To je z tohoto utkání KHL vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Československá stopa

Martin Růžička (CLJ) 0+0
Jan Bulis (CLJ) 0+0
Petr Koukal (JOK) 0+0
Zápas je u konce a z těsného vítězství se raduje tým Jokeritu Helsinki. Ve třetí třetině jsme gól neviděli, neboť finský tým výborně bránil a to mu bohatě stačilo. Čeljabinsk se v útočné fázi trápil, jedinou kloudnou šanci zahodil Bulis a když nevyšla ani závěrečná power play, zápas skončil výsledkem 1:2.
60:00
59:49
Domácí hrají velmi individualisticky a to na dobrou finskou obranu nestačí. O rozvinutí akce v útočném pásmu nemůže být ani řeči.
59:17
Fokin opustil svou bránu, Traktor zahájil power play.
58:55
Bulisovi se nepodařilo vymanit se z rohu a hosté opět dostali puk do středního pásma.
58:00
Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:44
Kosticynova rána od levého mantinelu se odrazila od Heleniuse do rohu.
56:47
Přes celé kluziště se do útoku vydal Glinkin, jenže nezakončil a i jeho snaha o následnou rozehrávku skončila neúspěchem. Puk je ve středním pásmu.
55:48
Do pravého kruhu dostal přihrávku Piganovič, jenže co naplat, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
55:32
Jokerit už dopředu moc nevymýšlí, nyní hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
54:52
Domácí publikum bouří, vidělo nedovolený zákrok na jednoho z hráčů, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.
53:31
Čeljabinsk se ubránil, k vidění je opět hra v pěti na obou stranách.
53:03
Od modré pálil Korpikari a před Fokinem se ještě snažil tečovat Koukal. Gólman Traktoru puk kryl.
52:19
Rozehrávka zpoza branky se hostům vůbec nevydařila, puk končí ve středním pásmu.
51:31
Ta je teď u konce a na hanbě je už Vitalij Atjušov za hákování.
51:10
Vylučovat se bude i na druhé straně, zatím má Jokerit ponechanou výhodu.
50:20
Přesilová hra je pryč, Helsinki jsou v plném počtu.
50:09
Jokerit vyhazuje přes všechny čáry a šetří tak cenné vteřiny.
49:43
Puk přeskočil tvrzené sklo a hra je tak přerušená. Hosté mohou vydechnout a v poklidu vystřídat.
48:57
Zpoza kruhů pálil Quint, jenže Helenius měl dobrý výhled a zvládl puk vyrazit.
48:20
Přesilovka pro Čeljabinsk, Oskari Korpikari už sedí na trestné za nedovolené bránění.
48:15
Probíhá komerční přestávka.
48:15
Zpoza obránce pálil Glinkin, Helenius má na svém kontě další zákrok.
47:29
Nahození Wilsona sice proskákalo až k brance Jokeritu, tam si ale počkala hostující obrana a vcelku v poklidu vyvezla puk do středního pásma.
46:37
Obrovskou příležitost na vyrovnání promarnil Jan Bulis. Tomu se otevřela dálnice až k Heleniusovi, jenže jeho pokus o bekhendové zakončení skončil mimo!
45:13
Traktor se snaží o souvislejší akci, jenže naráží na pevnou obranu Helsinek. O tu se rozbíjí a puk často končí ve středním pásmu.
44:30
Huhtala se snažil dojet nahození do útočného pásma, puk byl však příliš prudký a nechytatelný.
43:09
Jokerit přečkal oslabení a nyní už opět hraje v plném počtu.
42:41
Jokerit poslal puk přes všechny čáry až k Fokinovi.
42:19
Čistov si na levé straně hledal prostor na střelu, ale neměl kudy!
41:17
Jokeritu se podařilo vyhodit, ale Bulis se téměř vzápětí dostal s pukem zpátky.
41:09
První náznak šance domácích, dostal se do ni Popov, ale byl u toho faulován. Niko Kapanen už sedí za hákování na trestné lavici.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 14:37.
Skončila nám druhá třetina a v ní byl k vidění obrat ve skóre. Jokerit orámoval svými góly začátek i konec této periody, hned v první minutě srovnal Aaltonen a v té poslední využil přesilovou hru tvrdou ranou Gunderson. Traktoru zbývá ještě dvacet minut na případný obrat.
40:00
39:34
Jokerit právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a hosté tak otáčí skóre ve svůj prospěch! Od modré vypálil RYAN GUNDERSON a propálil vše, co stálo před ním! Asistence: Ville Lajunen.
38:25
Křížná přihrávka pásmem se hostům nevydařila a to znamená, že se Čeljabinsk osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
38:08
Už to ale neplatí, neboť za podražení je vyloučen domácí Andrej Kosticyn.
37:45
Čeljabinsk je v plném počtu, hraje se v pěti na obou stranách.
37:40
Traktor se vydal v oslabení do útoku a Quint byl blízko gólu. Helenius se ale roztáhl na svém brankovišti a puk skryl.
37:20
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
36:54
Začíná zkrácená přesilovka Jokeritu. Ve hře čtyř proti čtyřem se nic zvláštního nestalo, hrálo se převážně ve středním pásmu.
35:45
A je po přesilovce, neboť nedovoleného zákroku se dopustil Kyle Wilson a po sekání vyrovnal síly na ledě.
35:12
Jokerit vyhazuje puk přes všechny čáry, až k Fokinovi.
34:54
Další vyloučení na straně hostů, za držení pyká Niko Kapanen.
34:24
U tyčky číhal Růžička, dostal i přihrávku a moc nescházelo a mohl se radovat z gólu. Jenže Helenius ukázal rychlý přesun a puk vyrazil.
33:40
Jokerite je sice v plném počtu, Traktor však pokračuje v útoku.
32:33
A opět. Puk letí obloukem po Lajunenově bekhendovém vyhození.
32:05
Zatím to není povedená přesilovka, puk je ve středním pásmu.
31:40
Bude se vylučovat a my uvidíme přesilovku Čeljabinsku. Dvě minuty dostal Eetu Poysti.
30:24
Tyčka! Za Heleniusem to jen zacinkalo, když si po pravé straně najel Osnovin a švihem zkusil štěstí!
29:39
Ofsajd domácích barev, provinil se Kosticyn.
28:55
Po rychlé kombinaci se do střelecké pozice dostával Rita, byl ale nakonec vytlačen do horšího úhlu a nakonec ze střely úplně sešlo.
27:55
Hráči Traktoru jsou už v plném počtu.
27:21
Domácí vyhazují přes všechny čáry až k Heleniusovi.
26:59
Lajunen nahazoval na teč, puk pouze neškodně prolétl kolem branky.
26:00
Úvod přesilovky se ale hostům nevydařil. Ztratili pásmo a Kosticyn se dokonce dostával do úniku. Puk nakonec skončil v rohu kluziště.
25:55
Deron Quint obdržel dvouminutový trest za hákování.
25:49
Málem z toho byl gól! Moses byl před Fokinem a jen těsně minul.
25:29
Bude se vylučovat, Jokerit má zatím výhodu.
24:33
Růžička si dojel pro vyhozený puk a pokusil se rozjet další výpad Čeljabinsku.
23:14
Teď měl ale Helenius obrovské štěstí, neboť si na přihrávku zpoza branky najel Panov a jeho bomba málem propadla hostujícímu gólmanovi do sítě!
22:24
A jak vidno, tak vyrovnávací trefa hosty hodně povzbudila, Fokin se opět nenudí. Domácímu publiku se to ale moc nelíbí a začíná pískat.
20:55
A je srovnáno! Do pásma se vřítil JUHAMÄTTI AALTONEN a bekhendovou střelou překonal Fokina! Asistence: Niko Kapanen.
20:19
Fokin je v úvodu v permanenci, za devatenáct sekund na něj šly dvě střely, obě skryl ve svém postoji.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:48.
Máme za sebou prvních dvacet minut, ve kterých jsme viděli výraznou převahu domácího Traktoru. Ten svého soupeře prakticky nepouštěl před Fokina a sám si vytvořil několik zajímavých příležitostí. Dlouho ale narážel na vynikajícího Heleniuse a recept na jeho chytání se objevil až v 18. minutě, kdy jej dorážkou překonal Čistov.
20:00
19:45
Čistov rozjíždí ještě jednu akci Čeljabinsku, jenže už na to asi bude málo času.
19:00
Je tu poslední minuta první třetiny. Traktor stále tlačí soupeře před vlastní branku, je opravdu lepším týmem.
17:20
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Teď už ale Helenius kapituloval, když sice zvládl vyrazit nahození z pravé strany, ale na dorážku STANISLAVA ČISTOVA už nedosáhl. Asistence: Kyle Wilson, Andrej Kosticyn.
16:19
Hledištěm to jen zašumělo, když prudká střela Panova prolétla těsně nad břevnem branky Helsinek.
15:29
Popov kličkoval útočným pásmem, snažil se najít si nejlepší pozici pro střelu, jenže obrana Jokeritu pracuje opravdu precizně. Nakonec tak skončil s pukem v rohu kluziště.
14:12
Neuspělo ani Lajunenovo prohození na najíždějícího hráče.
13:35
Moses se už napřahoval ke střele golfákem, když mu jeden z domácích vložil do střely hokejku a puk srazil.
12:27
Hosté se po dlouhé době dostali alespoň na chvíli do útoku, Fokin si připsal zákrok. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
11:02
Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.
10:36
Obrovská příležitost domácích. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Popov, ale ani nadvakrát Heleniuse zblízka nepřekonal!
09:30
Bulisovo nahození bylo slabé a k Heleniusovi se vůbec nedostalo.
09:02
Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestné lavici už za podražení sedí Jere Karalahti.
08:04
Jokerit se zatím prakticky k ničemu nedostal, hraje se na jednu branku.
07:09
Tohle byla prudká rána, kterou ze své hole vypustil domácí Bulis, Helenius měl co dělat, aby vůbec puk vytěsnil. Nakonec se mu to podařilo.
05:57
Zpoza branky se vymotal Osnovin, snažil se posunout na Penkovského, jenže ani jeden z nich na Heleniuse nevyzrál.
05:30
Hezké nahození hostujícího Gundersona, Fokin vyrazil puk do rohu.
05:08
Zakázané uvolnění Jokeritu, hra se tak opět stěhuje do pásma finského týmu.
04:11
O něco podobného se pokoušel i Růžička, ten se dostal i k zakončení, ale kvůli těsnému bránění vyprodukoval pouze slabou střelu, se kterou Helenius neměl problém.
03:26
Podél pravého mantinelu se snažil projet Čistov, byl ale razantně odstaven od puku a skončil na ledové ploše.
02:54
Švihem pálil Osnovin, Helenius toho moc neviděl, přesto se mu podařilo vyrazit.
02:25
První osahání puku má za sebou i Fokin, poradil si s ránou od pravého mantinelu.
00:48
Helenius má první zákrok, ale nemusel vyvinout velkou činnost, prudká rána to nebyla.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Quint, Kondratěv, Chlystov, Piganovič, Katičev, Atjušov, Borodkin, Kostromitin – Wilson, Čistov, Kosticyn – Růžička, Bulis, Panov – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Penkovskij, Mokin.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Korpikari, Todd – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Rita, Huhtala, McLean – Ben-Amor, Hahl, Poysti.

Rozhodčí: Rogačjov, Cherenkov – Palej, Otmačov.
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše. Nyní jsou na řadě národní hymny. Nejprve finská, poté i ruská.
Zápas v Junosť Sport Palace začne v 13 hodin, takže po obědě zasedněte k našemu přenosů a bavte se. Jste zváni.
Československá stopa v utkání

Petr Koukal (JOK) 1+2
Vzájemné zápasy

Jedná se o premiéru, budeme tak sledovat, který z týmů zahájí vzájemnou bilanci tím lepším způsobem.
Jokerit Helsinky

Hosté jsou nováčkem KHL, ale výsledkově se tak rozhodně nechová. Vyhrál zatím všechny tři utkání, byť ten úvodní až v prodloužení. Osm bodů tak znamená čtvrté místo Západní konference. Jokerit dnes odehraje první zápas mimo svůj led a určitě bude chtít navázat na poslední zápas proti Soči, který finský tým vyhrál 3:0 po gólech Omarka, Kapanena a Hagmana.
Traktor Čeljabinsk

Domácí tým už má za sebou čtyři utkání, ve kterých získal celkem pět bodů, což zatím stačí na 10. místo Východní konference. Naposledy se Traktor utkal v Moskvě s místním CSKA a podlehl 0:2, když se o branky postarali Mursak a Billins. Dnešní zápas je prvním domácím, takže hráči se zajisté budou chtít předvést v co nejlepším světle a získat plný počet bodů.
Dobré sobotní odpoledne u hokejové KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.