To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 62 % : 38 %
Střely celkem: 27:10
Střely na branku: 11:3
Rohy: 8:4
Fauly: 11:13
Utkání je u konce a na stadionu tak může propuknout tříbodová radost. Dnes to vůbec nevypadalo, že spolu hrají tabulkoví sousedé, neboť Neapol byla jasně lepším týmem. Sampdorii dokázala mnohokrát přehrát, měla spoustu šancí a po pauze domácí přidali další dvě branky. Nejprve se krásně trefil Insigne a v 81. minutě proměnil Higuaín pokutový kop. Hosté se dostali ke slovu až v 89. minutě, kdy bombou snížil Muriel. Konečný výsledek je tak 4:2 pro Neapol.
90+3
90+3
No a o pár vteřin později přihrál Callejón do druhé vlny na nabíhajícího Hamšíka, ten ale také pohořel na brankáři Sampdorie. Zapatova dorážka letěla vysoko nad.
90+2
Tak ještě střelecký počin domácího Callejóna. Jeho ránu vyrazil bystrý Viviano.
90+2
Domácí drží míč na kopačkách a už se jen čeká na závěrečný hvizd.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
90
O minutu později ale Luis Muriel neudržel po zákroku na svou osobu nervy na uzdě, strčil do protihráče a dostal za to žluté varování.
89
Sampdoria právě vstřelila branku!
Hosté snižují. Před hranicí pokutového území se neposedný míč odrazil k nabíhajícímu LUISI MURIELOVI a ten nekompromisní bombou málem protrhl síť.
88
Domácí by rádi přidali ještě jeden gól. Hamšík nyní prostrčil na Zapatu, ten zakončoval v trochu krkolomné pozici, Viviano tento pokus vykopl.
87
Neapol se dostala do rychlého brejku tří hráčů na jediného obránce, finální část si vzal na starost Hamšík, Viviano ale jeho bombu zvládl reflexivně vyrazit.
86
Nakonec z toho byly rohy dva, jenže ani jeden z centrů se neujal.
85
Hamšíkovi nevyšla přihrávka na střed, k zakončení se tak dostal Bergessio a jen jemná teč způsobila, že míč skončil mimo. Roh pro Sampdorii.
84
Ze strany Neapole je to už exhibice, hráči Sampdorie pouze statují.
82
A střelec dvou branek, Gonzalo Higuaín odchází za potlesku tribun na lavičku. Zbývající část utkání bude hrát Daniel Zapata.
81
Neapol právě vstřelila branku!
Míč si vzal GONZALO HIGUAÍN a prudkou ranou upravil na 4:1. Viviano si sice na míč sáhl, vytěsnit jej však nedokázal.
80
Penalta pro Neapol. Hamšík se v levém rohu vápna uvolňoval zasekávačkou, při tom jej podsekl De Silvestri a blízko stojící sudí neměl jinou volbu.
78
Definitivní pojistku měl na kopačce Higuaín, naběhl si z pravé strany a křížnou ranou jen o kousek minul Vivianovu branku.
76
Vystřídali i domácí, David López má dnes splněno, na poslední minuty nastoupil Walter Gargano.
76
Poslední střídání Sampdorie, odešel Roberto Soriano, místo něj jde do hry Gonzalo Bergessio.
75
Okaka byl při svém rozletu faulován, tohoto taktického zákroku domácí využili k rychlému návratu do obrany.
74
Domácí chtěli reklamovat po Insigneho centru hru rukou a tedy penaltu, rozhodčí ale ihned ukázal, ať se pokračuje ve hře.
72
Neapol už nikam nepospíchá, všechny standardky rozehrává nakrátko a začíná už tak šetřit čas.
72
Neapol si rozehraje další přímák, nyní byl faulován López.
71
Signál směřoval k uličce na Hamšíka, jeho následný centr byl zlokován.
70
Soriano si v souboji s Ghoulamem počínal velmi tvrdě a poslal domácího hráče k zemi. Přímý kop pro Neapol.
69
A udělal to velmi dobře, centr se k němu vůbec nedostal.
68
Přímý kop hostů z levého křídla. Andújar si už koordinuje svou obranu.
66
Střídají i domácí, odchází střelec vyrovnávací trefy, Manolo Gabbiadini a místo něj nastupuje Marek Hamšík.
65
A ten skončil neúspěchem. Hosté sice budou pokračovat v akci, ale už pouze autovým vhazováním.
65
Duncan nenašel odvahu vystřelit, tak přihrál doleva. Tam si naběhl Eto'o, jenže jeho rána byla sražena na roh.
64
Dva centry teď mířily do vápna Neapole, oba zvládla obrana odvrátit.
63
Sampdoria vystřídala, Angela Palomba nahradil Alfred Duncan.
62
Dlouhý pas mířil na Insigneho, před ním na poslední chvíli odvrátil Mesbah.
61
Je za námi hodina hry, Neapol v pohodě kontroluje zápas.
59
Po centru se nic zvláštního neudálo, míč se dostal až k brankáři Andújarovi.
59
Rohový kop pro Neapol, Higuaínova rána skončila po teči těsně vedle.
58
Centr dolétl za zadní tyč, Andújar trochu zaspal, ale mohl si oddechnout, Silvestre nedokázal z ostrého úhlu dostat míč do brány.
57
Faul Britose, hosté budou rozehrávat zajímavou standardku z pravé strany.
56
Tempo nám teď trochu pokleslo, Neapol se už nikam nežene a pouze kontroluje soupeřovy akce.
54
Henrique čistým skluzem odzbrojil Mesbaha, bude se rozehrávat od branky Neapole.
52
Eto'o to zkusil z dálky, jeho rána skončila vysoko nad.
52
Narážečka mezi Insignem a Ghoulamem byla o něco kratší, obrana Sampdorie si poradila.
51
Neapol si vše hlídá, má nad zápasem převahu a postupně se probíjí k pokutovému území.
49
Stále se hraje svižný fotbal. Hosté pohrozili centrem, Muriel se ale na středu někde zapomněl a do akce nezasáhl.
47
Skvělý úvod Neapole do druhého poločasu. LORENZO INSIGNE vybojoval na půlce míč, sprintem se přemístil až k vápnu a z dvaceti metrů vyslal technickou ránu přesně k tyči. Viviano jen bezmocně přihlížel!
46
Muriel to hned ze startu zkusil středem, jeho nápad ovšem skončil ještě před zakončením.

Fauly: 5:5
Máme za sebou první poločas, ve kterém sice dali domácí tři góly, přesto vedou pouze 2:1. Po dobrém začátku totiž zaspali v obraně a Albiol si dal ve 12. minutě nešťastného vlastence. Neapol to však nepoložilo a ve 34. minutě to už bylo 2:1. Nejprve s notnou hromadou štěstí srovnal ve 31. minutě Gabbiadini a o tři minuty dokonal obrat Higuaín. Neapol je lepším týmem, je častěji u míče a svého soupeře umí zatlačit před vápno. Výsledek je ale stále otevřený, těšme se tak na druhou půli.
45+1
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
To se ale nedá říci o Éderovi, jehož koleno není v pořádku. Do hry tak místo něj nastoupil Luis Muriel.
44
Na trávníku nyní leží Ghoulam, ublížil si při skluzu u pomezní čáry. Už je ale na nohou a bude pokračovat.
43
Obiang se projevil i v útočné činnosti, branku Andújara však minul o hezkých pár metrů.
41
Domácí rozehráli roh, rána Gabbiadiniho byla zblokovaná Obiangem.
41
Tohle už bylo ze strany Sampdorie lepší. Eder si do vápna nabíhal na přízemní přihrávku, do střely mu ale Britos vložil nohu a pokus srazil. Eder si při průniku ublížil a nyní je v péči lékařů. Ti se starají o jeho koleno.
39
Eto'o trochu zvýšil hlas na své spoluhráče, zdá se mu, že nemá odpovídající podporu v útoku.
38
Z něj už nezahřmělo, Sampdoria si může na chvíli vydechnout.
37
Na druhé straně se do šance hnal Higuaín, byť byl tísněn, tak vystřelil a i když neskóroval, vybojoval alespoň roh.
37
Vysoký centr do pokutového území byl pro Andújara lahůdkou.
36
Sampdoria se snaží o rychlou odpověď, Mesbahova rána z dálky však k brance nedorazila.
34
Tak tohle bylo rychlé, Neapol už vede! Gabbiadini dokázal přihrát i přes dva obránce, GONZALO HIGUAÍN využil své rychlosti, vnikl do volného prostoru a střelou podél gólmana upravil na 2:1.
33
Neapol nepolevuje a opět se tlačí před vápno. Insigneho tvrdá rána skončila na bránícím hráči.
31
Je vyrovnáno, tlak přinesl své ovoce. Na pravé straně měl trochu prostoru MANOLO GABBIADINI, jeho rána byla lehce tečována, jenže i to stačilo, aby Viviana překvapila natolik, že propustil míč mezi svými nohami!
30
Insigne si to namířil zprava na střed, Silvestre jeho ránu srazil.
29
A opět nepřesný pas Neapole...
28
Zcela nepovedený Jorginhův pas. Míč prolétl středem hřiště a skončil u Viviana.
27
Domácí tým stále tlačí, má převahu na míči, ovšem pouze po pokutové území. Střely na Vivianovu branku nepřichází.
25
Eto'o se nenechal obehrát Henriquem a přerušil tak rodící se akci Neapole.
24
Tohle bylo zbytečné. Hostující Djamel Mesbah dohrál souboj takovým způsobem, že na zemi nakopl Gabbiadiniho a po zásluze si prohlédl žlutou kartu.
22
Na centr si nejvýše naskočil López, jeho hlava skončila vysoko nad brankou.
21
Další akce Neapole uvnitř vápna. Callejón posunul na Higuaína, jeho střela z úhlu byla sražena na další rohový kop.
20
Po rohu Neapole to vypadalo, že Okaka zahrál rukou, jenže se pokračovalo ve hře. Do odraženého míče se z otočky opřel López, jeho projektil skončil mimo Vivianovu branku.
19
Prostrčení Henriqueho na Callejóna skončilo ve velice těsném ofsajdu, zbytek akce s gólovým zakončením tak byl zbytečný.
18
Hraje se teď nahoru-dolů, obrany obou týmů se rozhodné nenudí.
16
Málem bylo srovnáno! Po narážečce se za obranu dostal na pravé straně Callejón, rovnal si míč na střelu, jenže prováhal nejlepší okamžik a jeden z bránících hráčů mu skluzem srazil míč na roh.
14
Hosté opět v náporu, centr už mířil na Okaku, jenže ten přehnal důraz v souboji a fauloval Andújara.
12
Tak tohle je pro domácí studená sprcha. Zprava se do útoku řítil Eder, servíroval centr na malé vápno, kde si jej do vlastní branky srazil RAÚL ALBIOL! Sampdoria vede 0:1.
12
Domácí jsou zatím jasně lepší. Na branku Sampdorie se hrnul další útok, ten byl ale zastaven praporkem pomezního. Higuaín byl v ofsajdu.
11
Insigne se také snažil dostat zleva na střed, na rozdíl od Higuaína ale nebyl úspěšný a jeho střela z úhlu byla sražena.
10
Ten vzruch nepřinesl, nicméně Neapol zůstává v útoku.
9
Tak tohle byla nádherná bomba v podání Higuaína! Ten dostal až neskutečně mnoho prostoru a mohl i dobře zamířit. Viviano jeho dělovku vyrazil na roh!
8
Byl rozehrán nakrátko, následný centr se stal jednoduchou kořistí pro gólmana Viviana.
7
Roh pro domácí.
7
Akce Neapole po pravé straně skončila neúspěchem, Insigne na přízemní centr nedosáhl.
6
Domácí začali pěkně od podlahy, sudí musí krotit vášně. Šlapákem se prezentoval Jorginho.
5
Ten už nebyl pro domácí nebezpečný, je to právě Neapol, kdo bude vhazovat.
4
Andújar musel rychle nahoru, aby vyškrábl Mesbahův pokus z pravé strany. Povedlo se mu to, je tu roh pro Sampdorii.
3
Domácí Miguel Britos za tento zákrok u pomezní čáry dostal žlutou kartu.
3
Přímý kop pro hosty po faulu na Edera.
3
Střílený Higuaínův centr skončil u hostující obrany, neuspěl ani Jorginho.
2
Na pravou stranu dostal do běhu přihrávku Higuaín, jeho křížná rána skončila o notný kus mimo.
2
Faul hostujícího Mesbaha na Callejóna, domácí budou pokračovat s míčem u kopaček.
1
Dlouhý nákop skončil u Andújara, ten už hledá možnosti, jak založit protiakci.
1
Výkop měla hostující Sampdoria.
1

SSC Neapol: Andújar – Henrique, Albiol, Britos, Ghoulam – Jorginho, David López – Callejón, Gabbiadini, L. Insigne (C) – Higuaín.
Náhradníci: Cabral, Colombo – Strinić, Koulibaly, Mertens, Mesto, Hamšík, Gargano, Inler, Zapata.

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Mesbah – Palombo (C), Obiang – Éder, Soriano, Eto'o – Okaka.
Náhradníci: Romero – Regini, Muñoz, Coda, Duncan, Correa, Rizzo, Acquah, Marchionni, Bergessio, Muriel, Wszolek.

Rozhodčí: Daniele Doveri – Mauro Tonolini, Giuseppe De Pinto.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio San Paolo začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Doveri, kterému budou na pomezí pomáhat Mauro Tonolini a Giuseppe De Pinto.
UC Sampdoria pokračuje nadále v překvapivých výsledcích a drží se aktuálně na příčce zaručující účast v pohárové Evropě. Námořníci ale mají na šestou Fiorentinou pouze jednobodový náskok a budou to mít tedy velmi těžké, aby uhájili své vybojované pozice. Na Neapol aktuálně ztrácejí tři bodíky. V posledním duelu Dorie nečekaně zaváhala, když i přes velké množství šance neporazila doma osmnáctou Cesenu, zápas skončil výsledkem 0:0.
SSC Neapol se může v posledních zápasech pyšnit celkem dobrou formou. Azzurri bojují nadále na dvou frontách, kromě ligové soutěže i v Evropské lize, kde se jim podařilo ve čtvrtek postoupit přes Wolfsburg do semifinále. V lize má Neapol dobře našlápnuto v účasti ve stejné soutěži i v příští sezoně. Ve hře je ovšem i nadále i Liga Mistrů, na kterou domácí ztrácejí pět bodů, ale AS Řím má o jedno odehrané utkání navíc.
Vítejte u Serie A! V rámci 32. kola nejvyšší italské fotbalové ligy na sebe narazí dva týmy bojující o účast v pohárové Evropě, čtvrtá Neapol hostí na své půdě pátou Sampdorii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.