Československá stopa v útkání
Branislav Mezei (ZAG) 0+0; čas na ledě – 16:34
V dnešním utkání jsme viděli velmi vyrovnaný hokej. O něco lepším týmem ale byli přeci jen hráči moskevského CSKA, za což si také odvážejí z ledu Záhřabu vydřenou tříbodovou výhru. Utkání bylo poznamenáno technickým problémem z 35. minuty, po kterém museli hráči opustit ledovou plochu a nastala přibližně desetiminutová přestávka, po které se v zápase pokračovalo.
60:00
59:38
Domácí jsou ale stále zahnáni ve vlastním pásmu a nedaří se jim dostat se do útoku.
59:15
Brust opouští klec a domácí to zkusí v šesti mužích v poli.
58:20
Hráči CSKA drží hru kolem Brustov branky a to je to co pro tuto chvíli přesně potřebují.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:11
Domácí jsou v útočném pásmu a bojují u mantinelu o kotouč.
56:02
Děnisov byl u mantinelu hodně tvrdý a málem z toho byla šarvátka. Rukavice ale nakonec zůstávají nasazeny.
55:26
U puku jsou zatím hráči hostí, což Medveščaku příliš nevyhovuje.
54:57
Domácí budou muset už jít z plných do útoku, jestli chtějí pomýšlet na nějaké body z dnešního utkání.
54:32
CSKA právě vstřelilo branku!
Krásná individuální akce od JANA MURŠAKA. Tento Slovinský útočník si nádherně pohrál s pukem do kterého se poté opřel a poslal ho přesně do pravého růžku Brustovy branky. Asistence: Bogdan Kiselevič
54:02
Radulovova formace se v útočném pásmu příliš dlouho neohřála. Domácí se osvobozují.
53:44
Domácí byli dobře napadáni a nezbylo jim tedy nic jiného než poslat puk přes celé hřiště až na zakázané uvolnění.
52:51
Přechod do útočného pásma hráčům CSKA překazil ofsajd.
51:03
Po ubráněném oslabení jsou znovu při chuti domácí a rozjíždějí se tak do útočné akce.
50:27
50:03
Hosté několikrát vypálili na Brusta. Žádná ze střel ho ale nemohla příliš ohrozit.
48:59
Přesilová hra se ale nedaří ani moskevskému celku. Domácí se bez větších potíží osvobozují.
48:27
Mezei (ZAG) dostává 2 minuty za krosček.
48:05
48:00
Domácí se hodně důrazně snažili dorážet před Galimovovem, ten ale zůstal jistý a přikryl puk
46:05
Arťuchin byl před bránou až příliš dotěrný a to už se Brustovi nelíbilo a tak mu to taky názorně ukázal. Arťuchin dostává dvouminutový trest.
45:05
Hráči CSKA kombinuj za brankou soupeře, ale nedaří se jim dostat se do nějaké nebezpeční pozice.
44:14
S Jegorševovou střelou si Brust poradil a už ji svírá v lapačce.
43:20
Žarkov si vybruslil před bránu, ale Galimov byl na jeho pokus k bližší tyči připravený.
42:44
Další střelu už svírá Galimov v lapačce.
42:16
Domácím se stále daří udržovat tlak, který si dokázali vytvořit v přesilové hře.
40:55
40:20
Třetí třetina začala v rychlém tempu. Domácí jsou aktivnější.
40:01
40:00
38:55
Před brankou si počínal až příliš důrazně Děnisov (MOS) a odpyká si tak 2 minuty za hákování.
38:10
Tento útok hostujícího celku nebyl úspěšný a do útočného pásma se tak rozjíždějí hráči Medveščaku.
36:31
Poprvé od nuceného přerušení vidíme útočnou hru i od hráčů CSKA.
35:53
Domácím technická přestávka nejspíše prospěla. Jsou teď jednoznačně na koni.
35:42
Segal vystřelil brankáři CSKA hůl. Žádné další ohrožení branky se ale nekoná.
35:07
Utkání pokračuje tam kde skončilo. V útočném pásmu nyní krouží domácí.
Hráči už znovu nastupují na ledovou plochu. Technický problém s dvířky je snad vyřešen.
34:48
Druhá třetina byla předčasně ukončena.
34:48
Na stadionu se vyskytl nějaký problém se dveřmi vedoucími na led a rozhodčí tak posílají oba týmy do kabin.
34:06
Ve hře vidíme řadu nepřesností, ani jednomu z týmů se nedaří probojovat se k nějaké zajímavější šanci.
33:01
V útočném snažení nyní znovu domácí Medveščak.
31:50
Hosté rozjížděj kolotoč přihrávek kolem Brustovy klece.
31:11
Při Muršakově střele ještě sjížděl před bránu Arťuchin. Tomu se ale nepodařilo dorazit puk za záda záhřebského gólmana.
30:48
Poté, co byl ofsajd domácích posouzen jako úmyslný, budeme sledovat vhazování po levé ruce Brusta.
30:25
29:35
Domácí dlouho a dobře kombinovali v obranném pásmu CSKA. Hráčům moskevského celku se ale nyní daří uvolnit.
29:01
Pelletier dostával od Segala nádhernou přihrávku před branku. Ljubimov ho ale v poslední chvíli poslal k ledu a kanadský útočník tak nemohl zakončit.
28:25
Da Costa (MOS) dostává dvouminutový trest za nedovolení bránění. To by mohla být veliká příležitost pro Medveščak.
28:06
V útočném pásmu jsou domácí, kteří mají nyní ze hry o něco více.
27:09
Eager si pěkně vyšlápl na Segala. První jmenovaný dokonce shodil rukavice, ale protože Segal nejevil o šarvátku zájem, tak je rozhodčí od sebe oddělují.
26:53
26:44
Kiselevičova střela se od klubka těl odrazila mimo branku.
26:00
Tato přesilovka zatím hostům příliš nevychází. Domácí se bez větších problémů osvobozují.
24:53
Segal (ZAG) podrazil Arťuchina a dostává tak 2 minuty.
24:53
Brust teď skončil na ledě bez masky poté, co se v brankovišti tvrdě postrkovali Muršak s Mezeiem. Vypadá to, ale že bude v pořádku.
23:21
Medveščak právě vstřelil branku!
PATRICK BJORKSTRAND dostal puk do akce 2 na 1. Vzal to ale na sebe a Galimovov se za jeho střelou už pouze ohlédl. Asistence: Mathieu Carle.
22:35
Muršakova střela byla vyražena holí jednoho z obránců mimo branku Brusta.
21:59
Hosté v plném počtu. Arťuchin se okamžitě zapojil do hry a začal s napadáním.
21:33
A přechod do další šance přerušuje Medveščaku ofsajd.
21:30
Domácí hodně kombinovali, ale ke střele se nakonec nikdo neodvážil a to byla chyba. Hosté se osvobozují zpod tlaku.
20:19
Domácí už drží pásmo a snaží se vytěžit co nejvíce z přesilové hry, která se jim přenesla do druhé třetiny.
20:01
Hosté vstoupili do první třetiny hodně aktivně a odměnou jim byla využitá přesilovka hned v první minutě, když puk poslal přes všechno, co před ním stálo Prochorkin. Domácí se ale nevzdali a odpověděli také z přesilovky. Tentokrát si úspěšný zásah připsal kanadský útočník Pelletier. O konečné podobě skóre první třetiny bylo nakonec rozhodnuto opět v přesilové hře poté, co byl na brankovišti hodně důrazný francouzský mladík Da Costa. Druhá třetina začne přibližně ve 21:00
20:00
19:45
Hosté se ale osvobozují a posílají puk přes všechny čáry.
19:38
Domácí byli hodně aktivní v útočném pásmu a je z toho pro ně alespoň vhazování po pravé ruce Galimovova.
19:37
17:59
Arťuchin (MOS) byl až příliš důrazný před Brustem a dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí a navíc další dvouminutový trest za sekání.
17:33
Radulov ujížděl sám na Brusta, ale v rozhodujícím okamžiku byl sekán Carlem (ZAG) a jeho zakončení tak nebylo přesné. Kanadský obránce si odpyká dvouminutový trest.
17:30
Domácí napadají hodně aktivně, ale nedaří se jim udržet puk delší dobu v útočném pásmu.
16:29
Po špatné přihrávce ve středním pásmu se k puku dostali hráči CSKA a se Stasovou střelou měl kanadský gólman poněkud problémy. Nakonec se mu ji ale podařilo přikrýt lapačkou.
14:47
STEPHANE DA COSTA byl znovu hodně dobře postavený před Brustovou brankou a dostal se tak snadno k odraženému puku, který už dokázal bez problému napodruhé zastrčit mezi betony brankáře Medveščaku.Asistence: Nikita Zajcev
14:15
Děnisov poslal puk na Brusta poté, co obdržel přihrávku od Da Costy. S jeho střelou ale neměl kanadský brankář žádné problémy.
13:55
Segal (ZAG) se provinil, když vysekl Muršakovi hůl a půjde si tak odsedět 2 minuty za sekání.
13:10
Domácí pokračují v aktivním napadání a hráči moskevského celku to tak mají opravdu těžké s rozehrávkou.
12:36
CSKA vybojovalo vhazování po pravé straně Brusta.
10:41
Přeci jen využitá přesilovka ! V samotném závěru přesilové hry dostal krásnou přihrávku na pravém křídle PASCAL PELLETIER, který se už z první nemýlil a trefil přesně bližší růžek. Asistence: Martin St.Pierre.
09:35
Domácí se snaží udržet v útočném pásmu a rozehrát svoji přesilovkovou kombinaci. To se jim zatím příliš nedaří.
09:24
Po dalším střeleckém pokusu domácích tu máme menší strkanici před Galimovovou brankou.
08:45
Korotkov (MOS) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
08:41
Domácí hodně aktivně napadají a daří se jim dostávat soupeře pod tlak.
08:24
A další akci hostujícího mužstva zastavuje odpískaný ofsajd.
08:10
Billinsův pokus končí bezpečně v Brustově lapačce.
07:48
Po nepříliš povedeném střeleckém pokusu domácích se bude vhazovat před Galimovovou svatyní.
06:46
06:09
A znovu CSKA rozehrává akci od svojí branky.
05:35
Tentokrát se přesilovka moskevskému celku tolik nedaří. Nyní se poprvé na delší dobu udrželi v pásmu, ale ani to nikam nevedlo.
04:46
Polušaj (ZAG) si počínal nepovoleně a odpyká si tak dvouminutový trest za sekání.
04:32
Da Costa se dostal do obrovské příležitosti, když mohl dorážet střelu před záhřebským brankářem. Trefil ho ale pouze do helmy.
04:06
Hosté jsou zatím mnohem aktivnějším týmem a opět drží domácí chorvatský celek pod tlakem.
02:53
V útoku jsou nyní domácí.
00:59
Hodně rychle využitá přesilovka ! Střela z hole NIKOLAJE PROCHORKINA z pravého křídla nakonec prošla až za záda gólmana Brusta. Asistence : Bogdan Kiselevič a Jan Muršak.
00:44
Za sekání si odpyká dvouminutový trest St.Pierre (ZAG).
00:05
Úvodní buly bylo vhozeno a do první akce se rozjíždějí domácí.
00:01

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich)- Martinovic, Carle (A), Glumac, Murray (C), Bjorkstrand- Hutchinson, Mezei, Thomas, Polushaj, Anderson- Flood, Katic, Segal, Pelletier (A), St.Pierre- Wright, Perkovich, Stewart

CSKA Moskva: Galimov (Lalande)- Zaitsev, Denisov (C), Radulov (A), Da Costa, Grigorenko- Billins, Kiselevich, Prokhorkin, Artyukhin (A), Mursak- Misharin, Panin, Eager, Lyubimov, Stas- Egorshev, Korotkov, Zhafyarov, Zharkov, Mamin

Rozhodčí: Viktor Galishov, Evgeniy Romasko, Yuris Balodis, Viktor Birin.
Československá stopa v utkání

Jediným zástupcem Slovenska, který by mohl do dnešního utkání zasáhnout je obránce Branislav Mezei, který v letošní sezóně nastupuje v dresu záhřebského Medveščaku. Tento bek zatím v letošní sezóně odehrál 3 utkání, ze kterých si odnesl nelichotivé 2 minusové body do statistiky +/-.
Žádný český hokejista se v dnešním utkání nepředstaví.
Vzájemné zápasy

Týmy se v minulé sezóně střetli dvakrát a dvakrát z toho byla výhra pro mužstvo Záhřebu. V prvním utkání Medveščak doslova rozdrtil moskevský tým 7:1 a ve druhém utkání zvítězil již menším rozdílem 3:1.
CSKA Moskva

Dnešní hostující mužstvo je na tom o poznání lépe, než domácí. Po 5 odehraných zápasech mají hráči moskevského celku na svém kontě 12 bodů, což je řadí na druhou příčku západní konference. Jedinou bodovou ztrátu si hráči připsali pouze v utkání s Dinamem Minsk, kterému podlehli 2:3.
Medveščak Záhřeb

Chorvatský celek neprožívá vůbec povedený vstup do nového ročníku Kontinentální Hokejové Ligy. Hráči za sebou mají již 6 utkání, ve kterých se jim podařilo vybojovat pouze jedno vítězství, konkrétně proti Severstalu Čerepovec. Před dnešním zápasem mají také nelichotivé skóre 12:24 a v západní konferenci se tak nacházejí na posledním – čtrnáctém – místě.
Dobrý den, vítám Vás u dnešního utkání mezi domácím Medveščakem Záhřeb a CSKA Moskva
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.