To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Je dobojováno. Celek Marseille zvládl poslední zápas v sezoně, porazil Bastii 3:0 a vybojoval tři body. Nakonec ale domácím ani tohle vítězství nestačí, protože Monako také vyhrálo a Marseille si tak v příští sezoně zahraje pouze Evropskou ligu. Do Ligy mistrů totiž jde právě Monako.
90+2
90+1
Hlavní rozhodčí přidal dvě minutky.
90
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Julian Palmieri, přichází François Kamano.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak nakonec se domácí přeci jen dočkali a byla to parádní branka. LUCAS OCAMPOS obešel čtyři protihráče, dostal se před hostujícího brankáře, kterého zkušeně prostřelil.
88
Ale nyní mohl z ničeho nic přidat třetí branku Ayew, ale z dobré pozice branku trefit nedokázal.
87
Na trávníku se nic zajímavého neděje. Duel se už pouze dohrává.
85
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Baptiste Aloé.
83
Zajímavou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
82
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gaël Danic, přichází Djibril Cissé.
80
Je před námi posledních deset minutek. Marseille stále vede 2:0 a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto.
78
Žlutou kartu dostává Nicolas N'Koulou (Olympique Marseille).
76
Domácí zahrávali rohový kop, ale míč, který poslal do vápna Dimitri Payet, žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
75
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Brandão.
73
Další akci Marseille zastavil pomezní rozhodčí, protože Romain Alessandrini byl v ofsajdu.
71
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André-Pierre Gignac, přichází Michy Batshuayi.
71
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Lucas Ocampos.
70
Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda Bastia dokáže tento duel ještě zdramatizovat.
68
Na druhé straně se dobrým pokusem prezentoval Ryad Boudebouz, ale Mandanda byl pozorný a ránu zlikvidoval.
66
K další střele z hranice velkého vápna se dostal Romain Alessandrini, ale ani on nemířil přesně. Leca nemusel zasahovat.
65
Ale i tentokrát se Bastia ubránila a na další branku si tedy ještě musíme počkat.
64
Rohový kop pro Marseille.
63
Po centru se k hlavičce dostal Andre Ayew, ale z dobré pozice nedokázal trefit hostující branku!
61
Práci měl nyní Mandanda, ale s centrem si poradil. Nutno dodat, že Julian Palmieri mohl přihrát lépe.
60
Je před námi posledních třicet minutek a Marseille stále vede o dvě branky. Hostům se nedaří a vypadá to, že domácí celek si své vedení pohlídá.
58
Po hezké akci se do zakončení dostal Ryad Boudebouz, ale hradbu těl před sebou propálit nedokázal.
56
K centru se dostal i Florian Thauvin, ale ani jeho přihrávka k ničemu nevedla. Marseille je stále jasně lepší.
54
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale vše skončilo ofsajdem, ve kterém byl Giovanni Sio.
52
Míč poslal do vápna opět Payet, ale i tentokrát se Bastia dokázala ubránit.
51
50
Domácí se dostali k centru, ale Payet žádného spoluhráče nenašel. Dobrá práce hostujících zadáků.
48
Začátek druhého poločasu je zatím opatrný a ani jeden celek se nikam příliš netlačí.
46
Vše je připraveno, jdeme tedy konečně na druhý poločas.
Hráči opustili kabiny a vypadá to, že duel tedy bude pokračovat.
Rozhodčí nyní ve své kabině řeší, zda bude duel pokračovat, nebo ne. My se to dozvíme zřejmě za pár minutek.
S diváky promlouvali i domácí hráči, ale zatím je to marné. Hráči už zmizeli ze hřiště a není jasné, kdy druhý poločas začne.
Hlavní rozhodčí něco řešil s hlavním pořadatelem a zatím to vypadá, že druhý poločas nezačne. Diváci házeli předměty na hrací plochu a hráči jdou zpět do kabin.
Hráči jsou zpět na trávníku. Jdeme na druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi. Lépe ho zvládl celek Marseille, který byl lepším celkem, vytvořil si řadu šancí a nakonec se dvakrát prosadil. Marseille tak vede nad Bastií zcela zaslouženě 2:0 a kráčí za vítězstvím.
45+1
45+1
Rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
První poločas se už pouze dohrává. Hostům se směrem dopředu nedaří a Marseille hraje přesně to, co potřebuje.
42
Domácí stále drží míč a kombinují. Marseille už nikam nepospíchá, což je zcela pochopitelné.
40
A je to 2:0 pro domácí celek. Míč si do vlastní branky nešťastně srazil ALEXANDER DJIKU a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto.
38
Po menší strkanici se hra uklidnila a duel může pokračovat. První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci.
36
K centru se dostal dnes velmi aktivní Payet, ale ani tentokrát z něho nic nebylo a na druhou branku stále čekáme.
35
Žlutou kartu dostává Drissa Diakité (SC Bastia).
33
A další ofsajd, tentokrát v něm byl domácí Gignac.
32
Domácí zahrávali rohový kop, ale celé snažení nakonec skončilo ofsajdem.
31
Dobrým centrem se prezentoval domácí Alessandrini, ale ani tentokrát se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení neprodral.
29
Ke střele z hranice velkého vápna se dostal Andre-Pierre Gignac, ale hradbu těl nepropálil.
27
Na druhé straně odcentroval Floyd Ayite, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná.
26
Po centru Payeta měl práci Leca, ale zvládl to a kulatý nesmysl dobře vyboxoval do zámezí.
25
Další branku měl na hlavě domácí Andre Ayew, který hlavičkoval z hranice penalty, ale z dobré pozice nedokázal zamířit přesně.
24
Vyrovnat mohl Giovanni Sio, který se objevil ve velké šanci, dostal se ve vápně k míči, ale domácí branku nakonec trefit nedokázal!
23
O zajímavý projektil se postaral hostující Gael Danic, ale míč nakonec skončil nad břevnem! Pokus to ale nebyl vůbec špatný.
21
Aktivní Brice Dja Djedje to vzal na sebe, ale individuální akce k ničemu nevedla. Domácí borec byl zastaven a míč ztratil.
19
Po dlouhé kombinaci nakonec domácí celek o míč přišel. Bastia se vydala dopředu, ale akce hostů neměla dlouhé trvání.
17
Domácí pokračují v dobrém výkonu a stále jsou aktivnější. Bastia se zatím pouze brání a celek Marseille zcela zaslouženě vede.
15
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a jdou do vedení. Hosté nedokázali odkopnout míč, k němu se dostal DIMITRI PAYET, který se prodral do vápna a z úhlu prostřelil Leca.
14
Nyní zahrozili také hosté. Ryad Boudebouz to zkusil, ale branku Marseille trefit nedokázal.
12
K centru se natlačil domácí Brice Dja Djedje, ale hostující brankář byl pozorný a pro míč si ve vápně skvěle došel.
10
Domácí jsou stále lepší, ale směrem dopředu se zatím trápí. K vidění je velké množství nepřesností.
8
Své střelecké štěstí vyzkoušel domácí Romain Alessandrini, ale jeho rána byla hodně nepřesná a stav zápasu se tedy stále nemění.
6
Ani další centr se neujal. Hosté zatím pouze brání a směrem dopředu ještě nepředvedli vůbec nic.
5
Domácí jsou zatím aktivnějším a lepším celkem, ale Bastia pozorně brání a na první šanci stále čekáme.
4
K centru se dostal Gianelli Imbula Wanga, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal, dobře totiž zasáhli hostující zadáci.
2
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu, ale z první akce nic nebylo.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Fanni, N'Koulou, Morel – Imbula Wanga, A. Ayew – Alessandrini, Payet, Thauvin – Gignac.
Náhradníci: Samba – Aloé, Andonian, Barrada, Batshuayi, Ocampos, Sparagna.

SC Bastia: Leca (C) – Diakité, Peybernes, Marange, Palmieri – G. Gillet, Djiku – Ayité, Boudebouz, Danic – Sio.
Náhradníci: Aréola – Brandão, Cissé, Cioni, Kamano, Keita, Kone.

Bastia – OM 1:2
Olympique Marseille má na svém kontě 66 bodů, nachází se na čtvrtém místě a dnes potřebuje nutně vyhrát. Pátý St. Etienne má totiž stejný počet bodů a třetí Monako má pouze o dva body více. Nutno dodat, že čtvrtá příčka znamená Evropskou ligu a třetí Ligu mistrů, což je samozřejmě obrovský rozdíl.

SC Bastia má na svém kontě bodů 47 a nachází se na jedenáctém místě. Je jasné, že hosté skončí v polovině tabulky, takže dnešní duel pro ně nic moc neřeší. Bastia ale bude chtít navázat na dobré výkony, protože z posledních pěti zápasů pouze jednou vyhrála a poslední čtyři kola neprohrála.a
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Francouzská Ligue 1 má na programu poslední 38. kolo a my budeme sledovat duel mezi Marseille a Bastií. Jasným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.