Fauly: 13 – 14
ŽK: 3 – 4
ČK: 0 – 1
Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek nedělního večera.
Albánie nakonec nepříznivě se vyvíjející utkání zvládla a připisuje si tři body do tabulky. Po první půli sice prohrávala po velmi brzkém gólu, po přestávce ale zápas otočila. Hodně propírat se ale bude gólům předcházející vyloučení Ambarcumjana, který viděl dvě žluté karty během dvaceti minut, druhý zákrok ale na kartu, zvlášť znamenající vyloučení, nebyl. V oslabení hrající Arménie se tlaku domácích neubránila a v rozmezí necelých pěti minut o dobře rozehraný zápas přišla. Nutno podotknout, že mnoho dalších šancí Albánie zahodila, v čemž se "vyznamenal" především Cikalleshi. Hru ve druhé půli hodně oživil o přestávce střídající Lenjani.
90+3
90+3
Žlutou kartu dostává Sokol Cikalleshi (Albánie).
90+2
Domácí fanoušci mohou být teď v klidu, Albánie se drží na soupeřově polovině.
90+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Dost možná vlasy si po závěrečném hvizdu bude rvát Andonian, protože centrovaný míč z rohu prošel až k němu na zadní tyč, kde měl dostatek času vystřelit, z první však trefil pouze tyč napůl odkryté branky!
90
A ihned nato následuje druhý roh z opačné strany.
90
Arménie vybojovala rohový kop. Dost možná poslední šance na změnu stavu.
89
Mchitarjan přibrzdil další ofenzivní akci domácích faulem na Cikalleshiho.
87
Do konce zápasu zbývá jen pár minut. V oslabení hrající Arméni mají posledních pár akcí na navrácení bodového zisku na svou stranu.
86
Žlutou kartu dostává Robert Arzumanjan (Arménie).
85
Přímý kop rozehraje Kazarjan.
84
Právě nový hráč na hřišti Korjan se stal obětí faulu Burima Kukeliho (Albánie), jenž po zásluze vidí žlutou kartu.
84
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Artur Jedigarjan, přichází Ruslan Korjan.
81
Albánie právě vstřelila branku!
Lenjaniho přínos týmu je ve druhém poločase enormní. Právě po jeho centru nyní padl druhý gól Albánie, když si na zadní tyči na míč naskočil SHKËLZEN GASHI a přesnou hlavičkou dokonává obrat!
80
Tentokrát střela branku minula.
79
Lenjaniho střela byla zblokována, Xhaka bude znovu rozehrávat z rohu hřiště.
77
Nekončící snaha vstřelit gól se domácímu týmu vyplatila. Rohový kop Albánie rozehrála nakrátko a po centru Taulanta Xhaky hlavičkoval přesně MËRGIM MAVRAJ. Je srovnáno.
76
A rohový kop po bleskovém přesunu dění také na druhé straně.
75
Po chvíli klidu zahrozili i hosté a vybojovali rohový kop. Rozehraje ho Kazarjan.
73
Cikalleshi znovu střílí a trefuje levou tyč!
72
Berezovskij se nyní musel činit hned dvakrát. Neuspěli proti němu ovšem ani Salihi, ani o chvíli dříve Cikalleshi.
70
Po necelých dvaceti minutách fauloval Ohanes Ambarcumjan (Arménie) znovu a po druhé žluté kartě míří do šaten. Nutno ale dodat, že tento letmý kontakt se soupeřem, který šel navíc k zemi poměrně ochotně, na žlutou kartu nebyl. Rozhodčí teď Arménii necitlivě oslabil.
70
Jeho centr nenašel hlavu žádného ze spoluhráčů.
69
Xhaka vybojoval další roh pro Albánii a sám ho také rozehraje.
69
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Odise Roshi, přichází Hamdi Salihi.
67
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Edgar Manučarjan, přichází Kamo Hovhannisjan.
66
Po dvaceti minutách druhé půle můžeme dělat první závěry. A to takové, že aktuální herní obraz zaostává za tím z úvodu zápasu. U míče jsou ale i teď častěji Albánci.
64
Ani Gashiho pokus z přímého kopu na druhé straně se mezi tři tyče nevešel.
63
Nejzajímavější akcí druhého poločasu je prozatím Pizzelliho střela těsně nad břevno z třiašedesáté minuty.
61
Xhaka byl faulován, Albánie bude zahrávat standardku.
60
Nastupuje méně živější pasáž zápasu.
56
Albánie vybojovala rohový kop. Centrovat bude Xhaka.
55
A v dobrém světle už se prezentoval také druhý nováček na hřišti Gashi. Jeho skákavou střelu k pravé tyči ovšem jeden z obránců Aménie odkopl a Berezovskij tak ani nemusel zasahovat.
54
A znovu končí Lenjani na trávníku. Nejen to svědčí o tom, že hru Albánců oživil.
52
Právě nový muž na trávníku Lenjani se snažil jako první z domácích ohrozit ve druhé půli branku soupeře, hlavičkoval ale metr od levé tyče Berezovského svatyně.
51
Žlutou kartu dostává Ohanes Ambarcumjan (Arménie) za neúměrný faul na Lenjaniho.
47
Začátek druhého poločasu se odvíjí na půlce domácí Albánie, která o přestávce dvakrát vystřídala.
46
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Amir Abrashi, přichází Ermir Lenjani.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memushaj, přichází Shkëlzen Gashi.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Stav utkání se měnil poprvé a v první půli jedinkrát už ve čtvrté minutě, kdy hned z první akce udeřili hostující Arméni. Movsisjan zužitkoval pohlednou práci Mchitarjana a doklepl míč do sítě. Dále už tempo zápasu udávali domácí fotbalisté, kteří se poučili z úvodní chyby a začali hrát aktivněji. Během prvních 45 minut měli několik velmi dobrých šancí ke vstřelení gólů, vždy ale selhali v zakončení. Nejčastěji Cikalleshi.
45+1
45+1
Znovu byl velmi blízko gólu Cikalleshi, Berezovskij ale jeho hlavičku chytil do rukavic. Albáncům se ale nezdálo, že by stál před brankovou čárou. Pravdou bylo, že stál.
45
Rozhodčí Fernández Borbalán v první půli nastavuje jednu minutu.
45
Hlavička nazdařbůh napsala tečku za touto akcí.
44
Agolli rozehraje standardku jen pár metrů za pokutovým územím hostů.
43
S ohledem na neproměněné čance jeden z nejviditelnějších hráčů na hřišti Cikalleshi byl v hlavičkovém souboji udeřen Arzumanjanem.
42
Mchitarjanův faul vystavil akci Albánců stopku.
41
Albánci nemohou na dobře zformovaného soupeře vyzrát a přiblížit se brance.
40
Ne přetažený centr z pravého křídla si počkal Berezovskij.
38
Skluz Marcose Pizzelliho (Arménie) ve středu hřiště byl potrestán žlutou kartou.
37
Aktivním napadáním oba celky zastavují akce soupeře hned v jejích počátcích. Hra se tak odvíjí stále ve středovém pásmu.
35
Nepočítáme-li gólovou akci, jsou Arméni v první půli zatím téměř neškodní. O to víc ale současný stav musí domácí tým mrzet.
34
Berezovskij nyní může děkovat, že si před utkáním dobře postavil branku. Po nebezpečném útoku totiž Cikalleshi v dobré pozici trefil jeho pravou tyč!
33
Celistvost hry narušila série faulů na obou stranách.
31
Jednu z mála akcí Arménů v posledních minutách zastavil ofsajd.
29
Po inkasovaném gólu se Albánie zmátořila a naprostá většina všeho podstatného na hřišti se odehrává před Berezovského klecí.
27
Na druhé straně fauluje také Cana.
26
Standardní situaci po faulu Jedigarjana rozehrají Albánci nedaleko půlící čáry.
24
Po několika nebezpečných situacích před brankou budou nyní Arméni vděčni za menší zklidnění hry. Proto s míčem na kopačkách nikam nespěchají.
23
Tentokrát mířil před Berezovského branku centr zprava a obrana situaci zvládla.
21
Veškeré vzrušení před Berishovou brankou bylo zbytečné, Andonian se do hry zapojoval z ofsajdové pozice.
20
Arménie dostává výhodu přímého kopu přímo z rohu šestnáctky.
20
Žlutou kartu za nedovolené přerušení soupeřovy akce dostává Lorik Cana (Albánie).
18
Agolli po třech minutách poslal z obdobné pozice další milimetrově přesný centr na hlavu Abrashiho, ten ale ze tří metrů nikým neatakován trestuhodně hlavičkoval vedle tyče.
17
Po ose Kukeli – Xhaka se k brance Arménie blížila další várka nebezpečí, nakonec ale byli domácí nuceni zařadit zpátečku.
17
Do hry ale byli nuceni zapojit i vlastního gólmana Berezovského.
16
Nyní už ale hrají Arméni.
15
Po patnácti minutách došlo k první nebezpečné situaci také před hostující brankou. Z levé strany poslal nadýchaný centr do šestnáctky Agolli, Xhaka ovšem nehlavičkoval nejpřesněji.
13
Na vysoký centr si doskočil Berezovskij a hned zakládá novou akci.
13
Memushaj se snažil o průnik do trestného území, ale neprošel.
12
Autové vhazování pro Albánce.
11
Španělský sudí Fernández Borbalán zatím hře nechává volný průběh, tento faul Cikalleshiho v šestnáctce hostů ale musel písknout.
9
Od posledních hráčů rozjíždí jednu ze svých prvních akcí v zápase Arménie.
7
Prakticky pouze při oné gólové akci měli hosté míč na kopačkách déle než pár vteřin a tato situace platí i nadále.
6
Rázem se kombinace domácích začíná odvíjet na soupeřově polovině.
4
Arménie právě vstřelila branku!
Až přílišná opatrnost se Albáncům nevyplatila. Neuběhlo ani pět minut zápasu a Arménci jdou do vedení. Parádním průnikem do šestnáctky se blýskl Henrik Mchitarjan a namazal před branku přímo na kopačku JUROVI MOVSISJANOVI. 0:1. Nyní už Albánie bude muset začít s míčem hrát aktivněji.
4
Domácí nikam nespěchají a za zapadajícího slunce poklidně kombinují na své polovině hřiště.
2
Hraje se na polovině Albánie, ta ale zároveň drží míč.
1
Domácí Albánie nastoupila v červených dresech a černých trenýrkách a pro první půli bude útočit na levou branku. Hosté z Arménie hrají v bílém.
1
-2
Kvalifikační utkání mezi Albánií a Arménií za okamžik začne.

Albánie: Berisha – Hysaj, Cana (C), Mavraj, Agolli – Kukeli – Xhaka, Abrashi, Memushaj, Roshi – Cikalleshi.
Náhradníci: Shehi, Hoxha – Lila, Curri, Basha, Lenjani, Kaçe, Bulku, Gashi, Rama, Balaj, Salihi.

Arménie: Berezovskij (C) – Ambarcumjan, Arzumanjan, Andonian, Hajrapeťan – Artur Jedigarjan – Manučarjan, Mchitarjan, Pizzelli, Kazarjan – Movsisjan.
Náhradníci: Beglarjan, Kasparov – Arojan, Voskanjan, Hovhannisjan, Mkojan, Artak Jedigarjan, Badojan, Simonjan, Korjan, Sarkisov, Aslanjan.

Rozhodčí: Fernández Borbalán – Cabanero, Díaz Pérez del Palomar, Gómez, Montero.
MINITABULKA SK. I:

3. Albánie 3Z 1V 1R 1P 2:4 4B
5. Arménie 3Z 0V 1R 2P 2:4 1B
Arménie sice dokáže za určitých okolností kousat, přesto je jasným outsiderem této kvalifikační skupiny. Za předešlé tři zápasy dokázala vybojovat pouze bod za domácí remízu se Srbskem. A to je právě ten případ, kdy se tým dokáže vzchopit. Na horké albánské půdě by však byť jen další bod byl poměrně nemalým překvapením.
Domácí Albánie se zatím možná poněkud překvapivě drží na třetí příčce, která ještě zaručuje jakous takous šanci na účast na šampionátu. Až za sebou nechává národ s černou orlicí ve znaku účastníka posledního mistrovství světa v Brazílii Srbsko. To však ale právě po vzájemném zápase na srbské půdě přišlo kvůli nedohranému utkání o tři body. Proti Arménům by Albánie měla udělat další krok směrem kupředu.
V těchto dnech se rozbíhá další sada kvalifikačních utkání o EURO 2016 ve Francii, přičemž v jediné pětičlenné skupině I na sebe ve čtvrtém kvalifikačním utkání narazí Albánci a Arméni.