SESTŘIH Premier League: Manchester City - Aston Villa 3:2

Tento duel musel fanoušky bavit. Manchester se dostal ve druhém poločase do vedení 2:0, o to ovšem v 85. minutě přišel, když srovnal Sánchez. Domácí se však nevzdali a v 89. minutě vystřelil Manchesteru vítězství 3:2 záložník Fernandindo.
90+4
90+4
Delph poslal do vápna velmi dobrý centr, ale Hart šel daleko ze své branky a míč vyboxoval na polovinu hřiště.
90+4
Aston Villa bude zahrávat volný kop!
90+3
Míč je stále velmi daleko od branky Harta. Manchester zvládá nastavení na výbornou.
90+2
Manchester velmi zkušeně drží míč na útočné polovině, Aston Villa se nemůže dostat k míči.
90
Ve druhém poločase se budou nastavovat čtyři minuty!
89
Manchester City právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný závěr utkání! Manchester City se znovu dostává do vedení, když se po centru z levé strany dostal ve vápně k míči FERNANDINHO, jemuž se povedlo napálit míč do branky.
88
Aston Villa byla blízko vedení! N'Zogbia krásně uvolnil Bentekeho, který mohl postupovat sám na branku. Rozhodčí však chybě odmával ofsajd.
87
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Leandro Bacuna, přichází Matthew Lowton.
85
Aston Villa právě vstřelila branku!
Spravedlnost existuje! Hart nedokázal vyboxovat centrovaný míč z rohového kopu mimo vápno, tudíž se k němu ve vápně dostal CARLOS SÁNCHEZ, jenž pohotově uklidil míč do sítě.
85
Bony se na útočné polovině okamžitě dopustil faulu. Hosté rychle rozehrávají a ženou se vpřed.
83
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Wilfried Bony.
82
Manchester chvíli hrozil na útočné polovině, ale centr Silvy z pravé strany svého adresáta nenašel.
81
Z úctyhodné vzdálenosti se do míče opřel Delph a prověřil pozornost Harta, který musel zasahovat.
80
Aston Villa nadále kombinuje na útočné polovině.
78
Z volného kopu žádné ohrožení branky Harta nepřišlo, protože se už poněkolikáté v utkání dostal do ofsajdu Benteke.
77
Manchester nyní chvíli držel míč na vlastní polovině, ovšem o míč přišel a už se znovu musí bránit. Aston Villa bude navíc zahrávat volný kop.
75
Další slibná šance Aston Villy zůstala nevyužita. Bacuna z pravé strany hledal ve vápně Bentekeho, jenž míč minul o pár centimetrů.
74
Tentokrát se do míče ze solidní vzdálenosti opřel Benteke, ovšem branku trefit nedokázal.
73
Tentokrát byl blízko vyrovnání N'Zogbia, který nedokázal z velké blízkosti překonat Harta. Aston Villa má obrovský tlak.
72
Bacuna předvedl krásné sólo, když obešel dva hráče a dostal se do vápna, kde centroval před branku. Benteke na míč těsně nedosáhl.
70
Aston Villu vstřelená branka nabudila a pokouší se o vyrovnání. City to bude mít velmi těžké v následujících minutách.
68
Aston Villa zahrávala volný kop, po kterém se jí podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Po odrazu se k míči dostal TOM CLEVERLEY, který ho zpoza vápna napálil do branky.
68
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ashley Westwood, přichází Charles N´Zogbia.
66
Manchester City se dostává do dvoubrankového vedení! Exekuce přímého komu se zhostil ALEKSANDAR KOLAROV a krásnou střelou překonal Guzana.
65
Sánchez se dopustil faulu těsně před vápnem a City bude zahrávat přímý kop.
63
Aston Villa začíná více otevírat obranu a snaží se tlačit na útočnou polovinu. Podaří se Ville vyrovnat a nebo Manchester navýší své vedení?
62
Žlutou kartu dostává Ashley Westwood (Aston Villa FC).
61
Manchester kombinuje na útočné polovině a snaží se přidat druhou branku. Z levé strany centroval Kolarov, ale míč dokázal odvrátit Vlaar.
59
Hart podběhl centr Delpha, ale nakonec z toho nic nebylo, protože anglického brankáře zastoupili bránící hráči a dostali míč z vápna pryč.
58
Demichelis udělal v obraně City chybu a Aston Villa bude zahrávat rohový kop.
57
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Frank Lampard, přichází James Milner.
56
Za postranní čárou je na střídání připravený Milner.
55
Cleverley odcentroval z pravé strany a byla z toho velmi dobrá šance pro Aston Villu, protože míč se dostal před vápno na kopačky Delpha, jehož rána těsně minula branku.
53
Druhý poločas není zatím tolik zábavný, jako byl ten první. Aston Villa daleko lépe brání a City nemůže hostující obranu momentálně překonat.
51
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce na branku Mangala, jehož pokus z brankové čáry bez problémů vykopl Bacuna.
50
Aston Villa je natlačená před branku Guzana, Manchester hraje velmi aktivně a nyní bude zahrávat rohový kop.
48
Manchester vstoupil i do druhého poločasu velmi aktivně. Z pravé strany centroval do vápna Navas, ale k míči se dostal jako první Vlaar.
47
Obrana Aston Villy nyní musela mít nahnáno, protože Agüero nabral rychlost s míčem u nohy a uháněl k brance Guzana. Nakonec se však zamotal do kličky a ani nevystřelil.
46
Žlutou kartu dostává David Silva (Manchester City).
46
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Fernandinho.
46
Manchester City měl parádní vstup do utkání, čemuž výrazně pomohla chyba brankáře Guzana, který ve 4. minutě doslova daroval Agüerovi prozatím jediný gól zápasu. Manchester byl poté až do dvacáté minuty jasně lepším týmem a měl další šance na skórování, ty ovšem neproměnil a hra se začala pomalu vyrovnávat. Ve druhé polovině poločasu byla dokonce lepším týmem Aston Villa, která se usilovně snažila o vyrovnání. Nechme se překvapit, co nám přinese druhý poločas. Ten začne přibližně v 19:32.
45+2
45+1
City kontroluje hru na útočné polovině, je však velmi pravděpodobné, že se v tomto poločase nic nestane.
45+1
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45
Manchester se dostal v závěru prvního poločasu na útočnou polovinu, kde se snaží kombinovat.
44
Po rohovém kopu se dostal ve vápně k míči Benteke, který ovšem nevystřelil a poslal míč na pravou stranu, kde znovu míč poslal do vápna Cleverley. Míč našel volného Grealishe, kterému byl však odpískán ofsajd.
43
Cleverley uvolnil u pravé lajny Bacunu, jenž se pokusil odcentrovat do vápna. Jeho centr však před branku nedoletěl, protože ho Kolarov srazil na rohový kop.
41
Benteke si znovu špatně pohlídal své postavení a je mu odpískán další ofsajd.
40
Momentálně se znovu hraje na útočné polovině Aston Villy, která si připravuje svůj útok.
39
U pravé lajny se dokázal uvolnit Touré, jenž se pokusil najít přízemním centrem do vápna nabíhajícího Agüera. Argentinský útočník se však k míči dostat nedokázal.
38
Manuel Pellegrini očividně není spokojen s posledními odehranými minutami a nervózně chodí okolo postranní lajny.
37
Delph neposlal do vápna dobrý centr a míč skončil u rohového praporku.
36
Hosté budou nyní zahrávat velmi zajímavou standardní situaci, protože se nedaleko od vápna dopustil faulu Demichelis.
35
Richardson našel nadýchaným centrem z levé strany ve vápně hlavu Bentekeho, který poslal míč těsně nad břevno.
34
V posledních pěti minutách diktuje tempo hry Aston Villa, která se žene za vyrovnáním.
33
Tentokrát mohla obrana Manchesteru zůstat v klidu, protože se Benteke dostal do ofsajdu.
32
Další útočná akce hostí. Grealish se prokličkoval okolo dvou bránících hráčů, aby mohl prostrčit míč na Cleverlyho. Ten však z pravé strany velkého vápna vystřelil velmi nepřesně.
31
Aston Villa si pečlivě připravovala svoji akci, až nakonec poslal z levé strany Richardson míč před vápno, kde se do něj opřel Cleverley a nasměroval svoji střelu vedle branky.
30
Fotbalisté Manchesteru očividně ubrali ze svého nasazení a Aston Villa se začíná dostávat do hry.
28
Aston Villa však následně přimáčkla svého soupeře, ale k žádné pořádné střele na branku se nedostala. City tento krátký tlak Villy přečkalo bez úhony.
27
Obraně Manchesteru pomohl při bránění rohového kopu Lampard, který míč odhlavičkoval daleko od branky Harta.
27
Na druhé straně odvedl výbornou práci Benteke, který se dostal k dlouhé přihrávce za obranu a následně vybojoval rohový kop.
26
Agüero vybojoval na útočné polovině míč a ihned vyslal dopředu Navase. Ten se dostal po pravé straně až k vápnu, odkud se pokoušel poslat míč před branku. Jeho centr byl zablokován.
24
Utkání má zatím zcela jednoznačný průběh, hostům se nedaří vůbec nic. Jestli City brzy přidá druhou branku, mohlo by to pro Villu skončit velmi špatně.
23
Manchester dlouho kombinoval na útočné polovině, až se k míči dostal Delph. Ten však pokazil dlouhou přihrávku a u míče jsou nyní znovu domácí.
22
Obrana Aston Villy je dnes děravá jak cedník. Bacuna pokazil malou domů a do další šance se dostával střelec první branky Agüero. Tentokrát se však hosté ještě stihli vrátit a brance zabránili.
21
Aston Villa zahrávala nakonec rohové kopy dva, ale vyrovnat po nich nedokázala. Při tom druhém se k hlavičce dostal Benteke, ale míč poslal vysoko nad branku.
20
Tentokrát udělal drobnou chybu Hart a nabídl Aston Ville rohový kop
19
Zabaleta hledal dlouhým pasem kolem pravé lajny rozběhnutého Navase, jenž si neporadil se zpracováním míče, ten mu utekl do autu.
18
První vážnější útočná akce Aston Villy nakonec branku nepřinesla, protože se Benteke dostal do ofsajdu.
17
Další obrovská chyba Guzana zůstala tentokrát bez potrestání! Brankář Aston Villy podběhl centr Kolarova a míč spadl na hlavu Fernanda. Ten byl však zaskočen, tudíž míč mezi tři tyče nenasměroval.
16
Manchester bude zahrávat volný kop po faulu na Kolarova, kterého zasáhl rukou do obličeje Bacuna.
15
Hosté v tuto chvíli dobře napadají rozehrávku a drží City na vlastní polovině.
14
Aston Villa se u míče dlouho neudržela a City zakládá z vlastní poloviny další útočnou akci.
13
Kolarov se u levé lajny nedohodl s Silvou a míč jim utekl do zámezí. Hosté budou vhazovat.
12
Pohledná kombinace City přinesla další střelu na branku Guzana. Lampard našel před pokutovým územím Agüera, který to zkusil a nasměroval míč na branku. Guzan byl tentokrát bezchybný.
11
Do další gólové šance se hnal rozběhnutý Agüero, ale Sánchez se dokonale vrátil a skluzem mu míč odebral. Ten poté skončil v zámezí.
10
Poprvé v utkání se hraje na útočné polovině Aston Villy, která se snaží postupným útokem dostat k brance Harta.
9
Aston Villa je neustále pod tlakem. Z levé strany posílal míč na malé vápno Silva, ale jeden z obránců dokázal tento pas zachytit.
8
Navas hledal centrem do vápna Demichelise, který míč ve vzduchu jen těsně minul. Hosté se pro tuto chvíli ubránili.
8
Manchester neustupuje ze svého tlaku a bude zahrávat další rohový kop.
7
Manchester rozehrál rohový kop chytře nakrátko, čímž vznikl prostor pro Davida Silvu, který se okamžitě pokusil o střelu z dvaceti metrů. Jeho pokus trefil pouze bránícího hráče.
6
A domácí mohli přidat druhou branku. Za obranu Aston Villy si výborně naběhl Navas, jehož střela z pravé strany byla sražena na rohový kop.
5
Manchester City nadále kontroluje hru a kombinuje na středu hřiště. Aston Villa si takovýto start rozhodně nepředstavovala.
4
Manchester City se dostává velmi snadno do vedení. Guzan chyboval při rozehrávce, když míč nasměroval přímo na kopačky SERGIA AGÜERA a ten bez problémů zakončil do zcela prázdné branky.
3
Útočná akce Manchesteru byla zastavena, jelikož se Agüero dostal do ofsajdu.
2
Hostující brankář nakopl míč daleko dopředu, kde se k němu dostali domácí. Manchester nyní zkouší kombinovat na útočné polovině.
2
Navas velmi aktivně napadal a hosté museli přihrávat až na Guzana.
1
Fotbalisté Aston Villy se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1
Fotbalisté jsou již na trávníku. Nyní se bude ještě držet minuta ticha.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Demichelis, Mangala, Kolarov – Y. Touré (C), Fernando – Navas, Lampard, Silva – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Bony, Džeko, Milner, Sagna, Fernandinho, Boyata.

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Okore, Richardson – Grealish, A. Westwood, C. Sánchez, Delph (C), Cleverley – Benteke.
Náhradníci: Given – Weimann, Cole, Senderos, Cissokho, N´Zogbia, Lowton.

Rozhodčí: Dean – Long, Smart.
Aston Villa FC

Aston Villa v posledních dvou zápasech bodově zabrala a povyskočila na patnáctou příčku, ovšem zachráněna zdaleka není. Proto by se jí náramně hodil nečekaný zisk bodů a dnes má takovou příležitost. Překvapí Aston Villa na hřišti Manchesteru City?
Manchester City

Fotbalisté Manchesteru nezažívají vydařenou sezónu, protože ji skončí bez trofeje a to je rozhodně velký neúspěch. Momentálně musí fotbalisty toho celku místo boje o titul zajímat boj o první čtyřku, aby si Manchester v příští sezóně mohl zahrát Ligu mistrů. Manchesteru patří v tabulce čtvrtá příčka.
Přeji krásné odpoledne a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze čtyřiatřicátého kola anglické Premier League, v němž se odehraje utkání Manchester CityAston Villa FC. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.