Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Je dobojováno. Viděli jsme povedené utkání, kterému vévodil druhý poločas. VfL Wolfsburg porazil VfB Stuttgart 3:1. Ve druhém poločase byli domácí jednoznačně aktivnější a fotbal byl oproti první půlce jednoznačně pohlednější. Největší ozdobou je gól z 65. minuty, když se Ricardo Rodríguez prosadil podruhé v tomto duelu, ovšem tentokrát vskutku kuriózním gólem. Za 11 minut ještě zvyšoval na 3:1 André Schürrle a bylo rozhodnuto. Wolfsburg vítězí zaslouženě, zejména za svůj druhý poločas. Wolfsburg 3 Stuttgart 1.

90+2
Zápas bude každou chvilkou končit, Wolfsburg má míč na kopačkách a užívá si poslední okamžiky duelu.
90+1
Wolfsburg rozehrál volný přímý kop na své polovině zpětnou přihrávkou na obránce. Následně šel ale do obří šance André Schürrle! Podobnou střelou jako v 76. minutě ale tentokrát Ulreicha nepřekonal.
90
Wolfsburg si drží míč na svých kopačkách a pomalu se sune dopředu. Uvidíme ještě nějaký gól?
89
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Marcel Schäfer.
88
Stuttgart si drží míč mezi svými zadáky a kombinuje, oba celky vyčkávají na konec duelu.
87
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Moritz Leitner.
86
Vieirinha fauloval Wernera a hosté měli k dispozici volný přímý kop, jenže z něho absolutně nic nevzešlo.
85
Hra se krapet uklidnila. Oba celky jsou již smířený s finálním verdiktem a utkání už se jen z povinnosti dohrává.
83
Vieirinha byl faulován, nicméně rozhodčí nic nepískl. I tak se pokračuje ve hře a domácí si drží míč na svých kopačkách.
82
Perišič ztratil při kombinacích míč a Stuttgart se pokoušel o průnik, nicméně ten skončil na následujícím hráči VfL.
81
Ginczek skončil po faulu na zemi ve středovém kruhu, nicméně Tobias Welz jako faul nic neoznačil. Pokračujeme tak ve hře.
80
Stuttgart se ještě snaží, nicméně Wolfsburg je hodně nabuzen a nepustí hosty prakticky k ničemu.
79
A mohlo to být 4:1! Bas Dost však nezkorigoval míč a gól tak nepadl. I tak jsou ale u kulatého nesmyslu domácí a korigují dění na trávníku.
77
Wolfsburg se rozjel a jeho fanoušci s ním, momentálně sledujeme hodně pohledný fotbal.
76
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Kevin De Bruyne v souboji neotálel, vybojoval míč a posunul jej na ANDRÉHO SCHÜRRLEHO, který přesnou ranou navyšuje skóre Wolfsburgu – 3:1!
75
Luiz Gustavo vidí za faul na Kostiće žluté napomenutí.
74
Domácí zatím kombinují u půlky hřiště a nikam moc nespěchají.
73
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Timo Werner.
72
André Schürrle v dokonalé pozici napálil pouze Niedermeiera. Konal se tak rohový kop, který pro Wolfsburg vyzněl ve stylu ztracení míče.
71
Perišič vyslal dlouhý centr na Shürrleho, který bývalý hráč Chelsea nestačil zachytit.
70
Wolfsburg si drží míč a Stuttgart k ničemu nepouští.
68
K hlavičce se v malém vápně dostal Vieirinha, ovšem jeho projektil se od Kleina odrazil na rohový kop, ze kterého také nic nevzešlo.
67
Stuttgart se pokouší o vyrovnání, Wolfsburg ale poctivě brání.
66
Wolfsburg tento gól nakopl, hraje najednou aktivněji.
65
Výstavní branka! RICARDO RODRÍGUEZ se postavil k exekuci volného přímého kopu a zdálo se, že bude centrovat. Bek Wolfsburgu však vyslal dalekonosný míč, který se od země odrazil k překvapení všech přítomných za záda Ulreicha – 2:1!
64
Oriol Romeu zastavil Dosta nepřiměřeným způsobem a vidí tak žluté ocenění.
63
Schürrle se ihned dostal k míči, jenže vzápětí jej ztratil a Stuttgart může rozehrávat po svém.
62
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josuha Guilavogui, přichází Ivan Perišič.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází André Schürrle.
62
60
Wolfsburg se snaží o přerušení, aby na hřiště mohl přijít Schürrle.
59
Šance jako hrom! Kostić po křídle vyslal nádherný centr na Harnika, který minul pouze o milimetry.
58
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Serey Die, přichází Oriol Romeu.
57
Träsch vyslal pohledný centr přímo na Vieirinhu, který mířil pouze kousek vedle klece!
56
Geoffroy Serey Die vidí první žlutou kartu tohoto mače za faul na Dosta.
55
Stuttgart podnikl krátký výpad směrem k svatyni Wolfsburgu, jenže to dočasně Wolfsburgští zneškodnili. Dolili pouze střelu Gentnerovi.
54
Kevin De Bruyne se opět dostal do šance, jenže místo střely volil pas na Caligiuriho, což se ve finále neukázalo, jako dobré rozhodnutí.
53
Po rohovém kopu domácích si pro míč vyskočil ve vápnu Guilavogui, jenže jej netrefil vůbec ideálně.
52
Veliká šance! Caligiuri však ve výtečné pozici zpoza vápna nastřelil pouze Ulreicha! Z následné dorážky ani De Bruyne nic nevymyslel.
51
Wolfsburg zachytil míč a pomalu bude přecházet do útoku.
50
Ginczek nepříjemně fauloval De Bruyneho, Welz však kartu nevytasil. Místo toho si Niedermeier sebral míč a centruje dopředu.
48
Luiz Gustavo vyslal nádherný pas do vápna, kde čekal Bas Dost! Útočník Wolfsburgu bohužel pro domácí zklamal v osudný moment.
47
Stuttgart zachytil útok Wolfsburgu a pomalu se ujímá míče.
46
Ve druhém poločase se míče ujal okamžitě Wolfsburg a přesouvá hru dopředu.
46
Je za námi první poločas tohoto duelu. Utkání se od začátku neslo v poklidném tempu, moc šancí jsme neviděli a spíše jsme se nudili. V závěru však přišly dva góly! Nejprve v 41. minutě proměnil penaltu Ricardo Rodríguez a o 3 minuty později se prosadil Martin Harnik po výtečné hlavičce. Uvidíme, v jakém tempu nastoupí celky do dalšího poločasu.
45+1
45
Vskutku infarktový závěr poločasu, oba celky již spíše dohrávají.
44
Stuttgart právě vstřelil branku!
A z ničeho nic je srovnáno! Po křídle si šikovně naběhl Kostić, poté nacentroval na MARTINA HARNIKA, který přesnou hlavičkou vyrovnává stav dnešního klání – 1:1!
42
Stuttgart se vzápětí snažil o vyrovnání, ovšem projít přes zadáky Wolfsburgu se mu nepodařilo.
41
Wolfsburg penaltu proměnil. RICARDO RODRÍGUEZ zamířil zcela přesně a nedal Ulreichovi sebemenší šanci – 1:0!
40
Byla nařízena penalta! Po souboji Kleina a Caligiuriho ve vápnu bude Wolfsburg kopat penaltu.
39
Naldo zachytil další odkop Stuttgartu a předává míč dopředu zpět na spoluhráče.
38
Ani z následného rohového kopu nic nevzešlo, oba celky zatím předvádí nic moc fotbal.
37
Tempo hry opět razantně spadlo, u míče je Wolfsburg a pomalu se probojovává dopředu.
35
Wolfsburg se pomalými krůčky tlačil dopředu, až Vierinha zkoušel nacentrovat do vápna na Base Dosta. Míči však zkřížil cestu Ulreich.
34
Stuttgart kopal další volný přímý kop, ovšem tento se řadil do kategorie těch méně povedených.
32
Maxim následně ztrácí míč a Wolfsburg tak může pomalu založit další útočnou akci.
31
Benaglio se ani nemusel namáhat, volný přímý kop Stuttgartu letěl absolutně mimo klec Wolfsburgu.
30
Centr do malého vápna Stuttgartu schytal Niedermeier, ovšem i přesto získává Stuttgart míč a může zkusit podniknout útok.
29
Wolfsburg se stále drží na půlce Stuttgartu, ovšem do žádné výraznější šance se nedostává.
28
Hra se nyní odehrává okolo středového kruhu, žádné větší akce k vidění moc nejsou.
25
Kevin De Bruyne rozehrával volný přímý kop přímo do zdi a ne na nabíhajícího Caliguiriho. Míč se následně vrací do defenzívy Wolfsburgu.
24
Po volném přímém kopu pálil Kevin De Bruyne! Věhlasný útočník ale mířil o malý kousíček jinam, než asi chtěl.
23
Wolfsburg si bezpečně drží míč a nikam se nežene, vyčkává pouze na chybu v obraně Stuttgartu.
22
Po volném přímém kopu pálil Gentner! Záložník hostů však mířil o pár centimetrů mimo.
21
Po centru Caliguiriho se dostal ve vápně k míči De Bruyne. Bohužel pro domácí šla jeho hlavička mimo.
20
Caligiuri skončil po souboji s Kleinem na zemi na chvilku, nyní se však zdá být vše v pořádku.
19
De Bruyne se vydal na průnik, jenže nepřihrál přesně a ze slibné akce nakonec nic není.
18
Stuttgart tato šance nakopla a hosté tak i nadále kombinují u vápna Wolfsburgu.
17
Výstavní zákrok Benaglia! Wolfsburgský brankář se nyní velmi činil proti střele Kostiće, který se ocitl zcela sám před brankářem Wolfsburgu. Stále tak platí stav 0:0.
16
Rohový kop se vznesl až na hlavu Nalda, který jej hlavičkoval přímo do náruče Ulreicha. Stuttgartský brankář bude tedy vykopávat.
15
De Bruyne vybojoval míč na útočné polovině a Wolfsburg začal s kombinacemi. Právě jmenovaný De Bruyne zkoušel centrovat na Base Dosta do malého vápna, jenže míč skončil na rohovém kopu pro domácí.
14
Wolfsburg odolal dalšímu ataku Stuttgartu a na své polovině si drží míč.
13
Niedermeier nepříjemně fauloval Vierinhu, zákrok to byl na pomezí, ovšem Tobias Welz se rozhodl nevytahovat žlutou kartu.
12
Wolfsburg nikam nespěchá a v klidu si drží míč.
11
Stuttgart se pokoušel protlačit přes zálohu Wolfsburgu až do zakončení, jenže přes Gustava Ginczek neprošel. Následně si míč berou domácí.
10
Následný rohový kop skončil na hlavě Baumgartla, který poslal míč přímo do stojícího Benaglia.
9
Stuttgart se propracoval až k zakončení, konkrétně Maxim to napálil přímo do nohy Benaglia a hosté tak mají další roh.
8
Niedermeier rozehrával rohový kop, který se dostal až na hlavu Gentnera. Odtud si však míč cestu do klece nenašel a Benaglio se tak může ujmout výkopu.
7
Hra postrádá tempo, Wolfsburg si drží míč a nikam moc nespěchá, za to Stuttgart se ještě nevzpamatoval z úvodního hvizdu.
5
Ulreich pomalým tempem rozehrává další útočné snažení Stuttgartu. Hostům se ale nedaří dostat se přes obranu Wolfsburgu.
4
Wolfsburg vytěžil rohový kop, ze kterého však nic nevzešlo. Luiz Gustavo hlavičkoval těsně mimo.
3
Naldo přímák zachytil a ihned pasem na De Bruyneho rozhíždí útočné snažení Wolfsburgu na polovině Stuttgartu.
2
Knoche zastavil útočné snažení Stuttgartu nedovoleně a hosté si tak kopnou volný přímý kop.
1
Domácí Wolfsburg si po rozehrávce nechává míč v defenzívě a pomalu rozjíždí první útok tohoto mače.
1
Hráči se řadí v tunelu a nastupují na trávník, utkání začne za pár okamžiků.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Naldo, Knoche, Rodríguez – Guilavogui, Gustavo – Vieirinha, De Bruyne, Caligiuri – Dost.
Náhradníci: Grün – Bendtner, Schäfer, Klose, Perišič, Schürrle, Jung.

VfB Stuttgart: Ulreich – Klein, Baumgartl, Niedermeier, Hloušek – Die, Gentner – Harnik, Maxim, Kostić – Ginczek.
Náhradníci: Kirschbaum – Sakaj, Schwaab, Leitner, Ibišević, Romeu, Werner.

Rozhodčí: Tobias Welz – Rafael Foltyn, Martin Thomsen, Guido Winkmann.
VFB STUTTGART

Stuttgart nezažívá absolutně povedenou sezónu, nachází se na poslední příčce. Jejich forma se nyní může zvednout, po debaklu 4:0 od Leverkusenu přišla malá jiskřička naděje v podobě vítězství nad Frankfurtem 3:1. K vítězství může přispět gólem současný nejlepší střelec týmu Martin Hanrik.
VFL WOLFSBURG

Domácí zažívají povedenou sezónu, po šestadvaceti zápasech se nachází na druhé příčce za Bayernem Mnichov. Wolfsburg si bude chtít spravit chuť z posledního zápasu, když pouze remizoval s podceňovaným Mainzem 1:1. Dopomoci jim k tomu může jejich nejlepší střelec Bas Dost.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Bundesliga má na programu další kolo a my se zaměříme na duel mezi VfL Wolfsburg a VfB Stuttgart. Tímto mačem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.