S konstatováním, že Kypr zvítězil a hřišti Andorry 3-1, když si ve druhé minutě vstřelil vlastní gól Dossa Júnior, ale poté hattrickem otočil stav zápasu Nestoras Mitidis a uchoval svému týmu naději na EURO 2016 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Dnešní kvalifikační zápas skupiny B je za námi. A začal dost nečekaně. Již ve druhé minutě si naprosto zbytečný vlastní gól vstřelil Dossa Júnior a domácí vedli. Za dvanáct minut později vyrovnal po pěkném vysunutí Nestoras Mitidis a z repertoáru útočníka Larnaky to nebylo vše, neboť v první minutě nastaveného času první půle trefil Nestoras Mitidis svému týmu vedení. Naběhl si na parádní roh Efrema a trefil levý vingl branky. V jednapadesáté minutě byla nařízena přísná penalta za držení Dossy Juniora, jenže ten stvrdil nepovedený zápas, když mu Ferras Pol pokutový kop chytil. Gól tak musel vzít na svá bedra znovu Nestoras Mitidis. Útočník Kypru ztrestal euforii Andorry po chycené desítce, když se nejlépe zorientoval ve vápně a dorazil zblokovanou střelu Makridese do branky – hattrick.
90+2
90+2
Kastanos fauloval Marca Valese a domácí ihned nakopávají míč dopředu. Jenže tohle Aarón Sánchez opravdu nemůže zachytit, tady by mu nepomohla ani koupel v RedBullu. Přesto Rubiovi za jeho pokus tleská.
90+1
Utkání se již dohrává, o osudu zápasu je rozhodnuto. Andorra neprodlouží své čekání na první kvalifikační body od září 2005.
90
Marios Antoniades zkusil z levé strany odcentrovat do vápna, jenže místo toho, aby našel některého ze svých spoluhráčů, pas se mu vůbec nevydařil a skončil na zadní síti Polovy branky.
89
Hosté míří dopředu, Marc García vyslal dlouhý míč na Aarona Sáncheze, který byl při souboji velmi důrazný, což se mu nevyplatilo. Stáhl k zemi Dossu Júniora a je mu pískán útočný faul.
88
Třetí střídání i v kyperské ekipě. Z placu odchází kapitán Constantinos Makrides, který předává kapitánskou pásku Mariosi Nicolaouovi, a nahrazuje jej na hřišti Grigoris Kastanos.
87
Ale Andořané z autu prakticky odevzdali míč soupeři.
86
Víctor Rodríguez nadělal svým napadáním hodně starostí Dossovi Júniorovi a Mariosi Antoniadesovi. Když už to vypadalo, že druhý jmenovaný vybojuje míč, pustil se podél lajny do zbytečné zasekávačky a kulatý nesmysl mu utekl do zámezí.
85
Už je ale vše v pořádku a Georgallides bude pokračovat ve hře. Troufám si říci, že ve zbývajících asi osmi minutách nebude mít mnoh práce.
84
Ou, to možná bolelo. Po centru Marca Valese vyskočil na míč Marc Rebés a Antonis Georgallides. Šlo o hodně trvdý souboj, ale čistý, i když vysvětlujte to gólmanovi Kypru, který v bolestech leží na zemi.
83
Kypr se již nikam nežene, Efrem si chtěl obhodit protihráče, ale Rubio jeho záměr přečetl a odpaluje míč do autu.
82
Kypřané dělají druhou změnu v sestavě, konkrétně jejich kouč Charalampos Christodoulou. Z placu odchází Demetris Christofi, který dnes ve spolupráci s Nestorasem Mitidisem hodně zaměstnával obranu domácích, a nahrazuje ho Nektarios Alexandrou.
81
A domácí jej budou mít v držení stále, protože před polovinou hřiště poslal Valentinos Sielis k zemi Ildefonse Limu. Znovu jde o víceméně taktický zákrok.
81
Efrem si pěkně vyměnil míč s Dossou Júniorem, který následně nenašel prostor na centr a míč ztratil.
81
Kypřané bez potíží kombinují na půlce, míč jde od nohy jednoho obránce k druhému.
80
V právě probíhající osmdesáté minutě si Antonis Gerogallides diriguje své spoluhráče před blížícím se vhazováním Andořanů. A vyslal směrem ke svým kolegům dobré pokyny, protože dlouhý míč z rukou Rodrígueze si hosté pohlídali.
79
Poslední střídání v týmu Andorry. Marc Rebés jde z placu a narhadí jej na posledních zhruba patnáct minut Carlos Peppe.
77
Tohle se mi jako faul nezdálo, pane sudí. Dlouhý míč směřoval na Marca Valese, který se jen díval, kam meruna poletí. Následně si na dlouhý míč naskočil Antonis Georgallides, který doslova poslal k zemi Valese, ale pískán je faul na gólmana.
77
Valentinos Sielis fauloval hodně okatě kousek za půlkou Ildefonse Limu. K míči se staví Jordi Rubio a bude jej posílat do vápna.
76
Hosté poprvé střídají. Záložníka Vincenta Labana nahrazuje Giorgos Economides.
75
Efrem zkusil z první vysounot Mitidise, jenže jeho pas byl nepřesný a bude z něj pouze odkop od branky.
74
Krásná kombinace kypru, ale ve finále až příliš zbržděná řadou přihrávek. Efrem po dvou přihrávkách svých spoluhráčů "z první" našel na hranici vápna Constantinose Makridese, který ještě pokoušel podél vápna přihrát, místo aby vystřelil, a jeho pas již byl nepřesný.
73
Po kombinaci Sonejee – Lima nakopl druhý jmenovaný míč dopředu, jenže hodně daleko od svého nejbližšího spoluhráče Aarona Sáncheze.
72
Obrana Andorry odvrátila míč na další roh, který tentokrát zahraje Efrem. Pokusil se o kombinaci nakrátko s Dossou Júniorem, jehož centr byl nepřesný. Domácí jej ale raději poslali na aut.
71
Kypřané jsou znovu před brankou Andorry a nyní budou mít k dispozici rohový kop, který zahraje Laban.
69
Vincent Laban se ujal míče a nemyslel to vůbe špatně. Viděl na zadní tyč nabíhající spoluhráče, tak tam poslal míč, ale ten proletěl bez jakéhokoliv doteku vedle pravé tyčky Ferrana Pola.
68
Nový muž na hřišti se zhruba pětatřicet metrů od své branky dopustil faulu na Vincenta Labana a hned z toho bude nebezpečný přímý volný kop hostí.
67
Roh Sergiho Morena bylo to poslední, čím se útočník Andorry zapsal do statistik dnešního zápasu. Právě totiž přepouští místo na hřišti pro Ildefonse Limu.
66
Po rohu se nestalo vůbec nic, navíc Cristian Martínez fauloval Nikolaoua, takže Andorra přišla i o šanci zůstat na půlce soupeře.
65
No a nebyla k tomu blízko. Sergi Moreno napřáhl z dvaceti metrů a jeho pokus byl ztečován na rohový kop, který bude kopat právě andorrský útočník.
64
Protože Nikolaou fauloval nového muže na hřišti Sonejeeho, zůstane Andorra u míče a pokusí se s nepříznivým stavem zápasu něco udělat.
63
Po faulu Marca Garcii na Mitidise rozehráli hosté velice rychle hru a přenesli jí na Nestorase Mitidise, který zpoza vápna vystřelil jen těsně vedle pravé tyče Ferrana Pola. Byl by to pro kyperského útočníka již čtvrtý gól! Gólman Andorry si ale nyní může oddechnout.
62
Krátce poté se Makridis dopustil faulu na Martíneze, kterého málem trefil loktem. Domácí obránce se hodně zlobí, že nedostal jeho sok žlutou kartu.
61
Dossa Júnior se snaží dát zapomenout na svůj nepříliš vydařený zápas. Vstřelil si vlastní gól a nedal penaltu. Nyní se prezentoval hezkým průnikem po pravé straně, který však skončil nepřesným centrem.
60
Střídání v domácím týmu. Z placu odchází kapitán Josep Ayala, který přepouští místo na hřišti i kapitánskou pásku Óscaru Sonejeemu.
58
Kypřané jsou nyní na koni. Po třetím uklidňujícím gólu drží míč na svých kopačkách a nepouštějí k němu domácí tým. Běhání bez míče musí být pro Andořady nvelice náročné.
56
Rozhodčí Tobias Welz nyní dává žlutou kartu Marcu Garciovi za nesportovní chování. Hráč domácích byl přistižen v ofsajdu, na což reagoval tak, že sebral míč a zlostně ho odhodil do vzduchu.
55
Andořané přišli s rychlou odpovědí, když Rebés vystřelil na branku, a to z velkého vápna a z poměrně nepřehledné situace, ale míč má znovu Giorgallides, který si připisuje další zákrok.
53
Kypr právě vstřelil branku!
Smolný gól pro Andorru, jejíž gólman Pol před chvílí kryl penaltu Júniora. Makrides poslal z levé strany míč do vápna, kde jej snažil trefit Christofi, což se mu nepovedlo. Mířil jsen do Rebése, jenže míč se odrazil ke zcela volnému NESTORASU MITIDISOVI a útočník Larnaky a Kypru kompletuje svůj hattrick. Asistence: Constantinos Makrides.
51
Následuje rohový kop, který zahrával Laban, ale který neznamelan pro obranu domácích žádné perné chvilky.
51
Jenže Dossa Júnior kopl penaltu špatně, Ferran Pol vystihl směr ke své levé tyči a nepříliš umístěný pokus Júniora kryje.
50
Marc Rebés navíc dostává žlutou kartu za tento zákrok i za protesty.
50
Dle názoru sudího Tobiase Welze si Marc Rebés pomohl rukama a držením proti Dossovi Júniorovi, jenž jde sám na penaltu. No, tohle je hodně přísná desítka.
50
Byla nařízena penalta ve prospěch hostí.
49
Pěkný centr Efrema odhlavičkoval na rohový kop Jordi Rubio. Bude jej zahrávat znovu Georgios Efrem.
49
Kypřané jsou poprvé ve druhém poločase vážněji na obranné polovině soupeře.
48
Po Ayalově rohu se dostal k hlavičce Adrián Rodríguez, který zkusil zamířit mezi tři tyče, ale jeho pokus byl pro Antonise Georgallidese naprostou lahůdkou.
48
Po dvou autech si domácí vybojovali vhazování třetí, a to poblíž levého rohu. Dlouhý míč bude posílat do vápna Josep Ayala.
47
Andořané budou vhazovat na obranné půli soupeře, což se po malé chvíli opakuje.
46
Georgios Efrem nyní sám fauloval, když zezadu lehce zasáhl nohu Jordiho Rubia, jenž sice ochotně spadl, ale s cizím zaviněním.
46
Od úvodního hvizdu sudího Tobiase Welze byli u míče Kypřané a bude tomu tak i nadále, jelikož Rodríguez fauloval Efrema, který před přestávkou přihrával na vedoucí gól svého celku.
Žluté karty: 2-1.
Sledovali jsme první poločas odlišného začátku a konce. Již ve druhé minutě udělal Dossa Júnior obrovskou chybu, když odkopl míč, po kterém se sápal Sanchéz, jen k levé tyči vlastní svatyně a vstřelil si těžko pochopitelného vlastence. Jenže v patnácté minutě si za obranu po pasu Christofiho naběhl Nestoras Mitidis a vyrovnal stav. V první minutě nastaveného času to byl znovu útočník Larnaky Nestoras Mitidis, který hlavičkou uklidil roh Efrema přímo do levé šibenice.
45+3
45+2
Andorra je po druhém gólu opařená a je asi hodně ráda, že se blíží konec první půle.
45+1
Parádní roh v podání Georgiose Efrema. Ten jej rozehrál přesně na hlavu NESTORASE MITIDISE a útočník AEK Larnaky dává druhý dnešní gól svého týmu, čímž otáčí skóre zápasu. Mitidis poslal míč hlavičkou přesně do levé šibenice. Asistence: Georgios Efrem.
45
Po odkopu za vápno se na levé straně dostal k míči Makridis, jehož křižnou ránu vyráží Ferran Pol na roh. A to výborným zákrokem.
45
Efrem posílal míč velmi dobře na bližší tyč, kde si domácí vše pohlídali.
44
Po centru Mitidise do vápna se obrana Andorry ubránila jen za cenu rohového kopu, který rozehraje Georgios Efrem.
43
Laban šikovně mířil centr přímo na gólmana Ferrana Pola, před kterým vyskakovali Valentinos Sielis a Nestoras Mitidis. První z nich byl ale až příliš důrazný a dopustil se útočného faulu.
43
Přímý volný kop z pravé strany zhruba deset metrů od vápna rozehraje Vincent Laban.
42
Další kosa, znovu zezadu. Marc Rebés může být také rád, že po jeho faulu na Jasona Demetrioua netasí hlavní sudí žlutou kartu.
42
Jenže zhola nepřesný centr Jasona Demetrioua kazí útočné snažení hostí. Nicméně ani Andorra dlouho neudržela míč na svých kopačkách.
41
Kypřané znovu kombinují na své polovině a tentokrát to vypadá, že jejich postupný útok bude slavit úspěch. Hostům se daří rozběhat obranu Andorry a kombinují kolem jejího vápna.
39
Demetris Christofi si říkal o míč do uličky, který také dostal, jenže přihrávka byla tak prudká, že by s ní měl co dělat i Gareth Bale či jiný rychlík.
37
Této žluté kartě se nemůžeme vůbec divit. Vincent Laban šel do skluzu a z každé strany do něj zajeli andorrští hráči. Zleva jej trefil Víctor Rodríguez, zprava pak Josep Ayala, který do souboje přijel jako kombajn první a fasuje žlutou kartu.
37
Demetriou, poslal míč na Sielise, který jej krásným pasem poslal k pravému praporku na Labana. Ten se odhodlal k centru, který si bez potíží stáhl ze vzduchu Ferran Pol.
36
Jenže přímý volný kop domácích, respektive centr, nebyl vůbe přesný a po krátké chvíli ještě Marc Garcia fauloval Makridise. Míč tak znovu bude na kopačkách Kypřanů.
36
Na druhé straně si při hlavičkovém výskoku pomohl Sielis faulem proti Rodríguezovi, kterého málem trefil loktem do hlavy. Nic jiného než faul nemůže být odpískán.
35
Nyní se Jason Demetriou zlobí asi oprávněně. Krásně si povodil Martíneze a Rebése, mezi kterými si prohodil míč, jenže následně si pomohl druhý jmenovaný rukou a zastavil Demetrioua, což však hlavní sudí neviděl.
33
Marc Garcia zastavil rodící se akci Kypru kousel za vápnem u lajny poblíž střídaček a může být rád, že po faulu na Mitidise neviděl žlutou kartu.
32
Po Sielisově faulu na Sancheze zkusil nacentrovat míč do vápna z dobrých čtyřiceti metrů Rodríguez, což se mu však nepodařilo a trefil prvního bránícího hráče.
31
Mitidis přetáhl roh na druhou stranu, kde byl Marios Nicolaou. Zpětným centrem do vápna ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
30
Druhá třetina prvního poločasu je téměř u konce, Kypřané mají znovu míč na kopačkách. Po levé straně zatáhl míč k vápnu Demetris Christofi. Pokusil se odcentrovat, ale obrana domácích, konkrétně Adrián Rodrígues, zblokovala jeho centr na roh, který provede Nestoras Mitidis.
29
Další akce Andorry vypadala přece jen nadějněji. Cristian Martínez doslova hobloval podél lajny dopředu, jenže zasekávačnou celou akci zpomalil a navíc zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
28
Jenže Andorra po nákopu na půli soupeře nebyla úspěšná, nikdo z jejich hráčů nebyl schopen pokrýt míč.
27
Nestoras Mitidis nyní předvedl i své stinné stránky. Po faulu na půli hřiště na Cristiana Martíneze vidí žlutou kartu. Šlo o jasné taktické zastavení kontru domácích a nic jiného než žlutý kartonek nemohl přijít.
26
Andorra hraje velmi jednoduše. Když se k domácím hráčům dostane míč po nepřesné rozehrávce hostí, buď si počká, jaká je situace a podnikne rychlý kontr, nebo jednoduše odkopne míč za půlící čáru.
25
Další útok hostí končí ofsajdem, který zřejmě správně signalizoval německý asistent Christoph Bornhorst. V postavení mimo hru se po pasu Christofiho nacházel Nestoras Mitidis.
23
Hned za vápnem se míče ujal Adrián Rodrígues a po vzoru svých spoluhráčů ihned vypálil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevměstnal.
23
Domácí měli další slibnou šanci. Po rohovém kopu propadl míč na pravou stranu vápna, kde jej z velkého úhlu napálil na branku Cristian Martínez, ale jeho snaha zamířit přesně k levé tyči byla zmařena pohotovým zákrokem Antonise Georgallidese, který míč vyrazil za své vápno.
22
Domácí tým pohledně útočí, je z toho další rohový kop, který bude kopat Moreno.
22
Na druhé straně si zkoušel za obranu hostí sběhnout Christofi, ale u míče byl dříve Ferran Pol a hned posílá rychlý kontr.
21
Sergi Moreno rozhodně nezahrál špatný roh. Obrana hostí jej odvrátila kousek za vápno, kde z první napřáhl Josep Ayala. Sympatický pokus prolétl těsně vedle levé tyče.
20
Rohový kop zahrává Moreno.
20
Dossa Júnior tentokrát obranný zákrok zvládl, jenže při odhlavičkování míče do autu proti Cristianu Martínezovi si málem ublížil, když z výšky dopadl přímo na zadní část těla.
19
Hra nyní příliš pohledných okamžiků nenabízí. Sledujeme pouze boj na půli hřiště. Chvíli mají míč domácí, chvíli hosté, ale nic vážného se neděje.
17
Kapitán hostí Constantinos Makrides fauloval na půli hřiště u pravé lajny Rubia, takže Andorra si může na chvíli odpočinout.
16
Míč se však dostal zpoza vápna k Sielisovi, jenž vyslal přímou střelu na branku, ale tentokrát byl Ferran Pol na místě a připisuje si první zákrok.
16
A hned jsou Kypřené do útoku. Demetriou nejprve centrem z levé strany snažil najít Mitidise ve vápna, což se mu nepodařilo, ale obrana Andorry odvrátila míč znovu jen k Demetriouovi, jenže tomu se druhý centr nepodařil.
15
To byly ale velké zmatky ve vápně Kypru, který byl rád, že Demetriou nakonec odvrátil míč kousek za vápno.
14
Snový start Andorry je ten tam. Na hranici ofsajdu si NESTORAS MITIDIS počkal na parádní pas od Christofiho, posunul si míč blíže k brance a na hranici malého vápna se trefil nejen přesně mezi nohy, ale následně přesně k pravé tyči gólmana Ferrana Pola. Asistence: Demetris Christofi.
13
Aarón Sanchez přihrál puze na nohy Mariose Nicolaua a hosté tak stále útočí.
12
Jenže pokud si budou hosté dále nahrávat poblíž vápna bez jakéhokoliv překvapivého útoku, bude to s vyrovnáním hodně těžké.
11
Vypadalo to na další nedovolený zákrok domácích, tentokrát u pravého rohu velkého čtverce, ale sudí tentokrát nepíská. Hraje se dál a Andorra byla chvíli na půlce soupeře, ale opravdu jen chvilku. Míč v moci mají opět Kypřané.
10
Kypřané mají míč na svých nohách poté, co domácí míč opět odvrátili jen kousek za půlku.
9
Rodríguez fauloval poblíž půlící čáry znovu Efrema a opět trošku plynou vášně. Sudí musí uklidňovat situaci, ale kartu tentokrát netasí.
9
Po Efremově rohu se nic nestalo, domácí se bez potíží ubránili.
8
Efremův centr do vápna odvrací obrana Andorry na roh, který bude kopat také Efrem.
7
Přimý volný kop z levé strany poblíž lajny stále není rozehrán, neboť se hráči ve vápně pošťuchují a sudí je uklidňuje.
6
Jordi Rubio trefil přesně do levé nohy Georgiose Efrema, který se na něj snažil vyzrát kličkou, a vidí za svojí kosu žlutou kartu.
4
Kypr se samozřejmě snaží se šokujícím úvodem něco udělat a už je opět u vápna svého soka.
2
Andora právě vstřelila branku!
Z přímého volného kopu Andorry se nic důležitého nestalo, jenže Andorra vrátila míč zpět do vápna, kam nabíhal Aaron Sanchez. K míči se dostal DOSSA JÚNIOR, jenže při snaze odkopnout míč do bezpečí se trefil přesně k levé tyči vlastní branky.
2
Dossa Júnior fauloval Aarona Sancheze a je z toho přímý volný kop domácích z nebezpečné vzdálenosti zleva.
1
Kypřané jsou od začátku dle očekávání více u míče, ale nyní ztratili na půlce soupeře balon.
1

Andorra: Pol – Rubio, Rodrígues, Vales, M. García – Rodríguez, Rebés, Ayala (C), Martínez – Moreno – Sánchez.
Náhradníci: J. Gómes – Sonejee, Lima, San Nicolás, Riera, Peppe, Lorenzo.

Kypr: Georgallides – Demetriou, Sielis, Júnior, Antoniades – Nicolaou, Laban – Christofi, Makrides (C), Efrem – Mitidis.
Náhradníci: Negri, Panagi – Charalambous, Ch. Kyriakou I., Economides, Alexandrou, Artymatas, Ch. Kyriakou II., Kastanos, Roushias, Kolokoudias, Makris.

Rozhodčí: Welz – Bornhorst, Henschel – Kleve (vš. Německo).
Poslední vzájemný zápas:

Kypr – Andorra 5:0,
16.11.2014.

Branky: 9. Merkis (Efrem), 31. Efrem (Mytidis), 42. Efrem (Christofi), 60. Efrem (Mytidis), 87. Christofi (pen.)

Kypr: Georgallides – Merkis, Angeli, Demetriou, Antoniades – Efrem (78. Laifis), Mytidis (63. Kolokoudias), Nicolaou, Laban – Christofi, Aloneftis (C) (46. Makris).
Náhradníci: Kissas, Loizou – Charalambous, Sielis, Alexandrou, Artymatas, Kolokoudias, Makris, Papathanasiou, Sotiriou, Laifis, Mintikkis.

Andorra: Pol – García, Lima (C) (49. Rodrigues), García, Rubio (73. Rodrigues) – Vales, Vieira (46. Ayala) – Lorenzo, Pujol, Martínez – Riera.
Náhradníci: Gómes – Rodrigues, Sonejee, Ayala, Moreno, Rodrigues.
Kypr
Fotbalistům ostrovního státu, rozděleného na řeckou a tureckou část, skýtla naděje na první postup na hlavní fázi turnaje v rozšíření počtu účastníků. Na ME 2016 ve Francii se nepředstaví 16 účastníků, ale o osm více. Z každé kvalifikační skupiny tak určitě postoupí první dva celky. Jenže Kdypr po překvapivé výhře v Bosně a Hercegovině podává hodně nevyrovnané výkony – prohraje doma s Izraelem, porazí doma pěti góly Andorru a poté si pět gólů odveze z Belgie. Bezpodmínečnou nutností na uchování si naděje na postup znamená dnes pro Kypřany pouze výhra.
Předchozí zápasy Andorry:
Andorra – Wales 1:2.
Belgie – Andorra 6:0.
Andorra – Izrael 1:4.
Andorra – Bosna a Hercegovina 0:3.
Andorra
Poslední bodový úspěch fotbalového trpaslika z fotbalových kvalifikací je už hodně oprášený. V kvalifikaci na MS 2006 v Německu se Andořře povedlo získat bod, když 3.9.2006 na svém hřišti vybojovala bezgólovou remízu. V následujících kvalifikacích – ME 2008, MS 2010, ME 2012 a MS 2014 získala Andorra vždy 0 bodů s hodně záporným skóre. Ani v právě probíhající kvalifikaci to nevypadá na výraznější úspěch.
Favoritem by měli být hostující fotbalisté, kteří jsou přece jen zkušenější, ostřílenější a i jejich národní a klubový koeficient je nesrovnatelně lepší než u Andorry.

A favorizovat Kypr můžeme i podle dosavadních výsledků kvalifikace. Andorra má z pěti zápasů 0 bodů se skóre 2:20, Kypr naopak získal bodů šest s lehce záporným skóre 9:10.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního, pro oba týmy šestého kvalifikačního duelu skupiny B, ve kterém se proti sobě postaví domácí Andorra a fotbalisté ostrovního státu z Kypru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.