Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů, na počtenou!
Střely na branku : 31 : 27
Nejlepším hráčem Ruska byl oceněn Alexandr Ovečkin, kvůli absenci převzal jeho cenu Zaripov. Na straně Němců byl vyhlášen jako nejlepší hráč Philipp Grubauer.
Je za námi utkání mezi Ruskem a Německem, ve kterém se nakonec Rusko chopilo své role papírového favorita a zvítězilo poměrem 3:0! První dvě periody byly velmi vyrovnané, Němci drželi tempo a nedopouštěli se zbytečných chyb. Zlom přišel ve 44. minutě, když první gól Ruska vstřelil Šipačov do odkryté branky. V padesáté minutě byl zraněný Ovečkin odveden do kabiny a tento nepotrestaný zákrok, který byl podle rozhodčích v pořádku potrestal gólově Sergej Širokov. Třetí brankou zpečetil výhru Sborné Tichonov střelou do prázdné branky.
60:00
59:54
Puk v ruském obranném pásmu, zápas je ale již rozhodnutý.
59:15
Rusko právě vstřelilo branku!
VIKTOR TICHONOV pečetí dnešní výhru Rusů! Po nepříjemnostech ve středním pásmu mu Anisimov pomohl vybojovat puk a první jmenovaný hráč zavezl kotouč za modrou čáru a na jistotu trefuje prázdnou bránu! Asistence: Artem Anisimov.
58:34
Němci znovu v útočné třetině, Vasilevskij zatím drží nulu.
58:04
Plotnikov pálil od červené čáry, ale netrefil prázdnou klec!
57:30
Vasilevskij si udělal na poslední chvíli prostor k výhledu a chytá tak puk do lapačky.
57:13
Německo to zkusí bez brankáře!
57:13
Za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest Denis Denisov (RUS), který již putuje na trestnou lavici.
56:55
Němci se usazují v pásmu a Rusové jsou velmi zataženi.
56:30
Oppenheimer se dostal za modrou s pukem, byl ale čistě sražen u mantinelu k zemi.
55:35
Němci se dostávají do útoku po chybě Ruska.
55:00
Máme tu posledních pět minut třetí třetiny, možná celého zápasu.
54:37
Čudinova střela mířila mimo po odrazu od německého obránce.
54:15
Rusové s pukem v útočné třetině a Němci mají problém se získáním kotouče.
53:12
Střela z velké dálky mířila doprostřed ruské klece, Vasilevskij pro jistotu kotouč drží a hra je opět přerušena.
53:05
Zaripov se pokoušel o třetí gól Ruska, tentokrát byl Grubauer na správném místě a puk zakrývá lapačkou.
52:42
Němci po delší době prověřili Vasilevskijeho, ten s klidnou hlavou kryje.
51:02
Kuljomin se zastavil s pukem na pravém kruhu a naslepo poslal puk o necelý metr vedle levé tyče.
50:39
Rusko s pukem ve vlastním pásmu, halou obíhá oslavná mexická vlna.
50:10
Aréna znovu ve varu! Po odchodu ruského kapitána se do útočné třetiny dostal SERGEJ ŠIROKOV, který se projel po modré čáře, poté zamířil do mezikruží a vypálil přesně do levého horního růžku! Asistence:Danis Zaripov, Artem Anisimov.
49:41
S kapitánem Ruska to nevypadá dobře. Po střetu s protihráčem zůstal ležet na ledě. Sudí za tento zákrok nevylučovali. Následně byl Ovečkin odveden do kabin za pomoci zdravotníků, kteří jej museli podpírat.
49:32
Muller si nahodil puk na zadní mantinel a ještě obkroužil branku Ruska, střílel ale z velkého úhlu a nedokázal tak překonat Vasilevskijeho.
48:48
Kutuzov se projel celou útočnou třetinou s pukem, místo zakončení volil přihrávku, ale ta nedoputovala na hole spoluhráčů.
48:02
Kuzněcov bojuje o puk za brankou Německa, tam je však neúspěšný a Němci mohou zaútočit.
47:08
Hordler teď dobře atakoval Rusy v jejich pásmu, avšak šanci pro Němce nevykřesal.
46:17
Halou je slyšet mohutné povzbuzování Ruska, které je také značně aktivnější a prahne po dalším gólu.
45:01
Rusové byli v další příležitosti, puk odražený od zadního mantinelu nedokázal zpracovat a uklidit do sítě Dadonov.
43:58
Hala bouří! Rusku se konečně podařilo překonat Němce po šesti sekundách přesilové hry. Po buly se puk dostal na zadní mantinel, odkud dostal křižnou přihrávku na pravý kruh vyjetý VADIM ŠIPAČOV a zametl puk do odkryté klece! Asistence: Sergej Plotnikov, Jegor Jakovlev.
43:52
Na trestnou lavici putuje Marcus Kink (GER), který inkasuje dvě minuty za sekání. Rusko dostává další šanci na gól.
43:35
Rusko zastavuje postavení mimo hru.
42:57
Jenže po chvíli znovu zahrozil Tichonov, ale neuspěl.
42:38
Grubauer si připsal dva zákroky a Němci se na chvíli osvobozují.
41:50
Burmistrov vyhrál buly ve svém pásmu a Rusové se rychle tlačí do útoku.
41:47
Němci jsou již taktéž kompletní.
41:25
Němcům se nepodařilo vyhodit, dále zůstávají sevřeni ve svém pásmu.
41:21
Bělov na modré, čeká na svoji šanci ke střele.
40:43
Střela kapitána Ruska Ovečkina byla sražena bránícím hráče Německa.
40:26
Rusové v plném počtu.
40:17
Akdag prověřil rychle Vasilevskijeho. Ten však kryje.
40:01
Hráči jsou na ledové ploše, potrestaní na trestných lavicích, brzy začne třetí perioda.
Třetí třetina začne přibližně v 21:23.
Druhá část byla na tresty mírnější, ovšem v závěru periody padly tři tresty, dva z toho se ještě přenesou do třetí dvacetiminutovky.
Máme za sebou prostřední část a ani v ní jsme gól neviděli. Favorit tohoto utkání tak čeká na svojí první trefu v zápase zatím nejdéle. Němci stále dobře bruslí a nepouštějí Rusy do nebezpečných šancí a sami dokáží občas i zahrozit.
40:00
39:47
Hordler (GER) ale také srovnává znovu síly na ledě. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostává od rozhodčích dvouminutový trest.
39:23
39:15
Anisimov dostal přihrávku přes půlku hřiště na útočnou modrou čáru, z levého kruhu si ale s Grubauerem neporadil!
38:40
Šipačov rychle dostal puk do pásma Němců a o další akci se ale nepokoušel.
38:25
Sergej Plotnikov (RUS) dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení. Síly na ledě se tedy vyrovnají, Německo si pak zahraje dokonce zkrácenou přesilovku.
38:03
Tichonov vyjel zpoza brány na kruh, dostal přihrávku, ale na Grubauera, který nastavil svůj beton, si nepřišel.
37:23
Hordler (GER) inkasuje dvě minuty za sekání. Rusko dostane v závěru prostřední části tak příležitost ke gólu.
37:07
Rusové se opět rychle dostali do útoku, tentokrát se ale Němci dobře rozestavili a rychle sebrali Sborné kotouč.
36:08
Rusové stříleli ihned po buly v útočném pásmu, puk sice na Grubauera prošel, ale ten si s ním poradil.
35:30
Německo se pokusilo vykřesat naději ze situace 2 na 2, ale na Vasilevskijeho nešla nakonec ani střela.
34:58
Hraje se převážně ve středním pásmu, hra lehce polevila.
34:05
Rusko drží puk v útočném pásmu, Grubauer zatím drží čistý štít.
33:40
Grubauer kryje tvrdou střelu od modré z hole Denisova, který vjel do pásma jako poslední a okamžitě pálil. Rusové se rychle dokázali přesunout do útoku.
33:02
Tichonov zvolil cestu mezikružím proti dvěma obráncům Německa a tak se musel puku na poseldní chvíli zbavit.
32:24
Teď se Rusové dostávají ale ven ze svého pásma.
31:50
Němci drží Rusy pod tlakem, chybí jim ale střela na ruskou klec.
31:01
Hospelt dlouho bojoval o puk v rohu kluziště v obranném pásmu Ruska, nakonec ale uspěli hráči Sborné.
30:20
Protiútok Německa končí na zadním mantinelu za branku Vasilevskijeho.
29:57
Německo se v útoku ani tentokrát dlouho neohřálo a puk se opět dostává před Grubauera.
29:10
Širokov se dostal do brejku, z levého kruhu se mu na dvakrát nepodařilo dostat puk do sítě a ani následná dorážka Kuljomina nenašla cestu do sítě, pouze do lapačky německého gólmana, který ji doslova vystřelil směrem ke stropu arény.
28:59
Německo dostává puk do útočné třetiny.
28:15
Tichonov kličkoval od levého mantinelu přes kruh směrem k bráně, byl ale dobře pokryt obránci a neměl prostor k zakončení.
27:46
Následuje komerční přestávka.
26:48
Kuzněcov pálil z mezikruží, svatyni Německa ale přestřelil!
26:30
Teď se již zadařilo, znovu ale hrají Rusové, kteří zakládají nový útok.
26:19
Němcům se nedaří dostat puk z pásma.
25:48
Obrovská šance pro Německo. Barta se dostal do úniku, obalamutil dojíždějícího Jakovleva, ale gólmana Ruska se mu již překonat nepovedlo!
25:08
Kuljomin znovu dostal puk do dobré situace, tentokrát ale volil přihrávku, která ale nenašla hůl spoluhráče.
24:43
Kuljomin se dostal do nadějného zakončení z levého kruhu, trefil pouze hruď německého gólmana a několikrát se puk pokusil vydolovat ještě Anisimov, ale ani ten neuspěl. Grubauer nakonec puk přikryl kompletně.
24:32
Vasilevskij drží puk pod lapačkou, nebezpečně se k němu blížil Draisaitl.
23:59
Medveděvovo nahození od modré nenabralo směr na německou bránu.
23:30
Kuzněcov vyváží puk z vlastní třetiny a dopředu posílá Tichonova.
22:44
Nahození Ruska do pásma zastavuje Grubauer, ale hra nebude přerušena, jelikož se nechystá k zakrytí puku.
21:47
I Rusové nepřesně rozehrávali a rozhodčí pískají icing na druhé straně hřiště.
21:40
Zakázané uvolnění Německa.
21:26
Medveděv uloupil Němcům puk a dostal se až do zakončení, Grubauer ale chytá puk a drí jej ve své moci.
20:12
Německo se hned po buly pustilo do útoku, Noebels se neprosadil a po něm ani Oppenheimer.
20:01
Sledujte náš přenos i nadále, další třetina začíná ve 20:32.
První perioda je za námi a zatím jsme se gólu nedočkali. Jasnější favorit, Rusko, nenastoupilo do zápasu špatně, ale Němci skvěle bruslili a nedali tak Sborné šanci ke gólu. Zatím neporažený tým na letošním turnaji se trápí s prvním zásahem do klece Německa.
20:00
19:29
18:50
Širokov je ve hře, takže jeho zranění nebylo nijak vážné. Rusko stále drží rozestavěný svůj přesilovkový zámek.
18:21
Grubauer zakrývá puk pod lapačku, Německá čtveřice může vystřídat.
18:09
Rusové se zatím nemohou dostat do dobré střelecké pozice.
17:29
Weiss (GER) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
17:09
Kuljomin zachytil puk před brankou, než jej ale zpracoval, byl o něj obrán.
16:30
Medveděv nahazuje puk do pásma Německa, ale tam se kotouč dlouho neohřeje a putuje opět pryč.
15:54
Noebels poslal puk kousek vedle nachystaného betonu Vasilevskijeho.
15:04
Bělov s pukem za svojí brankou.
14:39
14:28
Ještě deset sekund početní výhody mají Němci.
13:59
Barta vypálil velmi tvrdě, ale mimo a puk získávají Rusové.
12:38
Medveděv (RUS) inkasuje trest za podražení a po nevydařené přesilovce budou tak Rusové čelit oslabení!
12:24
Německo udrželo tlak Ruska, které velmi zaváhalo a nevytěžilo nic ze své přesilovky, kterou sehrála Sborná velmi staticky.
11:47
Z ostrého úhlu pálil Tichonov, ale ani tentokrát proti strážci německé klece neuspěl.
10:24
To ale není vše ze strany sudích. Další trest na německé lavičce dostává Müller, který jde pykat za hákování. Budou to tedy dvě minuty pro hry 5 na 3 pro Rusy!
10:24
Za hákování dostává dvouminutový trest Kink (GER). Rusům se tak otevírá možnost pro první branku, stejně jako Němcům, kteří své příležitosti ale nevyužili.
09:29
Denisov zakončoval pěknou akci Ruska, puk skončil v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
08:13
Tichonov dostal skvělou přihrávku na levý kruh, ale bekhendem trefil pouze tyčku za ramenem německého gólmana!
07:56
Anton Bělov s pukem ve vlastní třetině, odtud bude začínat další akce Ruska.
06:59
Kuzněcov prokličkoval až do mezikruží, ale než vypálil, byl již u zadního mantinelu.
06:28
06:22
Barta pálil z levého kruhu, našel pouze beton Vasilevskijeho.
05:59
Oppenheimer vychytal rozehrávku Ruska a počtvrté vypálil, tentokrát se činila vyrážečka ruského gólmana.
05:55
Ruský útočník potřetí vypálil v přesilovce, opět ale neúspěšně.
05:35
Oppenheimer tvrdě pálil od modré, ale mimo.
05:07
Vasilevskij drží ve své moci puk, který se odrazil od hokejky Medveděva, naštěstí pro Rusy byl kotouč velmi pomalý.
04:44
Plotnikov vyvezl puk k modré čáře a šetří tak čas pro Sbornou.
04:28
Denis Denisov (RUS) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení. Prví šance na gól pro Němce.
04:05
Akci Německa brzdí ofsajd. Ruské publikum si žádá gól svých oblíbenců.
03:38
Anisimov prověřil přímou střelou zápěstím Grubauera, ten pohotově kryje.
03:13
Tichonov hledal ještě dojíždějícího Plotnikova, ale ani tato akce Ruska neskončila střelou.
02:40
Jakovlev začíná novou akci ze své třetiny.
01:49
Německo udrželo na chvíli Rusy v jejich pásmu, avšak další střela na Vasilevskijeho nešla.
01:15
Střelecký pokus Ruska se nezdařil, obětavý zákrok předvedl německý bek.
00:16
První zákrok si připisuje ruský gólman Vasilevskij.
00:01
Vše se schyluje k úvodnímu buly a vypuknutí tak zápasu. Zbývá opravdu jen málo okamžiků do začátku.
Následně se objevují i žluto-černé dresy Němců. Rusové budou hrát v bílé barvě.
Na led nastupují hokejisté Ruska.
Dnešní utkání budou posuzovat dva čeští rozhodčí – jako hlavní rozhodčí je uveden Vladimír Šindler, na čarách pak bude Vít Lederer.

Rusko: Vasilevskij (Bobrovskij) – Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov – Plotnikov, Tichonov, Ovečkin (C) – Kuljomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin, Šipačov – Kuzněcov, Burmistrov, Dadonov

Německo: Grubauer (Birken) – Reul, Braun, Kohl, Hördler (C), Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta, Ehliz – Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Kink, Seidenberg, Draisaitl – Pietta, Plachta, Weiss – Rieder

Rozhodčí: Dremejl (SLO), Šindler (CZE) – Lederer (CZE), Leermakers.
Vzájemné zápasy:
V letošním roce se tyto dva výběry střetly hned dvakrát a to v rozmezí jednoho dne. Dva přátelské zápasy dopadly následovně:

24.4.2014 Německo : Rusko – 2:4
26.4.2014 Německo : Rusko – 3:0
Němci jsou téměř na opačném konci tabulky. Jejich zisk pěti bodů dostačuje na předposlední sedmou pozici. Němcům se povedl úvod turnaje – nejprve si nakonec až na nájezdy poradili s Kazachstánem 2:1 a poté s Lotyšskem 3:2 po šedesáti minutách. Následně ale výběr našich západních sousedů podlehl Finsku, Švýcarsku a Bělorusku. naděje sice umírá poslední, ale pokud se dnes Německo nevzchopí, tak zřejmě může zapomenout na postup dále v turnaji.
Tabulce bodování skupiny B jasně dominuje tým Ruska. Patnáct bodů z pěti utkání jasně hovoří za vše. Rusové zatím neztratili jediný bod a to se jistě pokusí udržet i nadále. Jejich gólová bilance 26:6 značí o dobré formě jak v útoku, tak i jejich gólmana Sergeje Bobrovskijho. Jeden zápas, proti USA, odchytala brankářská dvojka Ruska, Anton Chudobin.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Další hrací den na MS 2014 v Minsku nám nabídne také duel mezi Ruskem a Německem. Zápas začne zhruba v 19:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.