkou šanci nevyužila.
50:31
Italové již hrají ve čtyřech.
50:13
Ward se pokusil rychle vymotat před bránu Itálie, puk však poslal mimo tři tyče.
49:46
Italové vytlačili Kanadu z útočného pásma.
49:15
Rána Ellise od pravého mantinelu končí na výstroji italského brankáře.
48:54
Italové se ale ihned po buly osvobozují.
48:44
Přesilová hra Kanady bude ještě zesílena. Za vysokou hůl je potrestán Kostner (ITA). Kanada bude hrát minutu a 11 vteřin proti třem.
47:56
Přesilová hra pro Kanadu. Sullivan (ITA), který tvrdě u mantinelu dohrál jednoho z kanadských hráčů, je vyloučen za vražení na hrazení.
46:46
MacKinnon hledal před bránou Schenna, ten měl ale v rozhodující chvíli zablokovanou hůl.
45:41
Joel Ward spěchal za vyhozeným kotoučem. U něj byl sice dříve než italský obránce, ten ho ale nakonec dokázal odtlačit do takového úhlu, ze kterého již Ward nebyl tolik nebezpečný. Zbytek pokryl brankář Bernard.
45:14
Hodgsona při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd.
44:17
Střela Chimery od levého mantinelu byla sražena obráncem Itálie mimo.
43:41
Před dotírajícím di Casmirrem musí přerušit hru brankář Reimer. Italové jsou ze začátku třetiny dost nebezpeční.
43:33
Kanaďané vyhazují puk na zakázané uvolnění, Italové ještě cítí naději, že by mohli Kanadě její dnešní vítězství alespoň zkomplikovat.
42:45
Střela Myerse od pravého mantinelu byla sražena italskou obranou mimo. Bernard nemusel zasahovat.
41:53
Kanada se hned vrhá do útoku, italská obrana je ale připravena.
41:12
Itálie právě vstřelila branku!
Italové se z kraje třetí třetiny prosazují a snižují stav utkání! Od modré čáry nahodil puk na bránu Trevor Johnson, který těsně před brankářem Reimerem tečoval DAVID BORRELLI. Asistence: Trevor Johnson, Giulio Scandella.
40:29
Nahození Schenna od levého mantinelu končí na betonu nového brankáře Itálie Bernarda.
40:01
Změna v italské bráně, do třetí části nastoupí náhradník Bernard.
Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu, třetí třetina bude moci brzy začít.

ve druhé třetině: 9 – 11
celkově: 22 – 19.
Druhá třetina přinesla jednoznačnou převahu hokejistů z Kanady, kteří čtyřmi brankami jasně otupili vzdorující Italy. Javorové listy jasně kráčí k dalšímu vítězství na šampionátu, k výhře je tlačí i útočník Cody Hodgson, který zaznamenal svoji šestou trefu na turnaji a pátou během dvou dnů.
Další třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
39:10
Itálie touží před druhou přestávkou vstřelit alespoň jednu branku! Aktivní Tudin však u levé tyčky nepřetlačil beton kanadského brankáře!
38:46
Itálie se stále snaží ohrozit branku soupeře! Kostner byl sám před poloprázdnou bránou Kanady, nedokázal ale v jasné šanci zpracovat puk!
36:15
Kanada přidává pátou branku. Bekhendem se prosadil z prostoru u levé tyčky italské brány dorážející kanadský útočník CODY HODGSON, jedná se o jeho pátou branku ve druhém duelu na turnaji. Asistence: Bryden Schenn, Nathan MacKinnon.
33:30
Kanada se bez větších potíží brání, Itálie je hodně bezzubá. Neujala se ani střela kapitána Scandelly z pravého kruhu, která skončila přesně v lapačce brankáře Reimera.
33:02
Střela Johnsona od pravého mantinelu končí na výstroji pozorného brankáře Kanady.
32:23
Kanaďané se ale i tentokrát brání velmi dobře a dvakrát po sobě se osvobozují.
31:58
MacKinnon je vyloučen za držení. Další početní výhoda pro Itálii.
31:07
Kanada je v plném počtu.
31:00
Obrovská šance Insama, který nedokázal trefit volnou část kanadské brány a přestřelil ji. Obrana Kanady a její brankář byli maximálně rozhozeni.
30:30
Itálie zpět v útočném pásmu, snaží se z přesilovky ještě něco vytěžit.
29:19
Tak tahle početní výhoda se italskému týmu vůbec nevydařila. Ihned po vyhraném buly v obranném pásmu se Kanaďané vydali do rychlého protiútoku, z čehož vytěžili čtvrtou branku. Read přihrál na pravé křídlo KYLEMU TURRISOVI, který se pohotovou střelou nemýlil. Asistence: Matt Read.
29:07
Další přesilovka pro Itálii. Za vystřelení puku mimo led je vyloučen Gudbranson.
29:05
Kanada přesilovou hru soupeře přečkala bez inkasované branky a znovu hraje v plném počtu.
28:44
Následně se Kanaďané dostali na puk a osvobozují se.
28:06
Nicolette dostal následně nápaditý pas na levý kruh, svoji dělovkou ale těsně minul vzdálenější tyč kanadské brány. Rána to však byla jako z děla.
27:40
Střela Nicolettiho od pravého mantinelu byla sražena kanadskou obranou mimo ledovou plochu.
27:06
Za podražení je vyloučen Coburn (CAN).
26:52
Obrovská šance Ihnačáka na snížení výsledku! Italský útočník se vymotal s pukem sám před brankáře, svým rychlým zakončením ale trefil jen připraveného Reimera.
26:02
Kanada přidává třetí branku, z levého křídla zakončil rychlé přečíslední dva na jednoho přesnou střelou JASON CHIMERA. Kanada odskakuje svému soupeři o další trefu a šance Itálie na potrápení favorita klesají o další kousíček směrem k nule. Asistence: Joel Ward, Mark Scheifele.
25:55
25:13
Itálie byla blízko úvodní brance, ze svého tlaku se ale z hranice brankoviště prosadit nedokázala.
24:07
Itálie hraje v plném počtu.
23:27
Přesilová hra pro Itálii. Vyloučen je Ward za hákování.
21:39
Kanada vstupuje do druhé třetiny dobře a přidává hned z kraje svoji druhou branku v zápase. Včera vstřelil CODY HODGSON hattrick, dnes se prosadil šikovnou tečí z předbrankového prostoru a navyšuje kanadské vedení. Přesilová hra však bude pokračovat i dále. Bez asistence.
20:59
Další kanadský útok brzdí postavení mimo hru.
20:38
Rána Riellyho od modré čáry byla ztečována těsně mimo italskou bránu.
20:31
Puk z italského obranného pásma vypadl na kanadskou střídačku, buly před brankářem Bellissimem.
20:01
Hráči obou týmů se vrací na ledovou plochu, střetnutí bude moci pokračovat.
Střely na bránu v první třetině: 13 – 8.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní jen jednu branku, o kterou se ve 14. minutě postaral kanadský útočník Ward. Javorové listy tak po úvodní dvacetiminutovce vedou 1:0, přesto Itálie v první části nebyla nijak horším týmem. První desetiminutovka byla v režii Itálie, která měla herně navrch, své šance ale nedokázala brankově zhodnotit.

Druhou třetinu načnou Kanaďané dlouhou přesilovou hrou, v závěru třetiny se totiž nechal vyloučit Ital Ramoser na pět minut plus do konce utkání za faul kolenem. Doufáme, že kanadský útočník Burrows bude v pořádku a nebude se jednat o vážnější zranění.
Další třetina začne přibližně v 16:32.
20:00
19:56
Střela MacKinnona od levého mantinelu byla sražena mimo.
19:04
Vyloučeným hráčem Itálie je Ramoser (ITA), který inkasuje trest 5 + do konce utkání za faul kolenem. Zraněný Burrows za pomoci svých spoluhráčů odchází do šaten.
19:04
Po další střele kanadských hráčů zůstává na ledě ležet otřesený Burrows. V plné rychlosti do něj totiž najel italský útočník Ramoser. Bude se vylučovat a rozhodně se nebude jednat o žádný mírný trest.
18:46
MacKinnon nastartoval po levém křídle, jeho střela z těžkého úhlu končí na pozorném brankáři Itálie, který se nalepil na svoji tyčku a nenechal žádný volný prostor.
17:12
Na druhé straně pálí od modré Rielly, ani jeho dělovka nezamířila mezi tři tyče.
16:27
Itálie ovšem neskládá zbraně a dále se sympaticky tlačí do útoku. Střela Hofera od modré čáry však mířila o metr vedle.
15:32
Ihnačák se po pravém křídle tlačil do střelecké příležitosti, ke střele se ale nakonec nedostal.
14:19
MacKinnon se od levého mantinelu vymotal až na kruh pro vhazování, jeho střela mířící na vzdálenější tyč však proletěla těsně mimo.
14:01
Schenn a Burrows ve velkém závaru před italskou bránou, ani jeden však nedokázal puk dotlačit za záda italského brankáře!
13:33
Z pravého křídla vyslal další pokus Myers, tentokrát ale netrefil italskou bránu.
13:07
Po velké šanci Turrise se Kanada nakonec dokázala prosadit a otevírá brankové skóre dnešního zápasu! JOEL WARD obral na modré čáře soupeře o puk, z levého křídla si najel na kruh pro vhazování a přesně umístěnou střelou propálil italského brankáře nad betonem. Bez asistence.
12:16
Nicoletti poslal puk na bránu od modré čáry, těsně před Reimerem však zasáhl kanadský obránce a puk srazil mimo.
11:48
Ihned po buly vypálil Gundbranson, brankář Itálie Bellissimo připraven.
11:43
Itálie první přesilovku soupeře přežila a již hraje v plném počtu.
11:23
Kanaďané jsou zpět v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Přesilová hra se jim ale zatím nedaří tak, jak by si představovali.
10:31
Obrovská šance Itálie ve vlastním oslabení, Rocco se natlačil do prostoru před bránu, ze skrumáže ale poslal puk těsně mimo.
09:45
Přesilovka pro Itálii, za podražení je vyloučen Hofer. Uvidíme, jak javorové listy dokáží se svou první početní výhodou v zápase naložit.
09:07
Italové mají stále více ze hry, kanadští hráči do zápasu nedávají tolik, jako při včerejší vysoké výhře 6:1 proti Dánsku.
08:48
Střely na bránu jsou zatím 7 – 2 ve prospěch Itálie.
07:48
Italové vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
06:49
Střela Ihnačáka z pravého křídla, brankář Reimer vyráží jen před sebe. Následně se puku ujali jeho obránci.
06:21
Ellis vyslal od modré čáry prudkou dělovku, kterou tlumí na své výstroji Bellissimo. První zákrok pro italské brankáře v zápase.
05:24
Následně se do velké šance dostal znovu Insam, italský střelec ale znovu trefil jen připraveného brankáře Reimera. Teď měla Kanada dvakrát velké štěstí.
05:06
K volnému puku na pravém kruhu se dostal Insam, z první ho ale napálil jen do dobře postaveného brankáře.
04:36
Myers chtěl vystřelit od modré čáry, jeho střelu ale zblokoval italský obránce mimo.
03:54
Kanada přesilovku ubránila bez inkasované branky a je v plném počtu.
03:44
Larkin hledal z pravého křídla svého spoluhráče, puk však dokázala z obranného pásma vypíchnout kanadská defenziva.
02:34
Střela Borgatella od modré čáry, Reimer ale na puk dobře viděl a v poklidu ho ukryl do své lapačky. Následně celému stadionu ukázal, že ho ve své výstroji doopravdy má.
02:08
Ihnačák byl blízko úvodní brance, ze skrumáže před brankou však puk poslal těsně mimo!
01:54
Italové si svým pohybem vykoledovali první přesilovou hru. Matt Read (CAN) je vyloučen za hákování.
01:11
Znovu Scandella, tentokrát jeho pokus z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo brankář Reimer.
00:53
Střela Scandelly z pravého křídla mířila těsně nad. První vteřiny patří Itálii.
00:16
Italové se vrhli odvážně dopředu ihned po úvodním buly, střela Borrelliho z mezikruží však italskému střelci nesedla.
00:01
V kanadské bráně dnes znovu dostane šanci brankář Toronta James Reimer, Itálie bude opět vsázet na svoji jedničku Daniela Bellissima. Ledová plocha se aktuálně připravuje na úvodní vhazování, hráči jsou ve svých kabinách.

Kanada: Reimer (Peters) – Coburn, Myers, Bieksa, Ellis, Rielly, Gudbranson – Schenn, Burrows, MacKinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward – Scheifele

Itálie: Bellissimo (Bernard) – Egger, Nicoletti, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Scandela, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Bernard, Ramoser

Rozhodčí: Gofman (RUS), Piechaczek (GER) – Dehaen (FRA), Raming (RUS).
Poslední zápasy obou týmů na turnaji:

Kanada – Dánsko 6:1
Branky a nahrávky: 6. Hodgson (Kadri, Ellis), 26. Hodgson, 42. Read (Turris, Chimera), 44. Read (Turris, Myers), 49. Huberdeau (Rielly, Ellis), 51. Hodgson (Garrison, Kadri) – 10. N. Jensen (Madsen, Staal).

Česko – Itálie 2:0
Branky a nahrávky: 23. Sekáč (Hudler, Němec), 56. Jágr (Červenka).
Itálie zatím na turnaji plní roli outsidera, i když oproti Kanadě dokázala porazit trpaslíka z Francie. Duel mezi Itálií a Francií byl dlouho vyrovnaný 1:1, Italové byli herně daleko horší, nakonec ale vyhráli, když šťastnou výhru 2:1 trefili pouhých 58 vteřin před vypršením základní hrací doby.

Od té doby ale Itálie všechny zápasy prohrála. S Noskem padla 0:3, s Dánskem 1:4 a naposledy i s Českou republikou 0:2. Jak je dle výsledků vidět, velkou slabinou italského výběru je střílení branek, na turnaji se střelci z jihu Evropy trefili celkem jen třikrát, lídr kanadského bodování je zatím dvoubodový kapitán Scandella (1+1).
Hokejisté Kanady se oklepali z úvodní překvapivé prohry s Francií a dále na turnaji vykazují solidní výsledky. V tabulce skupiny A se nachází na druhém místě, ze čtyř zápasů mají na svém kontě deset bodů.

Po prohře na nájezdy s trpaslíkem z Francie přehráli Kanaďané Slovensko 4:1, když o své výhře rozhodli převážně v závěru utkání. Třetí duel pak javorové listy sehrály s českým výběrem a vyhrály těsně o jednu branku 4:3. Přestože Kanaďané vedli nad českým týmem již o tři branky, nakonec museli jednobrankový náskok hájit v posledních minutách při drtivé české koncovce.

Zatím poslední střetnutí pak svedla Kanada s Dánskem, které včera přehrála jednoznačně 6:1. Kanaďané přesto polovinu zápasu nehráli na plný plyn a do 25. minuty sváděli s Dány vyrovnanou partii 1:1. Následně se ale rozstříleli a rozhodli o své jasné výhře.

Kanadský výběr zatím nejvíce táhne útočník Buffala Cody Hodgson (4+1, proti Dánům hattrick), daří se ale i Garrisonovi (0+4), Turrisovi (1+3) či Wardovi (1+3).
Pěkný den z minské Haly Čižovka, která dnes bude svědkem osmého hracího dne běloruského mistrovství světa v ledním hokeji. Celý páteční den načne v menší z arén souboj mezi Kanadou a Itálií. Úvodní buly je naplánováno na 15:45 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.