Prozatím je to od nás z haly Čižovka vše, znovu se vám přihlásíme od 15:45 ze zápasu Slovenska a Dánska.
To pro vítěze z Kanady turnaj nekončí. Javorové listy ze sedmi zápasů prohráli jen jednou, o dva body je obral výběr Francie, o jeden pak Švédové. Kanada tedy zakončila základní skupinu A na prvním místě v tabulce a čtvrtfinále sehraje se čtvrtým týmem ze skupiny B. O něm se rozhodne dnes večer.
Pro Nory se jednalo o poslední zápas na turnaji, po zápase tedy byli oceněni nejlepší tři hráči norského výběru. O celkovém umístění v tabulce skupiny A rozhodne následující zápas mezi Slovenskem a Dánskem. Pokud Dánové nezískají alespoň dva body, zakončí hokejisté z Norska šampionát na 6. místě ve skupině.
Utkání mezi Norskem a Kanadou je u konce, z těsné výhry se nakonec raduje tým Kanady, který houževnaté Nory dokázal přemoci 3:2. Rozhodující trefu si schoval na 51. minutu Ward. V průběhu celého utkání však Kanaďané byli lepším a aktivnějším týmem, jejich výhra je tedy zasloužená.

59:50
Turris znovu forčekuje, Norům už nezbývá mnoho času.
59:38
Norové hrají nadoraz, nemohou se ale dostat a usadit se v útočném pásmu.
59:02
Střela Turrise z pravého křídla do prázdné brány byla zblokována mimo.
58:42
Kanada hraje v pěti.
58:17
Dahlström a jeho dobrá rána z pravého kruhu, brankář Reimer vytáhl možná klíčový zákrok.
58:00
Norové odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!
57:33
Norům se nedaří usadit se v útočném pásmu, Kanada se zatím velmi zodpovědně brání.
57:09
Další vyhození javorových listů.
56:55
Kanada vyhrála úvodní buly a osvobozuje se.
56:44
Oddechový čas Norska, pak nás bude čekat početní výhoda Norů.
56:44
Z norského zámku pramení další přesilová hra. Vyloučen je Bieksa (CAN) za hrubost.
56:21
Kapitán Bastiansen se z ničeho nic zjevil před brankářem Kanady, z hranice brankoviště ale poslal puk těsně mimo pravou tyč Reimerovy brány. Norové v závěrečných minutách velmi koušou!
55:40
Po střele Mathise Olimba z pravého moc nechybělo, aby si puk po teči našel cestu do kanadské brány. Nakonec však skončil na betonech připraveného brankáře Reimera.
54:54
Slabý bekhendový pokus Warda z levého křídla zastavil bez větších problémů obránce Norska na levém kruhu.
54:34
Pokus MacKinnona z pravého křídla končí na výstroji brankáře Söberga. Ten dokázal puk ve své výstroji zkrotit a následně přeruší hru.
54:25
Další útok norské družiny brzdí postavení mimo hru.
53:54
Na levém křídle napřáhl Espeland, jeho dělovka však trefila jen zadní mantinel za bránou Kanady.
53:36
Rána Myerse od pravého mantinelu končí na clonícím obránci Norska.
52:10
Na druhé straně v dobré pozici Brouwer, nadvakrát si však s pukem kolem brankoviště soupeře neporadil. Povyjetý Söberg mu gólovou radost překazil.
51:50
Norové se ihned vrhli do protiútoku, střela Skrödera z pravého křídla ale byla nepřesná.
50:43
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada využívá přesilovou hru a deset minut před koncem základní hrací doby jde poprvé v zápase do vedení! Huberdeau chytrou zadovkou zpoza brány našel před brankoviště volného JOELA WARDA, který se na hranici modré zóny zorientoval nejlépe a následně protlačil puk do norské brány. Asistence: Jonathan Huberdeau.
50:12
Norové následně vyhráli další buly a okamžitě posílají puk pryč z vlastního obranného pásma.
49:58
Nahození Turrise z pravého křídla nenašlo žádného správného adresáta před bránou Norska.
49:13
Ihned po buly na levém křídle vypálil Garrison, jeho rána končí v lapačce brankáře Söberga.
49:00
Norové vyhráli úvodní buly a okamžitě se osvobodili.
48:52
Přesilovka pro Kanadu. Skröder (DEN) je vyloučen za hrubost.
48:35
Chvíli po buly se na vrcholu pravého kruhu odhodlal ke střele Brouwer, jeho rána končí ve výstroji brankáře Söberga.
48:29
Zakázané uvolnění norského týmu, Kanada zavřela Nory před brankářem Söbergem, ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
48:06
Opatrná pasáž ze strany obou týmů, hraje se převážně ve středním pásmu, nikdo nechce udělat větší či menší chybu.
47:16
Střela Schiefeleho z pravého kruhu končí na hrudi brankáře Söberga.
46:31
Zmatky před norskou bránou, dorážka Gudbransona však za záda brankáře Söberga nedoputovala.
46:16
Nahození Turrise před bránu si žádnou kanadskou hůl nenašlo.
45:40
Kanaďané pokračovali v mírném tlaku i po skončení přesilové hry. Norové je ale znovu o puk obrali a mohou se také vydat do útoku.
44:50
Norové v plném počtu, tohle oslabení zvládli.
44:22
Nebezpečná rána MacKinnona z levého kruhu končí na hrudi připraveného Söberga. První vážnější šance Kanady v početní výhodě.
43:43
Kanaďané mají problém dostat se do útočného pásma, Norové se dobře brání.
43:21
Další vyhození norského celku, Kanada v přesilové hře ještě nevystřelila.
42:55
Norové se ihned po buly dostali na puk a osvobozují se.
42:49
Za hákování je vyloučen Roest (NOR). Přesilová hra pro Kanadu.
42:25
Norové sice vyhráli buly ve vlastním obranném pásmu, následně ale posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
42:15
Střela Garrisona z pravého křídla končí v náruči pozorného brankáře Söberga.
41:51
Další útok Kanaďanů se nevyvedl, u puku jsou nakonec Norové.
40:55
Ken André Olimb si najel z pravého kruhu před bránu, jeho dvě nebezpečné střely ale končí na pozorném brankáři Kanady.
40:26
Hnedka obrovská šance Kanady v úvodu třetí třetiny. Po pasu zpoza brány se na hranici brankoviště na volný puk dostal Monahan. Z první trefil brankáře Söberga, z následně dorážky ze vzduchu pak puk poslal do břevna!
40:01
Oba týmy se vrací na ledovou plochu, třetí třetina bude moci začít.
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní tentokrát tři branky. Nejprve dokázali Kanaďané vyrovnat zásluhou Warda, ve 33. minutě však vedení norskému výběru vrátil Hansen. Ani tento jednobrankový náskok ale týmu ze severu Evropy nevydržel, Kanaďané dokázali necelé čtyři minuty před koncem znovu srovnat zásluhou Scheifela. Navíc nebyly javorové listy ani daleko od vedoucí trefy, rána Turrise ze závěrečných vteřin však skončila na tyči norské brány.

11:28 (5:15, 6:13)
Další třetina začne přibližně v 13:20.
40:00
39:50
Nechybělo moc a Kanada mohla v závěrečných vteřinách jít ještě do vedení! Read našel od pravého mantinelu na levém kruhu volného Turrise, který střelou z první orazítkoval vzdálenější tyč norské brány!
38:51
Kanada pokračuje ve své aktivní hře, soupeř z Norska se musí jen bránit.
37:26
Po střele Monahana z levého kruhu se o dorážku snažil Ward, k volnému puku mezi kruhy se nakonec neprotlačil ani střílející Monahan. Brankář Söberg tak celou situaci ustál.
36:25
Kanada podruhé v zápase srovnává stav utkání! Na modré čáře se ke střele dostal kapitán Bieksa, jeho dělovku vyrazil brankář Söberg jen před sebe. Následně se k puku dostal důrazný MARK SCHEIFELE a pohotově ho vrátil do brány norského soupeře. Asistence: Kevin Bieksa, Joel Ward.
36:02
Dobrá šance pro Kanadu na druhé straně. Turris se vymotal s pukem na pravý kruh pro vhazování, jeho prudká střela však končí v náruči dobře povyjetého brankáře Söberga.
35:39
Mathis Olimb přenechal puk mezi kruhy svému bratru Kenu Andremu, který z dobré pozice poslal puk jen do lapačky brankáře Reimera. Norové jsou od vstřelené branky jasně lepším týmem.
34:51
Následně se Norům pokus o další útok nevyvedl, po icingu se hra vrací zpět před Söberga.
34:30
Martinsen aktivní u levé tyče norské brány, jeho rychlý pokus zasunout puk mezi tři tyče kanadské brány však končí těsně mimo.
33:55
Ken Andre Olimb nenašel na modré čáře volného Bonsaksena, přihrávku vypíchl bek Kanady.
33:28
Kanada posílá puk jen na zakázané uvolnění, buly před Reimerem.
32:16
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové se znovu vrací do vedení! Dobrý pas na modré čáře dostal MADS HANSEN, který se následně mezi dvěma obránci Kanady natlačil sám před brankáře Reimera. Zde si počínal jako nemilosrdný zabiják a přesně umístěnou střelou do pravého horního růžku dokonává celou povedenou akci Norů. Asistence: Mathis Olimb, Nicolai Bryhnisveen.
31:39
Další zajímavá šance Norska. Pokus Trygga z pravého kruhu ale mířil těsně mimo.
31:14
Read se na pravém křídle ke střele nedostal, pozorná obrana Norska ho o puk obrala.
30:09
Roest se dostal hned k další střele, od modré čáry ale zamířil jen do betonů Reimera.
29:57
Na opačném konci hřiště přišla nebezpečná střela Roesta a Reimer vůbec nic neviděl. Teď měli Kanaďané štěstí.
29:37
Obrovská šance Kanady a v ní Monahan. Kanadský forvard si najel před Söbergovu bránu a norský gólman mu nastavil lapačku. Jako by ukázal, aby mu ten puk do ní hodil. Přesně tak to i dopadlo.
28:39
Fantastické. Takřka zaplněnou halou obíhá mexická vlna. Diváci se v běloruském Minsku neskutečně baví a hokej přímo milují.
28:08
0:7 střely na bránu v této třetině. Norové musí přidat, zatím nejsou vůbec vidět.
27:59
Na druhé straně se urodil také rychlý brejk, Brouwer si hledal pozici na střelu, nakonec si najel mezi kruhy a výborný zákrok obránce Holöse odrazil jeho pokus do ochranné sítě.
27:47
Norové se dostali do rychlého přečíslení, jenže střela Hansena neprošla na Reimerovu bránu.
26:31
Söberg kryje další ránu kanadského týmu, od modré pálil Gudbranson a pravý beton norského gólmana zaduněl celou halou.
25:36
Nebezpečný pokus vyslal Kadri a ještě se tlačil k pravé tyči Hodgson, ale brankář Norů chytá opět výborně.
24:45
Kanada se tak zaslouženě dočkala vyrovnaní, pokud chce vyhrát tuto skupinu, musí houževnaté Nory porazit za tři body.
23:36
Ránu však dostává celý norský tým, protože je vyrovnáno. Od modré napřáhl obránce Ellis a šikovnou tečí změnil směr JOEL WARD. Söberg nestihl reagovat a puk loví poprvé ze své sítě. Kanada tak přeci jen využila přesilovku. Tentokrát už gól platí. Asistence: Ryan Ellis, Sean Monahan.
23:32
Hra přerušena, Sörvik dostal pukem do obličeje, naštěstí to nebyla žádná tvrdá rána.
22:53
Nahození Mackinnona nemohla Söberga překvapit. To byla pro něj vyloženě lahůdka.
22:13
Přesilovka pro Kanadu. Mats Trygg vyloučen za držení hole.
22:02
Kanada je stále aktivnějším týmem, ale Norové urputně brání a nepouští soupeře do nějakých větších šancí.
21:21
Norsko je v plném počtu. V oslabení nemělo nějaké větší problémy. Nyní se může uklidnit a začít ze středního pásma, kde se bude za chvíli vhazovat.
20:47
Až teď prověřil pozornost Söberga kanadský útočník Brouwer, ale nebyla to nikterak tvrdá a nebezpečná střela.
20:17
Kanada dohrává přesilovku, zatím se však nemůže dostat do útočného pásma.
20:01
Kanadský tým hrál v závěru třetiny dvojnásobnou přesilovku, ale soupeř ji dokázal zvládnout. Vyhráno ještě nemá, Norové se budou muset bránit od úvodu druhé třetiny ve čtyřech.
Norsko po první třetině vede 1:0. Na Reimera vystřelilo pouze pětkrát, přesto se dokázalo radovat. Za pouhých pět vteřin využil přesilovku kapitán Bastiansen, který se po vyhraném buly dostal k Reimerově bráně a zakončil naprosto přesně. Kanada se v přesilovce mohla dočkat vyrovnaní. I když Bieksova dělovka skončila v síti, pro postavení útočníka v brankovišti se stav neměnil.

5:15
Další třetina začne přibližně ve 12:32.
20:00
19:47
Norové jsou ve čtyřech, Söberg si musel dávat pozor především po ráně Schenna.
19:02
Potrestán je Sörvik za hákování. Norové jsou pouze ve třech.
18:47
Kadriho nebezpečná střela z mezikruží končí i Söberga, každopádně se bude opět vylučovat a Norsko jde do tří.
17:38
Bonsaksen vyloučen za hákování, Kanada má k dispozici další početní výhodu.
17:11
Kanaďané hodně protestovali, mysleli si, že by měl být gól uznán, ale postavení hráčů v brankovišti, to je tady poslední dobou hodně ožehavé téma.
16:25
Norsko je v plném počtu, ještě střílel Bieksa, ale Söberg si věděl rady. Kanada je však stále ve velkém tlaku.
15:01
Tak ne, celý stadion se radoval z vyrovnání, ale gól není uznán. V přesilovce vypálil Bieksa a puk se dostal do norské sítě. Jenže rozhodčí viděli postavení hráče v brankovišti a branka proto nemůže platit. Byl to Huberdeau, který tlačil na Söberga. No, dle obrázků a opakovaných záběrů na kostce to vypadalo všelijak. Tak či tak, stav zůstává stejný.
14:31
Tentokrát se bude vylučovat na druhé straně. Sörvik je potrestán za hru vysokou holí.
13:05
Norsko bleskově využívá přesilovku. ANDERS BASTIANSEN se dostal k vyhranému vhazování, s pukem si najel až před Reimerovu bránu a střelou do horní části kanadské klece otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.
13:00
Mackinnon je vyloučen za sekání a Norové si zahrají přesilovku.
12:38
Další komerčni přestávka v této části třetiny. Pokud se podíváme na tribuny, tak jsou ještě víc zaplněné, než před dvaceti minutami.
12:26
Tak na šance zatím 1:1, oba celky si už jakés takés možnosti vytvořily, ovšem oba brankáři podávají výborné výkony. Především o Söbergovi víme, jaký je to gólman. Český tým jej zaměstnal hned čtyřiceti střelami a inkasoval pouze jednou.
11:20
Norsko mělo tutovku. Anders Bastiansen si najel mezi kruhy a tvrdou ránou příklepem provětral Reimerovy betony. Kanadský brankář vůbec nevěděl, kde má puk, ještě před ním nebezpečně dotíral a dorážel Mathis Olimb, ale stav zůstává stejný.
10:57
Stále se hraje svižný hokej, vůbec se nepřerušuje. Oba týmy se snaží hrát aktivně.
09:37
Lepší kvalita v zakončení chyběla i Dalhströmovi, který spíš centroval před bránu. Teč Thoresena se minula účinkem.
08:42
Zpátky ke hře, Kanada měla dvě dobré šance, nejprve střílel od modré Garrison a následně i Coburn, pokaždé tomu chyběla o něco lepší přesnost.
07:49
V Čižovce probíhá komerční přestávka a v ní se stará o zábavu maskot jménem Volat. Běloruský zubr poskakuje po tribuně a fotí se s fanoušky. Ti si ho během turnaje hodně oblíbili.
07:17
Zatím sledujeme velice rychlý hokej s minimem přerušení. Navíc byli Norové v dobré šanci, z pravého kruhu pálil Röymark a Reimer musel vytasit perfektní zákrok lapačkou.
06:22
V Minsku je momentálně kolem jedné hodiny odpolední, ale i přesto je zde solidní návštěva. Hala se zaplnila ze zhruba poloviny.
05:26
Po delší době se dostal ke střeleckému pokusu také norský hráč, byl to konkrétně Skröder, který mířil k pravé Reimerově tyči. Kanadský brankář však dokázal zareagovat.
05:00
Špatná rozehrávka norského týmu končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Söbergovou bránou.
04:26
Norové jsou v plném počtu, krom jednoho nebezpečného výpadu nemuseli nic jiného řešit.
03:26
Až teď se musel Söberg vytáhnout se skvělým zákrokem. Mezi kruhy si najel Kadri a jeho ránu ještě tečoval Hodgson. V končící přesilovce Kanady to byla vůbec největší šance dosavadního průběhu duelu.
02:27
První minutu oslabení Norsko přežilo, Trygg vyhazuje přes všechny čáry.
01:36
Faulem se však provinil Espeland (podražení) a Kanada si zahraje přesilovku.
01:30
Zpoza brány se tlačil před Söberga kanadský hokejista Brouwer a chtěl kotouč procpat mezi jeho betony. Nepovedlo se.
00:30
Na druhé straně střílel z pravého kruhu Forsberg a také Reimer se musel ukázat zdejšímu publiku.
00:16
První střelu na Söbergovu bránu vyslal obránce Bieksa a kotouč je v ochranné síti.
00:01
Hráči vstupují na hrací plochu, pro Kanadu tak začíná generálka před play-off, Norové se pozvolna loučí s tímto parádním turnajem.

Norsko: Söberg (Haugen) – Holös, Bryhnisveen, Espeland, Trygg, Sörvik, Bonsaksen – Lovlie, Röymark, Forsberg – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Hansen, Olden, Skröder – Stene, Martinsen, Roest – Dahlström, Thoresen. Trenér: Roy Johansen.

Kanada: Reimer (Scrivens) – Bieksa (C), Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Huberdeau, Mackinnon – Hodgson, Brouwer, Kadri – Turris, Read, Chimera – Monahan, Ward, Scheifele. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Sidorenko (BLR) – Raming (RUS), Schrader (GER).
Bodování hráčů:

Nejlepším norským hráčem na tomto turnaji je Mathis Olimb (1+6), jeho bratr Ken Andre Olimb má o dva body méně (1+4). Nejlepším střelcem Norů je Morten Ask (3+2).

U kanadského výběru září Cody Hodgson (6+2), který je zároveň na osmém místě v celkovém bodování turnaje. Daří se i Joelu Wardovi, který si připsal šest bodů (4+2).
Jenže Kanada si jde za svým cílem a pokud dnes získá tři body, bodově se dotáhne na první Švédsko. S ním má navíc lepší vzájemný zápas, takže je jasné, že v případě výhry půjde před něj. Pro zámořský celek by to mohla být dobrá generálka před čtvrtfinále, které startuje již ve čtvrtek.
Norsko nehrálo na turnaji špatně, vždyť dokázalo zavařit například Švédsku nebo i českému týmu. Oba zápasy skončily těsným výsledek, prohrou o jediný gól. Norští hokejisté ještě mají o co hrát, byť se jedná o vylepšení své pozice v tabulce, nikoliv o postup. A urvat nějaký bod proti silné Kanadě, to by se jistě počítalo.
Hezký den z haly Čižovka, kde budeme sledovat první dnešní zápas duel jinak velmi pestrého úterního programu. Kanada hraje v tomto souboji o první místo a pokud dnes porazí Norsko, dostane se před dosavadního lídra ze Švédska. Norové hrají pouze o čest a jistě se budou chtít s turnajem rozloučit důstojně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:45.