Rohové kopy 3 – 4
Fauly: 15 – 15
Žluté karty: 3 – 2
Červené karty: 0 – 1
Druhá půle přinesla dva góly, oba padly do sítě hostujícího týmu, ovšem oba dva už ve chvíli, kdy hosté hráli bez vyloučeného hráče. Lecomte držel dlouho nerozhodný stav, ovšem čtvrt hodiny před koncem nestačil na tečovanou ránu, poté jej v samém překonal zblízka Gradel. Jeho protějšek na druhé straně se možná trochu zapotil proti šanci Philippoteauxe v první půli, proti které nemusel nakonec vůbec zasahovat, v ostatních případech šly rány mimo jeho bránu.
90+4
90+4
Po útočném faulu se ale hostující tým musí míče vzdát.
90+3
Ještě jedna standardka pro Lorient, zřejmě poslední možnost vstřelit gól.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hamouma převzal míč od svého spoluhráče, naběhl po pravé straně do pokutového území a mohl zakončovat, ale všiml si po levé ruce nabíhajícího spoluhráče, kterému ihned adresoval přihrávku a MAX-ALAIN GRADEL měl před sebou odkrytou hodně velkou část hostující svatyně. Lecomte sice nezůstal stát jako kůl v plotě a snažil se rychle přiběhnout od levé tyče a míč zlikvidovat a nechybělo moc a povedlo se mu to, na balón si sáhl, avšak vytěsnit jej už nedokázal.
89
Lecomte si teď trochu nerozuměl s obranou, míč nakonec odkopává až na polovinu soupeře.
88
Příliš přetažený míč končí v zámezí a o rozehrávku se postará Ruffier.
87
Žlutou kartu dostává Benjamin Karamoko (AS Saint-Étienne).
85
Žlutou kartu dostává Jérémy Clément (AS Saint-Étienne).
84
Hosté to ještě zkoušejí, ale moc času už nemají, navíc hrají v oslabení.
81
Lemoine střihl takové polonůžky, míč sice trefil, ale mezi tři tyče jej už poslat nedokázal.
80
Po dlouhé době si na balón sáhl i Ruffier, když jej letící schoval do rukavic a s rozehrávkou nepospíchá.
79
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Gianni Bruno.
78
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Maxime Barthelme.
78
Mollo mohl přidat další gól, téměř ze stejného místa, jen trochu víc na levé straně, střílel bez přípravy ke vzdálenější tyči, ovšem Lecomte konečky prstů balón vyškrábl.
75
Domácímu kouči vyšlo parádně střídání. YOHAN MOLLO dostal přihrávku na střed hrací plochy, kousek od čáry ohraničující pokutové území nasadil ke střele a s přispěním teče jednoho z protihráčů poprvé překonává gólmana Lorientu. Ten byl bez šance.
73
Držení míče 55 % – 45 %.
72
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mevlüt Erdinç, přichází Yohan Mollo.
72
Další obrovská tutovka domácího celku, míč se po parádním dlouhém centru snesl přímo na levačku Perrina, který bez přípravy pálil pod horní tyč, avšak trefil pouze břevno hostující svatyně. Teď měl Lecomte obrovskou dávku štěstěny.
69
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Mehdi Mostefa.
69
Mesloub byl tvrdě atakován a zůstává ležet na trávníku.
67
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Didier N'Dong (FC Lorient).
66
Clement možná ani sám nevěděl, jak k této šanci přišel, domácí fotbalista se ocitl na pravé straně tváří v tvář brankáři, ale prudkou ránu vypálil pouze do něj, Lecomte předvedl další vynikající zákrok.
66
Domácí se na středové lajně provinili faulem a míč musí odevzdat soupeři.
65
Nový muž na hřišti Corgnet to zkusil z dálky, ale nemířil vůbec přesně.
65
Zasáhnout musel Lecomte, ovšem nebylo to nic těžkého, hostující brankář vyběhl a letící míč schoval do rukavic.
63
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Landry N'Guémo, přichází Benjamin Corgnet.
60
Gradel sice propálil zeď, ale zamířil příliš vedle pravé tyče.
59
Žlutou kartu dostává Didier N'Dong (FC Lorient).
58
Ale může se stát teď, velice dobrá standardka pro domácí poté, co N´Dong fauloval Hamoumu. Možná uvidíme i přímý kop.
57
Hra je více rozkouskovaná, což ještě víc umocňuje nepříliš pěknou podívanou. Kromě zmíněných dvou nepřesných střel se toho na hřišti ve druhé půli moc nestalo.
55
Žlutou kartu dostává Max-Alain Gradel (AS Saint-Étienne).
55
Ayew se snažil od rohového praporku projít kolem bránícího protihráče, to se mu sice nepodařilo, ale aspoň si vynutil faul. Navíc se bude poprvé žlutit.
52
Lecomte musel vyběhnout mimo pokutové území, kde nemohl míč vzít do rukou, ale dokázal si poradit a odhlavičkoval jej.
51
Philippoteaux svého protihráče o tři minuty později napodobil, hostující hráč byl o trochu přesnější, míč po jeho ráně končí v boční síti. Philippoteaux se poté ještě dožadoval rohového kopu a zřejmě měl pravdu, neboť se Ruffier míče dotkl, ale pravdu nepřiznal a bude odkopávat od brány.
48
Gradel si zakličkoval a následně poslal míč k bližší tyči, ale tu minul.
46
Držení míče po první půli 56 % – 44 %.
46
První poločas branku nepřinesl, stejně tak ani žádnou reklamu na fotbal. Domácí fans po hvizdu signalizujícím konec první půle spustili mohutný pískot a nelze se jim divit. Velké šance jsme viděli po jedné na každé straně, nejprve Philippoteaux běžel sám na brankáře, ale nakonec střílel jen do obránce, který se stačil vrátit, poté zahrozili domácí, ale Hamoumovu hlavičku reflexivně vyrazil Lecomte. Dočkáme se gólů ve druhé půli?
45+1
45+1
Gradel se dostal k míči doslova jako slepý k houslím, na nic však nečekal a ihned jej poslal na bránu, bližší tyč minul asi o dva metry.
44
Po faulu bude od své brány odkopávat Ruffier, závěr první půle se blíží a na gól stále čekáme.
41
Guerreiro prošel od poloviny hrací plochy až před bránu, kde se mu míč zamotal mezi nohama a hráč hostů tak zakončit nedokázal. To mohla být dobrá možnost.
38
Ayew se snažil projít hned přes trojici protihráčů, ale tento manévr neměl šanci na úspěch.
36
Ayew si vynutil faul od Clémenta, hosté budou rozehrávat ze středové lajny.
35
Při standardce na druhé straně končí přetažený míč pouze v zámezí, Ruffier zasahovat nemusel a postará se o rozehrávku.
33
Obrovská šance domácích, při rychlém brejku poslal nadýchaný centr před bránu Gradel, k hlavičce se dostal z bezprostřední blízkosti Hamouma, avšak fantastickým zákrokem míč vyrazil Lecomte. Hostující brankář hodně podržel svůj tým.
31
Centr před bránu hlavou tečoval Erdinç, ale míč končí mimo bránu.
30
Střídání ovšem není nutné, hra pokračuje dál.
29
Dva hráči, po jednom z každého týmu, zůstávají ležet na trávníku, jsou to N´Guémo a Jeannot, kteří se nepříjemně srazili. Hra je přerušena.
28
Domácí nejprve překazili útočnou akci soupeře, vyrazili do rychlé protiakce, kterou ale pokazila špatná přihrávka.
26
Jeannot načasoval parádní přihrávku na spoluhráče, Ayew poté pálil z pravé strany, ale Ruffier byl připravený a přízemní ránu chytil.
25
Pískán útočný faul a balón tak získávají hosté.
24
Lautoa ztečoval míč na rohový kop.
21
Rohový kop byl v režii Ruffiera, který míč s klidem schoval do rukavic.
21
Velká šance hostů gólem nekončí, Philippoteaux nabíhal sám po pravé straně k bráně, dobíhal jej ale jeden z protihráčů, pravděpodobně Perrin, a ve chvíli, kdy hráč Lorientu zakončoval mu vložil do střely svou levou nohu a míč vytěsnil nad bránu. Zatím největší šance zápasu.
20
Centr před bránu Lorientu byl odvrácen do autu.
18
Miguel Da Silva velice zkušeně pohlídal míč a zajistil tak svému celku rozehrávku od brány.
16
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Erdinç, mířil však hodně vedle.
15
Théophile-Catherine možná trochu zbrkle odkopl míč směrem k bráně hostů, tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
14
Další nepřesná přihrávka končí u gólmana Lorientu, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
12
Domácí mají míč víc na kopačkách, ale zatím narážejí na pevnou obrannou hráz soupeře, který se do útoku příliš nežene a především odkopává balóny jak nejdál to jen jde.
9
Ofsajd zastavil útočnou akci domácích, hned dva hráči se chytili do pasti.
9
Erdinç se už už dostával za hostující obranu, ale u míče byl přeci jen dříve Lecomte.
7
Jeannot hezkou uličkou poslal míč před bránu a Philippoteauxovi chyběl krůček k tomu, aby přihrávku zachytil a dostal se sám před gólmana.
7
Příliš prudký míč končí v autu, vhazovat budou hosté.
5
Lemoine se snažil co to šlo, ale míč nevybojoval, odkopávat bude Lecomte.
4
Ayew se dostal do zakončení, ovšem do míče neudeřil tak, jak by si přál, přízemní slabá rána nemohla nadělat Ruffierovi velké potíže.
3
Hamouma upadl v pokutovém území, ale hra pokračuje dál.
2
Ruffier si poprvé sáhl na míč, když zachytil nepřesnou přihrávku před bránu.
1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Karamoko, Théophile-Catherine – Clément, N'Guémo, Lemoine – Hamouma, Erdinç, Gradel.
Náhradníci: Moulin – Madianga, Corgnet, Mollo, van Wolfswinkel, Monnet-Paquet.

FC Lorient: Lecomte – Miguel Da Silva, Bellugou, Lautoa, Le Goff – Philippoteaux, N'Dong, Mesloub, Guerreiro – J. Ayew, Jeannot.
Náhradníci: Chaigneau – Mostefa, Diallo, Abdullah, Wachter, Barthelme, Bruno.

Rozhodčí: M. Lesage – A. Bremont, S. Denis.

Lorient

Hosté drží poslední nesestupovou pozici, a to sedmnáctou, ovšem náskok před osmnáctým Toulouse je pouze dva body. Lorient ze třinácti venkovních zápasů zvítězil ve čtyřech případech, ostatní duely prohrál, vstřelil šestnáct gólů a čtyřiadvacetkrát inkasoval. Naposledy prohrál v Evianu 0:1. O pozici nejlepšího střelce mužstva se dělí Ghaňan J. Ayew a Francouz B. Jeannot, oba skórovali shodně sedmkrát.
Saint-Étienne

Domácí se nachází na páté pozici, která jako poslední znamená kvalifikaci o Evropskou ligu, na čtvrté Monaco ztrácí jen bod, ovšem náskok před šestým Montpellierem a sedmým Bordeaux je rovněž jednobodový, každé zaváhání tak může znamenat posun dolů. Saint-Étienne doma ze třinácti duelů vyhrálo zhruba v polovině případů, a to šesti, pětkrát remizovalo a jen dvakrát soupeři podlehlo, vstřelilo devatenáct branek a deset jich inkasovalo. Nyní však v lize čeká na domácí vítězství už tři zápasy, v posledním klání před svými fanoušky s Marseille zachraňoval aspoň remízu 2:2 až v nastavení Erding. Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly M. Gradel z Pobřeží slonoviny.
Dobrý den, tři zápasy má dnes na programu nejvyšší francouzská fotbalová liga, jako první přijde na řadu zápas týmu z vrchních pater tabulky s mužstvem, jenž se nachází naopak v té spodní části, Sain-Étienne a Lorientu. Úvodní mač začíná v dvě hodiny odpoledne a o favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.