Díky za pozornost u dnešního zápasu mezi Slovenskem a Dánskem, poslední duel v hale Čižovka pro vás okomentuje kolega Pavel Kuba. Hezký den a na počtenou.
Je to tak pěkná tečka za turnajem, především ve třetí části to byl pěkný hokej a Slováci si připsali po výhře 4:3 tři body. Zůstanou tak na pátém místě, tedy za branami play-off.
Je dobojováno. Vladimír Vůjtek a Miro Šatan se loučí s tímto turnajem a dost možná také se svým bohatým hokejovým životem. Více se dozvíme během dnešního večera, každopádně slovenský útočník ohlásil, že by tento zápas měl být jeho posledním v kariéře. Uvidíme, co český trenér Vůjtek.
Střely na bránu celkem:

30:24 (9:4, 6:13, 15:7)
Nejlepší hráči Dánska na turnaji:

Patrick Bjorkstrand, Mads Christensen, Jannik Hansen (Dánsko)

Nejlepší hráči Slovenska na turnaji:

Ján Laco, Marek Ďaloga, Michek Miklík (Slovensko)
Hráči zápasu:

Michel Miklík (Slovensko) – Mikkel Boedker (Dánsko)
Víc už se nestane, Slovensko obsadí v této skupině celkové páté místo. Dánsko bude na sedmé pozici. Sledovali jsme zajímavý zápas plný gólů a především třetí třetiny byla pro oko diváka mimořádně pohledná.
60:00
59:44
Šatan netrefuje ze středního pásma prázdnou bránu.
59:16
Střelu Storma si srazil Miklík málem do brány, Slováci měli velké štěstí a vyhazují.
58:50
Buly u Laca, Dánové bojují o prodloužení.
58:33
Dánové hrají bez brankáře, tedy v šesti hráčích. Není na co čekat.
58:00
Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny a Slováci jsou v pěti.
57:37
Storm stál na hranici brankoviště a snažil se procpat puk do Lacovi brány, nepovedlo se.
56:56
Valach vyhazuje přes všechny čáry, Slováci bojují o celkové páté místo v tabulce. Chtějí se rozloučit výhrou.
55:57
Zajímavé momenty sledujeme v posledních minutách, Dánové hrají přesilovku a snaží se vyrovnat.
55:41
Přesilovka pro Dánsko. Mikuš (SVK) je vyloučen za hákování.
54:25
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové vzápětí korigují stav duelu a vykřesávají branku naděje! Do samostatného úniku se po zaváhání slovenské obrany dostal JESPER JENSEN a sám před Lacem svůj samostatný nájezd proměnil do úspěšného konce. To je čtvrtá branka během necelých dvou minut! Asistence: Jesper B. Jensen.
54:17
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak to byla rychlost. TOMÁŠ TATAR během necelé půlminuty zvyšuje skóre, když si z levého křídla nabruslil mezi kruhy a přesně umístěnou střelou propálil znovu Nielsena. Slovensko navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! Asistence: Juraj Mikúš.
53:53
I Slováci využívají další svou přesilovku. Nejlepší hráč Slovenska na tomto turnaji Michel Miklík si zkušeně počkal až mu do šance najede MAREK VIEDENSKÝ a ten rozvlnit síť. Asistence: Michel Miklík, Juraj Valach.
53:42
V hale Čižovka probíhá komerční přestávka a do konce třetí třetiny zbývá zhruba šest minut. Navíc si Slováci zahrají přesilovku. Bjorkstrand je potrestán za hákování.
52:53
Konečně se dočkal. Je vyrovnáno a postaral se o to v přesilovce aktivně hrající kapitán Dánů MORTEN GREEN. Ten se dostal mezi kruhy a střelou do horního rohu brány překonal doposud výtečně chytajícího Laca. Asistence: Mads Christensen, Stefan Lassen.
52:23
Slovácí zuby nehty brání těsný výsledek, Marinčinovi se podařilo vyhodit.
51:51
Zbytečného faulu se dopustil Réway, který jde za podražení na trestnou.
51:26
Dánsko si zahraje další přesilovku, Nielsen je venku z brány.
50:20
Tvrdá střela Storma nevypadala vůbec špatně, Laco ji s obtížemi vyráží mimo tři tyče.
49:42
Zhruba deset minut do konce třetí třetiny a střelu Miklíka sráží obránce Larsen mimo hřiště.
49:15
Šatan se vrací zpátky na led a Slovensko hraje v pěti hráčích.
48:17
Dánové pokračují v náporu a Morten Green měl na hokejce vyrovnání. Jenže Laco zase předvedl dobrý zákrok, i když toho moc neviděl, přesto se roztáhl na brankovišti a zakročil levým betonem.
47:50
Výtečný zákrok Laca, který vymrštil svou lapačku po střela Hansena.
47:04
Miroslav Šatan vyloučen za nedovolené bránění a po komerční přestávce si Dánové zahrají přesilovku.
46:31
Na opačném konci hřiště Nagy, který místo zakončení z první obkroužil bránu, ale puk do sítě nedostal.
45:48
Dánsko se po delší době usadilo v útočném pásmu a Laco si musel dávat pozor především na Jespera B. Jensena, jenž pálil těsně mimo.
45:07
Juraj Mikúš si dobře vybruslil před Nielsena, ale ten se ve svém brankovišti zorientoval a puk vyrazil betony.
44:31
Puk vypadl ze hřiště, vhazování u dánského brankáře.
43:37
Pro Miklíka je to již čtvrtý gól na turnaji a celkově desátý bod (4+6).
42:49
Dánové tak poprvé v zápase prohrávají a pokud se chtějí posunout na konečné páté místo, musí vstřelit minimálně dva góly.
41:31
Ten nakonec přišel. MICHEL MIKLÍK využívá dvojnásobnou početní výhodu a dostává svůj tým do vedení. Této akci nejprve předcházel zákrok Nielsena po střele Viedenského, ale následná dorážka útočníka Slovanu Bratislava končí v dánské síti. Asistence: Marek Viedenský.
41:17
Slováci hrají dvojnásobnou přesilovku více jak minutu, ale stále jim chybí nějaký nápad.
40:38
Nebezpečná střela Nagyho končí u připraveného Nielsena, který srazil betony v pravý moment.
40:22
Další faul Dánska, které bude hrát rázem ve třech. Oliver Lauridsen je vyloučen na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
40:01
Poslední třetina se blíží, Slováci v ní začnou přesilovkou.
Druhá třetina je již minulostí. Ačkoliv se Slováci zlepšili a měli několik obrovských šancí, radoval se soupeř. Hned ve druhé minutě se z přesilovky prosadil Boedker. Otočit výsledek mohl Marinčin, který trefil pouze tyč, samostatný nájezd se nepovedl proměnit ani Čerešňákovi, jenž se řítil od modré čáry sám na Nielsena. Výsledek je tak nerozhodný 1:1.
Třetí třetina začne přibližně v 17:21.
Střely na bránu po druhé třetině:

15:17 (9:4, 6:13)
40:00
39:57
Dánsko vyhazuje a druhou třetinu ubrání s výsledkem 1:1.
39:42
Ještě jedna přesilovka, Lassen vyloučen za podražení.
39:27
Netrefuje se ani kanonýr Miklík, jehož bomba zaduněla o plexisklo. Slováci v závěru přidali a měli několik dobrých šancí.
38:45
Slováci jsou v plném počtu a ihned zahrozili Tatarem, který měl dobrou střeleckou pozici, ale puk do sítě nedostal.
38:38
Jesper B. Jensen napřáhl od modré a Laco musel nadvakrát likvidovat neposedný kotouč.
37:50
Dánsku se nedaří souhra, slovenská čtveřice znovu odpaluje kotouč mimo své území.
37:26
Dobře to udělal Šatan s Hrivíkem, podařilo se jim vyvézt kotouč až k Nielsenovi.
36:38
Na trestnou usedá Páník, který dostává menší trest za hrubost.
36:21
Signalizovaná přesilovka pro Dánsko, zatím to hráči zkouší v šesti bez brankáře.
35:41
Právě obránce Marinčin poslal krásný pas za obranu, kde byl Peter Čerešňák, ale ten v plné rychlosti nedokázal zvednout puk nad ležícím Nielsenem.
35:26
Oba celky jsou v pěti, u kotouče obránce Marinčin.
34:17
Hraje se ve středním pásmu, žádná šance na jedné či druhé straně.
33:27
Halou Čižovka znovu obíhá mexická vlna, fanoušci se skvěle baví. Na první dopolední zápas zde bylo skoro 8 tisíc diváků, i v tomto případě se budeme blížit tomuto číslu.
33:27
Hraje se 4/4 a Slováci jsou ve své útočné třetině.
32:49
Jesper B. Jensen a Marcinko inkasují dvě minuty za hrubost, respektive za sekání.
32:49
Haščák si v brankovišti něco vysvětloval s Markusem Lauridsenem a rozhodčí museli oba kohouty uklidnit. Bude se však vylučovat za jinou potyčku.
32:17
Slovensko zvýšilo aktivitu a je v posledních minutách hodně nebezpečné.
31:26
Střela Švarného minula cíl, stejně tak Tatarův pokus příklepem končí na zadním mantinelu. Celou tuto krátkou epizodu končí nahozením Valacha do Nielsenovy výstroje.
30:16
Dlouho se nepřerušovalo, hraje se v rychlém tempu. Není se co divit, hráčům po dnešku začíná dovolená.
29:39
Miro Šatan za bouřlivého potlesku diváků mířil z pravého křídla sám na Nielsena, ale nezakončil přesně. Ta rána mu vůbec nesedla.
29:08
Rychlá slovenská akce je zastavena pro postavení mimo hru, Marcinko vtrhl do pásma až příliš rychle.
28:05
Dánové měli velkou šanci, Hansenovi se povedla přesná střela z voleje a jen Lacova vyrážečka teď zabránila jistému gólu v jeho síti.
27:27
Tvrdá rána Lassena proletěla kolem Lacovy hlavy, teď si slovenský brankář oddechl.
26:59
Martin Marinčin vyhazuje přes všechny čáry, Dánové to musí zkusit znovu od svého brankáře.
26:46
Juraj Valach zahákoval jednoho z dánských hráčů a putuje na trestnou lavici. Přesilovka pro Dánsko.
26:14
Opět je tu přerušení, kotouč zůstal u Laca a ten raději přerušil hru. Po komerční pauze se bude hrát u jeho brány.
25:38
Na druhé straně pálil Poulsen, Laco si však připisuje klidný zákrok lapačkou. To pro něj byla lahůdka.
25:15
Slováci jsou aktivnější, mají rozhodně více ze hry, ale vstřelit branku je evidentně problém. Další pokus vyslal obránce Sloboda, Nielsen vyráží puk betony.
24:43
Marinčin předvedl rychlý výpad po levé straně hřiště a jeho tvrdá bomba končí v Nielsenově výstroji.
24:15
Slovenský tým špatně rozehrál, po zakázaném uvolněním se bude vhazovat u Lacovy brány.
23:26
I pro Miroslava Šatana to může být poslední zápas v národním týmu a chtěl by se jistě rozloučit výhrou. Nyní vypálil štiplavou střelu, ale Nielsen ji vidět.
22:26
Výsledek tedy 1:1, Dánové si vyrovnání zasloužili, především tedy za tu první třetinu.
21:40
Vzápětí mohlo být 2:1 pro Slovensko. Do obrovské šance se dostal Marinčin a dnes podruhé v zápase trefuje slovenský tým tyč Nielsenovy brány.
21:11
Přesilovku využívají i Dánové. MIKKEL BOEDKER si najel mezi kruhy a trochu kostrbatě se procpak ke kotouči, nakonec ho však umístil přesně za Lacova záda. Asistence: Morten Green, Mads Christensen.
21:05
Až teď se dánská pětice dostala do útočného pásma.
20:37
Slováci dobře brání a s pukem operují daleko od svého brankáře.
20:16
Dánové dohrávají přesilovku, jenže jim ujel Nagy a tvrdou ránou protáhl Nielsena.
20:01
Je za námi první třetina, která nabídla zajímavý hokej plný šancí. Především Dánové několikrát nebezpečně zaměstnali brankáře Laca, ale ten na celém turnaji dokazuje, že má velkou formu. Do své sítě zatím nepustil jediný puk.

Slováci byli v této třetině o něco horším týmem, na Nielsenovu bránu mířili pouze čtyřikrát, přesto se dostali do vedení. Urostlý bek Juraj Valach vypálil od modré a pohotovou dorážkou otevřel skóre Tomáš Tatar, který si připsal třetí gól na MS v Minsku.

19:47
V závěru třetiny mohlo být vyrovnáno. Do samostatné akce se dostával Bjorkstrand a Marek Ďaloga musel tohoto hráče honem rychle přibrzdit. A nutno říct, že může být velice rád, že jde na trestnou lavici. Klidně z toho mohlo být trestné střílení.
18:49
Dánská přesilovka nebyla vůbec špatná, ale Laco opět předvedl dobrou práci. Každopádně Skokan je zpět a probíhá poslední minuta první třetiny.
18:21
Laco si připisuje další perfektní zákrok. Na jeho bránu vypálil Boedker a lapačka slovenského brankáře vyletěla v pravý moment.
17:46
Dánové několikrát zahrozili a Laco měl plné ruce práce. Především střela Greena vypadala hodně nebezpečně.
16:41
Dávid Skokan je vyloučen za nedovolené bránění, je tu přesilovka Dánska.
16:41
Velké příležitosti Slovenska. Réway si šikovnou kličkou udělal prostor a dostal se až před bránu, kde mířil přesně do Nielsena. Následovala dorážka Skokana, který netrefil poloprázdnou klec.
15:47
Slováci jsou v laufu a další střelecký pokus vyslal Ďaloga od modré čáry, Nielsen byl tentokrát na svém místě.
Tatar doráží kotouč do odkryté klece – 0:1.
14:41
Nedáš – dostaneš. Slovensko jde do vedení. Od modré vypálil obránce Valach, brankář Nielsen kotouč vyrazil pouze před sebe, kde byl pohotový zakončovatel TOMÁŠ TATAR. Jeho střela z mezikruží šla přesně do dánské brány. Asistence: Juraj Valach.
13:34
Neskutečné! Ján Laco tady předvádí fantastické výkony a jeho zákroky mohou aspirovat do hitpárady mistrovství světa. Nyní se vytáhl hned dvakrát proti střele Staala. V prvním případě to byl jeho natažený beton a poté se stihl roztánout na brankovišti a ucpat všechny díry ve svém pracovišti. Opravdu parádní a jistý zákrok slovenského mága.
12:49
Hra přerušena, buly v útočném pásmu Dánska. Stále sledujeme vyrovnaný hokej, bohužel bez nějakého gólového vyjádření.
12:27
Dánové jsou kompletní, Laco si navíc připisuje další zákrok po střele vracejícího se Larsena.
11:56
Juraj Valach dlouho přemýšlel co udělá s pukem, nakonec ho předal Hrivíkovi, který trefuje Nielsenův beton.
11:30
Ani Slováci si zatím nevytvořili nějaký velký přesilovkový tlak, vše končí u nepřesných přihrávek nebo hře v rozích hřiště.
10:50
Následuje střela Tatara z velkého úhlu, která končí mimo hřiště.
10:31
Do dobrého brejku šla dvojice Šatan – Hrivík, ale prvně jmenovaný svého spoluhráče nenašel.
10:14
Vylučovat se bude i na druhé straně. Larsen dohrál u mantinelu Nagyho a dánský hráč je potrestán za krosček.
09:33
Jenže i Laco se nenudí. Nyní byl před jeho bránou frmol a především dotěrný Christensen bojoval ve slovenském brankovišti. Tam však jistí situaci gólman.
08:49
Dánům se přesilovka vůbec nedaří, naopak Slováci se dostali do dobré šance. Z mezikruží vypálil Viedenský a těsně minul Nielsenovu bránu.
08:26
Marcinko vyhazuje přes všechny čáry, posléze ho napodobuje Pánik.
07:59
Slovensko jde podruhé do čtyř. Karol Sloboda potrestán za nedovolené bránění.
07:49
Právě obránce Pardubic Marek Ďaloga se vydal do brejku a hledal na pravém kruhu Tatara, tomu kotouč utekl z hokejky.
07:27
Dánsko nehraje vůbec špatně, Christensen měl dobrou pozici na střelu, ale nakonec mu do ní vložil hůl Ďaloga a puk je v ochranné síti.
06:50
Nagy je zpátky na ledě a musel pozorovat zákrok svého kamaráda Laca, který lapil pokus Bjorkstranda.
06:11
Tohle bylo daleko zajímavější. Boedker přihrál na pravý kruh, kde byl Poulsen a jeho pumelice z voleje skončila na boční síti Lacovy svatyně. Mnoho nechybělo a Dánsko by šlo do vedení.
05:38
Dánové však pokračují v tlaku a Larsenova dělovka vystrašila slovenského brankáře.
05:05
Slovenská čtveřice může jít střídat, protože Valach dokázal odpálit puk do bezpečí.
04:38
Tvrdá střela Larsena od modré čáry končí těsně nad bránou gólmana Laca.
04:26
První přesilovka zápasu. Ladislav Nagy je potrestán dvěmi minutami za hru vysokou holí.
04:20
Po buly se chystal ke střele obránce Kristensen, slovenská obrana jeho pokus zablokovala.
03:59
Vhazuje se v útočné třetině Dánska.
03:21
Na druhé straně měli i Slováci velkou šanci. Dávid Skokan nahodil kotouč z levého kruhu a Marek Viedenský šikovnou tečí orazítkoval levou tyč Nilsenovy brány.
02:28
Špatná rozehrávka Dánska končí zakázaným uvolněním.
01:37
Hned v úvodu je tu obrovská šance Dánska. Jesper Jensen se natlačil od pravého mantinelu až před Lacovu bránu a chtěl zakončit mezi jeho betony. Slovenský gólman však na tomto turnaji předvádí výborné výkon a i tento zákrok byl výtečný.
00:49
Hrivíkova akce nebyla dotažena do konce, slovenský útočník se ke střele nedostal a odchází střídat.
00:15
První vhazování pro slovenský tým, který se ihned žene kupředu.
00:01
Vše je připraveno na začátek zápasu, Čižovka je znovu sympaticky zaplněná.
Dánsko se v případě výhry může dostat na páté místo tabulky skupiny "A", které momentálně okupuje Slovensko. Tomu stačí k této konečné pozici i jeden jediný bod.
V Čižovce začíná předzápasové rozbruslení týmů a je jasné, že je to pro Slovensko a Dánsko poslední na tomto turnaji. V médiích se také spekuluje, že pro kouče Vůjtka by to mohl být poslední zápas v jeho bohaté kariéře.

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – O. Lauridsen, Kristensen, Larsen, Lassen, M. Lauridsen, Jesper B. Jensen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Green (C), Christensen, Boedker – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Staal, Jakobsen, Poulsen – Speeling. Trenér: Jan Karlsson.

Slovensko: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Čerešňák, Marinčin, Brejčák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Miklík, J. Mikúš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Skokan, Viedenský, Šťastný – Réway. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Kaval (USA), Olenin (RUS) – Lederer (CZE), Semjonov (EST).
Bodování hráčů:

Nejvíc bodů z norského týmu si připsal Kim Staal (2+3), druhým v týmové produktivě je pak Jannik Hansen (2+2).

U Slováků se nejvíce daří Michelu Miklíkovi, který má na svém kontě již devět bodů (3+6) a je momentálně na pátém místě kanadského bodování turnaje. Za ním je Tomáš Tatar (2+4).
Končí i pro Dánsko, které mělo také minimální možnost postupu. To by však muselo porazit Francii a Slovensko a poté čekat, jak se vyvinou zbylé zápasy. Jenže vše je už marné, i Dánové se dnes loučí a pojedu domů se ctí. Jejich největším úspěchem byla porážka České republiky po samostatných nájezdech.
Slováci do poslední chvíle živili naději na postup, tu jim však vzala Francie, která v pondělním zápase porazila Dánsko vysoko 6:2. Čtvrté místo je tak v nedohlednu a pro mladý slovenský tým plný nováčků turnaj po dnešku definitivně skončí.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký úterní den z běloruského Minsku, kde se v tamní hale Čižovka uskuteční poslední zápas Slováků a Dánů ve skupině „A“. Oba celky už nemají šancí postoupit do čtvrtfinále, bude se hrát pouze o čest a celkové umístění v tabulce. Je však jasné, že každý z týmů se bude chtít na mistrovství světa rozloučit důstojně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.