Dnešní utkání je u konce! Gibraltar se s favoritem v prvním poločase statečně pral, avšak Německo nakonec vyhrálo 0:7!

První poločas na Estádio Do Algarve nabídl překvapivě vcelku vyrovnanou podívanou! Německo si již v desáté minutě vybojovalo penaltu, tu však Schweinsteiger nekopl dobře a Jordan Perez se stal hrdinou okamžiku! Po necelé půlhodině se již Němci dočkali! André Schürrle dostal míč za obranu a věděl si rady! O dvě minuty poté mohli domácí vyrovnat, jenže Goslign ve stoprocentní šanci trefil pouze prostor, kde stál Weidenfeller. V závěru měli Němci několik střel na branku, nicméně výborný výkon zatím předvádí Jordan Perez!

Němci vstoupili do druhého poločasu výborně a hned po dvou minutách se mohl radovat Max Kruse. O čtyři minuty později byl rozdíl již tříbrankový. Prosadit se dokázal Ilkay Gündogan! V 57. minutě se prosadil i Karim Bellarabi a bylo to 0:4! Němci však neměli dost a další branku přidal André Schürrle. Záložník Wolfsburgu svůj hattrick dokonal v 71. minutě! Poslední branku vstřelil v 81. minutě Max Kruse, který tak uzavřel skóre na 0:7!

To je z mé strany vše a u dalšího fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+2
V závěru dostává žlutou kartu Lee Casciaro, který zuřivě kopl do míče po odpískání!
90+1
Kombinace Německa na hranici vápna nevyšla a Gibraltar míč odkopává za polovinu hřiště.
90
Hlavní arbitr nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Do vápna se prodral Lukas Podolski, který následně posílal pas před branku. V tomto prostoru však míč odklidil na rohový kop Casciaro.
88
Jonas Hector se pokoušel najít ve vápně svým centrem Maxe Kruseho. Útočník Mönchengladbachu byl však schovaný za obráncem a k míči se nedostal!
86
Rovněž nepřesnou přihrávku poslal ve středu hřiště Lee Casciaro, který tak založil postupný útok Německa.
85
Nepřesnou zpětnou přihrávku nyní vyprodukoval Sami Khedira, nicméně jeho chybu napravil Jerome Boateng, který vyváží na útočnou polovinu.
84
Po delší době se dostává k postupné kombinaci také Gibraltar. Německo však již v posledních minutách nehraje naplno a utkání si již spíše užívá!
83
Na pravé straně si udělal prostor Karim Bellarabi, jehož centr zastavila tyč branky Pereze! Gólman Gibraltaru byl hodně překvapený, neboť střílený centr vůbec nečekal!
82
Gibraltar provádí poslední střídání dnešního utkání! Ze hřiště odchází Aaron Payas, kterého nahrazuje Jack Sergeant!
81
Německo právě vstřelilo branku!
SEDM! Němci zažívají opravdu výborný druhý poločas! Ve vápně se dostal k hlavičce Schürrle, který přiťuknul míč MAXU KRUSEMU, který propálil gólmana Pereze!
80
Německo je nastěhováno na útočné polovině a pokouší se přidat další branku. Gibraltar se však snaží ze všech sil udržet stávající výsledek!
78
Domcáí provádějí své druhé střídání. Svou dnešní práci na hřišti ukončil Kyle Casciaro, kterého nahrazuje Bosio!
77
Jonas Hector prošel přes Garciu a dostal možnost poslat míč za obranu. To udělal a našel Özila, který se pokoušel vybídnout ke skórování Schürrleho. Přihrávku však poslal pouze do rukavic Pereze.
76
Krásné kličky předváděl ve vápně Mesut Özil, avšak ke střele se i tak nedostal. Stpúer Cascoaro nakonec vše vyřešitl razantním odkopem za polovinu hřiště.
75
Bastian Schweinsteiger poslal na levou stranu přihrávku pro Lukase Podolskiho. Tomu však nesedlo zpracování a míč uskočil do zámezí.
73
Rohového kopu se ujal Mesut Özil, jehož centr se snášel na malé vápno. Do vzduchu šel Jordan Perez, který vyskočil nejvýše a míč lapil do svých rukavic!
72
Boateng poslal další skvělý pas za obranu Gibraltaru, který směřoval k Podolskimu. Jeho zpracování však nebylo ideální, i tak však německý útočník vybojoval rohový kop.
71
Máme tu šestou branku v brance Jordana Pereze! Nádherný pas za obranu poslal Podolski, Özil mohl zakončovat, avšak akci ještě vyšperkoval přihrávkou k ANDRÉMU SCHÜRRLEMU. Záložník Wolfsburgu se prosazuje potřetí a zaznamenává hattrick!
70
Německo kombinuje na útočné polovině a dostává se na dostřel branky Pereze!
69
Na levé straně svedl souboj domácí Jake Goslign s Jonasem Hectorem. Souboj nakonec skončil odpískáním nedovoleného zákroku! Provinil se hostující obránce!
68
Ke střele z hranice vápna se dostal Mesut Özil, jenž výborný zákrok předvedl Jordan Perez! Německo však zůstává u míče a kombinuje na útočné polovině.
67
Německo provádí poslední třetí změnu! Ze hřiště jde po výborném výkonu Ilkay Gündogan. Na jeho pozici nastupuje záložník Juventusu Sami Khedira!
65
Pátá branka německého týmu! Tak Němci ve druhém poločase doslova řádí! Ilkay Gündogan se dostal k odraženému míči za vápnem, krásné obešel dvojici protihráčů a vystřelil. Jeho střelu ještě Perez vyrazil, nicméně následnou dorážku ANDRÉHO SCHÜRRLEHO již nikoliv!
64
Gibraltar velmi rychle zakombinoval na pravé straně a Gosling se pokoušel najít vpředu Coombese. K tomu však přihrávka nedošla a dopředu jde Německo!
62
André Schürrle dostal parádní přihrávku za obranu od Mesuta Özila a mohl jít sám na branku. Problém byl, že se záložník Wolfsburgu nacházel v ofsajdu.
61
První střídání provádí i Gibraltar! Ze hřiště odchází Adam Priestley, kterého nahrazuje Coomebes.
60
Z levé strany poslal do vápna centr Joseph Chipolina, na který si naběhl Adam Priestley. Jeho lehká teč změnila dráhu míče, nicméně střela i tak mířila mimo.
59
V podsatě stejná situace nastala i v případě Mesuta Özila, který si pomohl v souboji s Goslingem rukou, což postřehl hlavní sudí.
58
Střelec poslední branky Karim Bellarabi se dostal na levé straně do souboje s Chipolinou. Německý útočník si počínal nedovoleně a hlavní sudí odpískal faul.
57
Němci se ve druhém poločase rozjeli a máme zde již čtvrtou branku v síti Jordana Pereze! Mesut Özil svou první střelou neuspěl, avšak míč se k němu odrazil znovu a záložník Arsenalu našel ve vápna KARIMA BELLARABIHO, který se prosazuje přesnou střelou k tyči!
56
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Lukas Podolski.
56
Po lehkém nedorozumění německé obrany se dostal k míč Walker, který však svůj oblouček nedovedl do zdárného konce!
55
Boateng vymyslel krásný pas za obranu pro Karima Bellarabiho, který svůj únik dokonal do úspěšného konce. Branka však neplatí, neboť záložník Leverkusenu vybíhal z ofsajdu!
54
Za velmi tvrdý zákrok na Ilkaye Güldoana dostává žlutou kartu domácí Joseph Chipolina!
53
Na levé straně se dostal k míči Karim Bellarabi, který se pokoušel najít přízemním centrem na hranici vápna Schürrleho. To se mu podařilo, avšak zpracování německého záložníka nebylo přesné.
51
A je to 0:3 pro Německo! Za odraženým míčem šel Max Kruse, který ho také vybojoval a následně poslal skvělou přihrávku ILKAY GÜNDOGANOVI, který se prosazuje přesnou střelou k tyči!
50
Do velmi slibné šance se dostal Jena-Carlos Garcia, kterého vysunul Casciaro. Jeho střela však mířila nad branku!
49
Na půlící čáře se dostal Sebastian Rudy do vzdušného souboje s Priestleym. Domácí hráč spadl po souboji na zem a dožadoval se odpískání faulu. Nic takového však hlavní arbitr udělat nehodlá.
47
Německo vstupuje do druhého poločas výborně a vede již 0:2! Z pravé strany poslal do vápna centr Schweinsteiger, která si zpracoval Boateng a z hranice vápna našel za obranou Mesuta Özila, ten ještě vylepšil pozici pro MAXE KRUSEHO, který doklepával do prázdné!
46
Skvělý pas za obranu dostal střídající Max Kruse, který si míč zpracoval na hruď, avšak následná střelu poslal vysoko nad branku!
46
Hlavní sudí Clayton Pisani právě zahájil druhý poločas! Výhodu úvodního výkopu druhé půle měli fotbalisté Gibraltaru!
46
Začátek druhého poločasu se lehce posune, neboť v brance Romana Weidenfellera není dostatečně upevněná síť!

Druhý poločas začne přibližně v 21:48!
45+1
45
Hlavní arbitr nastavuje celkem jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
44
Několik skvělých zákroků teď vytáhl Jordan Perez! Nejdříve vychytal Patricka Herrmanna, který se ocitl nehlídaný za obranou! Následně střílel také Mesut Özil, ani on však neuspěl! Do třetice všeho dobrého střílel opět Özil, kterého na zadní tyči našel skvělým cetrem Hector. I v tomto případě však Perez míč vyrazil!
43
Na druhé straně se dostal do zakočnení Lee Casciaro, který vystřelil z dobrých 30 metrů! Jeho ránu lapil Weidenfeller!
42
Hodně nepřehlednou situaci museli ve vlastním vápně řešit hráči Gibraltaru! Z pravé strany se do pokutového území dostal Schürrle, který však nešel do zakončení. Míč mu sebral Chopolina, ten zvolil razantní odkop!
41
Bellarabi se pokoušel prostrčit míč na nabíhajícího Hectora, nicméně obrana Gibraltaru byla velmi pozorná. Casciaro pohlídal, aby míč došel do zámezí.
40
Jonas Hector poslal z levé strany další krásný centr, který dopadl ve vápně k Patricku Herrmannovi. Záložník Mönchengladbachu se opřel do míče z první, avšak zakončení mu v jasné příležitosti nevyšlo!
39
Exekuce rohového kopu se ujal Patrick Herrmann, jehož centr však nebyl příliš povedený a obrana Gibraltaru centr odvrátila. Na branku Pereze se však již valí další německý útok!
38
Schweinsteiger poslal do vápna zajímavý míč na Jonase Hectora, který kříným pasem našel Bellarabiho. Střela záložníka Bayeru Leverkusen byla tečovaná na rohový kop!
37
Na trávníku nyní zůstal ležet Kyle Casciaro, který si zřejmě ublížil v souboji s Ilkayem Gündoganem. Momentálně je domácí hráč v lékářské péči a pomalu odchází za postranní čáru!
36
Německo poprvé střídá! Mario Götze si na hřišti přivodil zřejmě nějaké menší zranění, které mu nedovolí v zápase pokračovat! Na jeho pozici tak nastupuje Max Kruse, který je spoluhráčem Patricka Herrmanna, tudíž tato spolupráce by mohla klapat.
35
Liam Walker vyslal do samotatného úniku Lee Casciara, ten se však nacházel v těsném ofsajdu, což výborně postřehl pomezní rozhodčí!
34
Tentokrát se nedovoleným zákrokem prezentoval André Schürrle a Německo opět přichází o míč na útočné polovině!
33
Německo si však míč vzalo hned zpět a již kombinuje na útočné polovině. U míče je momentálně Jonas Hector, který na levé straně kombinuje s Bellarabim a Gündoganem.
32
Německo se pokoušelo uklidnit hru kombinací na útočné polovině. Jejich kombinaci však zakončil odmávaný ofsajd, ve kterém se nacházel Patrick Herrmann.
30
Tak toto nikdo nečekal! Dvě mintuy po brance Německa mohl Gibraltar srovnat! Skvělý centr do vápna dostal Chopolina, který míč vrátil do vápna. V tomto prostoru se nacházel Jake Gosling, toho však vychytal Weidenfeller!
29
Bastian Scheinsteiger dnes nehraje dobrý zápas. Neproměnil penaltu a v soubojích nestíhá. Před malou chvílí již podruhé v tomto zápase zcela zbytečně fauloval!
28
Mistři světa se prosazují až po necelé půlhodince hry! Výkop Jordana Pereze nebyl příliš povedený a míč vybojoval Götze, který předal míč do běhu ANDRÉMU SCHÜRRLEMU, ten se zbavil obránce a následně zakončil akci přízemní střelou!
27
Na hranici vápna se pokoušel projít Bellarabi, avšak pozorná obrana Gibraltaru jeho postup zastavila a Německo se bude muset vrátit na vlastní polovinu.
26
Hosté však standardní situaci rozehráli na krátko a volí postupnou kombinaci na útočné polovině. Obrana Gibraltaru je však velmi dobře zformovaná.
25
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Kyle Casciaro, který nestačil Mario Götzemu a mladého záložníka Bayernu msuel faulovat!
24
Stoper Jerome Boateng se pokoušel překvapivým pasem za obranou vysunout Andrého Schürrleho. Záložník Wolfsburgu však svůj náběh nenačasoval ideálně a u míče byl dříve Perez.
22
Exekuce volného přímého kopu se zhostil sám faulovaný Aaraon Payas, který nevystřelil vůbec špatně! Roman Weidenfeller však na vzdálenější tyči byl a míč lapil!
21
Domácí tým navíc bude mít k dispozici standardní situaci! V blízkosti vápna fauloval hostující kapitán Bastian Sweinsteiger Aarona Payase a Roman Weidenfeller se bude muset mít napozoru!
20
Gibraltar dokáže protiútoky opravdu efektivně využívat! Jeroma Boatenga velmi aktivně napadal Priestley, který dostal obránce Bayernu pod tlak, a ten poslal míč do zámezí.
19
Velmi dobrou práci ve středu hřiště odvedl Ilkay Gündogan, který nejprve udržel míč proti dvojici protihráčů. Za odměnu mu Götze míč vrátil a záložník Dortmundu se dostal k další střele z hranice vápna. Ani tato však na branku nemířila!
18
Gündogan posílal přihrávku za obranu na Maria Götzeho, kterému se podařilo obehrát i gólmana Pereze a pravděpodobně by dával do prázdné. Akci však zastavil pomezní, který odpískal ofsajd.
17
Po nepřesné přihrávce Gündogana se k míči dostal Jena-Carlos Garica, který vyvezl míč na útočnou polovinu a předal míč do běhu Adamu Priestleymu, který otestoval pozornost Weidenfellera!
16
K míči se po delší době dostal také Gibraltar, nicméně hráči domácích si poslali přibližně dvě přihrávky a následně míč ztratili. Německo v této fázi utkání svého soupeře doslova válcuje.
15
Z hranice vápna se dostal do zakončení Ilkay Gündogan. Za tuto střelu ho však Joachim Löw nepochválí, neboť letěla vysoko nad branku Jordana Pereze.
14
Výborně to udělal Mesut Özil, který prošel středem hřiště a následně se pokoušel posat míč do běhu Andrému Schürrlemu. To se povedlo, avšak záložník Wolfsburgu se nacházel v ofsajdu.
13
Patrick Herrmann se pokoušel prostrčit míč pro nabíhajícího Maria Götzeho. Ten však svůj náběh špatně načasoval a míč na hrací ploše nestihl.
12
Německo v posledních minutách svého soupeře prakticky nepouští k míči a úřadující mistři světa kombinují na útočné polovině. Obrana Gibraltaru však zatím funguje velmi dobře.
10
K penaltovému puntíku se postavil Bastin Schweinsteiger, který penaltu nekopl vůbec dobře a Jordan Perez jeho pokus chytá! Gibraltar tak stále drží nulu!
9
Ve vápně si hodně nešikovně počínal Jake Gosling, který poslal k zemi Jonase Hectora a je z toho penalta!
8
Německo zatím marně dobývá branku Gibraltaru! Na skvělý pas od Schürrleho si naběhl Mesut Özil, který chtěl akci ještě vyšperkovat křížným pasem na Patricka Herrmanna. Přihrávka však přesná nebyla!
7
Po dobré práci Jonase Hectora na levé straně vybojovalo Německo první rohový kop zápasu! Exekuce se zhostil Mario Götze, jehož centr však zalétl přímo do rukavic Jordana Pereze.
6
Jonas Hector se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Patrick Herrmann. Centr však nebyl přesný a u míče je domácí Gibraltar!
5
Na druhé straně zahrozil také Gibraltar! Z pořádné dálky vypálil Liam Walker, který však branku netrefil, nicméně pořádně vystrašil Romana Weidenfellera v brance Německa!
4
Po chybné rozehrávce Casciara se k odraženému míči dostal hráč Hoffenheimu Sebastian Rudy, který z dobrých 30 metrů vypálil. Perez jeho střelu vyrazil nad sebe a následně míč lapil!
3
Karim Bellarabi velmi lehce prošel mezi dvojicí protihráčů, avšak další jeho postup zastavila obrana Gibraltaru. Stoper Casciaro hledal na hrotu Priestleyho. Toho si však pohlídal stoper Jerome Boateng.
2
Výkop Jordana Pereze zachytil na pravé straně Patrick Herrmann, který měl však proti sobě Jesepha Chipolinu. Ten zvládl svou práci výborně a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
1
Jerome Boateng posílal přihrávku na pravou stranu, kde se měl nacházet Herrmann. Přihrávka však přesná nebyla a oustider dnešního utkání může jít do protiútoku!
1
Hlavní rozhodčí Clayton Pisani z Malty právě zahájil dnešní utkání! Výhodu úvodního výkop měli fotbalisté Německa. Němci volí postupnou kombinaci a dostávají se na útočnou polovinu.
1
Ještě jednou přeji hezký večer! Obě mužstva jsou již nastoupena na hrací plose, hymny už zazněly a za malý okamžik začínáme!

Gibraltar: J. Perez – J. Chipolina, R. Casciaro, R. Chipolina, Garcia – K. Casciaro, Payas, Walker, Gosling – L. Casciaro – Priestley.
Náhradníci: Robba, Neale – Sergeant, Lopez, Victory, Rovegno, Bardon, J.-P. Duarte, Coombes, Guiling, Barnett, Bosio.

Německo: Weidenfeller – Hector, J. Boateng, Rudy – Bellarabi, Gündoğan, Schweinsteiger, Özil, Herrmann – Schürrle, Götze.
Náhradníci: Zieler – Mustafi, Khedira, Podolski, Durm, Rüdiger, Kramer, M. Kruse.

Rozhodčí: Pisani – Scerri, Sultana (vš. Malta).
Hezký sobotní fotbalový večer všem fotbalovývm fanouškům a fanykám! Klubová sezóna 2014/2015 se již uzavřela, avšak reprezetační nikoliv. O tomto víkendu nás čekají poslední zápasy ve skupinách. Další zápasy se odehrají až v září a říjnu. My se společně zaměříme na outsidera dnešního utkání Gibraltaru s Německem. Úvodní výkop je naplánován v 20:45 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
GIBRALTAR
Gibraltar se historicky poprvé účastní kvalifikace na EURO, avšak od začátku bylo jasné, že ve skupině D bude za "otloukánka". Momentálně je země z jihu Evropy na poslední šesté příčce se ziskem nula bodů.

Poslední utkání v roce 2014 odehrál Gibraltar právě v Německu, kde se představil v Norimberku. Německo nepostavilo zrovna nejsilnější sestavu, nicméně i tak vyhrálo 4:0! Poslední kvalifikační utkání odehrál Gibraltar ve Skotsku, odkud odjížděl s debaklem 1:6! Poslední utkání odehrál Gibraltar minulou neděli, kdy se v rámci přípravy představil na půdě Chorvatska. Chorvatsko vyhrálo na stadionu ve Varaždinu 4:0!

Jedinou branku Gibraltaru v kvalifikaci vstřelil zkušený útočník Lee Cascoaro!
NĚMECKO
Úřadující mistři světa jsou momentálně na druhé příčce tabulky se ziskem desíti bodů, na první Polsko ztrácí pouhý bod. Německo však s průběhem kvalifikace zatím nemůže spokojeno, neboť již jednou prohrálo a jednou remízovalo.

V tomto kalendářním roce sehrálo Německo hned tři utkání! To první v proti Austrálii v rámci přípravy. Hostující celek překvapiv a vybojoval cennou remízu 2:2! Následovalo již kvalifikační utkání v Gruzii. Němci podali soustředěný výkon a vyhráli 2:0! Poslední test před kvalifikačním duelem však Němcům nevyšel, s USA doma prohráli 1:2!

Nejlepším střelcem Německa je útočník Bayernu Thomas Müller. Nebezpečí číhá i od dalších hráčů Německa, nicméně to by bylo zapotřebí vyjmenovat celou jedenáctku i s náhradníky!