S konstatováním, že Estonsko si připisuje nad San Marinem povinné tři body po výhře 2:0, když oba góly zařídil Sergei Zenjov, se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý.
Estonsko se díky dnešní výhře posunulo na čtvrté místo se ziskem sedmi bodů v šesti zápasech a na třetí a zatím barážové místo držící Slovisko ztrácí dva body. Slovinci totiž dnes vedli po poločase nad Anglií 1:0 a v 84. minutě srovnali na 2:2, ale poté Wayne Rooney rozhodl zápas.
Červené karty: 0-0.
Dnešní zápas je u konce a Estonci si po loňském remízovém klopýtnutí na hřišti San Marina připisují zasložené tři body. První velkou šanci měl sice v patnácté minutě Luca Tosi, jeho střelu do šibenice ale Aksalu vyškrábl a poté už úřadovali domácí. V pětětřicáté minutě totiž propadl k Sergeji Zenjovovi centrovaný míč a útočník Estonska prostřelil gólmana. Hned zkraje druhé půle měli domácí tři velké šance, ale po střele Kallasteho cinkaly obě tyče a Zenjov poté z pěti metrů nepochopitelně přestřelil. Vše si útočník Torpeda Moskva vynahradil v třiašedesáté minutě, když si něběhl na centr Kallasteho a z první propálil gólmana. Svým devátým gólem v reprezentaci tak Sergei Zenjov konečné skóre na 2:0.
90+4
90+4
Centr Kruglova směřoval na Teevera, který se provinil útočným faulem proti Alessandru Della Vallem.
90+3
Zřejmě poslední šance domácích na třetí gól. Ken Kallaste se krásně uvolnil mezi dvěma protihráči a Boninimu nezbylo nic jiného, než jej u levého rohového praporku faulovat.
90+2
Estonci to v závěru ještě zkouší. Antonov si povodil dva protihráče a přihrál na levou stranu Kallastemu, jehož centr zblokoval na aut Bonini.
90+1
První z nich končí nevydařený atakem Antonova, jenž před vápnem přihrál míč nikoliv Teeverovi, ale jen na nohy protihráčů.
90
Sudí ve druhém poločase nastaví tři minuty nad rámec hrací doby.
90
Poslední střídání vidíme také v týmu San Marina. Mateo Vitaioli přepustí místo v záloze Alessandru Bianchimu, jednomu ze tří legionářů v samnarinské sestavě. Bianchi hraje, stejně jako Cesarini a Benedettini, čtvrtou italskou ligu.
89
Sergei Zenjov, hrdina dnešního večera a dnešní dvougólový střelec, si užívá ovace tribun. Útočník Torpeda Moskva, který dnes vstřelil osmý a devátý gól, střídá a na jeho místo nastupuje Ingermar Teever.
88
Znovu od Aksalua. Tak by se daly nazvat dvě shodné akce Estonců, které začínaly u jejich svatyně. Krátce poté míč opět končí v zámezí, kam jej odkopl jeden z beků hostí.
87
Domácí začínají útok od své branky. Ten se jim sice příliš nevydařil, končí nepřesným nákopem, ale ani hosté se neprezentovali nijakou přesnější kombinací.
86
Mateo Vitaioli se s ničím nemazal a z pětatřiceti metrů prostě vypálil. Pro Mihkela Aksalua chytající finskou nejvyšší soutěž byla jeho střela lahůdkou, přesto si připisuje zákrok.
85
Něco málo přes pět minut zbývá do konce zápasu. Estonci znovu kombinují na půli soupeře, avšak proti centru Kallasteho vystoupil halvou Della Valle a hosté jdou do útoku.
84
Joel Lindpere rozhodně může být dnes se svým výkonem spokojen a sklízí potlesk publika. Záložníka nahrazuje středopolař Dmitri Kruglov.
84
Hosté znovu získali míč a tentokrát se neprezentovali bezhlavým odkopem. Jenže pokus o vysunutí Stefaneliho se nevydařil, pas nebyl přesný a končí v autu.
83
Teniste znovu poslal míč na svého obránce, tentokrát na Kallasteho. Ten se snažil najít některého ze svých spoluhráčů, ale míč skončil u Gasperoniho, který jej znovu posouvá daleko za půlku.
82
Estonští obránci si přihrávají na půli zleva doprava a naopak. Nikam nechvátají, není se čemu divit.
81
Slovenský sudí Ivan Kružliak šel zkontrolovat zdravotní stav Aleksandra Dmitrijeva, který po souboji s jedním z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku. Záložník Estonska odkulhal za postranní čáru a domácí tak znovu hrají v deseti.
80
Utkání se již víceméně dohrává, o osudu zápasu je od druhého gólu Estonska rozhodnuto.
79
Hosté podruhé střídají. Útočník Danilo Rinaldi přepustí místo na placu svému spoluhráči z útoku Mattiovi Stefanellimu.
78
Vidíme první změnu také v estonské sestavě. Z placu odchází dnes výborně hrající záložník Konstantin Vassiljev, kterého nahrazuje středopolař Ilja Antonov.
77
Simoncini může být klidný, záložník Gliwic poslal míč přesně do míst, kde stál sanmarinský strážce svatyně.
76
Už se tak hraje znovu na druhé straně. Estonští fotbalisté budou zahrávat další rohový kop, míč uvede do hry znovu Vassiljev.
75
Šanci na reparát nebude mít Hirsch ani nyní. Postupoval by sice sám na branku, ale prihrávku od spoluhráče přebral v ofsajdu.
74
Jenže míč se vrátil znovu na levou stranu, kde Bonini poslal míč znovu do ohně. Jeho přízemní pas ještě lehce tečoval Taijo Teniste a míč doputoval k opuštěnému Josému Hirschovi. Ten však z jasné gólové šance zblízka vůbec netrefil branku, zamířil vedle levé tyče.
73
Mateo Vitaioli však z rohu nenacetroval míč přesně na své spoluhráče a ohrožení branky Aksalua tak nenastane.
72
Před brankou Mihkela Aksalua bude na chvilku rušno. Hosté budou mít k dispozici rohový kop.
71
Vidíme první střídání celého zápasu. Záložník Luca Tosi přepouští místo sanmarinskému středopolaři Michele Cervellinimu.
70
Konstantin Vassiljev rozdává centry jedna radost. A nejen je. Nyní se pokusil o střelu a z pětadvaceti metrů zamířil jen těsně nad branku Simonciniho.
69
Pokus o vysunutí Zenjova nebyl přesný, tentokrát si obranná pětka hostí věděla rady.
67
Sluší se ještě připomenout, že Estonsko dnes vstřelilo dva góly, zatím nejvíc v probíhající kvalifikaci a více jak za pět kvalifikačních zápasů vůbec. Po úvodní výhře 1:0 nas Slovinskem si totiž Estonci připsali čtyři zápasy bez gólového zářezu.
66
Byl to však ojedinělý pokus San Marina. Estonsko si jde pevně za svým cílem a ziskem tří bodů. Nic jiného se od nich ani nečeká, když na podzim v San Marinu jen remizovali.
65
Alespoň takto zaměstnali hosté domácího gólmana. José Hirsch se pokusil o utěšenou střelu z třiceti metrů, nemířil však přesně.
64
Vitaioli rozehrál míč a San Marino kombinuje na půlce svého soupeře.
64
San Marino bude mít míč na okamžik k dispozici, protože se faulem provinil Hirsch.
63
Estonsko právě vstřelilo branku!
SERGEI ZENJOV je muž dnešního podvečeru. Naběhl si na přízemní centrovaný míč Kallasteho z levé strany a z hranice vápna prostřeluje levačkou z první bezmocného Simonciniho. Jde o Zenjovův devátý gól za seniorskou reprezentaci Estonska. Asistence: Ken Kallaste.
63
Po něm se sice hosté ubránili, ale na levé straně zapomněli na Vassiljeva, který poslal centr do vápna, na který jeho spoluhráči nedosáhli.
62
Domácí jsou opět před Simoncinim, tentokrát jej neohrozili, ale vybojovali roh.
61
Konstatnin Vassiljev vzal odpovědnost na sebe, ale míč příliš podkopl a ten letí vysoko nad branku.
60
Na opačné straně si Lorenzo Gasperoni, jenž měl v patnácté minutě gól na noze, pomohl faulem proti Allikuovi, jehož rukama poslal k zemi, a z pravé strany z pětadvaceti metrů budou domácí zahrávat přímý volný kop, konkrétně Vassiljev.
59
Bonini raději ukopl před dotírajícím Kallastem, který po levé straně přispěchal na útočný výlet, míč do autu.
59
Estonsko vůbec nepůjčuje soupeři míč a valí na jeho branku jednu kombinaci za druhým. Útočnému snažení domácích chybí jen další góly.
58
První žlutá karta zápasu. Na půlce už se dostával Konstantin Vassiljev přes Manuela Battistiniho, čímž by postupoval do rychlého kontru, tak jej záložník hostí fauloval a vidí žlutý kartonek.
56
Domácí byli opět ve velké šanci. Alliku po parádním uvolnění našel na hranici vápna volného Konstantina Vassiljeva, který z první mířil těsně vedle pravé tyče branky.
55
Hosté pokračují v kombinaci. Sice poněkud vachrlaté kombinaci, ale pokračují. Lindpere ukopl před Hirschem míč do autu.
54
San Marino vybojovalo kousek za půlkou míč, neboť argentinského Sanmariňana Josého Hirsche fauloval Lindpere.
53
Obrovská šance domácích. Vassiljevův roh odvrátil Bonini kousek za vápno, kde ke střele napřáhl Ken Kallaste. Jeho dělovka orazítkovala z pohledu gólmana nejprve levou tyč, poté pravou tyč a odrazila se před branku. Tam míč doběhl Sergei Zenjov, jenže místo míření napálil merunu na téměř volnou branku a vysoko jí překopl.
52
Na malou chvíli se hrálo před vápnem domácích, jenže nyní mají míč k dispozici opět domácí a Vassiljevův centr je odvrácen na roh.
51
Lindpere vymyslel parádní akci na Zenjova, jenže tomu na poslední chvíli na velkém vápně uskočil míč od kopačky a dobrá šance tak vychází do ztracena.
50
Po Lindpereho centru se do míče opřesl Kallaste, ale jeho ráně chyběla přesnost, mířil vedle tyče sanmarinské svatyně.
49
Sergei Zenjov krásně prošel po pravé straně až před branku, kde se snažil poslat míč na spoluhráče, ale Simoncini jeho úmysl vystihl a srazil míč na roh.
48
Jenže je to opravdu na chvilku, Estonci znovu zahajují útočné akce.
47
Hned na začátku druhého poločasu se Purje dopustil faulu a hosté budou opět na chvíli u míče.
Držení míče: 66% – 34%.
První poločas je minulostí. O výraznější rozruch se postaral v patnácté minutě překvapivě hostující tým. Luca Tosi krásně napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho ránu do levé šibenice ještě více pohlednějším zákrokem vyrazil Aksalu na roh. Také domácí měli šance. Po rohu Lindpereho hlavičkoval těsně nad Alliku. Deset minut před koncem poločasu se pak Estonsko z druhé střely na branku prosadilo. Lindpereho centr propadl na zadní tyč k Sergeji Zenjovovi, jenž jej doklepl do sítě. Útočník domácích měl pět minut před koncem půle ještě další šanci, ale po vysunutí Vassiljeva si vylámal křižnou střelou zuby na Simoncinimu.
45+3
45+3
Centr domácího záložníka prošel netečován až do zámezí. Jedná se o poslední věc, kterou jsme v první půli viděli.
45+2
Bude zde ještě jeden přímý volný kop. Vitaioli fauloval na pravé lajně Allikua a k jeho rozehrání se staví Joel Lindpere.
45+2
San Marino se osvobodilo a poslalo míč znovu k půlce, kde jej domácí beci sebrali a znovu okupují vápno soupeře.
45+1
Hned v té první nacentroval Zenjov míč do velkého čtverce, kde Tosi přišel k faulu jako slepý k houslím. Doslova jej zbořil Ragnar Klavan.
45
Sudí nastaví v prvním poločase dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
44
Krátce před přestávkou se domácí musí bránit, protože dvakrát zbytečně ztratili míč, jenže Tosi s Vitaiolim celou akci napodruhé překombinovali a o balon přišli.
43
Rauno Alliku nacentroval míč zprava do vápna, kde však Aleksandr Dmitrijev trefil nejen balon, ale také nohy Mirko Palazziho, jenž se skácel k zemi. Tohle mohlo bolet.
43
Sergei Zenjov je velmi aktivní. Alessandro Della Valle vůbec netušil, jak si za něj domácí útočník po přesném vysunutí Klavana zaběhl. Jenže to zakončení. De facto se nejednalo vůbec o střelu, jen o lehké přitrknutí míče k Aldo Simoncinimu.
42
Vassiljev znovu zkoušel uličkou na hranici vápna vysunout Zenjova, ale tentokrát šla přihrávka o kousek vedle zatím jediného střelce dnešního zápasu, který na ní nedosáhl.
40
Sergei Zenjov zatáhl po levé straně míč do vápna a z nulového úhlu se jej snažil poslat spoluhráčům někam na hranici penalty, ale kulatý nesmysl špatně trefil a pas šel přímo do rukavic Alda Simonciniho.
39
Aleksandr Dmitrijev se přetahoval o míč s Alessandrem Della Vallem. Úspěšný nebyl, balon mu utekl do zámezí a navíc ještě obránce San Marina fauloval.
38
Pokračuje stále stejný obrázek hry. Domácí jsou aktivnější a snaží se rozebrat obranu San Marina druhým uklidňujícím gólem.
37
Tam však jejich akce končí, neboť Mateo Vitailoi fauloval Tenisteho, takže síli do útoku vrhnou zase domácí.
36
Hosté se ihned snaží o odpověď a po dvou faulech od Purjeho a poté od Metse se dostali před branku Aksalua.
35
Deset minut před poločasem se domácí ujímají zaslouženě vedení. Lindpere z pravé strany centroval do vápna. Protože Purje na balon nedosáhl, propadl míč na zadní tyč k SERGEJI ZENJOVOVI a estonský legionář z moskevského Torpeda střílí osmý reprezentační gól. Asistence: Joel Lindpere.
33
Krátká chvíle oddechu pro hosty. Rinaldi zatáhl míč po pravé straně přes půlku, přihrál Tosimu, od kterého šel míč na Gasperoniho a poté na nohy soupeře.
32
Vassiljev znovu přihrál Zenjovovi, tentokrát do mnohem lepší pozice, když ho uličkou našel na hranici vápna. Útočník Torpeda Moskva si z levé strany posunul balon blíže k brance a křížem vystřelil, ale vylámal si zuby na výborném zákroku Simonciniho, který vyráží míč. Jedná se o první střelecký pokus mířící mezi tři sanmarinské tyče.
32
Vassiljev přenechal míč na levém rohu vápna Zenjovovi, kterému se také nepovedl první dotek a hned poté odkopnuli hosté míč od svého vápna.
31
Vassiljevův rohový kop mířící někam na hranici malého vápna dobře přečetl Aldo Simoncini, který se položil do vzduchu a míč z něj stáhl.
30
Domácí jsou i v probíhající třicáté minutě namačkáni před vápnem soupeře a hledají skulinky v obraně San Marina, což se jim zatím příliš nedaří. Když už nějaký ten míč proklouzne, hráči fotbalového trpaslíka jej odvrátí na roh, stejně jako nyní.
29
Centr Konstantina Vassiljeva, záložníka polských Gliwic, ještě před gólmanem skočil, ale Aldo Simoncini se nenechal překvapit a míč chytá. Neměl to jednoduché, před ním se ještě nohou natahoval po meruně Ats Purje.
28
Po faulu Tosiho na Lidnpereho bude Vassiljev centrovat zhruba z pětatřiceti metrů do vápna.
27
Domácí jej odvrátili, ale následně si po levé straně seběhl k vápnu José Hirsch, hráč San Marina s argentinským původem. Poslal přízemní centr do vápna, kde míč netrefil v dobré pozici Lorenzo Gasperoni a do pasu nestihl položit nohu ani Danilo Rinaldi.
26
Na druhé straně se kousek za čárou provinil faulem Alliku, z čehož plyne šance na centr Sanmariňanů do vápna.
26
Na centr Zenjova si naběhl Joel Lindpere, jenže nepovedla se mu otočka. Po zpracování na prsa se chtěl obtočit kolem beka soupeře, ale míč mu dotykem levé nohy utekl do zámezí.
25
Obránce Cristian Brolli při souboji o míč nešetrně projel pravý kotník Zenjova. Jasný faul a bek hostí může být rád, že to není za kartu.
24
Estonsku tak nezbývá než založit další útok. Všichni hráči San Marina jsou přikovaní na své polovině a čekají, co na ně soupeř vymyslí.
23
Joel Lindpere zatím kope rohy velmi pěkně. Nyní se snažil najít na malém vápně u zadní tyče Atse Purjeho, což se mu povedlo, ale hlavička útočníka Nomme Kalju skončila hodně vedle pravé tyče.
22
Manuel Battistini si oblíbil levé rameno Allikua, za kterého také zachytil, což vyvolalo pád záložníka hostí a po následném faulu centr do vápna, jenž je odvrácen na rohový kop.
22
Zatím nevidíme nějaký souvislejší tlak Estonska, jak by se možná dalo očekávat. Domácí jsou sice více u míče, ale největší šanci zápasu měli zatím hosté.
20
Vzrušení v ochozech tallinského stadionu je zbytečné. Lindpere našel hlavičku Klavana, který touto částí těla poslal míč na bránu Simonciniho, ale už předtím je odmáván asistentem Romanem Slyškem ofsajd.
20
Sudí Ivan Kružliak uklidňuje situaci ve vápně, kde došlo k několika strkanicím.
20
Hosté se dopustili dalšího faulu, tentokrát kousek od pravého rohu vápna. Hríšníkem byl Palazzi, který fauloval Purjeho. Přímý volný kop bude zahrávat opět Joel Lindpere.
19
Joel Lindpere ukázal výborný roh. Ještě lepší náběh na míč jsme viděli od Rauna Allikua, jenž hlavičkoval z hranice vápna těsně nad břevno sanmarinské branky.
18
Domácí záložníci zakombinovali na jeden dotek před vápnem soupeře a centr mířící do velkého čtverce odvrátil na roh Alessandro Della Valle.
17
Nyní se ale hosté musí bránit, jelikož druhý roh se jim nepovedl a Estonsko podniklo kontr do otevřené obrany, který však domácí hráči několika pomalými přihrávkami téměř zastavili.
16
Roh Danila Rinaldiho se snesl ke Gasperonimi, jehož střela z velkého vápna byla zblokována na další roh. Kdyby prošla, měl by s ní Aksalu těžkou práci.
15
Velká šance San Marina. Z pětadvaceti metrů napřáhl Luca Tosi a jeho ránu mířící do levé šibenice musel zneškodnit výborným zákrokem Mihkel Aksalu – rohový kop.
15
Centr Battistiniho vůbec nebyl špatný nesl se do vápna, kde musel jít do souboje Aksalu a vyboxovat míč za vápno.
14
Battistini nejprve vybojoval míč na Tosiho a už zákrok na něj zaváněl faulem. Následně se balon dostal k Lorenzo Gasperonimu, který prošel přes dva hráče Estonska a Lindpere jej poslal k zemi.
14
Domácí tým je stále o deseti, s Dmitrijevovým návratem to asi nebude tak snadné, jak se původně zdálo.
13
Domácí se i v deseti dostali do vápna soupeře, jenže celou rychlou a pohlednou akci hatí nepřesný přízemní centr Vassiljeva, který mířil jen na nohy hráčů San Marina.
12
Nakonec je odnášen za pomezní čáru, takže domácí tým hraje chvilku o deseti.
11
Třiatřicetiletý záložník estonského klubu FC Infonet je stále na zemi a ještě si chvilku pobude v péči lékařů.
10
Luca Tosi se hodlal napadat Aleksandra Dmitrijeva, což se mu zaprvé příliš nepovedlo, neboť si míč odpálil do zámezí, a za druhé ještě trefil nohu domácího štítového záložníka, kterému dokonce zul kopačku.
9
Přenesení hry se Kallastemu vůbec nepovedlo, z levé strany z půlící čáry se pokusil na druhé straně najít Allikua, jenže dlouhý pas byl hodně nepřesný.
8
Cristian Brolli si už už zpracovávál míč před vápnem, když k němu přiběhl Joel Lindpere a poslal jej nekompromisně do autu.
8
Hosté nemohou pokračovat v útoku, protože kousek za půlící čárou poslal Luca Tosi k zemi Ragnara Klavana. Toto byl také jasný faul.
7
Míč má opět na chvíli San Marino, z půlící čáry bude vzahovat Giovanni Bonini.
6
S prvním centrem si obrana domácích poradila. Po přihrávce Allikua nakopával míč do vápna Mets, ale ten prošel nikým neatakován hodně vedle pravé tyče sanmarinské svatyně.
6
A po rychlém přechodu do útoku mají domácí první rohový kop. Z levé strany jej zahraje Konstantin Vassiljev.
6
Míč je až u Mihkela Aksalua, gólmana finské nejvyšší soutěže klubu Seinäjoen.
5
Další faul domácích. Kapitán Ragnar Klavan se postavil jako strom do cesty Josému Hirschovi, takže slovenský sudí s faulem neváhal.
4
Klavan zatáhl míč po levé straně před vápno. Po zasekávačce se k centru dostal Zenjov, který našel Lindpereho, tomu však uskočil míč od nohy.
3
Joel Lindpere na hranici vápna sice přetlačil Pallaziho, ale pomohl si útočným faulem.
3
Právě Ken Kallaste je jediným bekem v základní sestavě domácích, který hraje nejvyšší estonskou soutěž. Ostatní jsou krajánci. Teniste hraje druhou norskou ligu, Mets nejvyšší norskou soutěž a Ragnar Klavan je vůbec jedna z estonských největších hvězd – jedná se o beka Augsburgu.
2
Všichni domácí beci si nyní sáhli na míč, který šel po směru Kallaste, Klavan, Mets, Teniste. Nyní jsou domácí už před vápnem svého soupeře, který se ubránil.
1
Úvodní útok měl na starosti Ats Purje s Joelem Lindperem a po něm následoval první centr do vápna San Marina, který bez potíží stáhl Aldo Simoncini.
1
Po státních hymnách – mj. estonská hymna je melodií stejná jako finská – si všichni hráči plácli se slovenskými sudími a následovala minuta ticha. Bohužel nevím, o jakou událost se jednalo.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Mets, Klavan (C), Kallaste – Alliku, Lindpere, Dmitrijev, Vassiljev, Zenjov – Purje.
Náhradníci: Pareiko, Meerits – Pikk, Kruglov, Jürgenson, Kams, Luts, Antonov, Gussev, Anier, Teever, Dmitrijev.

San Marino: A. Simoncini – Bonini, Brolli, Ales. Della Valle (C), Palazzi, Battistini – J. Hirsch, Tosi, Gasperoni, M. Vitaioli – Rinaldi.
Náhradníci: Benedettini, Muraccini – Berardi, Cesarini, Colonna, Alex Della Valle, C. Valentini, Berretti, Cervellini, Gasperoni, Bianchi, Stefanelli..
V poslední době se oba týmy střetly pouze jednou, a to právě v sotobu 15.11.2014 na hřišti San Marina. Ačkoliv poměr střel na branku hovořil ve prospěch Estonska (2:5) a také střely vedle a zblokované rány hráli ve prospěch hostí (6:7, resp. 2:4), gól v utkání nepadl.

San Marino: Simoncini – Bonini, Vitaioli, Simoncini, Brolli, Palazzi – Hirsch (60. Battistini), Chiaruzzi, Tosi, Vitaioli (77. Golinucci) – Selva (C) (82. Rinaldi).
Náhradníci: Benedettini, Muraccini – Battistini, Cervellini, Berretti, Golinucci, Mazza, Rinaldi, Stefanelli, Berardi, Coppini, Simoncini.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Morozov, Artjunin (74. Teever), Kruglov – Antonov, Dmitrijev (46. Lindpere), Mets, Vassiljev – Ojamaa (62. Anier), Zenjov.
Náhradníci: Londak, Pareiko – Bärengrub, Jääger, Pikk, Lindpere, Vunk, Anier, Hunt, Subbotin, Teever.
San Marino
Jednalo se o čtvrté herní kolo kvalifikace ME a urodila se spousta překvapivých výsledků. Historické výhry braly týmy Lichtenštejnska (v Moldavsku) a Faerské ostrovy (v Řecku), poprvé od roku 2001 pak získalo v kvalifikační bod San Marino, které doma remizovalo s Estonci 0:0. Úspěch to byl obrovský, leč pro fotbalového trpaslíka jediný – v ostatních zápasech odešli Sanmarinští poraženi se skórem 0:17.
Předchozí zápasy Estonska:
Estonsko – Slovinsko 1:0.
Litva – Estonsko 1:0.
Estonsko – Anglie 0:1.
Švýcarsko – Estonsko 3:0.
Estonsko:
Ačkoliv vybojovali estonští fotbalisté z pěti zápasů jen čtyři body a mají děsivé skóre 1:5, stále z jejich pohledu existuje jistá naděje na proklouznutí alespoň do kvalifikace o ME z třetího místa. Tím spíše, pokud by dnes porazili San Marino, se kterým na jejich hřišti ztratili body za bezgólovou remízu 0:0. Hned v prvním kole kvalifikace pak Estonci získali překvapivé tři body, když doma setnuli výsledkem 1:0 Slovinsko.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u šestého kola kvalifikace o posup na mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 pořádat Francie. V rámci kvalifikační skupiny E proti sobě nastoupí dva nejhorší celky skupiny – domácí Estonsko´, které poměří síly s San Marinem.